Barbra Streisand in Bogdanovich brengt eer aan PUBLIEK MOET EERST juist voorbijgaande tijden VERLEGENHEID KWIJT Utrecht stoot orkest af petri interieur Bij petri Gerard van den Berg van „Mensen, mensen, mensen”: L höë^—.^ heet uw baby? Kant en klare kunsthars mlpasta PORION „What’s up, doc?” zeer aantrekkelijke aanbiedingen Aftakeling voor Sprookje Ondergang Vrijdagavond toch de TROS v 13 12 VRIJDAG 21 JULI 19 72 (Van onze RTV-redactie) Sanseveria (Van onze correspondent) Vakmensen USO-integreren met drie radio-orkesten Ondanks beroep op minister 299,00 89,00 DEN HAAG „Kijk, het zit zo”, zegt Gerard van den Berg, presen tator van het „familie”-programma „Mensen, mensen, mensen”, dat van avond via Nederland II (NCRV) zijn derde aflevering beleeft, „als ik nou meneer F. Sinatra vanavond in mijn programma zou hebben en ik zou zeggen: Heeft u trek in een kop kof fie, en hij zou dat kopje koffie drin ken, dan heb ik het opeens gemaakt bij het publiek. Dan ben ik plotse ling de grote TV-persoonlijkheid, die niets meer fout kan doen. Maar mijn programma is nu eenmaal anders. Ik praat met gewone mensen, die echt ook erg interessante dingen te ver tellen hebben”. „Love means never having to say you’re sorry”, dat zegt Barbra Streisand op het eind van de film „What’s up, doc?” tegen haar tegenspeler Ryan O’Neill als bei den na veel avonturen en misver standen elkaar tenslotte toch vin den in een vliegtuig. Als die zin u bekend voorkomt, is uw veronder stelling juist: het was de sentimen tele slagzin van „Love story”, eveneens met Ryan O’Neill. Maar het uit zijn verband gehaalde ci taat krijgt in „What’s up, doc?” een dubbele betekenis. En de man die vol zit met dit soort grapjes en het niet kan nalaten naar vroe gere, meestal oudere films te refe reren is Peter Bogdanovich, een complete onbekende een jaar ge leden, straks, als „What’s up, doc?” gaat lopen, met drie speelfilms vertegenwoordigd op de Neder landse bioscoopagenda. UTRECHT De gemeente Utrecht zal, als de plannen doorgaan, haar orkest, het USO, afstoten. Het orkest zal worden samengevoegd met de drie klassieke radio-orkesten. Het initiatief voor deze plannen is geheel uitgegaan van wethouder Kiebooirt (kunstzaken), die ook zelf alle voor bereidende besprekingen met leiding»- gevende personen van de Nederland se Omroep Stichting en met de be trokkenen op het ministerie van Cul tuur heeft gevoerd. DOE-HET-ZELVERS ATTENTIE! Radio-concert in serie Henny Wood Promenade tn Amsterdam I MM W'w I ADVERTENTIE 4 ADVERTENTIE 298,00 Ch. B AMAAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMAAAAMMAAAMWUMAAAAAMAAAAMWMMAAAMUUWU r- meubelen lampen kunstnijverheid zoals: 359,50 798,00 •4 Zijlweg 36-38, Haarlem, telef. 023—316399 DEN vanaf NOG ENKELE DAGEN grenen eethoeken, tafel, 2 bankjes artifort fauteuils van 625,00 zitkamertafels van 250,00 spectrum bank van 1245,00 Deense en Zweedse zitelementen van 566,00 en 495,00 te, niet-sensationele film, boeiend tegelijk uiterst leerzaam, hoewel instructieve kant van het geval onopvallend ingebouwd is. Cathérine Deneuve is de konings dochter die in een ezelshuid wegvluoht om te voorkomen dat zij met haar vader (Jean Marais) moet trouwen en tenslotte na veel sprookjesachtige avonturen haar eigen prins ontmoet in de gedaante van Jacques Perrin Verde re medespelers zijn Delphine Seyrig, Fernand Ledoux en Micheline Presle, terwijl de muziek natuurlijk van Mi chel Legrand is die zelfs enige motie ven uit zijn „Parapluies” heeft ver werkt als kleine hommage aan Cathe- reine Deneuve die hierin destijds haar eerste belangrijke rol speelde. EO bezwaar tegen, moeten concurreren voetballen. Doordat de TROS Filmers John Palmer en David Weis man gingen zich voor Edie Sedgwick interesseren op het einde van haar 28- jarig leven. Ze hebben een kleine intri ge bedacht - ontmoeting met een ge zonde boerejongen uit Texas op vakan- tiebezoek in Califomië