Voorzitter Rijke: „Slechts vijf wedstrijden SKELTERCLUB IJMOND LIET GELUID METEN DOOR T.N.O NEDERLANDS TEAM KANSLOOS Raybestos Brakettes gaven pure demonstratie softbal ver Kennemerland belast met de ronde in Heerhugowaard Wat is Arlita? KARELl 14 ct per jaar is een hachelijke zaak” graan* ^VERHOEVEN BK>LPG>/I Toertochten van Prof B rues sing weer sterkste Durge snelste in clubtreffen 2.80 Cricketprogramma De Kampioen 19 échte graan-genever 20 stuks Arlita er is maar één |tt|M w3 DONDERDAG 29 JUNI 1972 (Van een onzer verslaggevers) Snelle groei Nationale top Niet somber J Goeie vraag Het is de nieuwe Karell superlichte senoritas. Clubtitel De Bataaf (moet u naar vragen) Niet stimulerend z- zuiver F natuur- H produkt IJMOND Bij de pits, aan de muur van de werkplaats onder het restaurant van de skelterbaan Uit geest, hangt een bord, waarop in duidelijke taal ver meld staat, dat het ten strengste ver boden is zonder uit laat het circuit rond te toeren. Hoe gaar ne de renners van de Skelter Club „IJmond”, die op deze baan hun oefen- en wedstrijd- paradijs vinden, het motorgeluid van hun skelter ook zouden willen accen tueren, het overmatig ronken is ta boe. Het normale geluid van een baan vol voortzoefende karts schiep reeds zoveel decibels aan lawaai, dat er een in de loop der jaren steeds vetter onderstreepte klacht geuit werd door de naaste buur van de SC „IJmond”, de voetbalverenigingUSVU. - (Van onze wielermedewerker) palingen kregen. Zo mogen wij ADVERTENTIE (Van onze softbalmedewerker) iho 1: (Van onze wielermedewerker) fïte (Van onze wielermedewerker) ADVERTENTIE Aan de pits wordt gesleuteld en over legd hoe de aknsen liggen. Het is een beeld dat bij elke wedstrijd en elke training weer te zien is. Zo is er een wat gespannen verhouding tussen de beide sportverenigingen ont staan en de klachten over geluidshinder hebben er recentelijk toe geleid dat de skeltervereniging via de KNAC door het TNO te Delft metingen liet verrichten. De voorzitter van de SC „IJmond” de heer J. Rijke, zegt daar over: „Wij wilden door op objectieve wijze metingen te laten verrichten aantonen, dat het best meevalt met die geluidsover last. De langs denderende treinen en de Hollandse Melksuikerfabriek maken meer lawaai dan wij op het circuit. Wat de klachten van USVU betreft, is het zo dat beide partijen elkaar een lichtelijk starre houding verwijten. Vanavond vindt op het Badmintonpad de tweede wedstrijd plaats. Aanvang 19.30 uur. HAARLEM Het cricketprogramma voor het komende weekeinde luidt: Eerste klasse: SpartaUD, HCC IIIDe Krekels, BloemendaalExcelsior. Scoreverioop: Nederland 0000000-0; Ray bestos 0022100-5. De werpresultaten van Donna La Piano waren: 14-1-1, terwijl de Brakettes geen fouten maakten. Voor Nederland hadden Mary Boekhout 0-1-4-2 en Ineke van der Veldt 0-1-2-0. De slagvaardigste Amerikaanse speel sters waren: Pat Harrison 0.500 (2 uit 4), Ponce 0.500 (1 uit 2). Elly Zweers 0.333 (1 Donna La Piano 0.500 (2 uit 4) en Cec uit 3) was Nederlands gevaarlijkste aan- valster. Op de vraag of er bij leuke wedstrijdperspectieven Bij de skelter club „IJmond” maken de coureurs zich nu op voor de eerstkomende wedstrijd op het circuit in Eefde. Want buiten de toegestane wedstrijd op de baan in Uitgeest, organiseert de vereni ging jaarlijks ook daar nog twee wedstrij den en dat betekent voor de clubleden steeds weer een onverdeeld genoegen. Voorzitter Rijke: „Op 9 juli hebben we daar clubwedstrijden, maar o mdat het daar is, zijn de jongens eigenlijk meteen