PLOEG VAN LOMME Merckx niet rechtlijnig DRIESSENS ZOR GT VOOR VERRASSING Cyrille Guimard verraste buitenom MERCKX VOELDE ZICH TE VROEG WINNAAR IN AIX-LES-BAIN S Rep scoorde twee maal voor Ajax Zwaargewicht Tuininga niet Op de cijfer-Tour naar München IM I I I Mercurius als wielersponsor Den Hertog won in Ermelo Tsjechisch team naar Nijverdal Mil 11 M Theó Klein 12 WOENSDAG 19 JULI 1972 (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Hoger Tennissters verloren M 1 AIX-LES-BAINS- Aan het begin van de Tour de France gaf niemand een cent voor de kansen van het Bel- gisch-Frans-Italiaanse merk de Gri- aaldi-Magniflex-Van Kouter. Een drietal tegenslagen scheen ploegleider Lomme Driessens al bij voorbaat te hebben geveld. Allereerst miste hij George Pintens, die op doktersadvies en maand rust moest nemen en ver volgens moest hij noodgedwongen op stap met de nog niet helemaal fitte Rik van Linden en Joaquim Agos tinho. De Belgische directeur-sportief hoopte op de Portugees, al was die nog niet helemaal hersteld van een valpartij in de Ronde van Spanje. PONTARLIER' AIX-LES-BAINS^ Woede ‘fl Ml «is® t (Van onze sportredactie) 'AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJV^AAAAA/VAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJVVVVVV\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.'\AAAAAAAAAAAAAA^AAAAAAAAAAAAAAAAA/V\AAJ^ (Van onze sportredactie) Mouthe, [Sarine )AJ^AAAAAAAMWIAAAJUUMMUUWUMVVUWWVkAAAAAAAAAAAJW«AAAAIIAAAAAAAAJWiAJUWlAAAAAJVM^AAAAAAAAAAAAAJKAAAj beslissende moment ]ek reed, verzuchtte: „Zolang Merckx zo sterk blijft rijden, zie ik er voor mij nog geen ritzege in zitten”. De beslissende ontsnapping met van voor naar achter Agostinho, Poulidor, Merxkx, Guimard en Joop Zoetemelk. Zoals altijd reageerde Raymond Pouli dor laconiek op zijn mislukte poging. Hij vond het al best dat zijn inspanning hem een plaatsje hoger in het algemeen klas sement had gebracht. Poulidor, nu derde achter Merckx en Guimard, dankzij de misser van de Italiaan Gimondi, zei: „Dat vind ik fijn. Nu kom ik eindelijk eens van die bijnaam „de eeuwige tweede” af Aw/Z/eC 86. 82. Puntenklassement: Junieii, 2. (Ned) 100 It) 88; De eerste Tot grote woede van Van Impe, die heel even zijn tweede etappezege binnen bereik had gehad. De Belg denderde onder uiten van enkele sappige Vlaamse vloeken over de meet. „Als Agostinho nog 200 meter had kunnen doorgaan aan kop, dan waren we niet meer ingelopen”, brieste hij. „Maar hij zat kapot en Poulidor deed ook al niet veel meer. Ik heb toen ge schreeuwd dat ik het alleen zou proberen als zij niet meer wilden werken”- ERMELO. Fedor den Hertog heeft dinsdagavond de wielerronde van Ermelo op zijn naam geschreven. Men koerste 95 ronden lang 95 renners, waaronder de hele ploeg voor de Olympische Spelen in München door de straten van dit Gel derse dorp. Nederlands kampioen 1972 Ben Koken, nummer twee op de Cauberg, Jan Spetgens, de Ermeloër Den Hertog, Arnold Voogt, Cees Bal en Hennie Kuiper waren steeds voorin te vinden. fietsen. Driessens: „Nee, daar zal zeker veel verbetering in komen. Er is veel vraag naar hem. Hij kan overal terecht”. Wat hij na deze Ronde precies zal gaan doen weet