EEN OVERTUIGEND SUCCES Verklaring van K.G.IJ. over gesprek met bisschop Vragen over onbewaakte spoorwegovergangen KUNST- EN AMBACHTSMARKT Historisch Genootschap kocht interessant boek „DE OPENHARTIGE GASTHEER” Twee broers uit Castricum verongelukt Auto schoot Gezellige drukte op Burg. Nielenplein Als experiment geslaagd helling af VERENIGINGSNIEUWS Door PvdA in Beverwijk Dinsdag vergadering H AVENBERIC HTEN IB' .J Open brief voorzitters PvdA en PPR 11 A» IJMUIDER COURANT MAANDAG 26 JUNI 1972 Velsen-IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De voorzitter van de Kritische Gemeente IJmond, de heer J. Bouma, heeft zaterdagavond tijdens de thematische viering in de Vredevorstkerk een verklaring afgelegd over het gesprek, dat op dinsdag 20 juni heeft plaats gehad tussen de bisschop van Haarlem, mgr. Th. J. Zwartkruis, vicaris H. W. J. Kuiper, secretaris J. Lansdaal, assessor J. Stam, moderator Jan Ruiter en vier bestuursleden van de KGIJ. Een ge zamenlijke conclusie in dit overleg is geweest, dat er gezocht moet worden naar wegen, waarlangs in de toekomst wederzijds contact kan blijven be staan. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De voorzitters van de Partij van de Arbeid en de Poli tieke Partij Radikalen, afdelingen Beverwijk, de heren J. Mol en P. C. Dijk man Dulkes, hebben een zogenoemde open brief ter publikatie aangeboden, terzake de ontvangst van leden van de Haarlemse Kamer van Koophandel in het Stadskantoor, op donderdag 22 juni. Burgemeester J. G. S. Bruinsma hield toen een inleiding over de gemeente Beverwijk, waarvan het verslag in de vrijdagedities van de plaatselijke dagbladen is opgenomen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De goede op komst van de standhouders, het redelijk mooie weer, de degelijke voorbereiding, alsmede de grote be langstelling van de zijde van het pu bliek hebben zaterdag de eerste kunst- en ambachtsmarkt in Heems kerk tot een succes gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Twee leden van de PvdA-fractie in de Beverwijkse ge meenteraad, mevrouw B. de Hen-Brand en de heer H. M. Janssen jr., heb ben zich in verband met het dodelijk ongeval, dat op donderdag 22 juni heeft plaats gehad op de spoorweg tussen Beverwijk en Heemskerk met een aantal vragen tot het college van Burgemeester en Wethouders ge wend. V elsen-N oord Bl I “w, :V- /j all Een van de „marktstraatjes”direct na de opening. I De Beverwijkse kantkloster Tr. Bakker aan het werk. 1 oud-IJmuiden, (Van een onzer verslaggevers) De inhoud van de brief van de voorzit ters van de politieke partijen, onder de kop „De openhartige gastheer” luidt als volgt. „De raadszaal in het Beverwijkse Stads kantoor kan geacht worden het openbare forum van de gemeente te zijn. En wie niet regelmatig lijfelijk op de publieke tribune plaatsneemt kan zeer gevoegelijk terecht bij onze plaatselijke pers. Donder dag 22 juni j.l., toen de Haarlemse Kamer van Koophandel te gast was in Beverwijk, hebben de verslaggevers de zaak kenne lijk weer oplettend gevolgd. En waarom (Van onze correspondent) BEVERWIJK. De leden van het His torisch Genootschap Midden Kennemer- land hebben vrijdagavond tijdens de jaar vergadering in huize Terpsichoré met veel belangstelling geluisterd naar de heer en mevrouw Van der Linden uit Wijk aan Zee, die een inleiding hielden over het rijke en historische verleden van de bad plaats rond de eeuwwisseling. De intense belangstelling voor deze le zing was voor de voorzitter van het ge nootschap, de heer J. van