15; 12; 20; r w m Geldcrisis agenda s 9.- i 6.- 8 'I B 11 Senaatszitting in Saigon geschorst Meer tandheel kundige hulp voor rekening ziekenfonds Voor het eerst vrouw in Iran terechtgesteld Schoonenberg leidt bij strandvoetbal w 3Ï t I -- ■u i GEVONDEN VOORWERPEN EUWE WINT JURIDISCH SCHAAKSPEL I I Velsen-IJmuiden Morgen telling van woonwagens Bollenstreek en inwoners Hoofdstad krijgt extra tramlijn Beverwijk o cc j z -o o z tr q. A sU w I I Heemskerk In en om Haarlem Ba 4 I DINSDAG 2 7 JUNI 1972 1 1 w. I 9 rr- 8 '4 I Oppositie geweerd Misbruik van naam Buslijn 15 vervalt 1 QC LU 111 O Q Z _J CC Ld Q LU z Q Z CC LU Q LU Z t O UJ Q LU Z oö 1 Q CC LU Q LU Z 9 Q Z CE Badstof alle maten Katoen alle maten 7r Helanca 46-54 fy OB J Q Z CC LU Q LU Z oÖ O Acryl alle maten 12r MB LU in A Z s Q •i 1 -.-I ui S W W W V V V V W W V M 1 J s^< Is A (Vervolg van voorpagina) (Van een onzer verslaggevers) 19 en 21.15 u.: 21.15 u.: en (Van onze correspondent) en 21.15 19 j. maand, t.m. 18 14.15. u.: voor Q ii zeldzaam aanbod voor voordeelverzamelaars ,w i A149 17 I b De afspraak van april tussen de EEG- landen moet men niet verwarren met die van 18 december in Washington, toen een algemeen monetair akkoord werd geslo ten, waarbij de dollar devalueerde, de gulden, Duitse mark en Japanse yen reva lueerden en de Franse franc en het Britse pond onveranderd bleven. UTRECHT De ziekenfondsraad heeft de minister van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne en de minister en staatssecre taris van Sociale Zaken geadviseerd de tandheelkundige hulp aan ziekenfondsver zekerden uit te breiden. houweel, tweedelige hengel, herenpara- plui, etui met sleutels, meisjestas, dames- portemonnee met inhoud. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie te Velsen. De gedeponeerde vorwerpen zijn te ver krijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur aan het hoofdbureau. I t t f 1 4 .1 l 1 t 1 alle werkdagen te bezichtigen van uur. „Van 20 oö O F F F 8 1 1 1 1 iS Rijksbouwmeester. Prof dr. W. G. Quist te Rotterdam zal in 1974 ir. J. J. M. Vegter opvolgen als rijksbouwmeester. Prof. Quist is architect te Rotterdam en buitengewoon hoogleraar aan de afde ling bouwkunde van de TH te Eindho ven. Ir. Vegter is 1 oktober 1971 met pensioen gegaan, maar ’neemt tot 1974 de functie waar. v Behandeld moet worden een wetsont werp, dat president Nguyen van Thieu het recht geeft gedurende een half jaar de creten uit te vaardigen op het gebied van de economie, financiën en defensie. Doordat de meeste teams van ongeveer gelijke sterkte zijn gebleken, treden ook in de ranglijst weinig verschillen op. De stand is tot dusver: Schoonenberg 6-9, Roolvink Bouwboy’s 5-7, Poort van Vel sen 5-7, Zeezicht 5-7, FC Deud 5-5, Taxi 6000 6-5, Zeedistel 6-4, Trompboy’s 6-0. Hieruit blijkt dat FC Deud, Taxi 6000' en Poort van Velsen door overwinningen al le nog met Schoonenberg gelijk kunnen komen, hetgeen een spannende competitie garandeert. De spelers, voor het grootste deel af komstig uit de eerste en tweede elftallen van de plaatselijke voetbalverenigingen, stellen uiteraard enige publieke belang stelling bijzonder op prijs. De wedstrijden worden op het IJmuider strand gespeeld, waarvoor de terreinen met rood-wit ge blokte palen zijn aangegeven. uiiy De 1 ijn zou in de toekomst moeten doorrijder naar het station Sloterdijk en het industriegebied dat erachter ligt. Goedeels gaat de tram daarmee buslijn 15 vervangen. Burgemeester en wethouders van Am sterdam volgen daarmee de idee-m die de PvdA-raadsleden Treumann en Rutgers van der Loeff enige tijd geleden hebben neergelegd in een nota. AMSTERDAM De hoofdstad voert een nieuwe tramlijn in „om de zuid”. Het wordt een lang traject van het Amstel- station in Oost, via het zuidwesten naar het Bos- en Lommerplein in het noord westen van Amsterdam-beneden-het -IJ. Tot 1963 werden in