Arnould Diepenveen ontwerpt niet-gepeperde boetiekmode MODEMOE Zangstuk Vol Kunst en Schoonheid MUSICAL Weet u dat u bijdeAmro Bank een hypotheek kunt krijgen? foj amro bank GEWORDEN" „VROUW IS Het kopen van een eigen huis. „HAIR” „Carmilla Haar modejournaal KAMPERMAN De Stoeterij „Godspell” in Den Bosch y Br ETC MET MÉÉR DAN SCHITTEREND EFFECTWERK I Bon voor gratis vraagbaakje. ZEKERHEIDSMODE MANNENKLEDING 99 s I I BONTSPECIALISTEN I I I KOMEET J DINSDAG 4 JULI 1972 10 D I van met liedjes-toer spellingsonderzoek VOOR ONZE ABONNEES IN OPENLUCHTTHEATER BLOEMENDAAL 14 en 15 juli - 8.30 uur i „Reisoogst”: Bern van Paul Klee I 1 En een handig boekje over allerhande problemen bij het kopen van een huis? de Uilenboom AMSTERDAM De ETC Com pany van La Mama is een hoogst bij zondere groep theatermakers. Het bij zondere zit ’m in de hoge mat* van professionaliteit op alle fronten muziek, spel, be lichting en an dere technieken. Maar dat niet al leen. Dat je het hoogst bijzonder noemt, komt ook nog door de omstandigheid, dat de ETC iets heel anders brengt dan we de laatste jaren van voorlopers in het wereldtheater, met name bij de groe pen van La Mama, gewend zijn. De ETC blijft verre van de richting die we tot dusver voor avant-garde ver sleten. Bij het kopen van een eigen huis komen ingewikkelde dingen kijken. Vragen rijzen, zoals: Kan ik hypotheek krijgen? Hoeveel procent van de koopsom? Welk bedrag kost dat dan per maand aan rente en aflossing? Wat is het verschil tussen k.k. en v.o.n.? Wat zijn de fiskale mee- en tegenvallers? Wat is erfpachtscanon? Weet u dat allemaal? De natuurlijke charme van bont wordt door Kamperman subliem verwerkt tot een prachtige nieuwe collectie mantels in kort, driekwart en lang, bolero’s en hoeden. Wij nodigen u graag uit tot een bezoek, let daarbij eens op onze speciale zomerprijzen Uw nieuwe mantel of bolero bewaren wij desgewenst gratis tot de winter in onze bontkluis. SANTPOORT SOEST. Voor een groot deel van de Nederlandse bevolking is de boetiek van een modeontwerper nog heilige grond. Een domein, dat onder geen enkele voorwaarde be treden kan en mag worden. Men gelooft nog in de image van de ar tistieke, goedgeklede en sierlijke heren, die de modelijnen voor het nieuwe seizoen uitstippelen. De couturier wordt in een keurig om- lljnd hokje geplaatst. Deze artiest is er immers alleen maar voor de gefortuneerde en wat excentrieke dames. De reportages over mode shows, waar modellen ter waarde van duizenden guldens worden ge toond. worden weliswaar aandach tig, maar op afstand bekeken. Het is allemaal prachtig maar te duur. Liselore en Ramses Literaire bladen eisen me Ft Ff AAAAAA, ADVERTENTIE 1 4 ADVERTENTIE Naam: Adres: opsturen aan AMRO bank,Antwoordnummer 441, Amsterdam II II Do vrouw heeft genoeg gekregen van het sleurkostuum, waarmee haar man kwijt. Nu zijn ze praktisch niet te krijgen”, aldus de modeontwerper, die zich ook mateloos ergert aan de kle ding van de jeugd. „Nederland is hip- ziek. Hoe hipper hoe gekker. Men gaat tegenwoordig zelfs in een spijkerbroek naar een bal. Ook de verzorging van het uiterlijk laat veel te wensen over. Links Margaret Benczak als Laura en rechts Nancy Haikin als de vam pier Carmilla. Ltd Stichting Bontwaarborg. uw waarborg voor onze vatunanschao. Wagenweg 11 Haarlem - Tel. 31 20 86 100 meter van Houtplein, parkeren voor de deur* I I L s s e u v t o h n o g 1 Na de mini, de maxi en de volgens mij totaal mislukte midimode (het was •och geen gezicht al die vrouwen met laarzen aan tijdens etentjes en party’s) en de te hippe modetendensen is de vrouw modemoe geworden. Uit deze voorgaande stijlen is thans een nieuwe stijl geboren. Deze doet een mooie, draagbare en rustige „zekerheidsmode” ontstaan met voldoende ideeën om de ze zomer goed gekleed te zijn. Deze zomer geen mode, die vol zit met schokkende nieuwigheden, maar wel een flatteuze mode. Naast de lange jurken in combinatie met een bikini van batist met rushes aan mouwen en voorsluiting, spelen ook de broekpak- ken