Amerikaan kreeg weer eens zijn zin: alle camera's uit grote zaal verwijderd AGRESSIEVE SPASSKI DOOR BOBBY FISCHER GESTOPT Van Werkhoven weer op eerste plaats in „470 O Anita Visser mag van KNMV niet meedoen aan motorraces Bortsov evenaarde record honderd meter J I A öC J B Koersen Hilversum Bestuursfunctie internationale t ij shockeyf eder atie voor Nederlander 15 14 IQ I Va "w- A WOENSDAG 19 JULI 1972 (Door Tim Krabbé) Voordeel 99 r B- Brieven Ég V erdediging AA De Amerikaanse uitdager Fischer buiten de hal, waarin geschaakt wordt. «fjK 31. ge- j -Z Australië’ «S» MAMAIA. De heer F. H. Schweers, voorzitter van de Nederlandse IJshockey- bond, is als eerste Nederlander in het bestuur gekozen van de internationale ijs- hockeyfederatie. Dit gebeurde tijdens het zomercongres van de LTHG, in Mamaia (Roemenië). Ook al zou de Foilenfant woensdag de titel in de wacht slepen dan blijft het feit dat de gebroeders tot de Europese top beho ren» opmerkelijk. Jammer van de tweede plaats, die zaterdag verloren ging want anders waren de Bloemendalers nu al niet meer te verslaan. t (Van onze sportredactie) BERGEN Arme, lieve Anita Visser uit Bergen. Daar staat ze dan weer eenzaam en verlaten langs de weg, terwijl de motoren haar met 140, 150 voorbij brullen. Haar ogen schitteren van de spanning, de uit daging en het avontuur, dat echter voor haar niet is weggelegd. De bond, de KNMV, wil het niet, want een vrouw is een vrouw niet waar? En daarom mag het niet. Oh ja, ze kan best rijden. Dat heeft ze wel bewezen. Maar toch krijgt ze geen startlicen- tie. Af. Uit. Anita Visser: >,Dat risico weet je, het gevaar ken je. De ongelukken schrikken me niet af. Eigenlijk is geen enkel weg- circuit geschikt met die bomen en die toestanden erlangs. In St. Maarten zetten ze de mensen nog langs een kant van de weg en is er aan de andere kant een showtje of zo. De mensen steken dan niet over, want dat is bloedstollend link. In Etten moesten de rijders vorig jaar de strobalen in om het publiek te ontwijken. Of je 120 of 160 rijdt, dat zien de mensen niet en dat maakt ook niks uit, want zo’n motor is zó bij je.” REYKJAVIK. De vierde partij tussen Bobby Fischer (met wit) en Boris Spasski is in Reykjavik remise geworden. Het was een spannende partij waarin Spasski in ieder geval gedeeltelijk bewees dat hij geen grote nadelen heeft ondervonden van de psychische verschrikkingen waaraan Fischer hem de afgelopen weken heeft blootgesteld. De stand in de tweekamp is nu 2Vzl’/z voor Spasski. Eindelijk is het zover met deze tweekamp dat men alleen nog maar over het schaken hoeft MEDEMBLIK. Joop en Robert van Werkhoven hebben dinsdag weer een enorme prestatie geleverd in de strijd om de 470-titel. Ondanks de derde zege hangt de beslissing wie de Europese titel zal krijgen, Van Werkhoven of de Fransman Foilenfant, af van de laatste race. Van Werkhoven werd zaterdag gediskwalifi ceerd en is hierdoor uiterst kwetsbaar. verliezen. De5: ook meer te dreigt er TENNIS. Tom Okker heeft maanda gavond in de eerste ronde van een tennis toernooi in Washington gemakkelijk ge wonnen van de Amerikaan William Floy. De setstanden waren 6-4 en 6-2. Tijdens dit congres zijn ook sommige spelregels gewijzigd. Voortaan is het een ploeg bij numerieke meerderheid toege staan „icing” (de puck vanuit het eigen speelvak tegen de schutting aan het eind van het andere vlak slaan) te maken. „Spearing” (stick in maag of buik van tegenstander steken) wordt voortaan be straft als wangedrag (10 minuten van