Bob Wijnands zegevierde over Jonkers: „We weten weer Mouthaan in goede finale een enorme afgang NETTUNO SLOEG SPARTA SNEL UIT STRIJD OM EUROPA-CUP Homerun van Jonkhof kon DSS niet redden Winst en verlies honkbalteam Softbalteam kansloos tegen Amerika en Canada aanval Ruud Wielart weer hoger HAARLEMSE HONKBALWEEK Augustinus uitgeschakeld „Dit is [ignatius: waar we aan toe zijn” 11 |.l Ton Sijbrands neemt deel aan titelstrijd Nederland tegen België in GEBREK AAN WERPSTERS VAN TOPKLASSE Stöve winnaar in Eastbourne EDO verpletterde Roef in slotfase „de hel” 15 MAANDAG 26 JUNI 1972 VWWWWVWWWWWWWWWWWWWWVWWWWWWWWWWWWWVWWWWWWVWW (Van onze tennismedewerkster) het (Van onze honkbalmedewerker) Pim het van Christiaans— 6-3; 7-5, Korte stop Charles Urbanus komt net enkele centimeters tekort om de Belgische pitcher Weijenberg uit te tikken. (Van onze honkbalmedewerker) (Van onze softbalmedewerker) (Van onze softbalmedewerker) van Catcher Heek van Foresters tikt hier de honkloper van OG uit op de thuisplaat. ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) de Voorverkoop van PASSE-PARTOUTS en LOSSE plaatskaarten bij Sigarenmagazijn JAC. GROENEVELD, Oranjestraat 50-52, Haarlem-West, Telefoon 023325989. Nu reeds verkrijgbaar Seizoenkaarten der HFC „Haarlem” en „Ajax”. Seizoen- en Registratiekaarten (tot 17 juli a.s.). AMSTERDAM. Wereldkampioen Ton Sjjbrands, die in 1972 niet deelnam aan het nationaal damkampioenschap, aangezien deze wedstrijden niet pasten in zjjn voor bereiding op het wereldkampioenschaps- toernooi, heeft de dambond toegezegd wel te zullen deelnemen aan de strjjd om de nationale titel 1973. In verband met de toezegging van Sij brands heeft de KNDB besloten het aan tal deelnemers voor 1973 van twaalf uit te breiden tot veertien. Zeker van hun plaats in het volgende toernooi om de nationale titel zijn, behalve Ton Sijbrands, kampioen Harm Wiersma en Jan de Ruiter, Frans Hermelink, Freek Gordijn en Douwe de Jong. Een homerun van Sint-Jaap in de eer ste gelijkmakende slagbeurt maakte 1-0 voorsprong van È_2 - voor van wonnen. Amerika’s meest getalenteerde teenagers Jimmy Connors en Chris Evert hebben beslag gelegd op de titels bij de open Lon- dense tenniskampioenschappen op Queens. Connors, de 19-jarige Amerikaanse num mer zeven, won in 50 minuten gemakkelijk met 62 63 van de linkshandige Britse nummer vier John Paish. Chris Evert won het dames enkelspel met een 6—4 60 zege op de Australische Karen Krantzcke. MILAAN. „Dit is een regel rechte afgang”, aldus Sparta-voorzit- ter Ignatius na afloop van de wed strijd, die Sparta zaterdag speelde tegen de Italiaanse kampioen Net- tuno speelde. De uitslag loog er dan ook niet om. Met niet minder dan 8-1 trokken de Rotterdammers aan het kortste eind. Reeds na drie innings hadden de Italianen op het werpen van John van Westrenen een 4-0 voorsprong genomen. Van Westrenen bleek voor de Italiaanse aanval geen enkel probleem op te leveren. EASTBOURNE. Betty Stöve, die samen met de Amerikaanse Billy Jean King als eerste is geplaatst voor het damesdubbel- spel van Wimbledon, is zaterdag met de Australische Lesley Hunt winnares gewor den van het toernooi in Eastbourne. De Neder lands/Australische combinatie ver sloeg de finale van het damesdubbelspel de Francaise Francoise Dure en de Austra lische Judy Dalton met 64 68 63. Het dames enkelspel (met de daarbij behorende 300 zwevende ponden werd gewonnen door Francoise Durr. Zij versloeg de Austra lische Judy Dalton met 86 63. Andres Gimeno voorkwam een dubbele zege. De 34-jarige ex-werknemer van de groep Hunt, won in de eindstrijd bjj de heren met 75 63 van Pierre Barthes, ook al een afgevloeide oud-Hunt prof. Zondag ontmoetten de ploegen elkaar voor de return in Oss. De Nederlanders namen ook nu weer een voorsprong en wel van 2-0. Mede door een homerun van de Belg Tange, die goed was voor drie punten wisten de Belgen in deze wedstrijd uiteindelijk met 5-2 revanche te nemen. In Enschede kwamen zaterdag het oos telijk team en het Nederlands jeugdteam tegen elkaar uit. De oostelijken wonnen deze wedstrijd met 5-0. HAARLEM. