Stadscentrum Middenstand van Heemskerk wil dinsdagmiddag blijven sluiten Bevredigende Vier vrouwen deelname: ruim drongen huis 48 procent binnen In Heemskerk en Beverwijk Wateroverlast WILMS FLOET door wolkbreuk Opruimen overgang N.S taak van Geen Ahob bij Autokrakers in IJmond horen 7 maanden eisen Geen film over leed Vietnam in Stadskantoor vertrouwt college niet meer M «MMS H Suomi trekt zich terug uit plan clubhuis Raak nicolls tegen FEYENOORD W'J «1! St. Aagtendijk Bal |K Hx KOFFERS en REISTASSEN Centrale verwarming... life tw 9 sh- j J; COLLEGE VAN BEVERWIJK: VAKANTIE SPEELT RECLASSERING PARTEN Resultaten enquête Kamer van Koophandel met verrassing in Zuidbroek-Oosterwijk Man aangehouden die 4000,- van zolder Inbrekers op de vlucht voor Iff ui politie had gestolen fe- 7 B. EN W.: THUIS MILITAIR 1 r NA BREESTRAAT- AFFAIRE i f I -pa Ifl RECLASSERING ip honkbal n t a W:' 9 ■k f j a i-x IJMUIDER COURANT VRIJDAG 21 JULI 1972 (Van een onzer verslaggevers) M I s' - lp (Van een onzer verslaggeefsters) id :.ti zondag a.s. f 14.30 uur sportcomplex Varkenoord, Rotterdam zaterdag a.s. 15.00 uur Raak NOORDHOLLANDSE VERWARNHNGS UNIE i! aogl - HEEMSKERK De Heemskerkse Ondernemers Combinatie zal het ge meentebestuur adviseren geen wijziging in de winkelsluitingwet aan te brengen. Dit naar aanleiding van de resultaten van een door de Haarlemse Kamer van Koophandel gehouden enquête onder de middenstanders. De HOC had de Kamer hiertoe verzocht. De verplichte winkelsluiting op dins dagmiddag zal dus worden gehandhaafd. h imy Eli ‘I i’? HAARLEM Drie knapen van omstreeks de twintig jaar, afkomstig uit de IJmond stonden gisteren in de Haarlemse rechtzaal terecht wegens een hele serie van diefstallen uit auto’s- De officier van justitie, mr. Van dér Valk Bouman zei in de dag vaarding maar een greep uit de reeks te hebben gedaan: gekraakte auto’s op 7 mei. waaruit autradio’s en een brandblusapparaat verdwenen. - H KONINGSTRAAT 14 BR'ERWIJK TEL. 0 25 10 2 60 59 «Sis»1 1 J l J' 1 rf «Si r I j F/5- ■al» 4-' - ""'I - f'J (Van een onzer verslaggevers) I1 s ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) ■'r ADVERTENTIE *4 ADVERTENTIE A. geen spreekuur. - «hr Het echtpaar, dat het tnris bewoonde, gebruikte met een logé de lunch in de eetkamer. Plotseling hoorden zij gestom mel. Bij onderzoek ontdekten zij in een aangrenzende kamer de vier vrouwen, die toen de Vlucht namen. Eén achtervolging door de bewoners leverde geen resultaat op. Uit een portemonnee bleek een bedrag van zes gulden te zijn verdwenen. Voor de jeugd betekende de water overlast een welkome afwisseling. Heerlijk werd door het uitstromend water geplast. De rechtbank wees dit verzoek van de hand. Zij zal 27 juli uitspraak doen. “annihi-'; J van 48 F nW,:| Pim Mulierstadion, Haarlem aangeboden door frisdranken b<j de St. Aagtendijk. Enerzijds wegen de hoge kosten ƒ400.000) erg zwaar, ander zijds is het verkeer daar nu al genood zaakt de overgang zeer langzaam te nade ren. De huidige automatische knipperlicht- instalaltie blijkt in de praktijk goed te voldoen wat onder andere blijkt uit het feit dat op deze overweg de laatste jaren geen ongelukken zijn gebeurd. In Heemskerk werd de Ondernemers Combinatie geconfronteerd met nogal wat middenstanders, die hun winkel niet alleen op de dinsdagmiddag sloten, maar tevens de echtend erbij pakten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het gemeentebestuur is niet van plan het Medisch Comité Nederland Vietnam uit te nodigen in het stadskantoor een filmavond te organiseren voor de leden van de gemeenteraad. Het raadslid J. W. G. Reijkers (D’66) had zich onlangs met dit verzoek tot het college van B. en W. gewend. In zijn schriftelijke vraagstelling zei de heer Reijkers, dat het Comité met deze filmavond het nut en de noodzaak van zijn werk wil aantonen. Leeg. De vakantie heeft ook het stadhuis ontvolkt. Op dinsdag 25 juli hou den burgemeester W. M. B. Bosman en de wethouders H. de Boer en C. Ockeloen BEVERWIJK—HEEMSKERK. Onweers buien met hevige regen hebben vanmor gen verscheidene wijken in Beverwijk en Heemskerk veel overlast bezorgd. Van noodweer, zoals in de