Martinez nog niet. Hij zegt: „Ik verwacht dat mijn salaris bij de Gribaldi nu toch minstens verdubbeld zal worden. Na de Ronde zal ik eerst eens rustig kijken wat verder de mogelijkheden voor me zijn, voor ik me definitief bij welke ploeg dan ook vastleg”. Voor Martinez zelf kwam zijn Toursuc- ces als een complete verrassing. Hij ver telt „Ik voelde me voor de start erg moe. Ik dacht dat ik in het voorseizoen iets te veel had gedaan. Bovendien was ik met angina uit de Ronde van Zwitserland gekomen. Vanuit Angers schreef ik een brief naar mijn moeder waarin ik vertel de dat ik er weinig in zag en misschien nog wel eerder dan die brief weer thuis zou zijn”. Wat inderdaad gebeurde. De eenzame onderneming van Van Impe mislukte ech ter snel, waarna Merckx nog slechts lut tele minuten nodig had om de twee groepjes op elkaar te rijden. Martinez, de ongelukkige, die ook dinsdag weer op het Uitslagen: Veronica Burton - Elly Ap pel 6-1, 6-2; Glinis Coles-Nellemieke Brouwer 6-4, 5-7, 6-0; Coles-Lesley Char les - Simons-Appel 6-3, 6-1. 19-7-1972 16eRIT 198,5km (Van onze sportredactie) ERMELO Het schoonmaakbedrijf Mercurius NV uit Ermelo, dat als sponsor van de Ronde van Ermelo optrad, wil zich gaan toeleggen op de wielersport. Direc teur G. van Baren denkt er zelfs over om -een profploeg te gaan sponsoren. „Volgend jaar start de Tour de France in Neder land. Daar wil ik graag bij zijn. Ik ben momenteel in bespreking met enkele he ren over de juiste opzet van mijn plan. Dat was direct in de eerste bergrit over de Aubisque goed te merken. Martinez roerde zich al snel, maar verloor niet minder dan 6 minuten toen hij met een lekke band op de ploegleiderswagen van Driessens m oest wachten. In de daarop volgende dagen is hij vertegenwoordigd geweest in elke kopgroep van enige om vang. Een ontsnapping zonder aMrtinez lijkt niet meer compleet. Zelfs lekke ban den (tot vier maal toe) in de finale van een etappe konden het moreel van de Spanjaard niet breken. Met zijn onwrikbare wil heeft hij de bewondering van zijn collega’s gewekt. Lomme Driessens zegt over zijn toekmst- mogeljjkheden: „Hij is misschien geen man die ooit een Tour zal winnen, maar het is een spectaculaire fietser en daar door geliefd bij het publiek. Vooral nu de Ronde van Frankrijk steeds meer in de Bergen wordt beslist, kan hij in de ko mende jaren erg hoog komen”. AIX-LES-BAINS. Voor de start van de vijftiende etappe kwam Eddy Merckx dinsdag naar Cyrille Guimard toe. „Als ik je maandag in de eind sprint gehinderd heb”, zei de wereldkampioen, die licht van zijn lijn was af geweken, „dan bied ik je hierbij mijn excuses aan”. Guimard accepteerde die maar al te graag. Een goed uur later zou het tweetal elkaar in de spurt opnieuw dwars zitten en weer was het Eddy Merckx die van zijn lijn afweek, waardoor hij de Frans man in het voorbijgaan even met zijn schouders raakte. Dit keer toonde de jury geen clementie en gaf de Belg 25 franken boete. Guimard wacht weer op de excuses GANDIA. Het Nederlands tennisteam, bestaande uit Elly Appel, Nellemieke Brouwer en Elly Simons, heeft maandag avond in Gandia (Spanje) in de elimina- tieronde van het toernooi om de coupe Annie