Jonge Oostduitse Monika Zehrt liep naar evenaring van wereldrecord TRUDY RUTH IN PARIJS NAAR OLYMPISCHE LIMIET OP 400 M 1 i i Smith en Nastase grote favorieten Geen Australiër bij de meer laatste vier van Wimbledon Chaos op Ijsland compleet NU LOOPT SPASSKI GEVAAR TE WORDEN UITGESLOTEN Meisje zeilde mannen voorbij in Kaagweek Imhoff joeg met harde wind naar overwinning F 1 k r Koersen Hilversum L I A WOENSDAG 5 JULI 1972 18 Wekker iBfé^zz, Ml! X Lv •f TRUDY RUTH (Door Tim Krabbé) ST AN SMITH 1 t l mag wel de meest vernietigende uitslag in een kwartfinalepartij van de laatste jaren genoemd worden. zou na Om 12 uur zou in hotel Es ja in een buitenwijk van Reykjavik de loting plaatsvinden. Fischer sliep en was e~ niet, maar Spasski en zijn hoofd-secon- dant Geiler waren er wel. De Ameri kanen hadden voorgesteld de loting door de secondanten te laten verrich ten. De Russen weigerden dat echter en bovendien eiste Spasski, dat Fischer zijn excuses zou aanbieden. Later op de dag zei Spasski tegen een Franse journalist; „Als Fischer die trots in zijn hart naast zich zou kunnen neer leggen, zouden we eindelijk kunnen beginnen”. »li Wi Gi w nj c r I 1 t t 1 1 1 1 he de ee Di te: de gé di ali dat prof. Euwe die regels zondag ex pres heeft geschonden door Fischer niet te diskwalificeren, de match voor lopig gered. Stan Smith, de rijkste korporaal in het Amerikaanse leger, liet in de partij tegen sportjournalist Alex Metreveli zijn beste spel tot dusver zien. Metreveli, de eerste Rus, die een plaatsing verwierf in de toch zo rijke historie van Wimbledon, had vooral veel moeite met de keiharde servi ces van Smith. Toch speelde de Rus niet bepaald zwak. In de tweede set (6-8) gaf hij zelfs uitstekend partij voor de ogen van John Newcombe, die op de tribune kend. De beloning kwam dan ook met een, tijd van 52.7 seconde, waarmee zij niet alleen een halve seconde onder de NOC- limiet bleef, maar ook het Nederlandse record, dat Myrna van der Hoeven in Mexico op 52.6 bracht, tot op een tiende seconde benaderde. Trudy Ruth verbeter de haar persoonlijke record liefst zes tiende seconde. Marjan Burggraaf, de tweede Olympi sche kandidate, kon(nog) niet, zoals haar ploeggenote, na het bekend maken van de uitslag uitgelaten over het veld dansen. De Almelose, die ook nu weer blijk gaf er steeds beter in te komen, eindigde als zesde in 53,8. Stans Brehm, die als de 4 x 400 meter-ploeg de limiet voor München haalt een van het viertal moet worden, was niet opgewassen tegen het hoge tem po. De Rotterdamse eindigde als achtste in 55,1. In de B-loop deed Hilde Kooy het aanmerkelijk beter. Zij bezette achter de Oostduitse Kasling (53,0) in 54,6 de tweede plaats. Wanneer men de tijden van het Nederlandse viertal optelt verschijnt er een totaaltijd van 3.36.2. Met de winst van goede wissels mag de limiet 3.35.0 geen moeilijkheden opleveren. Woensdagavond kunnen de Nederlandse dames dat bewij zen. Het kampioenschap bij de heren kan nu alleen nog naar de Verenigde Staten (met als vertegenwoordiger de als eerste ge plaatste Stan Smith) of naar Europa (met Orantes, de Tsjech Jan Kodes en de Roemeen Ilia Nastase) gaan. Als laatste Europeaan won de Spanjaard Manuel Santana in 1966 en als laatste Amerikaan Chuck McKinley in 1963. Na 1966 was het herenenkelspel voornamelijk een Austra lisch onderonsje geweest. De partijen voor de kwartfinales verg den in geen enkel geval meer dan drie sets en het krachtsverschil was telkens overduidelijk. Verliezers Alex Metreveli (Rusland), Onny Parun (Nieuw-Zeeland), de finale zullen plaatsen, dat kan onge- Colin Dibley (Australië) en Jim Connors (Verenigde Staten) waren respectievelijk «slechts tien, negen, vier en negen games te winnen voordat de definitieve uitscha keling volgde. LONDEN. Australië heeft op Wim bledon de tol moeten betalen voor het niet deelnemen van het profcircus, dat eigendom is van Lamar Hunt. Onder deze uit 32 spelers bestaande groep bevinden zich er 16 uit het vijfde werelddeel. Bij de laatste acht in het herenenkelspel van Wimbledon hield zich nog slechts één Australiër staande: Colin Dibley. Maar zijn einde kwam gisteren. De Spanjaard Manuel Orantes kende geen mededogen met de man, die om zijn vreemd wiege lende gang wel eens met een eend wordt vergeleken, en snelde naar 6-2 6-0 6-2. Dit kon gissen wie zijn opvolger zal worden. De 25-jarige Smith kende zijn tegenstan der in de andere sets telkens slechts twee games toe. Hij treft nu in de halve finales de besnorde Tsjech Jan Kodes die korte metten maakte met de magere Nieuwzee- lander Onny Parun. Parun maakte de zaak voor zichzelf moeilijker door onnodig fouten te maken. Weliswaar was de eerste opslag van Ko des nog niet zo zeer dodelijk, de meeste punten vielen dan toch op de tweede opslag. Parun onderschatte de mogelijkhe den en sloeg de bal in de return of hard over de achterlijn óf in het net. De overwinning van de Tsjech kwam verder zonder mankeren tot stand: 6-2, 6-3, 6-4. De verwachting op Wimbledon is nu dat de Amerikaan Smith en de Roemeen Nastase (ten koste van Orantes) zich voor De negentienjarige Oostduitse, die half juni in Londen het Europese record met 51,7 seconden egaliseerde en daarna tij dens de Oostduitse kampioenschappen in Erfurt in twee dagen tijds twee keer 51.1 noteerde, was in Parijs uiteraard een klasse apart. Zij zal ook in München geen concurrentie behoeven te vrezen. Het hoge tempo, dat Zehrt vanaf de start ontwik kelde, bleek ideaal voor de rest van het veld. Maar vooral voor Trudy Ruth, die in de binnenbaan gestart keihard meeging. De Hilversumse moest alleen Helga Seid- ler, de Europese kampioene van Helsinki, laten gaan maar verdedigde haar derde plaats op het laatste rechte stuk uitste- Martin (Fr) 54,2, 8. Stans Brehm (Ned) 55,1. 100 meter: 1. Renate Stecher (Odld) 11,2 seconden, 2. Kaufer (Odld) 11,3, 3. Wilma van Gooi Ned) 11,3, 4. Sylviane Telliez (Fr) 11,3 5. Meyyer (Odld) 11,4 6. Lydia Makkinje (Ned) 11,7. 100 meter (B-loop): 1. Selmigkeit (Odld) 11,5 seconden, 2. Strupper (Odld) 11,6, 3. Mieke Sterk (Ned) 11,9, 5. Riet van den Berg (Ned) 12,3. 4 x 100 meter estafette: 1. Oost-Duits- land 43,5 seconden, 2. Nederland 45,1, 3. Frankrijk 45,2. twijfeld een zeer interessante strijd wor den waarbij Nastase als vanouds enig provocerend werk niet uit de weg zal gaan. Voor Betty Stöve, veruit de beste Ne derlandse vertegenwoordigster op Wim bledon dit jaar, was het een heuglijke dag. Met haar sterke Amerikaanse partner Billie Jean King (dit duo is als eerste geplaatst) versloeg de Rotterdamse zonder al teveel moeite Wendy Gilchrist en Lau ra Rossouw uit respectievelijk Australië en Zuid-Afrika met tweemaal 6-2. Tevens bereikte Betty Stöve met de Rhodesiër Hank Irvine de vierde ronde gemengd dubbelspel door een gemakkelijke over winning op de Indiër Amritraj en de Australische Maureen Tesch 6-4 6-2. WARMOND. De Kaagweek is met zeer slecht weer van start gegaan. De eerste race in de regenboogteamstrijd tus sen Holland en Friesland leverde een Hollandse nederlaag op, hetgeen voor