bij mij een grote rol. Bijvoorbeeld de speelse matrozenpakken. De plaats van de tailleurs is voor het komende seizoen ingenomen door ja pon met jasje. De materialen zijn veel al zijde, linnen en wol of een Combina tie daarvan. De kleuren geel, marine Ik heb de „zekerheidsmode” bewust gekozen. Dagelijks lees je in de kran ten. dat personeelsleden bij alle moge lijke bedrijven ontslagen worden. De mensen moeten op een gegeven mo ment in zorgen raken. Het gevolg Is bezuinigingen en ik dacht, dat wij zoiets het eerst merken. Enkele .laren geleden besloot de regering een beste dingsbeperking in te stellen. De coutu riers hebben daar erg onder geleden. De zaken gingen ronduit slecht De „zekerheidsmode” houdt in, dat de kle ding ook volgend jaar gedragen kan worden”, besluit Arnould Diepenveen, die overigens tot zijn verbazing niets merkt, van de economische moeilijkhe den. De mensen kopen er lustig op los. Voor de Soester couturier een bewijs, dat ook zijn collectie voor deze romer bij het publiek bijzonder goed in de smaak valt. haal in zeer melodieuze recitatieven van de componist Ben Johnson gezongen. Dat gebeurt op formidabele wijze. Vooral de Carmilla heeft wanneer haar vampie- ren-aard de overhand heeft hallucine rende momenten. Haar aria „Liefde is een wreed paradijs” heeft al het magische dat de ETC-regisseurs Wilford Leach en John Braswell beogen. In „Carmilla” vindt de ETC precies de inhoud die het voor zijn verbluffende techniek nodig heeft. Carmilla wordt morgenavond in de Ko ninklijke Schouwburg te Den Haag her haald. Gaat het zien. schoots verdiend. Na een 12-jarige sa menwerking met Dick Holthaus begon hij jaren geleden voor zichzelf. Hij deed al snel van zich spreken door als eerste Nederlander speciale tiener- en twennymode te ontwerpen. Een initia tief, dat bijzonder aansloeg. In alle kranten en weekbladen verschenen lo vende recensies over zijn vlotte collec ties. Het Nederlandse publiek zocht ech ter vergeefs naar de kleding van Ar nould Diepenveen. Zijn creaties ver dwenen namelijk allemaal onder de naam Arnoldo Jeunesse naar het bui tenland. Vooraanstaande modehuizen in New York, Parijs en Londen ver kochten zijn collecties aan de lopende band. Het duurde echter niet lang voor ook de Nederlandse inkopers een be- jurken, twee „Wilhelmina’s met hangend haar”. De een is Laura, de ander Carmil la. Toen zij zes jaar waren hebben zij van elkaar gedroomd. Pas op 18-jarige leeftijd ontmoeten zij elkaar. Gaandeweg blijkt dat Carmilla een vampier is, verliefd op Laura. Zij zitten op een bank, waarvan de leuning uit grillig gevormde takken be staat, waarin drie openingen zijn. Daarin steken de zwartgeschminkte hoofden van het koortje. Achter hen een filmdoek, waarop dia’s en filmfragmenten al dan niet in kleur, en al dan niet over elkaar heen vertoond worden. Dit om de sfeer te bepalen. Het verhaal gaat over kerkhoven, kamers met spinnen, bebloede vrouwen borsten, de magie van het maanlicht, de hypnotiserende glinsteringen in een ring, de wrede liefde van Carmilla en het wegkwijnen van Laura. In dertien hoofdstukken wordt dit ver- I Stuurt u mij het handige boekje „Het kopen van een eigen huis” Plaats: Invullen, uitknippen en in open envelop zonder postzegel HDY opsturen aan AMRO bank,Antwoordnummer 441, Amsterdam Arnould Diepenveen, de 43-jarige couturier, die jaren geleden als een komeet in de modewereld omhoog schoot, heeft zijn sporen in „het vak” in binnen- en vooral buitenland ruim- De wekelijkse KRO-radiorubriek „Rels- oBgst”, een toeristisch magazine onder redactie van Tom Bouws, wijdt op zon dagmiddag 9 juli aandacht aan de moge lijkheden van de Zwitserse stad Bern voor de toeristen. „Het Bern van Paul Klee” is de titel van deze aflevering, waarin aan de hand van getuigenissen van zijn zoon Felix wordt nagegaan, wel ke invloed de stad Bern heeft gehad op de schilder Paul Klee, die in de buurt van Bern in 1897 werd geboren, vele jaren •ver Europa zwierf langs allerlei Europe se hoofdsteden en tenslotte in 