ijs) plus de normale straf van 2 a 5 minuten. Ook senioren zullen voortaan helmen (en maskers voor doellieden) moet dragen. LOOSDRECHT. De slotdag van de Nieuw-Loosdrechtweek kan in de Finnjol- len-klasse geen verrassing meer brengen. Het prestigeduel tussen Hans van Eist, die als reserve voor de Olympische Spelen werd gepasseerd door Kees Kruijver, en Olympisch afgevaardigde Kees Douze, is op de voorlaatste dag al tot een ontkno ping gekomen. Douze begint een onbe dachtzame overtreding tegen Oskamp en is nu praktisch kansloos voor de hoofd prijs. Overigens was de dagprijs voor de ex-solokampioen Bart Jan Wilton. Wilton legde de basis voor zijn overwinning op de startlijn toen hij enkele meters eerder weg was dan de rest. Douze lette even niet op en maakte een stuurboord-bak- boordovertreding met Oskamp. Douze besloot zelf zonder protest het strijdperk te verlaten. Oskamp werd verrassend tweede en Van Eist derde. Douze is door deze diskwalificatie uitgesloten voor de hoofdprijs. Deze zal op de laatste dag worden verdeeld onder van Eist (1-2-3), Wilton (4-3-1) en Oskamp (3-5-2). Anita Visser: „Ik weet nog steeds niet wat nr echt de reden is. Ik heb brieven en brie’, en en brieven geschreven naar al die hoge Pieten van de KNMV, mijn verloofde zegt: je vult er de prullenbak ken mee, maar je hoort nooit wat. Je moet een medische keuring ondergaan en in de wet staat dat je daarvoor van het mannelijk geslacht moet zijn. Ga maar Zandvoort is ook gevaarlijker door de afrastering. Die is voor auto’s wel goed, maar Cor Blok uit Alkmaar is er vorig jaar op verongelukt. Toch rijden we nog wel eens op Zandvoort. De enige keer dat ik mag rijden is op de sterrenraces. Dat heb ik een keer gedaan. Het was rot weer, het regende en het was glad en het was nog een rotzooitje ook met al die motoren tegelijk op het circuit. Steeds meer gingen er onderuit, maar ik draaide heerlijk mijn rondjes en kwam goed binnen.” „In dat motorpak en met die helm op zien ze niet dat je een meisje bent. Ik heb wel eens gedacht om stiekem als jongen te gaan rijden. Pas tegen het eind, toen de speaker het zei, wisten de mensen het. En toen mijn lange haren onder de helm vandaan kwamen, zagen ze het ook. Waarom geven ze het circuit op Assen niet vrij, waarom worden daar niet meer wedstrijden gehouden? Na de TT ligt het circuit het hele jaar ongebruikt, alleen de motorclub Assen zal er wel wat op kun nen trainen.” Naar een Russische schaker heet deze variant de „Sosin-variant”, maar eigenlijk zou hij de Fischer-variant moeten he ten. Vanaf zijn prilste jeugd heeft Fischer deze Italiaanse loperontwikkeling in het Siciliaans toegepast. Hij is de man die deze variant populair heeft gemaakt. 6e7-e6, 7. Lc4-b3 Lf8-e7, 8. Lcl- e3, 0-0, 9. 0-0 a7-a6, 10. f2-f4 Pc6xd4, 11 Le3xd4 b7-b5, 12. a2-a3 Lc8-b7, 13. Ddl-d3 a6-a5. Een pionoffer. Weliswaar kan wit deze pion momenteel niet nemen (14. Db5;-La6; of 14. Pb5;-Le4;), maar de sterke dreiging b5-b4 dwingt wit het offer na een voorbe reiding toch aan te nemen. 14. e4-e5 d6xe5, 15. f4xe5 Pf6-d7, 16. Pc3xb5 Pd7-c5. Dwingt wit het loperpaar prijs te geven. Spasski heeft het zeer actief gespeeld, maar van Fischer is bekend dat hij graag een pion tegen een positioneel nadeeltje verdedigt. 