Van Impe woedend op „knecht” Pustjens Wat moet ik met zo'n man?” DOODZIEKE OCANA STAAKTE DE STRIJD NA MEDISCH ONDERZOEK OP DE CIJFERTOER Zoetemelk tevreden POUPOU, DE POPULAIRE, GAAT NOG MAAR EEN JAAR TJE DOOR „Hij begrijpt er niets van Wielerploeg voor de WK I 12 Theo Klein tÜBla Kwaad bloed Juist moment Geen presentjes U itstel Leuk voor Cyrille LE REVARD 15eRIT 28km AIX-LES-BAINS ■ninninnnnnimniniiiiii»iiai»iiiniiiiiiiiiiHiiaiiiaiiiiiiiiiiiiiHimiiiiiiiai»iiiiiiHiiiii Ju DINSDAG 18 JULI 1972 Dl l/WV' ✓V'/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVsOZVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVWVWVVV’ 1AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA7 Lucien van Impe Zoetemelk kon rijden wat hij wou, maar Merckx greep toch de ritzege. 13. 1500 1000 te uw lliliiimiRIViiiilllllllll M nniiiin (Van onze, sportredactie) me pijn doen om afscheid te nemen”. tilBIllIll 500 AIX-LES-BAINS Mathieu Pustjens Op de belangrijkste top, de Granier, had Van Impe niets meer van de Limburger Die prestatie leverde Joop 2.000 franken ap, de prijs die klaar lag voor de renner die het eerst langs het herdenkings-monu- ment voor Henri Desgrange, de grondleg ger van de Tour de France, op de top van de Galibier, zou fietsen. Maar Zoetemelk wilde meer. Hij had het ritje over het hoogste punt in deze ronde uitgekozen om zich te rehabiliteren. Er was echter één man, die hem dat pleziertje niet gunde: Eddy Merckx. De Belg jaagde net zolang op het Flandria-kopstuk tot hij hem zes kilometer voor de eindstreep inhaalde. Zoetemelk: „Ik heb hem onderweg ge vraagd of ik in Valoire de etappe mocht winnen. Daar voelde hij niets voor. Voor mij zit er schijnbaar geen cadeautje in. Ik denk dat Merckx me niet zo graag mag”. weer helemaal bij. Hij maakte deel uit van een groepje van zes man Agostinho, Zoetemelk, Poulidor, Guimard, Merckx en Delisle) dat Van Impe op de laatste berg in het tweede deel van de etappe de Granier, eerste categorie) achtervolgde. nog met het de Hij vertelt: „Het doet me genoegen dat Cyrille zo goed rijdt. Ik hoop dat Waarschijnlijk heeft „Poupou” zijn „adieu” daardoor al enkele keren uit gesteld. Aanvankelijk zal het zelfs zijn bedoeling niet zijn geweest om dit jaar zijn tiende en laatste Ronde te rijden. Maar in zijn laatste gesprek kwam hij daar al weer op terug. „Ik weet het nog niet zeker. Ik vind het geen aan trekkelijk idee dat ik er volgend jaar niet meer bij zou zijn. Het liefst blijf ik nog zo lang mogelijk zelf actief. Ik vole er niet veel voor om later als ploegleider of in een andere verant woordelijke positie verder te gaan in de wielersport. Misschien begin ik voor de aardigheid wel zoiets als Anquetil (die de Tour volgt als een soort vraag baak voor het organiserende sportblad L’Equipe -red.)”. In de laatste ritten van deze Tour zal de geroutineerde vos waarschijnlijk Dat Poulidor zich in de Pyreneeën en de Alpen heeft beperkt tot de verdedi ging vindt hij voor een man op zijn leeftijd geen verwijt. Hij kaatst de bal terug naar de ongelukkige Luis Ocana, voor wiens strijdlust hij overigens gro te bewondering heeft. „Ocana heeft er zelf aan meegewerkt dat deze Tour zo oninteressant is geworden. Hij ging op weg naar Royan tenslotte ook rijden toen er enkele mensen die het Merckx nog erg moeilijk hadden kunnen ma ken (hij doelt op Van Impe, Agostinho. Zoetemelk en hijzelf) niet bij de kop groep zaten. Was dat niet gebeurd, dan zou er ongetwijfeld meer strijd om de bovenste plaatsen zijn geweest”. is aangewezen, heeft reeds laten weten dat hij de uitnodiging niet zal aanvaarden. Reserves zijn Jos van Beers, Eef Dolman, Ger Harings, Harry Janssen, Wim Sche pers en Jos van der Vleuten. De damesploeg voor het wereldkampi oenschap op de weg op 5 augustus in Gap is: Keetie Hage, Bella Hage, Willy Kwan- tes, Minie Brinkhoff en Truus van der Plaat. 