Roggeveen naar Excelsior Sparta trok op valreep aan heel vlug die SCHEPERS HEEFT HEEL WEINIG TE VERWACHTEN VAN DUITSERS Steylen witheet op zijn voorzitter Moerman Marathonloper Geert Jansen in conflict met de KNAU Stove wipte Groenman SPELPEIL HEREN OP WIMBLEDON MATIG Nieto sneller dan De Vries Dopingaffaire Jan Janssen Bokser Ramos pakte doping Van Springel niet in Tour „Merckx moet trui pakken” Oostenrijker Kreuz uil HÜ Europese titel Tsjechische jeugd I llll Theo Klein 9 ZATERDAG 1 JULI 1972 Van Vaerenberg: 2 BAULE GEERT JANSEN 2eRIT 206,5 km ST.-BRIEUC^ (cj M inder Knechten Schepers (links) en Karstens bij de ademhalingsmeter. Beiden nadden lucht genoeg, bleek bij de medische Tour-controle. 1 Heracles Pontivy .locminê luestembert iLa Roche-Bernard Guérandej '■an van met en een keer voor Caballero) werd hij twee maal door valpartijen uitgeschakeld. Al leen de eerste keer reed hij de Ronde uit, met een 25e plaats als eindresultaat. Van Vaerenberg: „Als zich geen bijzondere te genslagen voordoen, kan Schepers in deze Tour toch wel bij de beste tien eindigen.” Voorts schaarden ook de Nieuwzeelan- der Onny Parun en de Tsjech Jan Kodes zich bij de laatste acht. De niet-geplaatste Parun, die won van Jiri Hrebec, ontmoet maandag de als vijfde geplaatste Tsjech Deze versloeg de Amerikaan Jim McMa nus in drie sets. 3-7-1972 FRANCORCHAMPS. - Angelo Nieto die zaterdag bij de Asser T.T. in de 50 cc klasse onze landgenoot, wereldkampioen Jan dt. Vries, versloeg, was gisteren op de regenachtige tweede trainingsdag voor de zondag te verrijden grote prijs van België op het circuit van Francorchamps weder om sneller. LUXEMBURG. Zeven renners REtven Mana' Maar wat is nu het einde van dit trieste verhaal? Geert Jansen, die door alle ver wikkelingen wé beschreven slechtst eëif f t klein gedeelte niet voelt voor de Rot terdamse marathon van dit weekeinde, 1 ook al in verband met de opbouwperiode_ voor München, zegt: „Natuurlijk wil -ik graag naar München, maar alleen om daar mijn beste prestatie te leveren. Ik vind evenals mijn trainer en andere des kundigen dat ik dat niet bereik wanneer ik gehoor geef aan het NOC-standpunt of het standpunt van Moerman”. PRAAG. Tsjecho-Slowakije heeft het Europees voetbalkampioenschap veroverd voor ploegen onder de 23 jaar. In de tweede finale-wedstrijd tegen Rusland, die in Ostrava werd gehouden, wonnen de Tsjechen met 3-1 na een voorsprong van 2-0 bij rust. zullen de Molteni’s moeten werken om de hele meute bijeen te houden en dan zijn wij er vanzelf ook steeds bij”. In de eerste ritten naar de Alpen ligt voor Gerben Karstens de kans op een ritover- winning. Karstens: „Ik heb vijf keer de Tour gereden, maar vraag me niet naar mijn eindklasseringen, want die weet ik niet. Het interesseert me niet hoe ik er in het algemeen klassement voorsta. Ik ga mee voor de etappe-overwinningen. Alle keren dat ik aan de Tom begon, heb ik hem uitgereden. In totaal heb ik vier ritten gewonnen en is me ik weet niet hoe vaak een etappe-overwinning op het laatste nippertje door mijn neus geboord.” Wim Schepers begint in Angers aan zijn vierde Tour. In de drie voorgaande rondes (twee maal voor een nationale ploeg en In de Tour de France zullen dat er zeker minder zijn. Van Vaerenberg is al blij als hij met zes coureurs Parijs haalt. Vooral de bergen in de tweede week zullen de Duitsers fataal worden, al zegt de ploegleider vastbesloten. „Over die ber gen maken we ons niet druk. Ik ga er