ENIG ECHTE PIPO BLEEF Schuimend Cor Witsche overal gevraagd het bad in zijn klassieke clownsrol geurig en kleurig aan de wandel TELEVISIEDEBAT VAN MANSHOLT EN ROUX OVER EUROPESE MILIEUPROBLEMATIEK 9töste& Haar modejournaal in Fi Den Haag dringt aan op kunstnota USO protesteert tegen „afstoting” onze kollektie is grotendeels dFgepnjsd tot ZATERDAG 22 JULI 1972 Echte Mammaloe U itkoopsommen Gouden bergen (Van onze correspondent) Vervuiling SLECHTS 4 DAGEN aan Wethouder had orkest niet ingelicht Miljoenendiefstal Italiaanse kunst (Van onze correspondent) SCHOORL Het is zaterdagmiddag drie uur als ik Pipo in Schoorl kom opzoeken. Cor Witschge heeft zich helemaal in zijn clownspak gestoken, de grote strik om gedaan, het gezicht gewit, de pruik en de hoed opgezet, de enorme puntschoenen aangetrokken. Cor Witschge is weer helemaal Pipo nu hij enige tijd geleden in het Unicef-kinderprogramma voor de TV kwam en te gelijkertijd op het andere net de onechte Pipo op Bi zarra zijn herhaalde afgang beleefde. Als je dan een dag later niet Cor Witschge interviewt, maar een gesprek hebt met de volledig in het clonwspak gestoken Pipo zelf, dan praat je met een heel ander mens. Cor Witsch ge zou als Cor Witschge niet zo’n frank en vrij mens durven zijn, die grappen en grollen maakt en naar ieder een lacht en zwaait. Maar achter zijn Pipo-maskerade is hij onkwetsbaar. Kleine Robbie Hof, de buurjongen, durft bijna niet de kamer binnen te komen en een hand geven doet hij voor geen goud. Zelfs met snoep is hij niet te lijmen en toch durfde hij zoeven nog te beweren: de echte Pipo bestaat niet, dat is oom Cor met vreemde kleren aan. ROME EN PARIJS hebben ons weer een paar weken in hun ban. Zij losten het startschot voor de halfjaarlijkse modemarathon van de herfst- en wintercollecties. Een marathon overigens, die met alle bijkomende zaken, tot in oktober zijn uitloop heeft. We kunnen dus vooruit. Vandaar dat onze aan dacht zich vandaag weer eens richt op een aantal nieuwigheidjes, de kosmetika betreffende. PARIJS Het maandelijkse Franse actualiteitenprogramma „Met gelijke wapens” dat wat de kijkdicht heid betreft, de hoogste ogen gooit van alle politieke uitzendingen, was deze week gewijd aan het Rapport van Rome en de gevaren van de eco nomische expansie. De Nederlandse voorzitter van de Europese Commis sie Sicco Mansholt en de vice-voor- zitter van de Franse ondernemers- t Iersoonlijke ■■M ENINGEN West Holland Bank Den Haag organisatie Ambroise Roux waren eikaars tegenstanders. Het debat werd ingeleid door twee documentai res die de beide standpunten aan schouwelijk maakten. Mansholts bij drage was een bijzonder suggestieve film, voornamelijk over Nederland, van Louis van Gasteren. Het debat wordt zondag 30 juli op Nederland II door de NOS uitgezonden. X] 71a fWWVWVWWWWWWlAAAA/VWWVWWW een DR. SICCO MANSHOLT ADVERTENTIE Pipo met zijn poes, die Dikke Deur heet. (Van onze correspondent) Pipo: Stel je voor, dat kan toch niet. Als ik het hele land doortrek met Marijke Bakker als Mammaloe, moet ik dan in het Dolfinarium opeens met Jeanine van Wely verschijnen? De hele boel is nu in elkaar geklapt en ligt overhoop met Ben Essing, die daar allemaal achter zat en hun gou den bergen beloofd heeft. Pipo moest hele maal in handen blijven van schrijver Wim Meulendijk en zich met huid en haar aan hem verkopen. Ik heb dat nooit gewild, omdat Pipo ook mijn creatie is. Nu hebben zij niks meer. Wim Meulendijk zit met lege handen, doordat zijn Pipo door de commercie, door de 45 objecten van lepel tjes tot taarten, kapot is gemaakt. Ben Essing: Met de groep is het alle maal al geregeld. Er waren wat problemen met Van Oyen, maar dat is nu allemaal uit de wereld. Cor Witschge was natuur lijk Pipo, het was zijn conceptie, maar toen hij niet meer wilde, hebben ze hals over kop Van Oyen genomen. De