Venetiën, aan leiding om nog eens te wijzen op het vele werk, dat het genootschap doet en dat zeker een groter aantal leden verdient. Hij noemde het opvallend, dat er meer nieuwe leden bijkomen uit de omliggende gemeenten dan uit de kern Beverwijk- Heemskerk. Uit het jaarverslag van secretaris R. M. T. Verwer bleek onder meer, dat het ledental constant op 205 bleef en dat het programma in het afgelopen drukke vere- Tenslotte nodigde voorzitter Bouma de leden uit voor een bijeenkomst van het „Vrij beraad” op dinsdag 27 juni ’s avonds om acht uur in de Vredevorstkerk. Tij dens deze bijeenkomst wordt een volledig verslag gegeven van het gesprek met de bisschop en kan over de belangrijkste punten hieruit in een discussei van ge dachten worden gewisseld. het gesprek van .20 juni dit te doen via een geheime stemming. „Wij menen”, zo zei de heer Bouma, „dat dit voorstel op geen enkele wijze recht doet aan alles wat er de laatste jaren aan meningsvorming en meningsui ting ten aanzien van het punt van de gehuwde voorganger is gebeurd en wij menen, dat het voorstel van de bisschop met name afbreuk doet aan de serieuze behandeling, welke deze kwestie tijdens de laatste algemene vergadering reeds heeft gekregen”. Het standpunt van Jan Ruiter en dat nigingsjaar onder andere bestond uit twee lezingen en drie excursies. Het cijfermateriaal van penningmeester K. Groot had betrekking op zowel het genootschap als op de Kennemer Oud heidkamer. Het bleek, dat. men als een gedegen vereniging wel op de juiste ma nier met geld kan omgaan, maar dat men toch niet te ver kan springen. Met name de restauratie van diverse voorwerpen en interieurs kosten veel geld. Het was dan ook verheugend te vernemen, dat de NV Maters ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan een bedrag van vijf mille ge schonken had voor de aanschaf van een bijzonder voorwerp. Het was bijzonder interessant voor de leden om te horen, dat een boekwerk was aangekocht. Dit boek was omstreeks 1650 in Beverwijk gedrukt in een drukkerij, welke bestaan heeft op de hoek Bree- straat-Zeestraat en welke eigendom was van een Amsterdammer. Tot de heer Prins, die de belangen van de Kennemer Oudheidkamer behartigt en de bezoekers ontvangt en rondleidt, wer den woorden van dank gericht. De heer Prins vond het een droevige zaak, dat slechts weinig mensen een bezoek aan de Oudheidkamer brengen. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Bij een verkeersonge val in Bunde (Duitsland), ongeveer 10 kilometer voorbij Nieuweschans, zijn twee broers uit Castricum dodelijk verongelukt. Hef zijn de 31-jarige Lucas Wolter Nijmei- er en de 20-jarige Wolter Nijmeijer. Een 18-jarige broer van de slachtoffers werd levensgevaarlijk gewond. Een 18-jarige buurjongen liep minder ernstige verwon dingen op. hun fractiegenoot Menist op 8 oktober 1970 aangevoerde argumenten. Zij voegen hieraan toe, dat deze voor zieningen des te meer noodzakelijk worden na de ingebruikname van de nieuwe sportvelden door de voetbalvereniging Be verwijk. Dit is naar hun oordeel het uiterste moment, waarop de installatie van de AHOB’s een feit zou moeten zijn. „Hoe luidt thans het standpunt van uw college terzake van de beveiliging van de spoorwegovergang bij de St. Aagtendij k,” zo besluiten de twee PvdA-raadsleden hun brief aan burgemeester en wethou ders. „Voorheen waren,” aldus de brief van de beide raadsleden „de overgangen voor zien van een hek, dat weliswaar geen absolute beveiliging garandeerde, maar toch tenminste de