Iran vrouwen nooit beschuldigd van moord, doch officieel ge kenmerkt als „krankzinnig”. In dat jaar kwam echter een wet tot stand, die man nen en vrouwen wat dat betrof, gelijk stelde. SAIGON. (AFP) De Zuidvietnamese senaatsvoorzitter Nguyen Van Huyen heeft gisteren de vergadering geschorst nog voor de debatten over bijzondere bevoegdheden voor president Nguyen Van Thieu waren begonnen omdat drie opposi tieleden werden belet naar de vergadering te komen. IJMUIDEN. Het strandvoetbal flo reert in IJmuiden, want hedenavond wor den hier ook de wedstrijden voortgezet om de „Syp Sterk-wisseibeker”. Vastge steld zijn de ontmoetingen F. C. Deud- Taxi 6000 en Poort van Velsen-Zeezicht, war om 19.30 uur een aanvang mee zal worden gemaakt. Het zijn de laatste wed strijden voor het begin van de bouwvak- vakanties. DIVERSEN Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Dlnsd. 10-12, vrijd. 14-16 u. Spreekuur sociaal raadsman. Haarlemse Jazzclub (Zanderzaal voorm. Elisa beth Gasthuis, Gr. Heiligl. 47). 21.00 u.: Cat Jazz Haarlemmer Am. teno-saxofonlst Jimmy Heath en Cees Slinger, Jacques Schols en John Engels. Poppentheater Mijko (Peuzelaarsteeg 4) 14.30 u.: „Het eigenwijze slakje”. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Geo pend ma., dl., do. 19.30-24 uur. Vrij, en zat. 18.30-22 u., zo. 12-5 en 20-22 u. Vrij, en zat. 22 u. Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 23), dinsdag 20 u.: Filmschuur. woensdag 20 u.: Open workshop. Zat. 11 u.: Kinderworkshop, 14 en 16 u. jazzballet. Expositie van drie Heem steedse kunstenaars. Bowlingcentrum (t.o. honkbalstadion). Dage lijks 10-22 u. Za. en zo. 11-02 u. Jeugdbowlen, iedere zaterdag 11-13 u. Thijsse’s Hof (Mollaan. Bloemendaal). Plan ten- en vogeltuin. Dagelijks 9-17 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen- zangseweg bij „Oase”). Tentoonstelling over het insektenleven. Geopend zo. 11-17 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Diner-dansant. Da gelijks optreden van Toni Dispari en zijn orkest. Dolfirama (Zandvoort, naast Bouwes Palace). Dagelijks 10.30, 12, 14 en 16 uur. Di., vrij., za. avondvoorstellingen 21 uur. Bowling Centrum (Burgem. Van Fenemaplein, Zandvoort): Dagelijks van 14-01 uur. Zoals gezegd, de crisis is voorlopig be zworen. Het zal prettig zijn als Engeland snel tot een devaluatie besluit, dat wil zeggen de lager zwevende koers legali seert. Duurt de situatie te lang, dan kun nen grote schommelingen van het pond en eventueel de dollar de Italianen op nieuw nerveus maken en laait de crisis opnieuw en dan ernstiger op. De EEG-crisis maakt nog eens duide lijk, dat een herziening van het monetaire wereldbestel dringend nodig is. De jongste ontwikkeling maakt dat ‘overigens weer gecompliceerder. Het ontwerp is al door de Kamer van Afgevaardigden goedgekeurd, na dat eer der een voorstel was verworpen waarbij de president op alle terreinen bij decreet had kunnen regeren. Als. de senaat het huidige voorstel verwerppt, is de kans op een regeringscrisis in Saigon groot. De raad doet voorstellen over preven tieve maatregelen, voorlichting en opvoe ding en kindertandverzorging, onder meer dat alle kinderen die op hun der tiende jaar mog een redelijk behandelbaar gebit hebben, van dat moment af aan spraak kunnen maken op integrale tand heelkundige hulp, dat wil zeggen ook op behandelingen waarvoor „gewone” zieken fondsverzekerden niet in aanmerking ko men. 1 Senator Nguyen van Chuc belde de voorzitter op met de mededeling dat men hem niet van huis liet vertrekken. Voorts waren twee senatoren verdwenen en hadden „geheime agenten van de rege ring” journalisten uit de zaal verwijderd. De om 9 uur begonnen vergadering werd om 11.30 uur door een zichtbaar woedende voorzitter verdaagd met de uit roep,, Dit is de wet van de jungle”. Hij liet weten dat de senatoren het wetsont werp niet konden behandelen zolang hun vermiste collega’s niet waren gevonden. 