die haar langs de weg oppikt als ze voor de zoveelste keer uit het ziekenhuis ontsnapt is - waardoor in flashbacks het levensver haal verteld kon worden. Dat gebeurt dan op een erg wanordelijke en mo dieuze manier met allerlei trucjes van het moderne filmen, waardoor de tra gische kant van deze actuele biografie niet aan bod komt, evenmin als het aspect van het onontkoombare aan punten van overeenkomst vertoont dit destructieve levenspatroon dat overi gens veel met wat zich in de „roaring twenties” (Scott en Zelda Fitzgerald) eveneens in bepaalde kringen afspeel de. Gerard van den Berg karakteriseert .Mensen, mensen, mensen” als een niet gemakkelijk programma. „Voor buiten staanders lijkt het zo eenvoudig. Maar ik kan u verzekeren dat 70 minuten achtereen praten iets anders is dan hier en daar eens een kort interview hebben. Je moet sfeer proberen te scheppen. Je moet mensen op hun gemak stellen. Je hebt er bij die niet gemakkelijk praten: die moet je over de drempel helpen. Anderen zijn misschien weer te vlot van de tongriem gesneden en die moet je proberen enigszins binnen de perken te houden”. geheime agent spelen een rol in zijn film, hoteldeuren gaan open en dicht net als bij Lubitsch om er steeds weer de man in of uit, te laten die niet verwacht werd. Gevatte dialogen krui sen elkaar met de snelheid die in de komedie van de jaren ’30 normaal was, de „verlate reactie” is toegepast zoals de komiek Edward Everett Horton nog niet zo lang geleden in een Dick Ca- vett-show nadrukkelijk demonstreerde en de auto-achtervolging over de hel lende straten van San-Francisco is een parodie op wat Peter Yates liet zien in „Bullett”. Voor filmhistorici kan het een spel letje worden welke genres en stijlen ze in de potpourri van Peter Bogdanovich hebben weten te ontdekken, voor het gewone bioscooppubliek blijft dan nog altijd een „mad, mad, mad comedy” over, waarbij het zich ook zonder his torisch besef ongetwijfeld uitstekend zal amuseren. Nachtvoorstellingen. Belangrijke nachtvoorstellingen zijn te vinden in Cineac Reguliers Breestraat, waar Hitchcock’s „North by Northwest” met Cary Grant, Eva Maria Saint en James Mason vertoond wordt en in The Mo vies waar eveneens een Hitchcock, na melijk „Een vrouw wist te veel” (met op zaterdagnacht diens „The thirty ni ne steps”) loopt. Wie ,.Met jouw tanden in mijn nek” van Roman Polanski niet kent, kan terecht in City; voor „The yellow Submariine” moet men naar Leidseplein Theater en voor Costa- Grava’s „Un homme de trop” („De dertiende man”) met Michel Picoli en Bruno Cremer naar Royal. r enz. enz., er is nog heel wat te beleven! VOOR HET SPROOKJE tenslotte naar Jacques Demy’s „Ezelshuid”, een bewerking van het verhaal „Peau d’a- ne” uit „Contes de ma mere L’Oye” van Charles Perrault (1628-1703). Een vrije bewerking uiteraard, maar van dezelfde charme en lichtvoetigheid als vroegere sprookj esfilms van Demy, „Les parapluies de Cherbourg” of ,.The girls of rochefort”. by John Ford”). Bogdanovich bewondert Ford en Ho ward Hawks en een filmtijdperk als de jaren ’40 en ’50. Als ik 60 jaar geleden zou zijn geboren had ik Cary Grant kunnen regisseren, heeft hij eens ver zucht tegen een interviewer- Dat heim wee naar vervlogen tijden blijkt heel sterk uit „The last picture show” in zijn geheel en uit filmfragmenten van oude films die zowel in „Targets” als in „The last picture show” steeds op duiken als er ergens op de scène een TV-toestel voorkomt of de actie zich in een bioscoop afspeelt. In „Targets” krijgen we een stukje „The terror” van leermeester Corman te zien en iets uit Hawks’ „The crimi nal code”, in „The last picture show” is het opnieuw Hawks die via „Red Ri ver” geciteerd wordt en verder Minnel li’s „Father of the bride”. En „What’s up, doc?” is volledig een hommage aan Howard Hawks op wiens voor-oorlogse film „Bringing up baby” met Kathari ne Hepburn en Cary Grant het door