Fischer maakte het duidelijk te bont SYMPATHIE VAN IJ SLANDERS GAA T UIT NAAR R US SPASSKI Bleckinger heeft een hekel de econoom Jan Kodes aan Olympisch Comité zendt Hensgens naar München Van Hanegem bijna zeker naar Olympique Stöve-Walhof ronde verder op Wimbledon Nastase en Smith naar de Mets Harrewijn naar Levi’s Brox: „Vandaag beslissing” Dijkstra nog in kopgroep s s s Winst Okker Bunschoten verloor Verrassende winst Europees record PTT-telefonisten naar München van handbaldames 4 II 21 I 5 S B r VRIJDAG 30 JUNI 1972 mini g mniBniiammniiaiiiiiBnmiiHBBmmnni V (Door Tim Krabbé) de Ike Nastase: moeilijkheden Life” is VOETBAL. De uitslagen van de eer ste wedstrijden van de halve finales in het toernooi om de Spaanse voetbalbeker zijn: Atletico Madrid-Atletico Bilbao 4-1, Valencia-Real Madrid 1-0. zijn plan, de hal met beide spelers samen te inspecteren, zou kunnen uit voeren. Ben Gerritsen, centrale verdediger van Vitesse, wordt full-prof bij NEC. De ver bintenis, die voor twee jaar is aangegaan, wordt vandaag in Nijmegen bekrachtigd. Gisteren vond het beslissende gesprek tus sen Vitesse en NEC plaats. De Nijmeegs» eredivisieclub schijnt volledig te zijn in gegaan op de hoge vraagprijs van Vitesse. Gerritsen en NEC waren al eerder tot overeenstemming gekomen, doch de finan ciële eisen van Vitesse-manager Wim Belt man bleken tot donderdagmorgen het hete hangijzer. De bijna 2 meter lange Gerrit sen wordt bij NEC de opvolger van Miel Pijs, die vorige week werd overgedaan aan FC Den Bosch. Behalve Gerritsen contracteerde NEC ook Leidekker, aanvalsspits van het Al melose Heracles. Leidekker krijgt bij NEC eveneens de full-profstatus. bezitten vele „sprinkhanen” want Viktor Bolshov, Vladimir Abramov, Valentin Ga vrilov en Vitsjelav Gokh bedwongen allen de hoogte van 2.18 meter. Een uitstekende prestatie leverde Roald Klim bij het ko- gelslingeren. Hij liet de kogel met ketting 71.88 meter ver van zich neer dalen. Nikolai Grebnev greep de overwinning bij het speerwerpen, nu wereldrecordhouder Janis Loesis door een griepaanval verstek moest laten gaan. Grebnev zegevierde met een worp van 82,54 meter. De Oostduitser Hanish werd tweede met 80.66 meter en de Rus Makarov derde met eveneens een worp boven de 80 meter: 80.38. Vier Zuidafrikaanse atleten, bij wie zich de negersprinter Joseph Lerwane bevond, zijn uitgesloten van de tweedaagse atletiek wedstrijden in Helsinki na protesten van Oostduitse en Bulgaarse zijde. De opposi tie van deze beide landen kwam als een verrassing voor de organisatoren aange zien de twee landen hadden deelgenomen aan wedstrijden tegen Zuidafrikanein in Athene. Bram Wassenaar eindigde op de 1500 meter als derde in 3 minuten en 42 seconden. Winnaar werd de Oostduitser Justus, die 3.41,0 nodig had, vor de Fin Vasala (3.41,7). Betty Stöve en Trudy Walhof plaatsten zich beiden voor de derde ronde van het dames enkelspel, waarin zij tegen elkaar zullen uitkomen. Trudy won verdienste lijk in twee sets (63 64) van Wendy Gilchrist. Betty Stöve zorgde voor een verrassing door de Australische Lesley Hunt, die enige illusies koesterde opgeno men te worden in het plaatsingsschema in drie sets te kloppen: 57 75 62. Blonde Chris Evert had bij haar eerste optreden op het centrecourt de zenuwen beter in bedwang dan daags tevoren op baan één. Het als vierde geplaatste Ame rika antje won haar partij tegen de 18- jarige Janet Newberry met 63 60. Opnieuw viel het de kenners op de volge pakte tribunes op, hoeveel overeenkomst het spel van Chris Evert heeft met dat van wijlen Maureen (Little Mo) Connolly, Bijna onvoorstelbaar en in ieder ge val aandoénlijk is het verregaande op timisme van de opvallend jeugdige lei ders van de organisatie van de match. Voorzitter Thorarinsson is 32, zijn pers- De IJslanders lijken nauwelijks on der de indruk. Eén ding is duidelijk: de sympathie gaat