p Breestraat-afsluiting nog steeds niet definitief... Stadscentrum teleurgesteld uit stadskantoor gekomen Mobiele verkeerslichten bij oversteek op rijksstraatweg commissaris H ii R bender::.:... Wapensmokkel terug naar rechter- 1 Organisator Bert Smits: Tien koppels strijden om de titel Bescherming voor strand- en duinbezoekers V Bouw bejaardencentrum weer onnen 1 I I „Triest voor Beverwijk” I Heemskerckstraat De Vries snelste UITSPRAKEN RECHTBANK Twee weken voor IN DE VISHAL negeren van vonnis Kwart miljoen aan gage wordt achtergehouden Geen éénrichting in Maerten van Ook te gebruiken op andere kruispunten ALLROUND AANKOMEND VERKOPER 1619 jaar VLOTTE VERKOOPSTER voor de afdelingen vrije- tijdskleding en herenmode Richtlijn salaris: 20 jaar 550,— in Meyran-beker 4 VERKOPER URGE RL IJ HEEMSKERK -OM 1 BP*-. DONDERDAG 20 JULI 1972 D< IJMUIDER COURANT Op Alkmaarse baan (Van een onzer verslaggevers) i 1 en een Sollicitaties aan: Vakverenigingen in kleine vaart Het is bekend, dat de leden van de verkeerscommissie geen grote voor standers zijn van de afsluiting, om dat men moeilijkheden ziet verrijzen bij het omleiden van het verkeer via de Spoorsingel. Telefoon 02510-23629 Dat kunnen wij bieden aan een PRETTIG WERK GOED SALARIS 4 WEKEN VAKANTIE HOGE KORTING H di kt met behoorlijke ervaring (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De oversteek op de rijksstraatweg naar het PWN- duinterrein, ter hoogte van de winkel van de heer Vonk, zal binnenkort worden beveiligd met een mobiele verkeerslichteninstallatie. Dagelijks maken honderden fietsers, bromfietsers en wandelaars van de oversteek gebruik om het strand en het duin te bereiken. Het drukke verkeer op de rijksstraatweg maakt de oversteek naar de overzijde van de weg niet altijd tot een ongevaarlijke manoeuvre. i BEVERWIJK Woensdagavond vergaderden in het stadskantoor de gemeentelijke adviescommissies voor middenstandszaken en verkeers zaken over het eerder in deze maand door .het college van Burgemeester en Wethouders gedane voorstel de Breestraat op twee proefzaterdagen (5 en 12 augustus) voor alle gemoto riseerde verkeer af te sluiten. Naai* verluidt zou er geen beslissing zijn genomen omtrent de data, waarop de proefafsluitingen worden gehouden. Maria W. Oberije, Arie v.d. Werff en r. V'- - BsK ’H (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) ft-i 1 I (Van onze correspondent) HD 69 BREESTRAAT17-19 - BEVERWIJK Wethouder P. J. Sigon wilde vanmorgen noch bevestigen, noch ontkennen, dat de De uitslagen: amateurs: 1. L. de Vries, de 44,5 km in 1.02.02; 2. B. Brouwer in 1.05.35; 3. J. van Lieshout in 1.05.39; 4. H. Hendriks in 1.06.36; 5. C. Durge in 1.06.57. De enige nieuweling Jan Metselaar deed over dezelfde afstand 1.08.00. Veteranen: 1. Chr. Duyker, de 44,5 km in 1.06.07; 2. J. Aartsen in 1.07.46; 3. H. van Zanten in 1.13.38. Aspiranten: 1. W. de Vet, de 35,6 km in 57.39; 2. M. Pluimers in 58.02. Rijkswaterstaat, eigenares van de weg, staat positief tegenover het plan van de gemeente. Er ligt op het ^egdek bij de oversteek reeds een telkabel. Aan de hand van de tellingen kan. men de intensiteit van het verkeer op de piekuren meten, waarna de verkeerslichteninstallatie