r Zeker 175.000 mensen uit Sylhet dakloos Door impasse in parlement WATERSNOOD IN INDIA Westduitsers kiezen in looppas EN BANGLADESJ al in november Bosbaan Zongenieters bij zomerse Academische raad na tumult uiteen CH PvdA-protest tegen vrijlating van huren I Auto tegen boom; dode en 2 ernstig gewonden „Wandeling" I d ?1 [ROET DUREX 1 Roulette draaide in kelder van Schevenings hotel IJmuidenaar reed Op terugweg van de TT verongelukt HET WEER op politie in Zuidslavisch meisje uit pension ontvoerd 2 C r 5 MAANDAG 26 JUNI 1972 Geheim 105-jarige: Hongkong Elk 248 zetels Na TT-bezoek Verwijt f k overal verkrijgbaar o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o 0.3 o o o o BERLIJN (UPI, DPA, AFP, Reuter en ANP) Bondskanselier Willy Brandt van West-Duitsland heeft dit weekeinde vervroegde algemene ver kiezingen in november aangekondigd. Hij heeft de campagne daartoe al geopend met het vragen van steun van een grote meerderheid om een einde te maken aan de impasse in het parlement. Hij deed gisteren in een toe spraak in West-Berlijn een beroep op de kiezers, zijn socialistisch-liberale coalitie te steunen om de noodzakelijke hervormingen uit te voeren. de eerste wegwerpaansteker b. MB Ldr' W tAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ADVERTENTIE NIJMEGEN. Bij Boven-Leeuwen in ADVERTENTIE WEERHAPPOKTEN M. een Altijd aanwezig. Altijd attent. <s! •V I 1018 millibar uur. Op een gebied van 32.000 hectare werd de oogst die nog op de velden stond geheel vernield. Over een gebied van on geveer 80.000 hectare werd ernstige scha de toegebracht. Zij probeerden al vrij snel na de ope ning van de openbare vergadering een verklaring voor te lezen over het wetsont werp tot invoering van studentenstops. zzw n 16 30 26 21 28 23 23 26 25 22 19 26 17 23 34 30 25 20 25 19 23 27 29 24 20 22 23 28 27 11 9 11 10 12 12 10 9 11 11 9 21 17 10 15 12 10 11 18 11 9 17 12 11 17 18 16 9 19 13 13 20 17 10 15 10 19 20 14 0 0 o o o o o o o o De hulporganisatie van de Verenigde Naties in Bangladesj heeft de regering helikopters geleend om de situatie in het oog te houden en voedsel te sturen naar geïsoleerde dorpen. Ook schepen, medica menten en andere hulpgoederen worden door de Verenigde Naties aan de regering in Dacca ter beschikking gesteld. Dr Jacquet, die is benoemd bij het Naio Defence College in Rome, verklaar de er geen belang in te hebben gezien zich terug te trekken, „waardoor de pro blemen van zowel een groep activistische studenten als van een wankelmoedig uni versitair establishment geruisloos zouden zij-i opgelost.” Hij bestreed de mening van het Utrechtse studentenblad „Trophonios” dat het genootschap als een verlengstuk van het ministerie van buitenlandse Za ken” moet worden beschouwd. In de staat Assam, in Oost-India, heb ben zeker 25 mensen het leven verloren als gevolg van de watersnood. Circa dui zend mensen worden vermist. Hij reed echter op beide agenten in. De eerste sprong opzij, maar de tweede bleef staan en zag kans door de motor vast te grijpen deze tot stilstand te dwingen. De 50-jarige hoofdagent liep daarbij letsel aan zijn linkerbeen op. De motorrijder bleek een bezoek aan de TT-races in Assen te hebben gebracht en verkeerde onder invloed van alcohol. Hij is in het politiebureau opgesloten. n n z nnw n nw zw no dat dat kan voor 2&5 THE BEST THERE IS.;. uur. uur. Toen na heropening de kwestie van de plaatsingscommissies aan de orde kwam, probeerden de studenten opnieuw het woord te krijgen. Prof. Janssen bleef hun w:; Ziekenhuizen gaan samen. Het katholieke St. Elisabethziekenhuis en het neutrale Centraal Ziekenhuis in Alkmaar gaan samenwerken. Binnen zes tot acht maanden hoopt men een nieuwe rechts vorm tot stand te hebben gebracht. Er komt één gezamenlijk bestuur, dat de leiding van beide ziekenhuizen zal over nemen. Een mogelijke fusie is in de toekomst niet uitgsloten. w ozo no onbewolkt windst. no (Van onze correspondent) ÜTRECHT. Een twintigtal studenten van het Landelijk Overleg van Grondra- den heeft zaterdagmiddag in Utrecht de vergadering van de Academische Raad, overlegorgaan van de gezamenlijke uni- versiteiten, verstoord op een wijze die voorzitter prof. dr. Janssen