vanuit dat we daar vantevoren niet naar moeten kijken. We zien het wel als we erop moeten.” MADRID. De in Los Angles wonende bokser Nando Ramos dreigt de wereldtitel in het lichtgewicht, die hij woensdaga vond behaalde door een puntenoverwin- ning op de Spanjaard Pedro Carrasco, te verliezen. Een uitgevoerde dopingcontrole dadelijk na het gevecht te Madrid had voor Ramos een positief resultaat. Zijn urine vertoonde sporen van amphetamine. Naast alle handicaps heeft ploegleider Van Vaerenberg met zijn haastig bijeen geraapte equipe één voordeel. Als gerouti- neerden in het vak, zijn de leden van zijn ploeg eerder dan veel fanatieke neo-profs bereid om iets voor elkaar te doen. Kar stens: „Er is een uitstekende verstandhou ding onder de renners. Wij zijn geen amateurtjes meer die zelf zo veel moge lijk vooraan willen zitten. We kijken niet wie van ons wint, als het maar een Ro- kado is die voorin zit.” Door de opoffering van zijn teammaats slaagde Louis Pfenninger erin de Ronde van Zwitserland op zijn naam te schrij ven. Wim Schepers: „Misschien hebben we ons daar wel een beetje te veel gefor ceerd. Na afloop hadden we slechts één dag om te recupereren voor het Neder lands kampioenschap. Dat is achteraf toch te kort gebleken.” Opvallend was dat van Rokado, met een gemiddelde leeftijd van 29,5 jaar de oudste ploeg in de koers, niemand in de Tour de Suisse opgaf. De formatie arriveerde als enige in zijn ge heel aan de finish. Nieto, die donderdag niet aan de trai ning deelnam, draaide op zijn Derbie en snelste ronde van 5 min 39,6 sec, hetgeen een gemiddelde snelheid betekent van 149.469 km per uur. De beste rondetijd van De Vries op Kreidler was 5.43,8 een gemiddelde van 147,643 km per uur. Op de derde plaats kwam de Nederlander Tim mer op Yamathi met 6.08,5 een gemiddel de van 137,747 km per uur. De overige Nederlanders in deze klasse kwamen bij Nieto en De Vries ver ten achter. ANGERS. Het Molteni-team Merckx was gisteren de meest besproken ploeg in Angers. En niet alleen omdat het opnieuw als het favoriete team in het vrij matige Tour-veld te boek staat. Het slechts vier dagen voor de Ronde aange- kondigde vertrek van Herman van Sprin gel, tot vóór de opkomst van Roger Swerts Merckx' meesterknecht, heeft de renners in het Tour-circus voldoende ge spreksstof gegeven. Van Springel liet deze week weten dat hij met ingang van 1 januari 1973 voor twee jaar in de Roka- do-gelederen waar hij veel kan verdie nen) zal rijden. om Geert Jansen te testen, namelijk in de 30 km landenwedstrijd tussen Duitsland en België. „Maar men wilde niet dat deze wed strijd als een soort test zou gelden, waar na ik me terugtrok uit de landenploeg. Individueel mocht ik niet starten”, zegt Jansen, wiens besluit om te proberen individueel van start te gaan nogal wat kwaad bloed zette. Ook bij Jo Moerman die verklaart waarom die 30 km geen goede test was. „Vraag nu eens aan iedere marathonloper waar de marathon begint. Juist, na 30 km. Een duidelijke zaak niet?” LONDEN Een enkel spandoek ves- stigde er de aandacht op, dat de 32 professionals van Lamar Hunt op Wim bledon ontbreken. Een blik op de baan had tot dezelfde conclusie kunnen leiden. Het spelpeil in de herenpartijen was ui terst bescheiden. Vooral als men in aan merking neemt, dat gisteren de eerste kwartfinalisten bekend werden. Stan Smith, de 25-jarige dienstplichtige militair uit Sea Pines, die inmiddels tot de rang van korporaal is opgeklommen, toonde voor