Eerste zege van Fischer op Spasski voor München AMERIKAAN ARRIVEERDE TOEN RUS AL WEG WAS Straffere keuring van autocoureurs 6 september enige datum voor wereldbeker Kovacs weer Boeiend zeilgevecht Kees Douze-Van Eist Ajax praat nog met verzorger Salo Muller Smith niet in équipe voor München I Enthousiaste opening van vierdaagse „Wij zullen beslist landskampioen worden” ■7 Waterpolo team Zeven kandidaten voor de skiftitel Clay pas op 20 september tegen Patterson Koeken tweede in België Winst voor Draverijen Duindigt Betty Stove 5 iii WORLD CHESS CHAMPIONSHIP DINSDAG 18 JULI 1972 II i- p Kritiek Russische lof mcHutMdi Game 3 11 i/VVWWWVVVVVVVWVVWVVVVVWWVVVVVtAA/VVWVVVVVVVVVVVV^^ die •r (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Voor de Nederlandse roeikampioenschappen, die van 24 tot en met 28 juli op de Amsterdamse Bosbaan worden gehouden, hebben 31 deelnemer* ingeschreven. Het sterkst vertegenwoor digd zijn de Skiffeurs, die met zeven man zullen strijden om de titel. (door Tim Krabbé) REYKJAVIK. De derde partij tussen schaakwereldkampioen Boris Spasski en uitdager Robert Rischer, die zondagavond na de 41e zet van De spelers heeft ontpopt als geen ander, bij Ajax zal blijven of dat hij zich definitief uit de voetballerij zal terugtrekken. een on- Eén van de nieuwe „aanwinsten” voor de handtekeningenjagers: Jan Mulder bij Ajax. het ge- dat ge- n i, NIJMEGEN Gisteravond is in DEN HAAG. De waterpoloploeg voor München, die al in een vroeg stadium was aangewezen, zal uit de volgende spe lers bestaan: Mart Bras, Ton Buunk, Wim Hermsen, Hans Hoogveld, Evert Kroon, Hans Parrel, Wim van der Schilden, Ton- nie Schmidt, Gijs Stroboer, Jan Evert Veer en Hans Wouda. De begeleiding «al bestaan uit Vriend en Muller. De Amsterdamse club, die Muller erg graag wil behouden, heeft nu een com promisvoorstel gelanceerd. Mede op ver zoek van de spelersraad heeft Ajax Mul ler nu voorgesteld de zaterdagen vrijaf te nemen. Muller die tot nu toe zeven dagen per week voor Ajax in touw was, heeft bedenktijd gevraagd om zich te beraden over deze nieuwe situatie. Donderdag valt de beslissing of Muller, die de gehele opbouw bij Ajax vanaf het prille begin heeft meegemaakt en zich derhalve als een vertrouwensman van de NEW YORK. De bokswedstrijd tus sen de twee ex-wereldkampioenen in het zwaargewicht Cassius Clay en Floyd Pat terson, die op 28 augustus in de Madison Square Garden zou plaats vinden, is uit gesteld. Ajax beeft een uitgebreid oefenpro gramma ter voorbereiding op de competi tie. Het elftal zit eerst deze week in een trainingskamp in Drente voordat wed strijden volgen tegen achtereenvolgens: Noordwtfk, Nice, Tongeren, Veghel, DFC, voordat op vier augustus in München en op 8 augustus in Amsterdam de apotheose volgt tegen het gerenommeerde Bayern München, de Westduitse kampioen die nu al wordt afgeschiiderd als de grote be dreiging van Ajax in de strijd om Euro- pa-cup 1. De technische staf is uitgebreid metrainer Jan van Daal, die na Kovacs en Bobby Haarms, derde oefenmeester bij de Amsterdammers wordt. Van Daal was eerder trainer bij HVC en RCH, waar hij Peeman opvolgde. WAASMUNSTER. Kees Koeken, vorige week in de ronde van Frankrijk de strijd staakte, is gisteren tweede geworden in een wegwedstrijd voor profs, die in Waasmunster werd gehouden. De rit over 150 km werd gewonnen door Noel van Tyghem in 3 uur 52 minuten. Koeken had vijftien seconden achterstand. cupvoetbal op het hoogste niveau, daar naast weet ik dat de jongens er bijzonder op gebrand zijn om in München in 1974 de wereld nog eens aan te tonen hoe sterk het Nederlands elftal momenteel is. Daarom staan die twee zaken primair dit seizoen. Over een wereldbeker of Europa cup wil ik in dit vroege stadium nog niet een.