Felle tegenstander afsluiting Breestraat I COMMISSARIS L. MOLENAAR: Marktplein alternatieve plaats voor Parkeermeters voor Affaire is te centrum in haastig nu toch in gespeeld agenda Veel groenten heide de eerste paal Beverwijk aantocht stoutenbeek - door hitte - Loco-burgemeester Klomp doorgedraaid evenementen” Midden in de nacht dreven we zowat onze tent uit. Daarom hebben we dit jaai ^t geld geleend voor een caravan.” VERKOOPSTER VFmiiwsiiiFUWS UIT DE IJMOND z Breestraat- zo Stad kapot Kosten VelsendJmuiden WONINGBOUW AAN BÜLLERLAAN Warme weer drukt stempel op bloemenafzet persoonlijke lening. Stichting niet blij met plan (Van een onzer verslaggevers) NVB,bank voor Beverwijk Heemskerk 6 ZATERDAG 22 JULI 1972 IJMUIDER COURANT 1 5? BEVERWIJK .M l .»-II Zoekt u een prettige interessante baan v< m h: Pi he ge de is Uj ge za la he ze ge dt ee is dt g< ni df k] Velsen-N oord Gedurende ruim 45 jaar heeft de NVB honderdduizenden ge zinnen geholpen met geldle ningen voor allerlei doeleinden. Geld lenen is bij de Nationale Volks Bank een heel gewone bankzaak. Uw aanvraag wordt snel en correct afgehandeld. Binnen enkele dagen heeft u bedragen tot 9.000,- in handen. Af te lossen in maximaal 3 jaar. BURGERLIJKE STAND (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Wie na alle in- en externe perikelen nog mocht den ken, dat er dit jaar alsnog op een voor alle verkeer afgesloten Bree straat een serie openluchtevenemen ten zal plaats vinden, is wel een grenzeloze optimist. Het bestuur van de winkeliersvereniging Stadscen trum heeft donderdag wel aangekon- digd, dat de evenementencommissie en organisator Bert Smits rond de tafel gaan zitten om alternatieve data voor de Breestraat-afsluiting te vinden omdat de geplande zaterda gen (5 en 12 augustus) voorgoed van de agenda zijn gevoerd, maar nie mand in de schaakstad gelooft meer in een goede afloop van het zo unieke plan van Stadscentrum. Ook commissaris van politie, L. H. Mole naar, wil zich per se niet in de schare van de hoopgevenden begeven. Hij was trouwens, als adviserend lid van de commissie verkeerszaken, de fel ste tegenstander van het plan van Burgemeester en Wethouders de Breestraat af te sluiten. (We leenden 6.094,04, af te lossen in 36 x 210,- per maand) Rente fiscaal aftrekbaar. Kwijt schelding van de restant-schuld bij overlijden. Méér informatie? Kom eens langs, bel of schrijf even. Er zijn NVB-vestigingen in Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Enschede, Den Haag, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht en Zaandam. Heemskerk V eisen-1'J mui den Beverwijk ADVERTENTIE het ben 500 1 Heeren- (Van een onzer verslaggevers) en Geopend ADVERTENTIE Geopend jeugdso- u. Geopend Geopend Wijk er- BEVERWIJK Het uiterst groeizame weer is wel de grootste oorzaak dat de aanvoeren aan de groentenveiling nauwe lijks zijn weg te werken. Iedere dag opnieuw komen er tuinduizenden kisten met groenten waarbij de bladgroenten de grootste rol spelen. Lang niet alle sla en spinazie wordt verkocht, heel wat van deze bladgroenten blijft onverkocht. De prijs van de verkochte spinazie lag tussen 6 en 30 cent per kilo., in het midden van de week kwam de sla tot ruim 20 cent per krop, later viel deze prijs terug en vrijdag werd er van 6 tot 17 cent per krop betaald, waarbij vooral de tweede kwaliteit doordraaide. Men kon vrijdag best bespeuren dat het ’s morgens noodweer was geweest boven het tuin bouwgebied Regen en misschien ook hagelstenen lieten hun sporen na. Andij vie lag voor 10 tot 20 cent per kilo in de markt. Bospeen loopt in de aanvoer terug, juist in een periode dat er vraag voor export is. Er werd deze week nog tot 99 cent per bos betaald, waspeen