17. Ld4xc5 Le7xc5 (schaak), 18. Kgl-hl Om verzwakkingen in de witte stelling Dd8-g5, 19. Dd3-e2 Ta8-d8, 20. Tal-dl Td8xdl, 21. Tflxdl h7-h5. te denken, te lezen en te schrijven. De tweekamp lijkt definitief zeker gesteld. De partij werd weer in de grote zaal gespeeld. Bobby Fischer heeft opk op het laaste punt dat nog op zjjn programma stond, het verwijderen van de camera’s, gelijk gekregen. Gudmundur Thorarinson, de voorzitter van de IJslandse schaakbond, verzekerde een uur voor de aanvang van de partij, dat er geen camera’s in de zaal aanwezig waren. Daarmee lijkt de IJslandse schaakbond het met zoveel enthousiasme aangegane contract met de filmer Chester Fox te hebben verbroken. Bij wie Fox om genoegdoening voor zijn verspilde energie, inzet, tijd en 160.000 dollars zal moeten vragen is onduidelijk. Bij Bobby Fischer misschien emigreren naar Engeland of zeggen ze doodleuk. Het is zo raar als een vrouw valt met al dat bloed op de baan en zo.” Bortsov zorgde voor de tweede opval lende prestatie tijdens de Russische atle- tiekkampioenschappen. In de morgenuren had Moedmilla Bragina het wereld- en Europese record op de 1500 meter da mes) aanmerkelijk scherper gesteld door een tijd van 4 min. en 6.9 sec. te laten afdrukken. Valeri Bortsov, de Europese kampioen op de 100 en 200 meter, liep voor de vierde maal in zijn carrière de 100 meter in 10.0 sec. De eerste maal was dat op 18 juli 1969 in Kiev, op 21 juni 1971 evenaar de hij zijn record, eveneens in Kiev. Dit jaar heeft Bortsov reeds twee keer 10.0 sec gelopen. Eerst op 16 juni in Milaan en nu weer in Moskou. Bortsov verdiende met zijn overwinning een plaats in het Russische olympische atletiekteam. Een ander hoogtepunt was de 10.000 meter, waarin drie lopers binnen de 28 H»n en 10 sec bleven. Het tempo was tot de achtste kilometer zo hoog, dat een tijd De heer Van Egdom, algemeen secreta ris van de KNMV: „Dat is het beleid van de centrale sportcommissie in navolging van de FIM, de Federation Internationale Motorcyliste.” Maar in de zijspanraces mag het wel en in Engeland en andere Engels-sprekende landen doen toch wel meisjes mee? De heer Van Egdom: „In de zijspan gaat het om lading, hoe noemen ze dat, het heeft een andere naam. Ze zouden ook een zak zand kunnen nemen, alleen beweegt die niet. Ik heb haar en nog een meisje geschreven, dat ze eerst maar be- trouwbaarheidsritten moeten gaan rijden. In de motorzesdaagse doen al verschillen de vrouwen mee. En voor de motorcrosses 50 cc zijn we ook van plan het toe te staan. Ten eerste vallen ze daar niet zo veel en als ze vallen, is de snelheid veel geringer.” De vijfde race werd door de Van Werk- hovens „gemaakt”. Het Nederlandse duo zeilde op veilig om maar geen overtreding te begaan. Bij de zeer voorzichtige start raakte de „springkikker” ver achterop. Het eerste merkteken werd echter al in de vierde positie gerond en Van Werkho ven zette de opmars voort. Joop van Werkhoven: „Er was zoveel waterdamp in de lucht dat je de volgende boei niet kon zien en dus moest je op kompas varen. De meesten zeilden te hoog en daar profiteer den wij van”. Tegelijk met de beide Fransen Foilenfant en Devillard ging Van Werkhoven rond de tweede boei. In het tweede lange kruisrak veroverde de eco- nomiestudent de eerste plaats. Foilenfant die met Van Werkhoven was meegegaan en aanvankelijk zesde lag, finishte als tweede. Door een te vroege start van Devillard schoof de combinatie Sjoerd en Erik Vollebregt naar de vierde plaats. Wereldkampioen Ton van Essen kwam ook dinsdag weer snelheid te kort en is praktisch kansloos voor de Europese titel. Van Werkhoven zal op de slotdag bijzon der op zijn tellen moeten passen want de Fransen zullen als bijen om hem heen zwermen en hem op iedere fout