juist kan worden afgesteld. Vooral op de zater dagen en zondagen maken zeer velen van de oversteek gebruik. De gemeente wil de installatie ook op drukke kruispunten el- 3KRT. IJ? lijn baar rendi de g< pass* lijn Z- fi P< d a v 1! u n V 1 1. L 1 De men’ naar zijn (in r noon dat na” augi: Na derd vele, te 2 nam eens dam i ROTTERDAM. Meer dan 250.000 gul den wordt per jaar in de kleine handels vaart in Nederland ten onrechte aan de salarissen van varensgezellen onthouden. Tot deze conclusie zijn de vakverenigin gen in de zeevaart gekomen. Vooral bij buitenlanders die op coasters werkzaam zijn, wordt niet altijd de hand aan de cao gehouden, met het gevolg dat de reders er financieel wijzer van worden. LONDEN. (Reuter) Een onlangs ont dekt portret van Thomas Gainsborough heeft op de kunstveiling van Sotheby in Londen 2,2 miljoen gulden opgebracht, een record voor een Brits kunstwerk. Het portret, dat geschilderd werd in 1748 toen de artiest past 21 jaar was, werd ter veiling aangeboden door twee zusters van middelbare leeftijd, die jaren lang in de mening verkeerden, dat het een valse Gainsboroug' was. Een Britse han delaar kocht het voor een Britse particu liere verzamelaar. (Van onze jvielermedewerker) ALKMAAR. Op de Alkmaarse wie lerbaan wordt zaterdagavond het eerste officieuze koppelkoerskampioenschap open banen voor amateurs verreden. Er nemen tien koppels aan de 200 ronden lange strijd deel met als favorieten de winter- baankampioenen Ro.v Schuiten en Klaas Balk. Voorts wordt er een stayerswed- strijd gereden, waaraan ook de Belgische kampioen Raymon Persyn deelneemt, en een revanche van het clubkampioenschap ploegachtervolging tussen titelhouder Alc- maria Victrix en De Bataaf. Tussen de bedrijven door zullen de nieuwe nationale baankampioenen worden gehuldigd. Aan de strijd achter motoren over 25 km wordt deelgenomen door de nieuwe kampioen Fred Niemeyer, Gabi Minneboo, Jan de Jong en Anton Werner- die in de titelstrijd in deze volgorde eindigden, met de Belgische kampioen Raymon Persyn. In de revanche van het clubkampioen schap ploegachtervolging zullen Alcmaria Victrix (Kamper, Groen, Bakker en Alles) en De Bataaf (Balk, De Vos, Zuiker en Rinkel) elkaar wel niet veel toegeven. Naast deze drie hoogtepunten van het programma zijn er aanvullende wedstrij den voor amateurs en nieuwelingen met huldigingen van de baankampioenen Ger- rie Slot, Klaas Balk, Fred Niemeyer en de ploeg van Alcmaria. Er wordt zaterdag avond om half acht begonnen. HEEMSKERK. Om de functie van de Maerten van Heemskerckstraat als doorgangsstraat te kunnen peilen heeft de gemeente onlangs een verkeerstelling ge houden. Uit deze telling is gebleken, dat de Maerten van Heemskerckstraat nog niet toe is aan eenrichtingverkeer, want op piekuren registreerde de telkabel 100 tot 150 motorvoertuigen in beide richtin gen. Gezien dit hoge verkeersaanbod heb ben B- en W. geen aanleiding gezien in de Maerten van Heemskerckstraat eenrich tingsverkeer in te voeren. ders in Heemskerk gaan inzetten. Onder meer wordt gedacht om de somtijds grote aan- en afvoer van motorvoertuigen tij dens de thuiswedstrijden van ADO met de installatie te regelen. De oversteek op de