Zaanstreek, was geen sprake, maar in vele straten kon de riolering het overvloedig gevallen regen water niet meer verwerken. Kelders van flatgebouwen liepen onder water en ook sommige winkeliers moesten ’s morgens dweil en emmer gebruiken om het naar binnen gedrongen water uit hun winkels weg te werken. .s Aan de Maasstraat waren schuurtjes en poorten volgelopen met water. De t’ brandweer rukte zo snel mogelijk uit gsS® om het water weg te zuigen uit het KilSgi „bedreigde” gebied. Een 20-jarige militair uit Beverwijk werd door mr. Romijn verdedigd. Ook hij i De heren hadden alle drie een licht strafblad, waarop kleine vergrijpen figu reerden. en de president, mr. Reeling Brouwer, wees ze er bij herhaling op dat eerdere veroordelingen wel eens een lesje voor ze had mogen zijn. Wat ze gedaan wees erop dat het de eerste keer was dat zijn cliënt zo ernstig over de schreef ging, na een jeugdzonde van diefstal van kadet jes uit een bakkerskar. Hij schetste ook het ouderlijk milieu: verdachte is een rustgevende factor tussen de problemen van zijn vader en moeder, en als hij zolang uit de roulatie is door celstraf kan het huwelijk dat al eerder op springen stond toch nog stuklopen. Mr. Romijn zag de straf liever omgekeerd aan de eis: twee maanden onvoorwaardelijk, vijf voorwaardelijk. Hij vroef of het mogelijk was er rekening mee te houden dat ver dachte nu in dienst is. Normaal zou hij op half augustus afzwaaien, door het inmid dels opgeschorte voorarrest zou dat later worden. „Dat telt dan eigenlijk dubbel, dat voorarrest”, aldus mr. Romijn, „ver dachte zit tenslotte niet voor z’n lol in dienst”. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICÜM. Vier zigeunerachtig uitgedoste vrouwen zijn donderdagmiddag binnengedrongen in een woning aan de Van Oldebarneveldweg in Bakkum. Zij hebben het hazepad gekozen, toen zij door de bewoners gestoord werden. - lasts' Van de middenstanders, die ten noorden van de Tolweg hun zaken drijven, verklaarden zich 63 percent voor de sluiting op dinsdagmiddag. De HOC zal naar aanleiding van deze resultaten van de enquête de leden adviseren zich te houden aan de ver plichte winkelsluiting op dinsdagmid dag. In deze geest ook gaat binnenkort een brief van de HOC naar het ge meentebestuur van Heemskerk. hadden vonden ze ernstig, dat gaven ze volmondig toe, en misselijk, dat ook. „Daar zijn we het dan over eens”, bromde de president. De officier vond het een nare zaak, dat, als je noodgedwongen je auto in de open lucht Iaat staan, een paar knapen die wel even open breken. „En de schadevergoe ding is dan in de meeste gevallen ook nog twijfelachtig”. Gezien de jeugdige leeftijd van de heren wilde hij een gecombineerde straf éisen tegen elk: zeven maanden, Waarvan twee voorwaardelijk. w (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Atletiekvereniging Su omi neemt niet meer deel aan de bespre kingen met DEM om gezamenlijk een clubhuis op sportpark Adrichem te bou wen. Het grote breekpunt van de bespre kingen was de verdeling van de financiële inbreng door beide verenigingen. Het bestuur van DEM verkoos een ver deling op ledenbasis aantal, hetgeen in hield, dat DEM ƒ59.000 en Suomi 21.000 bijeen zou brengen. Hpt bestuur van Suo mi ging hiermee niet akkoord en ver klaarde, dat de vereniging niet meer zou bijdragen dan 10.000. DEM aanvaardde dit voorstel niet. Bij de laatste bespreking is daarom besloten om van verdere samen werking af te zien. Door DEM wordt wel de mogelijkheid open gelaten voor even tueel gezamenlijk gebruik van het club huis op vooraf gemaakte huurcondities. DEM heeft in de afgelopen maanden een bedrag verzameld van 12.000 als eerste aanzet tot de bekostiging van het clubhuis, waarvan men hoopt, dat de bouw omstreeks november kan beginnen. Een bouw-aanvraag ligt reeds bij het ministerie. DEM verwacht van de ge meente en de rijksoverheid een subsidie te ontvangen. Het logische gevolg van deze handel wijze was, dat het publiek er tenslotte geen touw meer aan vast kon knopen en klachten omtrent de divèrsltèit ih de winkelsluiting bij de HOC depo neerde. De man had op zijn zolder tientallen loonzakjes weggeborgen, waarin hij