betrap- pn. Toch kunnen Joop en Robert van Werkhoven het woensdag ook niet rustig aan doen want Foilenfant staat met slechts een verschil van 8,7 punten achter Van Werkhoven, die de leiding heeft. De gehele stand van zaken ziet er hierdoor voor de vaderlandse succescombinatie niet zo rooskleurig uit. De derde plaats in het klassement wordt bezet door de beide Kaagzeilers Vollebregt (35,7 punten) en daarna volgt Van Essen met 36,7 punten. „Net alsof er verschil in bloed is. Volgens mij zijn ze bang door een vrouw versla gen te worden. Ach, ik vorm nog een uitzondering, de animo is te klein. Ik geloof dat het niet eerder komt dan wanneer er 30 tot 40 vrouwen zijn. Nu sta ik maar alleen. Het komt gegarandeerd, maar wanneer? Als ik een paar jaar verder ben, is het te laat. Ik ben nu 21, na het raceseizoen gaan we trouwen. Je kunt niet op donderdag trouwen en zon dag weer bij de races zijn.” „Daarom wachten we tot september. Maar over een paar jaar ben ik vijf- zesentwintig en als je dan nog met de racerij moet beginnen? Er zijn toch echt wel genoeg vrouwen die motorrijden, maar waarom schrijven ze me niet. De brieven moeten binnenstromen. Ik zou ook wel willen horen hoe mannen erover denken. Ze kunnen schrijven naar Anita Visser, Berkelaan 4 in Bergen.” De heer Van Egdom: „Als een vrouw komt te vallen, is dat eigenlijk nog er ger. lacherig.ze hebben meer trefpun ten, zal ik maar zeggen, nietwaar?. meer zwakke plekken. Als er wat met een vrouw gebeurt, staat de bond aan hevige kritiek bloot. Die mensen zijn niet goed wijs om een vrouw te laten rijden, zeggen ze dan. Ik zeg nogmaals: er is geen bezwaar tegen de meisjes bij de 50 cc- crosses tussen de jongelieden te zetten.” „Ik ben nu eenmaal gek van racen, al van jongsaf. Vroeger trok ik al meer naar jongens dan naar meisjes. Brommen en sleutelen en zo. Met 15 jaar reed ik voor de eerste keer met een oude CZ hier op een landje in Bergen toen ik 17 was kocht ik voor ƒ150 een Horex 175 cc. Ik wilde hem opknappen, maar binnen een week was de Horex al weer de deur uit. Het mocht niet van mijn vader, te ge vaarlijk. Later had ik een 350 cc Ducati, een beetje illegaal. Hij was zogenaamd van een jongen, maar ik reed erop, tocht jes en dergelijke en op het land en op Zandvoort.” „Nu heb ik een 450 cc Ducati, maar ik keer weer terug naar mijn oude liefde: de CZ. We gaan in Julianadorp wonen, maar ik blijf hier nog een tijdje in de kunstnij- verheidszaak werken, ik kan die mensen niet zo in de steek laten. En ik zit nog op de avond-mavo ook. Het laatste jaar maak ik in Den Helder af. Daarom koop ik dat 150 cc CZ’tje erbij. Lekker heen en weer rijden. Het is er een van 1952, type Padvinder. Prachtig. Die ga ik zelf op knappen”. g van onder de 28 minuten mogelijk was. In de slotfase zakte het tempo echter iets. Rashid Sharafetdinov, die tijdens de Eu ropese kampioenschappen in Helsinki der de werd 27.56.4), won dankzij een laatste ronde in 59,5 sec in 28.05,2. Pavel Andre- jev werd tweede (28.08.8) en Anatvei Badrankov derde (28.09,0) Valentin Zotov 28.21,0) en Vadim Majlov (28.23.0) bezet ten de vierde en vijfde plaats. Veteranen beheersten het verspringen. Leonid Barkovski (32) werd kampioen met 8,06 m. voor Igor ter Ovanesian (33), die in zijn eerste sprong tot 7,94 m kwam. De bronzen medaille was voor Valeri Pod- loezni met 7,87 m. Nina Marakina won het speerwerpen met 60,12 m. Vera Komissar, één van de grote favorieten voor de titel die in de kwalificatie 58,96 m had gegooid, bracht het in de finale