uit. We hebben dat elk jaar en telkens heerst er weer een geweldig fijne sfeer op de baan” Er is vijf jaar geleden door de KNVB een klacht ingediend, waarin gesteld werd dat de scheidsrechters tijdens de voetbal wedstrijden geluidshinder van ons onder vonden. Van de gemeente Uitgeest uit heeft men daar toen ook door het TNO metingen laten verrichten en daaruit vloeide voort, dat wij in 1970 een hinder wetvergunning met sterk beperkende be- ZWANENBURG. Op het parcours aan het Kinheim in Zwanenburg wordt zondag -doör de Halfwegse wielerclub De Bataaf het clubkampioenschap lange af stand verreden. Men verwacht daarvoor alle clubrijders aan de start, want zij mogen zondag niet elders aan een open koers meedoen. De Amsterdammer Co Moritz moet bij de profs en amateurs de titel verdedigen. De echte sfeer ontbrak gisteravond. Het publiek voelde dat winnen van deze su- per-ploeg niet mogelijk was. In stille bewondering zaten de toeschouwers te kijken naar bijvoorbeeld het werpen van de tweede Brakettes-pitcher, Donna Lo Piano, die naast snelheid zoveel variatie in haar werpen wist te brengen, dat zij op een enkele uitzondering na volledig onbe speelbaar was voor de Nederlandse slag- De aspiranten (45 man) starten om elf uur voor een rit over 25 km. en daarna vertrekken om kwart voor twaalf de nieuwelingen (65 man) voor een race over 60 km. De veteranen (38 man) starten om half twee en rijden 40 km. Aan het hoofdnummer van de amateurs over 100 km, waarvan de start om half vier is, nemen vrijwel alle renners van Kennemerland deel met als kanshebbers Ruud Haller (Alkmaar), Piet Slikker (Koedijk), Lies de Vries en Nico Hendriks (Heemskerk), Bas Brouwer (Velsen-Noord) en John Vendel (Beverwijk). Alleen plaat selijk favoriet Pé van Stralen heeft door een conflict met zijn vroegere supporters club niet ingeschreven. Hij wist tweemaal de ronde in zijn eigen woonplaats te winnen. Streekfavo- rieten die wel aan de ronde meedoen, zijn o.m. de Noordholandse kampioen Jos Kieftenburg (Hoorn), Sjaak Schuitemaker (Andijk), Nanno Bakker (Wieringerwerf), Gerard Kamper en Dick Groen (St. Pan- cras), Mathé Pronk ft Zand), Herman Hoogzaad (Blokker), Wim van Dok (Grootebroek) en Co Giling (De Hulk). Voorts mogen ook de Amsterdammers Cor Schuuring, Rink Cornelisse en Gerrie Fens, Jo de Boer (Westergeest), Rhett van Trigt (Hillegom), Jan Bakker (Zaandam) en Wil Luppers (Purmerend) tot de se rieuze kanshebbers gerekend worden. Het „veld’ ’amateurs is kwalitatief en kwanti tatief (106 man) bijzonder sterk. Het par cours in Heerhugowaard is 1500 meter lang en gelegen aan de Foreestraat. HAARLEM. In een redelijk bezet Pim Mulierstadion is de Nederlandse soft- balploeg er gisteravond niet in geslaagd revanche te nemen voor de in Italië gelegden nederlaag tegen de Raybestos Brakettes. Een nederlaag, die een ieder niet onverwachts kwam. Ook nu weer toonde de Amerikaanse ploeg aan, dat het verschil tussen beide teams nog steeds enige klassen is. Verdedigend kwamen de Brakettes nimmer in moeilijkheden. Aan vallend namen de Brakettes genoegen met een 5-0 zege. Een score, die het verschil tussen beide ploegen niet geheel weergeeft. Met GAS 70*/. SCHONER Vraagt inlichtingen )Krelage Garaae Leidsevaart 10 tel. 316980 H'lem Gulfsxawn Brinkmann \Popetorenvest tel.10027 Haarh^/ Zo wordt er nu druk geoefend op de baan aan de Waldijk. Elke zondag weer zijn de coureurs van „IJmond” er present en wat de klachten van de buurman betreft zegt voorzitter Rijke tenslotte: „Ach we zien het allemaal