BIJ VLAAMSE FAMILIE AAN BRUILOFTSMAAL Bolland Bolland kreaier Soosagenda Top de pop pop dertien FESTIVAL: WISSELEND SUCCES Achter de koets aan naar de Brakke Grond Het piepjonge succes van Golden Earring Beverwijk m MUSICAL KAMPERMAN „HAIR” Meest vërkochte boeken Foto-opdrachten Amsterdam 1971 Extra postzegel van Rode Kruis Pueri Cantores” in Den Bosch 8 BONTSPECIALISTEN I DONDERDAG 6 JULI 1972 (Van onze kunstredactie) VOOR ONZE ABONNEES IN OPENLUCHTTHEATER BLOEMENDAAL 14 en 15 juli 8.30 uur De prachtige nieuwe collectie bontmantels van Kamperman is NU geheel compleet. Bont in vele modellen van strak modern tot tijdloos luxueus. Komt u daarom NU eens kijken en passen en ervaar onze speciale zomerprijzen. Uw nieuwe mantel of bolero bewaren wij desgewenst gratis tot de winter in onze bontkluis. MEDEWERKERS AMSTERDAM Dit moet u van avond eens doen. U zorgt dat u om acht uur bij het stadhuis in Amster dam bent. Daar ziet u een pasge trouwd stelletje in een koetsje stap pen: Ivo Pauwels en Doris van Cane- gem. Ja, hij keurig in jaquet en zij in het lang en wit; ze heeft een korte sluier en allemaal knoopjes van voren en op de buik een strik. „Heel goed gemaakt; je ziet er niets van”, zei Hilda, de buurvrouw van Doris. Nou ja, u weet hoe dat gaat, nietwaar met een bruiloft. ADVERTENTIE k Bolland Bolland Jeugdcafé, Eemstraaat 6, vrijdag: soos. >Vv\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/LAAAAA7V\AA/VAAA/t/\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA 11 Lid Stichting Bontwaarborg, uw waarborg voor onze vakmanschap. Wagenweg 11 Haarlem - Tel. 31 20 86 100 meter van Houtplein, parkeren voorde deur! Sollicitaties vóór 14 augustus bij de sekretaresse: mevr. B. Blomjous-Deur, Joh. Bosboom- laan 22, Heemstede. Voom-Voom, Spaarnwoudestraat 61, vrijdag, zaterdag en zondag: drive-in- show. Sporthal Beverwijk, zaterdag: Gol den Earring met In het voorprogram ma: Angel. iig in. zoekt wegens uitbreiding van zijn aktiviteiten voor de kursussen: werken met hout en metaal tekenen zeefdrukken pottenbakken bewegingsexpressie fotografie/film en voor het begeleiden van kindergroepen Gegadigden dienen te be schikken over een kunst zinnige vorming en een pedagogies-didaktiese op leiding of leservaring. Honorarium volgens rijks- regeling. wil men ook doorvoeren in het bestuur, dat tot dusver bij opengevallen plaatsen zonder inspraak zichzelf aanvulde. De drie grote steden (B. en W. of gemeenteraad zelf) mogen elk twee personen aan wij zen, al dan niet uit het gemeentelijk apparaat afkomstig. Het Rijk wijst drie personen aan, waarna de hele groep nog eens vier personen aantrekt, om de deskundigheid op de verschillende gebieden die het Fes tival bestrijkt zo goed mogelijk te doen vertegenwoordigen. De leden zitten maxi maal twee maal vier jaar. Er is de laatste jaren veel kritiek geweest op de regentes ke structuur van het Festival-bestuur. De voorzitter mr. H. J. Reinink, die 70 jaar is en alle 25 jaar dat het Festival bestaat het bestuur geleid heeft, wil op 1 november aftreden. Vier van de huidige bestuursleden blijven nog een jaar aan: dr. J. Hulsker (die Reinink opvolgt) H. D. R- G. Hartong, drs. H. J. van Royen en mr. M. Vrolijk. De drie steden en het Rijk hebben zo’n grote stem in het kapittel omdat zij het geld fourneren voor het Golden Earring, het Haagse popfeno- meen dat zo langzamerhand geen ver dere introductie behoeft, treedt zater dagavond 8 juli op in de Beverwijkse sporthal- In het voorprogramma staat de Amsterdamse heavy-rockgroep An gel. Donkey-Shot, A. Verherentstraat 1, Heemskerk, vrijdag en zondag: disco. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: bar-dancing-disco. Duits.Slechts voor drie jaar, waarna zij weer (voorgoed zeggen ze) terugkeer den naar Den Haag. Veel invloed behalve een ruime blik op de wereld, blijkt het verhuizen niet te hebben gehad op hun schoolpresta ties. Beiden zijn overgegaan en in de afgelopen twee jaar zijn ze vrij aktief geweest op school. Rob was twee jaar terug bondsvoorzitter en Ferdi was verleden jaar hoofdredacteur van het schoolblad „Op de drempel”. Omdat zij nu op de drempel staan van internationaal succes, willen zij hun extra activiteiten op school wat beperken en zich meer op de muziek richten; hoewel de school nummer één blijft. „Onze nieuwe single is weer gepro- duced door Eddy Ouwens. Die doet werkelijk verschrikkelijk zijn best voor ons. Trouwens, Dik Bakker, die onze arragementen schrijft, mag ook best eens in het zonnetje gezet worden- De mensen bij Negram zijn erg en thousiast over het nummer. Ja, de teksten en muziek schrijven we samen. We hadden vier nummers opgenomen. Er zijn er twee van uitgezocht. De A- kant wordt „Wait for the sun”. Op elf juli is het tweetal te zien in „Zo maar ’n zomeravond”. Berio en To You van Peter Schat in Carré in Amsterdam (1100 bezoekers). Oi- dipous van Harry Mulisch haalde ook een redelijk grote belangstelling: in Amster dam 80 procent (de laatste voorstelling was zelfs uitverkocht), in Den Haag 78 procent en in Rotterdam 66 procent. Bal let werd het beste bezocht in Amsterdam, het Nationale Ballet had meer succes dan de buitenlandse groepen. De opera Falstaff van Verdi trok ook de meeste bezoekers in Amsterdam. Twee van de dan toch nog overgebleven trefze kerheden, namelijk de Berliner Philhar- moniker onder leiding van Von Karajan en het Amadeus Kwartet haalden respec tievelijk in Amsterdam zaalbezettingen van 90 procent en 100 procent, in Den Haag 100 procent en 75 procent en in Rotterdam 100 procent en 70 procent- Neerlands Hoop in Bange Dagen trok met 18 voorstellingen overal uitverkochte za len. DEN HAAG. Met ingang van 1 sep tember zal de PTT een bijzondere cijfer- zegel van 5 cent zonder toeslag toevoegen aan de Rode Kruiszegels welke van 15 augustus tot en met 30 september in de verkoop zullen zijn. De PTT doet dit in verband met de tariefwijziging met in gang van dezelfde datum. De cijferzegel dient ter bijfrankering voor de waarden, die als gevolg van de tariefwijzigingen buiten gebruik zullen raken. Op de zegels zijn in rood de waarde en de belettering alsmede het Rode Kruissymbool op een wit fond aan gegeven. Het ontwerp is van Marte Reeling uit Amsterdam. De verkoop en geldigheidstermijn zijn gelijk aan de reeds eerder aangekondigde vier Rode Kruiszegels (20+10, 25 en 10, 30 15, 45-+-2Ö cent). De prijs per serie zal 1,85 gaan bedra gen. Welnu, als u het koetsje volgt, bent u een half uur later in de Brakke Grond, vanouds een zalencentrum voor bruiloften en partijen, waar óók toneel gespeeld wordt. Daar is de receptie en kunt u het bruidspaar en naaste familie feliciteren. Ik moet u nog melden dat het Vlamingen zijn, zodat de ceremoniemeester uw naam hardop aankondigt bij het bruidspaar. Dat schijnt daar de gewoonte te zijn. Het kan ook nog zijn dat u van Han Surink, de directeur van de Theater Unie, bij de ingang een cadeautje in de hand gestopt krijgt om aan het bruidspaar te geven. Achter de feestelingen staat een grote tafel met snelkookpannen, brood trommels en vult u zelf maar in. De obers gaan rond en u kunt kiezen: jus, cherry of sekt. En u mag na de receptie mee naar een andere zaal waar de familie met een paar vrienden en buurvrouw Hilda met haar sukkel van een man gaan eten. De grote tafel staat deftig gedekt en de ceremoniemeester met twee dienstertjes kondigt de gangen aan. Lekker hoor, maar je ziet ze alleen maar doen of ze eten; precies in de maat. Het is u duide lijk, dit is een toneelstuk: „De bruiloft”, geheten en geschreven door Bertolt Brecht, En nu moet u maar even vergeten dat het diezelfde Brecht is die allerlei boeiende, maar toch ook wel „zware” Arnoldushoeve, Hoofddorp, donder dag: film, zaterdag: disco. Riverside, Spaarne 91, woensdag: soos, vrijdag en zaterdag: disco. De Huif, Gen. de la Reij straat 4,z dinsdag: De Bond, donderdag: Love Inn. (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Het veertiende inter nationale congres van de federatie „Pueri Cantores”, is woensdag in Den Bosch begonnen met een invasie van 4000 kerk- zanpertjes van verschillende koren. Zij zijn afkomstig uit