niet verder dan de achtste plaats. Janis Loesis, die het wereldrecord speerwerpen vorige week verbeterde tot 93,80 m, kwam in de kwalificatie tot 89,74 m. Een verrassing was de nederlaag van de Olympische kampioen hinkstapsprong Viktor Sanejev. De geroutineerde Rus, Europees recordhouder met 17,39 m, moest de overwinning laten aan Michael Bariban 16,79 m). Sanejev noteerde 16,75 m. Een betere verdedigingszet dan bijvoor beeld Ld3, waarop f5 was gevolgd. Nu kan zwart ogenschijnlijk groot voordeel halen met 25..Dg4; 26. hg4; h3, maar wit speelt dan 27. Lfl en consolideert zich vervolgens met Kh2. 25Dg5xe5, 26. Dg4xh4, g7-g5. Om ruimte voor de koning te maken die de toren er weer langs moet laten zodat die bij de h-lijn zal kunnen. Hier dacht iedereen in Reykjavik dat Spasski zou gaan winnen. 27. Dh4-g4, Le3- c5, 28. Pd6-b5, Kg8-g7, 29. Pb5-d4, Tf8-h8, 30. Pd4-f3. Precies op het juiste moment terug om de levensgevaarlijke diagonaal a8-hl te dichten. 30La8xf3, Dg4xf3, Lc5-d6, 32. Df3-c3, De5xc3, 33. b2xc3, Ld6-e5. Fischers verdediging heeft precies klopt: nu is het remise, al blijft zwart dankzij zijn superieure pionnenstelling beter staan. Maar in tegenstelling tot de vorige partij vormen hier de lopers van ongelijke kleur waarschijnlijk wel een struikelblok voor de winstpogingen van de speler met voordeel. Nadere analyses zul len moeten uitmaken of en zo ja waar Spasski de winst heeft gemist. 34. Tdl-d7, Kg7-f6, 35. Khl-gl, Le5xc3, 36. Lc4-e2, Lc3-e5, 37. Kgl-fl, Th8-c8, 38. Le2-h5, Tc8-c7, 39. Td7xc7, Le5xc7, 40. a3- a4, Kf6-e7, 41. Kfl-e2, f7-f5, 42. Ke2-d3, Lc7-e5, 43. c2-c4, Ke7-d6, 44. Lh5-f7, Le5- g3, 45. c4-c5 (schaak). Remise. Donderdag om 18.00 uur wordt de vijfde partij gespeeld. Spasski heeft dan wit. Nadat ’s middags een bespreking tussen wedstrijdleider Lothar Schmid en Russi sche en Amerikaanse vertegenwoordigers had doen blijken dat niemand meer er gens bezwaren tegen maakte, kon om zes uur de match definitief beginnen. Voor het eerst nu was ook wereldkampioen Spasski te laat, maar Fischer, die buiten voor de Laugardalshal nog even een klein fluitconcert moest doorstaan, kwam dan altijd nog later. Net zoals Fischer in de vorige partij speelde nu ook Spasski met zwart zeer agressief. Hij koos de voor hem ongebrui kelijke Siciliaanse verdediging, en bracht daarin na 13 zetten een verrassend pion offer dat Fischer enigszins van zijn stuk moet hebben gebracht. Spasski veroverde het loperpaar, en dreigde met zijn beide lopers de witte stelling stuk te stralen. Het leek erop of hij zou gaan winnen, maar omstreeks de 25ste zet moet hij hebben misgetast, zijn voordeel moest het langzamerhand afleggen tegen de minu tieuze verdediging die Fischer liet zien. Na 45 zetten werd het eindspel met onge lijke lopers remise gegeven. 1. e2-e4 c7-c5. In de eerste partij van de match, waarin Fischer wit heeft, speelt hij zoals verwacht e4, maar Spasski ver baast door niet zijn gebruikelijke open spel (e5) te kiezen, maar het veel scherpe re Siciliaans. 