18-7-1972 hij het volhoudt tot Parijs. Het is een jongen die serieus leeft, veel voor zijn sport over heeft. Ik gun het hem graag. Misschien nog liever dan mezelf. Tenslotte ben ik een oude man, die nog een jaar of twee als actief renner neegaat en heeft Guimard nog een hele carrière voor zich. Dat is het beste voor de Franse wielersport. Jonge cou reurs als Guimard Thevenet en Hézard moeten omhoog komen. Het werd tijd dat er nieuw bloed kwam in Frank rijk” LE REVARD koo. ^Biooo. Omgeven door zijn ploegmakkers wor stelt de zieke Ocana zich naar de eind streep. vrezen. Voor de top moest Pustjens wachten op Hézard, die in ernstige moei lijkheden verkeerde en opnieuw enkele minuten verspeelde. Pustjens: „Ik heb al les uit mijn kas moeten rijden om de achterstand van Hézard nog enigszins te kunnen beperken”. Zijn ploegleider, Maurice de Muer: „Ik kreeg al steeds minder hoop. Vandaag klaagde hij ook al over zijn knieën. Het is erg slecht gesteld met zijn gezond heid”. Praten was gisteren voor de doodzieke coureur (tweede en derde categorie) in de buurt van Merckx bleef. Vreemd genoeg werden hem op die toppen opnieuw enkele kost bare puntjes afgesnoept door zijn eigen ploegmaat Mathieu Pustjens, die ondanks herhaalde waarschuwingen van ploeglei der Jean Stablinski op de col du Télé- graphe en de col du Grand Cucheron toch weer tweemaal voor zijn kopman over het hoogste punt ging. Voornamelijk door de successen van Guimard en Poulidor is de stemming in het Gan-Mercier-team (nog steeds aan de leiding in het algemeen ploe- genklassement uiteraard uitstekend. Poulidor „Zolang er geld verdiend wordt is iedereen tevreden. Er is een goede verhouding in onze ploeg. Gui mard en ik zijn beschermde renners, die altijd een beroep kunnen doen op alle anderen. Guimard is een man die binnen enkele jaren een Tour kan winnen. Hem hoef ik niets meer te vertellen. In de drie jaar dat hij als prof rijdt is hij al doorkneed in alle kleine kneepjes van het vak”. De eerste plaats van Eddy Merckx wil hij echter niet betwisten. „Hij is ongetwijfeld de sterkste onder ons, een groot kampioen, waartegen zelfs als de krachten in de andere ploegen zouden worden samengebundeld (waar ik in deze Ronde niets van gemerkt heb) weinig te beginnen is”. f niets meer prijsgeven. Eén fout (hij was in de vierde etappe niet bij de belangrijke ontsnapping op weg naar Royan) in de Ronde vindt hij genoeg. vrijwel onmogelijk- Na de finish van het tweede deel van de veertiende etappe, waarin hij maar liefst vijf minuten en 19 seconden verspeelde, spuwde hij bloed, alvorens huilend te worden afgevoerd. De Spanjaard kreeg nog een extra tik toen hem werd meegedeeld dat de hele groep waarin hij was binnen gekomen op het 1800 meter lange traject in Aix-Les-Bains een ronde te weinig had afgelegd. Volgens de reglementen zou die omloop alsnog gefietst moeten worden, maar de jury toonde clementie en klokte voor alle binnengekomen renners de tijd na de eerste ronde, zodat iedereen toch weer dezelfde afstand had afgelegd. Die tegemoetkoming had achterwege kunnen blijven, want in het ziekenhuis constateerden de artsen later een zwaar ontstoken linker bronchius, die het Ocana onmogelijk maakt verder te