DOORLOPENDE VOORSTELLING ZEVEN ZWARTE ZUIGERS Verhuizer viel van balkon School Heemskerkse Spanjaarden voor schone stichten „Club Cervantes omgeving VEILINGHALLEN WORDEN UITGEBREID Roeier brak arm Eindelijk aardbeienveiling HOOGSTE PUNT JEUGDGEBOUW CPN EIST AFSLUITING SPOORWEGOVERGANG Knaapje liep onder auto Maandag eerste speciale Ff Wv W Rode vuurpijlen boven Noordzee Duitse chauffeur verdwaald en in sloot Marktberichten In verband met dodelijk ongeval In Heemskerks Dierendorp' I 7 IJMUTDER COURANT DONDERDAG 29 JUNI 1972 9) Kort IJmondnieuws Kort IJmondnieuws W' Étui 4': Belgische onbekend (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) men F i L O »T v,<" (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De CPN-fractie in Het knaapje stak achter een geparkeer de auto om de rijbaan over en werd door een juist passerende automobilist uit Aas- tricum aangereden. brug over de Neksloot in de verleng de Jan van Kuikweg aangelegd. Bij die brug is de Woningbouw begonnen ter afbouw van het plan Assumburg. men met het college van burgemeester en wethouders en met de gemeenschapsraad. Anjeractie. De Anjercollecte ten be hoeve van het Prins Bernhard Fonds wordt in de gemeente Heemskerk gehouden van vri. dagavond 30 juni af. maatregelen zijn getroffen om verdere ongelukken te voorkomen. Wiss, BEVERWIJK „Eindelijk” begint in Beverwijk de aardbeienveiling. De eerste veiling is vastgesteld op maandag 3 juli, een tijdstip waarop men in andere jaren al het einde zag naderen. Hij was met een lading onderweg naar het compressorstation van de Gasunie in de Wijkermeerpolder. De man had er geen notie van waar hij zijn moest. Toen hij de weg vroeg, werd hij via allerlei smalle polderweggetjes in de richting Uit geest gedirigeerd. Nog nooit is men zo laat geweest met de t-anvang van de speciale veilingen. De reden is dat de vruchten met het koude weer niet wilden rijpen. Woensdag was er aan de groente-afdeling een aanbod van tweeduizend kistjes, waarvoor van 200 tot 430 cent werd betaald (inhoud twee kilo). In de komende weken zullen de aard- beienveilingen om één tuur beginnen. En kele malen zal men ook op zaterdag veilen. Op de Lagedijk ter hoogte van fort Krommeniedijk werd de weg zo smal, dat de vrachtauto in de berm terecht kwam, waardoor de aanhanger in een sloöt <kan- telde. BEVERWIJK. Aan de veiling „Ken- nemerland” waren dinsdag de noteringen: aardbeien 100-220, andijvie 10-25, bloem kool 30-125, bospeen 25-88, Bosbiet 29-36, prei 170-190, postelein 20-28, peulen 290- 360, radijs 20-55, rode kool 49-54, sla 6-25, spinazie 10-43, spitskool 8-26, sperziebonen 210-255, snijbonen 180-250, waspeen 50-94 en komkommer 18-33. Aan de bloemenveiling noteerde dinsdag: In „Dierendorp”, de Heemskerkse kinderboerderij, beleven verzorgers en bezoekers deze week veel plezier aan het mini-varken, dat vorige week het leven schonk aan zeven piep kleine zwarte biggetjes, die met hun moeder een doorlopende voorstelling weg liggen te geven in één der hok ken van het hoofdgebouw. De fractie van de CPN eist van het college, dat zonder uitstel maatregelen worden genomen, die het betreden van de spoorbaan onmogelijk maken. Gezien de naderende schoolvakanties betekent uitstel van voorzieningen een risico, waarvan alle consequenties voor rekening van het col lege komen”. Aldus de brief, die is onder tekend door de voorzitter van de CPN- fractie, de heer C. Berghuis. krijgen erg klein was. Ondertussen groeit „Cervantes” gestaag verder; kinderen meegerekend zijn er nu reeds 500 leden. Voor „Cervantes” reden genoeg om vol te blijven houden. Ondertussen stond de vereniging niet stil: er werden twee feesten voor de Spaan se kinderen georganiseerd, die heel goed aansloegen en er werden verschillende avonden voor de leden van „Cervantes” belegd. Na een brief van „Cervantes” aan B. en W. vonden op 12 en 21 juni twee gesprekken plaats tussen het bestuur van „Cervantes” en de gemeenschapsraad. Op 23 juni kreeg het bestuur te horen, dat subsidie tot de onmogelijkheden behoorde en dat de mogelijkheid om een zaal te HEEMSKERK. De openbare lagere basisschool „De Zevenhoeven” aan de Dirk v.d. Leckstraat heeft ter afsluiting van het schooljaar een aktie ondernomen in het kader van de milieuverontreiniging, in de zin van „laten we zelf beginnen in de eigen omgeving”. Vanmorgen - donderdag - zijn ongeveer veertig leerlingen met medewerking van verschillende gemeentelijke diensten, die