MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEINDE Kennemer Vormingscentrum wil Cusa Santpoort dependance in COR OLY HOERA, ’T IS VAKANTIE creatief en vrolijk vakantieprogramma Nieuwe inhoud en opzet js „Spelliade” komt twee weken lang met «Bb Belangrijke toename verwacht aantal partieel leerplichtigen Geen richting aangegeven BMW JAWA voor ƒ475,- COR OLY Coördinator Piet Dekker nam afscheid Centrale verwarming... pij| k' Dronken zeeman VERDWENEN ONTWIKKELING sloeg door ruit INTENSIEF SSSri 9 VRIJDAG 30 JUNI 1972 (Van een onzer verslaggevers) BATAVETTE BROMFIETSEN van 595,— motorrijwielen Van een onzer verslaggevers) 5 n 9 NOORDHOLLANDSE VERWARMINGS UNIE (röVtü SANTPOORT Het Kennemer Vormingscentrum in Velsen-Noord voert momenteel besprekingen met het gemeentebestuur over een contract voor de huur van het gebouw CUSA aan de Hoofdstraat in Santpoort. Het centrum wil hierin een dependance vestigen teneinde met ingang van 1 augustus aanstaande een groot aantal partieel leerplichtige zestienjarigen op te vangen. Zoals bekend zullen in het nieuwe cursusjaar ook de werken de jongeren van zestien jaar in de gelegenheid worden gesteld een dag in de week lessen te gaan volgen op eenvormingscentrum. In de praktijk be tekent deze maatregel dat de vijftienjarigen die het afgelopen cursusjaar dit onderwijs hebben genoten een jaar langer op het vormingscentra zullen blijven. Kluk-kluk Vuurtje stoken KONINGSTRAAT 14 - BEVERWIJK TEL. 0 2510-2 60 59 VELSEN. Nu school na school weer voor een riante periode de poorten op slot doet om onderwijs personeel en leerlingen vakantie te laten vieren, its ook de tijd aange broken dat er in de gemeente twee weken lang in het kader van „Spe liade 72” allerhande vakantiespelen worden georganiseerd. De Commis sie Vakantiewerk van de Velser Jeugd Centrale heeft na veel voor bereidend werk wederom een aan trekkelijk programma samengesteld dat van 31 juli tot en met 11 augus tus op elf plaatsen in de gemeente Velsen de schoolgaande jeugd zal gaan vermaken. Pick-nick ipi Ml 3 i Bi Ibis e- fgK -if Kruis. Groene Het ADVERTENTIE dag in de week naar school te laten gaan. Samenwerkende «WW#»™ Het gebouw CUSA in Santpoort ADVERTENTIE (Vaen een onzer verslaggevers) Buitenkansje, profiteer hiervan. Breestraat 108 Beverwijk BREESTRAAT 108 BEVERWIJK Voor Velsen-Noord is er geen „paarden wagen-toer”, terwijl daar ook geen pick nick zal worden gehouden. In plaats daar- (Van een onzer verslaggevers) Om verder nog de grote toevloed van jongeren op te vangen is men tot de afspraak gekomen om de wekelijkse geza menlijke vergaderingen niet meer overdag te houden maar voortaan ’s avonds. Hier door komen per week drie extra dagen voor vormingswerk beschikbaar. Misschien verdient het aanbeveling aan het begin van het nieuwe cursusjaar die per in te gaan op deze nieuwe inhoud van het vormingswerk. In ieder geval staat vast dat de stafleden van het Kennemer Vormingscentrum door deze nieuwe opzet de toekomst van het vormingswerk met meer vertrouwen tegemoet zien. iet en ie- it- 15 rk ds 72 sel, rs- >ok >p- 7 or n- 1» 4 es :n s it n van projecten het heemkundig aspect bij dit soort onderwijs beter tot zijn recht kunnen laten komen. Ten overvloede moet nog vermeld worden dat elk cen trum een gelijk aantal stafleden zal aan stellen. Dit alles staat beschreven in het uitge breide Speliadeprogramma, dat dezer da gen is uitgekomen. Inlichtingen omtrent al deze kinderattracties zijn te verkrijgen bij het Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen 22 en bij het kantoor van de V.V.V. op het Marktplein. as- ’en od, ste uit. 15, str. )03; er- Hoera, het is vakantie" juichen deze schoolkinderen. Boeken, schriften en tassen kunnen weken lang weer aan de kant. Een heerlijke periode waarin van alles mogelijk is, staat voor de deur. Dat er in Velsen voor de jeugd talrijke activiteiten zijn georgani seerd, kunt U lezen in deze publica ties over de Speliade. Bij het jeugdvariété, dat zal optreden in de Sporthal Zeewijk, zal niemand minder Het programma biedt een gevarieerde serie bezigheden voor de kinderen, waar bij zij dikwijls hun verbeelding kunnen laten spreken en zich creatief