al het geld liet zitten, dat hij niet nodig had om in zijn levensbehoefte te voorzien. Met de jaren groeide dit bedrag aan tot ƒ4000,-. Op 12 juli bemerkte hij, dat het geld was verdwenen. In de enquête van de Kamer Koophandel (deelname ongeveer pet.) kwam onder meer de verrassende uitslag naar voren, dat 90 percent van de middenstanders in de wijk Ooster- wijk-Zuidbroek zich uitsprak vóór een winkelsluiting op de dinsdagmid dag. Een jaar geleden kwam via een interne leden enquête een tegenover gestelde mening aan het lichtt toen bleek 90 percent van de winkeliers voor een maandagochtend-sluiting te zijn. Waarom de middenstanders van Zuidbroek-Oosterwijk zo plotseling zijn omgzezwaaid wist het HOC niet te mel den. Mr. Constandse trad op voor een 20- jarige fabrieksarbeider uit Beverwijk, en zei dat van zijn cliënt ondanks diens verzoek toch geen rapport was opge- möakt. Hij wees erop dat het de eerste keer was dat de jongen zich aan zo iets groots te buiten ging, en dat er toch wel goede toekomstmogelijkheden zijn die de recidive kunnen tegengaan. Verdachte kan weer thuis komen, aan het werk, en heeft goede contacten. Hij wil de schulden ook aflossen. De raadsman bepleitte een straf met een zo groot mogelijk voorwaardelijk deel. Mr. Laus haalde de „op z’n zachtst gezegd vreselijke” huiselijke omstandighe den van nummer drie aan, een 19 jaar oude leerling-bankwerker uit IJmuiden. Na een „martelende echtscheidingsproce dure” gevolgd door een verzoening die niets aan de situatie veranderde, kende mr. Laus de sfeer maar al te goed. Deze raadsman meende dat voorlichting over en intensieve begeleiding van deze ver dachte onontbeerlijk zou zijn. Hij nam geen genoegen met de mededeling van de officier over de reclasseringsrapporten en vroeg de rechtbank om onmiddellijke in vrij heidsstelling gevolgd door een onder zoek van de reclassering. thans de meest voor de hand liggende maatregelen, die echter niet door de ge meente maar door de Nederlandse Spoor wegen dienen te worden genomen”, aldus luidt een deel van het antwoord van B, en W. op vragen van de raadsleden mevr, de Hen en de heren H. Janssen jr. C. Berghuis en N. Dudinfc. Vragen die zij stelden naar aanleiding van het ongeval met dodelijke afloop op 22 juni jongstle den op de spoorbaan tussen de St. Aag- tendijk en het station Heemskerk. In oktober 1970, toen in de raad de opheffing van vier particuliere spoorweg overgangen tussen Beverwijk en Heems kerk aan de orde was, hebben B. en W. toegezegd, dat de zaak zodanig zou wor den afgesloten dat men niet zo maar op de spoorbaan kon komen. Om de bereik baarheid van de landerijen tussen de spoorlijn en rijksweg 9 te verzekeren nam de gemeente de verplichting op zich een ontslultingsweg aan te leggen. Eind vorig jaar is die weg gerealiseerd op kosten van Beverwijk, Heemskerk en de n.V. Neder landse Spoorwegen. Volgens een overeen komst tussen deze partijen zou de NS na het gereedkomen van de weg voor haar rekening de particuliere overwegen en bijbehorende opritten, dammen, en derge lijke laten opruimen. Tot voor kort was hiervan niets terecht gekomen maar onlangs heeft de NS laten ■weten dat alle werkzaamheden, die men bij contract op zich heeft genomen, in september zullen zijn uitgevoerd. De dienst Openbare Werken heeft vol gens B .en W. herbaalde malen geheel vrijwillig de nog aanwezige hekken dicht gemaakt. Veel resultaat levert dat niet op want onbevoegden vernielen de toegangen geregeld of kruipen onder de hekken door. Volgens het college hebben ook de ouders in deze een taak want bij alle te nemen maatregelen blijft het gevaar voor ongeval Ie- aanwezig. Het verlengen van de Spe al ten behoeve van het ver keer zc meest doelmatieg oplossing zijn, maar de aanleg van deze weg kan voorlopig wegens geldgebrek niet plaats vinden. Tenslotte delen B. en W. mee dat zij hebben afgezien van het plan een AHOB- beveiliging aan te brengen op ds overweg SS IIHHWiNIIH 11 - De drie draadslieden schrokken nogal van die straf. Bovendien wezen er erop dat er helemaal geen reclasseringsrapport was aangevraagd. De o fficier verklaarde dit: het was vakantietijd, ook bij de reclassering, en