1933 door de dreiging van Hitler definitief terug keerde in de Zwitserse hoofdstad, in de nabijheid waarvan hij in 1940 overleed. PLAATSEN DAGELIJKS AAN DE LOKETTTEN van HAARLEMS DAGBLAD, IJMUIDER COURANT en BEVERWIJKSE COURANT A ƒ10,- tegen inlevering van deze advertentie roep op hem deden. De kleding voor meisjes tussen 13 en 19 jaar ging er in als koek. Later ging Diepenveen zich ook meer richten op de mode voor oudere vrou wen. vorig jaar deed hij weer van zich spreken. Hij betrad namelijk een vol gens hem volledig braakliggend terrein. Hij ontwerpt nu kleding voor de oude re man. De ontwerper daarover: „Ik dacht een goede greep. De dikkere mannen kunnen voor een goed en modieus zittend kostuum praktisch nergens terecht. De Nederlandse indus trie mikt volgens mij te veel op de jonge mensen. In de grotere maten zijn leuke modellen niet te krijgen. Dat ook de oudere man een fijn kostuum wil, blijk uit de verkoop in mijn boetiek. De vrouw speelt hierbij natuurlijk een grote rol. Zij wil haar man ook wel eens in een goedzitend vlotte combina tie zien. AMSTERDAM. De redacties van de literaire tijdschriften in Nederland zijn tegen een vereenvoudigde spelling. Zij wensen eerst een gedegen onderzoek dat antwoord moet geven op de vraag op welke wijze in in welke mate sociale verschillen kunnen worden genivelleerd door het vereenvoudigen van de spelling. Ze protesteren tegen „de gemakzuchtigen die hun vereenvoudigde norm willen op leggen aan allen.” De tijdschriften zijn De Gids, Hollands Maandblad, Maatstaf, Ras ter, Soma, Tirade, terwijl van Kentering drie redacteuren het standpunt hebben JAC HEIJER. ondertekend. Men treft er geen sociaal engagement in, geen spontaniteit, geen overeenkomst tussen de persoonlijke integriteit van de acteur en de inhoud van het werk dat men brengt, geen „echtheid,” geen lijfelij ke emotionaliteit, geen humor. De ETC legt zich toe op kunst en schoonheid. Ik ben het met me zelft nog niet eens over de vraag of de ETC daarmee een nieuwe richting inslaat dan wel teruggaat op het pad der laat-19e eeuwse kunstopvattingen, zoals we die bijvoorbeeld bij Onze .Tachti gers vinden. Bij eerste kennismaking zondagavond met „Demon” en „Renard” bekroop me het gevoel met grandioos uitgevoerde nep te maken te hebben. Maar na gisteravond op de tweede dag de ETC-tournee door het Holland Festival, weet ik het niet meer. Men bracht „Carmilla,” een zang stuk voor een sopraan, een alt, een koor van drie stemmen en een muziekensemble dat het midden hout tussen een combo en een klassiek septet. Het verhaal is gebaseerd op een roman van de „gothic novelist” J. S. LeFanu. Het lijkt me een „gotisch roman van het genre „Dracula” van Bram Stoker. De ETC brengt de roman nauwelijks in beeld, maar vertelt het verhaal al zin gend. Men ziet twee meisjes in wit kanten zich jaar in jaar uit blijft kleden. De „flinke” zelfverzekerde man, die zo overtuigend goed weet, en die „precies zo’n pak als de vorige keer” wil, die man heeft de strijd volgens mij verlo ren. Mode voor de man van 1972 is niet zoals de avantgardisten het publiek willen wijsmaken een leren ridders- kiel of een science-fiction pak. Nee, soepele, goed gemaakte kleding, waarin hij zich plezierig voelt, wordt dit jaar gekocht. Het is verheugend, dat de mode voor de man In een snel tempo naar de voorste linies marcheert. De achter stand op de vrouw wordt snel ingelo pen”. Uit de ervaringen in de loop der jaren opgedaan heeft Diepenveen ge leerd, dat de Nederlandse vrouw op modegebied te kort schiet. Arnould Diepenveen; „De Nederlandse vrouw ziet er over het algemeen armoedig uit. Niet zo verwondelijk als men de men taliteit van de doorsnee vrouw hier nader bekijkt. Het streven is er name lijk naar om zoveel mogelijk kleren in de kast te proppen. Die instelling is volgens mij niet juist. Stel je voor zeg, je kan op een feestje bij vrienden of kennissen toch niet aankomen met een jurkje of pakje, dat je enige tijd gele den ook al hebt gedragen.Ze zullen denken, dat je niets