Vergunning voor uitvaren tot windkracht vijf IJMUIDEN voor sport visserij op Noordzee BEVERWIJK Kinderen speelden demonstrantje gedurende de pauze Poppentheater Henk Abbink met Meisje op fiets sloeg voorover „Dolfijn” aanwinst Proefvaren en proefvissen Langdurige zit door hoge nood „Schaterlach Revolutie” INDEUMOND Ir j City Kennemer Theater Luxor H a venbe richten Metingen door RIVO en NIOZ planktondeken IN DE VISHAL Twee mannen van wisse dood op Noordzee gered VELSEN 4 5 DONDERDAG 6 JULI 1972 t. Artistiek geslaagd o Nare dingen hier het m.s. „Dolfijn” (174 b.r.t.), dat eigendom is van „Noordzee Sport visserij IJmond”. Het schip stamt uit 1939. Het is aangepast aan deze tak van sport en voldoet aan de door de Scheepvaartinspectie gestelde eisen voor recreatievaartuigen. Afgezien van het feit dat de schipper de be schikking heeft over radiotelefoon- apparatuur en echolood (bovendien geïnstalleerd) heeft men de „Dol fijn” eveneens uitgerust met de ver plichte reddingsboeien, zwemvesten en een speciale reddingsboot. Tevens zijn op het schip sanitaire voorzienin gen getroffen. - te! ilffi."iïïites stelde op zee een vi'sje te verschal- DE POPULAIRE westernheld Clint Eastwood heeft voor de film „Dirty Harry” eens afstand genomen van prairie en saloon, om nu als detec tive met de typerende bijnaam „Smerige Harry” met hetzelfde elan moordenaars te gaan achtervol gen. In dit geval is het de killer Scor pio, die na een onschuldig meisje te hebben gedood enige andere jonge lieden hetzelfde wrede lot ondergaan, hetgeen voor de politie het sein wordt hem op leven of dood te gaan ach tervolgen. En dit in de letterlijke zin van het woord, want Scorpio is waar lijk niet voor een gat te vangen. Tel kens weet hij op het nippertje te ont snappen, tot in de laatste taferelen de eindafrekening volgt. Tussen Har ry en Scorpio ontstaat een enerve rend revolvergevecht, waarbij de overwinnaar als vrij man het strijd toneel kan verlaten. Wie dit is wordt van vrijdag- tot en met woensdag avond telkens in City onthuld. Bgf - ■Ml IJMUIDEN. De sportvisserij op de Noordzee vanuit de haven van IJmuiden neemt een steeds belang- rijkere plaats in- Deze week is de vloot die tot nu toe met zestien sche- BURGERLIJKE STAND ft -ft films id id van jr d d 1 (Van onze verslaggevers) KO VAN LEEUWEN. e n 1 Per stuk: haai 100-68. i. (Van een onzer verslaggevers) kool vis 2 42; koolvis 3 60-45; tarbot 350- 1 i 1 o k (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). i o l: l- !1 r. Vooral in artistiek opzicht mag dit op treden uiterst geslaagd worden genoemd. dag „Tripster van 16”, waarin door Eli Wallach, Deborah Winters en anderen op de gevaren van het LSD-gebruik wordt gewezen. Tenslotte in de eerste matinee van zondag „De vier clowns”; waarvoor wordt getekend door Stan Laurel, Oliver Hardy, Buster Keaton en Charley Chase. n 5 6- de k- H. V. •0; I. 1 r, i. 1 6- R. 6- H. :r-f jst T. H. n- O. de WAARSCHIJNLIJK IN het kader van de huidige vakantietijd wordt van zondag- tot en met woensdagavond in dit theater Norman Wisdoms klucht „De Ijzervreter” nog eens vertoond. Deze destijds nogal populaire Engelse komiek speelt hierin de rol van een jongeman die graag bij de politie zou willen komen, maar daarin niet slaagt wegens zijn te kleine postuur. NIETTEMIN BRENGT zijn brandende liefde voor het beroep dat ook zijn vader