STRANDVOETBAL IN IJMUIDEN na KARIBOE-SCHOOL MET KERMIS EN ORGEL FEESTELIJK GEOPEND m Zesde openbare basisschool in Heemskerk namen Legpenning in zilver van ANVV Zuidpier won „Strandtrofee 1972 verlenging van Vijf Vaten Gelukwens naar Neuwied Aardbeien- jeugd toernooi Twee oude getrouwen afscheid van plaatselijke VW Regionaal Instituut O. V.O. vergaderde in Castricum Conrector en commissies aan de orde Gift voor Invaliden Sportvereniging VELSEN i Bk ZATERDAG 1 JULI 1972 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM Het Regionaal In stituut Openbaar Voortgezet Onder wijs Midden-Kennemerland had voor vrijdagavond een vergadering uitge schreven in de Jac. P. Thijsseschool in Castricum. De helft van het aantal bestuursleden was aanwezig bij de aanvang der vergadering; één lid te weinig. Dit bestuurslid was wel in Castricum gesignaleerd doch slaagde er niet in het schoolgebouw te vin den. Van zijn komst hing het al-dan- niet-doorgaan der vergadering af. BEVERWIJK Tijdens een kleine receptie in het Stadskantoor zijn de heren F. Pleeging en W. J. Lubbers, die zich gedurende veertig jaren bij zonder verdienstelijk hebben ge maakt voor de VVV in Beverwijk, onderscheiden met de zilveren leg penning van de landelijke ANW. Oud-wethouder E. Gerritse sprak de getrouwen toe als vice-voorzitter van de federatie Noord-Holland, die mede vertegenwoordigd was door directeur Adriani. De heer Gerritse, oud-voor- zitter van de VVV in Wijk aan Zee, stelde vast, dat er in het VVV-wezen veel is veranderd. „Toen u begon wa ren de activiteiten hoofdzakelijk ge richt op het organiseren van evene menten als kermis en vuurwerk. Pas later kwam het accent meer te liggen op het verstrekken van informatie”, aldus de heer Gerritse, die zich goed voor kon stellen, dat de heren Plee ging en Lubbers wat moeite hebben met de laatste ontwikkelingen, steeds meer commercieel gericht en een pro fessionele aanpak vereisend. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Onder een voor de spelers verheugend grote belangstel ling kon vrijdagavond op het strand van IJmuiden de voetbalfinale wor den verspeeld om de „Strandtrofee 1972”, waarvoor zich de elftallen Zuidpier en Vijf Vaten hadden ge plaatst. Het tot dusver nog ongesla gen Vijf Vaten leed echter in deze beslissende ontmoeting zijn eerste nederlaag, zodat Zuidpier voor de omstreden wisselbeker in aanmer king kwam. Draaiorgel, ballonnen, zingende kinderen elementen voor een jeestelijke opening van de nieuwe Kariboe school. versierd met allemaal „eigen werk”. Op (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op een geweldig leu ke manier is vrijdagmiddag aan de Ra- meaustraat 6 de zesde openbare lagere school in de gemeente Heemskerk geo pend, namelijk zonder toespraken maar met een groot feest voor de kinderen, dat door een flink aantal genodigden werd bijgewoond. (Van een onzer verslaggeefsters) waardering met enkele oprecht gemeende dankwoorden tot uitdrukking. Als oud- stucadoor had hij ook een zeer gewaar deerde verrassing voor de beide heren, namelijk zelf vervaardigde wandtableaus. Hartelijke felicitaties kwamen ook uit de mond van de huidige voorzitter. Na mens de BSCR, maar vooral als „buur man” in Scheybeeck sprak drs. C. J. van der Aart, die zich vooral tot de heer Pleeging wendde, omdat hij altijd in het kantoortje bij de ingang van Scheybeeck zat. „Wij van onze generatie vinden zoveel voor het van de de in gewonnen ontvangst Wethouder A. F. M. van Herpen van onderwijs verrichtte