Lidia Valk van DEM beste kogelstootster agenda Tandems in de regen c M t Gallant Way en Henri Buitenzorg in de baan KvanVEELEN MAKKIEZEN/ZON BESCHERMEN ROLLUIKEN/LUXAPL-CX JAL0UZIEBN Bert van Marwijk wil op hoogste niveau voetballen Roosen van Holland sprintte naar Haarlems kampioenschap i Demonstratie turnploeg in Zandvoort Frans jacht nog zoek U GuldenVerd'®en éenUü'^ met bkïlpg/! Merkel blijft bij Atletico Succes voor Laga in en om Haarlem Bollenstreek Haarlemmermeer Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk 11 ZATERDAG 1 JULI 19 72 EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK 1 (Van onze sportredactie) en een (Van onze sportredactie) de ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) 2, 3. Margot Hilders by de demonstratie in Zandvoort. rijk. Niet alleen omdat je veel publiciteit krijgt, maar ook omdat het erg bevredi gend is in louter sportief opzicht”. Pe- Du- De uitslagen van de eerste ritten van de halve finales: Peter van Doorn-Klaas Balk winnen van Gerard Fens-Frans van de Ruit (laatste 200 meter in 11,2 sec.); Rinus Langkruis-Ad Dekkers winnen van Joop van Rossem-Ben ten Thije (laatste 200 meter in 11,8). Het kampiofenschap van de nieuwelin gen over 25 km werd gewonnen door de Amsterdammer Barend Huveneers in 35 min., 29,5 seconden. Dat is misschien wel het meest opval lende aan de voetballer Van Marwijk: de sportieve aspecten van de voetballerij spreken hem meer aan dan de commer ciële factoren, al zal hij zijn zakelijke belangen uiteraard nooit verwaarlozen. Van Marwijk, als linkerspits één van de grootste talenten van Nederland, wil in zjjn sport per se naar het hoogste niveau doorstoten. „Ik wil dolgraag de absolute top bereiken. Dat lijkt me grandioos. Het spelen in het Nederlands elftal is een droom voor me. Daarom vind ik mijn verkiezingen voor Jong Oranje zo belang- PLYMOUTH De organisatoren van de transatlantische solozeilrace Plymouth- Newport waren ook gisteren niet in staat xij benadering de positie te geven van de Franse driemastschoenen Vendredi Treize met Jean-Yves Terlain aan et roer. Deze gigant onder de eenmansboten wordt als veruit het snelste schip aangemerkt. In dien Terlain de grote cirkel-route volgt de meest direct route naar Amerika zou hij meer dan halverwege moeten zijn. De grote cirkel-route is met 2810 mijl de kortste,maar moeilijkste oversteek, de Britten Steel, de Strongbow en het Neder landse jacht Second Life van Gerard Dijkstra nemen de iets langere romplijn- route, die 2992 mijl is. Intussen heeft sir. Francis Chichester koers gezet naar Plymouth. Chichester’s zoon, de 25-jarige Giles, is per helikopter aan boord gebracht van het Britse marine-schip „Salisbury”, dat on derweg is naar sir Francis. Chichester junior heeft verklaard, dat als zijn vader alleen naar Engeland wil t erugvaren,hij zich daartegen niet zou verzetten. ZANDVOORT. In de Pellikaanhal in Zandvoort heeft de dameskeurturnploeg, waaruit de Olympische formatie wordt ge kozen, en een viertal keurturners (onder wie nationale kampioen Smulders) een demonstratie gegeven, die de toeschouwers veel genoegen verschafte. De damesploeg gaat nog naar Engeland voor een interland. Begin augustus wordt de equipe voor München gekozen. Of Smulders aan de Olympische Spelen zal deelnemen lijkt verre van zeker. Het NOC schijnt weinig voor zijn uitzending te voe len. HAARLEM. Het derde deel van de Haarlemse atletiekkampioenschappen op de sintelbaan van het Pim Mulier Sport park gaf weinig hoogtepunten te zien, alhoewel de geleverde prestaties van de deelnemende atleten en atletes toch rede lijk genoemd mogen worden. Een uitzon dering hierop was ongetwijfeld het hoog springen bij de dames. Door een uit de deelneemsters gevormde veegploeg