fietsen- Pustjens: „Van Impe reed vandaag niet zo goed, hij was verkouden. Ik merkte dat hij niet over me heen kon komen als ik de sprint voor hem aantrok. Toen heb ik maar geprobeerd om Merckx van zoveel mogelijk punten af te houden”. Die privé- tactiek van de Nederlander zette binnen de Sonolorploeg veel kwaad bloed. Van Impe: „Geloof me, ik vind Pustjens een hele aardige jongen. Maar hij begrijpt er nog steeds weinig van. Vandaag ging hij op links een sprint voor me aan. Er kwam echter nog een linkse bocht. Ik riep dat ik er aan kwam. Maar wat deed hij, notabene mijn eigen ploegmaat, hij draait naar rechts en rijdt me bijna de berm in. Wat moet ik nu met zo’n man?”. Het zou inderdaad niet zo gek geweest zijn als Merckx de inspanningen van de Nederlander met een eerste plaats had beloond. Eerder in deze ronde liet de wereldkampioen immers mannen als Van Impe, Agostinho en Thevenet zonder slag of stoot ontsnappen. Toen had hij echter nog de handen vol aan Ocana, die hij zelf in de gaten moest houden. Zoetemelk had het ongeluk dat ook deze laatste mogelij ke concurrent van Merckx op minuten werd gezet, waardoor de Belg in feite van zijn laatste zorg was bevrijd. Merckx: „Waarom zou ik presentjes weggeven. Ik ga proberen om zoveel mogelijk ritten te winnen. Dat vinden mijn bazen die in Aix-Les-Bains aanwezig waren red.) al leen maar gunstig voor de publiciteit”. Joop Zoetemelk had Merckx onderweg om die gunst moeten vragen omdat hij wist in de eindsprint kansloos te zullen zijn, wat inderdaad klopte. Merckx bleef hem een wieltje voor. Zoetemelk: „Jam mer van die ritoverwinning, desondanks kan ik over deze etappe niet ontevreden zijn. Ik heb vandaag voor het eerst weer gebruik gemaakt van de fiets waar ik tijdens de Nederlandse kampioenschappen op reed met het zadel iets meer naar achteren en een korter frame, red.) en dat is me goed bevallen”. Zoetemelk was er ’s middags in het tweede gedeelte van de veertiende rit ook Wagtmans en Joop Zoetemelk. Jan Janssen, die oorspronkelijk ook voor het wereldkampioenschap op de weg Hij fietst niet alleen in het peloton mee; hij is zelfs één van de mensen die het op het voorste plan helemaal maken. Na de val van Ocana staat hij nu op de vierde plaats in het algemeen klassement en dat is een weelde die hij zich de laatste jaren niet meer kon verooorloven. Voor Poulidor is dit sei zoen zijn tweede jeugd begonnen. Hij kwam in Parijs-Nice op een ongeloof lijke manier terug door Eddy Merckx, in de laatste beslissende tijdrit te klop pen en daarmee tegelijkertijd de eind zege van de koers naar de zon op zijn naam te zetten. Die overwinning bleek geen uitschieter. De grote vorm van Poulidor bleef. Tot en met de dag van vandaag. Raymond Poulidor, een vriendelijke man, die niet moe schijnt te worden van het zetten van handtekeningen en het geven van interviews („Ik heb er eigenlijk een hekel aan, maar ik doe het gewoon omdat het een deel van mijn werk als prof is”) verwondert zich eigenlijk niet over zijn late bloei tijd. Hij zegt :„Ik begon eigenlijk pas als 22-jarige na mijn diensttijd, se rieus te fietsen. Een carrière als ama teur heb ik eigenlijk nauwelijks gehad. Op latere leeftijd is dat een voordeel vergeleken bij de jongens die al jong op de fiets werden gezet. Hun vuur is meestal na hun 31ste, 32ste jaar ge blust”. In een gesprek met Poulidor blijft het echter onduidelijk of de vlam bij DEN HAAG. De Nederlandse wieler ploeg voor het wereldkampioenschap op de weg, dat op 6 augustus in Gap wordt gehouden, is als volgt