de officiële openings- daad door zich door een „deur” van crêpepapier, knipsels, plaksels en ballon nen heen te werken, van binnen naar buiten, waar alle schoolklassen hem op wachtten om het schoollied te zingen. School en speelplaats waren intensief Tot zijn genoegen kon de heer Toonen terugzien op een sportief toernooi, dat tot de laatste avond spannend is gebleven. Vandaar dat hij niet alleen de spelers, maar ook de organisatoren met de scheids- en grensrechters zijn hartelijke dank betuigde voor het plezier en het amusement, dat zij gedurende deze tachtig wedstrijden aan zoveel strandbezoekers hebben bezorgd. Bovendien was er, on danks de dikwijls barre weersomstandig heden steeds sportief gespeeld, waardoor er in feite slechts van een blessure sprake is geweest bij alle ontmoetingen. „Het was hard, maar eerlijk”, besloot de heer Too nen. Hierna ging hij over tot de prijsuitrei king, waarbij aanvoerder Engel Prins van Zuidpier eerst met een grote krans werd omhangen. Dit was het sein voor de enthousiaste supporters de zegevierende teamleider in triomf op de schouders te tillen. Na afloop daarvan maakte de heer H. Verswijveren nog bekend dat Kees Nieu wendij k van Noordzee was onderscheiden als de meest sportieve voetballer van het toernooi. Voorts maakte hij bekend dat maandag 3 juli, des avonds om 19 uur nog de wedstrijd PTTStrandplateau zal wor den gespeeld met als inzet de „Fair play- trofee”. uit de klaslokalen gehaald, want in elk lokaal speelde zich een kermisgebeuren af, waar de kinderen de hele middag dolveel plezier aan beleefden. Aan de voorbereiding van die kermis was enorm veel werk besteed en vaak op een origine le wijze. Het resultaat hield een compli ment in voor oudercommissie en staf. Na een ware telefonade werd het be stuurslid toch opgespoord: in zijn woning, waarheen h(j in arrenmoede was terugge keerd. De betrokkene werd bereid gevon den alsnog een speurtocht naar Castricum te ondernemen, aan de hand van een uitvoerige wegaanduiding en volbracht ditmaal zijn missie. In plaats van acht uur werd om negen uur definitief begon nen met vergaderen. - Ter gelegenheid van het niéuwe pand van Gat age Admiraal aan de Laan der Neder landen, ontving burgemeester J. G. S. Bruinsma een gift van 500,- ten bate van het werk van de Kennemer Invaliden Sportclub (KIS). „Men kan zich afvragen of. dit gelukki ge ontwikkelingen zijn, maar men kan die ontwikkelingen niet tegenhouden”, zo stel- de de heer Gerritse. die als zijn mening gaf, dat het beleid van de VW in Bever wijk en Wijk aan Zee er toch op gericht zal moeten zijn om tot grotere eenheden te komen, die commercieel en financieel sterker staan. De heer Adriani zei de laatste tijd vaak afscheid te hebben moeten nemen van oudere mensen, die in het verleden belan geloos grote verdiensten hebben gehad voor de VVV’s in hun woonplaatsen. „Dat zijn de mensen geweest, die de basis heb ben gelegd, waarop wij nu verder kunnen werken.” Wethouder P. Sigon sprak namens het gemeentebestuur. „In deze tijd snakken de gemeente en de gemeenschap naar men sen zoals u, die zich langdurig beschik baar hebben willen stellen om iets in het algemeen belang te doen. De tijden zijn inderdaad veranderd en men moet wel gaan werken op basis van commercie en professie, maar toch kunnen we mensen Van links naar rechts de heer en mevrouw Lubbers, de heer en me vrouw Pleeging tijdens de toespraak van vice-voorzitter E. Gerritse. zoals u niet missen. Wat de VVV betreft, ook nu hebben we