spontaan en enthousiast inhaakten op het initiatief - Heemskerk ingetrokken om op verschillende plaatsen de schoonmaak ter hand te nemen. De leerlingen werden in vijf groepen verdeeld. Eén groep ging met de plantsoe nendienst aan het werk, een andere met de afdeling weg- en waterbouw, een der de groep werd toegevoegd aan de reini gingsdienst. enzovoort. De leerlingen heb ben hard gewerkt om plantsoenen, wegen en vijvers van ontsierend vuil te ontdoen. Dat schoon maken heeft natuurlijk een direct effect, maar belangrijk is ook, dat de leerlingen zelf eens ervaren wat een enorme rommel de mensen overal maken. de Van Bronckhorststraat De Baandert in Heemskerk. Het hoogste punt is bereikt. In de onmiddellijke nabijheid wordt op het ogenblik de De vereniging wil niet louter ontspan- ningsclub zijn, maar ook aktie voeren voor noodzakelijke vorzieningen, die veelal voor buitenlanders ontbreken. Met name vraagt „Cervantes” zich af, waarom er bij de belastingdienst, bij huisvesting en dergelijke instanties geen enkel Spaans sprekende ambtenaar aanwezig is. „Cer vantes” heeft reeds gevraagd of er af en toe in theater Marquette een Spaanse film kan worden gedraaid en of de bibliothéek verrijkt kan worden met Spaanse lectuur. SANTPOORT. Tijdens het inladen van een inboedel voor een perceel aan de Molenlaan in Santpoort waren woensdag morgen omstreeks elf uur enige verhui zers bezig met het ophijsen van een commode, hetgeen via het balkon ge schiedde. Plotseling brak hiervan het hou ten hek, waardoor een der verhuizers, een dertigjarige inwoner van Amsterdam naar beneden stortte. Door de ongevallendienst werd hij daarna, vermoedelijk met een bekkenfractuur naar het Zeeweg Zieken huis in IJmuiden-Oost overgebracht. veel) staart. Gewoon afgebeten door de lieve zusjes en broertjes. Op vaste tijden gaat de moeder er voor liggen om alle kraantjes open te zetten. Elk kind heeft een eigen knoopje, de kalen achteraan en de anderen vooraan. Maar als moeder niet veel zin heeft weet ze het zo te regelen, dat maar de helft aan bod komt. Dan gaat ze met het voorste gedeelte van haar lichaam op de knoopjes liggen en de voorste big getjes die niet aan de beurt zijn zoe ken zich akelig. Dreutelen over haar hele lijf heen en zoeken melk tot in haar oren. Als het te bar wordt doet moe even haar grote bek open om dan letterlijk het lastige kroost met alle benen weer op de grond te zetten. Dit alles gebeurde, toen wij er waren, vlak nadat het moedervarken „slob ber” uit een grote bak had genuttigd. Ook in dat opzicht een doorlopende voorstelling. Op vijf verschillende plaatsen waren de groepen leerlingen vanmorgen aan het werk. Hier wordt de kerkmuur tegenover het raadhuis aan beide zijden van alle vuil ontdaan door een prik- en veegploeg, die met veel ple zier de nieuwe veegauto bemande. Tegen koffietijd werd de jeugd door het gemeentebestuur limonade aan geboden. Op het Beverwijkse veilingterrein is men druk bezig met de eerste fase van de uitbreiding der hallen. In aanbouw en deels gereed is de aan sluiting tussen de oude fustloods van de groentenveiling en de grote neer- zethal van de Bloemenveiling. De uit breiding betreft een halruimte van 2.500 vierkante meter, zodat de bloemenveiling dan gaat beschikken over een veilingruimte van 5.600 vier kante meter, waarvan echter een deel bestemd is als verzendruimte voor de exporteurs, die van hieruit hun bloe men en planten verzenden naar tal van Europese landen. Vandaag wor den de werkzaamheden voorlopig be ëindigd in verband met de bouwvak- vakantie, welke veertien dagen duurt. Medio oktober moeten de werkzaam heden gereed zijn en de ruimte in ge bruik genomen kunnen worden. Op de foto linksonder de in aanbouw zijnde hal. Moeder-varken is in onze leken ogen een soort kruising tussen een wild zwijn en een gewoon boeren varken en vraag ons niet waarom de biggetjes zwart zijn. Enkelen hebben zelfs streepjes. Een week oud gaan ze zo levendig tekeer, dat je het niet voor mogelijk houdt, dat het eens van die logge, trage varkens zullen wor den. Ze stoeien en bespringen elkaar, pesten de moeder als ze honger krij gen, pesten ook elkaar en niet al te zachtzinnig, want één mist er al een stuk van zijn (of haar? Weten we In eerste instantie werd de heer J. Wegter, chef van de vreemdelingenpolitie, benaderd. Deze reageerde zeer positief en deed de suggestie om kontakt op te ne- Woensdag ging de vlag in top op het verenigingsgebouw van