Soisbault kansloos verloren van Engeland. De Engelse meisjes wonnen met 3-0 en kwalificeerden zich voor het eind- toernooi in Le Touquet, dat later deze week begint. Eversberg, juist uit de KNVB gedegra deerd naar de afdeling Twente van het zaterdagvoetbal, fungeerde eerder reeds als organisator van oefenwedstrijden met diverse gerenommeerde Nederlandse ere divisieclubs alsmede het Israëlische elftal, waarbij het zelf als tegenstander optrad. Het blijkt dat deze activiteiten ook in het buitenland niet onopgemerkt zijn geble ven - eerder onderhandelde het bestuur van Eversberg bijvoorbeeld al eens •ver geefs met Celtic - want in de telefonische aanbieding uit Praag werd aan deze wed strijden herinnerd. Een interessante bijzonderheid is nog, dat het Nederlands elftal eind augustus een interland tegen Tsjecho-Slowakije speelt. De Tsjechoslowaakse equipe arri veert dinsdagavond in Nijverdal, waar het juist in deze vakantietijd erg veel moeite kostte het gezelschap onder te brengen, en reist daags na de wedstrijd door naar Zeebrugge in België. Vandaar wordt ’s avonds per boot overgestoken naar Enge land waar eveneens enkele wedstrijden worden gespeeld. AIX-LES-BAINS. De etappe van dinsdag was meer een vriendelijk ge baar van de organisatoren jegens de afgebeulde coureurs. Slechts 28 km van Aix-les-Bains naar het 1250 me ter hoger gelegen puntje van de Revard stonden op het programma. Eigenlijk een uitstekend traject voor een tijdrit, zoals die er zeven jaar geleden trouwens al eens werd ge houden- De renners ging de berg dins dag niet met tussenpozen van een minuut op, maar startten en masse. Een ritje van 28 kilometer, met uitsluitend oplopend terrein was van zelfsprekend een kolfje naar de hand van de klimmers, die in deze Tour toch al niet te klagen hebben. Nie mand was dan ook verbaasd dat er uiteindelijk een groepje van acht man op de streep afstormde, met Merckx, Guimard, Zoetemelk, Van Impe, Agostinho, Martinez, Poulidor en Delisle. De verrassing kwam echter pas op de laatste meter, die Eddy Merckx aflegde in de veronderstel ling voor de vijfde maal ritwinnaar te zijn. Hij maakte tenminste het klassieke overwinningsgebaar, maar vreemd genoeg voor een geroutineerd coureur als hij deed hij dat een metertje te vroeg, waardoor Cyrille Guimard de gelegenheid greep om hem alsnog buitenom voorbij te gaan. En zo kwam hij net als maandag, in de veer tiende etappe, als eerste over de eindstreep. De namen van de ploegleiders staan vooi de volgende ploegen: De Mur—BIC Ca out—Gan Mercier Desvages—Gitane Plaud -Peugeot BP; Stabllnskl—Sonolor Schotte- Beaulleus Flandria; DriessensDe Gribaldy. Van Cauter AlbaniMoltenl; Jossart—Wat ney, Avia Adornl—Salvaranl; Van Vaeren bergh—Rokado PellenaarsGoudsmlt-Hoff. Zweefvliegen. De 35-jarige Hongaar La- jos Varkozi is maandag in Joegoslavië tijdens de wereldkampioenschappen zweefvliegen verongelukt. Tijdens een he vig onweer geraakte Varkozi in een lucht werveling en stortte neer. Tevergeefs trachtte hij met een parachute zijn toestel te verlaten. Het ongeluk gebeurde in de vierde wedstrijd, een vlucht over 308 kilometer van Vrsac via Elemir, Smede- revska en Palanak terug naar Vrsac. Win