het eerst, dat hij weer aan het gras begint te wennen. Sinds zijn overwinning op Forest Hills had hij alleen maar op andersoortige banen gespeeld. Nu won hij in ruim twee uur met 8—6 46 62 64 van de twee jaar jongere Australiër lan Fletcher en kwalificeerde zich als eerste bij de laatste acht, waarin hij zal uitko men tegen de Rus Alexander Metreveli. daarvoor in de Giro niets hadden klaarge maakt. Alleen het meerijden in de Ronde van Italië was al voldoende om ze in goede vorm aan de start te brengen in Zwitserland. Daarom heeft van ons ook alleen Louis Pfenninger in Italië meege fietst.” In de Tour-ploeg van Rokado is waar schijnlijk geen man, inclusief de ploeglei der, te vinden die zich zelfs over een spektakel als de Grand Bouclé meer erg opwindt. Zaterdagavond zullen ze alle maal op de fiets kruipen om de verplich tingen jegens hun werkgever na te ko men, maar verder lijkt het de „Duitsers” erg weinig te doen. Florent van Vaerenburg: „Wij hopen maar één ding, dat Eddy Merckx zo gauw mogelijk de gele trui pakt en hem in het begin zo lang mogelijk houdt, want dan WSorlay \Cötede Btl Air Tom Gorman voegde zich bij Jim Con nors in de onderste helft van de plaatsing door een overwinning met 64 75 26 46 86 op de Chileen Jaime Fillol. In de aantrekkelijkste partij van de dag moest Gorman, die vorig jaar Rod Laver uitschakelde, een matchpoint tegen weg werken. Hij gaf slagen, die in het tennis boekje in het geheel niet voorkomen. Op dergelijke momenten stond Fillol als vast genageld. Wanneer de eerste schrik een maal was weggeëbt, kon hij niet anders doen dan de handen op elkaar brengen. Voor het overige leverde hij echter ook Daarvoor speelde Körndorfer voor de Bundesligavereniging Hannover ’96. PEC- Zwolle heeft de 30-jarige Freek Schutten gecontracteerd, die al eerder voor die club uitkwam doch het afgelopen seizoen bij de amateur vierde klasser RK Raptim speel de. De contracten met Herman Heskens en Fons Stoffels zijn voorts verlengd. Alleen Loddy Kragt heeft bij PEC-Zwolle nog niet getekend. Ook Egbert ter Mors werd ge contracteerd, die Henk Ligthart moet ver vangen die naar NEC is vertrokken. Frans Guns, de linkervleugelverdediger van FC Groningen, gaat voor de eerstedi- visieclub Eindhoven spelen. De transfer som bedraagt 25.000 gulden. De eerste divisieclub HVC heeft op de voorlaatste dag van de transferperiode Iwan Fraenkel (30) van FC Antwerpen gecontracteerd. De verbintenis geldt voor drie jaar. Fraenkel, een voorhoedespeler die in Suriname geboren is, heeft ook voor het Amsterdamse Blauw Wit gevoet bald. kan wel eens ten koste gaan van de atleet. Jo Moerman: „Ja, en hier gaan we verschillend denken. Verschillende techni sche zienswijzen dus. Steylen heeft zich tegen een derde test verzet, omdat dat niet verantwoord zou zijn. Maar we pra ten nu niet over een periode van 8 weken voor München, maar 14, want de mara thon van Maassluis ligt al weer een hele tijd achter ons. Desondanks ben ik van mening, dat het nu nog verantwoord is Geert Jansen een marathon te laten lo pen. Nu nog wel, maar natuurlijk niet wanneer we nog vijf weken voor München hebben. En daarin sta ik niet alleen. Het NOC denkt er ook zo over. Trouwens na Maassluis zei Bram .eeu wenhoek dat Geert er nog niet helemaal was. Jansen zou of een sterk bezette internationale marathon moeten lopen, waarbij vooral op de klassering gelét zou worden, of de dit weekeinde te houden Rotterdamse marathon, waar streng de hand aan