2. Pgl-f3 d7-d6, 3. d2-d4 c5xd4, 4. Pf3xd4 Pg8-f6, 5. Pbl-c3 Pb8-c6, 6. Lfl-c4 'A'/i Ook geheel uit het beeld is Piet Besse- ling in de Pampusklasse. Na een eerste indrukwekkende zege bracht de Amster dammer er dinsdag weinig van terecht en werd bovendien door een protest van de ranglijst verwijderd. De krachtsverschil len aan de top zijn in dit veld moeilijk te bepalen De derde race werd een onver wachte overwinning voor Leo de Wit, nadat eerst Hennie Scholtz en ook Rinus Rozendaal een enorme voorsprong hadden gehad. André van Galen zeilt nog het meest constant en heeft met 3-1-5 de leiding voor de hoofdprijs. Erg moeilijk zal het voor Jack Aarts worden om op de laatste dag Peter Ossen dorp van de Vrijheidshoofdprijs af te houden. Aarts: .,Ik moest dinsdag kruisen de naar de finish maar direct al bij de eerste slag raakte ik verward in een kluit Flying-Juniors. Ik kon geen kant meer op". Dit was voor Aarts het einde van een kans op een dagprijs en waarschijnlijk zal ook de hoofdprijs in handen komen van Ossendorp. De Amsterdammer zegevierde voor de tweede maal en Aarts zakte af naar de vierde plaats. Twet zeilers zijn op Loosdrecht nog geen enkele keer gepasseerd. Rolf von den Baumen (Valken) en Hiemstra in de Spankerklasse. Kort (16m2 klasse) die ook in deze ongeslagen groep hoorde, moest genoegen nemen met de vijfde plaats. Daar Joop de Ruyter vierde werd, zijn Kort’s aanspraken op de hoofdprijs niet in gevaar. af te dwingen: om te voorkomen dat deze pion op h3 komt zal wit zich ooit met h2- h3 moeten verzwakken. 22. Pb5-d6 Lb7-a8, 23. Lb3-c4, h5-h4, 24. h2-h3. Niet alleen Spasski, maar ook Fischer speelt in deze stelling op winst. Anders had hij mogelijk de remiseafwikkeling 24. Pe4, De5; 25. Pc5, Dc5; 26. h3 gekozen, waarna wit weliswaar een fractie minder staat, maar de partij toch niet meer kan 24. Lc5-e3. Dreigt behalve Dg3, waarna Dh3: (mat) niet pareren zou zijn. Bovendien nu sterk Lf4, met verovering van pion e5. 25. De2-g4. .-a-».: Anita Visser HILVERSUM De uitslagen van de dinsdag avond in Hilversum gehouden draverijen zijn: Diependaal-prijs eerste afdeling) 2000 m.: 1. Koningsarend B (J. van Leeuwen) 2.56.5 1.28.3; 2. Kea van Polsbroek; 3. Katrien Axkit, winn 2,80 pl 1,70 4,90 3,00 koppel 9,40 trio 385,10. Kievitsdal-prijs 2400 m.: 1. Jellina P J. van Dooyeweerd) 3.23.6 1.24.8 2. Jap 3 Java Winn 4,60 pl 1,70 1,70 2,80 koppel 8,40. Spanderswoud-prijs 2040 m. 1. Kimberly Kid J J Geluk) 2.53.5 126.8; 2. Karina Dear 3. Korstina, winn 2,60 pl 1,40 2,90 2,10 koppel 7,80 trio 275,00. Hoogt van Kruis-prijs 2000 m.: 1. Jane Mac M. Vergay) 2.482 1.24.1 2. Jacob D 3. Jax D winn 2,40 pl 1,30 1,60 2,40 koppel 3,90. Hoge Vuurseprijs 2040 m le afd) 1. Virgrlano G. v.d. Wai) 2.48.5 1.21.8; 2. Hea Alkestiv VE; 3. George van Thea winn 2.80 pl 1.80 2.90 3.60 kopp 9.40 trio 199,50 Hoomeboegprljs 204 m.: 1. Ilina M. Bouw huis) 2.47.6 1.214; 2. Iris van Buren 3. Ivan Hollandia winn 1.40 pl 2.0 3.70 kopp 3.50. Lage Vuurseprijs 2400 m.: 1. Ida Roodnoot G. van Eykelenborg) 3.23.6 124.8; 2. Itnple Hanover 3. Jolanda H winn 5.70 pl 2.00 1.9 8.10 kop 10.5 trio 1523.20. Corversbosprijs 160 m.: 1. Fadango M. Vergay) 2.11.1 1.21.9; 2. Hanover Cavaljoes; 3. Goede Vrijdag winn 8.10 pl 1.80 3.60 2.60 kopp 191. Hoge Vuurseprijs 2040 2e afd) 1. Gert Jan Pluto C. Bergisch) 2.486 1.21.8 2. Happy First 3. Foxtrot winn 2.20 pl 1.10 1.10 1.60 kopp 4.80 trio 1750. Diependaalprijs 2000 m.: 1. Kitty Gregor II M Vergay) 2.54.0 1.70; 2. Karel Volann; 3. Jidoc winn 40 pl 1.70 3.30 1.60 kopp 6.50. Totalisator-omzet 1306.97.1 MOSKOU. Tijdens de Russische atle- tiekkampioenschappen, die in Moskou worden gehouden, heeft Valeri Bortsov het Europese record op de 100 meter geëvenaard met een tijd van 10.0 secon den. Het was de vierde maal dat Bortsov de 100 meter in 'tien seconden liep. De hoogspringer Joeri Tarmak leverde in Moskou de beste seizoenprestatie. Hij sprong 2,25 meter hoog. i.'

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15