noodzaakte de bijeenkomst voortijdig te beëindigen. GRONINGEN. In de nacht van za terdag op zondag is een 23-jarige elektri- ciën uit IJmuiden door de politie in Groningen aangehouden. Hij wordt ver dacht van poging tot doodslag, subsidiair zware mishandeling. Maximum- «n minimum temperaturen binnen- en buitenland onbewolkt zw. bew. half bew. onbewolkt onbewolkt zw. bew. onbewolkt zw bew, mist half bew. Gisteren begon het er eindelijk op te lijken, dat de zomer wat mildere aspiraties koesterde. De Amsterdamse Bosbaan zag er dadelijk heel wat fleuriger uit en dat verhoogde de be langstelling voor de roeiwedstrijden. Tientallen mensen combineerden het kijken naar de verrichtingen van de roeiers met een ontspannen zitje in de koesterende zon. ADORP. In het Groningse Adorp is za terdagavond een auto in een flauwe bocht tegen twee bomen gebotst en doormid den gebroken. De 24-jarige Jan Wolt huis uit Winsum was op slag dood. Twee andere jongemannen, eveneens uit Winsum, werden ernstig gewond. Het drietal kwam terug van de TT- races in Assen. Gelderland zijn zaterdag twee mensen om het leven gekomen en zeven ernstig gewond toen door nog onopgehelderde oorzaak, vier auto’s met elkaar in bot sing kwamen. Om het leven kwamen de 19-jarige H. Koppers en de 23-jarige J. Gradussen, beiden uit Druten. GRONINGEN. Zaterdagnacht is in Termunten (Gr) een auto te water ge raakt bij een brug. Hierbij is de 60- jarige A. Meyerhof uit Nieuwwolda verdronken. De overige drie inzittenden slaagden erin tijdig uit de auto te komen. ASSEN. Omstreeks half een ’s nachts reed hij met twee duopassagiers in een motor met zijspan zo wild door Groningen dat een politiewagen hem achterna ging. Stopte kens werden door de man genegeerd. Toen hij, onbekend met de situatie in de Groninger binnenstad, een doodlopend straatje was ingereden en daar weer uit wilde rijden, wilden twee agenten hem tegenhouden. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck DACCA (Reuter en AP) Bij overstromingen in het district Sylhet in Bangladesj zijn zeker vijftig men sen om het leven gekomen. Honder den huizen werden vernield. Dit is gisteren in Dacca bekendgemaakt. De regering van Moedjiboer Rach man bevestigde dat 38 mensen zijn omgekomen. Volgens functionarissen zijn 175.000 gezinnen in 119 distric ten door de overstroming van huis en haard verdreven. SCHEVENINGEN. De Haagse politie heeft zaterdagavond laat een inval gedaan in een hotel aan de Gevers-Deynootweg in Scheveningen. In de kelder werden zes mannen en vier vrouwen aangehouden, die bezig waren met roulettespel. Zij wer den overgebracht naar het politiebureau, waar acht van hen na verhoor werden heengezonden. De 65-jarige organisator en de 30-jarige hoteleigenaar zijn niet op vrije voeten gesteld. dat weigeren. Toen geschreeuw en tumult ontstond sloot de voorzitter de bijeen komst. Dr. L. G. M. Jaquet, wiens voordracht tot bijzonder hoogleraar in Utrecht des tijds kritiek van studenten opleverde, heeft vandaag in Den Haag bij zijn af scheid als secretaris-generaal van het Ge nootschap voor Internationale Zaken de verantwoordelijke instanties van de Utrechtse universiteit gebrek aan rugge- graat verweten. Hongkong dat de afgelopen acht dagen ernstig te lijden heeft gehad van zware regenval en aardverschuivingen, waarbij veel doden vielen en vernielingen werden aangericht, wordt nu opnieuw door een natuurramp bedreigd. De laatste weken is er in Hongkong al 1778 millimeter regen gevallen. De ramp heeft tot nu toe van meer dan honderd mensen het leven gekost. Het aantal ver misten bedraagt 75. In gebieden waar nieuwe aardverschui vingen worden gevreesd heeft de overheid 47 gebouwen, voornamelijk grote flatge bouwen, laten sluiten. De duizenden men sen die men heeft laten evacueren wonen nu in hotels en pensions. SAN FRANCISCO. (AFP) Het feit dat Larry Lewis 105 jaar is gewor den weerhoudt hem er niet van zijn beroep als kelner in het bekende hotel St. Francis in San Francisco nog uit te oefenen. Burgemeester. De heer M. L. C. Schnee- mann, thans werkzaam op het kabinet pan de commissaris der koningin in Zwolle, is benoemd tot burgemeester ✓an Schoonebeek. Hij volgt de heer F. J Capetti