Merckx verbaasd Tino Tabak is dat Ocana nog schelden van zo dichtbij was de Pel nu moe ZOETEMELK VERGEET BERGKLASSEMENT MAAR Hulp voor Wagtmans Op de cijfer-Tour O rl i1 I Professor komt naar de Tour F l 1 In de TourJ ==Tmët Theo Klein DINSDAG 11 JULI 1972 Menselijker Raadsel (Van onze sportredactie) Honger Etappe-draaiboek LA GRANDE-MOTTE 1OeRIT 210km CASTRES i - i >1 p/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVVVVVVWVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVÖÉVV (Van onze sportredactie) was Nauwelijks getekend door de inspanning komt Merckx hier als winnaar binnen. makkelijker meerij - wat voor come-back 3* 500 FVVVrVVWVn/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV pnt., Ldn- demarreert. Impe Tino Tabak, bezig aan de beklimming van de Tourmalet. i '*i in Luchon zouden arriveren. Toen Swerts demarreerde zaten meer Molteni’s voor in het peloton en die lieten me zomaar Bredase allerminst. door' oor LUCHON. Woensdag zal pro fessor Biersteker, vertrouwensman van Rini Wagtmans, zich in La Gran de Motte b(j de Brabantse coureur voegen. Wagtmans, die de laatste we ken voor de Tour een geluidsbandje in huis had waarop Biersteker hem moed insprak, hoopt opnieuw goede raad van hem te krijgen. Het valt echter te betwijfelen of raadgeving van wie dan ook nu nog iets aan de positie waarin Wagtmans zich be vindt, zal kunnen verbeteren. De stevige Belg wist het avontuur tot over de tweede berg (de Aspin) te rekken. Toen kwam zijn baas hem in gezelschap van Van Impe, Ocana, Zoetemelk, Poulidor Gimondi, Martinez, Delisle en Van Marc- ke terughalen. Swerts („Ik wist natuurlijk dat het zo zou lopen”) kon het na afloop geen teleurstelling noemen. Evenals trou wens De Schoenmacker en Huysmans zich aan de streep niet druk wensten te maken ove" het feit dat zij in de achterhoede arriveerden. Ook dit tweetal had al de energie moeten geven om Merckx (zonder da* de grote baas zichzelf al te veel moest inspannen) dicht bij de top van de Tour malet te krijgen. Daarna konden zij gaan, in het peloton der naamlozen; het lot van de knechts. Merckx had daarna vol doende over om al zijn mededingers te imponeren en zijn eerste wegetappe te behalen; het recht van de ploegbaas. In de afdaling haalt Merckx Van in en verslaat hem in de sprint. Ocana eindigt op 8 seconden als derde. In zijn spoor een teleurgestelde Van Impe, die lang hoop koesterde op de ritzege. Zoals gewoonlijk vormde Ger Ha rings het trieste sluitstuk van de be- hangers-show. Hij kwam als 115de bin nen, welgeteld 55 seconden vóór de tijdslimiet. De Belgen Dierickx, Van der Slagmoten en Opdebeeck, die hij op de laatste kilometers nog net voor bij was gestoken, werden wegens tijds overschrijding uit de wedstrijd geno men. vwvwwvwvwwwvwvwvvvvvwvwwwwvwwv^ Prinsen: „Daarna was het snel met me gedaan, omdat Ik bijna stierf van de hanger. Ik had erop gerekend dat ik na de afdaling wat zou kunnen eten, maar toen demarreerde in de groep waarin ik zat, Delisle, waardoor ik geen tijd kreeg om wat naar binnen te werken. Op het laatst was zelfs mijn Dextro op. Tussen de Aspin en de Pey resourde moest ik de groep laten gaan. Later ben ik er weer naar toe gespron gen. Dat was waarschijnlijk net iets te veel voor me.” In theorie zou alleen Tabak in dit groepje aan kop mogen komen, maar al snel bleek waar Swerts en Merckx op uit wa en. Swerts deelde namelijk, tegen de verwachting in, het zwaarste werk samen met Tabak, terwijl de Italiaan