-: praten. Natuurlijk gokken wij weer overal op. Of het lukt hangt niet alleen van het goede voetbal van Ajax af. Je moet ook een beetje de mazzel hebben dat geer van je spelers ernstig geblesseerd raakt. Dat risico zit er tenslotte met een dergelijk programma in.” Teneinde ieder gelijke kansen te geven in deze laatste wedstrijden die mede be palend zijn voor uitzending naar de Olympische Spelen en het beruchte boei- enverschil te nivelleren worden series, herkansingen en finales gevaren. Dit met uitzondering van de dubbel twee waar voor slechts de favoriete combinatie VeenemansBruyn (Nereus/Skadi) aan de start komt. Slechts de winnaars van de voorwed- strijden en de herkansing komen in de eindstrijd- De deelnemers zijn: vier met stuurman: Laga, Aegir en Asopos, twee zonder stuurman: Telamon, Laga, Willem II, Ne- reus I en II, skif: Wegener Slees wijk (De Hoop), Punt (De Laak), Nelissen (Proteus- /Eretes), Bruyn (Skadi), Van Schelven (Triton), Janmaat (Poseidon) en Veene mans (Nereus), twee met stuurman: Du- dok van Heel, Telamon, Proteus/Eretes, Nereus en Asopos, vier zonder stuurman: Laga, Aegir. Nereus I, II en III, alsmede Asopos, dubbel twee: Nereus/Skadi, ach ten: Laga, Aegir, Nereus en Asopos. HICKSTEAD Harvey Smith, de po pulairste Britse springruiter, is niet opge nomen in de equipe voor de Olympische Spelen, omdat zijn paard Summertime, niet goed genoeg wordt geacht. De Britse springequipe zal bestaan uit David Broome met Manhattan, Alison Dawes met The Maverick, Ann Moore met Psalm en Mike Saywell met Hideaway. Zondag is deze bekend gemaakt na een laatste selectiewedstrijd te Hickstead. De teleur gestelde Smith over de beslissing: „Sum mertime had een betere prestatielijst in de Olympische selectiewedstrijden dan zij, die wel gaan, maar het is de keuzecom- missie, die oordeelt en zij heeft haar keus gemaakt.” AMSTERDAM. Gistermiddag heeft een gesprek plaats gevonden tussen het Ajaxbestuur en verzorger Salo Muller over verlenging van diens contract. Mul ler, die vanwege een uiterst drukke prak tijk en werkzaamheden in een Amster dams ziekenhuis als fysiotherapeut ernstig overbelast dreigde te worden, had het Ajaxbestuur verzocht om een assistent, die hem zou kunnen vervangen als Ajax minder belangrijke uitwedstrijden voor de competitie zou spelen. Dit was een ver zoek waar Ajax (Van Praag: „De moei lijkheden met Salo liggen beslist niet op het financiële vlak”) zich niet mee kon verenigen. 1 In drie klassen veranderde zoals werd verwacht wegens de duidelijke overmacht niets in de rangschikking. Egon Rolf von den Baumen werd met gemak winnaar bij de Valken. Hiemstra ondervond geen noe- menswaardige tegenstand van de andere Spankerzeilers, alleen Wiebe Kort moest voor de tweede zege een felle strijd leve ren met Joop de Ruijter, die nu 22 heeft gescoord. Hoewel het voor de deelnemers aan de strijd om het Europees kampioenschap maandag een rustdag was, bracht de spanning in de wel gevaren 470-week toch voldoening bij de toeschouwers. Wel werd de race een Franse aangelegenheid. Christ won voor hoofdprijsfavoriet Guyadère. Aan de kade van Medemblik sleutelden de deelnemers voor het Europees kampioen schap intussen druk aan de boten om deze gereed te maken voor de laatste fase, de races op dinsdag en woensdag. De 470- week haalde de wegens de h arde wind afgelaste race van zondag in. De eerste zeven plaatsen waren voor Franse deelne- mers. Guyadère, die reeds twee overwin ningen en een tweede plaats achter zijn naam heeft staan, kon de slim varende Christ niet bedwingen en moest hem op de finishlijn laten gaan. Daar Christ ook de zaterdagwedstrijd won heeft hij de tweede plaats in het klassement (na af trek slechtste resultaat) overgenomen van de Nederlander Eddy Rietveld. Christ heeft elf