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de KNBSB hebben het Nederlandse B-tearn en de Belgische nationale ploeg elkaar in dit weekeinde twee keer ontmoet. Zaterdag moesten de Belgen het loodje leggen, vooral omdat ze op het werpen van Charles Urbanus geen antwoord hadden. Met de cijfers 12.3.2 werd deze winnende pitcher. REGGIO DI CALABRIA. Voor Ne derland is het softbaltoernool in Italië zaterdag en zondag teleurstellend geëin digd. Zowel tegen Amerika als Canada moest Nederland forse nederlagen incas seren. Viel de nederlaag tegen de Raybe- Vijf innings lang hielden beide ploegen elkaar volledig in evenwicht. Pas in de zesde inning sloeg EDO genadeloos toe. Betsy Nederstigt en Mar ja van Dusscho- ten gaven honkslagen, die de inleiding vormden tot een reeks van zeven runs. Pas nadat Betsy Nederstigt haar tweede hit in deze inning had gegeven, was het leed voor Roef voorlopig geleden. In de laatste inning kwam EDO toch nog in de dubbele cijfers. Honkslagen van Suze van Breukelen en Beppie Joores zorgden er voo dat EDOtot 10-0 kon weglopen. Stand: EDO 9-18, De Geuzen 8-14, Cele- ritas 8-12, ORWO HCAW 810, Flying Pe tre s 8-8, Uitsmijters 9-6, Roef 9-6, Wes- terkwartier 8-4. Caribe 7-0, HBC 6 (min. 2). Voor de hoofdklasse ontvangt Onze Ge zellen dinsdagavond om cht uur op eigen terrein het Utrechtse UW. BRUSSEL Het bestuur van de Belgi sche voetbalbond heeft zaterdag besloten de wedstrijd BelgiëNederland in het Bo suilstadion van Deurne te houden. De wedstrijd wordt op 19 november gespeeld in de kwalificatieronden voor het wereld kampioenschap. MILAAN Hans Augustinus zal niet van de partij zijn tijdens de Haarlemse honkbalweek In de achtste inning van het duel tegen Nettuno werd de Sparta-pit- cher vrij ernstig aan de knie geblesseerd. Een onderzoek in het ziekenhuis heeft uitgewezen dat Augustinus deze week met zijn been omhoog zal moeten en derhalve niet meer beschikbaar is voor het Neder lands negental dat vrijdag al zijn eerste wedstrijd voor de Haarlemse honkbal week zal spelen. 6-1, 6-1; Dijkstra: ne de Wit op vangkansen. Rosi Adams en Pecki Keiler voltrokken toen het vonnis over Nederland. De 8-0 stand onderging in de laatste inning geen wijziging meer omdat Ineke van er Veldt met haar worpen voor de nodige problemen zorgde. Ook sloot het Nederlandse veldwerk in deze fase van de wedstrijd aanmerkelijk beter. Gedurende de gehele wedstrjd maakten de Neder landse speelsters een gespannen indruk. Werpsters resultaten: Marian van Ginho- ven 0-3-9-5 en Ineke van der Veldt 0-2-2- 0. Tegen Canada heeft Nederland zich van de nederlaag tegen de Raybestos Braket- tes niet kunnen herstellen. Voor weinig publiek onder een stralend blauwe hemel speelde Nederland een teleurstellende wedstrijd. Pas in de zevende inning kreeg Nederland werkelijke scoringskansen. Elly Zweers, Elly Nijhuis en Wil Janssen ga ven toen honkslagen, goed voor de enige run. Canada had toen reeds zijn slag gesla gen. Na een vlotte Nederlandse start in de eerste inning, kwam de ploeg onfortuin- lijk met 1-0 achter na een foutief ver werkte hit, die uitmondde in een home run. In de derde inning kwam het einde van het optreden van Jet Jonker, die vier honkslagen, waaronder een homerun