Fractieleiders van KVP en VVD: kabinet moet doorregeren met een beperkte taak BREUK „LIJMEN” ZIT ER NIET IN Geluk bij een ongeluk boring Petroland Grieks regime zoekt versterking „Waddenzee” tegen w Kabinet in zorgen achtergrond Opschorting 1000 gulden regeling geëist Ex-non eerste vrouweliike lid van FBI Silk KORT GEDING IN ROTTERDAM Veiligheidsraad vanavond bijeen ^30 DINSDAG 18 JULI 1972 Als een haas A vontuur ES Lekker maken Nieuwe krachten Vrijheid t Na klacht van Syrië Het echtpaar Enfinger staat hier voor de resten van zijn nieuwe huis te Cherry Hill in New Yersey (Verenigde Staten) nadat het maandag was ingestort door een ontploffing vijftien minuten voordat zij de woning betrokken. Zij waren met meubels onderweg, doch zij werden gelukkigerwijs opgehouden door een verkeersopstopping. De explosie werd waarschijnlijk veroorzaakt door een lek in de gasleiding. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG In politiek Den Haag verwacht men niet veel heil van het gesprek tussen Biesheuvel en Berger, dat min of meer als formeel wordt gezien. „Lijmen” van de breuk zit er, zoals men verwacht, niet in. In de loop van woensdag wordt een uitspraak van het restant-kabinet ver wacht, waarbij uit de opmerkingen van premier Biesheuvel wordt opge maakt dat men een poging zal ondernemen om de regering met KVP, ARP, CHU en VVD verder voort te zetten. Dat is ook de oplossing die ARP-fractieleider Aantjes ziet om uit de impasse te komen die is ontstaan nadat de DS’70-ministers Drees jr en De Brauw besloten hun ontslag aan te bieden, omdat zij het niet eens konden zijn met de bezuinigingen op hun departementen. (Van onze redacteur in Istanboel) ISTANBOEL. Het Griekse regime heeft de laatste weken in ieder geval één reden tot tevredenheid: het internationale isolement, waarin het ruim vijf jaar heeft verkeerd, begint op z’n eind te lopen. Belang- rijker dan het bliksembezoek van de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Rogers die al door enkele van zijn collega’s alsmede door vice-president Agnew was voorafgegaan is in dit verband het feit, dat de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Scheel een uit nodiging voor een bezoek aan Athene nu „in principe” heeft aange nomen. Radio-Athene was helemaal opgetogen na de bekendmaking, dat zelfs Zweden de normale relaties met Griekenland wil hervatten. Net als die Denemarken stonden deze betrekkingen sinds 1967 op eeen laag pitje: er was in Athene slechts een Zweedse zaakgelastigde. Deze, een broer van de filmmaker Ingmar Bergman, wordt nu tot ambassadeur in Athene bevorderd, ter wille van een betere behandeling van de „commerciële en toeristische betrekkingen” tussen beide landen. (Rhodos is, net als vóór 1967, allang weer een soort „Zweedse vakantiekolonie”). - i i L l l k l t i 1 t vrouwenafdeling (Marva) zijn 1 1 l L l k i t i 5 1 3 1 1 l t l l l f l I ER ZIJN de laatste tijd ook een paar nerkwaardige dingen gebeurd. In de ?erste plaats is het bezoek van minister Naar Moskou. De Palestijnse leider Jasser Arafat is aan het hoofd van een delega tie van de Palestijns* bevrijdingsorgani satie in Moskou aangekomen. i NEW YORK (AFP). De Veiligheids raad van de Verenigde Naties komt vana vond bijeen om de nieuwe eisen van Syrië en Libanon te behandelen. De raad heeft Israel al gelast de op 22 juni in het Libanese grensgebied gevan gengenomen hoge Syrische en Libanese militairen vrij te laten. ROTTERDAM „Tja, u komt hier in de polikliniek, maar u moet eigenlijk naar de chirurg”, reageerde gisteren laconiek de president van de Rotterdamse recht bank, mr. J. G. L. Reuder, op de poging van de Vereniging tot Behoud van de Waddenzee om via een kort geding het predikaat „onrechtmatige daad” afgeroe pen te krijgen over een proefboring op het Wad door het Franse aardgassyndicaat Petroland. ntussen 25 minuten met Papadopoulos nad gesproken, dat