de limiet gehouden zou wor den”, aldus Jo Moerman. En daarmee zijn we beland in die ingewikkelde periode tussen Maassluis en nu. De marathon in het Poolse Debno leek zo’n aanvaardbare test. Geert Jansen hierover: „Na Maassluis hebben Steylen en ik gezegd: laat het NOC nu maar beslissen. Moerman zei toen al dat ik nog een marathon zou moeten lopen. Na over leg hebben we toen ja gezegd. Ik wilde Steylen graag mee, die me optimaal kan begeleiden, maar Moerman moest toen mee. Bovendien was dat verre Debno voo> mij een gok, omdat we nauwelijks iets van de tegenstand afwisten. Ik heb toer gezegd, mede omdat het mijn derde mara thon in acht weken zou worden, barst maar, ik ga niet”. Daarna was er nog een mogelijkheid De Nijmeegse ere-divisieclub NEC heeft drie spelers gecontracteerd. Het zijn de 20- jarige Joop Leidekker van Heracles, die voorheen heeft gespeeld in het UEFA- jeugdelftal, de reserve-doelman van PSV. Eddy Sobczak en de 22-jarige Ben Gerrit sen van Vitesse als vervanger voor de vertrokken Miel Pijs.. Sjef Blatter, de 26- jarige verdediger, die vorig jaar van PSV naar VW overging, is thans voor 35.000 gulden overgenomen door Roda JC. WV versterkte zich met de spitsspeler Gerrlt Kramer (26) van Blauw Wit en Dick Hogendorp (23) van de amateurvereniging VUC. Beiden tekenden een contract voor twee jaar. De eredivisieclub NAC heeft de 24- jarige Westduitse middenvelder Werner Korndörfer aangetrokken, die voor de eerste-divisieclub Heracles uitkwam. (Von onze sportredactie) ROTTERDAM Sparta heeft een nieuwe spitsspeler gekocht. Het is Willy Kreuz, de 22-jarige speler van het Oosten rijkse Admira Energie uit Wenen. Vrijdagmorgen zijn alle partijen het eens geworden. Enkele weken geleden was Sparta al rond gekomen met Kreuz. Ad- mira’s financiële eisen aan de kasteelclub waren echter te hoog. Op de laatste dag van de transferperiode is men bijgedraaid. In de tweede week van juli komt Kreuz naar Rotterdam. Sjaak Roggeveen, spits speler van FC Den Haag, zal volgend seizoen uitkomen voor de Rotterdamse eredivisieclub Excelsior. Roggeveen heeft een contract van twee jaar getekend. ruimschoots zijn aandeel in de thriller die de toeschouwers drie uur gevangen hield. Het dames enkelspel van Wimbledon wordt beheerst door de Amerikaantjes. Negen speelsters van de Verenigde Staten plaatsten zich bij de laatste zestien, tegen over slechts twee uit Australië, twee uit Groot-Brittannië en één uit Frankrijk, Rusland en Nederland. Voor ons land is 't Betty Stöve, die in de „zusterstrijd” tegen Trudy Walhof-Groenman de meerdere bleek (6—2 9—8). (Van onze sportredactie) ANGERS Gerben Karstens en Wim Schepers maken in de Tour de France deel uit van een vreemdsoortige mengelmoes van renners, die dit seizoen op de wielermarkt werd gebracht onder de naam Rokado. Een Duitse formatie, op zichzelf al iets bijzonders omdat de beroepswielersport bij onze oosterburen sinds het vertrek van Rudi Altig op sterven na dood is. Aan het sterfbed stond, gelukkig voor de Duitse wielerenthousiasten, echter ook de schatrijke Dortmundse meubelfabrikant Robert Kahl. Hij beschikte over het medicijn (lees: Duitse Marken) om de zieke weer op de been te helpen. Bovendien zag hij wel iets in reclame via de wielersport. Dus volgde er onverwacht in plaats van een begrafenis de geboorte van Sportgruppe Rokado. De boreling zag nog maar net het levenslicht of allerlei adviseurs vertelden de heer Kahl hoe hij zijn kapitaal (in het eerste