van der Veldt scoorde de Canadese ploeg Boekhout moest de slagkracht van Rey nolds ervaren na een driehonkslag in de vijfde inning.Op het werpen van Ineke van der Veldt scoorden de Canadese ploeg in de zesde inning tenslotte de laatste run. De eindstand van het toernooi werd: Amerika 4-8, Canada 4-6, Nederland 4-4, Zambia 4-2, Italia 4-0. Vanavond om zeven uur keert de Neder landse ploeg op Schiphol terug. Aanstaan de woensdag en donderdag zal opnieuw aahgetreden worden tegen de Raybestos Brakettes, die woensdag in Nederland zul len arriveren. Tegen de Raybestos Brakettes leverde Joan Joyce een voor Nederlandse begrip pen ongekende prestatie. Niet minder dan achttien Nederlandse speelsters werden et drie slag naar de dug-out terugge stuurd. In dit treffen bereikten slechts twee Nederlandse speelsters de honken. In de vierde inning forceerde Betty Veenstra een vrije loop, terwijl in de laatste slag beurt Erna van Ewijk met een hit Joan Joyce de no-hit-zege ontnam. Op Marian van Ginhoven begon Ameri ka in de eerste inning overtuigend. Pat Harrison plaatste een tweehonkslag en kon de score openen na een fout van Ludy van Mourik op een slag van Ponse. Donna La Piano bewees ook als slagvrouw tot grote prestaties te kunnn komen. Haar klap voerde de voorsprong tot 30 op. Een duidelijk geïmponeerde Nederlandse ploeg moest in de tweede inning na een twee honkslag van Joan Joyce opnieuw capitu leren. De vierde inning werd voor Marian van Gilhoven de laatste inning. Met reeds een nul faalden Rietje Sleeswijk en Cori- (Van een medewerker) HAARLEM. In verband met het zes- tig-jarig bestaan van de KNBSB en het spelen van enkele testwedstrijden werd dit weekeinde in de tweede en derde klasse een beperkt programma afgewerkt. In de tweede klasse A verloor DSS met 6- 3 van koploper Celeritas. Hoofddorp toon de zich sterker dan Kennemerland, dat tot degradatie geoem is (uitslag: 3-0). In 3A deed Onde Gezellen een 5-0 achterstand teniet en eindigde winnend op 6-5. Roos- wijk behaalde een nipte overwinning op Fl. Petrels: 5-4. Geel Wit vond voor de derde klasse B aansluiting bij de midden groep door een 11-5 zege op Tackles’72. ste gelijkmakende slagbeurt maakte een 1-0 voorsprong van DSS ongedaan. DSS kon vervolgens niet verhinderen dat Cele ritas in successieve innigs zijn voorsprong uitbouwde. Een homerun van Jan Jonhof leverde DSS in de achtste slagbeurt nog twee punten op omdat De Bruin eveneens profiteere. In de eerste slagbeurt nam Hoofddorp een 1-0 voor sprong door een honkslag van Kleijer (tevens winnende werper met 8-8-4) en bouwde die in vier innings uit tot drie punten. Het veldwerk van Kennemerland was opnieuw goed verzorgd, aanvallend bleek men echter niet in staat een aantal reële scoringskansen te benutten, met name in de achtste slagbeurt met drie honken bezet en één uit. Kennemerland- werper Jacobs eindigde op 3-3-7. Onze Gezellen keek bij het begin van de zevende inning tegen een 5-0 achter stand aan; d' gebroeders Koehorst brach- stos Brakettesmet 8-0 wel wat hoog uit, de nederlaag met 6-1 tegen Canada was ronduit teleurstellend. In beide wedstrijden bleek de Neder landse defensie niet opgewassen tegen de aanvalskracht van Amerika en Canada. Met uitzondering van Ineke van der Veldt bleek geen van de andere werpsters bij machte het siaggeweld te pareren. Eer lijkheidshalve moet hier direct aan wor den toegevoegd, dat de werpsters bij her haling de steun moesten ontberen van hun veldsters. Eens temeer werd in beide duels bewezen, dat de achterstand van het Nederlandse softbal groter is dan velen eigenlijk wel vermoedden. Niet alleen ontbreekt het de nationale ploeg aan werpsters van