de Kaagzeilers moeilijk te verteren was. De noorderlingen leiden met 25 tegen 29,3 punten. PARIJS. De ideale race waarop Trudy Ruth weken gehoopt had, is dan toch eindelijk gekomen. De 53,2 seconden, die het Nederlands Olym pisch Comité voor de uitzending naar München vraagt op de 400 meter, dreigde voor de Hilversumse een ware obsessie te worden. „Ik weet dat ik het kan lopen, maar ik heb voortdurend pech gehad met slechte weersomstandigheden”, had ze nog vóór de wedstrijd gezegd. Gister avond in het Stade de Colombe in Parijs waar de dames van Frankrijk, Nederland en Oost-Duitsland tijdens de wedstrijd tussen de Fransen en de Oostduitse heren een serie loopnum- mers afwerkte, liep ze dan 52,7 sec. wereld achter de spiegel te houden. De Hagenaar heeft zijn positie in het klasse ment geconsolideerd en staat met nog drie races te varen op een veilige afstand van de Deen Hans Fogh en de Oostduitser Hüttner. ATLETIEK. De vermaarde Zweedse polsstokhoogspringer Kjell Isaksson heeft een spier in de rechterdij verrekt. Zeker is dat Isaksson de eerste twee of drie weken niet aan wedstrijden zal kunnen deelnemen. Een straffe zuidwester tussen kracht vijf en zes speelde het vaderlandse team volledig in de kaart. Maandag met een zwakke wind moest Imhoff de ander» favorieten voor de Europese titel, de En gelsman Pattisson, de Deen Fogh, Hüttner en de Hamburger Libor loslaten en ein digde als tiende. Nu zeilde Imhoff, evenals in het weekeinde, op wereldniveau en versloeg in een spannende s trijd de in Canada woonachtige Deen Fogh, de pupil van ’s werelds grootste wedstrijdzeilen Paul Elvström. De Nederlandse kolonie die de race volgde hield de adem in, want Fogh bleef hardnekkig achter de „Brave Hendrik” aanzeilen en wachtte op een fout van Imhoff. Even wankelde de hoop op een Nederlandse zege toen Imhoff’s trapezeman door een golf in de boot werd gesmakt. Korvet: „ik dacht nu gaan we om en dat zou het einde betekenen”. De Nederlandse FD lag even stil, maar het duo herstelde zich uitstekend en enkele seconden later stoof de boot weer over het water.; Fogh kreeg geen kans de oranjezeilers te passeren. Rodney Pattisson was tot halverwege de strijd in een voortdurend gevecht gewik keld met de Fransman Payot, maar haal de toen de wind in kracht toenam veel meer snelheid uit zijn „Superdose” en veroverde de derde plaats. Inmiddels waren Imhoff en Fogh te ver vooruit. Hüttner moest door het onstui mige weer een stap terug doen en kwam als vijfde aan, waardoor hij nu na aftrek van het slechtste resultaat zijn tweede plaats in het klassement heeft moeten afstaan aan Fogh, die negen punten heeft. Imhoff heeft de leiding in handen met 0 punten. Vandaag is een rustdag. Het algemeen klassement van het Euro pees kampioenschap (na aftrek van het slechtste resultaat): 1. Imhoff (Ned) 0 punten, 2. Fogh (Denem) 9; 3. Hüttner (ODld) 15.7; 4. Pattison (GB) 18.7; 5. Payot (Fr) 29. eerste wissel 45,1 seconden, wat de beste tijd betekende, die de estafette-ploeg (eer der tweemaal 45,2) dit seizoen maakte. De 44,5 seconden, die het NOC voor München vraagt, zal echter wel een droom blijven. Oost-Duitsland won in 43,5 seconden en evenaarde daarmee het nati onale record. De uitslag van de 400 meter was: 1. Monika Zehrt (Odld) 51,0 seconden (eve naring wereldrecord), 2. Helga Seidler (Odld) 52,4, 3. Trudy Ruth (Ned) 52,7, 4. Nicole Duclos (Fr) 53,0 5. Rohde (Odld) 53.4, 6. Marjan Burggraaf (Ned) 53,8 7. Euwe legde uit, dat hij de houding van de Russen niet begreep. „Ze had den gezegd