punten achterstand op leider Guyadère. Rietveld bracht het maandag niet verder dan de 23e plaats en is in het klassement nog wel de beste Nederlander als vierde. De eerste race (van de zes) om het Europese kampioenschap zeilen in de Fly ing Junior-klasse (Kiel), welke zondag was gewonnen door de Zweed Löfstedt vóór de Nederlander De Waard, is ongel dig verklaard. De wedstrijdleiding in Kiel is tot de Conclusie gekomen, dat het finishrchip niet op de goede plaats lag. PARIJS Autocoureurs zullen jaarlijkse medische keuring moeten dergaan en zullen na elk ongeluk onder zocht worden, voordat zij weer toestem ming krijgen om te gaan racen, zo heeft de internationale sport commissie - CSI - van de internationale automobiel federatie bekend gemaakt. De maatregel gaat op 1 januari in. LOOSDRECHT De tweede zeildag van de Nieuw Loosdrechtweek, met ideaal zeilweer, heeft voor aanzienlijke verschui vingen in de klassementen gezorgd. Kees Douze bleek het nieuwe Olympische ma teriaal al zo goed te beheersen dat hij bij de Finnen een formidabele zege behaalde op de uitstekend partij biedende Utrechter Hans van Eist. Beide zeilers staan nu met een gelijk aantal punten aan de kop van de ranglijst. Douze won de race feitelijk reeds op de startlijn. De Breukelse zeiler maakte een vlijmscherpe start en vero verde direct de leiding van het veld. Van Eist bleef de gehele race een bedreiging voor Douze, die met zijn van het verbond gekregen Olympische Fin, reeds goed overweg kan. De derde plaats op de ranglijst is voor de ex-solokampioen Bart Jan Wilton (4—3). DUINDIGT. Woensdagmiddag (2.30 uur) staan de draverijen in het teken van Kees Ockhorst, de oud-trainer en rijder die deze dag zijn 85e verjaardag viert. Kees Ockhorst behoorde in de vooroorlog se jaren tot de top van de internationale rijders. Hij heeft in vrijwel alle landen van Europa overwinningen op zijn naam gebracht, vooral in Frankrijk, waar hij in een winterseizoen op Vincennes dertien maal won. Tot zijn grote successen be hoorden de Grote Prijs van Nice, de Prix de Belgrado op Vincennes en de talloze kampioenschappen op de Nederlandse ba nen, o.a. de vroegere baan ,,’t Oude Slot”, in Heemstede. In het internationale num mer. dat naar hem vernoemd is, zullen na het zware kampioenschap de grote cracks niet starten. Echter wel Ireland en Hardy Regina, die in hun huidje vorm elkaar niets ontlopen. Twee best bezette rennen omlijsten de Kees Ockhorst-draverijen op Duindigt. De tips: 1. Dalila-prijs: 1. Klar L 2. Kimberley 3. Kiefer du Bois Outs: Jethro J. 2. Florencia-prijs: 1. Lana Rodney, 2. Lady 3. Larens Trots Outs: Lion v. d. Lente. 3. Etandar-prijs: 1. Jariolaine, 2. Jeanette Hanover, 3 Impuls W. Outs: Kitty G. 5. Kees Ockhorst-prijs: 1. Hardy Regi na, 2. Ireland, 3. Hea Alkestis VE Outs: Flintstone V. 6. Vent de l’Quest-prijs: 1. Hartin Gerda, 2. Ideal Prise, 3. Famous Mac Outs: Immer Treu. 7. Quimperlee- prijs: 1. Hilma, 2. Iwan Mac H., 3. Jacob R Outs: Geisha Double. 8. Koning B-prijs: 1. Jupiter P., 2. Iris B. 3. Kapitein Scotch Outs: Jupiter D. 10. Madrigal-prijs: 1. Jack Buitenzorg, 2. Impereur, 3. Ideal Dear Outs: Importeur O. HOYLAKE. Betty Stöve heeft de eerste ronde van het damesenkelspel van de open noordelijke Engelse tenniskampi oenschappen in twee sets gewonnen van de Amerikaanse Carol Graebner. De set standen waren: 6-2 6-3. kenbauer heeft nu al verkondigd dat in 1974 niet het Nederlands elftal in West- Duitsland voor het wereldkampioenschap zal voetballen, maar Ajax. Wij hebben dus wel een reputatie opgebouwd. Die zullen wij dit seizoen opnieuw moeten waarmaken. Ik blijf erbij dat het nog beter kan. De honderd percent perfectie hebben wij nog steeds niet bereikt. Dat is vorig jaar ook wel gebleken. Niet alleen de resultaten