werkelijke topklasse, maar bovendien bleven de Nederlandse slag- prestaties achter bij die van de grote con currenten. HAARLEM. Ondanks de viering het 60-jarig bestaan van de KNBSB kwam EDO voor de competitie binnen de lijnen. In Moergestel werd met duidelijke cijfers (10-0) gewonnen van Roef. Wie echter denkt, dat de Haarlemse ploeg het gemakkelijk heeft gehad heeft het volko men mis. HAARLEM. Gisteren zijn op park Eindenhout de finales gespeeld van het Heemstede toernooi. Ondanks de bar re weersomstandigheden van de afgelopen week is de wedstrijdleiding erin geslaagd om op tjjd met alle partijen gereed te komen. De overwinnaar bij B-heren was ditmaal Bob Wijnands. Hij belandde enigszins fortuinlijk in de finale door een walk over via Erik Verkade, die in deze halve finale geblesseerd raakte. De andere finalist was Eddy Mouthaan. Deze forse en met een ongelofelijke kracht spelende tennisser moest evenwel toch in Wijnands zijn meerdere erkennen na een enerver ende partij in drie sets: 3-6, 6-3, 6-1. De finale van het damesenkel ging tussen de „Bloemendaalse” meisjes Lili ter Metz en Ingrid Schlegel. Ingrid die in deze partij niet erg in vorm bleek werd met duidelijke cijfers 6-1, 6-2, door haar teamgenote teruggewezen. Deze zelfde da mes zagen we daarvoor naast elkaar in het damesdubbel, met tegenover zich het duo De Jong-Kuhlmann. Na drie sets kwam het Bloemendaalse koppel als over winnaar uit de bus (6-1, 4-6, 6-0). het herendubbel leverde een overwinning op voor Erik Verkade en Henk Reus. Erik bleek inmiddels voldoende hersteld om zijn partner niet te duperen. Hun tegen standers waren Eddy Mouthaan en Martin Knol, die in de halve finale een prachtige overwinning hadden behaald op Wijnands en Meyer. Wijnands verscheen overigens nog een tweede keer succesvol in de finale, namelijk die van l et mixed-dubbel met zijn partner Ingrid Schlegel. Voor hen werd dit een 6-4, 6-4 overwinning op Kea Onstein en Henk Reus. In de C-afdeling veroverde Hans Smit de grootste beker door winst op Evert Siebinga Mulder in de finale. Het werd ten die achterstand terug tot drie punten. Toen werd bij Foresters werper Lionora ingezet hetgeen tot gevolg had dat Onze Gezellen in de laatste slagbeurt nog terug kon komen door slagwerk van onder meer De Wit en Tesselaar. OG tracht zijn goede vorm in de komende honkbal- loze weken te continueren en speelt daar toe onder meer woensdagavond tegen hoofdklasser HCK. Vier honkslagen van onder meer Keert en Wiedijk leverde Geel Wit al in de eerste slagbeurt een 4-0 voorsprong op die in geen enkel opzicht meer in gevaar kwam. Tackles scoorde wel tegen maar daar stond steeds een grotere Geel Wlt- score tegenover. Zo ook in de achtste inning toen hits van Kaart en Bronstring de elf punten volmaakten. voor hem een twee-setter met forse uit slagen: 6-2, 6-2. Corien IJspaard werd eerste bij de dames. Haar tegenstandster was Betty Ruigrok die het tegen haar uiteindelijk moest afleggen. Dat de beide dames elkaar nauwelijks een game gun den blijkt wel uit de uitslag: 4-6, 7-5, 6-3. Het herendubbel ging ditmaal naar Bart Querido en Albert Groeneveld, die triom feerden over de heren Slewe en Smit met tweemaal 6-4. Querido stond eveneens in de gemengddubbelfinale van deze afde ling, met zijn partner Titia Begemann. Zij moesten echter het onderspit delven tegen de goed op dreef zijnde Paul Alesskdie met Verène Laane speelde (3-6, 4-6). Het damesdubbel betekende een eerste plaats de zusjes De Vilder, die met 6-0, 7-5 de dames Schaap en Scherpenzeel AMSTERDAM. - Gisteren heeft Ho 'fddorpse scholier Ruud Wielart op nieuw het Neder!