Bogdanovich geschreven scenario geïn spireerd is. In beide film komen al thans op doortastende manier een ver strooide professor voor en een verliefd meisje dat hem op doortastende manier wil vangen en hem daarbij van het ene ongewilde avontuur in het andere stort. Het is geen acceptabel thema meer voor een moderne film, maar de veel zijdige Bogdanovich heeft juist een voltooid waren. Edie Sedgwick was de superstar van de jaren ’60 in kringen die met namen als Warhol, Allen Gins berg, Viva, Paul America en Roger Vadim wel ongeveer aangeduid is. Zij gaf de mode aan en een stijl van leven die door overmatig druggebruik en een vorm van zelfvernietiging bepaald werd. Als zij uit de belangstelling raakt, na enige jaren het centrum van een clique te zijn geweest- gaat ze terug naar huis, waar dure mode dokters haar behandelen en de ene drugverslaving door het toedienen van andere drugmiddelen trachten te be zweren. Spaar met Ardita voor baddoeken met ingeweven de naam van uw baby (broertje of zusje mag ook). Let op het pak met de kuikentjes. Ardita wegwerpluiers -» De betere luier ftlfjQ fff bij uw kruidenier. W! UJVVW unicura i»v, amsterdam p .sttxia 1384 De wethouder is van mening, dat alleen langs de weg van integratie de gemeente lijke subsidie voor het muziekleven in de Domstad kan worden veilig gesteld. Op de begroting voor het komende jaar van de gemeente Utrecht is voor het USO bijna twee miljoen gulden uitgetrokken. Boven dien heeft het USO een tekort van circa 250.000 gulden over het boekjaar 1971-’72. Kieboom gelooft niet, dat de gemeente raad bereid zal zijn om een dergelijk, ieder jaar stijgend bedrag, ter beschikking te stellen gezien de grootte van die subsi die in verhouding tot de andere gemeen telijke uitageven. Een globale berekening, dat op verzoek van de wethouder door deskundigen is uitgevoerd, leert, dat de orkesten-integra- tie een besparing van ongeveer 40 procent zal opleveren, hetgeen over een jaar zal neerkomen op ongeveer één miljoen gul den. De verregaande samenwerking tussen de orkesten in Hilversum en Utrecht, die overigens het komende seizoen nog niet zal worden doorgevoerd, zal zeker tot gevolg hebben dat Hilversum en Utrecht minder musici nodig zullen hebben dan de orkesten nu te zamen bezitten. Mede ge zien een aantal oudere musici, gelooft Kieboom niet dat een afvloeiingsregeling problemen zal oproepen. Misschien zou zelfs volstaan kunnen worden met een personeelsstop. Het is niet de bedoeling, dat de integra tie met zich meebrengt, dat Utrecht min der concerten per seizoen zal krijgen. De concerten moeten de gemeente alleen minder geld gaan kosten. De positie van dirigent Paul Huppert, die ook radio- orkesten regelmatig dirigeert, behoeft niet aangetast te worden. Wat slecht te repareren lijkt lukt met PORION, de in Zwitserland ontwikkelde universele kunsthars VUL/STOP/PLAMUUR-MASSA. Gebruiksgereed, geen verlies van resten, onbeperkt houdbaar. On misbaar bij elk karwei. Hecht op al les; op hout, steen, beton, metaal, tegels, glas, noem maar op, en zowel op droge als vochtige ondergrond. Onschadelijkvoorde handen. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet. 1 kg ƒ8.55, 2 kg ƒ15.30, 5 kg ƒ29.95 (Van onze RTV-redactie) HAAG. De TROS-TV krijgt 1 oktober de vrijdag als vaste zendavond. De TROS was tegen deze aan wijzing door het NOS-bestuur in beroep gegaan bij minister Engels van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, maar deze heeft TROS-directeur Landré telefo nisch laten weten dat het beroep is ver worpen. Een officiële brief volgt. De TROS heeft tot dusver op donderdag uitgezonden met de VPRO op het andere net. Op vrijdag krijgt de TROS afwisse lend één van de grote omroepverenigingen (AVRO, KRO, NCRV, VARA) tegenover zich. Dit schijnt de reden van het beroep te zijn geweest- De VPRO trekt door zijn soort programma’s relatief weinig kijkers. Velen vluchten