samengesteld: Leo Poulidor: „Het enige waar ik me bang voor maakt is de vraag wanneer ik eens een inzinking zal krijgen. Er is nog geen dag geweest dat ik kapot op m’n fiets zat. Ik heb me er zelf ook over verwonderd hoe snel ik ook op deze leeftijd nog steeds herstel na een zwa re bergrit. Ik hoop dat het zal voortdu ren tot Parijs”. De nestor van de Franse coureurs zegt geen enkel geheim te hebben voor zijn verlate succes. Hij schrijft zijn goede vorm toe aan zijn serieuze le venswijze en liefde voor het vak. Pou lidor: „Ik vind het fijn om wedstrijden te fietsen. In de koers ben ik verliefd op mijn fiets, ’s Winters, als er niet buiten gekoerst kan worden, voer ik dan ook niets uit. Voor het geld zou ik nu niet meer hoeven fietsen. Ik zit ook niet in het zadel om persé een Tour de France te winnen. Ik doe het gewoon omdat ik het fijn vind nog zo lang mogelijk in dat wereldje te kunnen vertoeven. De hele entourage in de beroepswielersport vind ik fijn. Het zal om o rii'in rlno'n nm n-ferhoirl +o nomon’1 De afgang van Ocana had zich ’s mor gens in het eerste 53 kilometer lange stukje, dat de renners van Briancon naar Valloire over de Galibier (2640 meter, de hoogste berg in deze Tour) al duidelijk af getekend. Terwijl Joop Zoetemelk aan een stunt begon, waarmee hij allerwegen respect afdwong, verloor Ocana al gauw het contact. Het verschil met Merckx, die Zoetemelk in de eindsprint zou verslaan, werd uiteindelijk 2.11 Joop Zoetemelk loste in dat korte ritje, dat ’s middags door een 151 kilometer omvattend tweede deel werd gevolgd, een deel van zijn belofte (een keer sterk terug te zullen komen om een rit te winnen) in. Hij zette zich aan de voet van de Galibier aan een achtervolging van de alleen ontsnapte De lisle, die hij twee kilometer voor het hoogste punt voorbij stak. Ook voor Cyrille Guimard (nog stevig in bezit van de groene trui) kwam de opgave van Ocana op een juist moment. De Bretonse voorman had zich gisteren ondanks zijn dubbele beenblessue met volle overgave in de strijd om de tweede plaats gestort. Evenals Ocana vreesde ook hij echter voor de naaste toekomst. Om dat het helemaal niet zeker was dat zijn beenspieren hem tot Parijs zouden kun nen dragen. Assistent-ploegleider Sudres, de man die bij Gan-Mercier de publiciteit verzorgt: „Als een andere coureur zo’n blessure gehad zou hebben, dan was hij zeker afgestapt. Het is alleen aan het ijzersterke karakter van Guimard te dan ken dat hij nog steeds in koers is”. Er zullen nu hele vreemde dingen moe ten gebeuren wil Guimard niet als tweede na Merckx in Parijs aankomen. Is het gevecht om de ereplaatsen in het alge meen klassement hiermee beslist, steeds geen zekerheid heeft men, slechts enkele mindere bergen in vooruitzicht, over de bezetting van eerste plaatsen in het bergklassement. Lu cien van Impe, in deze rij tweede achter Merckx, kon de wereldkampioen behoor lijk bijhouden. Op de Granier verzamelde hij de meeste punten, terwijl hij bij de bestijging van de overige twee bulten 500 AIX-LES-BAINS. - Een intocht in Parijs is voor Ocana niet weggelegd. Nadat de Spanjaard eerst zijn uitzicht op de eerste plaats had verspeeld en vervolgens zijn klassering als tweede achter Merckx in gevaar zag komen, klapte hij gisteren definitief in elkaar. Hij werd tot opgave gedwongen door een steeds kwaadaardiger aandoende bronchitis, die hem ’s ochtends in het eerste deel van de veertiende rit reeds de laatste kans op een behoorlijke klassering had gekost. De held van het Iberisch schiereiland was zo