grote fout is, dat ze nooit hebben geprobeerd of hij het wel kon. Ze hadden eerst eens rustig moe ten zoeken. haalt de VARA ze omdat ze er zeven uur gratis televisie aan hebben en aan de spe lers geen cent hoeven te betalen. Ben Essing: Dat is zo. Maar de spelers kregen leuke uitkoopsommen. Die waren mensen me nu zeggen: Troost je. Pipo heus niet gek. Zes weken lang kregen ze 300 gulden per dag tijdens de opnamen. Dat vind ik toch aardig, nietwaar? Pipo Witschge: Kijk nou toch, daar bui ten aan dat weggetje. Daar staan weer drie kinderen. Ze staan daar maar en zwaaien maar. Nou moet ik er toch wel even heen. elektriciteitsmaatschappij, de CGE, zouden de kosten van ontginning en exploitatie echter wel steeds hoger worden. Maar alleen al de vooruitzichten die de atoome nergie geopend had, namen in zijn ogen de voornaamste vrees voor een naderend gebrek aan delfstoffen al wel weg. spelen. Voor Mansholt was van het kapi talisme dan ook geen uitkomst meer te verwachten en zou alleen een socialisti sche maatschappij de problemen kunnen oplossen waaraan de wereld volgens hem te gronde dreigt te gaan. MILAAN (Reuter). Donderdagavond hebben inbrekers uit een villa in de buurt van Milaan schilderijen en antiquiteiten ter waarde van naar schatting 400 miljoen lire (2,232 miljoen gulden) gestolen, aldus de Milanese politie. De villa is eigendom van de 70-jarige graaf Carlo Borromeo. De graaf en zijn 35-jarige zoon sliepen tijdens de diefstal op de tweede verdieping van de villa en 50% Exclusieve dameskleding - Wagenweg 7 - Haarlem DEN HAAG. De gemeente Den Haag dringt er in een gisteren verschenen „ver kennende” kunstnota op aan dat de mi nister van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk haast maakt met de indiening van een ministeriële kunstnota. Den Haag is het met minister Engels eens dat een bezinning op wat essentieel is in het kunstleven meer dan ooit noodzake lijk is. De echte Pipo bestaat wel degelijk en. hij merkt dat hij weer volledig terug is op de markt voor het kinderamusement, nu de namaak Pipo Cees van Oyen zo’n enorme zeperd heeft ge haald en daar nog bij herhaling tegenaan moet kijken ook. Cees van Ooyen geeft nu zelf trouwens toe, dat hij nooit in het clonwspak van Pipo had moeten kruipen, omdat het nu een maal de clonwsconceptie was van Cor Witschge. Niet hij, maar Cor Witschge verdient er nog dagelijks zijn boterham mee door voorstellingen in het hele land en door het opluisteren van aller lei evenementen. Daartegenover is Cees van Oyen alleen maar de mislukte Pipo op Bizarra, die gerust af en toe nog eens een winkeltje hier en een shoppie daar mag openen. der de pannen zou zijn. werd gecreëerd, die een zo natuurlijk mogelijk uiterlijk garandeert. De ver schillende mooie kleuren stellen u ze ker in staat de voor u passende tinten te vinden. Wilt u met Jade in de zon, dan laat dit huis u op dat terrein ook niet in de steek. Met de door haar uitgebrachte milk, olie, crème of spray kunt u het allicht eens proberen. Maar toen Pipo Witschge hoorde, dat Jeanine van Wely ene mevrouw Mammaloe zou moeten zijn, ging het hele feest niet door. Afgezien nog van hun weinig meesle pende spreektrant en temperament bleken de beide antagonisten elkaar op verschil lende belangrijke punten bovendien de hand nog wel te kunnen en willen reiken. Zo werden ze het al gauw eens over het feit dat bevolkingsaanwas waardoor de wereldbevolking tegen het einde van deze eeuw tot zes a zeven miljard zielen zal verdubbelen, moet worden afgeremd. De echte Pipo staat vandaag in Middel burg, morgen in Den Haag. Daarna in Appelscha, Bloemendaal, Hoeven, Roer mond, Zeist, Apeldoorn, Spakenburg enzo voorts, enzovoorts, enzovoorts. Hij kan contracten laten zien voor optredens rond de Sinterklaas- en kersttijd en van aan vragen voor rond koninginnedag volgend jaar. De