naar de TROS. De TROS heeft als officiële reden van het beroep opgegeven dat de donderdag een typische TROS-avond is geworden. Op vrijdag is de TROS bovendien verplicht een week- endprogramma te brengen. Het NOS-bestuur heeft de TROS met 15 stemmen voor, 3 tegen en 2 onthoudingen naar de vrijdag verwezen omdat donder dags voortaan gedurende twee keer per drie weken op één van de zenders zowel de VPRO als de EO komen, met op de andere zender een wisselende tegenspeler. De derde week hebben de VPRO en de EO op donderdag elk een zender. Aanvan kelijk was de EO, die per week 2 Vs uur zendtijd heeft, de woensdagavond op Ne derland toegewezen, maar daar had de omdat ze dan zou met speelfilms en programma’s, die hem als ex-medewerker van NCRV’s vroegere actualiteitenrubriek Attentie” niet waardig zijn. „Doe jij zo’n programma, zeggen de mensen dan tegen mij. Nou, dat vind ik getuigen van hoog moed. Ik heb „Zo vader, zo zoon” gedaan omdat ik het een plezierige gedachte vond, dat ik er ontzettend veel mensen mee bereikte. Veel meer mensen dan je van je leven zult ontmoeten. Schitterend, vind ik dat!”. Het is volgend Gerard van den Berg onzin znij programma met „Mies-en-scène” van Mies Bouwman of „Voor de vuist weg” van Willem Duys te vergelijken. „Zij werken ofg werkten met een duidelijk andere formule. Ik gebruik geen grote spectaculaire showelementen. Ik laat een voudige mensen zien en horen, die iets boeiends hebben te zeggen. Daarom mag vooral het eerste jaar nog niemand mij met andere personality-shows vergelijken. Van den Berg beschouwt het ten slotte als een „onderscheiding” dat komende winter „Mensen, mensen, mensen” iedere maand op het scherm zal komen. „Het is een mooie kans om te bewijzen dat er van het programma iets te maken valt”. Gerard maakt er geen geheim van. Hij gaat door. Voor al die mensen, die „Men sen, mensen, mensen” graag zien. Ondanks de kritiek van de pers. HILVERSUM. De NOS brengt dins dag 25 juli van half acht tot tien uur ’s avonds via Hilversum I een rechtstreek se uitzending van een concert in de serie Henry Wood Promenade. Dit concert, dat wordt uitgevoerd door de New Philhar- monia Orchestra onder leiding van Char les Mackerras wordt gegeven in de Royal Albert Hall in Londen. Medewerkenden zijn onder anderen Felicity Palmer,' so praan; Maureen Lehane, alt, Alexander Yo.ing, tenor; Benjamin Luxon, bariton. r'’vid Mason, trompet en het koor van de BBC. ..et thema van het concert is „Haydn in de jaren 1790”. Uitgevoerd worden onder andere de Theresienmesse, het Trompet- concert in E grote terts en de vierde akte uit Orfeo ed Euridice. V- - Ook Van den Berg vindt dagbladcritici erg belangrijk, omdat zij over het alge meen „vakmensen” zijn, die er wat meer van weten dan „een kijker”. Maar nog belangrijker vindt hij de grote groep kij kers, die kennelijk zijn programma waar deert. „De criticus is namelijk ook maar één kijker, die er dan inderdaad misschien beter over kan oordelen. Je kunt het niet iedereen naar de zin maken. Bij Spasski- Fischer heb je mensen, die op de hand van Fischer zijn en een andere groep, die Spasski graag ziet winnen. En nog een groep die helemaal niet van schaken houdt. Doe dan alle mensen met een schaakuitzending maar eens een plezier”. Collega’s hebben Gerard van den Berg wel eens verweten dat hij programma’s zoals „Zo vader, zo zoon” en nu „Mensen, mensen, mensen” presenteert. Het zijn TERWIJL ZICH IN ons land en dus ook in Amsterdam een aftakeling van die spaarzame hittegolven ontwikkelt die in de historie van De Bilt waar schijnlijk wel een plaatsje zal krijgen, komen de hoofdstedelijke bioscopen met niet minder dan vier min of meer belangrijke premieres, waaronder een wereldpremiere, wat op zichzelf al bij na even uniek is als het warme weer dat het bioscoopbezoek niet bepaald zal stimuleren. Maar goed, de echte filmvriend zal zich niet laten weerhouden om bij