en de Fransman de zaak vanaf de staart in de gaten hielden. Swerts: „Het was in eerste instantie alleen de bedoeling dat er tel kens één van de Moltini’s bij elke ont snapping zou ziftten. Het was dus goed dat ik meeging. Toen wij zo gemakkelijk uitliepen, was het voor Merckx echter nog gunstiger dat ik met dat groepje weg zou blijven. Want dan moeten de anderen in het peloton immers het werk doen en Tabak: „Die Swerts reed erg sterk. Toen wij het moeilijk kregen, begon bij nog eens een akelig stukje fietsen weg te geven.” Swerts bereikte de top alleen, terwijl de Nederlander zich noodgedwongen terug had laten vallen op een groep achtervolgers. Kort daar op moest hij nog meer prijsgeven en verdween in de middenmoot. Uiteinde lijk zou hij op 6.44 min. van Merckx opnieuw als verreweg de beste Goud- smit-Hoff man binnenkomen. Voor hem ook al om dit feit geen gekke presta tie, te meer daar hij er na de afdaling van de Tourmalet op een imponerende manier in slaagde zich opnieuw ach ter de kopgroep te posteren. „Ik wil, als het even kan, Parijs ha len. Daar komt nog bij dat ik uit me zelf nooit aan zulke gevaarlijke afda lingen waag. Ik wil niet meer risico lopen dan verantwoord is. Tenslotte staat er meer op het spel dan deze wedstrijd alleen. Als ik zo opgejaagd word dat ik in de afdaling mijn eigen fiets niet meer in de hand heb, dan is er toch iets niet goed.” LUCHON. 118 coureurs komen aan start voor de achtste etappe. Ook Theve- net, die de nacht doorgebracht heeft in het ziekenhuis in Pau, is aanwezig. 10 kilometer: Swerts, Tabak, Santam- broggio en Vasseur vormen een eerste kopgroepje. 14 kilometer: Santambroggio wint de point chaud vóór Swerts, Ttabak en Vas seur. 17 kilometer: De achterstand van het peloton is gegroeid tot 1.10 min. 28 kilometer: Achterstand 4.35 min. 61 kilometer: Achterstand 8.55 min. Was het zondag in de eerste bergrit al duidelijk dat de Willebrorder de gro te vorm nog lang niet heeft, gisteren verspeelde hij zijn laatste mogelijkhe den voor het algemeen klassement door als een van de laatsten, ruim 27 minuten achter Merckx te arriveren. Wagtmans: „Zondag heb ik me in de eerste bergetappe al moeten forceren om nog een beetje mee te kunnen ko men. Dat kon ik vandaag goed voelen. Ik had totaal geen macht. Ik wilde wel vooruit, maar het ging gewoon niet meer.” De Brabander sloot zich aan bij de achterhoede en kwam nog vrij fit als 109de binnen. Laverune^Cf De nationale kampioen was daarin te optimistisch.- Eddy Merckx was nooit van plan geweest om zelfs aan zijn beste helper, Swerts, cadeautjes uit te delen. Toen hij het nodig oor deelde, werkte de wereldkampioen zelf het hardst mee aan de liquidatie van de kopgroep. Voor de eerste achtervol gers hen bereikten, had Tino Tabak, kort tevoren vooraf gegaan door San tambroggio, het wiel van Swerts al los moeten laten. Achtste etappe (163,5 km): 1. Merckx (Belg.-Albani) 4 u. 54 min. en 46 sec.; 2. Van Impe (Belg.-Stablinski) 4.54.49 3. Ocana (Spa.-De Muer) 4.54.56 4. Zoetemelk (Scnot- te) 4.57.03 5. Martinez (Fra.-Driessens) z.t.; 6. Poulidor (Fra.-Caput) z.t.; 7. Gimondi (It.- Adomi) 4.57.32; 8. Guimard (Fra.-Caput) z.t.; 9. Thevenet (Fra.-Plaud) z.t.; 10. Agostini (Port.-Driessens) 4.58.19; 11. Janssens (Belg - Driessens) z.t.; 12. Mendes (Port.-Schotte) 4.59.24; 13. Labourdette (Fra.-De Muer) z.t.; 14. Houbrechts (Belg.-Adomi) z.t.; 15. Hezard (Fra.-Stablinski) 4.5926; 16. Pustjens (Sta blinski) 4.59.58; 17. Mortensen (Den.