Hoogovens participeert in W. Hubert Co te Sneek Overjarige „Alma” op avontuur Koninklijke onderscheiding voor R. van der Wensch uit Santpoort ii Producent van machines voor zuivering Zesenveertig jaar bij n.v. Huiszoeking in IJmuiden Circus Boltini in de IJmond NDEUMOND Heemskerk IJmuiden Beverwijk Luxor „Mellona” ««'ai alalili a» NIEUWE STAP NAAR MILIEUHYGIËNE IN DE VISHAL EN OP ZEE Driemaster Zeeverkenners H a venber ichten City EXAMENS Kennemer Theater M. Azn de Ruyter naar Friesland proviandeert in Amsterdam Cinema Marquette »ZZ 5 1JMUIDER COURANT DONDERDAG 2 9 JUNI 1972 (Van een onzer verslaggevers) Kort IJmondnieuws i LANGE NIEUWSTRAAT hoek Marktplein IJmuiden - Tel. 12348 WEEKENDERS met korte mouw VELSEN. „Het nadruppelen van de lintjesregen”, noemde burge meester W. M. B. Bosman van Velsen woensdagmorgen het verlenen van de zilveren medaille in de Orde van Oranje-Nassau aan de heer R. van der Wensch uit Santpoort, even voor dat deze onderscheiding door hem in de collegezaal van het stadhuis zou worden uitgereikt. De burgemeester herinnerde er hierbij aan dat een dergelijk eerbetoon slechts is voorbe houden aan hen, die zich in de per soonlijke sfeer of bij het maatschap pelijk werk bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. -i ZOMERKOSTUUMS vanaf 143— WELLICHT MEDE ten gerieve van de buitenlandse toeristen heeft de directie van City de veelbesproken film „Bleu movie” (het „blote mees terwerk”) weer eens voor een week naar Velsen teruggebracht. En waar om eigenlijk niet, wanneer men weet dat deze film bijvoorbeeld in Zeeuws- Vlaanderen een ongekende belang stelling trekt, om dat de Belgen uit de grensplaatsen nog steeds met auto bussen vol naar deze, in hun eigen land verboden rolprent worden aan gevoerd. Ook in City dus nogmaals van vrijdag- tot en met woensdag avond. ZOMERPANTALONS vanaf 29.50 - i Wflu II r ion (Van een onzer verslaggevers) De „Alma” voer woensdagmiddag, na een pech-reis vanuit Texel, IJmuiden binnen, op weg naar Amsterdam. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) Moderne HERENMODE (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) III films I unie t IJMUIDEN. Zaterdag gaat de Zeever- kennersgroepM. Azn. de Ruyter naar het veertiende zomerkamp. De groep gaat per eigen motortjalkschip de provincie Fries land verkennen. IJMOND. Bij zijn zomertoernee door Nederland zullen door het circus Toni Boltini ook vier voorstellingen in de IJ mond worden gegeven, telkens een mati nee en een avondvoorstelling. De hiervoor vastgestelde data zijn vrijdag 7 juli in Beverwijk en dinsdag 11 juli in Velsen. Een volgende stap kan daarbij zijn - zo stelt men bij Hoogovens - de samenwer king met andere bedrijven, die zich op dit gebied bewegen. Samen met de op het terrein van de zuivering van afvalwater en de behandeling van afvalslib zeer er varen firma W. Hubert en Co, machinefa- VELSEN. Nadat de Beverwijkse po litie een 24-jarige inwoner van IJmuiden had aangehouden, die van diefstal werd verdacht, heeft de Velsense politie in zijn woning huiszoeking verricht. Hierbij werd in de schuur een autowiel gevonden dat hier kennelijk was verborgen. Voorts vermeldt het politierapport de diefstal van een plantenbak ter waarde van ongeveer vijfenzeventig gulden uit een flat aan de Planetenweg in IJmuiden, terwijl uit een opgerolde handdoek in het zwembad aan de Heerenduinen een pols horloge werd ontvreemd. briek in Sneek zijn nu plannen opgezet teneinde de gezamenlijke krachten in het bijzonder op het hierboven genoemde ge bied te bundelen. waar gemakkelijk uit mag worden afge leid dat de inhoud weer volledig op de sex betrekking heeft. Op het programma staan onder meer Curacao, Aruba, St. Thomas en Panama, waar telkens „open huis” zal worden ge houden. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Mathilde Schulte, Monrovia; Jan Hamn, Londen, IJmuiden; Kraka, Delfzijl; Oriole, Dagenham; Pamir, Gr. Yarmouth; Petro- vak, Tallin; Alme, Terschelling; Joan-C, Whitby, IJmuiden; Aaltje, Londen; Hud son Trader, Cartagena: Venus, Kristian- sand; Tower Helen, Battersda; Agility, Londen; Slawno, Stettin; Karonga, R’dam; Paul Schreuder, R’dam; Amuntas, Bre men; Durward, Roozenburg; Bia River, R'dam; Jaen-E. Londen; Spray, Londen. IJMUIDEN Op doorreis naar Am sterdam is woensdagmiddag de driemaster „Alma” via de IJmuider middensluis het Noordzeekanaal opgevaren, om later lig plaats te kiezen aan de Amsterdamse De Ruyterkade, achter het Centraal Station. De Alma vaart eerst naar Las Palmas; de grote oversteek wordt dan gemaakt van de Canarische( eilanden naar de Ca- raïbische Zee. IN DE SPECIALE voorstelling van he denavond eveneens een wedervertoning en wel van ..Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?”, waarmee door regisseur Blake Edwards de vele legendes over dapperheid en uithoudingsvermogen van de traditio nele heldenverhalen geheel worden onder graven. En wel met een kluchtige historie over de operette-achtige verovering van een Italiaans dorpje, dat zo vlot en vriendschappelijk verloopt dat later aller- HET WEEKPROGRAMMA van dit the ater wordt van heden- tot en met zater dagavond ingezet met het sensationele avonturenverhaal „Aas voor de gieren”. De enerverende gebeurtenissen hiervoor hebben betrekking op een brutale ban kroof, welke operatie even snel als gru welijk en bloedig verloopt. Het resultaat werd een harde film, met de analyse van twee mensen die zich met een onmogelij ke liefde zien geconfronteerd. VERVOLGENS DRAAIT in de matinee van zondag „De wraak van dr. Fu Man- chu”, een griezelfilm uit de serie waarin de sluwe en sinistere Chinees door Cris- topher Lee beroemd werd gemaakt. Hier na kan men zich van zondag- zot en met woensdagavond opmaken voor een bezoek aan „Zinnelijke gemeenschap”, een titel Hoogovens zal - zoals wij al schreven - voor 40 procent in deze n.v. deelnemen. Met de vennootschap als centrum zullen de activiteiten op milieuhygiënisch gebied sterk worden uitgebreid. Daarnaast zal Machinefabriek Hubert en Co de produk- tie van installaties voor de zuivelindustrie alsook van een grote verscheidenheid van staalconstructies voortzetten. Het bedrijf biedt thans werkgelegenheid aan 500 per sonen. Verwacht wordt, dat dit aantal in de toekomst nog belangrijk kan toenemen. IJMUIDEN. De aanvoer in IJmuiden bestond woensdag uit: 5 kisten en 10 premiekisten schelvis; 59 kisten wijting; 351 kisten kabeljauw; 41 kisten makreel; 162 kisten schol; 105 kisten schar; 38 kisten diversen; 45 stukse stijve kabeljau wen; 2400 kilogram tong. Prijzen per kilogram in guldens: tarbot Twee jaar geleden heeft de groep dit •chip van 125 ton en gebouwd in 1910 aangekocht als onderkomen, met ligplaats in het zijkanaal B waar de groep reeds zeven jaar gastvrijheid geniet bij de firma J. en A. Bleeker. Dit oude maar zeer degelijke schip liet veel te wensen over om aan zijn nieuwe bestemming te beantwoorden; het zou ja pen van moeizaam werken zijn om alles naar wens ingericht te krijgen. In het kader van sociale werkverschaf fing is het schip door minder valide arbeiders opgeknapt in een zeer kort tijdsbestek, zonder dat de groep gebukt hoefde te gaan onder grote kosten: het arbeidsloon is geschonken. Er is een geheel nieuw stuurhuis ge bouwd, geheel naar behoefte en wensen. Het achteronder, als onderkomen voor de leiders, heeft nu voldoende hoogte, licht en ventilatie