voorbeeld, de nieuwste film van Jac ques Demy, „Peau d’ane” in Alhambra te gaan zien of vóór ieder ander ter wereld kennis te kunnen nemen van „Ciao Manhattan”, waarvan Leidseplein Theater en Cinétol de oer-premiere geven. En voor hele lichte kost, waar bij hij zich helemaal niet hoeft in te spannen kan hij dan altijd terecht in City, waar overdag de kinderen met „Nieuwe avonturen van Tom en Jerry” worden beziggehouden en ’s avonds een iets volwassener publiek met „De kapi tein kan me nog meer vertellen” oorspronkelijke titel kort en bondig „Der Kapitan”, waarin onder regie van Kurt Hoffmann het museumstuk van de Duitse humor Heinz Rühmann lei ding geeft aan leuke belevenissen op zee. Maar allereerst een nieuwe film in Kriterion, „Family life” van Kenneth Loath, door onze pathetische impor teurs de afstotende titel Verscheurd leven” meegegeven. De ironie van de Engelse titel is juist typerend voor een film die zich onthoudt van opge schroefde kreten en met een minimum aan explosieve emoties laat zien hoe met de beste bedoelingen van een zo genaamd „begrijpend” ouderpaar het leven van een jong meisje kapot wordt gemaakt. Een maand geleden zijn we uitvoerig ingegaan op de film van Kenneth Loath (hij maakte ook Poor cow) die zowel een beeld geeft van de Langzame geestelijkeaftakeling van het meisje Janice als van de medeplichti gen aan haar ondergang, de domme, zelfgenoegzame ouders die geen andere moraal kennen dan die ze uit de Victo riaanse tijd hebben overgeërfd en die zjch afgesloten hebben van alle maat schappelijke veranderingen van de laatste jaren. Een evenwichtig gemaak te, niet-sensationele film, boeiend en de er Ryan O’Neal (van Love Story) speelt samen met Barbra Streisand de hoofdrollen in Peter Bogdano- vichs film „What’s up, doc?” Er zijn, vooral van de zijde van de tv- critici, nogal wat op- en aanmerkingen op het programma gemaakt. Het uit 26 men sen bestaande vast publiek in de studio zou door Van den Berg te weinig aan het woord worden gelaten. Er zou bovendien te risicoloos met de zendtijd worden om gesprongen. Als iemand bijvoorbeeld in het kostbare bezit van een 2 meter hoge sanseveria is, dan laat Van den Berg in het algemeen de bewuste persoon niet met sanseveria en al naar de studio ko men, maar laat hij er simpelweg een foto van zien. Met een man als Willem Duys is dat anders. Die haalt olifanten onder de schijnwerpers als dat moet. Maar Gerard van den berg, spreekt de risicoloze aanpak var „Mensen, mensen, mensen” tegen. „Je zou er maar voor staan: een 70 minuten lang live-program- ma presenteren. Dat is zo groot als het gat van Witteveen en je valt er ontzet tend gemakkelijk in. En dan het verwijt dat het publiek niet aan het woord zou komen. Men vergeet dat zoiets moet groeien. Misschien heb ik ze in de eerste twee uitzendingen iets te weinig gelegen heid tot meepraten gegeven. Maar dat gaat veranderen. Ook die mensen moeten hun verlegenheid voor de camera kwijt. Bovendien, een programma als „De vuist” heeft historie gemaakt. De presentator van zo’n programma kan zich permitteren dat er dingen misgaan”. Van den Berg wijst er op dat ook •.Mensen, mensen, mensen”, waarvan de vierde en vijfde aflevering respectievelijk 4 en 30 augustus worden uitgezonden, een aanlooptijd nodig heeft. „Je moet allerlei nieuwe technieken toepassen, waarvan je nauwelijks het bestaan weet. Die moet je gewoon nog uitproberen. En daar is tijd voor nodig”. Hij put veel moed uit de waarderings cijfers van het continue Hilversumse kijk onderzoek. Tussen programma één en twee steeg de waardering van „een kleine zeven” (6,9) naar „een dikke zeven” (7,2). En daarover is Gerard van den Berg zeker niet ontevreden. „Het is uitgeslo ten”, zegt hij, „dat een dergelijk program ma direct de eerste keer een doorslagge vend succes is. De kijkers moeten aan de nieuwe formule wennen. Ze moeten jou en het programma leren kennen en her