naar werd de Australiër Tabbart. Dolman (Ned- Krekels (Ned Lomme Driessens zal de laatste dagen gokken op het ploegenklassement. Hij zegt: „Het zou een geweldige stunt zijn als wij met de gele petjes in Parijs zouden komen. We doen er alles voor. Het gaat vooral om onze derde man, Janssens, die d e nummer drie van Gan (Perin - red) voor moet zien te blijven. Wij heb ben met onze zwakkere ploeg daarbij toch wel een handicap. In de rit van maandag bijvoorbeeld hadden wij wat van onze vier minuten achterstand af willen halen. Maar toen legden Gan en Molteni de koers gewoon dood en was er voor ons geen rijden meer aan”. Gisteren lukte het beter. In het ritje van 28 kilometer knab belde de ploeg van De Gribaldi niet minder dar. drie minuten van de achter stand op Gan-Mercier af. AMSTERDAM. De bokser Sjoerd Tuininga, nationaal kampioen in het half- zwaargewicht en winnaar van de eerste prijs in het Hollandtoemooi, gaat niet naar München. Het Nederlands Olym pisch Comité blijft bij zijn mening dat slechts twee vaderlandse vuistschermers, James Vrij (welter) en Anthony Richard son (zwaarwelter), het verdienen te wor den afgevaardigd naar de spelen. De Ne derlandse boksbond heeft er bij het NOC sterk op aangedrongen ook Tuininga uit te verkiezen, maar het was tevergeefs. Aanvankelijk had de NBB ook de lichtge wicht Tonnie van Eek en de middenge- wicht Rudi Koopmans voorgedragen, maar dezen waren door het NOC reeds bij de allereerste bespreking van de lijst afgevoerd. Vrij en Richardson zullen in München worden gecoachPdoor de heer R. Krijger. Dat alles viel mee. De zwartharige Fransman, door zijn collega’s omschreven als de meest besloten figuur uit het pelo ton, altijd bloedserieus en nooit te porren voor een geintje, zorgde er in de eerste week voor zo lang mogelijk tussen de wielen te blijven, waardoor hij met een minimum a an inspanning Bayonne be reikte. Martinez: „Ik was de eerste week direct al betrokken bij een valpartij met een motorrijder. Maar daarna heb ik me erg goed laten verzorgen. Toen we aan de bergen begonnen voelde ik me een stuk beter dan aan de start”. Stabllnskl) op 1.20,15; 36. Prinsen (Ned- Pellenaars) op 1.28,16 64. Karstens (Ned-Van Vaerenbergh) op 1.53,55; 67. Wagtmans (Ned- Pellenaars) op 1.56,02; 73. Vlanen (Ned-Pelle- naars) op 2.06,19 77. Van der Vleuten (Ned- Pellenaars) op 2.17,07; Pellenaars) op 2.09,16; Schotte) op 2.23 49. PSV vertrekt zaterdag naar Denemar ken waar het twee oefenwedstrijden speelt tegen Horsens en Aalborg, de vroe gere clubs van de huidige PSV-ers Bengt Schmidt Hansen en Henning Munk Jen sen. Over zijn mogelijkheden op het hellend vlak maakt Martinez zich geen zorgen meer, hij zal zich na de Ronde van Frankrijk wat meer gaan concentreren op zijn zwakkere punten, het vlakke werk en de tijdrit. Martinez: „In de sprint kan ik al goed meekomen. In de Dauphiné Liberé ben ik in massasprint een keer tweede geworden achter Guimard. Ik verloor die rit alleen omdat ik te vroeg mijn handen omhoog stak, in de veronderstelling al over de streep te zijn”. De berggeit trok vooral in zijn amateurtijd veel profijt van dat eindschot. Hij zegevierde in niet min der dan 105 koersen .Zijn