bracht van 20 tot 62 cent per kilo op. zijn ook Heeren- halfzeven f t I BEVERWIJK. Loco-burgemeester A.Klomp heeft vrijdagmiddag op een ter rein aan de Büllerlaan de eerste paal geheid voor een project van 29 woningen met autoboxen, dat hier zal worden gere aliseerd door het bouwbedrijf C. Konlng b.v. te Volendam naar een ontwerp van architectenbureau J. R. Zeeman in Bever wijk. ht m C v< le di w Breestraat 84 - Beverwijk - Telefoon (02510) 2 5141 unoncentrum b A n v c< d v j? a 1< j v r De prijzen waren vrijdag: aardbeien 160- 330, sla 6-17, spinazie 6-28, andijvie 10-20, bospeen 35-81, prei 18-42, komkommer 15- 31, sperciebonen 280-540, snijbonen 250- 410, waspeen 20-62, tuinbonen 12-37, pos telein 20-25, tomaten 60-59, peulen 220- 400, rabarber 42-71, bloemkool 18-55, aard appelen 27-35, spitskool 12-18, rode bes sen 100-300 en doperwten 75-145. Het is dus uitgesloten, dat in de toe komst de Breestraat ooit voor dergelijke evenementen gebruikt kan worden? braakliggende terreinen in de wijken Oos- terwijk en Zwaansmeer, aan de Alkmaar- seweg, de Boeweg en de Arendsweg. De loco-burgemeester achtte het juist er nog eens op te wijzen, dat de bouw van woningen niet altijd van de ene dag op de andere kan plaats hebben. De bouwmogelijkheden in Beverwijk zijn nu eenmaal zeer beperkt. Op de reeds door hem genoemde terreinen ligt veelal een andere bestemming dan die van woning bouw, waardoor vaak en langdurige pro cedure vereist is om een andere bestem ming te kunnen realiseren. advies in te dienen voor eventuele alter natieve pleinen of straten voor de evene menten. Net zo min als mij gevraagd is om de hele zaak nu maar eens op poten te zetten. Welke kosten bedoelt u precies? Molenaar: „Nou, volgens mijn beschei den mening is de hele affaire een tikkel tje te haastig gespeeld. Welke consequen ties er vastzitten aan het besluit de Bree straat twee zaterdagen voor alle verkeer af MAANDAG 24 tULl Openbare bibliotheek, Filiaal straatweg; geopend 14.30-17.30 u. Zaandam, Westzijde 2A, Tel.: 02980-66910. Ook vrijdagavond zijn wij geopend van 18.00-20.00 uur Hierna had het heien van de eerste paal plaats, welke ceremonie met een orgie van lawaai in de vorm van Japans vuur werk werd afgesloten. Over ongeveer drie-kwart jaar hoopt men de woningen te kunnen opleveren. In zijn werkkamer in het politiebureau met uitzicht op de van de hitte zinderende Breestraat, zegt hij: ..Denken de winke liers van de Breestraat nu echt, dat een Beverwijker het marktplein achter de Koningstraat niet weet te vinden. Natuur lijk wel. Stadscentrum wil daarom zo graag die evenementen op de Breestraat om te kunnen aanstippen, dat een afslui ting van onze winkelstraat best wel mo gelijk is. Op die wijze wil men het promenadeplein van de Stichting Bree- straat-promenade tot steun in de rug zijn”. Tomaten waren met dit weer even be ter te verkopen dan de vorige week; men kreeg tot 95 cent per kilo. Naast de aardbeien, die duur worden, komen er heel wat rode bessen uit de Betuwe waarvoor tot 300 cent per kilo werd betaald. BEVERWIJK. Twee jaar geleden verzocht de middenstand in het centrum van de stad het college een aantal par- Over de tarieven heeft zowel het Stads centrum als de gemeente veel gesproken, maai nu schijnt men er toch uit te zijn. Volgens wethouder P J. Sigon zal slechts kort-parkeren worden toegestaan (o.a. op de Breestraat) gedurende een half uur tegen een tarief van een kwartje per half uur Het kort-parkeren kan worden ver lengd tot ten hoogste een uur. in de overige straten van het centrum, waar parkeermeters komen geldt een ta- rie' van een kwartje per uur met een maximale parkeertijd van twee uur De parkeermeters worden ditmaal