echte Pipo werkt trouwens nog altijd met zijn enige, echte Mammaloe Marijke Bakker. Nou ja, in het verre ver leden want Pipo bestaat al bijna vijftien jaar is daar nog Christel Adelaar ge weest. Maar de enige, echte Mammaloe is nu toch Marijke Bakker. Daarom komt Pipo ook niet in het Dol finarium in Harderwijk, hoewel alles prak tisch al voer voor de dolfijnen was en Pi po daarmee voorlopig voor enige tijd on- Blijkens mededelingen van de directie van het USO moest men bij het orkest uit perspublikaties vernemen in welk (verge vorderd, aldus het USO) stadium die plannen van de wethouder al waren. Men wist er bijvoorbeeld niets van dat de heer Kieboom al besprekingen met CRM en de NOS heeft gevoerd. „Het bestuur van het USO stelt uitdrukkelijk vast dat op geen enkele wijze zowel het bestuur als de werknemersorganisatie in de plannen van de wethouder zijn gekend”, zo wordt gezegd. UTRECHT. Het Utrechts Symfonie Orkest in al zijn geledingen heeft vrijdag middag krachtig geprotesteerd tegen wat wordt genoemd de eenzijdige handelingen en publikaties van de Utrechtse wethou der W. A. Kieboom met betrekking tot het orkest. De wethouder heeft donderdag bekendgemaakt te werken aan voorstellen het USO te laten integreren met de om roeporkesten. Het vermaarde rapport van de MIT en van de Club van Rome waarvan Mans holt, zoals bekend, de overtuigende advo caat is geworden, kon Ambroise Roux van zijn kant moeilijk als een nieuw evangelie begroeten. Deze cijfers leken hem zeer aanvechtbaar. De voorspellingen dat grondstoffen als olie of steenkool binnen kort helemaal uitgeput zouden zijn, wer den 50 jaar en langer geleden ook al vlijtig verkondigd. Volgens Roux, die de Ik: Toch heb ik de indruk dat Cor Witschge gelijk heeft gehad door zich niet met huid en haar te verkopen. De VARA herhaalt nu de „Pipo op Bizarra”-serie alleen maar, omdat het ze niks kost. Geen kind zit om die herhalingen te springen, iedereen vindt de serie slecht en toch her- Het was een discussie met veel en soms zelfs iets te veel cijfers en citaten uit de rapporten waarbij de toekomst van de mensheid, de dreiging van overbevolking, milieuverontreiniging en een tekort aan grondstoffen en voedingsmiddelen, om standig uit de doeken werden gedaan. Dat de dramatische vonken uit de discussie sloegen, kon intussen nauwelijks worden gezegd. Dr. Sicco Mansholt is een rustige spreker of beter prater die het oratorische effect nooit heeft gezocht en ook zijn tegenstander, die als Fransman uiteraard wel wat bevoordeeld was, toonde zich geen debater die gemakkelijk in vuur en vlam geraakte. Het verschijnen van een kunstnota, die sinds enkele jaren wordt verwacht, lijkt de gemeente vooral van betekenis in ver band met de belangen van de grote ste den. Zij zou het juist achten, wanneer deze steden een gezamenlijke visie zouden geven op de typische mogelijkheden en moeilijkheden op kunstgebied in de grote agglomeraties. In de Haagse kunstnota wordt voorts gewezen op de slechte breekbaarheid van werkende jongeren. Van een geregeld en intensief contact, zoals dit met scholieren wel het geval is, is geen sprake, De meeste werkende jongeren zijn niet geor ganiseerd. Besprekingen met personeels verenigingen en personeelschefs hebben, op uitzonderingen na, nog geen aanwijs bare resultaten opgeleverd. De gemeente overweegt dan ook een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heden van benadering van deze categorie jongeren. Dit onderzoek, dat tevens een peiling van de behoeften zal moeten in houden, zou inzicht kunnen verschaffn in het vinden van een goede methode van kunstzinnige vorming ten behoeve van de werkende jongeren. MARY QUANT HEEFT voor een grondige reiniging van het gezicht een cleanser het licht doen zien, de de naam „Soft Scrub” meekreeg. Deze claenser, fraai verpakt in een geribbelde witte