hier uit naar Spass ki. IJslanders wijzen opvallend vaak naar hun voorhoofd zodra de naam Fischer valt. „Wij zijn een koel volk, wij houden niet erg van mensen die zoveel moeilijkheden maken als Fi scher”, zei een IJslandse schaakenthou- siast, die een rit van vijftien uur had gemaakt om van zijn woonplaats aan de oostkust van Ijsland naar Reykja vik te komen, waar hij de match wil gaan volgen. „Maar Fisher gaat de match winnen”, zegt hij, en dat is ook de algemene opinie. In de openingsset had Fassbender het Nastase knap lastig gemaakt. Hij ging als een wervelwind over de baan en kwam door eigen verdienste met 41 voor. Nas tase haalde op tot 44, maar er moest toch een „tie-break” aan te pas komen om de set te beslissen. Deze won de Roemeen met 70. Vanaf dat moment was hij niet meer in gevaar. Ook de andere grote kanshebbers uit Europa: de als vijfde geplaatste Jan Ko des en de als derde geplaatste Manuel Orantes handhaafden zich. Kodes had een gemakkelijke middag tegen het „eigen bouw” tennis van „Hillbilly” Dan Blackin- ger. De 25-jarige Amerikaanse student, die via de kwalificaties tot het hoofdtoernooi was doorgedrongen, verloor met 60 63 62. Kodes was buitengewoon in vorm. Hij stond in de eerste set slechts vier punten af. Bleckinger. musicus, artiest en een beetje filosoof, verklaarde bij het verlaten van de baan: „Kodes is een aardige jongen. Maar ik mag hem niet omdat hij economie heeft gestudeerd. Economen zijn zo opgeblazen als wat. Ze veroorzaken maar oorlogen”. Manuel Orantes, wiens coach Lew Hoad heeft gezegd, dat hij in één keer zal doorstoten naar de top, had weinig moeite met de buikige Nicola Pietrangeli. De 38-jarige Italiaan sloot zijn achttiende optreden op Wimbledon af met een drie sets-neder- laag: 62 62 61. Ook voor de één jaar jongere Wilhelm Bungert kwam donder dag het einde. De Duitse sportwarenfabri- kant gaf zich tegen de „reuzendoder” Onny Parun overigens niet gemakkelijk gewonnen. Na vier spannende sets (64 46 97 97) bereikte Parun voor de tweede achtereenvolgende maal de laatste zestien van Wimbledon. Van de Amerikanen handhaafden zich de als eerste geplaatste Stan Smith en de winnaar van Queensclub Jim Connors. De boomlange Smith was enigszins onzeker op de groundstrokes. Zijn tegenstander Alexander Meyer had goed het oog op zijn krachtige service. Die twee zaken te samen maakte het voor Smith moeilijk het grote verschil in standing (nummer een tegen nummer dertig van de Ameri kaans» ranglijst) enigermate gestalte te De Zweedse wereldrecordhouder pols stokhoogspringen Kjel laksson heeft bij wedstrijden in Helsinki het polsstokhoog springen gewonnen met 5.50 meter. Isaks- son is samen met de Amerikaan Bob Seagren houder van het wereldrecord met een hoogte van 5.59 meter. Een opvallende tijd op de 5000 meter werd gerealiseerd door de Ethiopeër Mirutz Yifter, die met 13,33,8 een nieuw nationaal record op deze afstand vestigde. Op de derde dag van de wedstrijden om de Znamensky memoriaal, die in Moskou worden gehouden, won de Russische hoop voor een Olympische me daille bij het hoogspringen, Joeri Tarmak met een hoogte van 2.21 meter. De Russen ROME. Hansje Bunschoten heeft slechts één dag van haar nieuwe Europese record op de 800 m vrije slag kunnen genieten. Donderdagavond ontfutselde in Rome de Italiaanse Novella Calligaris haar het Europees record met een tijd van 9.13.4. Hansje Bunchoten had woens dagavond in Utrecht een tijd gemaakt van 9.15.4. REYKJAVIK In Reykjavik vormt de zenuwachtige warwin kel, waaruit in nog slechts twee dagen een gepolijste organisatie van de schaakmatch Spasski Fischer zal moeten groeien, een volmaakte tegenstelling met de rust van het stadje en de geringe betrokkenheid van de bewoners ervan. In Reykjavik is heel weinig te merken van deze „schaakmatch aller tijden”. Op enkele plekken in de stad (90.000 inwoners) hangt een