kunnen uitle ven. Dat kan bijvoorbeeld tijdens grondte- kenen en bij handenarbeid met diverse nieuwe materialen. Verder kunnen de kleintjes lekker knoeien met klei terwijl er vanzelfsprekend ook straattekenen op het programma staat. Een evenement dat bij de schooljeugd zeker in goede aarde zal vallen is het vuurtje stoken, waarbij zij appels kan poffen en welk kind houdt nu niet van een lekker „fikkie”? Een ander soort Fikkie zal er ongetwijfeld te pas komen bij de dierenshow, waarbij het kind van nabij kennis kan maken met diverse soorten dieren. Ook dit jaar zullen aan de Speliadedeel- nemertjes weer een aantal spannende en komische films worden vertoond, waaron der tekenfilms over Donald Duck en de hond Pluto, terwijl ook „Laurel en Hardy” op het witte doek weer van de partij zullen zijn. Tal van attracties zijn er ook te vinden op de kinderkennis en het zal ongetwijfeld weer spannend toegaan bij de hindernisraces. Boscoschool aan de Willemsbeekweg; Sluiswijk: Buurthuis „De Brulboei”, Ka naalstraat, en voor IJmuiden-West het Hervormd Wijkgebouw aan de Radarstraat 5. Teneinde in de IJmond alle partieel leerplichtige werkende jongeren op te kunnen vangen hebben de in dit gebied gevestigde vormingscentra, Alfons Ariëns, Mater Amabilis en Kennemer Vormings centrum, een aantal werkafspraken ge maakt. Zo is het aantal leerlingen uit de drie gemeenten geijkelijk verdeeld en zal elk centrum ongeveer vierhonderddertig werkende jongeren onderwijs gaan geven. Daarbij zal Mater Amabilis zich richten op de gemeente Heemskerk, Alfons Ariëns op Beverwijk en Velsen-Noord en Kenne mer Vormingscentrum op het gedeelte van Velsen dat ten zuiden van het Noord- zeekanaal ligt. Tevens wil men hierdoor bevorderen dat de vormingsleiders in tal Deze week heeft de coördinator van het centrum, Piet Dekker, afscheid genomen van Velsen-Noord. Met ingang van 1 sep tember zal hij worden aangesteld als leraar Theorie. Piet Dekker trad als „ho rizontaal directeur” per 1 mei van het vorig jaar in dienst en werd onmiddellijk geconfronteerd met ernstige meningsver schillen tussen verschillende groepen staf leden. De conflicten speelden zich eerst af in het vlak van discussies over het vormingswerk, maar spitsten zich later toe in de persoonlijke sfeer. Daarbij liep het zo hoog op dat een groep van vier vormingsleiders, Koos Zevenbergen, Hil Konijn, Atie Jans en Marja Middelhuis, het ontslag eisten van staflid Ewald Klaui. Toen de groep van vier ontslag kreeg aangezegd door het bestuur trad het con flict in de openbaarheid en besteedde ook de landelijke pers aandacht aan deze kwestie. Zoals elk jaar is de „Speliade” bedoeld voor alle kinderen van de lagere- en de kleuterscholen. Zij kunnen aan de activi teiten deelnemen zonder lid te zijn van een bepaalde club of vereniging. Plannen vooraf hoeven er door de kinderen ook niet gemaakt te worden, want voor geen van de evenementen hoeft men zich voor af op te geven. De plaatsen waar de „Speliade” actief is zijn: Voor Zeewijk: de Zeewijkschool, Ori- onweg 286 (achter de twaalf-hoog flat); Velsen-Noord: Buurtcentrum „De Mei”, Geelvinckstraat; in Santpoort: IJmond M.T.S. aan de Roos en Beeklaan (hoek Santpoortse Dreef); IJmuiden-Oost: Don Het Rijk heeft inmiddels het Kennemer Vormingscentrum toegezegd voor de in richting van het gebouw CUSA een subsi die beschikbaar te willen stellen van 16.000 gulden. Op het ogenblik wordt nog gezocht naar vervangende ruimte voor de in dit gebouw gevestigde instellingen en verenigingen. Inmiddels zijn de vier eerstegenoemde vormingswerkers door eigen ontslagaan vragen, het beëindigen van een tijdelijk dienstverband en van een stageperiode verdwenen van het Kennemer Vormings centrum. „Dit is wat ik rond het conflict het meest betreur,” zegt Piet Dekker. Hij zegt het vervelend te vinden wanneer mensen vanwege meningsverschillen van werkkring veranderen. Als hij terugblikt op zijn werk als coördinator zegt hij zijn werk „ontzettend moeiljk en problema tisch” gevonden te hebben. „Niettemin ben ik blij dat ik een bijdrage geleverd heb om de conflicten op te lossen. Je moet nu nie denken dat ik hier teleurgesteld weg ga. Maar ik heb vooral dit