-De Muer) z.t.; 18. Zllloli (It.-Adorni) z.t.; 19. Delisle (Fra.-Plaud) z.t.; 20. Tabak (Pelle naars) 5.01.32; 22 Swerts (Belg.-Albani) 5.01.33; 34. Prinsen (Pellenaars) 5.06.24; 65. Karstens (Van Vaerenbergh) 5.17.15; 66. Kre kels (Pellenaars) z.t.; 67. Vianen (Pellenaars) z.t.; 70. Dolman (Schotte) z.t.; 81. Schepers (Pellenaars) z.t.; 83. v. d. Vleuten (Pelle naars) z.t.; 101. Van Katwijk (Pellenaars) 5.20.30; 100. Wagtmans (Pellenaars) 5.21.27; 111. Van Leeuwen (Pellenaars) 5.24.09; 115. Harings (Pellenaars) 5.35.09. Na het sluiten van de controle kwamen de Belgen v. d. Slagmoten, Dierickx en Opdebeeck in 5.41.47 binnen. Ze werden uit de strijd genomen Algemeen klassement: 1. Merckx 40 u. 36 min. 30 sec., 2. Guimard op 2.33, 3. Ocana op 2.48, 4. Gimondi op 4.15, 5. Hezard op 5.48, 6. Poulidor op 6.21, 7. Zoetemelk op 6.41, 8. Thevenet op 10.30, 9. Van Impe op 10.39, 10. Martinez op 13.59, 11. Janssens op 15.08, 12. Mortensen op 15.57, 13. Swerts op 16.59. 14. Zllloli op 17.48, 15. Agostini op 17.59, 16. Verbeeck (Belg.-Jossart) op 19.09. 17. Pin- geon (Fra.-Plaud) op 19.28, 18. Perln (Fra.- 'AAAAAMWWWVMUWUWUWWMWIAAAAAAAAAAAAAAMVUUWWUWWWUUUUUMMAAAMAMUUUWWAAAAAAAAAAAAAAAM. De Vlaamse klimmer had zichzelf niet overschat. Hij demarreerde met succes uit een groepje met o.a. Guimard en maakte in ecordtempo de anderhalve minuut, die hem van een kopgroep met o.a. Merckx, Ocana, Poulidor en Zoetemelk scheidde, goed. Hij hield zich er niet lang op. Toen de Fransman Martinez na 131 km weg spreng, pakte hij zijn wiel en trok een opening van anderhalve minuut. Van Impe: „Als die Martinez niet bij me was gebleven, had ik de rit kunnen winnen. Nu bleef die man steeds als bal .ast aan mijn wiel hangen. Het irri teerde me”. In de beklimming van de deroe en laatse berg, de Peyresourde, zette Merckx hoogstpersoonlijk de achter volging in. Zei hij later: „Ik was eerst niet van plan om er achter aan te gaan. Van Impe is ongevaarlijk, hij heeft meer dan 10 minuten achterstand. Maar op 500 m van de top merkte ik dat Ocana in grote moeilijkheden zat. Toen wilde ik er gebruk van maken en demarreerde als nog”. De wereldkampioen verwonderde zich er aan de streep in Luchon, waar hij Van Impe in de eindsprint moeiteloos achter zich had gelaten, over dat zijn Spaanse tegenstrever nog zó sterk teruggekomen was Merckx: „Het zag er op de Peyre- souide naar uit dat hij het heel slecht zou kri gen”. Maurice de Muer, Ocana’s ploegleider, kwam later met een verklaring over de problemen van zijn vedette. Hij zei: „Louis heeft erg veel last van de verwondingen aan zijn dijbeen, die hij gisteren bij de valpartij opliep. Ik ben er niet helemaal gerust op dat hij zo zonder al te veel moeite verder zal kunnen gaan”. Net als vorig jaar zou het uitvallen van Louis Ocana in feite het einde van de strijd in deze Ronde van Frankrijk bete kenen. Want na de krachttoer die Merckx gisteren uithaalde, is het duidelijk gewor den dat de Spanjaard opnieuw de enige is die hem nog waardig partij kan geven. Als senor Montagne in goede conditie aan die Alpen (die hem veel beter liggen dan de Pyreneeën; kan beginnen en het koude weer (waar de Spanjaard een grondige hekel aan heeft) wijkt voor de zon, wacht Eddy Merckx nog een keihard duel om de hegemonie. Louis Ocana: „Toen Merckx me in de laatste beklimming losreed, vreesde ik het ergste. Hjj fietst erg goed. Ik was gelukkig dat ik uiteindelijk nog tot op 8 seconden terug kon komen.” De