al ambieeerde, hem in voortdurend con tact met Scotland Yard en het lukt hem tenslotte te worden ingeschakeld bij de IJMUIDEN. De aanvoer in IJmuiden bestond woensdag uit: 123 kisten schelvis; 78 kisten wijting; 332 kisten kabeljauw: 8 kisten koolvis; 2 kisten en 322 premiekis- ten haring; 19 kisten en 91 premiekisten makreel; 252 kisten schol; 120 kisten schar; 88 kisten diversen en 4700 kilogram tong. Prijzen, per kilogram, in guldens: zalm 8,32-6,80; tarbot 9,19-8,98; grote tong 8,59- 7,80; grm. tong 8,64-8,10; kim. tong 8,32- 7,81; tong I 9.29-8,20; tong II 8,79-8,01. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Bij een 25-jarig meisje dat dinsdagmiddag met haar fiets in de Lange Nieuwstraat reed, raakte de tas, welke aan het stuur hing, tussen de spaken van het voorwiel. Het meisje sloeg voorover, doch het letsel viel mee. Via het Zeeweg Ziekenhuis is zij door de Onge vallendienst naar haar woning gebracht. pauze kregen de kleuters van de poppen- kastmensen allemaal een zwart bord met een krijtje uitgereikt, waarop zij zelf hun demonstratieve bijdrage konden ontwer pen. De kleintjes leefden zich uiterst crea tief uit, op het grasveld van Beeckestijn en kwamen met verrassende resultaten. Met de tong in de mondhoek, het gezicht vlak op de grond, werden de borden volgekalkt, niet alleen met leuzen, maar ook met schitterende tekeningen. Eén van de kinderen bleek het niet zo eens te zijn met de zienswijze van Dolly Mina en de poppenkastspelers en had op haar bord gezet: „De generaal heeft gelijk, want David moet in dienst en er mogen geen honden lopen.” Per 50 kg: schelvis 1 57; schelvis 2 63- 57; schelvis 3 53-35; schelvis 4 49-39; wijting II 60-39: schar 44-16; kabeljauw 1 65; kabeljauw 2 67; kabeljauw 3 80-56; DE SPECIALE voorstelling van hedena vond belooft met de amusante tekenfilm „Asterix en de helden” een uurtje fleur en vrolijkheid. Het zal de vele lezers van deze populaire strips wel bekend zijn dat Asterix en zijn helden door de geheimzin nige drank van Panoramix in staat wor den gesteld tot het ontwikkelen van for midabele krachten, tot schade en schande van de Romeinse legioenen. Een gegeven dat zich uitermate voor een vrolijke te kenfilm leent. In de matinee van zondag tenslotte nog eens „Wiiyietou in de doden vallei”, welke film als de bekroning op deze bekende serie kan worden be schouwd. IJMUIDEN. Twee mannen, een 54- i een kabeljauw 4 64-52; kabeljauw 5 57-40; jarige bouwvakker uit Egmond en koolvis 2 42; koolvis 3 60-45; tarbot 350- even oude keldermeester uit Alkmaar, die 175; griet 147-130; wolf 95; inktvis 100-75; met een vletje op de Noordzee waren gaan vissen, zijn woensdagavond van een wisse dood gered. Op ongeveer drie mijl van Egmond aan Zee konden zij het niet meer redden: het vletje dreef steeds ver der van de kust af en de twee mannen raakten te water. Vooral ook omdat het spel met de verras send leuke poppen zich niet beperkte tot in het beschutte speelkastgedoe. Het spe len werd uitgebreid tot in het hele zaaltje van het Noordelijk Koetshuis, doordat en kele spelers als getrouwe kopieën van de vertoonde poppen soms plotsklaps uit de „kast” naar buiten kwamen. Als bezwaar zou kunnen worden aange voerd dat het gegeven voor de allerklein sten misschien wat te moeilijk was en dat de jeugd spelenderwijs gedwongen werd een bepaalde mening te vormen .Al dient bij dit laatste te worden opgemerkt dat wel mag worden aangenomen dat de be doeling oprecht waren. Ik bedoel te zeg gen dat er in het poppenspel wel degelijk werd duidelijk gemaakt dat er in de paüze werd gedemonstreerd om de zaak zelf en niet om het spelletje, al zal die ernst vooral bij de kleinsten nog niet zo zijn overgekomen. Clint Eastwood, ditmaal als de genade loze detective Dirty Harry in de gelijkna mige sensatiefilm die in het nieuwe pro gramma van City zal worden vertoond. plat; Brightling, Londen; Reestborg. Leith, en duizenden sportvissers in staat T Tmt11nJnan l.nndon I Tmmrwn •*- Donderdag vertrokken van IJmuiden: Ciudad de Armenia, Rotterdam; Regitz Tholstru, Kokar; Reestborg, Kolding, IJ muiden; Joan C, Whitby, IJmuiden; Boy Matiessen, Flixborouh; Hosatia, Bremen. IJMUIDEN. Het onderzoek met be trekking tot de planktonvergiftiging in het kustwater van de Noordzee, vanaf Wijk aan Zee in noordelijke richting, dat woensdag is ingesteld door biologen van het Rijksinstituut voor Visserij Onderzoek in IJmuiden, heeft geen nieuwe ontdek kingen opgeleverd. De conclusie is, dat de situatie stationair is gebleven. Zoals ge meld, kunnen de weersomstandigheden, momenteel wel heel onzeker, hierin ech ter verandering brengen. RIVO - NIOZ (Nederlands Insttuut voor Onderzoek van de Zee) op Texel, werken hecht samen met betrekking tot metingen en waarnemingen langs de kust lijn.. Het verhaaltje speelt zich af rond het kleuterdrietal Jopie Paw, een Chinees jon getje (u weet wel van Paw .paw .paw, wat kinderen roepen als schietgeluid), Bart je, een lekker Amsterdams donder- steentje en het Surinaamse meisje Pieter selie. Samen met het hondje Kikker wor den zij het slachtoffer van het verkeer, van schietoefeningen in de bossen en van de strenge politieman. Allemaal nare din gen op een hoopje. Maar Bartje’s zus Dolly Mina brengt met veel doortastend heid redding en ook Pieterselie’s bloedver want opa-Koffie, uit ons warme rijksdeel over zee, komt een vrolijke duit in het zakje doen door aan het eind van het verhaal de generaal om te toveren in een clown. Bij aanvang van de voorstelling leken de jeugdige kijkertjes alles nogal gereser veerd te bekijken. Dat was echter meer schijn dan werkelijkheid, want toen het eenmaal nodig was kwamen de blijken van meeleven dapper uit de kinderkeel- tjes. Voor de demonstratieve optocht in de De eigenaars hebben de laatste maan den hard gewerkt om de „Dolfijn” voor de o fficiële proefvaart woensdagmiddag gereed te maken. Een groot aantal geno digden maakte met het schip op een Geboren: W. M. C. Appelman-de Ruij- ter, d„ de Lumeystraat 7, lUmuiden; T. C. Meijer-Bakker, d., Scheijberglaan 244, IJ muiden; G. C. van Son-Bouwens, d., De Zandkuil, 15, IJmuiden; M. C. Lourens- Keirsgieter, d., Vechtstraat 31, IJmuiden; A. A. Carton-van Zonderen, z„ School straat 1, IJmuiden; A. J. Sanders-Philippo, z., Gildenlaan 419, Velsen(noord); H. J. Karemaker-Zonneveld, d„ Willebrord- straat 47, IJmuiden; C. E. Dekker-Haver, d„ Reggestraat 7, IJmuiden. Overleden: P. van de Polder, 73 jr., weduwe van A. Schouten, Lagersstraat 28, IJmuiden; L. G. Snijders, 60 jr., echtge noot van M. Smit, Corverslaan 65, Vel- sen(noord). DIT WEEKPROGRAMMA werd dan reeds van heden- tot en met zaterdaga vond ingezet met „O’Cangaceiro”, een op windende sensatiefilm over een