vele landen ter wereld: Canada, Amerika, Engeland Spanje, Ita lië, Frankrijk en België. Ook China en nog vele andere landen zijn naar Den Bosch gekomen om daar vier dagen lang te verblijven en met elkaar kennis te maken. Naast concerten die door de koren elk apart worden verzorgd voor bijvoorbeeld bejaarden en andere instellingen, worden er eveneens door 100 koren gezamelijke optredens gehouden Kardinaal Alfrink heeft toegezegd de vredesdienst bij te wonen. Deze dienst is zaterdagavond in de Brabanthallen in Den Bosch. Ook hier zullen alle koren tegelij kertijd optreden Het Concert der Naties besluit zondagavond 9 juli in de kathe draal van Den Bosch het 14e internationale congres van Pueri Cantores 1. Hello-A Mouth MasNeal; 2. A. whiter shade of pale Procol Harum; 3. Meisjes met rode haren Arne Jansen; 4. Let’s Dance The Cats; 5. Matri mony Gilbert O’Sullivan; 6. Un canto a Galicia Julio Iglesias; 7. Oh Babe, what would qou say Hurricane Smith; 8. Loco Por Ti Chris Montez; 9. Give up your guns The Buoys; 10. Jumbo Dizzy Man’s Band; 11. Conquistador Procol Harum; 12. Margrietje Louis Neefs; 13. Summertrain Sandy Coast. AMSTERDAM. De tien meest ver kochte boeken in mei en juni zijn, volgens de opgave van de „Collectieve propaganda van het Nederlandse boek”- 1. Herinneringen aan Godfried Bomans (Elsevier), 2. Germaine Greer De vrouw als eunuch (Meulenhoff Nederland); 3. Rapport van de Club van Rome (Spec trum); 4. G. K. van het Reve De taal der liefde (Athenaeum-Polak Van Gennep; 5. Mevr. Dr. A. A. A. Terruwe Geef mij je hand (De Tijdstroom); 6 Jaap Kramer en Wim de Bruijn Zwervend over de Wad den (contact n.v„ Boek van de maand CPNB), 7 Alistair Maclean, De zwarte kruisvaarder (Elsevier);, 8. Arthur Hailey wielen (Zuid-Hollandsche Uitgevers-Mij); 9. Nadjezjda Mandelstam Memoires (Van Oorschot); 10. Godfried Bomans Op reis rond de wereld en op Rottumerplaat (El sevier). De democratisering die het Holland Festival nastreeft in de programmering, 1 Ftstival. PLAATSEN DAGELIJKS AAN DE LOKETTEN van HAARLEMS DAGBLAD, IJMUIDER COURANT en BEVERWIJKSE COURANT 10,—tegen inlevering van deze advertentie Ferdi en Rob zitten beiden nog op het lyceum. Ferdi is overgegaan naar de 4e klas gymnasium en Rob is over gegaan naar de vijfde klas van het atheneum. Op school is het begonnen. Niet in Den Haag, maar in Port Eliza beth in Zuid-Afrika, waar de jongens geboren zijn, zaten zij samen met hun oudere broer in een bandje. Het gitaar spelen, dat hun broer hen bijbracht op het zuidelijk halfrond, moet nu op het noordelijk halfrond zijn vruchten gaan afwerpen. Op de leeftijd van 10 en 11 jaar kwamen zij naar Nederland, waar zij het bijzonder moeilijk kregen met hun Nederlandse taal. Thuis in Afrika had den ze wel Nederlands gesproken maar schrijven was er maar zelden aan te pas gekomen. Daarbij komt nog dat de Bolland Brothers op een Engels internaat zaten. Na twee jaar de lucht van het vlakke land ingeademd te hebben ver trok de familie naar Duitsland, waar zij weer om moesten schakelen op het Organisator is de Beverwijker Ed Bos, die op 13 mei van dit jaar met de groepen Livin’ Blues, Kraayveld en Bintangs in diezelfde sporthal duizend bezoekers trok. Dat was voor hem voldoende om door te gaan. Voor Angel en Rinus Gerritsen (bas, harmonica, orgel, piano), George Kooy- mans (sologitaar, zang), Barry Hay (fluit, slaggitaar, zang) en Cesar Zuide- wijk (drums) moet zaterdag vijf gulden op de kassaplank komen. De voorver koopadressen zijn: disco De Weyer, Breestraat; kapper Minneboo, Europa- plein; radio Molenaar, Begijnestraat en reisbureau Orion, Deutzstraat, Heems kerk. Een scène uit de bruiloft. stukken heeft geschreven. Dit is een stuk bijna-cabaret, dat uit het leven gegrepen is. Want wat gebeurt aan dat bruilofsmaal. U kent het: vader probeert zijn flauwe anecdotes te slijten, maar ze zijn een beetje onappetijtelijk, dus iedereen pro beert er doorheen te praten. Moeder zit voortdurend te kijken of haar zoon, de bruidegom, wel genoeg eet. En buurvrouw Hilda loert kritisch naar het meubilair