oplettendheid opwekte. Nu de overgangen niet meer in gebruik zijn, zijn deze hekken verwijderd, waar door de spoorbaan direct toegankelijk is vanaf het braakliggende terrein langs de Merwedestraat. Zodoende is na het besluit tot opheffing van de overgangen, in te genstelling tot de bedoeling daarvan, een toestand ontstaan, die veel gevaar lijker is dan voorheen.” Hieraan wordt de vraag gekoppeld in wiens opdracht of door wie de hekken verwijderd zijn. Aannemende, dat het college nu wel bereid is de in oktober 1970 toegezegde veiligheidsmaatregelen te treffen, vragen de beide raadsleden op welke wijze de spoorbaan ontoegankelijk gemaakt wordt en of het niet de meest voor de hand liggende oplossing is de sloot langs de spoorbaan door te trekken, waardoor de overgangen niet slechts afgesloten maar ook werkelijk opgeheven worden zoals volgens de aanhef van de betreffende raadsvoordracht ook de bedoeling was. Voorts releveren de twee raadsleden, dat hun fractiegenoot M. F. Menist op 8 oktober 1970 ook de beveiliging van de spoorwegovergang bij de St. Aagtendijk ter sprake bracht. Wethouder A. Klomp stelde toen in het vooruitzicht, dat het aanbrengen van zogenaamde AHOB’s op de urgentielijst zou komen. Uit medede lingen van het college tijdens de raads vergadering van 18 méi moest echter worden afgeleid, dat van een spoedige realisering moest worden afgezien. Zowel mevrouw De Hen-Brand als de heer Janssen staan onverminderd qp het standpunt, dat deze AHOB’s er moeten komen en verwijzen daarbij naar de door zij doorkruisen plannen! Dat schijnt wel het verschrikkelijkste te zijn wat je kunt doen. Want zelfs een college van wethou ders - misschien ligt hun bij nader inzien tóch dat Cultureel Centrum wel zwaar op de maag - krijgt een veeg uit de pan dat zij („domoren?”) nog niet aan een tweede sporthal toe zijn. Bovendien stinkt de vuilnisbelt volgens de burgemeester eigenlijk niet. Hoogstens een klein beetje, maar eigenlijk toch ook weer niet, want er wordt veel geld mee verdiend. En geld stinkt niet. Dat bodem- afval van die Noordzeeboringen naar olie en gas stinkt wel op de-belt, maar ja, dat verdient nu juist weer het geld! Wij houden wel van de openhartigheid van zo’n gastheer. Als politiek verantwoorde lijke bewijst hij met zijn toespraak, hoe zeer onze democratie baat vindt bij open heid. Wij vinden zo’n ontvangst van de K.v.K. dan ook een aardig model voor openbare commissievergaderingen. Daar zou de betrokkenheid van de burgers bij hun zelfbestuur zeer mee gediend zijn”. w.g. J. Mol,voorzitter PvdA, afdeling Beverwijk w.g. P.C. Dijkman Dulkes, voorzitter PPR, afd.Beverwijk. VELSEN-NOORD. Op de Velsertra- verse is zaterdagavond een personenauto van een Duitser van een viaducthelling afgeschoten. De bestuurder reed in oostelijke rich ting, passeerde een personenauto en wilde daarna de toevoeging naar de tunnel op rijden. Daarbij stuurde hij te vroeg naar rechts, dreunde tegen de leuning van het viaduct en hobbelde daarna de glooiing af. Nadat hij een lantaarnpaal omver had gereden, schoot hij door de bosjes, over een anderhalve meter hoge afrastering, kruiste met grote snelheid een werkweg bij de tunnel en kwam tenslotte tot stilstand. Wonder boven wonder mankeer de de chauffeur niets. Zijn wagen werd zwaar beschadigd. zouden ze ook niet? Goede informatie is verondersteld voor betrokkenheid bij de plaatselijke democratie, gelegenheid tot meedenken, openheid, motivatie om inder daad ergerlijke vervuiling en vandalisme terug te duwen, inspraak.. Heedaar! In