snel achteruit gegaan, dat het een wonder mag heten dat hij Aix-Les-Bains nog heeft gehaald. Het Belgische klimmertje werd in de afdaling ingelopen door deze concurren ten, die (aangevuld met Gimondi en Martinez) om de eindzege sprintten. Voor de tweede keer binnen 24 uur waagde Merckx, die bevrijd van zijn zorgen om Ocana weer alles wil gaan winnen, zich in het gedrang. Dit keer had hij echter in Guimard een sterkere opponent. De Fransman duwde zijn voorwiel enkele millimeters voor de wereldkampioen over de eindstreep en haalde daarmee zijn derde ritzege in deze Tour de Fance. hem nu nog wel zo fel brandt. Hij gedraagt zich in de dagelijkse omgang net als in de wedstrijd: bescheiden, geen grote mond en als het even kan bij de publiciteitscampagnes op een plaats in de achterhoede. Jos Janssen, een tonronde Belgische soigneur, die de Franse vedette al ja renlang terzijde staat, raakt niet uitge praat als het om zijn baas gaat. Jans sen: „Van een man als Poulidor is er geen tweede. Hij is niet boos te krijgen Hij heeft altijd tijd voor iedereen en is dankbaar voor elke dienst die je hem bewijst. Ik weet nog goed dat hij voor de eerste keer bij me thuis kwam. Hij had toen net een erg kostbare prijs gewonnen. Die gaf hij zo maar aan mijn vrouw. Het was de eerste keer dat ze elkaar ontmoetten. Later heeft hij dat nog wel vaker gedaan. Zulke dingen zijn typerend voor Raymond”. Poulidor schikt zich graag in de rol waarin het Franse volk hem graag ziet. Als zijn vrouw en kinderen langs de kant van de weg staan en het hele peloton rustig aan doet om hem de gelegenheid te geven af te stappen en hen uitvoerig te omhelzen, is de Fran se televisie ter plaatse om het tedere tafereeltje in miljoenen huiskamers voor te schotelen. Poulidor, de man die in de tien Rondes van Frankrijk die hij reed nog nooit de gele trui droeg, is door zijn houding één van de meest populaire Franse mannen geworden. Toen hij op 16 april, de dag van zijn 36ste verjaar dag, meereed in Parijs-Roubaix, waren er duizenden Fransen naar het par cours gekomen om hem middels span doeken en borden te feliciteren met zijn verjaardag. Reymond Poulidor laat het allemaal gelaten over zich heen gaan. Zoals hij zich ook niet druk wenst te maken over het gebeurde in de koers. Over de snelle opkomst van zijn jongere makker Cyrille Guimard bijvoorbeeld, die al op de eerste dag van de Ronde in het bezit kwam van de gele trui, die Poulidor nog zo graag 'enmaal om had willen hebben. AIX-LES-BAINS. Zesendertig jaar is een leeftijd waarop de meeste huisvaders ’s avonds naar hun pantof fels en het krantje gaan verlangen. De leeftijd waarop de wilde haren over het algemeen zijn verdwenen en het avontuur plaats maakt voor geborgen heid. Waarschijnlijk zijn de huisvaders die het aandurven om bijna 4000 kilo meter op de fiets af te leggen op één hand te tellen, nog kleiner is het aantal dat zich op die leeftijd aan een Tour de France waagt met een serieuze kans op een ereplaats. Het rennersveld telt er dit jaar slechts één: Raymond Poulidor, de eeuwige tweede, een ra zend populaire coureur in het land van Marianne. Sonolor-ploegleider Jean Stablinski heeft bewondering voor de inzet van zijn pupil, maar hij vraagt zich langzamer hand af wat hij nu nog kan doen om hem op de bergen van die onbezonnen daden af te houden. Stablinski: „Ik moet toege ven dat het met hem iets beter gaat. Maar ik begrijp nog steeds niet waarom hij op sommige ogenblikken zo vreemd rijdt. Hij moet alleen de sprint aantrek- ken voor Van Impe, meer