miniatuur- oorlog tussen Braziliaanse troepen en re bellen. De militairen ondervinden hierbij de meeste last van de Cangaceiro’s, die bekend stonden als de wreedste bende aller tijden. Ook de matinee van zondag staat in het teken van strijd en avontuur, dank zij „Zorro, de gemaskerde wreker” Donderdag aangekomen in IJmuiden: Steersman, Gravesend; Baltique, Oslo; Eg lantine, Rotterdam, IJmuiden: Valiant, Bremen, IJmuiden; Hanau, Rio Haina; Engelina Broere, Rotterdam; Oltul, Lulea, IJmuiden; Autostrada, Dover; Travestein, Antwerpen; Jomsborg, Grangemouth; Herm-S, Swansea; Amstelstroom, Huil; Zaanstroom, Felixtowe; Gnieszno, Sluiskil, IJmuiden. SCHEVENINGEN. Woensdag werden in Scheveningen aangevoerd: 100 kisten kabeljauw; 20 kisten schol; 20 kisten varia a; 200 kg tong. i OP HET GEBIED van de seksklucht blijkt tegenwoordig niets meer te dol, getuige „The love pil”, met welke film men zich eventueel van heden- tot en met zaterdagavond in het Kennemertheater kan amuseren. Het is allemaal begonnen om een zojuist uitgevonden pil, waardoor de vrouwen alle schaamte verlieen en alle mannen openlijk op straat worden aangerand. Zodat het resultaat door het verhuurkantoor kan worden voorzien van de aanbeveling: „De meest sexy, grappig ste en schandelijkste film ooit gemaakt!”. VERVOLGENS TOT en met woensdag avond „Liefde door de achterdeur”, een soortgelijk produkt, aangekondigd als „een dolle, naakte klucht, waarin natuur in natura wordt betaald”. Voorts draait in e nachtvoorstellingen van vrijdag en zater- - haai 75-57; rode poon 150-75; bot 6,50; haring 36,40-25,60; makreel 71,20-20. Besommingen: SCH 11-3900; 28-4300; 32-3300; VL 131-1680; 142-4400; IJM 36- 590; BX 652-8300; HD 56-3700; KL 50- 1100; WR 136-940; YE 25-1450; VD 9-1030; 15-2290; 19-3750; 25-1450; 44-1100: 89-600; UK 48-5500; 73-6100; 115-3040; U K 23- 107-8300; 196 en 234-3080. VELSEN. „David moet vrij! David moet vrij!” Gewapend met deze kreet liep het zaaltje kleuters compleet met e chte demonstratieborden om de eis kracht bij te zetten, rond het pleintje tussen de beide koetshuizen van het landgoed Beec kestijn, onder aanvoering van enkele spe lers van het „Poppentheater Henk Ab bink”. Het was een onverwacht gebeuren dat voortvloeide uit de eerste helft van het poppenspel „Schaterlach Revolutie” dat toen juist was overgegaan in de pauze. Abbink’s poppentheater uit Amsterdam wilde met dit spel aansluiten bij de reali teit, waarin onder andere valt op te merken dat er voor kinderen steeds min der speelruimte overblijft in onze snel voortschrijdende consumptiemaatschappij Kindervijand nummer één was ook in dit spel natuurlijk het gehaast voortrazend autopark waar we bijna allemaal aan meedoen en waardoor vooral kinderen uit de grote stad steeds minder ruimte voor het zorgeloos spelen krijgen toebedeeld. Het poppenspel was geschreven door Tom Ligtveld en hij had er naast het verkeerselement ook andere voor kinde ren hinderlijke zaken in verwerkt, zoals een barse oom agent met een soort twee lingbroer die generaal was. Bij stralend weer, op een kalme zee maakte het nieuwe sportvissersschip „De Dolfijn” een zeer geslaagde proefvaart. Woensdag vertrokken van IJmuiden: wordt binnenkort^ radarapparatuui Hein von Bargen, Flixborough; Haithabu, Flixborough; Berlinertor, Great Yar mouth, IJmuiden; Eemsmond, Harlingen; Tor