tijdens het onder houd de meningsverschillen niet waren opgeheven, en het woord „kleine” ge bruikte hij niet meer. Er was, zo zei hij, onder andere gesproken over de binnenlandse toestand in beide landen. Dit kan nauwelijks iets anders beteke nen dan dat Rogers de Griekse dictator neeft meegedeeld, dat het Republikein se bewind in de Verenigde Staten zou zijn gediend bij een democratisering in Griekenland om in dit opzicht de aan vallen van de Democraten die van Amerika’s steun aan de Griekse dicta tuur een verkiezingspunt gaan maken beter te kunnen weerstaan. Er zijn in Amerika zo’n twee miljoen kiezers van Griekse afkomst en de meerder heid daarvan is het onbehaaglijk te moede dat hun „bakermat” zo’n slechte •eputatie heeft gekregen. Honger. Het Indonesische blad „Indonesia Raya” meldde gisteren dat in het Mid- den-Javaanse district Pekalongan tien mensen van honger zijn gestorven. Honderden mensen lijden aan onder voeding. Deze boring, de zesde sinds Petroland samen met vijf andere maatschappijen in 1969 een proefboorvergunning ontving en de tweede sinds men in 1971 een conces- -togers toch niet helemaal zo gesmeerd verlopen als het regime zich wellicht iad voorgesteld. De minister heeft net nen beetje té veel het woord democra- ,ie in de mond genomen, niet alleen op persconferenties maar ook ten over taan van het personeel van de Ameri kaanse ambassade. Bij aankomst had lij het over „kleine meningsverschillen Lussen beide regeringen.” Met dat woord „kleine” stootte hij de oude, politieke wereld nog meer voor het ioofd dan hij het al deed met de iatering van zijn bezoek: de Ameri kaanse Onafhankelijkheidsdag. Politici als oud-premier Kanellopou- .os bleven dan ook weg bij de receptie op de Amerikaanse ambassade, protes terend dat daar „de Amerikaanse vrij heid werd gevierd samen met de ver drukkers van de Griekse.” Maar bij zijn vertrek zei Rogers, die Maar het is ook mogelijk, dat de artikelen eigenlijk zijn geschreven om iieuwe krachten aan te trekken die in werkelijkheid moeten gaan dienen als nulpkrachten voor het regime. Een re- zeringswijziging wordt al enkele maanden verwacht. Vorige week zijn drie ministers afgetreden, maar dat zou nog maar een begin zijn. De artikelen kunnen bedoeld zijn om bepaalde figu- en, hetzij uit de oude politieke wereld, netzij jongeren, „lekker te maken” om toe te treden tot een nieuw, ingrijpend gereorganiseerd kabinet. Is ons land „onregeerbaar” geworden nu twee DS ’70-ministers zijn opgestapt? Pre mier Biesheuvel vindt van niet. Hij gaat woensdag met de ministerraad proberen een oplossing te zoeken voor de crisistoe stand, waarin het kabint nu is komen te verkeren. Lijmen zal er niet inzitten, zo verwacht de premier met DS’70-fractie- voorzitter Berger. En een reconstructie van het kabinet al evenmin. Want dat zou betekenen dat nieuwe DS’70-ministeriabe- len zich dezelfde behandeling zouden moeten laten welgevallen, als waarvoor Drees en De Brauw hebben bedankt. En dat zou niets minder dan verraad aan de opvattingen van DS’70 betekenen. Die opvattingen luiden dat er niet al leen maar moet worden besnoeid om der wille van de bezuinigingen zelf, maar om een grotere doelmatigheid bij de over heidsbestedingen te bereiken. Dat was het antwoord van de uittredende ministers en fractievoorzitter Berger op het politieke „onbegrip” dat met name V.V.D.