niet. Pustjens vervult die opdracht echter zo snel dat Van Impe niet bijtijds over hem heen kan komen. Het is helemaal niet zo dat hij constant bij Van Impe of Hézard moet zitten. Ik heb al dagenlang tegen hem gezegd: ga je eigen kans maar. Pak een voorsprong en win een rit. Dan haalt hij Duyndam, Gerben Karstens, Jan Krekels, zijn schouders op en zegt dat hij het nog Harm Ottenbros, Wim Prinsen, Mathieu niet aandurft. Zolang hij dat niet wil zal Pustjens, Tino Tabak, Gerard Vianen, Rlni hij in dienst van Van Impe en Hézard moeten rijden. Let wel in dienst van Van Impe en niet tegen hem 1. Caput 2. Driessens 234.12,08 3. Albani 234.23,39; 4. Stablinski 234.28,54 5. _De Muer Eerste deel veertiende etappe: 1. Merckx Belg-Albanide 53 km in 1.32,02 2. Zoete melk (Schotte) z.t.; 3. Agostinho (Por-Dries- sens) 1.32,26; 4. Janssens (Belg-Driessens) 1.32,26; 4. Janssens (Belg-Driessens) z.t.; 5. Guimard (Fr-Caput 1.32,58; 6. Gimondi (It- Adorni) z.t.; 7. Martinez (Fr-Driessens) z.t.; B. Houbrechts (Belg-Adroni) z.t.; 9. Morten sen (Den-De Muer) 1.33,00 10. Delisle (Fr- Plaud) 1.33,02. Tweede deel veertiende etappe: 1. Gui mard 4.48,53; 2. Merckx 3. Gimondi: 4. Zoetemelk 5. Van Impe (Belg-Stabllnski)6. Agostinho 7. Poulidor (Fr-Caput); 8. Marti nez allen 4.48,53 9. Delisle 4.48,57; 10. Mouri- ous (Fr-Caput) 4.52,19; 11. Verbeeck (Belg- Jossart); 12. Wolfshohl (WDld-Van Vaeren- bergh) 13. Houbrechts 14. Pustjens ;(Sta- blinski); 15. Perin (Fr-Caput); 21. Hézard (Fr-Stablinski)22. Aimar (Fr-Van Vaeren- bergh allen in 4.52,19 25. Tabak (Pellenaars) 4.54,12; 36. Karstens (Van Vaerenbergh) 1.55,38; 58. Krekels (Pellenaars) 5.59,41; 63. Wagtmans (Pellenaars); 64. Van der Vleuten (Pellenaars) 65. Dolman (Schotte); 78. Via nen (Pellenaars) 80. Prinsen Pellenaars allen 5.59,41 Niet gestart: Mendez (Port-Schotte), opge geven: Letort (Fr-De Muer). Algemeen klassement: 1. Merckx 77.10.14; 2. Guimard op 6.20; 3. Gimondi op 8.09 4. Poulidor op 9.54; 5. Ocana op 12.13 6. Van Impe op 14.03; 7. Zoetemelk op 15.42; 8. Martinez op 1^.10; 9. Hézard op 18.58; 10. Agostinho op 19.33; 11. Thevent (Fr-Plaud) Impe ioi pm., Ocana 84 pnt., Pustjens 68 pnt. De namen van de ploegleiders staan voor de volgende ploegen: De MuerBIC; Ca put—Gan Mercier; Desvages—GitanePlaud- —Peugeot BP Stablinski—Sonolor; Schotte Beaulieus Flandrla Driessens—De Grlbaldy, Van Cauter; AlbaniMolteni; JossartWat- ney, Avia; Adorni—Salvarani Van Vaeren bergh—Rokado Pellenaars—Goudsmit-Hoff. Zoetemelk 69 pnt., 6. op 31.00; 12. Janssens op 33.50 13. Hou brechts op 40.20; 14. Delisle op 40.36 15. Swerts (Belg-Albani) op 41.32; 16. Mortensen (Den-De Muer) op 42.59 17. Verbeeck op 15.13; 18. Aimar op 45.57 19. Vandenbossche (Belg-Albani) op 45.59 20. Perin (Fr-Caput) op 51.13; 21. Tabak (Pellenaars) op 56.19; 31. Pustjens (Stablinski) op 1.16,58 39. Prinsen Vaerenbergh) op 1.44.49 69. Wagtmans (Pel- Pellenaars) op 1.23,06; 64. Karstens (Van lenaars) op 1.46,56; 78. Vianen (Pellenaars) op 1.57,13 81. Van der Vleuten (Pellenaars) op 1.59,12; 87. Krekels (Pellenaars) op 2.07,46 89. Dolman (Schotte) op 2.12,15. Algemeen 234.07,32; £01.^0,09; 234.44,24; 236.53,30. Puntenklassement: 1. Guimard 206 pnt., 2, Merckx 155 pnt., 3. Zoetemelk 89 pnt., 4. Poulidor 87 pnt., 5. Gimondi 84 pnt. Bergklassement: 1. Merckx 158 pnt., 2. Van Impe 151 pnt., 3. Agostinho 112 pnt., 4. 5. Zoetemelk 69 pnt., 6. ploegenklassement Driessens 234.12,08 Adorni 234.51,05 10. Pellenaars i ■Üt

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 12