heel klein postertje waarop vermeld staat dat Spasski en Fischer hier om het wereldkam pioenschap komen schaken, som mige boekwinkels hebben boeken over Fischer en Spasski in de eta lage gelegd, maar dat is alles. Terwijl telefoontjes vanuit de hele wereld binnenkomen, vertelt Thora rinsson een ontroerend verhaal over een van de grootste problemen ten SCHEVENINGEN Voor de Wimbe- don-exhibitie van zondagmiddag 9 juli op de Metsbanen in Scheveningen de twintigste in successie heeft directeur Hans van Dalsum iets bijzonder in petto. Hij is vrijwel zeker van de komst van Stan Smith en Ilie Nastase, de nummers één en twee op de plaatsingslijst van Wimbledon. Voorts is hij in onderhande- ling met de linkshandige Spanjaard Ma nuel Orantes. Volgende week hoopt hij ter completering van zijn kwartet nog een van de halve finalisten van Wimbledon te contracteren. Tom Okker zal voor het eerst sinds vele jaren op de Mets-banen ontbreken. De Wimbledon-exhibitie vindt namelijk plaats drie dagen voordat het officiële akkoord tussen de ILTF en de Hunt-professionals wordt bekrachtigd. Voor het eerst zal op Scheveningen om prijzengeld worden gespeeld. De winnaars van de beide enkelspelen ontvangen elk 600 dollar. Er wordt gespeeld om twe» gewonnen sets. ST LOUIS. Tom Okker heeft woens dag zijn partij voor de eerste ronde van het tennistoernooi in St. Louis tegen de Australiër Bob Carmichael met 6-2, 7-6, 6-3 gewonnen. Een verrassing was de nederlaag, die de 22-jarige Pakistaanse student Haroon Rahim de Amerikaan Bob Lutz toebracht 3-6, 7-6, 6-2. Heerenveen, dat vorig seizoen promotie naar de eredivisie miste, trok de Joego slaaf Paul Dolezar (26 jaar) voor twee jaar aan. Dolezar, die een full profcontract krijgt, kwam het laatst uit voor Go Ahe ad Eagles en speelde daarvoor nog in Heracles, RC de Paris en AGOW. Hij zal bij Heerenveen tevens assisteren in de jeugdtraining. Na Jan Streuer, die anderhalve week geleden tot overeenstemming kwam met FC Groningen, verlaten opnieuw drie spe lers FC Twente. Dick Hoogmoed gaat naar FC Dordrecht, Gerrie Calot naar HVC en Jos Lempers naar het Belgische Turnhout. Ter compensatie heeft FC Twente inmiddels al zeven amateurs naar Enschede gehaald die de basis moeten vormen voor de ploeg, die Jong-Twente wordt genoemd. Freek Schutten die volgende maand 31 jaar wordt, gaat het komend seizoen weer voor PEC-Zwolle spelen. Donderdagmor gen is de Zwolse eerste divisieclub ak koord gegaan met de voorwaarden die de Coevorder aan het sluiten van een con tract had gesteld. Freek Schutten wacht nog op de uitslag van een medisch onder zoek, dat hij onlangs heeft ondergaan. De FC Amsterdam heeft bij PEC-Zwolle geïnformeerd naar de transfersom voor Lody Kragt. De Amsterdammers zijn van het bedrag echter danig geschrokken. Donderdagmiddag vindt er een gesprek plaats tussen het bestuur van PEC en Kragt dat, beslissend kan zijn ten aanzien van verlenging van het contract. NAC heeft Jan Blom, een UEFA-jeugd- speler, van de zaterdagvoetbalclub Good Luck aangetrokken. Het bestuur van de eerste divisieclub Heerenveen gaat een kort geding aan spannen tegen de 20-jarige achterspeler van de eerste klasse amateurclub Leeu warden, Kees Post en zijn vader. Vorige week zaterdag bereikte dit tweetal een volledige overeenstemming met de eerste divisieclub Heerenveen. De formulieren werden ingevuld en opgezonden naar de KNVB. Er kwam echter een spaak in het wiel. Achteraf bleek namelijk dat Sport club Cambuur de achterspeler Post ook een contract had aangeboden. Volgens het bestuur van Heerenveen zijn de onder- handelingen op correcte wijze gevoerd en was men tot een volledig akkoord geko men waarbij de voorstellen van Heeren veen zowel door de zoon die minderja rig is als door de vader werden geac cepteerd. Donderdagmorgen werd Post per aangetekende brief nog eens duidelijk ge maakt dat hij ’s