-fractie- leider Wiegel en oppositieleider Den Uyl bleven betonen ten aanzien van de vraag, waarom uitgerekend twee ministers, die als bezuinigingskampioenen twee zware departementen kregen toebedeeld om hun inzichten waar te maken, het erbij laten zitten als het om extra bezuinigingen gaat. Wiegel kon zich vooral niet vereni gen met de argumentatie van Drees, De Brauw en Berger, die erop neerkomt dat iedere bezuiniging „beleidsonderbouwd” en niet willekeurig dient te zijn en daarom eerst dient te worden getoetst aan een loon- en prijsbeleid. En juist dat onder werp, aldus DS’70, schoof Biesheuvel in de ministerraad steeds weer op. In de „nachtclub” van de premier op het Cats- huis voelden de DS’70-ministers zich door de EEG-marathontechniek van Biesheuvel dusdanig gemanipuleerd, dat zij ernstig gingen twijfelen aan de doordachtheid van de besluiten en er naarmate de uren verstreken steeds minder in gingen gelo ven. „Wij kunnen niet accepteren dat het onderhoud van wegen wordt uitgesteld, want dan breng je het verkeer in gevaar”, lichtte Drees met een voorbeeld toe. Frac tieleider Berger: „Het heeft toch geen zin om eerst de PTT-tarieven te verhogen om vervolgens die opbrengst niet te investe ren in dit staatsbedrijf, maar er uitgaven zoals het optrekken van sociale uitkerin gen mee te financieren. Dan lijkt het of je bezuinigt, maar je krijgt er later de rekening dubbel en dwars voor terug.” Minister De Brauw: „Wat heeft het voor zin om er eerst met dreiging van een kabinetscrisis een collegeldmaatregel door te drukken, als ik geen vacatures mag bezetten en geen geld krijg voor voorzie ningen aan universiteiten en academische ziekenhuizen. Hoe die losse voorbeelden precies moe ten worden gewaardeerd, kan nog niet worden beoordeeld. Want de aftredende ministers mochten niet exact worden. Dan zouden ze uit de school hebben geklapt, omdat het kabinetsberaad nu eenmaal ge heim is. Maar nu de coalitie is ontploft heeft het alle zin om de volksvertegen woordiging volledige opening van zaken te geven. Pas dan kan worden beoordeeld of de DS’70-ministers met opzet een extra zware rekening in de bus kregen gescho ven, omdat ze zich vanaf de verkiezings campagne hebben beijverd voor ombui ging van het uitgavenbeleid. Premier Biesheuvel zei er vannacht over dat hij als voorzitter van de ministerrraad nu eenmaal knopen moest doorhakken en beslissingen moest nemen om het begro- tingsberaad toch ééns rond te krijgen. En hij kreeg daarvoor de meerderheid in de ministerraad mee, hoe veel bezwaren DS'70 daartegen ook mocht hebben. DS’70 had gewild, dat het kabinet veel eerder aan het bedrijfsleven zijn tanden had laten zien voor wat de loon- en prijsontwikkeling betreft. Want de inko- mensinflatie heeft zich naar de mening van deze partij in versterkte mate doorge zet. Daardoor worden departementen die verhoudingsgewijs het meeste geld uitge ven ook het voelbaarst geconfronteerd met prijsstijgingen. Het kabinet had daar om eerder maatregelen moeten nemen en niet moeten wachten totdat de zaken uit de hand liepen, zoals volgens de DS’70 politici nu het geval is. Éérst zou in april de balans worden opgemaakt en worden bezien of maatre gelen gewenst zouden zijn. Toen werd het gesprek met de „sociale partners”, vakbe weging en werkgevers, die ieder eerst weer in hun loopgraven doken met „dis cussienota’s” verschoven naar de zomer. En nu kan in oktober pas worden vastge steld of de sociale partners bereid zijn mee te werken aan een sociaal contract, dat loon- en prijsmatiging inhoudt, omdat ze hun medewerking zouden laten afhan gen van de begrotingsmaatregelen in hun gevolgen voor de inkomensverhoudingen. DS’70 voelt zich daardoor genomen en heeft nu laten weten dat er onverwijld ingegrepen moet worden als de „sociale partners” niet bereid zouden zijn op de nullijn te gaan zitten. Daaronder wordt dan verstaan dat zij genoegen zouden moeten nemen met nul percent reële loonverbetering, waarbij een stukje inko- HET IS NIET ondenkbaar, dat de gelijktijdige koerswijziging van de Kranten een gevolg is van het feit dat de „contestatie” toeneemt: het regime leeft nu alle intellectuelen tegen zich, van studenten en kunstenaars tot pro fessoren en zelfs de leden van de Academie. Het kan geen „kader” meer kweken Rogers op zijn beurt kan een en ander hebben ..opgesnoven” via zijn ambassade. DE TWEEDE vreemde gebeurtenis nad enkele dagen later