gekregen. Op het dek van het ruim zijn 5 houten lichtkoepels ge plaatst, terwijl er een vaste gasleiding is aangelegd met zes aftakkingen voor kook- toestellen; de zes grote gasflessen zijn op het dek in een afsluitbare kist geplaatst. De toegang naar het ruim is zeer prak tisch opgelost, terwijl er in het vooronder een goed toilet is geplaatst. Met nog vele kleine voorzieningen die zijn gedaan kan de groep op trektocht gaan, vervuld van dankbaarheid en be wondering voor dit prachtig resultaat en werk van een groep minder valide arbei ders. OO KAL MET het oog op de vakanties draait in de eerste matinee van zondag de fleurige tekenfilm „Peter Pan”, in de tweede gevolgd door „Dinosaurussen rege ren de wereld”. weer vrij en binnen enkele weken was de Alma zeewaardig gemaakt, vermoedelijk voor het eerst na de aankoop in Dene marken. lei trucs moeten worden aangewend om het hoofdkwartier van de ernst van de strijd te overtuigen. Komt er nu over vijftien jaar ook een klucht over de oorlog in Vietnam? Tenslotte draait in de matinee van zondag het Italiaanse spekta kelstuk „Spartacus contra Nero”, waarbij het publiek zich weer kan vergapen aan woeste gevechten van de held met gladia toren en wilde dieren. Dit alles in een Romeinse arena uiteraard. even door Brian Keith en Doris Day in „Met zes wordt het hommeles” wordt aangehouden. Van zondag- tot en met woensdagavond zal het witte doek dan weer worden vrijgegeven voor „De juf, ’t knaapje en de schuttingwoordjes”, ook al een amusante historie, waarin enigszins de draak wordt gestoken met seksuele opvoeding voor de schooljeugd. HEEMSKERK 9,62-9,08; gr. tong 858-8,37; grm. tong 8,52- 7,83; kim. tong 8,14-7,46; tong I 9.07-8,01; tong II 8,52-7,76; zalm 8,09. Per 50 kg: schelvis 93-89; wijting 52-30; schar 35-9,50; kabeljauw 1 en 2 150-120; kabeljauw 3 87-77; kabeljauw 4 68-65; kabeljauw 5 62-55; schol 1 en 2 117-100; schol 3 93-65; schol 4 65-45; tarbot 330- 165; griet 175-125; makreel 70-37,50; hors makreel 17-7; intkvis 125-115. Besommingen: KW 226 3.500; SCH 10 7 7.300; SCH 11 ƒ5.600; KL 50 ƒ910; UK 148 ƒ3.050; YE 25 1.800; IJM 23 ƒ1.700; ZL. 6 1.460; VD 1 1.080; VD 9 ƒ970; VD 15 ƒ1.850; VD 19 2.050; VD 25 7 1.200; VD 44 800; VD 46 2.960; VD 75 860; VD 89 2.700; UK 17 en UK 249 ƒ6.800; UK 56 en UK 200 (9.500; U K135 en UK 145 6.500. In Scheveningen werd woensdag 300 kisten diversen aangevoerd. De kotter KW 226 Jacob Senior” kwam de IJmuidense vissershaven binnen met op sleeptouw een jacht van Zweedse nati onaliteit. Het schip had schroefschade op gelopen en de schipper verzocht een ha ven binnengesleept te worden. Door een machinefabriek zal de schroef gerepareerd worden, waarna de onfortuinlijke vakan tieganger zijn reis weer kan voortzetten. SPREEKUUR. De burgemeester van Velsen, de heer W. M. B. Bosman, de wethouder voor openbare werken, de heer C. Ockeloen en de wethouder voor onder wijs, de heer M. Roessingh houden op dinsdag 4 juli geen spreekuur. VELSEN Voor het eindexamen Gymnasium Felisenum A zijn geslaagd: Jet Benjamins, Santpoort; Elizabeth Beu kenkamp. Beverwijk; Yvonne v.d. Brink, Beverwijk; André Clazing, IJmuiden; Vi vian Franken, Driehuis; Cilia Gevers, Aerdenhout; Ares Koopman, IJmuiden; Margriet Prins, Velsen-Zuid en Sjoerd Veen, IJmuiden. Voor het examen Gymnasium Felise num B slaagden: Johan den Besten, Vel sen; Dirk Jan Blikkendaal, Santpoort- Zuid; Bert Bosch, Heemskerk; Koen Bu- ning, Velsen-Zuid; Steven de Clerq, Sant- poort-Zuid; Carla Hartman, Driehuis, Jan Willem Janzen, Heemskerk; Cor Kalk man, IJmuiden; Wilma Kessler, Sant- poort-Noord; Anneke van Leyden, Bever wijk; Ruby van Monsjou, Heemskerk; Margriet Rootjes, Velsen; Tom