pot, brengt u met een aaizacht kwastje op het gezicht. Het kwastje even bevochtigen en u borstelt maar een eind weg. evenwel met wat extra aandacht voor onzuiverheden op de huid. Daarna flink met water af spoelen en uw schone huis is ontvankelijk voor de gebruikelijke dag- of nachtceremo- nie. Afhankelijk van uw huidtype één of twee keer per week gebruiken, SINDS KORT IS op de Nederlandse markt het merk „JADE COSMETICS” geïntroduceerd. Jade brengt huidverzo- ringspreparaten voor verschillende huidtypen, alsmede een speciaalserie voor de acné-huid. Niet alleen aan de verzorging werd aandacht besteed, maar ook de verfraaiing van het ge zicht werd niet uit het oog verloren, waarvoor een transparant make-up Niettemin gaf hij toe het bedenkelijk te vinden dat voor één editie van de New York Times al 70 hectaren bossen gekapt moeten worden. Ook over de gevaren van de vervuiling waarover de Club van Ro me zo hoog had opgegeven, lag monsieur Roux zo zei hij, ’s nachts toch niet wak ker. Hij noemde als voorbeeld, dat in zeven jaar tijds de Parijse lucht al van 35 percent van zijn stofdeeltjes was gezui verd. En voor een bedrag van 60 miljoen franken (40 miljoen gulden) had het hele meer van Genève zijn vroegere zuiverheid terug kunnen vinden. Er moest aan de vervuiling natuurlijk zo gaf hij toe, toch wel hoognodig wat worden gedaan. Maar een extra-belasting van 2 percent van het nationale bruto inkomen achtte hij voldoende om de overwinning in de strijd tegen lucht- en milieuvervuiling te kunnen boeken. Naast de vier a zes percent die de Europese landen gemiddeld aan de militaire verde diging besteden, leek hem die prijs zeker niet te hoog. Of van zijn kant Sicco Mansholt met zijn pleidooi voor een beperking van de economische expansie het Franse publiek heeft weten te overtuigen, blijft een open vraag. Doch een opiniepeiling had enkele da gen eerder aan het licht gebracht, dat slechts tien percent van de Fransen de voorzitter van de Europese Commissie op deze weg wilden volgen. Tegenover het optimisme van zijn ge spreksgenoot die de techniek en het kapi talisme samen best in staat achtte om de mensheid voor nieuwe catastrofes te be hoeden, krijgt dr. Mansholt zo de veel Zijn vrouw Marijke: Die TV verdiende niet zoveel. Met een dwaas hoofd heb ik toen zelf die eigen groep opgericht. Daar hebben we toch ruim vijfhonderd voor stellingen mee gegeven. En het gaat nog maar door, eerst met „Pipo aan dé was”. We hebben nu een nieuw stuk opgezet, dat nog moet groeien. Er zijn al vijf voorstel lingen van gegeven. Voorlopig heet het „Pipo en de vreemde tovenaar”. Pipo Witschge: Weet je wat de VARA- komt weer terug. Trouwens de VARA-ver enigingsraad heeft ook gezegd: dit nooit meer, behalve dan met de echte Pipo. Maar ik hoef mezelf niet te troosten. Dat het Van Oyen niet lukte, is alleen maar propaganda voor mij geweest. In ’t begin heb ik ’m wel geknepen. Bij de eerste uit zending zat ik met het zweet in mijn han den te kijken. Ik dacht: kan een vreemde je werk van twaalf jaar nu zomaar over nemen? Maar toen daarna de telefoontjes kwamen, werkelijk uren en uren achter elkaar, toen wist ik dat het gevallen was. En weet u wat Amerikaanse Max daarvan zegt? „Mooi zijn is een kwes tie van durven”. Ja, ja, je moet maar durven ELIZABETH ARDEN doet ook nog een duit in het „mooi-zijn-zakje”. Zij knapte ons op met de Automatic Lip gloss, waarmee je je lippen zeer verlei delijk kan laten glanzen. Door een geraffineerd draaisysteem krijgt het penseel zoveel glans toegevoegd als no dig is om de lippen aanzienlijk te verfraaien. DE EXQUISE SERIE reukwerken van het Franse Huis NINA RICCI, waaronder de verleidelijke creaties l’Air de Temps, Capricci en Mademois- selle Ricci, is nu uitgebreid met een nieuwe Eau de toilette genaamd Biga- rade. Het is een unisex geur, fris en sportief, die