dat de bruidegom zelf heeft gemaakt, naar de buik van de bruid en houdt intussen een scherp oog op haar echtge noot. Maar ja u weet hoe dat gaat, een cognacje bij de koffie en de beleefdheden zijn voorbij. Er wordt gedanst en geflirt- Vriend Max zingt een schunnig lied en het allerergste gebeurt: het zelfgelijmde meubilair begeeft het. Afijn, het loopt een beetje mis; de gasten en de familie gaan al te vroeg weg, de bruid in tranen, de bruidegom woedend. Is het wel zo gewel dig om netjes getrouwd te zijn? Brecht schreef het stuk toen hij 21 was om lekker tegen de schenen van het burgerdom te trappen. Het Ringteater- Marcel Peeters Centrum te Antwerpen heeft het stuk laten vertalen op z’n West- Vlaams door Roland de Cancq. Het resul taat is een fris brok toneel, waar lekker Vlaams gepraat wordt, wat goed te volgen is, want de spelers hebben zich enigszins aan Amsterdam aangepast. Het is geen nagebootste, net-echte werkelijkheid. Er wordt theater gemaakt op een zeer sub tiele manier. Jaak Vissenaken, die de voorstelling regisseerde, heeft uitstekend werk gele verd, dat zowel eer doet aan Brechts theater-opvattingen als aan de eis om simpel toneel te maken, waarin ieder gewoon mens zich zelf kan herkennen. Met hetzelfde simpele, pi etentieloze vak manschap werken de spelers. Kortom een heerlijke avond, dat u kunt besluiten met het gezellig samenzijn na afloop. Dansen toegestaan. Gaat het zien op 6, 7, 8, 12, 13, 14 en 15 juli. JAC HEIJER AMSTERDAM Een wisselend succes. Dat is de conclusie na drie weken Holland Festival. De uiter sten in de pu blieke belang stelling en waar dering, zo vertel de woensdag de directeur van het Holland Festival 1972, mr. J. den Daas, zijn aan de positieve kant de massa-buiten-mani- festatie bij de opening in Den Haag en aan de negatieve kant sommige balletvoorstellingen. Van de 190 voorstellingen in totaal film niet meegerekend hadden er 146 plaats in de grote steden in de Randstad en 44 daarbuiten in de provincie. De AMSTERDAM. De Amsterdamse Kunstraad heeft de experimentele foto- opdrachten van de gemeente Amsterdam 1971 toegekend aan Carl Blazer en André Lamoth uit de hoofdstad. Jaarlijks wordt 10.000 gulden toegekend aan experimente rende beroepsfotografen uit de agglomera tie Amsterdam, die onvoldoende geld heb ben voor hun experimenten. Blazer heeft geëxperimenteerd met de overbrenging van kleurendia’s op postze gels en het vervaardigen van onder meer litho’s. Lamoth heeft gewerkt met gefoto grafeerde objecten met een dieptewerking die door de toeschouwer als „onmogelijk” wordt ervaren. Negram, een steeds belangrijker wordende platenfirma In Nederland heeft behalve de vertegenwoordiging van vele buitenlandse platenmerken ook een zogeheten Hollandse stal. Hiertoe behoren: Bolland Bolland, respectievelijk 15 en 17 jaar. Hun eer ste singletje Summer ’71 werd direkt een hit die nu al in 10 landen is uitgebracht. De beide Hagenaars ver schenen maar liefst vijf maal voor de televisie en kregen vele aanvragen voor live optredens, die zij echter vaak moesten afwijzen- bezoekersaantallen buiten de Randstad zijn de organisatoren als elk jaar tegenge vallen. Over het algemeen zei de heer Den Daas echter tevreden te zijn. Hij verwacht hogere bezoekersaantallen dan vorig jaar. De programmering was dit jaar, meer dan ooit het geval was, gericht op ver schillende publieken. Dit jaar was er ook een duidelijke accentverlegging naar het risicodragend element, zoals de heer Den Daas het noemde. „Vroeger hadden we een groot aantal trefzekerheden. De deli catessen van de Europese muziekcultuur. Maar die hebben dit jaar bij lange na niet meer die prominente rol gespeeld. Vele produkties waren eigenlijk nog in ontwik keling. De getalssterkte van het publiek voor deze niet-traditionele zaken was dan wel niet teleurstellend, maar er was be paald ook geen volle bak”, aldus de heer Den Daas. Een paar uitschieters hierbij waren overigens het Berio-concert in Rotterdam (1370 bezoekers) en bij Allez Hop van 2

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9