mensen nodig, die iets voor de zaak over hebben.” Wethouder P. Sigon noemde het wanbegrip als er gezegd wordt, dat het gemeentebestuur niet meer geld over zou hebben voor de VW. „Maar dan moet men er ook zelf meer voor over hebben en zal men de eigen WV-inkomsten óp moeten voeren. Dan kan er een hoger subsidie tegenover wor den gesteld.” Dan zou er misschien ook een nieuw VW-kantoor kunnen worden ingericht”, aldus de wethouder, die als zijn mening gaf, dat het bureau in Schey beeck niet zo gunstig is gesitueerd. Nadat de heer Sigon zijn grote waarde ring had uitgesproken voor de heer Plee ging, die jarenlang het bureau in Schey beeck heeft bemand en de heer Lubbers die als bestuurslid eveneens bergen werk voor de VW heeft verzet, stelde de wethouder, dat Beverwijk eigenlijk onvol doende heeft beseft welke grote economi sche belangen deze beide mensen in Be verwijk hebben gediend, terwijl daar nooit een cent vergoeding tegenover stond en zij zelfs de telefoonkosten nog uit eigen zak betaalden; zelfs hun eigen za- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK, de opening van Ondertrouwd: G. J. Schaap, Saturnus- straat 63, IJmuiden en J. M. Bussing, van Olststraat 10, Haarlem, t.a. IJmuiden, Vierkante Bos 13; R. Bronk, Poolland 34, Barsingerhorn en Y. M. B. van Marm, Piet Heinstraat 64, IJmuiden, t.a. Den Helder, Callantsoogervaart 2; J. C. Hagen, Broekbergenlaan 22, Santpoort en S. H. Enthoven, Marco Pololaan 314, Utrecht, t.a. Santpoort, Broekbergenlaan 22; Z Pir- nat, Vechtstraat 73, Amsterdam en I. F. van Altenborg, Schoonoortstraat 10, Vel- straat 10; F. P. van Straaten, Ruijgoord 21, Halfweg en H. C. Vink, Corverslaan 105, Velsen-noord, t.a. Heemskerk, Jan Lighartstraat 59: Kobes, Lodewijk van Deyssellaan 254, Driehuis en E. Siering, Ledewijk van Deyssellaan 254, Driehuis; D. Roest, van Konijnenburgstraat 249, Haarlem en H. J. Groen, Wenckebach- straat 136, Velsen-noord, t.a. Haarlem, van Konijnenburgstraat 249; A. Kraaijeveld, Driehuizerkerkweg 174, Driehuis en W K. L. van der Steen, Kennemerlaan 216. IJ muiden, t.a. IJmuiden, Kennemerlaan 216; N. E. E. Post Uiterweer, Koningsweg 23a, Schaarsbergen en C. H. Zijlstra, Ir. Krij- gerstraat 24, Velsen-noord, t.a. Velsen- noord, Ir. Krijgerstraat 24: S. Stekelen- burg, de Noostraat 22, IJmuiden en D. J. M. Verscheijden, Kruisberglaan 45, IJmui den, t.a. IJmuiden, Kruisberglaan 45. Gehuwd: W. J. P. van der Zon en C. G. Schoort, Velsen-noord, Eendrachtstraat 2; T. van den Berg en T. van den Nieuwen- dijk, IJmuiden, Trompstraat 223; W. R. Voerman en H. E. Parlevliet, IJmuiden, Trawlerkade 20; J. W. Makkes en E. M. M. Kneppers, Santpoort, Wulverderlaan 8; A. J. L. Lutterman en A. P. van Kleef, Haarlem, Voorduinstraat 1;' A. /T- Zwart en N. Poelarends, IJmuiden, Dirk Har- toghstraat 21; J. C. Stekelenburg en I. Pel, IJmuiden, Ahornstraat 26; S. R. de Vlie ger en E. C. van den Berg, Santpoort, Bloemendaalsestraatweg 129; C. J. F. Ter- voort en C. M. Kunz, Beverwijk, Relweg 23a; T. Boer en A. A. Back, Velsen-noord, Zeeuwstraat 5; C. A. J. Hoogeland en H. A. Schavemaker, Beverwijk, Wilgenhof- laan 77; P H Hoogsteder en L. A van Maarschalkerwaart. Santpoort. Papen- burghlaan 22; E. Wenning en N. A. de Meer, Velsen-noord, Wijkeroogstraat 172; J. A. Asselman en C. G van der Harst, IJmuiden, IJmuiderstraatweg 68. Overleden: P. de Hoop, 81 jr„ echtge noot van L. C. Mittelmeijer, Haarlemmer plein 50, Amsterdam; G. Hes, 92 jr. we duwnaar van A. Bakker, Sparrenstraat 28, IJmuiden; E