17.30 uur en op donderdag van uur o-- Lijsterbeslaan 23, Beverwijk. Tel. 02510-25120. DIVERSEN Frans Roozen (Vogelenzangseweg Vogelenzang) zomershow met lelies en zomerbloemen in kas en showtuin. Dagelijks geopend 8-17 uur. Van Grieken (Vogelenzangseweg, Vogelen zang) bloemenshowtuin met exotische vogels. Dagelijks van 8-17 uur geopend. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag, diner dansant. Llnnaeushof (Bennebroek). In de tropenkas kinderparadljs „In de zevende hemel” met o.a. spelen, film, poppenkast, puzzels enz. Dagelijks geopend van 14-18 uur. Noordwljk (Raadhuis). Dlnsd. 19.30 u. Gemeen teraadsvergadering. Halfweg. (Raadhuis) 19.30 u.: gemeenteraads vergadering. 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en kleinplas tiek. Di. t.m. vr. 13-17 u., za. 11-17 u. do.avond 20-22 uur. Stichting MACRO-centre Kosmos (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za en zo. 19.30-22 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling Medicijnman tot medicus” van meer dan eeuwen medische wetenschap. Vleeshal het his torische gedeelte. Vishal de toekomstverwach tingen. Geopend 10-17 u. Zo. .13-17 u. t.m. 2 juli. Galerie Kunst voor U (Warmoesstr. 16). Expo sitie plastieken van Gé Iklng en aquarellen, tekeningen en portretten van Rien te Slaa t.m. 28 juni. Biologische Centrum Schalkwijk (Boerhaave- kliniek). Tentoonstelling over „Wel en wee van het water”. Geopend zo. 12-18 u. en wo.avond 19-21 uur. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Tentoonstelling van de bloemenschilder Ritman. Dag. geopend 13-17 u. Ma. gesloten. Tot en met 2 juli. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarndam). Ex positie olieverfschilderijen van Léon Spieren burg, plastieken en batikwerk van Gerda Spie renburg, sieraden van Anita Schultz, aquarellen van Piet de Ridder en weefwerk van Jeannette Plas. Geopend za. 14-17 u., zo. 10-17 uur. Naderhand is gebleken dat voor een belangrijk deel van de in gebruik zijnde woonwagens zo’n aanvraag niet werd in gediend. Via de provincies wil het minis terie nu van elke gemeente een gedetail leerde opgave van alle hoofdbewoners van woonwagens, wooncaravans, salonwagens en al of niet verplaatsbare noodwoningen, uitgezonderd woonschepen. ENSCHEDE. Morgen worden In heel het land op verzoek van het ministerie van CRM alle woonwagens en hun bewo ners geteld, met uitzondering van de wa gens, die uitsluitend voor recreatie zij’n bestemd. Deze overzichttelling is een ver volg op een in februari 1971 gevoerde landelijke actie, die de woonwagenbewo ners ertoe moest brengen, een bewonings- vergunning voor een woonwagen aan te vragen. BIOSCOPEN City Theater, dinsdag en woensdag 20 uur: ,,De kanonnen van Navarone”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn (Velsen-Zuid), dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Pleter Vermeulen Museum (in gebouw Cultu- reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden) van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Archeologische expositie (in ontvangstcentrum van Hoogovens. Bessemerstraat, Velsen-Noord), dinsdag en donderdag geopend van 10 tot 16 uur. Engelmunduskerk (Kerkplein, Velsen-Zuid), dagelijks (tot 15 augustus) van 14 tot 17 uur beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis Velsen (Plein 1945, IJmuiden) is op alle werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 IJMUIDEN. In het tijdvak van 17 tot en met 23 juni 1972 werden de vol gende voorwerpen als gevonden aangege ven. Aktetas met schoenen en bal, drie jacks, fietstas, knijpportemonnee met in houd, honderiem, armbandhorloge, arm bandje, damespolshorlogering met zes sleutels, damespolshorloge, pakje met vier kassarollen, herenportemonnee met in houd, ring met drie sleutels, etui met zeven sleutels, huis- en autosleutel, horlo