succes bij de amateurs bracht hem er toe naturalisatie aan te vragen, zodat hij aan de Franse nationale kampioenschappen mee kon doen. Vorig jaar „ontdekte” Jimmy Gemi- niani, als ex-ploegleider van De Gribaldi, hem en coachte Martinez als neo-prof, een taak die op 1 januari werd overgeno men door Driessens. Martinez: „Ik kan wel aarden bij Driessens. Het is een vakman, niet zo impulsief als Geminiani”. „Hoe kan dat nou”, vroeg een verbaas de Merckx zich af, „ik dacht dat ik het Veertien ronden voor het einde viel echter de beslissing. Frits Schür, winnaar van Olympia’s Tour. Fedor den Hertog en Arie Hassing demareerden. Twee ronden later kwamen daar Jan Spetgens, Bert Scheuneman uit Veendam en Gevers bij. Dit zestal bleef tot twee ronden voor de finish bijeen. Toen sprintte Fedor den Hertog weg, met aan zijn wiel Gevers. In de eindsprint had de plaatselijke favoriet, Den Hertog weinig moeite om Gevers te kloppen. Spetgens werd derde. In huize Martinez kon men dit extraat je goed gebruiken. Mariano’s ouders heb ben al 19 jaar geleden hun vaderland Spanje verlaten, om het fortuin in Frank rijk te zoeken, wat tot nu toe niet erg lukte. Martinez hoopt daar nu op korte ter mijn verbetering in ed te brengen. Hij is door zijn aanvallende instelling in Frank rijk een graag geziene figuur geworden voor wie de contracten voor de criteria na de Tour de France al klaarliggen. Boven dien zal hij na deze Ronde niet meer voor een salaris van 1000 frank hoeven te (Van onze sportredactie) NIJVERDAL. Een wat geheimzinnig telefoontje in de late avond van afgelopen zaterdag heeft het eerste contact tot stand gebracht tussen de Tsjechoslowaakse voetbalbond en de inmiddels landelijke bekendheid bezittende amateurclub Evers berg in Nijverdal. Het resultaat van het zondagochtend voortgezette telefoonge sprek was, dat het nationale elftal van Tsjecho-Slowakije volgende week woens dagavond, op doorreis naar Engeland, in Nijverdal een wedstrijd zal spelen tegen een gecombineerd team van amateurvoet- ballers uit deze plaats en uit het naburige Rijssen. Martinez staat met een zevehde plaats in het algemeen klassement hoger dan al zijn ploegmaten, inclusief Agostinho. Lomme Driessens: „Voor mij was het rijden van Martinez geen verrassing meer. Hij deed vorig jaar al een veelbelovende Ronde van Frankrijk (Martinez werd toen 31ste, red.). Dit seizoen was hij in de Ronde van Romandië al de sterkste klim mer en reed-ie in de Dauphiné Liberé met de besten omhoog”. Martinez zelf, een fragiel figuurtje met een enorme sterke bril halverwege de neus, kan zijn plotselinge opkomst niet helemaal verwerken. Er zijn nog maar enkele maanden verstreken sinds hij als knechtje voor halve dagen wat bijver diende in een supermarkt van zijn woon plaats Nevers. Martinez: „Dat moest wel, want mijn salaris bij de Gribaldi is niet denderend. Ik verdien 1000 frank (670 gul den) bruto per maand. En dat wordt dan alleen nog over 10 maanden per jaar uitbetaald”. Die gunstige ontwikkeling dankt Dries sens aan het sterke rijden van Ward Janssens, de langzame come back van Agostinho, maar vooral aan Mariano Mar tinez, een 23-jarige tot Fransman genatu raliseerde Spanjaard, die