het in overvloed aanwezige grint te laten ver wijderen kon de aanloop enigszins bruik baar worden gemaakt, maar tot prestaties op niveau konden de dames onder deze omstandigheden niet komen. De DEM- atlete Marjan Ackermans won tenslotte met een sprong van 1.65 meter. Mary v.d. Raadt Holland werd tweede met 1.60 meter en Anja Smits van Atmodes derde met 1.55 meter. UTRECHT. Het Nederlands tandem- kampioenschap is gisteravond in het Utrechtse stadion verregend. Na de eerste ritten van de halve finales zette de regen de baan onder water. De wedstrijden zullen nu maandagavond worden voortge zet. Bioscopen Cinema Marquette (Ruljsdaelstraat). Zaterdag 19 en 21.15 u. „Wie n’ kuil graaft voor ’n ander”, zondag 14 u.: „Peter Pan”, 16 u. „Donusaurussen regeren de wereld”, 19 en 21.16 u. „Wie ’n kuil graaft voor 'n ander”. DUINDIGT. OpDuindigt’s dubbele meeting in het komende weekeinde had de belangstelling der trainers groter kun nen zijn. Vooral vandaag zijn er verschei dene koersen te mager bezet. Gelukkig lijden de beide hoofdnummers hieronder niet. Favorieten hierin zijn Hartin Gerda en Goodwill, die na zijn langdurige kreu pelheid nu weer in een grootse vorm- steekt.Op zondag (1.30 uur) ziet het totaal er ondanks de concurrentie van de Sweepstakesbeduidend beter uit. Op val lend is dat na hun volledig falen in de Grote Prijs der Lage Landen Gallant Way en Henri Buitenzorg weer zullen aantre den. Zij krijgen het in hun huidige vorm bijzonder zwaar tegen Illya Kuryakin en de Franse paarden Vigriano en Ulric d’Or. Drie rennen completeren hetprogramma. Hieronder is de semi-klassieke Kinczem- prijs waarin trainer Herman de Graaf in Attractive en Merrygo met de bekwame Belgische jockey Sevranck hoge ogen kan gooien. ...w- Met GAS 70°/o SCHONER Vraagt inlichtingen )Krelage Garuae Leidsevaart 10 tel 316980 H’le [Gulfsxation Bnnkmanr \Papetorenvest tel.1OO27 Hoarl^z geeft aanwijzingen, ook aan de oudste medespelers. „Dat heb ik altijd in me gehad. Ook tegen de oudere jongens moet je alles kunnen zeggen, want je moet het tenslotte toch samen verdienen”. Bondscoach Fadrhonc ziet nog altijd een groot talent in zijn vroegere pupil, al meent hij wel dat Van Marwijk een strakke begeleiding nodig heeft, omdat hij anders nog wel eens kan verslappen. Fadrhonc voegt er nog aan toe: „Hij is op zijn best als hij aan zijn lijn blijft en van achteren naar voren opkomt”. Tegenwoor dig laat Hughes hem vaak een zwevers- rol vervullen, iets waaraan hijzelf overi gens geen hekel heeft. „Vooral in uitwed strijden is dat wel fijn. Omdat je dan meer ruimte krijgt. Je wordt er ook een all-rounder van. Maar alles bij elkaar speel ik misschien toch wel het liefst aan de lijn. Zo ongeveer als Moulijn dat deed”. Bert van Marwijk wordt wel eens een tweede Cruyff genoemd. Een vergelij king die vooral door de uiterlijke gelijke nis geïnspireerd zal zijn. De Deventenaar hoadt niet van dergelijke dwepende ver gelijkingen. „Ik vind Cruyff een vreselijk goede speler, maar ik wil hem niet imite ren. Ik zal mijn eigen naam moeten waarmaken”. Mary v.d. Raadt eiste de eer voor zich op op de 400 meter bij de dames. Zij finishte in 57.8 seconde gevolgd door Wil van Heiningen van Atmodes in 63.4 secon de. Bij de meisjes B. werd de 300 meter gewonnen door Patricia de Cleir van At modes in 44.1 seconde. De DEM atleet Peter Hurkman won dit nummer bij de jongens B. in 37.3 seconde. Het hoogsprin gen B. tenslotte werd gewonnen door Peter Esseling van DEM met 1.75 meter, Wim Roosen van Holland werd tweede in 1.70 meter. MADRID. Max Merkel, oud-trainer van het Nederlands elftal, heeft opnieuw een contract voor één jaar gesloten met de Spaanse eerste-divisieclub Atletico Ma drid. De Oostenrijkse trainer bereikte met zijn