Anglia, Gothenburg; Louise Smits, Hamburg; Albion, Calais, IJmuiden; Sti- ren, Basse Indre, IJmuiden; Berwald, Antwerpen; Eemland, Hamburg; Pial, Whitstable: Jalta, Stade; Oriole, Dagen ham; Claus, Wismar; Aardenburgh, Ant werpen; Brightling. Grimsby; Torstein, Bremen; Gazelle, Boston, Zaandam; Mak hov, Wismar; Smit Lloyd 11, Cont, plat IJmuiden; Venus, Kristiansand. oplossing van een misdaad, waar Norman moet optreden als de dubbelganger van een levensgevaarlijke misdadiger. De com plicaties en de dolle situaties welke van deze vermomming het gevolg zijn, laten zich bij een kluchtspeler als Norman Wisdom verder gemakkelijk te raden. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Dinsdagmiddag, om streeks vijf uur, bevond zich in de bosjes naast de Julianabrug een bejaarde IJmui- denaar in moeilijkheden. Dë 76-jarige man kreeg tijdens een wandeling zulk een hoge nood, dat‘hij besloot zijn behoefte te doen in de bosjes. Hierna kon hij echter niet meer overeind kómen én hef duufdé maar liefst anderhalf uur voordat een voorbijganger reageerde op zijn hulpge roep. De man was na zo’n lange en ongemak- keljike zit niet meer in staat te lopen en door angstvisioenen zeer nerveus gewor den. Door de Ongevallendienst is hij naar het tehuis waar hij woont gebracht. II lil Een groot geluk was, dat omstreeks halftien de Urker viskotter „Gerrie” UK 148 de mannen in nood opmerkte en kon oppikken. Beiden zijn vanmorgen, met hun vletje, veilig afgeleverd in de IJmuidenee vissers- haven. uiterste rustige zee een trip in de richting van het REM-eiland bij Noordwijkerhout. Uiteraard werd tijdens deze reis menig visje gevangen. De „Dolfijn” is het tweede schip voor „Noordzee Sportvisserij IJ mond”. Reeds geruime tijd is de „Tonijn” in de vaart. Wanneer de weersgesteldheid het maar enigszins toelaat, varen beide schepen elke dag uit. Er is vergunning om tot en met windkracht vijf het ruime sop te kiezen. Er wordt omstreeks acht uur ’s morgens vertrokken vanaf de steiger bij het IJmond-paviljoen, in welk restaurant men zich een uur voor de afvaart moet melden. De thuiskomst is elke middag tussen vier en vijf uur. Koffie en soep worden aan boord geserveerd. Er bestaat gelgenheid een hengel te huren. Inlichtin gen over deze aardige vorm van recreatie kan men telefonisch inwinnen, onder nummer 02550-18449- IJmuiden; Joan C, Londen, IJmuiden; Star Assyria, Rotterdam, Velsen; Oriole, Dagenham; Fionia, Gunness, IJmuiden; ken, opnieuw uitgebreid. Het betreft Taurus, Hamina; Boy Mathiessen, West- Hartlepool; Meteoor, Bremerhaven; Rue- stringen, Londen, IJmuiden; Farel, Leith, IJmuiden; Jean E, Londen; Lancing, Sho reham; Venus, Kristiansand; Loa, Bre men ;Lone Dania, Zilos, IJmuiden; Hilva- renbeek, Ala, Velsen; Regitze Tholstrup, Brunsbuttel; Durward, Rotterdam, IJmui den; Antarctica, Teignmouth; Erik, Bre men; Lucjan Szenwald, Stettin; Patani, Rotterdam, Canis, Bergen; Rio Casca, Co ty ton; Finlandia, Selby. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Amstelland, Bremen; Smit Lloyd 11, Cont.plat, IJmuiden; Eleftheria, Manches ter; Baus, Cont.plat; Tideland 10, Cont.- pen vanuit de vissersplaats opereer- Met opgetogen gezichten volgden de kleintjes de avonturen van hun poppenhelden in het Noordelijk Koetshuis van het landgoed Beecke stijn. l ft' ,S.:

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5