rijksstraatweg, ter hoogte van de winkel van de heer Vonk, wordt binnenkort uitgerust met een verplaatsbare verkeerslichten installatie. Zeer velen maken van de oversteek gebruik om naar het duin en het strand te gaan. HAARLEM De Haarlemse rechtbank heeft vanmorgen nog geen vonnis gewe zen in de zaak tegen de 42-jarige in Luxemburg wonende Amerikaanse wapen handelaar, die veertien dagen geleden bij verstek terechtstond wegens zijn aan deel in de grote wapensmokkel vorig jaar oktober op Schiphol. IJMUIDEN. De aanvoer in IJmuiden bestond woensdag uit: 52 kisten schelvis; 20 kisten wijting; 65 kisten kabeljauw; 33 kisten en 1000 premiekisten haring; 100 kisten makreel; 131 kisten schol; 29 kisten schar; 22 kisten tarbot; 33 kisten diversen: 7250 kg tong. Prijzen in guldens, per kilogram: zalm 7,60-7,52, tarbot 9,31-8,93, gr. tong 8.30-7,61 grm. tong 8,39-7,50, kl.m. tong 9,23-6,62, tong I 10,81-7,52, tong II 8,88-7,99. Per 50 kg: schelvis 2.60-47, schelvis 3,50-35, schelvis 4.45-35, wijting I 56-51, wijting II 56, kabeljauw 1 60. kabeljauw 2 62, kabeljauw 3 87-56, kabeljauw 4 83-46, kabeljauw 5 83-37, schol I 57-75, Afhol 2 82-59,schol 3 84-59, schol 4 71-43, tarbot 355-106, griet 135-126, schar 32-12,50, bot 6, horsmakreel 20-19, rode poon 97-85, inktvis 51, haai 51-45, makreel 24-21.50, haring 23.50-22, pilchards 23,20-22. besprekingen niet tot de zo gewenste re sultaten hebben geleid. Organisator Bert Smits te Hoorn ge beld: „Geen uitslag. Nou, dan wordt het wel bijzonder moeilijk om op 5 en 12 augustus nog wat in Beverwijk te laten plaatsvinden. Maar ik ga gewoon door met de voorbereidingen, want uit Bever wijk is nog geen officieel ja of nee gekomen. Volgens het Stadscentrum zou die vergadering op woensdagavond het laatste obstakel zijn. Bijzonder jammer als het niet door zou gaan. Voor mij niet, want ik heb het verschrikkelijk druk met andere zaken, maar voor Beverwijk vind ik het triest”, aldus de Hoornse organisa tor. Maria C. Beentjes, Jacobus Akker en Mary je Oldenburger, Henricus G. M. Snij ders en Anna C. C. Schoenmaker, Corne lls J. v. d. Rep en Johanna S. M. Maal- man. Gehuwd: Sijb Sijbersma n Maria W. C. van Heeken, Johannes P. Niesten en Yvonne A. Kleyn, Pieter L. W. v. Zalin- gen en Sobina A. Hilberts. Overleden: Johannes Zuurbier, 56 jaar. Muilmanslaan 32, Margaretha M. Nagel, e. v. T. de Wit, 80 jaar, Hoogdorperweg 32. De rappe finisher Klaas Balk en jacht- rijder Roy Schuiten vormen een sterke combinatie en zijn de favorieten voor de titel. Alhoewel ook de koppels Peter Nieuwenhuis-Ad Dekkers, Ben ten Tije- Ed Kroon en Gerard Kamper-Gerrie Fens niet te onderschatten zijn. Het veld wordt gecompleteerd met Bas Brouwer-Piet Slikker, Piet de Vos-Ton Zuiker, Nico Rinkel-Co Hoogendoorn, Ted Rood-Nico Alles, Dirk Nijhuis-Ruud de Vries en Fred Kesséler-Martin van Bohemen. En kele van deze koppels kunnen mogelijk voor een verrassende ontwikkeling van de strijd zorgen. HAARLEM. „Deze man legt het vonnis van de rechter gewoon naast zich neer”, zei de Haarlemse substituut officier van justitie, mr. Möger, gisteren over een 27-jarige musicus uit Aalsmeer. De man had op 21 december van het vorig jaar zonder rijbewijs gereden over de Plane