spraak! Hier wordt mogelijk de regentes ke gevoeligheid van de burgemeester ge raakt. Wij kunnen het ook niet helpen, maar ook een niet democratisch gekozen burgemeester is een politieke beleidsfi- guur. Inspraak, actiecomité’s, Stankweer- klank, niet aanleggen van de noordelijke randweg naar Wijk aan Zee: als burge meester Bruinsma dit allemaal hoort meent hij te moeten spreken van verlam mend kunnen werken van inspraak. De mensen die protesteren begrijpen toch niet waar het om gaat, zegt hij van het comité tegen de noordelijke randweg. En De raadsleden memoreren, dat op 8 oktober 1970 bij de behandeling van de opheffing van vier particuliere spoorweg overgangen tussen Beverwijk en Heems kerk op een vraag van mevrouw T. G. Oostveen-Van Meegen van de PPR door het college is gezegd: „De zaak zal zoda nig worden afgesloten, dat men niet zo maar op de spoorbaan kan komen.” Zj vragen waarom deze toezegging nog niet gerealiseerd is, terwijl de vervangende weg ten behoeve van de agrarische be drijven reeds in gebruik is en de particu liere overgangen overbodig zijn geworden. MAANDAG 26 JUNI Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Wüste- laan 79, Santpoort-noord, 19-21.30 uur. NVSH, in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 19.30-20.45 uur, bibliotheek en inlichtingencentrum Nederlandse vereniging voor seksuele her vorming. Bridge-centrum De Jump, in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, van 19.45 uur af. Boksclub De Ring, 19.30-22 uur oefenen in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. IJmuider Harmonie, in mms- gebouw, Tolsduinerslaan, 18.30 u. repetitie tamboer- en trompetterskorps en majoret- tenpeloton (jeugd). Van de zijde van de K.G.IJ. is tijdens het overleg de suggestie gedaan om een commissie van deskundigen van verschil lende disciplines te vormen, welke com missie onder meer als opdracht krijgt te zoeken naar concrete vormen, waarin dit contact mogelijk zal kunnen zijn. De bisschop heeft toegezegd dit voorstel bij de bisschoppenvergadering in te brengen. Verder zou deze commissie naar de mening van K. G. IJ. in opdracht van het bisschoppencollege eens moeten onderzoe ken wat er op theologisch, maatschappe lijk, politiek en kerkelijk terrein binnen vernieuwingsgezinde groeperingenen dan wel kritische gemeenten leeft aan legitie me en wellicht inhoudrijke visies en ac- tiemodellen, welke voor de toekomst van kerk en samenleving van belang kunnen zijn. Als aanvulling op de door de bisschop in zijn brief van 7 juni uitgesproken wenselijkheid om ook de leden van de Kritische Gemeente IJmOnd in het over leg te betrekken suggereerde hij tijdens Van elf uur af tot na vijf uur ’s mid dags was het constant druk op het Burge meester Nielenplein, waar steeds weer iets anders de aandacht trok, zoals het optre den van St.Caecilia en de drumband Mee- restein, de volksdansgroep Assumbu,. de experimentele groep Whamm (die overi gens wel een beetje in het experiment bleef steken) en de volksmuziekschool. Op de markt stond er steeds een grote groep rondom de demonstraties van de ambachten, zoals het netten boeten, het kaarsen maken, het leer bewerken, het spinnen en weven, het potten bakken, het tekenen, enzovoort. Wat de kunstmarkt betreft werd via de kramen een zeer gevarieerde collectie aangeboden, niet alleen wat de verschei denheid van kunstuitingen betrof, maar ook naar kwaliteit, want men kon er rijp en groen vinden. Het waren bepaald niet alleen Heemskerkers die de markt be zochten, waht