niet zo somber in. Tenslotte brengen wij hier aok de nodige recreatie en ik heb mij laten vertellen dat het nieuwe sportcomplex door de gemeente Heemskerk elders ge pland is. Dat zou voor beide partijen een gunstige oplossing zijn”. Met Mary Boekhout op de werpplaat kwam Nederland aanvankelijk goed uit de startblokken. Dankzij knappe vangen van Elly Zweers en aanvoerdster Betty Veenstra konden runs tot aan de derde inning achterwege blijven. Ook in de derde inning leek Mary Boekhout de zaak te kunnen klaren. Met twee nullen echter kwamen achtereenvolgens Pat Harrison, Cec Ponce en Donna La Piano tot honk- slagen, die resulteerden in twee runs. Een inning later kwam het einde voor Mary Boekhout. Eerst faalde Rietje Slees- wijk, daarna Erna van Ewijk. Een hit van Rose Adams, die 3-0 op het scorebord bracht, deed Houtkamp besluiten Mary Boekhout te vervangen door Ineke van der Veldt. Een fraai dubbelspel van Erna van Ewijk met Wil Janssen redde Neder land en benerkte de schade tot twee runs. Derun, die de Brakettes in de vijfde inning nog aan de score toevoegden was opnieuw een gevolg van goed slaan van Pat Harrison en Donna La Piano. Ineke van der Veldt variërend werpend hield tenslotte de deur voor de Brakket- tes gesloten Dat Nederland niet tot sco ren kwam zij reeds eerder vermeld. Een schande is dit allerminst al moet hier wel aan toegevoegd worden, dat enkele Neder landse speelsters zich wat al te gemakke lijk naar de slachtbank lieten leiden. Te snel blijken de Nederlandse speelsters uit hun evenwicht gebracht te worden door een verkeerde beslissing van de scheids rechters. Tijdens ons gesprek komt ook de moge lijkheid naar voren in Beverwijk te gaan rijden en de heer Rijke zegt dat er wel aanbiedingen uit die richting zijn, doch dat zijn vereniging het liefst toch op de baan in Uitgeest blijft rijden. Daar knor- De uitslag: 1. J. Bruessing (Bataaf), de 80 km. in 1.50.06; 2. H. Stakenburg (Olym pia), 3. Th. Smit (Bataaf), 4. E. de Voa (Olympia), 5. C. Vlijm (Bataaf). De Ba- taaf-rijder Theo Noy, die met Bruessing het meest actief was geweest, eindigde als negende. Er waren vijftig deelnemers. ploeg. Slechts een enkele Nederlandse speler zag kans de bal het veld in te brengen. Gevaarlijk werden deze slagen nauwelijks, omdat het Amerikaanse veld spel voortreffelijk sloot. Vooral het posi- tiekiezen van tweede honkvrouwe Rose Adams was een lust voor het oog. Fraai ving zij Wil Janssen in de derde inning uit en mocht de geslagen bal Donna La Piano passeren dan was zij daar altijd weer om in samenwerking met Joan Joy ce voor oplossing van de problemen te zorgen. In de gehele wedstrijd stonden de Bra kettes slechts twee honkloopsters toe. Elly Zweers zorgde er in de tweede inning voor, dat de Amerikaan geen no-hit voor zich konden opeisen, en Erna van Ewijk kreeg in de vierde inning een vrije loop. Verder dan het eerste honk kwamen deze speelsters niet. De overtuiging ontbrak aan Nederlandse zijde. De suprematie van de Brakettes lag als een loodzware last op de schouders van de pupillen van coach Nol Houtkamp. De honkloopster van de Brakettes is „in” op het eerste honk. ren de karts van de Skelter Club „IJ mond” reeds vanaf de oprichting, in 1961, toen de heer J. Groenewoud - nu ere-lid - de club van de grond en op de baan hielp. De voorzitter: „Er werd met zo’n man of zes begonnen en niemand dacht toen dat de vereniging zo snel zou groeien. Nu hebben we honderdvijftig leden en dat terwijl skelteren toch geen goedkope sport is. Iemand die