enige die de wereldkampioen op de laatste kilometers naar Luchon nog kon volgen, was Lucien van Impe, zondag een gebroken man, maar nu tevreden met z(jn tweede plaats achter etappewinnaar Merckx. Van Impe: „Ik had vandaag in eerste instantie weer pech. Na 40 km viel ik al, omdat Gimondi voor me reed te slingeren. Ik hield er een pijnlijke schouder aan over, dat kostte me het laatste beetje moraal. Tijdens de beklimming van de Tourmalet moest ik daardoor te veel prijsgeven. Maar eenmaal over de top ging het ineens beter. Ik dacht, waarom maak je je nu eigenlijk druk. Probeer het nog een keer. Tenslotte is dit jouw ter rein.” Voldoening kon het hem echter niet geven. ,Jk heb vandaag allee gege ven wat ik had. Meer dan dit is ge woon niet mogelijk. Toch Is Pellenaars in de koers weer naast me komen rij den en heeft weer tegen me zitten schelden. Waarom die man dat nu dag in dag uit doet, is mij een raad sel. Op de Tourmalet heb ik alle ener gie verspeeld. Dan is het toch logisch dat ik daar later de prijs voor moet betalen.” LUCHON. Eddy Merckx heeft de gele trui gepakt op het moment dat het hem het beste uitkwam en dat was gisteren in de tweede Pyreneeën- etappe, die de colonne over de Tourmalet (eerste categorie), de Aspin en de Peyresourde (tweede categorie) leidde. De Belg dwong met zijn sterke rijden op die 163 km bij alle concurrenten bewondering af. Joop Zoetemelk, drie maal achtereen door Merckx uit het wiel gereden: „Nu begrijp ik dat Merckx vorig jaar een inzinking gehad moet hebben, waarvan wij gebruik konden maken. Het is onwaarschijnlijk zo sterk als hij nu rijdt. Ik was vandaag al blij dat ik hem nog enigszins kon volgen.” Als het even kan zou Tino Tabak op een wat menselijker wijze benaderd willen worden. Hij geeft een actueel voorbeeld: „Vandaag kwam ook Huub Harings (die in de tweede Goudsmit- Hoff-wagen als mecaniciën meerijdt) even naast me rijden. Die zei gewoon dat ik me niet moest forceren, dat ik mijn eigen tempo moest draaien. Dat was een heel ander geluid. Die opmer kingen gaven me weer wat moraal.” De Nederlandse kampioen heeft het allesbehalve naar zijn zin. Hij ver volgt: „Pellenaars beschuldigt me er ook iedere dag van dat ik vedette-nei- gingen zou hebben. Waar dat nu weer op moet slaan, weet ik niet. Als dat allemaal op deze manier moet, dan had ik misschien beter geen kampioen van Nederland kunnen worden.” Hoewel Tino Tabak over zijn eigen prestatie van gisteren niet ontevreden hoefde te zijn, betekent zijn achter stand van ruim 6 minuten wel dat daarmee het laatste minieme kansje van Goudsmit-Hoff op een plaatsje bij de eerste tien in het algemeen klasse ment (zo dat er ooit geweest is) de finitief is verkeken. Tot zondag hield Kees Pellenaars nog steeds stug vol dat ook Rini Wagtmans zich nog tij dens deze Tour als een kandidaat voor een redelijke klassering aan zou mel den. Degenen die voor de zoveelste maal doo- Merckx losgefietst werden, weten nu beter dan ooit dat de wereldkampioen als geen ander kan rekenen op de steun van zijn Molteni’s. Gisteren werd al snel duidelijk wat de vertegenwoordigers van het Italiaanse worstmerk hadden afge- spriken. Er waren nog maar 10 km af ge legd, toen Roger Swerts het initiatief nam voor een ontsnapping. Hij kreeg Tabak, Santambroggio en Vasseur mee aan zijn wiel. naar de 2113 m hoge top) al af. Terwijl Roger Swerts zijn fiets over het hoogste puntje heenwerkte, worstelde hij nog op 6 min 50 sec. in gezelschap van