waren voor mij belangrijk maar het was minstens zo spectaculair dat Ajax vorig seizoen ook het betere voetbal heeft geïntroduceerd. Het voetbal zoals dat anno 1972 gespeeld moet wor den Dat moeten wij dit seizoen consolide ren en zo mogelijk nog verder perfectio neren en uitbouwen. De mogelijkheden daarvoor zijn aanwezig”. Tegen die acthergrond moet ook Ajax’ ruime en uitgekiende selectie worden ge zien. Het ligt in de bedoeling om dit seizoen in de competitie tegen de relatief zwakkere tegenstanders veelvuldig te gaan wisselen. Met name John Rep en Arnold Mühren zullen dit seizoen worden klaargestoomd voor het grotere werk. Ko vacs: „Door de komst van Mulder is het daarbij mogelijk om nu ook eens een Cruyff of Keizer rust te geven zonder dat de kracht van het elftal daardoor wordt aangetast. Mulder betekent in de ruimste zin van het woord één aanvaller extra. Hij heeft alleen vanwege een blessure nog niet voluit kunnen trainen. Gezien de grote belasting die er dit seizoen, ook wat het Nederlands elftal dat alles op alles zal zetten om München te halen, op de Ajacieden zal worden gedaan is dit ook hard nodig. Wij hebben echter nu zo’n goede selectie, die al zo lang met elkaar speelt, dat een dergelijk zwaar program ma gewoon kan worden afgewerkt. Wij zullen zeker dit jaar weer landskampioen worden. Dit is noodzakelijk voor Ajax in verband met continuering van Europa- Aanzienlijker liepen de prestaties uiteen in het Pampusveld, waar André van Ga len na een boeiende strijd met Enthoven, Roozendal en Leo de Wit uiteindelijk met een fraaie voorsprong zegevierde. Met 3 1 heeft Van Galen een forse puntenvoor- sprong genomen in het klassement op Besseling, die na zijn eerste zege maandag in de middenmoot eindigde. In twee klas sen, de Solo’s en de OK-jollen, werd het klassement beïnvloed doordat de koplo pers Lefèvre (OK) en Paul de Jonge van Ellemeet wegens hun werkzaamheden al leen in het weekeinde konden starten. Schram kreeg zodoende zijn handen vrij in het OK-veld en versloeg met ruime voorsprong Loermans en Dijksman. Na het vertrek van Lefèvre zijn Schram (51) en Loermans (32) favoriet voor de hoofdprijs. Erftemeyer heeft bij de Solo’s de plaats van de Wassenaarder De Jonge van Ellemeet overgenomen en zal het voor de hoofdprijs moeten opnemen tegen de Engelsman Dany Butler. Erftemeyer heeft 41 achter zijn naam staan en Butler verzamelde 23. Volgens de CSI zullen coureurs getest worden op hartafwijkingen, gezichtsver mogen en zullen zij verder neurologisch gekeurd worden. Er werd bij gezegd dat bij het keuren van de coureurs de dokto ren en de autoriteiten ook het race- verleden van de betrokken rijder in over weging zullen nemen. De CSI noemde geen voorbeelden, maar als gevolg van ongelukken heeft de vroegere wereldkam pioen, de Engelsman Graham Hill veel van de buigzaamheid in zijn knieën verlo ren en heeft de Fransman Jean-Pierre Beltoise een stijve elleboog, beide aandoe ningen, die er onder de nieuwe reglemen ten toe zouden kunnen leiden dat hun het verder racen verboden wordt. De CSI zei dat amputeringen, behalve van vinger die niet het grijpvermogen aantasten, en alle vormen van prothese „niet toegestaan” zijn hoewel „in princi pe” een ontsnappingsclausule werd open gelaten. Elk ongeluk waardoor een rijder meer dan tien dagen niet kan rijden betekent, dat hij een nieuw medisch onderzoek zal moeten ondergaan voordat hij weer mag racen. Verder werd in de nieuwe bepalin gen de maximum tankinhoud van formu- le-I wagens gesteld op 80 liter en mag in totaal niet meer dan 250 liter getankt worden. Het minimum gewicht voor fo- mule-I wagens werd verhoogd tot 575 kilo. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Zoals het er momen- tee' uitziet zal Ajax toch vasthouden aan de data 6 september (in Buenos Aires) en 4 oktober (in Amsterdam) voor de wed strijden om de wereldbeker tegen het Argentijnse Independiente. Vooral 6 sep tember stuit zelfs Intern bij Ajax op ernstige bezwaren, de eerste wedstrijd valt dan samen met de Olympische Spe len in München, maar het is nagenoeg de enige datum die Ajax vrij kan maken voor het spelen van zijn wedstrijd in Zuid-Amerika. Voorzitter Van Praag: „Dat hebben wij de Europese Voetbal Unie (UEFA) vrijdag ook laten weten. Aanvankelijk wilden wij op 13 en 27 september spelen, aangezien wij dan vrij zijn en de eerste ronde voor de Europa- cupwordt gespeeld, maar ook dat bleek ónmogelijk omdat de UEFA sterk gepor teerd is voor een televisieuitzending naar zoveel mogelijk landen. Dat is onmogelijk als er ook voor de Europa-cup wordt gespeeld op dat moment. Daarnaast heb ben wij ook nog 20 september overwogen maar ook dit bleek een moeilijke zaak omdat wij op 17 september al in Rotter dam tegen Feyenoord moeten aantreden. Voeg daarbij dat Ajax in het begin van deze competitie alle zware concurrenten eerst uit krijgt en wij ook nog met het Nederlands elftal rekening moeten houden dan wordt duidelijk hoe moeilijk wij deze wedstrijd in ons programma kunnen invoegen” Het laatste argument weegt inderdaad bijzonder zwaar voor Ajax. In oktober moeten de Ajacieden zich alweer gaan opmaken voor de tweede en hun eerste ronde voor Europa-cup 1, terwijl ook de kwalificatie- en oefenwedstrijden van het Nederlands elftal een zware belasting voor de club uit de Meer vormen. Hoe zwaar deze factor voor Ajax telt wordt uitgelegd door Ajax-trainer Stefan Ko vacs die, terugblikkend op zijn grandioze eerste jaar bij Ajax, uitlegt: „Franz Bec- wat dit betekende ten opzichte van definitieve verwijdering van de came ra’s, waar Fischer op had aangedron gen. Spasski had tegen Schmid gezegd dat de speelomstandigheden in het achter kamertje van de sporthal niet best waren. Hij had last gehad van geluiden op aangrenzende straten, had kinderen horen schreeuwen en was niet erg tevreden over de kwaliteit van het licht. Op het moment dat de wereldkampi oen de partij gewonnen gaf had Fi scher zijn plaats achter het bord nog niet ingenomen. De Amerikaan ver scheen pas een kwartier na het officië le aanvangstijdstip en vernam toen dat hij voor de eerste keer in zijn carrière van Spasski had gewonnen. Experts hadden wel verwacht dat de voortzet ting van de afgebroken partij niet al te lang meer zou duren, maar men was toch verrast dat Spasski de strijd staakte, zodra hij de 41ste zet van Fischer onder ogen kreeg. Veronder steld werd dat de Russische secondan ten bij het analyseren geen bevredi gende voortzetting meer hadden gevon den en dat men alleen nog even wilde Spasski had geprotesteerd tegen bord, waarop de derde partij is speeld. Het was een houten bord boven op een houten tafeltje was plaatst. De stukken stonden zo’n twee centimeter hoger dan op het stenen bord van de eerste partij, dat Spasski prefereerde. Het stenen bord weegt driehonderd pond. De organisatoren za gen geen kans om het naar het „opka mertje” te transporteren. Hoofdscheids rechter Lothar Schmid aanvaardde het protest van Spasski. Hij besloot dat de afgebroken derde partij zou dienen te worden uitgespeeld in de grote speel zaal. De Amerikaanse vertegenwoordigers waren het niet eens met de beslissing van Schmid. Zij waren van mening dat Fischer hierdoor zou kunnen worden afgeschrikt. Intussen was er een telefoontje bin nengekomen van Paul Marshall, advo caat van Fischer ,die meedeelde dat de American Broadcasting Company (ABC) had afgezien van de televisie rechten. Nog niet geheel duidelijk was de titelhouder werd afgebroken, is gewonnen door Fischer, stand is nu 21 in het voordeel van