seizoen wordt al tussen de één en twee miljoen gespendeerd) het beste kon investeren. Het resultaat was een onevenwichtige groep van dertig ren ners, waaruit de laatste weken ternauwernood een aanvaardbare Tour- ploeg kon worden geformeerd. De Nederlandse Rokado-coördinator Wim Poot legt uit: „Omdat de heer Kahl in Dortmund woont werd er allereerst aan de baan gedacht.” Het gevolg was een stormloop van de oude Duitse coureurs (Bugdahl 37 jaar, Junkermann 38, Kemper 35, Kunde 34, Renz 34 en Wolfshohl 33) op de nieuwkomeling. Tel daar nog bij de Franse vedetten Aimar (31) en Bellone 29) en het wordt duidelijk dat Gerben Kar stens (30) en Wim Schepers (28) volgens Duitse begrippen tot de jongeren horen. Het duurde niet lang of het werd ook de heer Kahl duidelijk dat de grote na men niet meer op de baan, maar op de weg gemaakt worden. Poot: „Het accent zal volgend seizoen ook meer op de weg komen te liggen. Er blijft nog een twin tigtal coureurs over. Eigenlijk een weg ploeg, met voor de baan BugdahlKem per.” Dit jaar is het echter nog improvise ren geblazen met de renners die al onder contract staan. Een extra-moeilijkheid daarbij is de nationaliteit van het team. Een Duitse ploeg in de Tour, dat betekent minstens zeven renners van die nationali teit, aangevuld met vier buitenlanders. Door de nood gedreven gaf men het vertrouwen aan de volgende Duitsers: Wolfshohl, Kunde, Peffgen, Puschel, Jun kermann. Muddeman en Rasing. Zij zullen echter zonder uitzondering moeten rijden in dienst van de buitenlan ders. Ploegleider Florent van Vaeren- bergh: „Wij vertrekken met twee be schermde renners: Aimar, en voor de bergen Schepers.” Karstens. Schepers, Louis Pfenninger, winnaar van de Ronde van Zwitserland (noodgedwongen reserve) en Gilbert Bellone, winnaar van de GP van Frankfort, hebben er tot nu toe voor gezorgd dat Robert Kahl de nodige publi citeit voor zijn dure marken kreeg. Ger ben Karstens: „Aan het begin van het seizoen werd er smalend over een oude- mannenploeg gesproken. Niemand had ge dacht dat wij dat klaar zouden kunnen maken. Dat is allemaal erg tegen geval len.” De Rokado’s beginnen aan de Tour zonder een grote ronde (Spanje of Italië) als voorbereiding te hebben gereden. Schepers: „Het was daarom wel nodig dat we Zwitserland deden, want sinds Parijs-Nice was ik niet meer in het grote werk geweest. Een ronde van Luxemburg reken ik dan niet mee, die is als bergwed- strijd toch te verwaarlozen. Hoe belang rijk het is om in de bergen gerodeerd te zijn, hebben we weer in Zwitserland kun nen zien. Daar reed de Italiaanse ploeg SCIC, met Dancelli, uitstekend, terwijl ze De Italiaanse worstfabrikant Molteni, geldschieter achter het team van Merckx, kon de stunt van Van Springel niet waar deren en besloot in overleg met ploeglei der Albani de Belg uit de Tour-ploeg te stoten. Zijn Italiaanse bazen wilden daar mee, tegen de wil van Merckx, die Van Springel graag aan zijn zijde wilde heb ben, voorkomen dat de geroutineerde Belg zijn toekomstige werkgever al tijdens deze ronde goede diensten zou willen verlenen. De plaats van Van Springel wordt ingeno- men door de jonge Kamiel van Linden. Vrijdag kregen de 132 deelnemende coureurs te horen om welke bedragen zij zich drie weken lang in het zweet zullen moeten fietsen. Die totalen vielen hen bepaald niet mee. Met een winstsom van 576.200 francs (350.000 gulden), alles inbe grepen, bleef de organisatie op hetzelfde niveau van vorig jaar, wat in