plaats en staat vermoedelijk enigszins in verband met de vorige. Twee dagbladen, die de jun ta steunden, kond'gden plotseling „het einde van de Revolutie” aan en dat nadat een week tevoren de eigenlijke spreekbuis van het regime, het dagblad Nea Politia (Nieuwe Staat) zijn uitgave nad moeten staken omdat het aantal afnemers tot 7000 was gezakt, ondanks het feit dat de prils een halve drachme lager was. De „Akropolis” voorspelde, dat de revolutie zou worden „gepoliti seerd” en dat Papadopulos z’n aarze- :ende houding zou moeten laten varen en hetzij leider van de „revolutie- partij” worden, hetzij staatshoofd AMSTERDAM. Het Landelijk Over leg van Grondraden (LOG) heeft onmid- delljjke opschorting geëist van de uitvoe ring van de „1000 gulden wet”. In een verklaring zegt het secretariaat dat een beleid dat op zo groot verzet bij de bevolking is gestuit, door de opvolger van de afgetreden minister De Brauw niet mag worden voortgezet. De eerste daad van de nieuwe minister voor het Weten schapsbeleid zal intrekking van de 1000 gulden maatregel moeten zijn. Het LOG gaat daarom met des te meer kracht voort met het organiseren van de boycot van de 1000 gulden. korps heeft geweerd. Hoovers opvolger Patrick Gray opent nu de poorten van het FBI voor het zwakke geslacht, evenals hij de politieagenten toestaat zich meer naar de mode te kleden. „Het is wel bijzonder ongeloofwaardig dat de DS’70 ministers die een jaar lang hebben uitgeblonken door botte bezuini- gingspolitiek, aldus het LOG, nu ineens wegens te grote bezuinigingen aftreden. Waren zij echter niet gestruikeld over de begroting, dan zou dat wel gebeurd zijn over de loonmaatregel, de abortuswetge ving, de schoolgelden, of zij zouden ten onder zijn gegaan aan hun pogingen deze wetten, zo ook de „1000 gulden wet” uit te voeren. Eens te meer is gebleken dat kabinetten die een beleid voeren dat zo tegen de belangen van het volk ingaat, ten gronde gaan aan interne tegenstellin gen”, zegt het LOG. DS’70-fractieleider Berger verklaarde gisteren: „Wij blijven bereid om alsnog te onderhandelen met de andere partners. Wij zullen dan echter met keiharde eisen komen, vooral om een ingrijpen in de lonen en prijzen te krijgen als maar even van de nul-lijn wordt afgeweken (de nul lijn is het plan of geen reële loonstij ging voor het volgend jaar toe te laten).” VVD-fractieleider Wiegel noemde het besluit van De Brauw en Drees „onbegrij- Susan Lynn en Joane Pierce kregen hun kans na de dood van FBI-directeur Edgar Hoover, die altijd vrouwen uit zijn De beide DS’70-ministers namen hun beslissing gistermorgen na een lange nacht van vergaderen met het kabinet. De wijze waarop het kabinet met rode potlo den in hun begrotingen zat te strepen was voor de DS’70-bewindslieden onverdraag baar. Tijdens een persconferentie over hun besluit verklaarden de beide minis ters gistermorgen, dat de andere partners kennelijk bewust op een dergelijke situa tie hebben aangestuurd. WASHINGTON (DPA). Een ex-non en een voormalig lid van de Amerikaanse marine r beëdigd als de eerste vrouwelijke leden van de Amerikaanse federale recherche, het FBI. KVP-fractieleider Andriessen acht de kans niet erg groot, dat de breuk te lijmen is- Doorregeren met vier partijen noemde hij een groot avontuur. Het meest leek hij nog te voelen voor een voortzet ting van het kabinet met de steun van vier partijen en met een beperkte taak. Een deel van die taak zou het voorberei den van nieuwe erkiezingen moeten zijn. Ook Wiegel noemt dat een reële moge lijkheid, omdat volgens hem „de basis voor een stabiel beleid nu is weggevallen”. Wat de regering nu zal doen om uit de pelijk, onverstandig en bepaald niet in het belang van het land”. Hij verklaarde uit drukkelijk, dat het uittreden van de beide ministers niets te maken heeft met de loon- en prijspolitiek. „Dat wil DS’70 misschien zo doen voorkomen, maar over