jaar uit mijn praktijkervaring geleerd dat ik mij beter op mijn plaats zal voelen als ik kan helpen vormingsleiders op te leiden. Naar deze nieuwe baan kijk ik dan ook erg uit.” VELSEN-NOORD De demonstratie van verschillende ouders uit Velsen-Noord voor een nieuwe rooms-katholieke basis school heeft gisteren nog een onplezierig staartje gehad. Twee Fnse zeelieden, in beschonken staat, wandelden vrolijk achter de optocht aan. Toen zij een voordeur van een huis open zagen staan, zwalkten zij naar bin nen. De vrouw des huizes had hier niet zoveel waardering voor enweeshettwee- zoveel waardering voor en wees het twee tal de deur. Een van de zeelieden zwaaide op zijn terugweg zo hevig dat hij met zijn linkerarm door een ruit sloeg. Hij kreeg een flinke snijwond en moest behandeld worden. Het Kennemer Vormingscentrum heeft naast al deze maatregelen dan ook nog plannen voor een dependance in het ge bouw CUSA te Santpoort. Al met al kan dit centrum ongeveer honderddertig leer lingen meer opvangen dan het afgelopen cursusjaar. De staf van het Kennemer Vormingscentrum tekent hierbij overigens aan dat veel zal afhangen van de ontwik keling werke zich bij het partieel on derwijs zal voordoen vooral op het gebied van de toename van het aantal inschrij vingen. Bovendien worden politiek op het ogenblik de mogelijkheden bekeken om volgend jaar te komen tot een uitbreiding van dit onderwijs voor vijftienjarigen door middel van een tweede dag vor mingswerk per week. Ook overweegt men of in plaats van het bovenstaande wer kende jongeren van zeventien jaar een Het bestuur en staf stellen zich)ten doel samen met de deelnemers tot een open, kritische en medemenselijke keuze te ko men ten opzichte van hun wereld en hun eigen deelname daaraan”). Uitgangspunt is de nota geweest waarover in de conflictsi tuatie reeds gediscussieerd werd. Om deze doelstelling te realiseren heeft men gemeend dat het beste gewerkt kan worden met basis- en keuzegroepen. Daar bij gaat men ervan uit dat op deze wijze zowel de individuele als de groepsmo- gelijkheden het beste tot ontwikkeling kunnen komen. Binnen het Kennemer Vormingscentrum wordt gewerkt met daggroepen, te onderscheiden in een halve dag werken in het kader van de basisgroep in een vaste samenstelling en een halve dag werken in het kader van de keuzegroep gebaseerd op de individuele keuze van de deelnemers. MEDISCHE VERZORGING IJMUIDEN Artsen. Van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur: J.F.A. Pieterse, Ori- onweg 126, tel. 11365; P.J.W. van der Toorn, Frans Naereboutstraat 70, tel. 14084. Apotheek. Apotheek Kuijlman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 14204. Verloskundige. Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor opbellen 008 (boodschappendienst) om te vernemen wie de dienst waarneemt. Wijkverpleegster Wit-Gele Kruis. Voor de dienst gedurende het weekeinde bel len 02550-15645. Wijkverpleegster VELSEN. Op de Stationsweg is don derdagmiddag een meisje op de bromfiets aangereden door een personenauto. Het meisje, afkomstig uit Waarland, reed op de hoofdrijbaan om onverklaarbare rede nen en draaide zonder richting aan te geven naar links naar het Pontplein. De bestuurder van een personenauto, een 38- jarige inwoner van IJmuiden-Oost, zag geen kans meer de bromfietster te ontwij ken en schepte haar. Met een hoofdwond en een lichte hersenschudding is het slachtoffer naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd. Een 47-jarige inwoner van Heemskerk ramde eveneens donderdag middag op de Kanaaldijk in IJmuiden nabij de Kerkstraat met zijn auto het daar aanwezige hekwerk, dat overm daar aanwezige hekwerk, dat over een lengte van dertig meter werd beschadigd. Door de schok brak bovendien het rechter voorwiel van de wagen af, hetgeen tot gevolg had dat de auto dwars op de rijbaan kwam te staan. De bestuurder die met de schrik vrij kwam, verklaarde te zijn uitgeweken voor een steen. zt2UVMV\A/UKAAAAAAAA/UVUV\AAAAAAAAAAAAAAAAA/UV\AAAAAAAAJWUVlAAAAA/UKA/VVA/V\AAAAAAAAA^ van zijn er enkele andere aantrekkelijke programma-onderdelen, zoals een tentoon stelling van door de keuters zelf gemaakte dingen, waarop ouders en andere belang stellenden van harte welkom zijn en een dans- en speelmorgen voor ouders en kleuters. Op de laatste Speliadedag, vrijdag 11 augustus is daar de gehele dag mini- kleuterkermis. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10. Be verwijk, tel. 35215. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: R. Kloek, Ren- dorppark 1, Heemskerk, tel. 34555; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door J. C. A. Bakker, Bachstraat 7, Heemskerk, tel. 32484. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Wit-Gele en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster G. Beers, Diepenbrock- straat 102, Heemskerk, tel. 32644. dan de indiaan Kluk-kluk van de bezige en de lacherige zijn. Dat gebeurt dan op vrijdagmiddag 11 augustus om 14 uur ,als waardig besluit van de Speliade. Voor de allerkleinsten heeft de Com missie Vakantiewerk een aparte kleuter- speliade georganiseerd. Deze wordt gehou den op de volgende plaatsen: Santpoort- Noord in de Kleuterschool „De Kruidberg”, Dreefplantsoen 4; IJmuiden-Oost in de Don Boscoschool, Willemsbeekweg; IJmui- den-West in de dependance van kleuter school „Duinkrekels” in de Radarstraat. Zeewijk in de „Duin- en Denneschool”, Dennekoplaan, IJmuiden; Velsen-Noord in Buurtcentrum „De Mei” in de Geelvinck straat. Bij deze kleuterspeliade zijn de leidsters geheel vrij gelaten om een eigen pro- gramma-indeling te maken. Het program ma vermeldt echter diverse binnen- en buitenspelen, een mini-kleuterkermis, straattekenen, het versieren van lokalen en handenarbeid zoals vingerverven, klei en en lapjesplakken. Een aardige attractie is verder een rit met „paard en wagen” door de eigen woonwijken. De kleuterspeliade zal worden besloten met een gezellige pick-nick op de laatste vrijdagmiddag en de kleuters mogen daarvoor ’s morgens al zelf da voorberei dingen treffen. Zuster A. Groen, Kruisberglaan 151, IJmuiden tel. 10896; zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJmuiden, tel. 11915. Tandarts. Zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur (uitsluitend voor spoedge vallen) G.J.J. Diekman, Wingerd I, Be verwijk, tel 02510-34999. Dierenarts. De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de die renarts P.A. Omloo, Graaf Willem II- 'aan. Heemskerk, tel 02510-30046. SANTPOORT Arts. Ph J Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-noord, tel 023-378570. Apotheek. Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42. Santpoort-noord, tel. 023-378284. Voor verloskundige, wijkverpleging, tandarts en dierenarts zie onder IJmuiden. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Plantinga, Reddingius, De Ruiter, Ro- link, Versélewel de Wltt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargeno men van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. D. Reddin gius. Prinsesselaan 5, Beverwijk, tel. 25551. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur C. L. M. Per- not, Warande 14, Beverwijk, tel. 26820 (praktijk: Dreef 3, Beverwijk, tel. 24234). Voor de groep artsen Gulde- mond-Swaab, Ten Harsmen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijl- mans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door M. ten Harmsen van de Beek, Lessestraat 1, Heemskerk, tel. 33365. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avdno-, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 30 juni 17.30 uur tot vrijdag 7 juli 17.30 uur: de Heemskerkse apotheek, Kerk- weg 11, Heemskerk, tel. 33550. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuur iede re vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid. Moens- plein 10, Beverwijk. Wit-Gele Kruis. Weekenddienst: zuster E. Nijsen, Europaplein 88. Heemskerk, tel. 33141. Stichting Samenwerkende Groene Kruisverenigingen. Weekenddienst: zuster P. Luiting, Vlaanderenstraat 8, Beverwijk, tel. 34543. en Onder leiding van Piet Dekker hebben de stafleden en het bestuur zich het afgelopen cursusjaar intensief bezig ge houden met een vernieuwing van het vormingswerk aan het instituut. Er is een nieuwe doelstelling geformuleerd. Bi"'" MufcKffWL.Mhiiniuuiiiiiiu. 'Juuu ‘Hf -i

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9