in alle bergetap pes tot nu toe voorin te vinden was en zich sinds het vertrek uit Bayonne, waar het rennersveld voor het eerst tegen de stijie hellingen optrok, zonder uitzonde ring onder de eerste twaalf plaatste. Ploegenklassement 1. Driessens (Agostin ho, Martinez, aJnssens) 30.30,29 2. Caput 30.32,21 3. Stablinski 30.32,47 4. Albanl 30.34,51 5. De Muer 30.36,41; 6. Plaud 30.36.50; 10. Pellenaars (Tabak Prinsen, Karstens) 30.45,18 Guimard (Fr) 221 junten, 2. Merckx (Belg) 169; 3. Zoetemelk -) 4. Poulidor (Fr) 99; 5. Gimondi Agostinho (Hort) 82. Mont Revard telde als berg van de categorie voor het bergklassement. De punten werden als volgt verdeeld: 1. Guimard 15 pnt., 2. Merckx 12 3. Van Impe 10; 4. Poulidor 8- 5. Zoetemelk 6. harde koersen iedere demarrage van de anderen onmogelijk. Wij zijn allemaal blij als we hem kunnen volgen”. Guimard maakte zich in de groep- Merckx niet al te druk. Hij verklaarde: „Ik vond het best dat Poulidor voorin zat. Ik gunde hem de overwinning. Hij is de man in onze ploeg die een eerste plaats verdient. Zelf ben ik al lang tevreden met mijn positie in het algemeen klassement. Vorig jaar was ik al tot de ontdekking gekomen, dat ik in de bergen behoorlijk mee kon, maar dat ik zo sterk kon rijden als in deze Tour, is zelfs voor mij verba zingwekkend”. HENGELO. Landskampioen en Eu ropa cup-winnaar Ajax heeft dinsdagavond in het stadion Veldwijk in Hengelo zijn eerste oefenwedstrijd voor het nieuwe sei zoen gewonnen. De Amsterdammers ver sloegen een elftal samengesteld uit spelers van de Hengelose amateurclubs met 7-1. Bij de rust leidde Ajax met 40 door treffers van Keizer, Haan, Cruyff en Swart. Na de hervatting scoorden Rep (2x) en Arnold Mühren. Waanders maak te het enige Hengelose doelpunt. Er waren 10.000 toeschouwers- Na zaterdag met 11-0 te hebben gewon nen van de amateur tweedeklasser Berg- etfk bleek PSV dinsdagavond in Val- kenswaard tegen de tweedeklasser De Valk aanzienlijk minder goed op schot. PSV won ondanks een groot veldover- wicht nu slechts met 2-0 (1-0) door doel punten van Willy van der Kuyien en Pleun Strik. Er waren ongeveer 3.000 toeschouwers. Driessens: „Onder normale omstandig heden zou Agostinho een geducht tegen stander voor Merckx zijn geweest, maar nu heeft hij nog constant pijn in zijn hoofd, en is hij niet honderd procent”. De papieren van de gemeleerde ploeg kwa men echter tegen alle verwachtingen in beter te liggen dan men voor mogelijk had gehouden. Met nog vijf Tourdagen voor de wielen staan de mannen van Driessens in het algemeen klassement tweede achter Gan-Mercier, zelfs nog ver voor de Belgische squadra van Eddy Merckx. [Collonges &Saint-Jeaa I La Cite nRumilly SQ2-£-|-LaMciHe- 1000 .i La Sarinne gat helemaal had afgesloten. Is die Gui mard dan door de berm gekomen?” Een vergenoegd glimmende Guimard had zichtbaar schik om zijn „Blitzkrieg”- Hij legde uit: „Ik heb in de sprint het wiel van Merckx gekozen, in de vaste overtui ging dat ik zou winnen. Merckx was de enige in de groep die mij kon verslaan. Joop Zoetemelk: „Merckx maakt met zijn En hij was de enige, die daar ook de ambitie voor had. Bovendien had ik ge zien dat hij veel te veel werk