dat onderwerp was nog niet eens gespro ken,” wist Wiegel, die het niet juist vond nu ook als een haas het kabinet te verlaten. De WD-er zag dezelfde drie mogelijk heden als Berger om uit de impasse te raken: herstel van het oude kabinet, voortzetting van het kabinet met vier partijen én nieuwe verkiezingen. Nieuwe verkiezingen zijn volgens Wiegel pas in november mogelijk en dat zou volgens hem dan betekenen, dat de begroting voor 1973 veel te laat klaar komt. De WD-er liet tegelijk ook merken, dat hij weinig enthousiast is om met de drie christelijke partijen alleen door te regeren. Evenmin voelt de VVD er iets voor om ook uit de regering te stappen. Opmerkelijker nog was wat de Elef- theros Kosmos (Vrije Wereld) schreef, de krant die vanaf het begin de kolo nels heeft gesteund ook al rekende zij in april 1967 eigenlijk op „de gene raals.” Hoofdredacteur Konstandopou- los, voormalig communist, kondigde niets meer of minder aan dan dat zijn krant het roer zou omgooien. De revo lutie was namelijk ten einde, en kon naar de geschiedeenis worden verwe zen. Nieuwe krachten, „afkomstig uit bet volk,” zouden opkomen, aldus de schrijver, daarmee de indruk open la- end dat de „oude krachten nl. het regime, niet uit het volk waren voort- aekomen. moeilijkheden te komen is nog niet duide lijk. Gisteravond om negen uur is het kabinet zonder de DS’70-bewindslieden weer bijeengekomen o m zich over de situatie te beraden. Eerder op de avond hadden de fractieleider van KVP, ARP, CHU en WD al met elkaar afgesproken, dat er nog geen beslissing genomen mocht wo. den door het kabinet. Eerst wil men met de eigen fracties overleggen wat nu dient te gebeuren. De meeste fracties kunnen pas in de loop van vandaag bij elkaar komen. Dat geldt ook voor DS’70. Ork voor fractielei der Berger kwam het bseluit van zijn beide partijgenoten onverwacht. „Ik had verwacht maondag bij Biesheuvel geroe pen te worden om te horen dat de begroting voor 1973 rond was.” PvdA-fractieleider Den Uyl noemde het uittreden van de beide ministers een uit drukking van de algemene verzieking. Het bewijst volgens hem dat het kabinet niet is opgewassen tegen de problemen waar het voor staat en als enige oplossing ziet hij dan ook nieuwe verkiezingen. Een poging om het kabinet te herstellen zou bepaald geen vertrouwen wekken, meende hij. Hij bleek bereid om een (eventueel minderheids-) kabinet te vormen, dat de verkiezingen voorbereidt. Den Uyl wilde eerst „de boedel overnemen”. Hij eiste een kamerdebat over nr. eventuele verklaring van het kabinet-Biesheuvel. De koningin is gistermiddag van haar vakantie in Porto Ercole in Italië terugge keerd- Minister-president Biesheuvel heeft haar in de loop van de middag verslag uitgebracht van de stand van zaken. sie-aanvraag deed voor de winning van aardgas op het Wad, staat voor de komen de twee maanden op het programma op een lokatie die ongeveer 15 kilometer uit de kust ligt. Kernpunt van de bezwaren van de Waddenvereniging, zoals naar voren ge bracht door pleiter mr. Van Giffen: Pe- trolands nieuwe activiteiten zijn een vorm van voorbereiding vai de exploitatie, om dat de proefboringen in de ware zin des woords na de concessie-aanvraag niet meer nodig zijn. Derhalve moeten alle milieubelastende daden achterwege blij ven zolang op die aanvraag geen beschik king is gekomen. De moeilijkheid was alleen, maakte men mr. Reuder duidelijk, „dat de autori teiten niets doen”, zodat de vereniging maar één weg openstond als particulier, op grond van het „onrechtmatige daad”- artikel uit het Burgerlijk Wetboek een voorziening in kort geding te vragen. De grond daarvoor: de Waddenzee is staats- en dus publiek eigendom. Een visie die namens Petroland op praktische gronden werd bestreden. Advo caat mr. Remmelink: „De gedachte dat wij iets anders doen dan nieuwe verken nende boringen is volstrekt onjuist. Na deze boring worden