dat ze nu niet wilden loten (daardoor werd het duidelijk dat d' eerste partij niet meer op dinsdag zou worden gespeeld) omdat er problemen waren die ze eerst moesten oplossen”, aldus Euwe, „maar welke problemen dat dan zijn wilden ze niet zeggen”. Toen Fischers nieuwe onderhandelaars, de advocaat Paul Marshall en de pries- ter-grootmeester Bill Lombardy, die beiden samen met hem waren aange komen, in het Sage-hotel met de Rus sen gingen onderhandelen, was de cha os in de schaakwereld compleet. Nu zou ook Fischer de match kun nen opeisen omdat Spasski de eerste partij zonder geldig dokterscertificaat niet wilde spelen, want Spasski had niet letterlijk gebruik gemaakt van de twee dagen extra uitstel die Euwe hem had beloofd. Nu is zelfs niet eens duidelijk wan neer de loting plaats zal kunnen vin den dat zal in ieder geval pas kunnen gebeuren als de onderhande- lingen tussen Lombardy en Marshall enerzijds en Geiler en Krogius ander zijds tot een goed einde zijn gevoerd. Vannacht werden die afgebroken. Euwe wist gisteravond niet of hij een partij voor donderdag vast moest stellen. „Ik heb geen rol”, deelde hij de pers mee, „mijn rol is het u te amuse ren”. Gezegd moet worden dat de oud- wereldkampioen zich op zeer spirituele wijze door de talloze voor hem zeer moeilijke persconferenties heenslaat. MEDEMBLIK. Een derde zege van de Nederlandse Flying Dutchmanploeg Imhoff-Korver op de hoge golven van het Ijsselmeer is het bewijs dat dit team veel wind nodig heeft om de sterksten ter Hilversum. De uitslagen van de drave rijen in Hilversum: Reizen en trekkenprijs 2000 m: 1. John Spencer (P Zandt) 2.54.4 1.27.2, 2 Koningsarend B, 3. Jolly Feet. Toto winn 4,50 pl 2,40 4,40 2,60, kopp 4,90 trio 366,40. Zee en strandprijs 2400 m: 1. Julius Caesar (J. Leeuwenkamp) 3.27.1 1.26.3, 2. Jarvis, 3. James Buitenzorg. Toto winn 2,30 pl 1,70 3,30 1,90 kopp 10,70. Bos en heideprijs 2000 m: 1. Imca Six (M. Vergay) 2.48.2 1.24.1, 2. Jamaica Boy, 3. Jos N. Toto winn 4,10 pl 2.30 1,70 2,80 kopp 5,30 trio 132,50. Vakantie- prijs 2040 m: Eerste afdeling: 1. Do van Rood en Noot (J. de Leeuw) 2.47.9 1.21.5, 2. Eros Kinley, 3. Hea Alkestis Ve. Toto winn 4,50 pl 2,80 3,20 kopp 11,40. Zonnebadprijs 2400 m: 1. Iris van Buren (J. Verhoeve) 3.19.9 1.23.3, 2. Ivan Axkit, 3. Gyas. Toto winn 8,80 pl 2,30 1,60 1,70 kopp 18,60 trio 127,60. Zeilenprijs 2040 m: 1. Kaptein Sister B 2.56.1 1.27.2, 2. Imposant, 3. Immortelle. Toto winn 1,50 pl 1.30 2,20 1,80 kopp 4,60. Campingprijs 2040 m: 1. Ideal Pruse (C. Hetteling) 2.53.6 1.25.1, 2. John Buitenzorg, 3. Goede vrijdag. Toto winn. 2,00 pl 1,20 1,40 1,50 kopp 3,50 trio 40,30. Vakantieprijs 2040 m: Tweede afdeling: 1. Ilina (M. Bouwhuis) 2.46.3 1.21.5, 2. Goudvos Heny, 3. Electra W. Toto winn 1,70 pl 1,30 4,00 1,80 kopp 6,10. Berg en dalenprijs 2000 m: 1. Jacob B (M. Bouwhuis) 2.45.2 .22.6, 2. Jona Buitenzorg, 3. Idool Hollandia. Toto winn 2,20 pl 1,70 2,40 3,60 kopp 3,40 trio 225,90. Reizen en trekkenprijs 2000 m: Twee de afdeling: 1. Katema du Bois (M. Vergay) 2.58.2 1.29.1, 2. Judoc, 3. Jackal Hanover. Toto winn 10,60 pl 3,20 3,50 8,40. Totale omzet 390.727,— Holland-Friesland-wedstrijd: 1. Van Wijk (h), 2. Hofland (h), 3. De Wilde (f), 4. H. de Vries (f), 5. Hof (f), 6. Alberda (f), 7. De Jager (f), 8. De Goederen (h), 9. Booij (h), 10. B. de Vries (h). De omstandigheden waren ideaal. Niet alleen het weer maar ook de tegenstand. Hoe gunstig die factoren waren, bijkt wel uit het feit dat de Oostduitse Monika Zehrt het wereld record