ge, transistorradio, kinderarmband, pik- In Washington werd afgesprokeri dat de marges tussen de valuta’s niet meer dan 4,5 pet mogen zijn. Zijn ze groter, dan moet er worden geïntervenieerd, dat wil zeggen, dan moeten andere landen steun aankopen of verkopen doen. Voor de EEG-valuta is er sinds april dus een nauwere marge. Dat de Britten hun pond willen laten devalueren is niet onlogisch. Zij worden per 1 januari lid van de EEG en een goedkoop pond betekent handelsvoordelen. De Britse economie staat er nog steeds niet warm voor. Devaluatie kan helpen de tering na?r de nering te zetten. En een goedkopere geldeenheid is ook voor kan- didaatsleden Denemarken en Ierland aan trekkelijk. TEHERAN. (AP) Voor het eerst is in de geschiedenis van Iran, sinds deze i s geboekstaafd, een vrouw terechtgesteld. Het was de 42-jarige Iran Sjifari, die twee jaar geleden haar twee stiefdochters, meisjes van respectievelijk 11 en 5 jaar, had vermoord. Dit was gebeurd na een hevige ruzie met haar man en diens eerste vrouw, de moeder van het tweetal. UTRECHT. De president van de rechtbank in Utrecht heeft dr. A. L. J. Wytzes en de stichting Una Sancta Ly ceum in Amsterdam, waarvan de heer Wytzes voorzitter en directeur is, verbo den de naam Max Euwe te gebruiken. Hij stélde op elke overtreding een dwangsom van f 10.000. Oud-wereldkampioen schaken Max Eu we had een kort geding aangespannen omdat het onderwijsinstituut van de heer Wytzes zich vandaag wilde presenteren als het „Max Euwe Instituut” met oplei dingen voor mavo en havo en computer cursussen zonder dat de heer Euwe was gevraagd of zijn naam mocht worden gebruikt. De president van de rechtbank ver klaarde dat zijn vonnis ook betekent dat de heer Wytzes in overtreding is en dus f 10.000 moet betalen als hij de aangekon- digde persconferentie van hef ..Max Eu- we-instituut” zou laten doorgaan. Bij de behandeling van het kort geding was niemand van het onderwijsinstituut aanwezig. BIOSCOPEN M Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 uur: „The French connection”. a BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) „De nacht van de vampier”. Luxor Theater (Breestraat) 19 „Wereldvoetbal-cup Mexico 1970”. 'tentoonstellingen Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck. Velserwee 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 19.30 tot 21.30 Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, 21.30 u.: „Samson 13.30 u. jeugdvoorst.: Frans Hals (Frans Gladiator van Rome”, 14 j. Lido - Gringo”. 1£ j. „The’Prlest’s Wife”, 14 j. Roxv (Ki. Houtstr. 79), woensd. 14.30, 19 en 21.30 u.: Liefdeskunst voor 19 en 21.15 SCHOUWBURG Openluchttheater Bloemendaal. (Hoge Duin en Daaiseweg). Woensdag 20.00 u.: „Balletuitvoering Rotterdams Danscentrum". MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt) 20 u.: Orgelconcert Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30, 19 en u.: „Samson en Delilah”. 14 j. woensd. „Tom Duim”, a.l. Halsplein) 19 en 21.15 u.: or van ivviiie 14 j. (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur: „Adios Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, „The Priest’s Wife”. 14 i. Roxy (Ki. gevorderden”, 18 j. Studio (Gr. Markt) „Murphy”, 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63). Perma nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en werken van de Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoonstelling Saul Belem en Daniëls en andere werken uit eigen bezit. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. Zo. 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Wybrand Hendriks. Tot en met 16 juli. Fossielen, minera len en historische natuurkundige Instrumenten. Geopend di. t.m. za. 10-17 u., zo. 13-17 u. Het Luifeltje (Gr. Heiligland 15). Expositie produkten uit de pottenbakkerij. Geopend 9-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4