kennen. Daar gaat het om. En ik heb gewoon goede moed voor de toekomst”. voorbij genre van filmcomedie willen imiteren, als ’t ware om ermee aan te tonen dat in de filmhistorie niets ver ouderd is. Of hij zijn stelling heeft weten te bewijzen, zal straks het pu bliek moeten uitmaken n.l. in het be gin nogal moeilijk de stoere, gebruinde O’Ryan als een verlegen, onpraktische, in zijn studie van muzikale gesteen ten) geabsorbeerde geleerde te accepte ren. En het soort avonturen en misver standen dat de voortvarende Barbera Streisand geestig en hartveroverend weet te ontketenen is ook niet bepaald van deze tijd. Maar Bogdanovich is behalve film kenner hij is bezig samen met Orson Welles diens biografie te schrijven) ook een energiek en inentief filmer die al zijn krachten heeft gemobiliseerd om een sterk aansprekende klucht te ma ken. Hij combineert daarbij de zoge naamde „sophisticated comedy” vol di alogen, met de puurste slapstick, com pleet met alle denkbare achtervol- gingsmotieven en valpartijen en dat alles in een adembenemend tempo dat geen tijd laat tot onderzoek naar logica of normen van aanvaardbare mogelijk heden. De spion en de achtervolgende b-omroep is gewor den heeft ze recht op meer dan één avond zendtijd per week. De andere TROS-avon- den zwerven door de week. De teams AVRO-KRO en NCRV-VARA houden bun vaste maandag- of dinsdagavond en hebben eveneens nog zwervende avonden. Woensdag op Nederland-1 en zondag op Nederland-2 blijven NOS-avonden, jeugd in de jaren 50 met als saaie achtergrond een sfeerloos, dood stadje Texas werd een groot succes en ieder een boog zich geïntrigeerd over de voorgeschiedenis van deze nieuwkomer die het met één slag scheen te hebben gemaakt. Het bleek dat de nu 32-jarige Peter Bogdanovich zich zijn hele leven met film heeft bezig gehouden, in ge dachten althans, maar pas vijf jaar geleden zijn eerste kans kreeg iets op dat gebied te presteren. Dat was als assistent-regisseur bij Roger Corman toen deze „Wild angels” met Peter Fonda en Nancy Sinatra filmde. Het contact met Corman ontstond nadat Bogdanovich met enige misluk kingen als toneelregisseur off-Broad- way achter zich, naar Califomië ver huisde, filmrecencies voor onder andere Esquire ging schrijven en Corman ont moette. Deze vroeg hem toen een filmscript te schrijven en later hem te assisteren bij zijn „horror”-film over een bende jonge motorduiveis die een streek terroriseerden. Het vele „over”- werk dat zijn assistent daarbij ver richtte, beloonde Corman met geld te steken in een eerste poging van Bogda- nivich om helemaal alleen een eigen film te maken. Het werd „Targets”, waarin Boris Karloff een oude, brommerige acteur van griezelfilms speelt die er mee wil stoppen en op de première-avond van zijn laatste film geconfronteerd wordt met een pathologische massa-moorde- naar. De ontmoeting van twee werel den, waarin geweld en verschrikking op verschillende wijzen functioneerden, is bijzonder kundig door de debuteren de filmer voorbereid en „Targets” werd behalve een effectieve thriller een in telligent gemaakte film, waarin de ma ker zich duidelijk ontpopt als kenner van de typische elementen van een bepaald genre. Niet zo verwonderlijk bij iemand die veel over film en film historie had geschreven en een jaar later bijvoorbeeld een documentaire over John Ford zou maken „Directed OOK IN „CIAO! MANHATTAN” gaat het om de ondergang van een jonge vrouw, ditmaal een werkelijk levensverhaal en wel over Edie Sedg wick, dochter van rijke Californische ouders die na een wilde New Yorkse periode als foto-model en filmactrice in 1971, kort nadat de opnamen van haar semi-authentiek levensverhaal „The last picture show” bevorderde, voor, maar niet uitsluitend in Amerika, Bogdanovich’s doorbraak naar de be kendheid. De weinig kostbare, weinig spectaculaire film over opgroeiende

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13