van de Jamaicaanse Marilyn Neufville met 51 seconden evenaarde terwijl zij haar eigen Europees re cord een tiende seconde scherper stelde- „Hij moest natuurlijk zijn wekker hebben”, zei de Amerikaanse groot meester Larry Evans toen hij de foto van die gebeurtenis zag. Fischer slaapt, zoals bekend, over het algemeen over dag, tot ’s middags zo’n uur of vier. Dat hij zijn wekker wilde hebben was begrijpelijk: hij was kennelijk bang zich te verslapen voor zijn eerste partij tegen Spasski. Dat ook de Russen, zij het op minder grove wijze, deze match zouden gaan traineren, wist Fischer toen nog niet. Hij ging slapen zonder te weten, dat die eerste partij tenmin ste tot donderdag is uitgesteld. Dat er dinsdag niet gespeeld worden was in de eerste uren Fischers aankomst nog niet duidelijk. De gebeurtenissen volgden elkaar zo snel op, dat het rond het middaguur zelfs weer zeker leek dat de match ieder moment definitief kon worden afgelast. Om elf uur verkeerde zelfs prof. Euwe in volstrekte onzekerheid over wat er zou gaan gebeuren. Fischer was gekomen arbiter Lothar Schmid had gezegd dat er nu eindelijk geloot zou worden, maar prof. Euwe wist niet waar men dat zou doen. Ook had hij Fischer nog niet gesproken. „Hij met mij spreken?” zei Euwe, „Oh nee, daar ben ik veel te min voor. Een man die zomaar 100.000 dollar kan krijgen, die gaat niet met mij praten”. Euwe vertelde verder dat hij een telegram van de Russische schaakbond had gekregen, waarin hem op het hart werd gedrukt vanaf dinsdagmiddag 12 uur strikt volgens de Fide-regels te handelen. Zoals bekend heeft het feit Wilma van Gooi, al zeker van uitzen ding naar München, liep op het tartan van Colombes, de 100 meter in 11,3 secon de en voldeed daarmee opnieuw aan de eis van het NOC, dat de Nederlandse recordhoudster overigens alleen nog maar heeft aangewezen voor de 200 meter in München. Wilma werd derde in een wed strijd waarin het onderlinge verschil tus sen de vier loopsters, die na wereldre- cordhoudster Renate Stecher die in 11,2 seconden won, over de eindstreep kwamen nauwelijks waarneembaar was. De Oost duitse Christie Kaufer werd tweede, Wil ma van Gooi derde en de Francaise Sylvi ane Telliez vierde. Voor deze drie loop sters werd 11,3 afgedrukt. Lidia Makkinje bezette de zesde plaats in 11.7 seconden, haar beste seizoentijd. Het 4 x 100 meterkwartet Wilma van Gooi, Trudy Ruth, Mieke Sterk,en Lydia Makkinje noteerde ondanks een matige reikte hoofdprijs in een loterij t»n bate van oude zeelieden. „Ijsland heeft goede politie”, zei Fred Cramer, Fischers niet-geaccredi- teerde „ambassadeur” op Ijsland. „Ze gaven de reporters geen schijn van kans. Bobby had in de wagen al ge vraagd of de reporters erg wild wa ren”. Fischer verdween alleen in zijn door een politiekordon tegen de inmiddetls toch gearriveerde reporters beschermde huis, maar kwam even later bloots voets en in een T-shirt naar buiten rennen en vroeg de politiemannen of ze wisten waar zijn bagage was. John Hofland en Hein de Goederen gaven in de eerste rakken de indruk dat de Hollanders de Friezen wel op verlies zouden zetten. Jack de Wilde, een fanatie ke Fries, kleefde achter De Goederen en dwong hem tot een langdurig gevecht waardoor de andere Friezen de kans kre gen op te rukken. Bouw van Wijk schoof echter ook naar voren en kwam zelfs voor Hofland te liggen, maar daarmee was de opmars van de Kaagzeilers tenein de. Alle vijf Friezen grendelden een ver dere doortocht van Hollanders af en in casseerden de volle winst. Er volgen nog