men bleek ook gekomen te zijn uit de verre omgeving. Het geheel werd een levendig gebeuren in het hart van Heemskerk. Die eerste markt geeft alle aanleiding om er een traditie van te maken. Dat het publiek dü op prijs stelt bewees het grote bezoek aan de mark. DINSDAG 27 JUNI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- •traatweg; geopend 19-21.30 u. van het bestuur is in die bijeenkomst duidelijk uiteengezet. Over de verwachtin gen van een bisschoppelijke uitspraak dienaangaande hebben zij zich bepaald niet optimistisch uitgelaten. Niettemin kreeg het bestuur met algemene stemmen volle dig mandaat voor alle soorten van over leg. „Statutair”, aldus de heer Bouma „staat de mogelijkheid open, dat een aantal le den van de K. G. IJ. de wens tot het bijeenroepen van een extra ledenvergade ring uitspreekt. Het bestuur echter meent, dat méér dan via een formele stemming, de participatie van een levende gemeente, aanwezig in vieringen en werkzaam in acties, maatgevend is om te peilen hoe de gemeente in feite denkt”. DINSDAG 27 JUNI Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-oost, open van 10 uur tot een halfuur voor zonsondergang. Velserbad, Briniostraat, gemengd zwemmen 6.30-8 u.; 16.40-18 u.; 20-21.30 uur. Federatie Bejaardenzorg, spreekuur 9-10 u. in gebouw Cultureel Centrum, Moer bergplantsoen 22, IJmuiden, benedenzaal te. 02550-15010; van 11‘tot 12 uur in buurthuis De Mei, Geelvinckstraat 28, Velsen-noord, tel. 02510-24025; van 15 tot 16 uur. in gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort-noord; verder volgens afspraak bij secretariaat, Hoofdstraat 133, tel. 023- 378014. Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 u. en 14.30-17.30 filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- noord, 19-21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg, IJmuiden-oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Zee- wijkplein 27-29. IJmuiden 19-21.30 uur. Bel Canto, Velser operakoor, 20 u. repe titie in gebouw Cultureel Centrum, Moer bergplantsoen, IJmuiden. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat (in gang Spaarnestraat) 19-20 uur Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. Boksver. Manly Sport, les en wedstrijd- training in gymzaal Moerberg-Comité- school, Kerkstraat, oud-IJmuiden, van 19.30 tot 21.30 uur. Toneelver. VAT, 20 u. repetitie in Oud- Kath. verenigingsgebouw, Koningin Wil- helminakade, oud-IJmuiden. Soli, in gebouw Gymnasium Paulinum Wolff en Dekenlaan, Driehuis, 19.45-22 u. repetitie Harmonie-orkest. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Fondyke, Flicborough, Tor Belgia, Go- thenborg; Continuity, Chelsea; Salus en Argus, Rotterdam, Novel, Perth; Smit Lloyd 11, Cont Plat; Monte Zalama, Swi- nouscjie; Kirtondyke, Flixborough, Dur ward, Pemis; Vedette, Londen; Oriole, Dagenham; Kormoran, Antwerpen; Else Kuhl, Antwerpen; Skeppsbron, Gothen- borg; Portelet, Lemmerich; Otto Porr, Bilbao; Novaja Ladoga, Gdynia, Dniel, Harlingen; Lobe, Manchester; Tarlow, Londen; Framptondyke; Flixborough; Aaltje, Londen; Heike Schluter, Porstrun; Calvijn, Perth; Finrail, Helsinki; Eider- hoft, Brunsbuttel; Neptunus, Willemstad; Michaela E, Gent; George Vieljeux, Duin kerken; Mailing, Flixborough. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Helmuth Feldtmann, Halmstad; Joan C. Dover; Smit Lloyd 2, Cont Plat; Laucer, Rotterdam; Mynias, Rotterdam; Penelope Everard, Rochester; Susan, Selby; Esma B, Par; Ali Teekman, Dordrecht, IJmui den; Berling, Grimsby; Oriole, Dagenham; Mailing, New Castle; Volta Wisdom, Avonmouth; Heike Schluter, Norsbron; Nederstein, Vigorholm; Ciimping, Sheer ness; Tower Helen, Battersea; Penthievre 2, Iraklion; Kormoran, Bremen; Medusa, Oldenburg; Fionia, Odensee; Adele J. Londerona; Ali, Selby- Conf id, Londen; Security, Manchester; Kaliopi Pateros, Thunder Bay, Maurice Delmas, Laurence Marques; Falkenstein, Rotterdam; Athina, Rotterdam; Fletching, Ipswich, Glücksburg; Westondyke, Antwerpen Djatisari, Antwerpen; Rolf Behrmann, Londen; Regina Magna, Tilbury; Tor Anglia, Gothenburg; Ursa Minnor, Lon den; Durward, Pernis, IJmuiden; Chusan, Southampton) Overseas Traveller, Hamp ton .Roads; Blenheim, Kristians and; Hondsbosch, Londen; Florida, Hull; Willi am Smith, Rotterdam; Gerda-K, Hauge- sund; Starowich, Ruisbroek, IJmuiden; Humbergate, Leith; Gasselte, Boston; Twadika, Bremen; Fjordaas, Narvik. IJ muiden; Tor Hollandia, Gothenburg; Me mel, Dagenham; King-Ja-Ja, Bremen: Fi- dentia, Hamburg; Kernoa, Dordrecht, IJ muiden; Heino Brohan, Boston; Thodora A. S. Vigo. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Ciimping, Dublin; Harnis, Flixborough; Benimusa, Upsala; Birling, Dublin; Nab- stein, Christobal; Tower Helen, Londen; Wblanda, Ipswich, IJmuiden; Medusa, Wisbech; Agua Charm, U.S. Golf; Weston dyke, Flixborough; Penthievre, Antwer pen; Main Ore, Sevenisland Ali, Hull; Alme, Whitestable; British Fidility, Rot terdam; Stiren, Nantes, IJmuiden; Clio, Malmö; Alikrator, Antwerpen, IJmuiden; Maro, Kopenhagen, IJmuiden; Malacia, Boston, IJmuiden; Pieter Winsemius, Bre men; Salat, Antwerpen; Tor Anglia, Go thenburg; Falkenstein, Halmstad, IJ muiden; Thara, Hampton Road, IJmuiden; Jean S. Londen; Athina, Immingham; Baltique, Oslo; Blenheim, Kristiansand; Durward, Rotterdam; Evangelos, Cagliari; Regina Magna, Oslo; Londen Fuselier, Londen. Zondag aangekomen in IJmuiden: Mambo, St. Malo, IJmuiden; Magula, Skaugsund, Christine, Great Yarmouth; Ekenis, Flixborough; Rustringen, Whitby; IJmuiden; Helios II, Frederiksvaerk; Apollo I, Londen; Esso Caracas, Le tia- vre; Irish Trader, Londen; Prins der Ne derlanden, Punta Delgada; Heinrich S, Urea, Velsen; Falkenberg, Karlstad. Zaan dam; Reestborg, Karlshamm, Pergo Leith, IJmuiden; Baltisky 30, Leningrad, Mark- borg, Vestervik; Shoreham. Grimsby; Durward. Rotterdam, IJmuiden. Warsza wa, Duinkerken; Tor Parisia, Aarhus; Use Wolters, Par, IJmuiden; Christiaan Ma- thiesen, Flixborough; Hein von Bargen, Flixborough; Grieg, Iggesund, Zaandam; Leda, Begren; Doris, Helsinki, Velsen; Smit Lloyd 2, Cont. Plats, IJmuiden; Tin nes. Mo 1-Rana, IJmuiden; Altiar. Manty- luoto; Hblticborg, Hamani; Jan, Ystad; Hermann Helene, Kopenhagen. Zondag vertrokken van IJmuiden: Maurice Delmas, Londen, IJmuiden; Londen Traveler, Antwerpen; Bengkalis, Hamburg; Tor Hollandia. Gothenburg; Rynstroom, Hull; Chusan, Bergen; Myni as, Hamburg; Joan C. Londen, IJmuiden; Mambo, Bergen, IJmuiden; Susanna Thol- strup, Norresunby, Anco Ariadne, Lands- end; Volta Wisdom Bremen; Brinda, Poole, IJmuiden; Humbergate. Preston; Amstelstroom, Hull; Zaanstroom, Felixto- we; Rüstringen, Londen, IJmuiden Dur ward, Rotterdam, IJmuiden. Leda, Ber gen; Smit Lloyd 2, Cont. Plat T.Tmuiden. Maandag aangekomen in IJmuiden: Flendyke, Flixborough ->'*'->eldeborg, Mantyluoto; Zaandam Eb'a, Norrko- ping; AmsteDand. Salved»» .i T.ulea, IJmuiden. (Als geen nadere aanduiding \zolgt is het schip van of naar Amsterdam ge gaan). "Mg j ■T pip”1' 7 iSii

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4