Rossmark, Santpoort; Marion Scholten, Heemskerk; Wytske Schröder, Santpoort-Zuid; Maar ten van Tol, Velsen; Rob Vedder, Rijs wijk; Frouke Wermenbol, IJmuiden. „En dit is nu stellig het geval met de heer Van der Wensch”, vervolgde de bur gemeester, „omdat het tot de grote uitzon deringen behoort wanneer iemand bij een bepaalde onderneming zesenveertig jaar in dienst is geweest”. In dit geval de n.v. Bijenstand ..Mellona” uit Santpoort, waar de heer Van der Wensch zich van de oprichting af voor heeft ingezet. Op deze wijzè kon hij van het eerste uur af meewerken aan de ontwikkeling van een uniek bedrijf, dat door zijn produkten na enige jaren wereldvermaard zou worden. (Als geen nadere aanduiding volgt. i« het schip van of naar Amsterdam ge gaan). Burgemeester Bosman verzuimde niet erop te wijzen dat de heer Van der Wensch bij deze onderneming vele func ties heeft waargenomen, van timmerman en chauffeur tot imker, om tenslotte met de leiding van de binnen- en buitenlandse expeditie te worden belast. En dit alles in trouwe verbondenheid met zijn directie, waardoor een dergelijk lang dienstver band beiden tot eer en voldoening strekt. Terecht werd dan ook onlangs door de directie vastgesteld dat de historie van deze zaak mede door de trouwe medewer ker Van der Wensch is geschreven. OOK IN DIT theater heeft men bij de samenstelling van het weekprogramma wel degelijk rekening gehouden met de huidige vakantietijd, vandaar dat hier van heden- tot en met dnsdagavond de klucht „Wie ’n kuil graaf voor ’n ander” zal worden vertoond. Met in de hoofdrol de nog steeds hoogst populaire Franse ko miek Louis de Funès, die hiervoor thans de toneelschrijver Antoine mag vertolken. Hij is bezig met een stuk over de moei lijkheden van een gechanteerde man, waarbij Antoine plotseling gevaar loopt zelf het slachtoffer van een dergelijke louche figuur te worden. Op al deze problemen reageert De Funès als van ouds, hetgeen hem ditmaal vooral moge lijk wordt gemaakt door scenarioschrijver Claude Magnier die voor hem talrijk originele en grappige vondsten wist te bedenken, om het geheel extra amusant te maken. Hoogovens heeft tot deze stap besloten ten dele, omdat bij dit bedrijf al geduren de tal van jaren veel aandacht wordt besteed aan milieuhygiënische aspecten welke verbonden zijn met de industriële produktie. In die jaren is bij Hoogovens de produktie belangrijk hoger geworden, hetgeen mede mogelijk is geweest door tevens grote bedragen te investeren in apparatuur ter bescherming van het mi lieu. Daarbij heeft men bij Hoogovens op Bijpassende SHIRTS met korte mouw, in alle moderne tinten, vanaf 18.90 dit gebied veel kennis weten te vergaren, welke gebundeld is in de indertijd opge richte afdeling Arbeids- en Milieuhygiëne. Daarmee heeft Hoogovens als het ware te kennen gegeven dat naast de overheid en elke individu op zichzelf, ook de industrie een belangrijke bijdrage kan en dient te leveren wat betreft de zorg voor het leefmilieu. weer losgetrokken te worden en vervol gens koers te zetten naar IJmuiden. Het is de bedoeling, dat de Alma in Amsterdam proviand etcetera aan boord neemt en vrijdag de grote reis begint naar Zuid-Amerika. Dank zij de hulp van velen op Texel kwam het schip na de stranding op 7 juni Donderdag aangekomen in IJmuiden: Gulf Sky, Harlingen; Smit Lloyd-2, Cont. Plat, IJmuiden; Eemsmond, Oosten de; Kolpino, Antwerpen; Louise, Ipswich, IJmuiden; Zaanstroom. Felixtowe; Am- stelstroom, Hull. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Pamela-C, .Londen, IJmuiden; Tinnes, Simnosvik, IJmuiden; Reestborg, Leith, IJmuiden; Overseas Traveler, Norvilk; Doris, Helsinki, Velsen; Anna Gerdes, Helsingborg; Tor Hollandia, Gotenborg; Else Priva. Kopenhagen; Pieter Winsemi- us, Bremen; Scheldeborg, Delfzijl; Lauter, Napels IJmuiden; Oriole, Dagenham; Lady Brigit, Cont. Plat; Parthenon, Parimaribo; Thekla, Cork; Altair, Bremen; Boy Ma- thiessen, Flixborough: Mercur, Stavanger; Smit Lloyd-11, Cont. Plat, IJmuiden; Pe nelope Evarard, Dublin; Constance, Noordzee; Ciudad de Medelin, Le Havre; Marus, Cork; Kraka. Birkenhead; Venus. Kristiansand; Martha Friesecke, Londen. IJmuiden; Lifana. Cartania, IJmuiden. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Tower Julia, Londen; Cadiz, R’dam; Pa mir, Hull; Baltic Klif, Bordeaux; Kreon, Bremen: Agility, Guness. IJMOND. Hoogovens gaat een ten dele nieuwe weg bewandelen op het ter rein van de milieuhygiene - overigens geheel binnen het op verscheidenheid ge richte deel van de ondernemingsstructuur - en wel door voor 40 procent te gaan deelnemen in Machinefabriek W. Hubert en Co in Sneek. Het betreft op het gebied bedrijf met grote ervaring op het bied van ontwerpen en bouwen van machines voor zuivering van afvalwater en behan deling van afvalslib. Direct na het uitreiken van de onder- man zich nog even gemoedelijk met de scheiding heeft burgemeester W.M.B. Bos- heer en mevrouw Van der Wensch onder houden. - - - z -7: - sportieve mode voor de zomer De Alma, die door de Amerikaanse kapitein-eigenaar in Denemarken werd gekocht, kwam begin juni in het nieuws, toen het uit 1904 daterende schip op Texel strandde. Dinsdag hervatte de Alma haar reis uit Texel, om slechts enkele uren later op nieuw vast te zitten, door een reddingboot DE JAPANSE filmindustrie heeft zich voor de variatie eens geworpen op „De zoon van Godzilla”, die een nakomeling zou moeten zijn van een legendarisch monster. Godzilla was namelijk een dino- sauris-achtig wezen dat twee miljoen jaar geleden heeft geleefd, om daarna kort geleden door atoomproeven uit zijn eeu wige slaap te worden gewekt. Radio-actief besmet werd hij aldus de symbolische versie van de alles vernietigende atoom bom, in staat om een stad als Tokio in enkele seconden van de a ardbodem t e doen verdwijnen. Van dit gegeven werd een uitermate boeiende science-fictionfilm vervaardigd, die bovendien o pvalt door een waarlijk verbluffende trucage. De film zal hier van heden- tot en met zaterdagavond worden vertoond, plus in de tweede matinee van zondag. VOOR DE REST van de week staat het programma dan in het teken van luchtig zomeramusement. Zo draait in de nacht- voorstellingen van vrijdag en zaterdag de komedie „Lieve dieven”, met Rock Hud son en Claudia Cardinale, welke vrolijke sfeer in de eerste matinee van zondag nog De Amerikaanse kapitein kreeg aan boord twee landgenoten, een Zwitser en twee Nederlanders, die hem zullen bij staan gedurende het verdere avontuur. Toen de Alma door de pieren van IJmuiden binnenvoer, op motorkracht, ontplooide zich een groot doek waarop in kleuren een bepaald soort bier werd aan- geprezen. Deze bierbrouwerij n.v. heeft namelijk de financieel niet zo krachtige Amerikaanse kapitein-eigenaar hulp aan geboden, waar tegenover wel iets moest komen te staan. Volgens .burgemeester Bosman was een en ander ook voor H.M. de Koningin aanleiding geweest de heer Van der Wensch in aanmerking te laten komen voor de zilveren medaille in de Orde van Oranje-Nassau, welke onderscheiding di rect daarop door hem werd uitgereikt. Zoals gewoonlijk was de burgemeester de eerste die de heer Van der Wensch hier mee complimenteerde, welk voorbeeld door alle aanwezigen - waaronder de directie van Mellona - onmiddellijk werd gevolgd. n 4'^' - -'7'- ■<■■■■■■■- H,.;w I* I - W® E l

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5