deed in zijn poging Van Impe, Agostinho en Poulidor die tot op een kilometer van de aankomst met een maximale voorsprong van 35 seconden voorop hadden gereden red.) terug te halen. Ik had Mercx zeker met een lengte voorsprong kunnen verslaan als ik niet verplicht was buitenom te komen”. Eigenlijk had de Gan-Mercier-renner geen enkele ambitie voor deze overwin ning. Het had een zege moeten worden voor zijn ploegmaat Raymond Poulidor, die zeven jaar geleden op dezelfde berg een pijnlijke nederlaag leed tegen Felice Gimondi. Guimard: „Het was onze bedoe ling Poulidor hier een revanche te geven. Hij moest gelanceerd worden”. Dat eerste deel van de planning lukte. Met Van Impe en Agostinho maakte „Poupou” zich los. Eddy Merckx was echter ook dinsdag niet van plan om wie dan ook te laten ontsnappen. Hij reed als een bezetene aan de kop van een achtervolgend groepje van vijf man, dat de drie vluchters een kilo meter voor de eindstreep inhaalde. Algemeen bergklassement: 1. Merckx (Belg) 170 pnt., 2. Van Impe (Belg) 161; 3. Agostinho (Port) 117 4. Zoetemelk (Ned) 75: 5. Poulidor (Fr) 69 6 Pustjens (Ned) 68. Algemeen ploegenklassement: 1. Caput >37.39,53; 2. Driessens 237.42,28 3. Albani >37.58,20; 4. Stabllnskl 238.01,43; 5. De Muer 138.21.05 6. Adorn! 238.33,28; 10. Pellenaars 240.38,48. De uitslag van de vijftiende etappe: 1 Guimard (Fr-Caput) 1.09,49; 2. Merckx (Belg- Albani)3. Van Impe (Belg-Stablinskl) 4. Poulidor (Fr-Caput) allen 1.09.49; 5. Zoete melk (Ned-Schotte) 1.09,52 6. Agostinho (Port-Driessens) 1.09,53 7. aMrtinez (Fr- Drlessens) 1.09,55; 8 Delisle (Fr-Pqaud) 1.10,04 9. Janssens (Belg-Drlessens) 1.10,32; 10. Hezard (Fr-Stablinski) 1.1,17; 11. Santy (Fr-De Muer) 11,32; 12. Gimondi (It-Adorni) 1.11,41; 13. Rlcci (Fr-Stablinski) z.t. 14. Hou- brechts (Belg-Adorni) 1.1,47; 15. Mortensen (Den-De Muer z.t. 16. De Schoenmaecker (Belg-Albani) 1.12,21; 17. Tabak (Ned-Pelle- naars) 1.12,39; 18. Huysmans (Belg-Albani) 1.12,41; 19. Moneyron (Fr-Caput) 1.2,43; 20 Pustjens (Ned-Stabllnskl) 1.13,06; 51. Karstens (Ned-Van Vaerenbergh) 1.18,55 52. Wagtmans Pellenaars); 63. Krekels (Ned-Pellenaars) 70 (Ned-Pellenaars); 54. Van der Vleuten (Ned- Vianen (Ned-Pellenaars allen in 1.18,55; 86. Dolman (Ned-Schotte) 1.19,53. De Belg Van de Wlele kwam na de sluiting van de finlshcontrole binnen. Er zijn nog 91 renners in de strijd. Algemeen klassement: 1. Merckx (Belg Albani) 78.20,03 2. Guimard (Fr-Caput) op 6.20; 3. Poulidor (Fr-Caput) op 9.54; 4 Gimondi (It-Adomi op 10.01 5. Van Impe (Belg-Stablinskl) op 14.03; 6. Zoetemelk (Ned-Schotte) op 15.45 7. Martinez (Fr Driessens) op 17.16; 8. Agostinho (Port Driessens) op 19.37; 9. Hezard (Fr-Stablinski) op 20.36; 10. Janssens (Belg-Driessens op 34.23; 11. Thevent (Fr-Plaud) op 34.33; 12. Delisle (Fr-Plaud) op 40.51 13. Houbrechts (Belg-Adorni) o 42.18; 14. Swerts (Belg- Albani) op 46.56 15. Mortensen (Den-De Muer) op 46.57: 16. Vandenbossche (Belg Albani) op 5004 17. Verbeeck (Belg-Jossart) op 51.24; 18. Almar (Fr-Van Vaerenbergh) op 56.36 19. Perin (Fr-Caput) op 57.24; 20. Tabak (Ned-Pellenaars) op 59.17 27. Pustjens (Ned- 1. r,

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13