aan deze sport begint en een beetje redelijk op de baan wil komen, moet er toch zo’n drieduizend gulden voor uittrekken. Daar zit dan ook een motor bij van duizend tot vijftienhonderd gulden en als het wat tegenzit, kan zo’n ding het in één wedstrijd al begeven. Want het gaat nu ook weer niet zo kinderachtig toe op de baan en die kleine dingen razen soms met zo’n honderd kilometer over het circuit”. Dat voorzitters woorden niet, overdre ven zijn leert het juninummer van het clubblad „De pits”, waarin e nkele wed strijdverslagen zijn opgenomen. Tijdens de open races in Drieborg bleek coureur Gerrie Brink, ook wel „De schrik van Uitgeest’ genoemd, in de eerste manche met skelter en al letterlijk hals-over-kop van de baan in het middenveld terecht te komen. Geen nood overigens, krachtige mokerslagen moesten zijn kromme kart weer in conditie brengen. Ook de tweede manche werd hij „gepakt” en toen was het die middag voor hem voorbij. Het clubblad vermeldt voorts dat coureur Co Dekker tijdens de landenontmoeting Duitsland-Holland-Engeland, in het Duitse Wildbergerhütte, ook verre van voordelig uit de strijd kwam en aan de finish verscheen met de drijfstang door carter en cylinder van zijn Parilla SS20, die slechts één week oud was. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Op het parcours in het sportpark Adrichem hield de Bever- wijkse rennersclub Kennemerland gistera vond een clubontmoeting met de Haar lemse Raceclub Excelsior en daarbij toon de de Heemskerker Cor Durge zich in het hoofdnummer van de profs en amateurs de sterkste. Met een halve ronde voor sprong ging hij zegevierend door de finish. De Haarlemmer Wim Koene won met bijna een ronde voorsprong de race voor nieuwelingen en Wim de Vet uit Bever wijk bleek in een massale eindsprint de snelste aspirant. In het treffen van de profs en amateurs over 63 km. ging Cor Durge er zes kilometer voor het einde alleen vandoor en kon mede doordat zijn clubmakkers Lies de Vries, Gé v.d. Winden en Bas Brouwer het tempo zoveel mogelijk druk ten, een halve ronde voorsprong nemen. In de e indsprint om de tweede plaats kwam Brouwer vrij lelijk ten val en liep vermoedelijk een hersenschudding op. Zijn fiets was total loss. De uitslag: 1. C. Durge, 2. L. de Vries, 3. G. v.d. Winden (allen K’land), 4. P. Weete- ling, 5. H. Pasen, 6. H. Hagemeyer (allen Excelsior). Van de nieuwelingen wisten Wim Koe ne en Johny Exalto zich in het peloton bij de amateurs te handhaven. Toen ook de andere nieuwelingen weer aansluiting schenen te krijgen, sprong Koene alleen weg en bracht het nog tot bijna ’n ronde voorsprong. De uitslag: 1. W. Koene (Excelsior), 2. J. Exalto (K’land), 3. G. Koekoek, 4. C. Schrama (beiden Excelsior), 5. J. Metse laar (K’land). Op de vraag of er bij „IJmond” leuke wedstrijdperspectieven zijn, ant woordt de heer Rijke: „Enige jaren gele den hebben we aan de top gestaan in Nederland en de laatste tijd zijn er bij „IJmond” weer renners die komen opdrin gen. Dat zijn coureurs zoals onder andere Jan van Rijn en Jan Spring in ’t Veld, die draaien leuk mee in de nationale top en daarvan kunnen we ook wel wat ver wachten. Tijdens de open races in Drie borg in Groningen sleeptende renners van „IJmond” trouwens alle belangrijke prijzen in de wacht”. „Een probleem dat zich telkens wan neer er een wedstrijd georganiseerd wordt voordoet”, aldus de heer Rijke, is dat van het tekort aan baanmedewerkers. Vooral bij wegraces is er behoefte aan veel medewerkers en er is altijd een tekort aan accurate