Honkbalweek Dreigende Glorioso in cijfers Spelers liepen tenminste niet weg FRASER KREEG LIJN IN NEDERLANDSE TEAM KNBSB: Geen vertrouwen in Italië Fens tekende NEDERLAND-ITALIE WERD PAS IN ACHTSTE INNING GESTAAKT Atletico winnaar beker o* Ook Pijper internationaal scheidsrechter B 5 jL* ft ff Sportpersprijs voor derde honk Lottocijfers 15 «fes i Lu j MAANDAG 10 JULI 1972 <Jl lil (Van onze honkbalmedewerker) „Het (Van onze honkbalmedewerker) Uitslagen softbal Met Keizer, Corver en Vervoort HAARLEM. Tijdens NederlandItalië deed zich het zo langzamer hand traditionele incident voor toen de Italianen er na vier innings de brui aan wilden geven. Zij achtten door de gestaag neervallende regen verder spelen onmogelijk. Eén van de Italianen die zich nogal met de zaken bemoeide was pitcher Glorioso (foto boven). Hij wendde zich onder meer met opmerkingen tot Fred Beckers, die hem herinnerde aan de toestanden in Italië tijdens de Europese kampioenschappen vorig I jaar, toen de Italianen de wedstrijd niet wilden staken voor eigen publiek maar het duel gewoon vier uur onderbraken. Dit stond Glorioso niet aan en hij nam toen een dreigende houding aan tegen Beckers. I Aanleiding voor Richardson om de dug-out uit te stormen en zich op te maken voor een tweede „Sullivans”-knokpartij- Zover kwam het echter niet. Snel ingrijpen van ondermeer coach Ron Fraser (foto 3) voorkwam verdere moeilijkheden. Op de laatste foto proberen enige lieden met I; gravel het terrein weer een beetje bespeelbaar te maken, waarna het nog vier innings duurde voordat er wel gestaakt werd. HAARLEM. Van de voor het weekeinde in de Haarlemse honkbal week vastgestelde wedstrijden gingen slechts door het duel tussen Neder land en Italië en de wedstrijd NederlandAntillen, welke laatste werd gespeeld op het veld aan het Bedmintonpad. De wedstrijd van onze landgenoten tegen Italië vond plaats terwijl de regen gestadig neerviel- Goed honkbal was onder deze omstandigheden nauwelijks mogelijk en het verbaasde ieder, dat de wedstrijd na vijf innings niet werd gestaakt. Op dat moment toch, was er, zoals het tournooi- reglement voorschreef, sprake van een geldige wedstrijd. Nu duurde het tot en met de achtste inning voor de wedstrijd werd gestaakt. HAARLEM. De zevende Haar lemse honkbalweek is een trieste geworden. De laatste indruk blijft het langst kleven: ook het laatste weekeinde verregende. Van de tien dagen dat er in Haarlem gehonkbald moest worden, was precies de helft vol met regenbuien. Slechte weers omstandigheden dus, maar schitte rend honkbal. Het is wonderlijk, hoe snel je aan dat prachtige Cubaanse honkbal went. Velen zullen de Sulli vans van dit jaar een zwakke ploeg hebben gevonden. Die indruk kon ontstaan, omdat het Cubaanse honk bal zo oneindig veel beter was. In werkelijkheid bracht Bob Sullivan de sterkste ploeg die hij ooit had, naar Haarlem. I 4 ’’’SL tfc I F Ik j ftf !1 J .5 J JUWVVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA 4» Ui e (4e HENK KNOL (Van onze sportredactie) MWVWMAMMAAAMAMMAAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA* HAARLEM. De uitslagen van de dit weekeinde gespeelde Softbalwedstrijden luiden: 3. De twee laatste Italiaanse runs waren ontstaan in de zevende inning, mede als gevolg van een tweetal veldfouten- Charles Urbanus: de Nederlandse re velatie van dit honkbalevenement. VELSEN. Als laatste van de Telstar- selectie heeft nu ook middenvelder Tonnie Fens zijn contract met de Velsense vere niging verlengd. Fens tekende opnieuw voor één jaar. Nederland Italië Homeruns: Nederland: Beckers (2e inn.) Italië: Phares (2e inn.). 