feite (rekening houdend met de geldontwaar ding) een achteruitgang betekent. Voor de ritwinnaars ligt er, op een enkele uitzon dering na, 1600 franc klaar, terwijl de man die de gele trui in Parijs brengt 20.000 francs op zijn bankrekening kan verwachten. Een zelfde bedrag is gereserveerd voor de winnaar van het ploegenklassement. Vorig jaar zat er aanvankelijk 100.000 franc minder in de prijzenpot. Pas na een staking van le renners werd dat opge trokken tot het totaal van ongeveer 550.000 franc. Ook nu toonden sommige renners zich ontevreden over de gepubli ceerde prijzenschema’s. Over een staking werd echter nog niet gesproken. (Van onze sportredactie) ARNHEM. Het is een traditie, waar mee je blijkbaar in geen enkel Olympisch jaar kunt breken. Het eerste bewijs is er weer: de botsing die is ontstaan tussen enerzijds de nationaal marathon-kampi- oen Geert Jansen met aan zijn zijde trainer Aad Steylen en het NOC, dat er (nog) niet voor voelde Geert Jansen naar München te sturen. Nederlands sterkste marathonloper stond naast Wilma van Gooi, Els van Noorduyn, Jos Hermens en Berny Boxem op die voordracht, waarmee de KNAU deze week bij het NOC verscheen. Twee namen werden er voorlopig ge schrapt: die van 1500 m-loopster Berny Boxem, die in Londen de limiet van 4.14.0 tot op 0,2 sec. benaderde en vorige week in Boekarest met een forse tegenwind een solo besloot in een uitstekende tijd van 4.16.0. Het NOC ging hiervoor nog niet over stag zoals het comité dat evenmin deed voor die indrukwekkende marathonzege die Geert Jansen in Maassluis, waar de weersomstandigheden bar en boos waren, behaalde in een tijd van 2 uur 21 min. en 20 sec. Ruim vier minuten boven de NOC-limiet, maar insiders waren het er toch wel over eens dat een tijd in zulke omstandigheden gemaakt gelijk stond aan de limiet. Vooral ook omdat Geert Jansen niemand minder dan de winnaar van de Enschedese marathon de Brit Bernie Al len op grote achterstand zette. En daar begint de traditie, die van het afwegen van de pure limiet tegen een minder scherpe tijd die gerealiseerd werd in bijzonder slechte omstandigheden. En daar begonnen ok de moeilijkheden, de meningsverschillen, die zich echter niet alleen tot de al genoemde twee partijen beperkten.) Meningsverschillen, die vooral naar vo ren komen in de commissie vap de KNAU, die de belangen van de superlan- ge-afstandatleten moet behartigen. Ernsti ge meningsverschillen tussen de voorzitter van die commissie, Jo Moerman, en com missielid en tevens trainer van de mara- thon-club Aad Steylen, die zich gesteund weet door de KNAU-arts Spook, terwijl Jo Moerman zich over het derde lid van de commissie, Harm Hendriks, als volgt uitlaat: „Hij deelt mijn mening toch zeker voor 75 pet”. Maar waar botsen die meningen? Een felle Aad Steylen: „Men schijnt niet te beseffen wat een marathon is. Men heeft geen idee van lange herstelperioden die noodzakelijk zijn. Al onze pogingen stran den op ondeskundigheid. In het buiten land loopt de top één marathon, dan worden de mensen voor München aange wezen. Maar hier slaan ze gewoon de adviezen van de trainer en dokter Spook in de wind.” „Geert heeft nu twee marathons gelo pen. Moet zich nu nó' een keer waarma ken en dan nog de Olympische marathon. Dat is mij een keer overkomen bij Euro pese kampioenschappen. Ik was toen ner gens. Mijn advies heb ik toen ook op papier gezet en via de heer Koomen dat ook bij die voordrachtbijeenkomst ter sprake gekomen. Maar