de Boer, 85 jr., weduwe van M. Filarski, Velserduinweg 153, IJmuiden; R. Hubert, echtgenote van J. Helgering. I Biothof 14 hs„ Amsterdam. De vergadering welke onder voorzit terschap stond van de heer A. F. M. v. Herpen - wees aan de openbare scholen gemeenschap atheneum-havo-mavo in Be verwijk de heer J. P. Visser aan als vierde conrector en benoemde de heer F. J. Kloeg als conrector aan deze school. Voorts werd besloten 4500 uit te trek ken voor het aanbrengen van voorzienin gen aan de speelplaats van de mavoschool aan de Plantage om te voorkomen, dat oudere kinderen en volwassenen het ter rein als voetbalveld gebruiken. Men was van oordeel, dat dit de beste oplossing is. Dan volgde de benoeming van leden in een aantal commissies. Zitting hebben in de commissie van onderwijskundige en personeelszaken de heren Kooiman (voor zitter), Camfferman (pl.-voorzitter), Ver meulen, Stam, Duijn, Zellerer en Hasse- broek; de commissie voor financiële zaken: ken de heren Van Herpen (voorzitter); Mulder (pl.v. voorzitter), Logger, Land man Husslage en Duijn; de commissie voor dinanciële zaken: Aalders (voorzitter met als plaatsvervan ger de heer Van Herpen)Boef, Logger en Vermeulen; de commissie van beroep in verband met de toelating der leerlingen: Camffer man (voorzitter, met als plaatsvervanger de heer Kooiman), Clay, Hassebroek en Zeberes. Het is een bijzonder spannende wed strijd geworden omdat er van beide zijden „flink” tegen werd aangegaan”, zo als dit heet. Na de normale speeltijd stonden de elftallen nog met 2-2 gelijk, zodat een verlenging noodzakelijk werd. In het eerste deel daarvan slaagde Rob van Bakel erin de stand voor zijn team op 3-2 te brengen, welk doelpunt later goed voor de beker bleek te zijn. De heer A. Toonen, directeur van de VW Velsen. IJmuiden, die voor deze wedstrijd aan het begin de aftrap had verricht, reikte na afloop daarvan ook de bekers uit aan de aanvoerders van de vier elftallen, die deze finale hadden bereikt. Het eindresultaat daarvan was als volgt: 1. Zuidpier; 2. Vijf Vaten; 3. Noordzee en 4. Van Lent. BEVERWIJK. Het gemeentebestuur van Beverwijk heeft de heer Robert Col let, fraktievoorzitter van de S.P.D. in de gemeenteraad van Neuwied, en voormalig Bürgermeister, gelukgewenst met het hem door Bondspresident Heinemann ver leende Bundesverdienstkreuz. De heer Collet heeft indertijd samen met de toenmalige wethouder E. Gerritse de basis gelegd voor het partnerschap tussen Beverwijk en Neuwied. Engel Prins mag als aanvoerder van het zegevierende Zuidpier van de nemen. pelijk en we brengen het ook niet op”, aldus de heer Van der Aart, die vaststel de, dat het VW-kantoortje in Scheybeeck toch een belangrijke functie vervult: „Als de heer Pleeging er eens niet was, merkten we dat onmiddellijk, want dan liepen er ineens Turken, Spanjaarden, Grieken, Friezen en Groningers bij de BSCR bin nen en toch ook veel bewoners van Be verwijk en omgeving die informaties wensten.” De heer Van der Aart was daarom blij dat het kantoor dank zij de medewerking van vrijwilligers nu weer draait. De directeur van de BSCR had bloemen en sigaren voor de jubilarissen meegebracht. Burgemeester J. G. S. Bruinsma, die eerder verhinderd was, kwam toch nog even binnenlopen om de heren te feliciteren. Namens beiden sprak de heer Lubbers een kort dankwoord. Hij hoopte dat het de VW in Beverwijk en Wijk aan Zee in de komende jaren goed trouw zonder honorering bijna onbegrij-Izal gaan. HEEMSKERK. Het Aardbeien- jeugdtoernooi, dat