ploeg dit seizoen de halve finales van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker. 1 HENLEY-ON-THAMES. Laga heeft in de kwart-finales van de strijd om de Ladiesplate van de Henley Royal Regatta een overtuigende zege geboekt op de acht van de universiteit van Dublin. Bij de finish lagen de Deltfenaren 3% lente voor. (Van onze ppardesportmedewerker) gewonnen door Jos Moojen van Atmodes met 40.26 meter. Pauline van Zilt hield de Hollandkleuren hoog en werd tweede met 37.32 meter, terwijl Annemieke Bouma derde werd met 33.30 meter. Anja Smits won het verspringen bij de meisjes met een sprong van 5.45 meter. Clubgenote Joan Keijser kwam net iets te kort qp haar clubgenote, maar eindigde toch als goede tweede met 5.41 meter terwijl An nemieke Bouma het brons in ontvangst mocht nemen voor haar sprong van 5.00 meter. Het kogelstoten meisjes A. bracht de overwinning aan L. Valk van DEM met een stoot van 10.42 meter. Op dit nummer werd Annemieke Bouma tweede met 10.39 meter en Anja Smits derde met 10.26 meter. Bij de meisjes B. werd Cunny van Leeuwen van Atmodes eerste met stoot van 11.78 meter gevolgd door haar clubgenote Alice Munsterman met 10.24 meter. Op de loopnummers was de heren fina le 100 meter een spannende aangelegen heid. De overwinning kwam na precies 11.0 seconden terecht bij Cees Roos van Holland met Fer Lamie van Haarlem als tweede in dezelfde tijd. De 100 meter jongens A. werd gewonnen door Weindert Wifelart van Haarlem in 11.3 seconde ge volgd door B. de Bok van Holland in 11.5 seconde. De 400 meter horden jongens A. werd een overwinning voor gelegenheidsloper Ruud Wielart in 61.0 seconde. Evert van Ravensberg eindigde als tweede in 62.1 seconde. Bij de heren was de 400 meter horden een Holland-aangelegenheid die werd gewonnen door Dick v.d. Vlugt in 57.9 seconde, met als tweede man Frank Larssen in 60.1 seconde. Ondanks de moeilijkheden bij Feyen- oord (door het enorme voorhaedepro- bleem zou hij daar zeker een kans hebben gekregen) betreurt de 19-jarige Van Mar wijk zijn beslissing nog steeds niet. „Waarom zou ik? Zo’n driejarig contract zegt immers toch niet zoveel. Als Feyen- oord wil, kan het mij altijd loskopen”. „Ik wacht maar rustig af”, zegt Van Marwijk. „Als ik bovendien zou kunnen kiezen, zou ik liever naar Feyenoord gaan dan naar een Belgische club, omdat ik toch wel graag in Nederland wil blijven”. Ook bij het speerwerpen kregen de heren geen vat op de aanloop en de Haarlem-atleet Cees v.d. Rhee bleef dan ook onder zijn kunnen toen hij als eerste eindigde met een worp van 51.64 meter. Holland atleet Guus v.d. Vlugt werd hier tweede met 47.04 meter (beiden jongens A). Bij de heren werd J. Teengs winnaar met 51.30 meter gevolgd door Henk de Kleine van DEM met 50.66 meter en als derde Dick v.d. Vlugt van Holland met 46.98 meter. Het polshoog werd bij de heren gewon nen door Aad Beun (Haarlem) met 3.85 meter met als tweede en derde man Jan Teengs en Charles Mathot van Holland met resp. 3.85 meter en 3.80 meter. Bij de jongens B kwam Haarlem-junior Ron Smits als eerste uit de bus met 2.40 meter. Het discuswerpen bij de dames werd Signal. 6. Tjeukermeer-prijs: 1. Illya Kuryakin 2. Vigriano 3. Henri Buitenzorg Outs: Gallant Way 7. Amateurrijderskampioenschap V: 1. Hornblower 2. Ireland 3. Francina Outs: Henriette Signal 9. Fluessen-prijs: 1. Ida 2. Indien. 3. Guido Six Outs: Freeloader. 10 Sneekermeer-prijs: 1. Idetonka 2. Judit Buitenzorg 3. Importeur O Outs: Imke Way rennen. 2. Gefion-prijs: 1. Big Boss 2. Artois. 3. Astrologer Outs? Snooty Fox. Kinczem-prijs: 1. Attractive 2. Merrygo 3. Be My Love Outs: Donna Maria. 