0-l-l-3-l-0-0-3=9 0“l“0“0“0“0—2“03 Maar het Nederlands team speelde toch. En weer toonde men zich voor eigen publiek niet als de Europese kampioen. De Italianen hadden voor dit duel de beste werper opgesteld. Veel plezier heb ben zij daarvan overigens niet beleefd. In de vierde inning werd hij nl. vervangen, omdat Nederland in de drie voorafgaande slagbeurten al twee runs had gescoord, waarvan één door een homerun van Fred Beckers, door twee honkslagen, twee keer 4-wijd en een „geraakt werper” toen het totaal op vijf bracht. Daartegenover had den de Italianen slechts één run gesteld, die in de tweede innings tot stand was gekomen tengevolge van een homerun van de Amerikaan Phares. Door in de vijfde inning één run en in de achtste nog drie runs te scoren, werd de einduitslag 9- ZWEMMEN. De beste prestaties op de tweede dag van de zwemwedstrijden in Los Angeles kwamen op naam van Linda Stimpson en Franck Heckl, die beste sei- zoentijden af leverden op de 100 meter rugslag (1.07,5) en de 200 meter vrije slag (1.57.0). De laatste tijd maakte ook Steve Genter, die echter als tweede aantikte. DEN HAAG. De cijfers van de Westduitse lotto van dit weekeinde zijn: 1, 3, 6, 7, 18, 28. Zusatzzahl: 8. Olympia- Gewinnzahl: 8163. MADRID. Atletico Madrid heeft za terdagavond in het Bernabeu-stadion in Madrid beslag gelegd op de Spaanse voet- balbeker. De Madrilenen versloegen in de finale, die door 120.000 toeschouwers werd bij gewoond, Valencia met 2-1. Bij de rust was de stand nog 1-1. Voor Atletico scoorden Salcedo (31e min.) en Garate (61). Het doelpunt van Valencia kwam op naam van Valdez (36), Eerste Klas: Uitsmijters-Caribe 8-16. District: Eerste Kias: S.C.H.H.-De Brinkers 14-4; E.H.S.-D.S.O.V. 6-1. Res. 2e Klas: H.H.C. 3-Kennemerland 12-1; De Pino’s 2-Terrasvogels 3 3-18; Res. 3e Klas A: S.C.H.H. 2-E.H.S. 2 9-4; Res. 3e Klas B: De Brinkers 3-T.Y.B.B. 3 3-15; Res. 3e Klas C: Onze Gezellen 5-De Pino’s 14-18. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM Na afloop van de wed strijd NederlandItalië heeft de vice- voorzitter van de Italiaanse honkbal- bond, Aldo Notari de Nederlandse honkbalpers duidelijk willen maken, waarom men de officiële Italiaanse ploeg uit het toernooi heeft moeten terugtrekken. Het is echter bij een poging gebleven, omdat de heer Notari, geen enkele plausibele reden kon aan voeren voor het zeer onsympathieke gebaar van de Italianen. Het bestuur van de Nederlandse bond heeft dan ook laten weten, dat het op dit mo ment geen enkele behoefte gevoelde om met vertegenwoordigers van de Italiaanse bond te praten over de te rugtrekking van het officiële team. Het bestuur gaf te kennen dat de handelin gen van de Italianen zodanig waren geweest, dat het vertrouwen in de goede bedoelingen van de Italianen bij onze bondsbestuurders verdwenen was. Uitslagen honkbal Res. Ie Klas A: H.H.C.2-Kennemerland 2 7-6; Res. Ie Klas B: R.C.H.3-T.H.B.3 8-3; Res. 2e Klas B: Telefonia.2-Fluor S. 3- 10. Een duidelijk winstpunt echter was het spel van de jonge Charles Urbanus die zijn kanis kreeg en pakte. Er moet overi gens duidelijk worden gesteld dat Ron Fraser in de loop van de week meer lijn in zijn ploeg kreeg. Niet vanwege zijn resultaten, want de Antilliaanse ploeg liep duidelijk in vorm terug, nadat men zeker was van de toemooi-zege, maar het feit dat routiniers als Simon Heemskerk en Roy van de Dungen Gronovius het hele toernooi in de dugout bleven, teken t de sfeer die Fraser opbouwde. De twee Vanwege de tijd hadden de organisato ren besloten de duur van de wedstrijd Nederland-Antillen vast te stellen op ze ven innings. Het Nederlands team, waar van de verdediging werd aangevoerd dooi de weer sterk spelende Nol Beenders. heeft kans gezien het Antilliaanse geweld te weerstaan. Het waren de Antillianen die kans zagen in de tweede inning een 2- 0 voorsprong te nemen. Voor de rest van de strijd was Beenders heer en meestei over de slagploeg van onze rijksgenoten Het duurde tot de vierde inning eer Nederland op gelijke hoogte kwam. Di was te danken aan Wim Crouwel, die d< bal over het hek joeg, terwijl zich al eer