tenweg in Velsen. De justitie had hem een ontzegging van de rijbevoegdheid opgelegd van twaalf maanden waarvan zes voor waardelijk, maar de verleiding van het autorijden, „een klein beetje ontspanning”, werd hem te machtig. Hij werd conform de eis tot twee weken onvoorwaardelijk veroordeeld. Ondertrouwd: Petrus C. v. d. Kolk en WIJKERMEER. De traditonele tijd rit van de Beverwijkse rennersclub Ken- nemerland om de Meyran-beker, die woensdagavond op het 8,9 km lange par cours in de Wijkermeer werd verreden, is bij de amateurs op overtuigende wijze gewonnen door de momenteel goed op dreef zijnde Lies de Vries. Hij bleek zo’n 3,5 min. sneller dan zijn naaste rivaal Bas Brouwer. De 34-jarige Chris Duyker zege vierde met ruim verschil bij de oudge dienden en was zelfs sneller dan vele amateurs. De wapenzending. die waarschijnlijk voor het Ierse Republikeinse Leger was bestemd, werd op de luchthaven onder schept. De officier eiste veertien dagen geleden vier maanden onvoorwaardelijk, maar de rechtbank vond het vanmorgen beter de zaak naar de rchter-commissaris terug te verwijzen voor heropening van het onderzoek. Een 20-jarige metaalbewerker uit Be verwijk werd wegens diefstal en poging tot inbraak veroordeeld tot zeven maan den gevangenisstraf. De officier had veer tien dagen geleden een maand meer ge vraagd. De jongeman was in april samen met een groep jongens, wier zaak voor de kinderrechter werd afgehandeld, betrapt bij de kraak van een winkel aan de Parallelweg in Beverwijk. Tevens stond een autodiefstal in Amsterdam in de dag vaarding. De metaalbewerker had sinds 1967 al verscheidene vroordelingen ach ter de rug. -. f t De vakbonden kunnen met grote zeker heid het bedrag van 250.000 gulden noe men omdat zij de schriftelijke bewijzen van dit bedrag in huis hebben. Wanneer de vakbonden namelijk achter de „ver geetachtigheid” van de reders komen, stuurt men ze een aanmaning om te betalen. Als ze dat niet doen, krijgen ze het aan de stok met de rechtskundige dienst van het NVV. Per jaar moet men op deze manier rechtmatig salaris afdwin gen voor ettelijke honderden varensgezel len. De bedragen per opvarende liggen tussen de 100 en 5000 gulden. Bij de vakverenigingen in de zeevaart heeft men sterk de indruk dat de reders zich schuldig maken aan het niet volledig nakomen van de cao en een spaarpotje hebben om aan verzoeken van de vakbon den te kunnen voldoen. Alles wat niet wordt opgevraagd, blijft in het potje. Daarom vermoeden de vakbonden in de zeevaart dat het bedrag van 250.000 gul den aan de lage kant is. HEEMSKERK. Geboren: Ronald H. z.v. J. N. Limmen en C. M. v.d. Berg, Huip J. z.v. J. Nol en M M Kaper, Ype z.v. P. Veenstra en A Elzinga, Katharina d.v. R v.d. Ploeg, en W. J. Donkers, Steven P. z.v. F. J. Naab en D. Wolters, Mattheus H. B. z.v. C C J B Hamers en A J. M Bol, Robin A z.v. G. J. Zonneveld en A M. vd. Panne, Erik z.v. J. T. M Overmars en H B. J. Pohlman, Alain R. z.v. C S Vassalo en J. H. Akkerman, Ingeborg L. d.v. W. Slooten en N. Bootsman, Mieke J. d.v. R. J. v.d. Hoorn en C H. M Huijpen, Dennis P H. M. zv M v. Bugnum en C Lemeijer, Marco d.v. C. Friso n W. Wendl, Marcel P. z.v. M. E. L. Ruben en A. M. Smit, Sebastien