rondetellers. En dit zijn toch de mensen die de coureurs het rijden mogelijk maken. Het is niet alleen bij ons een steeds terugkerende ergernis, overal waar je komt kampen ze er mee”. palingen kregen. Zo mogen wij op dit circuit, dat toch het „thuis” voor onze club is, niet meer dan vijf wedstrijden per jaar organiseren, interlands meegere kend. Zoiets is voor clubleden natuurlijk een hachelijke zaak, want wanneer de wedstrijdspoeling zo dun wordt, ligt het voor de hand dat vooral de toprijders steeds aan bod komen. Daardoor blijft er voor de andere leden m aar een kleine marge over en die jongens willen toch ook wel eens een leuke wedstrijd rijden. Zo’n maatregel werkt voor je vereniging niet erg stimulerend”. Voorzitter Rijke vertelt voorts dat de metingen van TNO in 1967 aantoonden dat er inderdaad wel teveel lawaai ge maakt werd, doch dat er sindsdien veel veranderd is „Wij hebben er werkelijk alles aan gedaan de geluidshinder tot een minimum te beperken”, zegt hij. „Er zijn steeds meer technische verbeteringen ge komen er. er wordt aanhoudend aan de uitlatingen gedokterd om het lawaai zo veel mogelijk tegen te gaan. Trouwens het TNO rapport van de metingen die vij dit jaar hebben laten verrichten toont die verbetering ook aan. Wij willen nu wel eens af van die beperkende bepalingen en ik ben van mening dat we moeten komen tot een gezamelijk overleg met USVU en de gemeente, zodat er een oplossing ge vonden kan worden, waarvan geen van de partijen de dupe wordt”. tin DUBBELE GRAAN-GENEVER IS VOLGENS W KEPT UIT GESELECTEERDE GRANEN GESTOOKT (H KTOT DOOR ONS ALS HOOGSTE KWALITEIT CE- WANDEERD .s.y,i W Obtffleerderlj «n UkmmtoUn) loh.s Verhoeven ’♦Oaveiand - Hilversum - Holkwl /l r ZWANENBURG. Een rit voor de gezamenlijke zomeravondcompetitie van het Halfwegse De Bataaf en de hoofdste delijke wielerclub, die woensdagavond op het parcours aan het Kinheim in Zwanen burg werd verreden, leverde een overwin ning op voor prof Juui Bruessing. Met een paar lengtes verschil regelde hij de eindsprint van een vijftien man sterke kopgroep in zijn voordeel. HAARLEM. De rijwieltoertochten van de Haarlemse wielerclub De Kampi oen mogen zich in een stijgende belang stelling verheugen en aan de achtste tocht nam zondag een record aantal van 45 rijders en rijdsters deel. Aan het eindpunt in de Haarlemmerhout konden aan de dames Marja Rood, Wieneke v.d. Meijde en mevrouw Schenk de bronskleurige me dailles worden uitgereikt voor het over schrijden van de 250 km-grens. Ook de twee initiatiefnemers van de toertochten, de oud-renners Nevil Schenk en Herman Neeskens, brachten het zover. Er wordt zondag weer om elf uur gestart in het Van der Aartsportpark en vandaar voert de route via Spaarndam, Spaarndammerdijk, Halfweg, Houtrakpol- der, Buitenhuizen, Velsen, langs het land goed Beeckestein, Santpoort en Velserend terug naar het Van der Aartsportpark. Een afstand van ongeveer 35 km. BEVERWIJK. In samenwerking met het comité Omnisport de vroegere supportersclub van Pé van Stralen organiseert de Beverwijkse rennersclub Kennemerland zondag een ronde van Heerhugowaard voor aspiranten, nieuwe lingen, amateurs en voor het eerst ook veteranen. Alles bijeen nemen er ruim 250 renners in de verschillende categorieën aan deze ronde deel. Er wordt in Heerhu gowaard als intermezzo van het wielren nen ook weer een „Tour de spectacle” gehouden met de meest vreemdsoortig geconstrueerde fietsen. tijsii’juu '«H •ih i u. «w

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19