ploeggenoot op het eerste honk bevond. Ii de zesde inning herhaalde zich de geschie denis. nu evenwel met Hamilton Richard son, die door Amtillianen op de tribune was uitgekreten voor landverrader, in de hoofdrol. De uitslag van de wedstrijd werd hierdoor 4-2. Eindstand in poule B: Antillen 6-10, Nederland 6-6, Italië 6-2. DEN HAAG. De volgende Neder landse scheidsrechters zijn voor het ko mende seizoen 1972-1973 op de internatio nale lijst geplaatst: Theo Boosten (Hoens- broek), Adri van Gemert (Dordrecht), Leo v. d. Kroft (Den Haag), Kees Corver (Voorburg), Jan Keizer (Volendam), Henk Pijper (Vlaardingen) en Joop Vervoort (Bennekom). De vier laatstgenoemde arbi ters staat voor het eerst op deze lijst. Zij zijn in de plaats gekomen van de heren Boogaerts, Brouwers, Van Ravens en Dorpmans. Werpersresultaten: Nederland: Leurs 5.3.9 (8 inn.). Italië: Bertoni 3.4.5 (3 2/3 inn.), Bazzarini 1.4.4 (3 1/3 inn. en 5 man), Glorioso 1.1.0 (1 inn.). De Alaska Goldpanners vielen eveneens tegen, maar waren eveneens zeer sterk. Een aangename verrassing was Nicaragua. Vooral de manier, waarop bij Nicaragua de werpers werden gebruikt, was voor honkbalkenners zeer indrukwekkend. De dames Wedemeijer en Herkemij die alle toernooiresultaten op schrift stelden, zul len daar minder van genoten hebben. In de B-poule liet een herboren team van de Nederlandse Antillen zien dat men wel degelijk van Nederland kan winnen op eigen bodem. Italië maakte een slechte beurt door niet met zijn nationale team te komen. De persconferentie die de Itali aanse leiders zaterdagmiddag gaven, hel derde niets op en versterkte de mening dat de Italianen alles doen om Nederland dwars te zitten. Het feit dat zoveel van de Italiaanse internationals in militaire dienst zijn of studeren, was geen argu ment, omdat het juiste aantal van die spelers ook al bekend was op het moment van inschrijven- Toch blijft het beleid van de Stichting Sportinitiatieven Haarlem die vier dagen voor het toernooi voor het blok werd gezet, het juiste. Men accepteerde een tussen-oplossing en zo deed alsnog een Italiaans-Amerikaanse formatie mee. Dit ondanks heftige protesten van de KNBSB. De heilige oorlog die het bestuur der KNBSB met de Italianen voert, eiste dat de gehele toernooi-opzet gewijzigd werd. Men vond het zo belangrijk dat bij de eerste bespreking geen enkel bestuurslid der KNBSB aanwezig was (alleen dan Wim Oosterhof, maar die wist niet hoe hij moest kijken). Nee, dat eerste vurige pro test werd ingediend door een ultgeran- SPEEDBOOTVAREN. De Nederlandse speedboot-wereldkampioen Cees van der Velden is zondag tijdens een wedstrijd in Bristol gewond geraakt aan een been, toen zijn vaartuig in botsing kwam met een boot van een tegenstander. GOLF. Tony Trienen (Twentsche Golfclub) is op de Utrechtse golfclub „De Pan” Nederlands jeugdkampioen geworden door in de finale met 2 en 1 te winnen van Eric Hertzberger (De Bommel). In de halve finales versloege beiden resp. Norman Jon Pian Gi en Hans Lemmens. SCHIETEN. Tijdens internationale schietwedstrijden in Luxemburg heeft W. Killen het Nederlands record Olympia- match gebracht op 596 punten. Hillen is reeds aangewezen voor de Olympische Spelen in München. Voorts vestigde Schoonderwaldt met 543 punten een nati onaal record vrij pistool. uit kunnen lopen. Ook moet een compli ment worden gebracht aan Wim Crouwel die met zeer veel inzet een onmogelijke taak volbracht. Een omschakeling van catcher naar eerstehonkman is in enkele weken een ondankbare opgave, zeker in Nederland. Wim Crouwel liet als eerste honkman vele steken vallen, maar bleef het vertrouwen houden van Ron Fraser- Evenals in 1962 - toen Fraser Crouwel plotseling in het midveld zette - kwam Crouwel over de brug. Hij sloeg in de laatste wedstrijd tegen de Nederlandse Antillen een homerun met een man aan boord en die klap droeg