op. die burgemeester van Eibergen is geworden. De heer Schnee- mann is 34 jaar en lid van de K.V.P. Handelaar in drugs. Bij een 20-jarige leerling-tandtechnicus in Groningen heeft de politie een grote partij drugs aangetroffen. De jongeman bekende dat hij al een jaar lang in drugs handelt. Hij nad nog pas elf kilo hasj verkocht voor 45.000. Hij kocht het in voor 29.000. De kwestie van vervroegde verkiezingen was acuut geworden nadat de sedert eind 1969 regerende socialistisch-liberale coali tie door de fractie-wisseling van verschei dene leden haar meerderheid in de Bondsdag had verloren. Coalitie en oppo sitie beschikken in het parlement, dat inmiddels op zomerreces is gegaan, elk over 248 zetels. De regering leed haar eerste parlemen taire nederlaag toen de begroting voor de kanselarij op 28 april slechts de stemmen van 247 van de 495 aanwezige afgevaar digden kreeg en dus werd verworpen. Sindsdien regeert het kabinet zonder goedgekeurde begroting voor 1972. De dag tevoren op 27 april was het de oppositie bijna gelukt door een motie van wantrouwen Brandt uit de bondskansela- rij te verdrijven. Zij slaagde er niet in de benodigde absolute meerderheid van 249 stemmen te verwerven en behaalde slechts 247 stemmen zodat de motie van wantrouwen was verworpen. Het geheim van een lang leven noemt hij een kwestie van levenshou ding. Er hoort een menu bij dat voe ding geeft maar niet dik maakt. Men moet geen alcohol drinken en niet roken, vindt hij, en om in vorm te blijven is het vooral van belang, in beweging te zijn en fris water te drinken. Lewis die gedurende 33 jaar assistent van de bekende illusionist Houdini is geweest en ook gewerkt heeft bij het circus Barnum, brengt zijn theorieën in praktijk. Elke dag maakt hij in de looppas een wandeling van bijna tien kilometer in het Golden Gate Park. Twee jaar geleden, toen hij zijn 103e verjaardag vierde, legde hij een sprint van 100 meter af in 17,3 seconden, waarbij hij zijn oude record van 1968 met 0,5 seconde verbeterde. ELST. Een onbekende man heeft zondagnacht uit een pension in Eist een Zuidslavisch meisje van 22 jaar ontvoerd. Omstreeks half een drong de man het pension binnen waar het meisje met een aantal landgenoten woont. Na enige ande re bewoonsters te hebben mishandeld dwong hij het meisje met geweld met hem mee t e gaan. Nasporingen hebben nog geen resultaat opgeleverd. In de afgelopen nacht is in Utrecht de ontvoerder, een 25-jarige Griek, aange houden. Het meisje is met builen,schram men en ontvellingen maar verder onge deeld terug in haar pension. Zij had zich na een worsteling van haar ontvoerder weten te ontdoen. Oppositieleider Barzel van de CDU noemde het besluit van Brandt om ver vroegde verkiezingen uit te schrijven „een noodzakelijk gevolg van het mislukken van diens politiek”. Hij zei, dat de chris tendemocraten gereed waren voor verkie zingen op elk tijdstip. Op het congres van de westduitse vak centrale eiste Barzel met nadruk een partijpolitieke onafhankelijkheid van de vakcentrale waarin sociaaldemocratische functionarissen volgens hem in hoge mate de toon aangeven. Hij wees er op, dat de rond zeven miljoen leden tellende West duitse „gewerkschafts-bund” na de oorlog uit twee traditionele vakbondsstromingen. ozo ono o zo n zo ozo ozo o z Brand door inbrekers? In het oudste ge deelte van Lemmer is vanmorgen een winkel met twee bovenwoningen door brand verwoest. Vier brandweerkorp sen: Lemmer, Emmeloord, Band en Ruften, bestreden het vuur. De politie vermoedt dat inbrekers de aanstichters zijn. De schade is naar schatting 100.000. de socialistische en christelijke, ontstaan was. Zijn voornemen dit jaar algemene ver kiezingen te laten houden, maakte Brandt zaterdag op een bijeenkomst van het hoofdbestuur van zijn SPD in West- Berlijn bekend. Met de christen-democra- tische oppositie had hij over een tijdstip voor de verkiezingen geen overeenstem mingen kunnen bereiken. Hij was van mening dat de uitvoering van zijn rege ringsprogramma niet moet kunnen mis- lukken door het overlopen van enkele afgevaardigden in de bondsdag (Normaal zouden de verkiezingen pas in het najaar van 1973 worden gehouden). zw. bew. onbewolkt zw