verkegen werd uit onder andere bergamot-, amandelbloesem- en rozehoutolie, alsmede essences van ci trusvruchten en koriander. Voor me vrouw en mijnheer samen aan één fles, gezellig en geurig VOOR MIJNHEER alleen is er van het bekende internationale huis LEN- THERIC de serie Onyx, een complete lijn bestaande uit maar liefst zestien produkten. Het zou te ver voeren deze verrukkelijk geurende zaken allemaal op te noemen. Derhalve vandaag even de aandacht gevestigd op de meest voor de hand liggende zaken zoals de pré en aftershave, de shampoo, een vlieibare haarcrème en last but not least, een deodorant in verschillende uitvoeringen. Al mogen deze kostelijke Onyx-za- ken dan voor mijnheer alléén zijn bedoeld, vrouwlief laat zich er zeker ook gaarne door bedwelmen. En daar is dat heerlijke geuren toch eveneens een beetje om begonnen. Wie zou mij dat nou willen bestrijden? BÉ TER MAAT Volgens een verklaring van de gemeen telijke voorlichtingsdienst heeft de heer Kieboom bestuur en directie van het orest donderdagmiddag ingelicht. De USO-di- rectie stelt hiertegenover dat dit zeer summier is gebeurd. Bij de behandeling van een beleidsnota over het orkest zou de integratie van USO en de omroepor kesten door de wethouder ter tafel zijn gebracht als een theoretische mogelijkheid en niet meer. NA AL DIE MODIEUZE inspannin gen stel ik u derhalve voor om met couturier-parfumeur GEU LAROCHE lekker ontspannend het bad in te glij den. Zijn serie Douceline-badprodukten is nu uitgebreid met een Gel Moussant, waarmee u niet alleen in het bad, maar ook onder de douche kunt gaan en een al te royale hand betekent het schuim u, in liggende of staande toe stand, tot over de oren komt. Opdat het niet al te veel uit de hand of de tube loopt, geeft de bijgesloten gebruiksaanwijzing precies aan hoe u zich zo genoeglijk mogelijk in het verkwikkende schuim kunt verstoppen. Hetzelfde geldt uiteraard voor hen de de kuip ontberen en onder de water straal moeten experimenteren. De gel op een washand of gewoon in de handpalm en het schuimresultaat laat niet lang op zich waten. Advies van mijn kant: probeer het ook eens met de badborstel. U staat versteld van de schuimtoestanden die u oproept en dat borstelen geeft meteen een goede huidmassage. NIET ZO NIEUW meer, maar wel bijzonder geinig zijn de „Happy Colour” nagellakken van „INVITE”. Wat u tij dens deze zonnige dagen ook aantrekt, bij ieder zomerjurkje is er wel een passende kleur te vinden. Blauw, groen, geel, bruin, oranje en lila, kort om vrijwel alle kleuren van de regen boog kunt u op uw mooi gevijlde angeltjes smeren. Wellicht ten over vloede, moet ik u toch nog even zeggen vooral de basislak niet te ver geten. Na de basislak liefst twee dunne laagjes gekleurde lak, dan even geduld met drogen en u zult met plezier en bewondering uw tien bewerkte krab bertjes bekijken. Om ze volmaakt te laten zijn zou u nog een overlak kun nen gebruiken. Want als je nou echt mooi wilt zijn, waarom dan niet die vier minuutjes extra er tegenaan ge gooid? „EENVOUD IS HET kenmerk van het ware.” Zich hoogstwaarschijnlijk op dit oude gezegde baserende, maakt MAX FACTOR zijn oogmake-up steeds eenvoudiger om aan te brengen. Het nieuwe Line en Shadow Pencil bestaat uit een half donker en een half licht potlood. De donkere kant gebruikt u voor een lijntje rond het oog en het bijtekenen van de wenkbrauwen, met de lichte kant maakt u een fraaie schaduw op het ooglid. Bent u evenwel in een speelse of romantische bui, waagt u zich dan eens aan het tekenen van een hartje, vlindertje of bloemetje. ondankbaarder rol van onheilsprofeet te opperleiding voert over de grootste Franse hebben niets gemerkt. De diefstal speelde zich af op de eerste verdieping. Kant. Heemstede Laan van Insulinde 1 Telefoon 023-284027

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7