veel bij tot de 24 zege die Nederland uiteindelijk be haalde. Ooit nog een Haarlemse honkbalweek? Ik hoop het van ganser harte. Of het kan onder de huidige omstandigheden? Er zal veel opgeklaard moeten worden in KNBSB-kringen. Honkbal is een te mooie sport om nog langer zo begeleid te wor den, als nu het geval is. In deze honkbal week heeft u van mijn hand artikelen gelezen, die duidelijk wezen op een nood toestand in de Nederlandse honkbalwe- reld. Die artikelen werden niet geschreven om personen te kwetsen, maar om de TaTtstgenoemden hadden er "namZlijCook huidige situatie te schetsen. Er is een duidelijke impasse die zeker niet in de eerste plaats te wijten is aan de personen die nu in het bestuur der KNBSB zitten. Iedere bond krijgt het bestuur dat hij verdient. Het is mis in de honkballerij en de schuld ligt in de eerste plaats bij de clubs. Dat moet snel veranderen. Een oplossing is niet snel te geven. Daarvoor moet in korte tijd zeer veel veranderen. Er zal in de KNBSB een betaalde man moeten komen, een man waarvoor Martin Bremer een paar jaar geleden volkomen terecht pleitte. Na 15 jaar de lezers van het Haarlems Dagblad op honkbalgebied te hebben voorgelicht, stop ik. Zo’n periode is te lang in de huidige tijd. Daarom besluit ik met de wens dat het Haarlems publiek nog veel plezier aan honkbal mag bele ven- Dat er een achtste honkbalweek moge komen. Fouten: Nederland 2, Italië 2. Nederland 0-0-0-2-0-2-x 4 Antillen 0-2-0-0-0-0-0=2 Werpersresultaten: Nederland: Been ders 9.0.4 (7 inn.). Antillen: Reyes 7.0.3 (6 inn.). Homeruns: Nederland: Crouwel inn.), Richardson (6e inn.). Fouten: Nederland 3, Antillen 2. De regenellende bereikte tijdens Nederland-Italië zijn hoogtepunt. Scheids rechter, catcher en hitter kunnen in de modder nauwelijks hun draai vinden. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. De eindstand in poule A: 1. Cuba, 2 Sullivans, 3 Goldpanners. Poule B: 1 Antillen, 2 Nederland, 3 Italië. De winnaars van de persoonlijke prijzen luiden: Beste werper in poule A: José Huelga (Cuba). eBste slagman in poule A: Selvio Mon- tejo (Cuba). Meest waardevolle speler in poule A: Felix Isasi (Cuba). Homerun-king in poule A: Pedro Selva (Nicaragua). Beste werper in poule B: Ronald Brie- zen (Antillen). Beste slagman in poule B: Rafaêl Jose fa (Antillen). Meest waardevolle speler in poule B: Alvin Fleming (Antillen) Homerun-king in poule B: Wilfred Pie ters (Antillen). Meest ongelukkige speler van het toer nooi: Antonio Herradora (Nicaragua). Meest populaire speler van het toer nooi: Rafaêl Josefa (Antillen). Meest waardevolle speler van het Ne derlands team: Nol Beenders. Beste coach: Bob Sullivan. Sportpersprijs: Supportersclub derde honk”. HAARLEM. Dit is de cartoon die de Italiaanse journalist Giancarlo Mangini van de beste pitcher, de Cubaan Huelaa van het Haarlemse toernooi maakte. Man gini die de week slecht inzette door we gens ziekte te laat te arriveren, deed wel mee aan de traditionele homerun-poule. Iedere persoon die iets te maken heeft met het persgebeuren in de Haarlemse honkbalweek, zet een tientje in en raadt het totaal aantal homeruns dat in het toernooi wordt geslagen. De inzet was dit jaar 280 gulden. Met 54 homeruns bleek Mangini dank zij de regen, de gelukkig ste. geerde reisleider plus een lid der TC die prompt zijn ploeg in de steek liet. Pas bij een tweede gesprek bracht het KNBSB- bestuur de „zware” stukken in het vuur en in dat gesprek werden opmerkingen gemaakt over het opnieuw opzetten van het toernooi die zelfs de eerste de beste leek niet had durven maken. En dat alles in het teken van de heilige oorlog met honkbal-Italië dat nu al jaren op interna tionaal niveau de onvolwassenheid van het bestuur der KNBSB aantoont. - a 3 g&i ■Bfe id t- lij Miiyia I j ii-ife f'i r 1

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15