Ward Janssens, Labourdette, Houbrechts en Mendes. In de afdaling maakte hij die achterstand bijna helemaal goed (1.15 minuten op Swerts), maar zodra de weg weer omhoog leidde, verloor hij opnieuw meer terrein op de achter Swerts jagende Var Impe, Merckx en Ocana. De Frans man kwam uiteindelijk met 2.44 min. achterstand op Merckx aan, waarmee hij zich nog altijd op een eervolle twee de plaats in het algemeen klassement nestelde. Veel hoop op een heeft hij echter niet meer. Van Zoetemelk („Het berklassement zal ik maar uit mijn hoofd zetten, er zijn verschillende coureurs die beter omhoog gaan dan ik”), Van Impe („Ik zal er nu helemaal alles op zetten om in de Alpen nog een ritje te winnen”), Gimondi (alleen naa de Tour gekomen om een contract voo- het volgend jaar bij een nieuwe firma veilig te stellen), Hezard (zijn ploegmaat Pustjens: „Ik heb hem vandaag tot op 5 km van de too van de Tourmalet omhoog moeten duwen. Toen kon hij het laatste stuk pas op eigen kracht aan”) en Guimard heeft de drievoudige Tour-win- naa’- op zijn weg naar Parijs weinig meer te vrezen. Cvrille Guimard had voor de laatste dag het gele tricot om zijn schouders, enkele dagen verwacht werd, de zware cols te veel voor hem. Guimard: „Ik ben al tevreden dat ik de trui zó lang heb kunnen houden. Ik wist van tevoren dat het voor mij tegen klim mers als Merckx en Ocana in het hoogge bergte moeilijk zou worden. Vandaag viel me dat nog meer tegen. Het is ongelooflijk, zo sterk als Merckx reed. Wanneer hij in de bergen aanvalt, pres teer ik het wel één keer om hem bij te houden. Maar hij blijft komen, drie, vier keer achter elkaar. Dat is gewoon te veel voor mij”. De terugval van Guimard tekende zich op de hellingen van de in misi> gehulde Tourmalet (een steile klim van 30 km Caput) op 19.42, 19. Houbrechts op 19.45 20. Mendes op 19.56. 23. Aim«r (Fra.-Van Vaeren bergh) op 20.43, 24. Tabak op 21.12, 42. Pust jens op 36.10, 52. Prinsen op 40.33, 53. Vianen op 41.09, 76. Schepers op 47.35, 77. Krekels op 47.42, 82. Karstens op 47.52, 83. v. d. Vleuten op 47.53, 84. Wagtmans op 48.34, 88. Dolman op 49.47, 106. Van Katwijk op 1.02.11, 112 Van Leeuwen op 1.12.57, 114 Harings op 1.25.23. Zoals al waren ’.W 12-7-1972 De namen van de ploegleider» staan voor de volgende ploegen: De Muer - Bic, Caput - Gan Mercier, Desvages - Gitane, Plaud - Peugeot BP, Stablinski - Sonolor, Schotte - Beaulieus Flandria, Driessens - De Gribaldy, Magndflex, Van Cauter, Albani - Molteni, Jossart - Watney, Avia, Adomi - Salvarini, Van Vaerenbergh - Rokado, Pellenaars - Goudsmit-Hoff. Bergklassement: 1. Merckx 44 pnt., 2. Swerts 27, 3. Ocana 27, 4. Poulidor 26, 5. David 25, 6. Van Impe 22, 7. Zoetemelk 18, 8. Pustjens 14, 9. Thevenet en Vasseur belden 12 pnt. Ploegenklassement achtste etappe: 1. Dries sens 14.53.41, 2. Stablinski 14.54.13, 3. De Muer 14.54.18, 4. Caput 14.56.37, 5. Adomi 14.56.54. Algemeen ploegenklassement: 1. Caput 123.56.45, 2. De Muer 124.02.44, 3. Albani 124.05.37, 4. Driessens 124.09.06, 5. Stablinski 124.11.18, 10. Pellenaars 125.02.06, Wagtmans: „Ik ben helemaal niet kapot Daar ligt het ook niet aan. Ik kan gewoon niet meer vooruitkomen. In het algemeen klassement ben ik nu wel uitgespeeld. Ik verwacht niet dat Pellenaars me nu in zal zetten als knecht voor Tabak. Waarschijnlijk krijg ik nog wel de vrijheid om een ritje te winnen. Daar zou ik mijn sei zoen weer goed mee kunnen maken. Tenslotte moet ik iets overhouden om naar te streven, anders kan ik nu ge lijk wel afkappen.” Er was aan de eindstreep tenminste nog een tevreden Goudsmit-Hoff-ren- ner: Wim Prinsen. Nadat hij zondag door een dubbele bandbreuk verhin derd was om behoorlijk mee omhoog te klimmen, meldde hij zich maandag in de bestijging van de Tourmalet voor de eerste maal in de voorste linie. Met 5.05 achterstand op Swerts ging hij in gezelschap van Pingeon zelfs 15 sec. vóór Joop Zoetemelk over de top van deze steenkolos. 