bew. windst licht bew. nnw zw. bew. onbewolkt onbewolkt 20 20 20 20 21 17 20 20 18 19 Eredoctoraat. De Evangelisch-theologische faculteit van de universiteit van München heeft bij het 500-jarig be staan van die universiteit een eredocto raat toegegkend aan prof. dr. A. S. van der Woude, hoogleraar in de Israëliti sche letterkunde de uitlegging van het oude testament en de intertestamentaire letterkunde aan de Rijksuniversiteit van Groningen. De 34-jarige H. Koerts uit Westerbork is vrijdag dodelijk gewond toen de auto waarin hij meereed, met hoge snelheid tegen een boom botste. Volgens de politie verkeerde de be stuurder van de auto onder invloed vari alkohol. ERMELO. De 38-jarige H. M. Neijerink uit Hellevoetsluis is bij Ermelo met zijn auto als gevolg van een klapband enke le malen omgeslagen en daarbij om het leven gekomen. GELEEN. De 24-jarige Theo van Beek uit Hoensbroek is zondagmiddag tijdens stockcarraces in Geleen dodelijk ge wond. Hij kwam frontaal in botsing met een auto, die langs de kant stil stond. NIEUW-BEIJERLAND. In een zieken huis in Rotterdam overleed de 15-jarige Cornelia van der Schoor uit Mijnshee- renland, die ernstig gewond was, toen in Nieuw-Beijerland de motorrijder, bij wie zij als duopassagiere meereed, een ersntige val maakte. MARSSUM. De 23-jarige Johannes Dijkstra uit Marssum is in een zieken huis in Leeuwarden overleden nadat hij bij een inhaalpoging met zijn auto was omgeslagen. AMSTERDAM. De 78-jarige mevrouw Groen uit Amsterdam is In ziekenhuis overleden nadat zij onvoor zichtig was overgestoken achter een stilstaande tram en werd aangereden door een tram uit de andere richting. Veel bromfietsers zijn bij aanrijdingen om het leven gekomen: in Middelbeers de 16-jarige A. Ligthart uit Rotterdam: in Tilburg de 23-jarige mevrouw G. Janssen- Heyer uit Eindhoven; in Gorinchem de 74-jarige J. van Drunen uit die plaats: in Schaesberg (L) de 21-jarige J. J. G. D. Paffen uit die gemeente. Drie kinderen verongelukten doordat zij bij het plotseling oversteken werden aan gereden: in Veldhoven de 13-jarige Willy jarige Berry ter Wal en in Venlo de 4- van Alst uit Goirle; in Dodewaard de 5- jarige Anton Mommersteeg. half bew. onbewolkt windst. Kopenhagen onbewadkt Locarno half bew. Londen geh. bew. Luxemburg onbewolkt onbewolkt windst. geh. bew. windst. half bew. windst. onbewolkt no licht bew. nw zw. bew. windst. half bew. o licht bew. windst. onbewolkt ono half bew. nnw zw. bew. wnw onbewolkt zw. bew. half bew. half bew. ALKMAAR. HKET GEWEST No.>rd-HoIIand-Noord van de P.v.d.A. wil in Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht een massale protestactie tegen de invoering van de huurliberalisatie op gang brengen. Minister Udink van Volkshuis vesting heeft dezer dagen bekendgemaakt dat ook in grote delen van deze drie pro vincies per 1 september de huren zullen worden vrijgegeven. Het bestuur van de P.v.d.A., gewest Noord-Holland, noemt dit verwerpelijk, omdat minstdraagkrachtige woningzoe kenden daarvan hét slachtoffer zullen worden. Het gewestbestuur heeft alle afdelingen en fracties van de P.v.d.A. in de drie provincies opgeroepen protest aan te teke- nei door schriftelijke vragen aan de bur gemeesters en wethouders en interpella ties in de gemeenteraden. Zaterdagmorgen 1 juli zal een gewestelijke protestvergade- ring worden gehouden in Alkmaar. Vooruitzichten voor woensdag: Droog, vrij warm en zonnig. Aantal uren zon 3 tot 13; min. temp. 0 tot 4 graden boven normaal; max. temp. 0 tot S gra den boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 pet.; kans op een geheel droog etmaal 70 pet. S En vriendelijker: een puik mechaniek, met alle respect voor je duim. En mooier. In uw eigen kleur of de jongste modetint. Hapert nooit, tot alle gas ontstoken is... om dan als vrienden A uit elkaar te gaan. DINSDAG 27 JUNI Hoog water 3.56 uur en 16.21 Laag water 12.03 uur en DINSDAG 27 JUNI Zon op 4.22 uur onder 21.04 Maan op 21.49 uur onder 4.39 uur Madrid Malaga Mallorca München Niee Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Las Palmas Tel Aviv Tunis Barometerstand hedenmorgen (763 mm). «8 v- g*> ff®*3 I

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 2