alle installaties weer verwijderd. Bovendien hebben wij aan alle voorschriften voldaan. Wanneer men de overheid nu iets verwijt, dan moet men niet proberen ons aan te pakken". Mr. Reuder doet vrijdag uitspraak. mensnivellering zou moeten optreden ten gunste van de laagst betaalden. Nu had het kabinet met de fractielei ders al afgesproken dat over die matiging een passage zou verschijnen in de Miljoe nennota en zelfs de formulering daarvoor was al in concept gereed. Niettemin bleef DS’70 vasthouden aan de eis eerder van regeringszijde iets aan inflatiebestrijding te doen en daarmee nam deze coalitiege noot een sterk afwijkend standpunt in de formatie in, waarop de zaak uiteindelijk is gebarsten. Intussen staat oppositieleider Den Uyl al klaar om de boedel over te nemen. De „basis” is aan het kabinet ontvallen nu het niet meer steunt op een coalitie van vijf partijen. Biesheuvel en zijn ploeg rest niets anders dan maar ontslag in te die nen, is het standpunt van Den Uyl. Maar daarbij valt te bedenken, dat De Brauw voor zijn collegegeldmaatregel de steun van de Kamermeerderheid heeft gekregen, om de regeerbaarheid van het land in deze periode van financieel-economische perikelen niet in gevaar te brengen. Want die meerderheid acht een socialistisch minderheidskabinet kennelijk geen goed alternatief. De fractieleiders van de rege ringspartijen menen dat meer werkloos heid en stijgende inflatie te verwachten zou zijn door de belastingverzwaringen, waarmee zo’n kabinet de collectieve voor zieningen wil zien uitgebreid. Biesheuvel wil dus doorgaan^ vermoede lijk met de confessionele drieëenheid en steun van de V.V.D., die er volgens Wiegel niets voor voelt nu het regeringsslagveld te verlaten. Dat betekent dat de premier het aandurft om met een gehavende ploeg de begrotingsslag in te gaan. „Wie weet hebben wij zulke goede voorstellen, dat we gemakkelijk een meerderheid beha len”, zei hij vannacht. Maar dat optimis me leek niet meer dan gespeeld- In de politiek, zo is een stelling, geldt het „nee” nooit voor eeuwig. En ook al heeft kabi- netsbouwer Steenkamp zich nog niet met lijmpogingen beziggehouden en al hield Biesheuvel tot gisteren vol, dat het initia tief ook niet van hem zal uitgaan, er blijft altijd een kleine kans op een com promis. Dat zou onder de problematische omstandigheden van nu de gunstigste op lossing zijn. Zit er dat niet in, dan zou het kabinet- Biesheuvel op basis van een vier-partijen coalitie het best kunnen doorregeren tot dat het begrotingsberaad is afgerond en nieuwe verkiezingen kunnen worden ge houden. Het zou tot de af te spreken beperkte taak van het aanblijver^ie kabi net kunnen behoren die verkiezingen voor te bereiden. Tussentijds zou de Kamer volledig moeten worden geïnformeerd over het hoe en waarom van het uitga ven- en dekkingsplan. Want alleen dan is de volksvertegenwoordiging in staat op de meest zuivere wijze haar stem te bepalen als het gaat om lastenverzwarende maat regelen, waarbij de sociale rechtvaardig heid in het geding is. Met een politieke chaos op dit moment, die het onvermijdelijke gevolg zou zijn van het vertrek van dit kabinet, kan ons land, dat voor een reeks ingrijpende be slissingen staat, niet gediend zijn. Wat de tegenstanders van het re- gime-Papadopoulos bijzonder verdriet s het tijdstip van de opheffing van het solement. Deze komt in een periode, lat het bewind totaal geen tekenen van verzachting vertoont, integendeel. De „contesterende” studenten worden >n,barmhartig aangepakt, uitgevers van boeken en tijdschriften, die het regime jnwelgevallig zijn, door de militaire nolitie geïntimideerd en geterroriseerd, 'oneelstukken verboden vooral in de provincie en nieuwe censuur aange- condigd. De vooruitzichten op een her invoering van enigerlei democratie zijn nul komma nul. w1 'A' v t •<■-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 3