door de Stichting Breestraat Promenade als niet gewenst beschouwd. Men kan de handelwijze van de Gemeente door par keermeters o a voor de Breestraat aan te kof en niet ri jmen met het plan een wa, delpromenade van de Breestraat te maken. „Nu parkeermeters plaatsen op de Br'estraat is weggegooid geld,” zegt de Stichting Wethouder Sigon is het, natuurlijk, niet me deze mening eens „Wat willen ze nu precies. De oromenade is er nog niet. De malers zijn er en kunnen gemakkelijk uit de Breestraat worden gehaald en elders geplaatst.” BEVERWIJK Het warme weer zette ook haar stempel op de bloemenafzet. Vooral in het begin van de week draaiden er veel anjers en rozen door. Het was dan wel alleen de tweede sortering maar het drukte toch ook een stempel op de andere bloemennoteringen. Later in de week, toen de kwekers de tweede kwaliteiten maar thuis hielden ging het even beter, al waren de prijzen dan aan de lage kant. Er bleef weinig onverkocht. Groot was de aanvoer van anjers waar bij de jonge aanplant nu haar bloemen gaat brengen. De prijzen voor de meeste soorten lagen van 3 tot 12 cent per stuk, maar er waren toch ook nog weer een paar soorten onder andere gemengde die tot 25 cent per stuk kwamen. Zo was het ook met de rozen. Een paar soorten kwa men tot 41 cent per stuk, maar er gingen er ook heel wat weg voor prijzen van 4 tot 10 cent per stuk. Alle bloemen leden onder de zomerse temperaturen. De aanvoer van gladiolen begint toe te nemen, terwijl er heel wat Conville’s aan de veiling komen. De zo merbloemen komens iets ruimer in de aanvoer te zitten. Vrij ruim is ook de aanvoer van lely’s maar hier staan de prijzen ook al onder druk van de zomerse warmte. De aanvoer van potplanten is niet zo bijzonder groot, de vraag matig, zodat de kwekers het hier maar rustig aandoen. keesmeters aan te schaffen om het lang durig parkeren in de binnenstad aan ban den te leggen. B. en W. willen, zoals bekend, nog dit jaar de raad een voorstel doen, gelden uit te trekken voor de aan koop van 170 parkeermeters, die o.a op de Breestraat en de Zeestraat moeten worden geplaatst Commissaris van politie, L. H. Mole naar, ziet de afsluiting van de Bree straat niet zitten. „De consequenties zijn bijzonder groot”, zegt hij. Ja? Dan hebben wij de baan die U zoekt. Op onze woningtextielafdeling hebben wij plaats voor een van 20-40 jaar. Ook een dame met verkoop- erevaring, die alle middagen, behalve de maan dag, van ca. 1-6 uur beschikbaar is, is welkom. Ervaring in onze branche is niet vereist, maar wordt wel op prijs gesteld. Er wordt meteen ruime inwerkperiode rekening gehouden. Naast een prima salaris kunt U profiteren van onze gunstige spaarregeling en kortingen in alle Stoutenbeek zaken. Heeft U interesse, bel ons dan op of kom eens langs voor een informatief gesprek Wilt U dan vragen naar Hr. Stoutenbeek jr Weet u welk schrikbeeld kan ontstaan als het toch doorgaat. Het kan zijn, dat Beverwijk dan wordt gemeden. Door de verkeerstechnische problemen, het wur men met de auto door straten, die niet zijn berekend op oen grote stroom voer tuigen, maakt de automobilist het zich gemakkelijk en gaat elders zijn inkopen doen. Je maakt de stad kapot op die manier”. De Breestrat en de Spoorsingel drukke wegen, waarlangs per dag, zaterdag, 30.000 motorvoertuigen knorren. En dat moet via de Spoorsingel en De Schans en Koningstraat en Baanstraat geleid worden. Ónmogelijk De Vondellaan is uitgesloten, want die straat kan geen voertuig meer verwerken dan het nu al doet. En zullen de bedrijven, gevestigd aan de Schans, er mee instemmen, dat er duizenden voertuigen op zaterdag langs hun deuren rijden. Wat gaan particulieren doen als hun straat aan- en afvoerroute van Beverwijk wordt? Want je kan deze wegafsluiting niet vergelijken met een doodgewone afsluiting. Er bestaat geen bijzondere jurisprudentie omtrent als het gaat om het sluiten van een grote door gaande weg”. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Klute”; zondag 14 u.: „De schone slaapster”, 16 u.: „De vernietiging van Frankenstein”, 19 en 21.15 u.: ..Klute”: maandag 14 u.: „De schone slaapster Bonen zijn duur, de aanvoer van buiten moet nog op gang komen, voor de sperci- bonen betaalde men tot 540 cent per kilo, de snijbonen kwamen tot 410 cent per kilo. Doperwten komen in verschillende soorten aan de veiling, er werd tot 150 cent per kilo betaald. te sluiten is woensdagavond pas goed tot iedereen 'doorgedrongen. Als het Stadscen trum met het uitzoeken van de twee zaterdagen (5 en 12 augustus) de bedoe ling heeft gehad de politie te pesten, dan zijn ze daar in geslaagd. Want in die weekeinden wordt de kermis van Bever wijk gehouden, tijdens welke mijn man nen soms zware dag- en nachtdiensten draaien. Niet alleen de politie wordt be trokken in de afsluiting, ook het gasbe drijf, het PEN voor de verlichting, en ga zo maar door. Als Stadscentrum zegt: de hele zaak gaat ons 12 mille kosten zijn ze fout. Globaal berekend komen de bijko mende kosten op ruim f 8000 En 20.000 Molenaar: „Ik zie het somber in. De toestand verbetert natuurlijk als er een grote ringweg is via welke het verkeer kan worden geleid. Want 300 tot voertuigen per uur door de Breestraat is geen peuleschil. De heer Klomp schetste dit bouwplan als het eerste van een aantal woning- bouwplannen, die in de naaste toekomst gerealiseerd zullen worden. Over ongeveer een maand zal het Bouwfonds Nederland se Gemeenten ook op dit terrein beginnen met de bouw van 44 woningen en 40 garages. Verder komen er binnenkort plannen tot stand voor de bouw van woningen, geschikt voor bejaarden, al leenstaanden en grote gezinnen. Deze ty pes woningen zullen verrijzen op de nog ZATERDAG 22 JULI Progress-sociëteit, Const Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. ZONDAG 23 JULI Progress-sociëteit. Const Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot A Verherentstraat 20 u. ■'iscotheek MAANDAG 24 JULI Progress-sociëteit, Const Huijgensstraat. Geopend van 20 tol 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17 30 uur 19-21 u.: Ruiisdaelstraat 7 lotied 19-21 u Heeft u Stadscentrum nu geadviseerd het marktplein te gebruiken voor de evenementen? Molenaar: „Ik heb niks geadviseerd. Tijdens de vergadering in het stadskan toor op woensdagavond heb ik aan de hand van cijfers, die mij ter beschikking stonden uit een oude verkeerstelling uit 1970, duidelijk gemaakt, dat, als de Bree straat zou worden afgesloten, Beverwijk verkeerstechnisch gesproken een puinhoop zou worden. Er is mij niet gevraagd een ZONDAG 23 JULI Openluchtbad Heerenduinen, duinweg IJmuiden-Oost, is open van tien uur ’s morgens tot 17 uur. MAANDAG 24 JULI Openluchtbad Heerenduinen^ duinweg IJmuiden-Oost, van ’s morgens tot een halfuur voor zonson dergang geopend. Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmulden, 14.30-17.30 u en 19-21.30 u.; filiaal Wij kerstra atweg 177 Velsen- Noord, 14.30-17.30 u.; filiaal Willemsbeek- weg, IJmuiden-Oost. 15.30-17.30 u.; filiaal Zeewijkplein 27-29. TJmuiden, 14.30-17.30 u.; filiaal Wüstelaan 79. Santpoort-Noord, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. ZATERDAG 22 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend tot 15.30 u. De Kelder Hilbersplein. 20 u. tienersoos. Sociëteit Alpha, Moensplein. vanaf 20 u ZONDAG 23 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. 