z.v. D. Raat en J. T. Mulder. Wilhelmus P. z.v. O B. de Wit en A. C. Beentjes, Mark A. J. z.v. A. A. Baltus en J. E. H. Baltus, Matthijs zv. J. Colthof en C. J. de Groot. ARNHEM. De Nederlandse zweef vlieger Dik Teuling bezet de tweede plaats in het totaalklassement van de standaardklasse wereldkampioenschappen zweefvliegen 1972 in Joegoslavië. Hij be reikte deze plaats door op de vierde wed strijddag op de 18e plaats te eindigen met een gemiddelde snelheid van 53 kilome ter per uur. Dik Réparon bezette op de vierde wedstrijddag de tiende plaats, plaats. Op een bouwterrein achter de Maerten van Heemskerckstraat in Heemskerk verrijst het bejaardencen trum van de Interkerkelijke Stichting „Stichting voor Bejaardenverzorging” in Beverwijk. Twee weken heeft de bouw ervan stil gelegen wegens de bouwvakvakantie. Smit’s Bouwbe drijf uit Beverwijk is thans weer in volle hevigheid begonnen met de vol tooiing van het centrum, dat plaats gaat bieden aan 276 personen, na melijk 168 in de bejaardenflats en 108 in het verzorgingstehuis. De Stichting wordt gevormd door de hervormde, de lutherse, de ge reformeerde, de doopsgezinde en de oud-katholieke kerk en het Leger des Heils. Zodra de nieuwbouw ge reed is, medio volgend jaar, zal het bejaardencentrum De Westerburcht in Beverwijk worden opgeheven en de bewoners overgeplaatst naar het cen trum. De flat met twee- en drie kamerwoningen, gaat zeven bouw lagen tellen, het verzorgingstehuis vijf. De Stichting heeft tien jaar aan de verwezenlijking van dit centrum ge werkt. Pas in maart kon men spij kers met koppen slaan toen de bouw vergunning werd af gegeven. Twee Haarlemse jongens van 18 en 19 jaar werden veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. De officier had tegen hen respectievelijk zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk en zeven maanden, waarvan twee voorwaardelijk gevraagd- De twee hadden in april ingebroken in een buurtcentrum in Haarlem-Noord waar ze een aantal platenspelers achter over drukten. De winkeliersvereniging Stadscentrum had gehoopt, dat woensdagavond de be slissing zou vallen over het al of niet door gaan van de Breestraat-afsluiting op de zaterdagen 5 en 12 augustus. Nu dit niet is gebeurd en het college de, waarschijnlijk, negatieve resultaten van de vergadering eerst wil bestuderen komen de proefafslui tingen in gevaar. Het is niet denkbeeldig, dat Stadscentrum in dit geval geheel afziet van het voornemen de Breestraat op 5 en 12 augustus (volgens de winkeliersvereni ging twee zaterdagen, die het meest gun stig in de markt liggen) te „verluchtigen” met een serie openluchtevenementen. Besommingen: KW 11 ƒ41.230, KG 9 580, KL 50 1210, TH 21 4450. UK 48 4440, UK 70 2960, UK 148 1490, HD 9 1630, YE 25 670, ZL 6 1650, IJM. 7 ƒ410, IJM 6 430, IJM 23 ƒ2170, VD 1 680, VD 9 ƒ790, VD 15 860, VD 19 f 3800, VD 44 720, VD 89 1980, KW 44 en KW 85 17.580, HD 68 en f 2580, UK 56 en UK 200 760. SCHEVENINGEN - Donderdagmorgen werden in Scheveningen aangevoerd: 40 kisten wijting, 100 kisten gul, 15 kisten schol, 100 kisten varia en 500 kilogram tong. ijèö? .1: j |F ”‘WSa©,~ '.®;r .J, Hi F, t r« i«ij ft i. Lp"

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4