het zou de voorlopige detentie alleen maar verzwaard hebben. BEVERWIJK. De winkeliersvereni ging Stadscentrum heeft, zoals wij don derdag reeds meldden, besloten af te zien van het organiseren van een evenemen tenserie in de Breestraat op de zaterdagen 5 en 12 augustus. Voorzitter A. Davidson liet organisator Bert Smits te Hoorn we ten voorlopig zijn organiserende activitei ten betreffende de Breestraat-happening maar te staken, in afwachting van nadere berichten van het Stadscentrum. De win keliersvereniging gaat zich nu beraden wat te doen om uit de trieste impasse te geraken. Met het besluit de proefafsluitingen van de Breestraat op 5 en 12 augustus niet te laten doorgaan is men vooruit gelopen op de zeer waarschijnlijke beslissing van het collége van B. en W. de toestemming tot de afsluitingen te weigeren. Dit mede op sterk aandrihgen van de leden van de gemeentelijke adviescommissie verkeers zaken, die woensdagavond werden geïn formeerd over de achtergronden van de onlangs door het college gedane toezeg ging de Breestraat op twee zaterdagen voor alle verkeer af te sluiten. Voorzitter Davidson vindt de wijze, waarop alles is behandeld ongehoord. „Burgemeester Bruinsma heeft ons een brief geschreven, waarin hij ons meedeel de de Breestraat voor twee zaterdagen af te willên laten sluiten. Het is door ons gezien als een vergunning. In de brief wordt ook gesproken over het verlenen van toestemming”. Stadscentrum weet nog niet op wie men de tot nu toe gemaakte onkosten, onge veer duizend gulden, gaat verhalen. „Een ding staat óns duidelijk voor ogen het vertrouwen in dit, college is opnieuw ge schaad. Het wordt bijzonder moeilijk voor ons in de toekomst met dit college nog te onderhandelen. Een college dat in princi pe boven alle partijen behoort te staan, maar in de praktijk aan deze functie niet tegemoet komt”. HEEMSKERK. Een reisbureau aan de Van Coevenhovenstraat is donderdaga vond het mikpunt geweest bij een poging tot inbraak. Het is echter bij een poging gebleven. eD inbrekers-in spé weredn ge stoord door de door omwonenden gealar meerde politie. Bij de komst van de politie namen de inbrekers de vlucht. Zoals bekend hebben burgemeester en wethouders nog steeds de verzoeken van raadsleden, om het Comité toestemming te verlenen voor het houden van een collecte in Beverwijk, afgewezen. Volgens het college (loco-secretaris M. H. Siepman en teco-burgemeestor Klomp) bestaat er aan het vertonen van een film over het oorlogsleed in Vietnam, waaraan onder meer via de televisie aan dacht is geschonken, geen enkele directe behoefte aangezien de morele verplichtin gen het oorlogsleed daar te helpen lenigen algemeen erkend worden en er mogelijkhe den zijn de hulpverlening financieel te steunen. Bs:-. l»?3 T De wolkbreuk veroorzaakte in Heems kerk nog het meeste overlast, ’s Morgens om zeven uur rukte de brandweer uit om ondergelopen kelders van de flats aan de jhr. Geverslaan en de Ingen Hoeszstraat leeg te pompen. Ook verscheidene bewo ners van huizen in het Rendorpp.ark wer den geconfronteerd met water in de kel ders. De brandweer moest later op de morgen onverweild naar het gebouw van de Raiffeisenbank aan het burgemeester Nielenplein om wateroverlast door dak- lekkages tot een minimum te beperken. In de omgeving van het Europaplein, waar ook winkeliers te maken kregen met water in de winkels, werd de brandweer te hulp geroepen om hemelwater uit di verse schuurtjes te pompen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De politie heeft een 50-jarige inwoner van Beverwijk aange houden op verdenking van diefstal van f 4000,- van een zolder van een evenoude Beverwijker. te (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. „Opheffing van de (particuliere - red.) irverwegen en uitdie ping en verbreding van de spoersloot zijn In Castricum is donderdagavond de bliksem ingeslagen in een woning aan de Willem de Zwijgerlaan. De schade was beperkt. Wateroverlast viel in deze ge meente ook te melden bij het bekende hotel Funadama- waar de kelder door de brandweer moest worden leeggepompt. df -1 -c 2niHV BS

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7