--. ieugdrecord hoog springen verbeterd dens de jeugdcom- peHtie, die op de -intelbaan Ookmeer verwerkt werd, kwam de 17-jarige Ruud Wielart tot 2.05 meter. Dai is 2 centimeter hoger dan het oude record, dat sinds kort in handen was van Raymond de Vries en Ruud Wielart zelf. i Niet minder dan drie homeruns kreeg hij om de oren geslagen, in de eerste en derde inning van catcher Laurenzi en in de tweede inning van Constantine. Ge steund door een uiterst geestdriftig pu bliek gaven de Italianen aan Sparta wei nig kansen om terug te komen. Hele drumstellen en claxons aangesloten op accu’s, zorgden voor een oorverdovend lawaai en begeleidden de goed acties van de Nettuno-spelers. Zonder dit als een excuus voor de nederlaag aan te voeren werden de Rotterdammers door dit alles toch wel enigszins geïmponeerd. Verzuch ting van coach Henk Hendriks: „Ik zou willen dat het Nederlandse publiek eens een voorbeeld nam aan die Italianen”. In de vierde inning had Ade Fijth het werpen van John van Westrenen overge nomen en hij slaagde erin de vierde en vijfde inning van het scoren af te houden. In de zesde slagbeurt wist Sparta de nul weg te werken. Augustinus, die met een honkslag op de honken was gekomen en door Harry van de Berg met een korte tik in het binnenveld op het tweede honk was gebracht, schoorde op een honkslag van Sparta’s linksvelder. Hiermee was de koek voor de Rotterdammers evenwel op. Echter niet voor Nettuno. Door het scoren van twee runs in de zesde en achtste slagbeurt wist het de voorsprong uit te breiden tot 8-1, wat ook de eindstand werd. De beste Italiaanse slagman was De Renzi, met een honkslag en twee twee- honkslagen (750). Bij Sparta was dat van Westrenen (.667). Als werper noteerde hij in drie innings de cijfers 2.0.4. Zijn ver vanger Ade Fijth bracht het in de- reste rende zes innings tot 2.1.7. De Nettuno- werper Alfredo Lauri noteerde 2.3.5. Het Spartaveld maakte drie, de Italianen geen fouten. Bijzonder te spreken was men bij Spar ta over de ontvangst in Italië. Ook de temperatuur was zodanig, dat men daarin geen verklaring wilde zoeken voor het falen. De meest nuchtere verklaring kwam uit de mond van Johnny Jonkers, die zei: „We weten nu precies waar we aan toe zijn. We zijn weer met de beide benen op een pijnlijke manier op de grond gezet”. Uitslagen toernooi C-afdellng: HE: Van der Zon—Van Asperen: 6-1 6-1; Slewe-Bood: 7-5, 6-3; Christiaans— 6-4. 6-3; Van Ooyen—Ronde: 6-2, 6-2; VerkaartDuivenvoorde: 6-1, 6-1; Heeremans Veldt: 6-0, 6-0; DE: Groen—Van der Tas: 6-2, 6- 0; Schouten—Van Fraeyenhoven6-3, 6-3. HD: Heillgenberg-Brock—Moonen-Van Driel: 6-3, 6-1. D-afdeling: HE: Meddens—Hermans: 6-2, 6-2; De Kind—Suyck: 6-3, 3-6, 9-7; Donkerwolken— Van der Welden: 6-0, 6-0; Verburgh—Buys: 6-1, 6-0; OskampJacobs: 6-3, 4-6, 6-4; De Vilder— Hekket: 6-4, 6-4; Fokke—De Haan: 6-3, 6-1; De Haart—Van der Bos: 6-3, 6-4; Duitserhof—Don kei: 6-1, 6-0; Moné—Groen: 6-1, 6-3. DE: Roze- meier—Metselaar: 6-3, 6-4; Zomer—Van der Bos: 6-1, 6-2; Christiaans—Van Es: 6-1, 6-1; Hoyer— Van der Zon; 7-5, 7-5; Van Eyndhoven—Goos- sens: 6-4, 6-3; Van der Broek—Ameling: 6-2, 6-2: Bais—Abma: 8-6, 6-2; Naborn—De Nljs: 8-6, 3-6, 6-3; KrijgerBosman: 6-1, 6-4. HD: De Vilder-- Kluit—Van Schie-Schoone: 6-4, 8-6; Bent-Fok- ke—De Haan-De Kind: 6-1, 7-5; Sanders-Den Hoed—De Roos-Van Driel: 6-4, 7-5; Dekker-S- noepMurschter-Duisterhof 6-3, 6-8, 6-2. DD: Van Fraeyenhoven-Van Fraeyenhoven—Den Ou- den-Ban ‘der Zon: 6-3, 6-0; Thiemen-Zomer— Willems-Aarts: 6-1. 6-4; Deerenburg-Mes—Kroe- ze-Kroeze: 7-5, 6-4; Slewe-Christiaans—Cool- en-Koehorst: 6-1, 6-0: Höcker-De Melker—Reyn- ders*: 6-3, 6-2. Muller C en D J as»

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15