avonds om negen uur in Heerenveen aanwezig moest zijn om het contract te ondertekenen. Het bestuur wachtte echter tevergeefs, want de vader liet weten dat zijn zoon had gekozen voor Cambuur. chef Johanson 26, architect Ricksen, van wie men verwacht dat hij de chaos in de Laugard-hal zal herschep pen in een zelfs voor Fischer aan vaardbare speelruimte, is 32, directeur- manager Aspelund van het Loftleidir- hotel, waar Fischer zal komen te wo nen, is 35. De bereidwilligheid van deze mensen grenst aan het ongelooflijke, maar doet je tevens je hart vasthouden. Men lijkt hier zozeer op menselijkheid en redelijkheid bij alle betrokkenen te vertrouwen, dat het allesbehalve moei lijk is vele aanleidingen voor mogelijke conflicten met Fischer te voorzien. De geestdriftige organisatie van Thorarins son en zijn vrienden doet enigszins amateuristisch aan. Al zou waarschijn lijk iedereen van „hartverwarmend op timisme” spreken als niet Fischers ui terst gevoelige schaduw over dit alles lag; het maakt iedereen er pijnlijk van bewust dat de Amerikaanse grootmees ter werkelijk ieder detail zal kunnen aangrijpen om de match, waar de hele wereld vol spanning op wacht, in de war te sturen. Fred Cramer, Fischers voorpost op Ijsland wakkert deze gedachte nog aan: „Als Fischer komt, zal hij onge stoord naar zijn hotel moeten kunnen gaan, anders gaat de match niet door. Als hij er is, zal ik zaterdag een persconferentie met hem proberen te organiseren, maar als de journalisten het dan maar wat rustig houden met hun vragen, anders wordt hij weer kwaad en wordt er niet gespeeld. Ik denk dat als hij komt, dat hij dan volkomen onverwacht zal komen, uit Europa, met een privé-vliegtuig”. Nie mand weet zeker of de Laugard-hal wel op tijd gereed zal zijn. Donderdag middag had scheidsrechter Lothar Schmid (of hij die functie zal kunnen uitoefenen, zal tot het moment van Fischers aankomst onduidelijk moeten blijven) het probleem van de losse stoelen nog niet opgelost en kon hij er nog geen idee van hebben wanneer hij PARIJS. De voorzitter van Olympi que Marseille, Marcel Leclerc heeft in Marseille meegedeeld dat Wim van Hane gem een contract voor drie jaar getekend heeft met zijn club. Volgens Leclerc zou met de overgang van Van Hanegem van Feyenoord naar Olympique een bedrag gemoeid zijn van rond een miljoen gul den. „Wij boden 100 miljoen oude francs, Feyenoord vroeg 225 miljoen. Wij hebben een middenweg gevonden van rond de 1.600.000 francs (ongeveer een miljoen gulden), aldus de heer Leclerc. Feyenoord manager Brox gaf het volgende commen taar: „Het is nog niet zover. Wij zijn wel voor 99 percent rond met Marseille en het ziet er dus wel naar uit dat het zal gebeuren. Vrijdag valt de beslissing in ieder geval.” De Nijmeegse eredivisieclub NEC heeft de 27-jarige doelman Nico de Bree, die zes jaar voor het eerste elftal uitkwam en vorig seizoen zijn 250e wedstrijd speelde, verkocht aan Racing White uit België. Waarschijnlijk zal nu jeugdinternational Harry Schellekens zijn kans krijgen. Voorts vertrokken Tomas en Vijfeijken naar de eerste divisieclub Wageningen. geven. Met 6—3 75 36 97 kwalifi ceerde de grote favoriet van de bookma kers zich uiteindelijk voor het vierde ronde-duel tegen Ian Fletcher. De 19- jange Connors hield het centrecourt twee uur en twintig minuten bezet alvorens de Italiaanse nummer één Adriano Panatta opzij te schuiven (63 06 64 86) .De jonge Amerikaan had al het geluk aan zijn zijde. Talrijke netballen kwamen op de voor hem goede plekken neer. De vitale „break” in de vierde set kwam tot stand door een foutieve beslissing van de lijnrechter. Panatta protesteerde vergeefs, maar het punt werd niet overgespeeld. Connors nam zijn kans waar en beëindig de de partij met een lovegame. aanzien van Fischer: het licht. Men had oorspronkelijk in Argentinië ge vraagd hoe daar het licht was tijdens