1-12 u. De Uitwijk, Arendsweg, 20 ciëteit Biebbieb. Sociëteit Alpha, Moensplein. vanaf 20 u. MAANDAG 24 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. van 7-16 en 20.15-21.30 u. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 20 o. werkgroepavond AA. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulnverlening van 20 tot 23 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70' volwassenen 14-17 30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 19-21 u Amstelstraat 44- volwassenen 15- 17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: feugd 15.30-17.30 en 19-21 u.: Parmentier- straat 2- ieugd 15.30-17.30 u. voor een winkeliersvereniging is, zo dacht ik, nog steeds een zware financiële dob ber.” Heeft het college of burgemeester Bruinsma het verzoek van het Stadscen trum, op 7 april naar de gemeente ver zonden, dan niet goed met u doorgepraat? Molenaar: „Voor zover ik de zaak be grijp hebben burgemeester en wethouders een principe besluit genomen het Stads centrum toe te staan op een afgesloten Breestraat wat te gaan doen. In juni, een maand nadat de burgemeester mij vroeg hoe ik er over dacht, heb ik een negatief advies gegeven. Gewoonweg niet doen. Dat advies is terzijde geschoven. Een goed recht van de burgemeester, want ik adviseur. BEVERWIJK. Geboren: Monique D. d. v. A. Nijmeijer en G. P. J. Bloen, Marinus z. v. J. Hendrikse en P H. A. van der Valk, Jeroen z. v. J. J. Schuijt en M. M. Pels, Ronaldus J. z. v. G .A van Duivenvoorde en C. M. Duin, Misia d. v. A. C. J.. Sprengers en L. F. M. Kuijpers, Datne d. v. A. C. J. Sprengers en L. F. M. Kuijpers, Esther d. v. A. J. Aland en G. C. Teeling, Jacoba H. d. v. J. M. M. Brasser en J. E. Schoorl, Juan A. z. v. B. Bastida Fernandez en C. Ortega Munuera, Regina M. d. v. C. L. A. Lauret en A. M. J. Tervoort, Ingrid M. z. v. E. S. H. van Straaten en B. M. S. Broersen, Klaas z. v. B. Hes en S. Verra. ONDERTROUW: J. B. Verbree en S. H. Schmitt, D. Tib tra en K. S. de Witte, H. van Veelen •n E. C. de Vries. GEHUWD: W Nijhuis en M. M. J. Duijker, H. van Sangsvelt en C. J. A. Rozier, R. Goossen en C. P. de Laat. OVERLEDEN: J. S. Cornelisse, oud 62 jaren, geh. m. J. van Luijk. G. H. Bontekoe, oud 54 jaren, J. J. H. de Romijn, oud 89 jaren, geh. gew. m. B. C. Kriek. G. N. Stam, oud 54 Jaren. P. J. Nijman, oud 71 jaren. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag 19 u. en 21.30 n„ zondag 19 u. en 21.30 u. en maandag 19 u. en 21.30 u. en maandag 20 u. „De rode zon”: zondag 14.30 u. „Gladiator van Rome." TENTOONSTELLINGEN Museum Beecekstijn en Felison, (Rijkweg, Velsen-Zuid). Dagelijks van 10 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 17 uur: zondag alleen van 14 u. tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum (Moerbergplant- soen, IJmulden, in gebouw Cultureel Centrum), van maandag tot en met vrijdag elke dag van 9.30 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 16.30 uur: zaterdag en zondag gesloten. Archeologische expositie (in ontvangstcentrum van Hoogoevns, Bessemerstraat, Velsen-Noord). elke dinsdag en donderdag geopend van 10 u. tot 16 uur. Engelmunduskerk (Kerkplein. Velsen-Zuld) Dagelijks (tot 15 augustus) van 14 u. tot 17 uur beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis Velsen (Plein 1945, IJmulden) is op alle werkdagen ge bezichtigen van 10 u. tot 12 uur; zaterdag en zondag gesloten. BIOSCOPEN Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 19 21.15 u.„Dracula jaagt op Frankenstein”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Marie Konlng (collages en gouaches); geo pend tot 27 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velt-rweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6