drie races, maar inmiddels is wel komen vast te staan dat er twee zwakke schakels in het Kaagteam zitten, de nieuweling De Vries en de Zaankanter Booij. Het Friese team daarentegen met Henny de Vries, De Wilde, Hof, Alberda en De Jager bestaat geheel uit routiniers. De open regenboogstrijd werd een ver rassende zege voor de jonge dochter van John Hofland <14 jaar), die zelf als be manning meezeilde. De oude rotten keken wel vreemd op, dat er voor het eerst een meisje hen de baas was op het water. Een unieke prestatie die alle respect afdwong. Alberda finishte als tweede en Do van der Hulst als derde. De echtgenote van de Kaag-voorzltter Vollebregt was de tweede vrouw die beslag legde op een dag-zege. Mevr. Vollebregt-Tonnen versloeg met haar Yngling de bekende zeilrot Henk de Rui j ter. De 19-jarige nieuweling Jim Connors, die in de eerste ronde al uithaalde met een zege op de sterke Zuidafrikaan Bob Hewitt, had geen antwoord op het sluwe spel van de 25-jarige Roemeen Nastase. Er bleef de jongeman uit Californië, die het spel van zijn grootmoeder leerde, niets anders over dan het hoofd te schud den in wanhoop. Vooral de passeerslagen van de nukkige Roemeen waren onna volgbaar. Daarbij kwam dat Connors geen enkele kans aan het net kreeg. Kon de Amerikaan in de eerste twee sets de schade nog tot 6-4 beperken, in de derde set behield hij slechts één keer zijn opslag (6-1). REYKJAVIK. Dinsdag is in Reykjavik een volkomen chaotische dag geworden, waarin weliswaar het doorgaan van de match aanzienlijk waarschijnlijker werd doordat het wopder zich voltrok dat Fischer in Reykjavik arriveerde, maar waarin ook de stand van zaken een vrijwel volle dige keer heeft genomen. Nu is het Fischer die wil spelen, maar zijn de Russen (dat is wat anders dan Spasski) begonnen de zaak te traineren en de moeilijkheden die zij zijn gaan veroor zaken zouden, als er geen oplossingen voor worden gevonden, zelfs tot een uittreden van de Sovjet-Unie uit de Wereldschaakbond kunnen leiden. Wanneer de Russen hun eisen dat Fischer Spasski zijn excuses moet aan bieden en dat de FIDE Fischers gedrag duidelijk moet veroordelen) consequent zullen blijven volhouden, zal de presi dent van de FIDE, prof. M. Euwe, ertoe gedwongen zijn nu Spasski te diskwalificeren. Nadat gedurende de dag zowel Fi scher als Spasski had verklaard dat hij de match wilde spelen, was dins dagavond de situatie als volgt: Fischers afgevaardigden Paul Marshall en Bill Lombardy onderhandelden met de Russen Geiler en Krogius over de be staande meningsverschillen en aange zien het onzeker is wanneer deze on- derhandelingen resultaat zullen opleve ren, is het nog steeds onduidelijk wan néér en zelfs óf de match zal beginnen. Dat kan donderdag zijn, dat kan zon dag zijn, dat kan nooit zijn. In Reykja vik houdt men niet langer de adem in. maar begint men, beschaamd over deze chaos, te lachen. Het is uiteindelijk het aanbod van de Engelse magnaat en schaakmaecenas Slater geweest, dat Fischer uit New York tevoorschijn heeft getoverd en daarmee heeft de Amerikaan het wel zeer hoge spel dat hij met zijn kans op het wereldkampioenschap heeft ge speeld, gewonnen. Dinsdagmorgen om 7 uur kwam Fi scher op het vliegveld van Keflavik aan. Hij hoefde, zoals hem beloofd was, niet de douane te passeren en werd onder politie-escorte in een Mer cedes (een van zijn speciale eisen) naar zijn speciale villa in Reykjavik ge bracht. Die villa is de nog niet uitge- 1 lw -" 'Af

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 18