1. Guimard (Van onze sportredactie) LUCHON. Tino Tabak reed gisteren tussen Pau en Luchon waar schijnlijk een van de sterkste ritten uit zijn carrière. De rennerskara- vaan was nog maar nauwelijks warmgedraaid, of de Noordhollander reageerde alert op een demarrage van Roger Swerts. Hij kreeg de Fransman Vasseur en de Italiaan Santambroggio (respectievelijk knechts van Ocana en Gimondi) mee, waardoor een kopgroep van vier man ontstond. Omdat Merckx het zo gewild had en de rest van de gro ten in het peloton erop rekende dat de vluchters op de lange klim naar de top van de Tourmalet hun Waterloo zouden vinden, kon de voor sprong van. het kwartet tot 8.55 min. aan de voet van de Pyreneeën uitlopen. Dat resultaat moest voor 50 procent op naam van de Nederlander geschreven worden, die deze opdracht aan kop van de groep in een drachtige samenwerking met Swerts vervulde. Tabak: „Ik hoopte erop dat Swerts weg zou mogen blijven, zodat we in ieder geval met een paar man in Luchon zouden arriveren. Toen Swerts demarreerde zaten er nog 1 gaan, dat had me hoop gegeven”. Puntenklassement: 1. Guimard 137 2. Merckx 84, 3. en 4. Godefroot en Van den (Belg.) 67, 6. Basso (It.) 55, 6. Karstens 46, 9. Zoetemelk 40. Bij het verlaten van Barèges (halver wege de klim naar de top van de Tour malet) verliest Santambroggio het contact met Swerts, kort daarop gevolgd door Ta bak en Vasseur. 87 kilometer: Swerts komt als eerste door op de top van de Tourmalet, op 2.20 min. gevolgd door Vasseur, op 3-05 min. Santambroggio, op 4.05 Poulidor, Merckx, Tabak, Ocana, Thevenet, Delisle, Marti nez, op 4.15 min. Agostinho, op 4.25 min. De Schoenmaecker, op 5 min. Gimondi, op 5.05 min. Prinsen en Pingeon, op 5.20 min. Zoetemelk en Van Marcke, op 5.40 min. Hezard en op 6.45 min. Van Impe. In de afdeling een hergroepering. 117 kilometer: Op de top van de Aspin komt Swerts als eerste door, 40 seconden voor Van Impe, 45 seconden voor Merckx en Ocana en 50 seconden voor Poulidor, Zoetemelk, Gimondi, Agostinho, Martinez, Delisle en Van Marcke. 131 kilometer: Martinez Van Impe volgt hem. 137 kilometer: Het tweetal heeft een voorsprong van 1 minuut en 15 seconden. 143 kilometer: Voorsprong 1 minuut en 30 seconden. 147 kilometer: Op de top van de Peyre sourde komt Van Impe als eerste 15 seconden voor Merckx, 25 set Ocana, 1 min. 20 sec. voor Poulido temelk en Martinez en 1.55 min Thevenet. De handelwijze van de ploegleider bevalt Tabak Hij vervolgit: „Hij blijft maar tegen me schreeuwen. Ik word er gewoon nerveus van. Eigenlijk had ik me in de beklimming van de Tourmalet al iets geforceerd, maar toch kwam hij me later opjutten. Ik ben toen in de afda ling zo roekeloos naar beneden gegaan, dat ik de groep voor me weer te pak ken kreeg. Maar wat heb ik daar nu me La Fontasse Lgc^une ftyar Nounis Bédarieux /RfKr TreizeVentr* Brassac La Fontasse kan Eddy den”. -■ i ijiFgHai aan. Ik voel er niets voor om nog verder te' forceren."

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9