8. Goldkrans-prijs: 1. Ambition 2. tronella L 3. Josina Outs: Winsome chess. Met twee goede internationale koersen steekt de Hilversumse meeting opdinsdag (6.00 uur) weer ver boven het gemiddelde uit. Niet uitgesloten is dat Manus Bouw huis met Hea Alkestis VE en Ilina beide koersen gaat winnen. Vooral de kansen van Ilina moeten hoog worden aangesla gen. Nu vrijwel alle beginners van enige klasse de laagste regionen hebben verla ten komt weer een complete nieuwe stroom van debutanten naar dit soort koersen. Tegen de dertig paarden, waar onder talloze debutanten, zullen hierin verdeeld over twee draverijen starten. De tips: 1. Reizen en trekken-prijs le afd' 1. John Spencer 2. Kid Aster 3. Jolly Fest Outs: Karel Volann 2. Zee en Strand-prijs: 1. Julius Caesar 2. Kamo Quick 3. James Buitenzorg Outs: Jack Williams os en Heide-prijs: 1. Jos N 2. Juliana Silk 3. Jassana Outs: Imca Six 4. Vakantie-prijs le afd: 1. Dox van Ro^d en Noot 2. Hea Alkestis VE 3. Faola Hollandia Outs: Grand Geste 5. Zonnebad-prijs: 1. Iduna J 2. Ivan Axkit 3. Friscoline Mac Outs: Hilda O 6. Zeilen-prijs: 1. Kaptein Sister B 2. Joviaal 3. Imposant Outs: James Haghe- weyde 7. Camping-prijs: 1. Ideal Prise 2. John Buitenzorg 3. Iliza Outs: Ike Hollandia vakantie-prijs: 1. Ilina 2. Godetia 3. Electra W Outs: Flevo 9. Bergen en Dalen-prijs: 1. Jacob R 2. Inter Volo 3. Jona Buitenzorg Outs: Ivoor S 10. Reizen en Trekken-prijs 2e afd: 1. Jamaica du Bois 2. Katema du Bois. 3. Kashmir Outs: Kaptain Norton. DEVENTER. Toen Feyenoord na het vorige seizoen veel belangstelling toonde voor Go Aheads linksbuiten Bert van Marwijk, moet Barry Hughes, trainer bij de Deventenaren, hevig zijn geschrokken. Van Marwijk vertelt althans: „Toen het nieuws over een gesprek met Feyenoord was uitgelekt, stond Hughes de volgende morgen om acht uur voor de deur met een contract voor drie jaar”. In overleg met zijn vader accepteerde Van Marwijk dat contract tenslotte. Voor welke moei lijke beslissing hij een aantal zwaarwe gende motieven aanvoert. „In de eerste plaats heb ik het bij Go Ahead altijd erg naar mijn zin gehad. Bovendien zag het er toen nog naar uit dat Moulijn nog wel een tijdje volop zou meedraaien by Feyen oord. Ik zou dus met het B-team genoe gen moeten nemen en dat is nu eenmaal niets voor mij. Trouwens, ik voelde me ook nog niet rijp genoeg om me te kunnen handhaven tussen vedetten als Israel en Van Hanegem”. De tips' 1. Geesteren-prijs: 1. Kerry 2. Jan de V., 3. Jethro J Outs: Kitty G. 2. Hoofddorp-prijs: 1. Lucky Lady 2. Lai a Rodney 3. Ladv Lerona Outs: Lady Belle. Blaricum-prijs: 1. Impuls W 2. Junosch- ka II 3, Jet Westlandia Outs: Isabel G. 5. Utrecht-prijs: 1. Hartin Gerda 2. Goeam 3. Granit Hollandia Outs: Heros. 6. Amsterdam-prijs: 1. Jonathan 2. In grid Roodnoot 3. Hellen Carbonari Outs: lei Sprookjeshof. 7. Tilburg-prijs: 1. Goodwill 2. Foxtrot 3. Higgins Out: Geatonka. Eindhoven-prijs: 1. Imperatrice 2, Jubar Oaktree 3. Jo Roodnoot Outs: Icarus. 10. Zwolle-prijs: I. Joke 2. Ido van Alkestis 3. Ilse Hanover Outs: Iwin Bui tenzorg rennen. 4. Poly Rose-prijs: 1. Royal Hunter Gaily 3. Moonstream Outs: Sasquatch 8. Babine-prijs 1. Corrien 2. Melisse Bebe-boo Outs: Parkia. Duindigt zondag 2 juli 1. Slotermeer-prijs: 1. Ka Bond 2. Ken sington 3. Korrek R Outs: Javillo du Bois 3. Pikmeer-prijs: 1. Jefferson 2. Ilona 'Carbonari 3. Jolly Jumper Outs: Inflame Hanover R 4. Heegermeer-prijs: 1. Juweline J 2. Idylle 0 3. Ina Hollandia Outs: Icarus MUZIEK Teylers Museum (Spaame 16) Zond. 15.00 U.S Concert Anton de Beer op het 31-toonsorgel. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 11) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Adios Sabata”. 14 j. Zat. zond, en woensd. 13.30 u.. „Het teken van Zorro”, a.l. Zat. nachtvoorst. 24.00 u.: „De omhelzing”, 1» Jr. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u„ zond, tevens 14.00 u.: „Sabata tegen Gringo”, 14 jr. Zat. nachtvoorst. 22.30 u.: „In de klauw van de mummie”, 18 jr. Lido (Houteind) 14, 19 en 21.15 u„ zond, tevens 16.15 u.: „Verraderlijker dan een gifslang”, 14 jr. Zond. 11.00 u.„Nieuwe avonturen van Dik Trom," a.l. Luxor(Gr. Houtstr. 139) 14 en 19.30 u.: „My Fair Lady”, a.l. Roxy (KI. Houtstr. 79) Dond. t.m. zond. 14.30, 19 en 21.15 u. (Zat. 13.30 u.): „Tarzan” a.l. Maand, t.m. woensd. 14.30, 19 en 2115 u„ tevens zat. nachtvoorst. 24 u. „Ann and Eve”, 18 jr. Studio (Gr. Markt: 14.15, 19 en 21.15 u„ zond, tevens 16.15 u.: Betrand in On(tr)oerend Goed”, a.l. zond. 11 u.: „De avonturen van Pietje Bell”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63). Perma nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en werken van de Haarlemschool van de 16de t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet (tentoonstelling Saul Belem en Daniels en andere werken uit eigen bezit. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. Zo. 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Wybrand Hendriks. Tot en met 16 juli. Fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend dl. t.m. za. 10-17 u. Zo. 13-17 u. Het Luifeltje (Gr. Heiligland 15). Expositie produkten uit de pottenbakkerljk. Geopend 9-17 uur. Stichting MACRO-Centre Kosmos (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zo. 19.30 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling „Van medicijnman tot medicus” van meer dan 20 eeuwen medische wetenschap. Vleeshal het his torische gedeelte. Vishal de toekomstverwach ting. Geopend 10-17 u. Zo. 13-17 u. t.m. 2 juli. Biologisch Centrum Schalkwijk (Boerhaavekli- niek). Tentoonstelling over „wel en wee van het water”. Geopend zo. 12-18 u. en wo. avond 19-21 uur. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Tentoonstelling van de bloemenschilder Ritman. Dag. geopend 13-17 u. Ma. gesloten. Tot en met 2 juli. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarndam). Ex positie olieverfschilderijen van Léon Spieren burg, plastieken en batikwerk van Gerda Spie renburg, sieraden van Anita Schultz, aquarellen van Plet de Ridder en weefwerk van Jeannette Plas. Geopend za. 14-17 u. zo. 10-17 uur. DIVERSEN Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 14.30 u.: „Het Robijnenboompje”. Hilland Nautic (Werfstraat, H-N.) Zond. 14.00 u.Concert Draalmuzlek. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Dinsd. 10-12 u. vrij 14-16 u. Spreekuur sociaal raadsman. Waagtaverne (hoek Spaarne-Damstraat). Geo pend ma., dl. do. 19.30-24 uur. Vrij en zat. 18.30- 22 u. zo. 12-5 en 20-22 uur. Vrij en zat. 22 u. Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestraat 23), dinsdag 20 u.: Filmschuur, woensdag 20 u.: Open workshop. Zat. 11 ji.: Kinderworkshop, 14 en 16 u. jazzballet. Expositie van drie Heem steedse kunstenaars. Bowlingcentrum (t.o. honkbalstadlon). Dage lijks 10-22 u. Za. en zo. 10-02 u. jeugdbowlen, iedere zaterdag 11-3 u. pim Muller Honkbalstadion. Zevende Interna tionale Honkbalweek 30 juni t.m. 9 juli dage lijks 14 en 20 uur. Jeugdhuis Deining. (Rlpperdastr. 13a). „Da Verzamelaar”. Ruilbeurs. Elke zat. 14-16 u. Thijsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal). Planten en bogeltuln. Dagelijks 9-17 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Dlner-Dansant. Dagelijks optreden van Toni Disrarl en zijn orkest. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dagelijks 10.30. 