de Interker kelijke Stichting Jeugd- en Vor mingswerk, dat in aanbouw is tussen Geslaagd. De Beverwijker Maurita van ’t Hof is na het behalen van de akte LO-A tekenen nu aan de Rietveldakade- mie in Amsterdam geslaagd voor de akte MO-B in dezelfde vakrichting. De heer Van ’t Hof wordt docent aan de christelij ke kweekschool en lyceum in Zwolle. Planten: Achmea 480-670, Begonia 40- 110, Coleus 50, Cyclamen 160-450, Fuchsia 40-75, Gloxinia 160, Geranium 40-85, He- dera 40-100, Hertshoorn 160, Potchrysant 20-90, St. Paulia 30-75, Ster van Bethle hem 50. Vriesia 180-320, Vinca 65 en Gemengde Planten 80-140. de gemeenteraad heeft in een brief aan het college van B. en W. adhesie betuigd met de inhoud van de vragen, die door de raadsleden mevrouw De Hen-Brand en de heer Janssen van de Partij van de Arbeid zijn gesteld naar aanleiding van het dode lijk ongeval op de spoorlijn Beverwijk Heemskerk op donderdag 22 juni 1972. De fractie van de CPN verklaart, dat zij deze vragen als juist erkent en eist van het college zo spoedig mogelijk opening van zaken. In een brief aan het college schrijft men onder meer: „Heden, drie dagen na het stellen van deze vragen en een week na het ongeval, is door ons geconstateerd, dat door het college nog geen effectieve Een slepersbedrijf is vier uur bezig geweest om de lading uit het water op te vissen, de aanhanger weer op het droge te helpen en de lading weer opnieuw te stouwen. Bloemen: Allium 19-23, Anjers p. st. 9- 15 29, Trosanjer 120-190, Anemoon 10-35, Anthurium 40-160, Calla 40-90, Chrysant jaarrond 180-235, Duizendschoon 33-72, Eremures 15-23, Fresia 75- 185, Gerbera 10-28, Gladiool 120-310, Iris 75-90, Engelse Iris 55-115, Ixia 28-39, Lely per tak 20-60, Lely per kelk 10-22, Liatrus 18-29, Mar griet 130-140, Orchideeën 30-120, Pioen roos 16-28, Ranonkel 18-33, Roos p. stuk 10-40. Roos per tak 10-20, 10 Babyroos 5- 18. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. Dat het op duidelijke manier de weg wijzen voor veel mensen een moeilijke opgave is, heeft een Duitse vrachtwagenchauffeur woensdagmiddag ondervonden. VELSEN. Woensdagmiddag om streeks vijf uur wilde een twaalfjarige jongen uit Velsen-Zuid na een roeitochtje zijn boot in het Zijkanaal-B verlaten, waarbij hij in het water viel. De roeier sloeg hierbij tegen de aanlegsteiger, waar bij door hem een arm werd gebroken. Door de Velsense ongevallendienst werd hij voor behandeling naar het Zeeweg Ziekenhuis overgebracht. CASTRICUM Een 3-jarig jongetje uit Castricum is woensdagmiddag om 12 uur gewond geraakt bij een verkeersonge val in de Mauritsstraat. Het kind is met een breuk in het linkerbovenbeen en een hersenschudding per ambulance naar het St. Jozefziekenhuis in Heemskerk ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In de afgelopen nacht hebben schepen van verschillende natio naliteit en vliegtuigen een deel_ van de Noordzee, westelijk van de kustlijn, de Zeeuwse eilanden en Zuid- Holland afgezocht naar een vaartuig, dat rode vuurpijlen had af ge schoten. De alarmseinen werden waarge nomen door o.a. de Nederlandse „Van guard”, de Britse „Colchester” en de Duit se „Ronan”. Het zoeken leverde geen re sultaat op en vanmorgen werd het nood- verkeer via Scheveningen-Radio voor het betrokken gebied opgeheven. HEEMSKERK. Al meer dan tien jaar zijn er pogingen in het werk gesteld om een eigen vereniging op te richten voor de in flinken getale woonachtige Spanjaarden in de gemeente Heemskerk. Nu is het dan zover. Er is een club, compleet met eigen briefhoofd, bankreke- compleet met eigen briefhoofd, bamkreke- ning, bestuur, lidmaatschapskaart. De ini tiatiefnemer is Luis Aguilera Ceballos. Een dergelijk initiatief is in Heemkerk allerminst overbodig: 5% van de bevol king van Heemskerk bestaat uit buiten landers, waarvan een kleine 1000 Span jaarden. Het ontstaan van de groep verliep als volgt: op 29 april werden de Heemskerkse Spanjaarden uitgenodigd voor een feeste lijke avond; 100 Spanjaarden gaven gevolg aan de uitnodiging. Op 10 en 11 mei werden plenaire verga deringen belegd om een bestuur te kiezen, doelstelling van de club te omschrijven en ideeën aan elkaar uit te wisselen. Voorts werd er besloten in kontakt te treden met de autoriteiten om te bezien of de nieuwe vereniging over een eigen zaaltje zou kunnen beschikken en of zij in aanmerking zoU kunnen komen voor subsidie. Mg: i

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7