sinds 1965 jaarlijks ge organiseerd is voor de jongere jeugd door de tennisvereniging „Marquette” in Heemskerk, heeft dit jaar heel wat veran deringen ondergaan. Waren er verleden jaar 75 deelnemers en alleen maar enkel spelen, van 3 t/m 9 juli zullen 130 tennissers en tennisters dit festijn meemaken, terwijl ook dubbelspel en mixed tot de onderde len gaan behoren. Voor het eerst wordt ook inkwartiering door de club georga niseerd en wel voor 26 deelnemers, die verder dan 30 kilometer van Heemskerk hun domicilie hebben. Er zijn inschrijvingen genoteerd van Vlissingen tot Den Helder en Drente toe. Dit feit geeft het zo schuchter begonnen toernooitje een welhaast nationaal karak ter. Het gevolg van deze toeloop is, dat de technische commissie een wedstrijdleiding en een wedstrijdcommissie heeft moeten formeren. De wedstrijdleiding is in handen van Marjan Heesterbeek en Nico Tuyn en in de wedstrijdcommissie (die o.a. de lo ting uitvoert) zetelen Theo Mulder, Wim Milikan en Harry Scheerman. Daar deze organisatoren van dit evenement geen tijd hebben om ook nog voor feesten en inkwartiering te zorgen, bestaat er een feestcommissie en tracht mevrouw Verha gen de „buitenlanders” onderdak te ver schaffen. Bovendien moet de heer Tuyn sr„ die elk jaar aardbeien voor dë deelne mers beschikbaar stelt, dit jaar nóg grote re voorraden aanvoeren. De inkwartiering is geheel kosteloos. Dit is wellicht dé trekpleister voor de jeugd van ver, die in zo’n toernooi een fijne vakantie beleeft. Er wordt in drie groepen gespeeld. In groep A kunnen spelen jon gens en meisjes geboren in 1956 en later; In groep B zijn die geboren zijn In 1958 en later en in groep C de jeugd van 1960 en later. Vooral op groep C blijkt het toernooi grote aantrekkingskracht te be zitten, zodat tijdens de toernooiweek de toeschouwers weer vertederd kunnen worden door de kleinste deelnemers. Er wordt een grote belangstelling verwacht tijdens het Aardbeien-jeugdtoernooi „nieuwe stijl”, dit jaar interessanter dan ooit. de" speelplaats zorgde een prachtig draai orgel van Perlé voor feestelijke muziek. Met alle ballonnen die met kaartjes er aan door de kinderen werden opgelaten was het een verrukkelijk feestelijk, kleur rijk en klankrijk schouwspel van kinde ren en grote mensen die blij zijn met een prachtig nieuw schoolgebouw. De school heeft inmiddels ook een fraaie eigen vlag, een blauw fond met een witte kariboe; dat is een lid van de rendierfamilie, levend in Noord-Canada en Alaska. Voor de schoolgemeenschap is de kariboe het symbool van het streven naar ontwikkeling en de basis van de trek de wereld, in. In de schoolzaal boden kinderen uit elke klas cadeaus aan, aan hun eigen onderwijzeres of onderwijzer, maar be stemd voor de school, zoals een daglicht- projectiescherm, een plantenbak, een klein weefgetouw, boekjes en bonnen voor technische apparatuur. Buiten de schoolzaal was alle meubilair heer Toonen „Strandtrojee 1972” ken soms in de steek lieten WV-werk, deels ten behoeve zakelijke belangen van anderen. Die onderschatting, waarover wethouder Sigon sprak, manifesteerde zich tijdens deze receptie, waar vertegenwoordigers van de zakenclub Stadscentrum bijvoor beeld ontbraken en ook niemand uit de horecasector zich aandiende. Het gemeentebestuur bood de heren Pleeging en Lubbers via de heer Sigon een envelop met inhoud aan. Oud-voorzitter M. Klein, zesentachtig jaar, was wel aanwezig en hij rcht zijn

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4