de match FischerPetrosjan, en men had een soortgelijke voorziening geïn stalleerd, maar moest die weer veran deren ten behoeve van de televisie (men heeft alle rechten die er van deze match maar te verkopen zijn al ver kocht). Toen Fischer ongeveer een week geleden via Cramer te weten kwam dat er geen fluorescerend licht zou zijn, protesteerde hij daar onmid dellijk zeer krachtig tegen, waarna Thorarinsson c.s. alle in Kopenhagen bestelde en gedeeltelijk reeds gearri veerde installaties en technici moest afbestellen en opnieuw kon beginnen. Dat schijnt overigens aardig gelukt te zijn. Het zal Spasski en Fischer aan wei nig ontbreken. Beiden hebben naast hun vorstelijke hotelsuite een huis in de buitenwijken van Reykjavik tot hun beschikking, benevens een auto met chauffeur. Het enige waaraan het ze zal ontbreken is nachtelijke duister nis. Het donkerste uur in Reykjavik dezer dagen is één uur’s nachts, maar je kan dan op straat met even veel gemak een krant lezen als om één uur ’s middags. Het wachten is nu op Fi scher en op de vorderingen van de organisatoren. Als Cramers aangekon- digde persconferentie met Fischer za terdag doorgaat (maar perschef Jo hansson had onkundig van die confe rentie zelf al een ontmoeting met de pers op zaterdagmiddag georganiseerd), dan zal de Amerikaan ons misschien kunnen vertellen of hij bereid is in Ijsland te spelen. Er lijkt nog niemand echt aan te twijfelen, maar men wordt hier wel duidelijk hoe langer hoe min der zeker van zijn zaak. Als de match op tijd doorgaat, dan hebben de IJslan ders, die pas iets meer dan een maand geleden te horen kregen dat ze de hele match moesten organisaren, een fan tastische prestatie verricht. ROTTERDAM De basketbalspeler Ruud Harrewijn, die vorig seizoen uit kwam voor Transol RZ, zal in de volgen de competitie spelen voor Levi’s Flamin go’s. Als tegenprestatie zal Levi’s enkele films beschikbaar stellen en bemiddeling verlenen bij het aantrekken van één of meer Amerikanen ten behoeve van Rotterdamse club. DEN HAAG. Acht Amsterdamse PTT-telefonisten zullen maandag naar München vertrekken. Zij vormen de spe ciale Nederlandse equipe, die op uitnodi ging van de Duitse PTT gaat assisteren bij de afwikkeling van het internationale telefoonverkeer, dat naar men verwacht, voor en tijdens de Olympische Spelen een ongekend hoge vlucht zal nemen. Een inspectie die overigens niet veel zin zal hebben zolang die hal niet in de staat is die hij zondagmiddag zal moeten hebben als de eerste partij wordt gespeeld. Daar is momenteel nog zoveel te doen, dat de kansen fifty- fifty lijken dat de laatste zaagselber- gen verwijderd zullen zijn als de eerste zet moet worden gedaan. Geen proble men zullen in ieder geval de toiletten opleveren. In de lijst van 41 voorwaar den aan toernooizalen die Fischer ooit heeft opgesteld, komt een bepaling voor dat de spelers op weg naar het toilet niet langs ruimten mogen komen waar de partij gedemonstreerd wordt. Dat gebeurt in de Laugard-hal (door de IJslandse grootmeester Olafsson) heel ergens anders. Bovendien zijn er achter het toneel twee toiletten; voor Fischer en voor Spasski ieder een. Je houdt werkelijk niet voor moge lijk wat er allemaal nodig is om Fi scher aan het schaken te krijgen. Voor Spasski is niemand bang, die heeft allang gezegd dat allemaal best is en die is vrolijk aan het tennissen met een van zijn secondanten, Ivo Nei (winnaar van het Hoogoven-toernooi 1964). Zijn andere secondanten zijn Krogius en Geiler. Opvallend is dat Spasski zijn trainer Bondarevski, de man die hem tien jaar geleden uit een bodemloze put van ellende trok en hem genoeg zelfvertrouwen schonk om wereldkampioen te worden, heeft thuis gelaten. Daarin doet Spasski denken aan Fischer. Enkele maanden geleden heeft Fischer Edmondson, die twee jaar lang werkelijk alles voor hem heeft gedaan, afgedankt. sw Een