anders in huis hebt. Nee, in plaats van een goede blazer volgens de nieuwe mode koopt de Nederlandse vrouw drie goedkope exemplaren. Deze zijn na één keer stomen of wassen lelijk, ze zak ken als plumpudding in elkaar. Zo iets is onbegrijpelijk”. Meer waardering heeft hij voor de Parisienne. „Deze modebewuste vrouw volgt de mode op de voet. Zij koopt in plaats van drie blazers één blazer van een zeer goede kwaliteit. Wel iets duur der, maar je bent er altijd netjes en modieus in. De Franse vrouw deinst er zeker niet voor terug om meerdere malen op een feestje of andere gele genheid aan te komen in die zelfde blazer. Bij haar zorgen de accessoires voor de variatie. Leuke blouses en stropdassen zijn momenteel in. Een vrouw, die voor deze accessoires in mijn boetiek komt, raad ik aan een minder goede (goedkopere) stropdas te kopen. Over een paar maanden is dis rage afgelopen en dan zit je met een dure herenstropdas. Dergelijke kledingstuk ken gooit men na de rage weg. Corsa ges worden ook veel gevraagd. Twintig jaar lang had ik kunstkersen liggen. Ik raakte ze aan de straatstenen niet In een romantlech paardespul, anno 1780 met een riant terras, een wandel terrein van bijna 6000 m2 en een eigen parkeerterrein, vindt u het juiste sfeertje voor diners, recepties, koude buffetten en feesten van uiteenlopen de aard. Zeer aantrekkelijke prijzen I De gepeperde prijzen zijn voor de meesten onbetaalbaar. Het gevolg is, dat de drempels van de modehuizen van de topcouturiers in Nederland, zo als onder andere Dick Holthaus, Max Heymans, Edgar Vos, Ernst Beeuwkens en Arnould Diepenveen voor velen een te hoog obstakel vormen. „Onzin en een jammerlijk image, waar we zo gauw mogelijk van af moeten”, zegt één van Nederlands vooraanstaande couturiers Arnould Diepenveen. Gekleed in een lichte broek en zwarte blazer met uitstekend bijpassend ovejfciemd en stropdas dwaalt de Soeste» modeontwerper tus sen zijn collectie» in zijn boetiek aan de Kerkstraat. Hij zegt: „Dit gerestaureerde pand kan je toch niet sjiek noemen. Ieder een is welkom. Je kan er zo binnen wandelen. Ik ben net zo blij met een juffrouw van een patatkraam als met wie dan ook. En die juffrouw kan hier rustig komen, want ik heb jurkjes hangen, die niet duurder zijn dan die in de eerste de beste modezaak. En dan bedoel ik dingen van ver beneden de honderd gulden. Natuurlijk kan ie mand, die een paar duizend gulden voor een prachtige avondjurk of trouwjapon uit wil geven, hier ook terecht”. DEN BOSCH. De Nederlandse pre- Conyer, die eveneens „Hair” in Nederland mière van de rockopera „Godspell” van de Amerikaanse student John Michael Tebe- lak is op 24 augustus in de stadsschouw burg Casino in Den Bosch. De schouw burgdirectie is erin geslaagd, in een per soonlijk gesprek tot overeenstemming te komen met de Engelse producer David heeft gebracht. De rockopera „Godspell” wordt in Ne derland geregisseerd door Liz Whiting, die ook in Londen de regie heeft. Zij wordt bijgestaan door Eddy Habbema, die de Nederlandse dialoog regisseert. De muziek in de opera is van de Amerikaanse componist Steven Schwartz. (Van mnze correspondent) UTRECHT. Liselore Gerritsen en Ramses Shaffy, die dit voorjaar in Den Haag opzien hebben gebaard door ter gelegenheid van een nieuw» lp van Lise lore op het Lange Voorhout te verschij nen als straatzangers bij de accordeon, gaan het komend seizoen samen optreden. Zij komen met een Tour de Chant: elk van de twee zingt afzonderlijk, maar zij brengen ook een aantal liedjes samen. ?n wit. De lengte van de jurken-mees- tal op de knie of er iets boven. De rokken van de japonnen zijn van het rechte strakke veranderd in zwierig plissé of platte plooien rondom. Baret ten of strohoeden kunnen bij vele modellen gedragen worden. De „zeker heidsmode” geldt ook voor de man. Veel pantalons van linnen voor de vakantie, goedzittende kostuums en sportieve corduroypakken met diepe splitten en verkrijgbaar in diverse kleuren. K, 4

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 10