weer heeft er nie mand geluisterd. Geert moet zich nog een keer waarmaken. Het liefst in een inter nationale marathon, maar in het buiten land is men wel zo verstandig om nauwe lijks acht weken voor München geen marathon meer te lopen. Die weken heb je nodig voor de opbouw teneinde in München een top te halen. Maar onbe grijpelijkerwijs is men meer afgegaan op het advies van Jo Moerman, die blijkbaar niet weet, dat niemand nog voor München een maarthon loopt”. Aad Steylen is witheet op zijn commis- sie-voorzitter, die er inderdaad anders over denkt. Jo Moerman: „Inderdaad heb ik de KNAU gerapporteerd dat Geert Jansen naar mijn gevoel nog één wed strijd moet lopen. Wanneer Geert nu was aangewezen en hij had in München ge faald, dan had je als KNAU bijzonder zwak gestaan tegenover het NOC. Na een derde test die Jansen ongetwijfeld met goed gevolg had afgelegd had je meer troeven in handen gehad”. Maar dat verkrijgen van die troeven die deelnamen aan de Ronde van Luxemburg voor profs hebben positief gereageerd op een dopingcontrole. Hierbij is de winnaar van de etappewedstrijd, de Belg Roger Rosiers. Ook de Nederlanders Jan Janssen en Wim Schepers reageerden positief, alsmede voorts de Belgen Ferdinand Bracke en Wiltfried David en de Fransen Sylvain Vasseur en Cyrille Guimard. De renners hebben 48 uur de tijd om een tegen-expertise aan te vragen. Indien deze zeven renners worden gediskwalifi ceerd gaat de zege van de Ronde van Luxemburg rraar de Belg Paul Aerts. Commentaar van Janssen: „Het is na tuurlijk een vreemde zaak als je drie weken na zo’n controle iets hoort. Na tuurlijk ga ik een contra-expertise aan vragen en even vanzelfsprekend zal ik me met hand en tand verdedigen, omdat ik van mezelf weet dat ik geen dope heb gebruikt”. „Ik vermoed, te meer omdat het hier zeven renners betreft, dat er ergens een fout in het controlesysteem heeft gezeten Waarom zou ik dope gebruiken? In mijn laatste wielerseizoen heb ik dat toch zeker niet nodig. Maar er is nog meer reden om deze zaak uit te zoeken. Ik denk vooral aan Wim Schepers, die al eens vier weken werd geschorst en als dit onderzoek in zijn nadeel gaat uitvallen dan betekent dat een schorsing van een jaar en intrekking van zijn licentie”. Jan Janssen zal de Tour niet volgen. Het mocht niet van de organisatie. Zeven van de acht geplaatste speelsters handhaafden zich. Alleen de Australische Kerry Melville moest afhaken. De num mer vijf van het schema verloor zonder verhaal in twee ets van Patti Hogan, die tot dusverre vooral furore maakte in de dubbelspelen. Het zeventienjarige Amerikaantje was het uitgebreide Amerikaanse contingent had het verder moeten doen zonder Wim- bledon’s nieuwste lieveling Chris Evert. Het zenventienjarige Amerikaantje was tegenover de derde landgenote, die ze nu achtereenvolgens ontmoette, herhaaldelijk in grote moeilijkheden. Het was de 25- jarige Mary Ann Eisel. Chris Evert won met 86 86, maar in de eerste set had Mary Ann bij 65 een setpoint en bij 5 6 en 67 in de tweede redde ze twee matchpoints. In de onderste helft van het lotingsche- ma won de d-ievoudige ex-kampioene Billy Jean King met kille precisie van haar stadgenote Cecelia Martinez. Ook Rosemary Casals, de nummer zes van het schema, veroorloofde zich vrijwel geen enekele misser. Ze won mei 6-0 6-1 van de Australische Barbara Hawcroft en ont moet nu op weg naardë laatste acht Betty Stöve. V

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9