Spasski. Vandaag volgt de vierde partij. Fischer heeft dan wit. De reden van het uitstel werd door de woordvoerder van de Madison Square Garden niet bekend gemaakt. Het gevecht wordt nu op 20 september gehouden. Nijmeegse Goffertstadion de 56e vierdaag se officieel geopend met de traditionele vlaggenparade. Zoals ook vorig jaar het geval was sprongen aan het begin van de parade leden van het parachutistencen trum Teuge op de grasmat van het stadi on. Ongeveer 28.000 toeschouwers beleef den daarna een afwisselende show die verscheidene muziekkorpsen, sportvereni gingen uit Nijmegen en omgeving en vendelzwaaiers opvoerden. Ook dit jaar werden de volksliederen van de deelnemende landen niet gespeeld. Alleen het Wilhelmus en het vierdaagse- lied weerklonken in het Goffertstadion. Om de jeugd meer in het geheel te betrekken was men ook overgegaan tot communitysinging. Een groot aantal be kende tophits werd tot groot enhousiasme van de toeschouwers ten gehore gebracht en ook meegezongen. Voor 63 Israëlische jongeren was de vierdaagse maandagmorgen reeds van «tart gegaan. Aangezien Israel donderdag een nationale rouwdag kent had de vier- daagseleiding bij wijze van uitzondering er in toegestemd dat deze groep het parkoers van de derde marsdag (de zware zeven heuvelenroute) reeds maandag mocht afleggen. De Israëlische scholieren liepen voortreffelijk, ondanks het gemis aan sfeer en kwamen zonder uitvallers aan de eindstreep aan. Vandaag gingen ruim 15.000 wandelaars van start voor het eerste traject, dat het legioen voert door de Betuwe met als trekpleisterplaats Eist. dat er overwinningen en nederlagen voor beide spelers in h et verschiet liggen. Wij geloven en hopen op een overwinning van Boris Spasski, een uitstekende strateeg en tacticus”. Voor de „Izvestija” schreef David Bronstein dat de overwinning van Fi scher vaststond. Hij was van mening dat Spasski’s poging om een zelden gebruikte zet te weerleggen een fali- kante misrekening was. „Jammer genoeg voor Spasski bleek Fischer ,die bekend staat als een aktie- ve koper van allerlei oude schaakboe ken, de zet niet alleen te kennen, maar wilde hij hem ook spelen. Reeds op de elfde zet nam de Amerikaanse uitdager Spasski bij de neus door zijn paard naar de rand van het bord te spelen." Bronstein leverde kritiek op Spasski, omdat deze een passieve partij had gespeeld in plaats van over te gaan tot energiek tegenspel. Voor Fischer’s overwinning had Bronstein niets dan lof. afwachten of Fischer wel de „juiste” zet had afgegeven. De partij was in de volgende stand afgebroken: wit: Spasski Ke2, Dd4, Lel, pi: b4, d5, f2, g3, h2. Zwart: Fischer Kg8, Db3, Lf5, pi. b5, c4, d6, f7, g4, h5. Zondagavond had Fischer, na 10 minuten denken ingesloten 41. Lf5- d3t. Toen deze winnende zet uit de enve loppe kwam capituleerde Spasski. Hij kan niet 42. Kei spelen wegens bijvoor beeld 42. Db4:+, met gemakkelijk winst. Evenmin baat 42. Ke3. Daarop zou bijvoorbeeld 42. Db4: 43. Ld2, Dc5 toereikend zijn. Er zijn trouwens veel wegen die hier naar winst leiden. Dit resultaat betekent voor Fischer, dat hij voor het eerst in zijn loopbaan van Spasski heeft gewonnen. In totaal verloor hij vijfmaal, twee ontmoetin gen eindigden in een puntendeling, ter wijl één partij de tweede van deze match voor hem verloren is ver klaard wegens tijdsoverschrijding door niet verschijnen. De Russische media hebben com mentaar gegeven op de nederlaag in de tweede matchpartij van Boris Spasski. De Russische schaakpedagoog Alexan der Kotov zei dat Fischer „een zeer sterke partij had gespeeld en verschil lende gevaarlijke en interessante nieuwtjes had gebruikt.” Kotov vervolgde: „Wij moeten erop wijzen dat er nog 21 partijen resten en

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13