luisterrijker onthaal had Dick van Dijk zich in zijn nieuwe woon- en werk plaats nauwelijks kunnen voorstellen. Hij was nog maar nauwelijks in Nice ge arriveerd of een aantal trouwe supporters van de voetbalclub Nice was niet meer te houden. Van Dijk werd op de schouders genomen en men begon een vreugde dans in de aankomsthal van het vliegveld van Nice. Het Nederlandse jacht „Second met Gerard Dijkstra aan het roer donderdag waargenomen op 900 mijl ten westen van de Scilly-eilanden. Hij maakt deel uit van de kopgroep van de Transat lantische solo-zeilrace. Voor zover die be kend is althans. De meeste kanshebber* hebben echter hun posities niet opgege ven. Het Britse jacht Strongbow van Mar tin Minterkamp deed dat wel. Het schip is vrijwel halverwege zijn bestemming. Er zijn thans nog vijftig deelnemers in de strijd. Uitgevallen zijn de Italiaan Edoardo Guzzetti, die ter hoogte van de Azoren seinde, ziek te zijn geworden en Sir Francis Chichester. De Britse zeerot werd gesignaleerd in de Golf van Biscaje. Zijn koers is noordoost en hij vordert met een snelheid van drie knopen. Guzetti viel de haven van Ponta Delga- da binnen en werd daar in het ziekenhuis opgenomen. Men denkt dat Chichester met de matige vaart die hij nu houdt, vier of vijf dagen nodig zal hebben om Plymouth te bereiken. De winnaar van de Transatlantische zeilrace van 1960 gaf in het korte bericht dat hij naar het verken ningsvliegtuig dat hem opspoorde seinde, geen reden op waarom hij de strijd had gestaakt. Bij een tweede gelegenheid seinde Chi chester naar het verkenningsvliegtuig: „Ik heb het koud en ik voel me zwak.” Vervolgens seinde hij: „Ik hoop dat mijn zoon naar Brest komt om me op te halen.” Twee schepen bevinden zich op een afstand van vijftien mijl van de Gipsy Moth en kunnen Sir Francis, indien dat nodig mocht zijn, te hulp komen. DEN HAAG. Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft be sloten de 800 meterloper Jos Hensgens af te vaardigen naar de Olympische Spelen te München. Hensgens heeft de limiet van 1.46.5 nog niet gehaald, maar zijn opvallend stijgende prestatiecurve en de gerechtvaardigde verwachting dat hij strijd zal kunnen leveren op werkelijk Olympisch niveau heeft het NOC doen besluiten Hensgens in dit overigens nog vroege stadium zekerheid te geven. De aanwijzing van Hensgens houdt niet in dat het NOC een soepeler houding gaat aannemen ten aanzien van de limieten die het heeft gesteld. Het behoudt zich volle dig het recht voor aan deze aanwijzing geen verdere consequenties te verbinden.' LONDEN. Zodra Ilie Nastase ergens verschijnt, ontstaan er problemen. Of hij ze nu zelf uitlokt of niet. Donderdag in zijn partij voor de derde ronde van Wim bledon tegen de Duitser Fassbender was de jonge, als tweede geplaatste Roemeen, er niet debet aan. Hij kon het niet helpen dat referee captain Gibson toevallig op zijn kleurentelevisie keek en daar ont waarde, dat Fassbender tegen de regels zondigde. De Duitser droeg namelijk een zwart-wit geruite trui. „Laat hem onmid dellijk iets wits aantrekken.” liet Gibson de betrokken scheidsrechter weten. Deze gaf het bevel door aan Fassbender, die wijzend op de stand, weigerde. Nastase stond met twee sets voor en 53 in de derue. „Bovendien heb ik last van mijn schouder, die moet ik warm houden,” aldus Fassbender. Na enig telefonisch overleg mocht de 24-jarige Duitser door- spe'en. Hij verloor de set en de partij met 6—4 BELGRADO. Het Nederlandse da mesteam heeft donderdag in Vrnjacka Ban ja tijdens een internationaal zaal- handbaltoernooi een verrassende over winning van 12-8 behaald op het favoriete Roemenië. Bij de rust leidden de oranje- dames met 8-7. HBRSSBaBBaBBBBaBBBaBBBBBaBBBBaaBBBBBBBBBBBBBBBBBBBaBBBBBBBBBBBBBBaBBaBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBSBBBBBaaBBSBBi

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 21