12, 14 en 16 utfr. Di., vrij.,' za. avondvoorstellingen 21 uur. Bowling Centrum (Burg, van Fenemaplein, Zandvoort). Dagelijks 14-01 uur. De jonge Deventenaar heeft zijn rede nen voor die nogal idealistische houding. „Ik ben in het bezit van het HAVO- diploma, zodat ik me geen zorgen hoef te maken over mijn toekomst na de voetbal lerij. Die zekerheid van een schooldiploma hebben veel voetballers niet en dat maakt natuurlijk wel verschil”. Van Marwijk beseft dat die absolute top bij een provinciale club als Go Ahead Eagles nooit bereikbaar zal zijn. „Het is een uitzichtloze zaak, zoals het nu gaat”, beaamt hij. „zolang de clubs van de gemeenten of de bedrijven niet meer steun krijgen, blijft het sukkelen. Kijk maar naar Go Ahead. Regelmatig worden de beste spelers weggehaald. Nu weer Ruud Geels, doodeenvoudig omdat er weer geld nodig is. Op die manier bereik je nooit wat. Dat is de realiteit en als speler zul je daaruit je consequenties moeten trekken, als je tenminste de top wilt bereiken”. Het toeval wil dat Van Marwijk dit seizoen bij Jong Oranje weer onder de hoede kwam van de man die hem bij Go Ahead vanaf zijn negende tot zijn acht tiende jaar heeft begeleid: dr. Frantisec Fadrhonc. „Ik heb erg veel van hem geleerd. Zijn kracht ligt als coach vooral op het technische en tactische vlak. Barry Hughes is meer het type trainer dat zijn spelers een enorme vechtersmentaliteit bij brengt. De ideale trainer zou iemand moeten zijn die beide elementen in zich verenigt”. Onder Fadrhonc kreeg Van Marwijk geen kans op het eerste elftal. Bij Hughes gebeurde dat aan het begin van het vorig seizoen wel. „Maar het was ei genlijk nog te vroeg, want die eerste zes wedstrijden speelde ik boven mijn kracht. Ik ben er toen uitgeraakt, mede door een blessure en via het B-team weer heel langzaam teruggekomen. Neeskens lukte het wel meteen op die leeftijd. Maar dat is ook een uitzondering. Dit seizoen is het vooral de laatste maanden goed gegaan” Voor een speler van zijn jeugdige leeftijd is Van Marwijk al een opmerkelijke per soonlijkheid in het veld. Hij dirigeert veel, DIVERSEN Frans Roozen (Vogelenzangseweg, Vogelen zang). Zomershow met lelies en zomerbloemn In kas en showtuin. Dagelijks geopend 8-17 uur. Van Grieken (Vogelenzangsewg, Vogelen zang). Bloemenshowtuin met exotische vogels. Dagelijks van 8-17 uur geopend. Treslong (HiUegom). Dagelijks behalve maan dag, diner-dansant. Linnaeushof. (Bennebroek). Groot recreatie park met bloemen en ontspanning o.a. speel tuin, bootjes min. spoorbaan en kinderparadija. DIVERSEN Hoofddorp (Sportterrein) Concours Hippique. HANNIE Agenda Bioscopen City Theater, zaterdag 19 en 21.15 u, zondag 19 en 21.15 u„ maandag 20 u. „Blue Movie”; zondag 14.30 u. „Spartacus contra Nero”. Tentoonstellingen Museum Beeckesteijn, Velsen-Zuid, dagelijks geopend van 24 u. tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, in Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, IJmulden, van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Archeologische expositie, in ontvangstcentrum van Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 10 u. tot 16 uur. Engelmunduskerk, Kerkplein, Velsen-Zuid, dagelijks (tot 15 augustus) van 14 u. tot 17 u. beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op alle werkdagen te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur. Bioscopen Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Zoon van Godzilla", 23.30 u.: „Lieve dieven: zondag 14.30 u.: „Met zes wordt ’t he mels”, 16.30 u.„Zoon van Godzilla”, 19 en 21.15 u.: „De juf, ’t knaapje en de s huttingwoord- jes”. Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Aas voor de gieren”, zondag 14.15 u.: „De wraak van dr. Fu Man Chu”, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Zinnelijke gemeenschap”. Tentoonstellingen Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. Muziek Grote Ker k (Kerkstraat). 20 u orgelconcert door Klaas Bolt.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11