Springstoffenfabriek IRA gevonden Avondje uit Inhalen met 120 km per uur... Manoeuvre mislukt m dode en 5 gewonden LEVEREN SUCCES OP Jongen steekt buschauffeur Bejaarde arts in de rug in Zutphen vermoord Aruba nog steeds zonder stroom Noordierse kinderen in ons land BRITSE HUISZOEKINGEN eindigt steekpartij I 03 wf 1 HET WEER DRIE WEKEN WEG VAN GEWELD EN BOMEXPLOSIES Jeugdbende na overval ingerekend Kort en bondig -I 5 gril Wf o 2 MAANDAG 24 JULI 1972 i v (Van een onzer verslaggevers) BELFAST—SCHIPHOL Zaterdagmiddag half vijf. Joelend hollen 45 ISfoordierse kinderen de vertrekhal uit van het vliegveld bij Belfast. De gang die naar de vliegtuigen leidt, wordt bewaakt door twee Britse sol daten. De mannen, in gevechtstenue en met machinegeweren in de hand, verliezen veel van hun grimmigheid als de kinderen op verzoek van de fotografen lachend om hen heen drommen. Buiten wacht een DC-9 van Martin Air op de kinderen, die afkomstig zijn uit Newtown Abbey, een voorstad van Belfast. De vliegtocht naar Schiphol betekent de inleiding van een drie weken lange vakantie, die de kinderen in Nederland zullen doorbrengen. h* WEERRAPPORTEN zzo zw BREDA. Bij een verkeersongeluk op de autosnelweg Breda-Tilburg ter hoogte van Gilze-Rijen is de 26-jarige mevrouw L. van Vollenhoven van Oosterhout uit Dordrecht om het leven gekomen. Crocq uit Uitgeest, kwam daarbij om het leven. z w 15.21 23.25 uur. uur. uur. uur. Vakantie betekent voor Noordierse kin deren iets anders dan voor hun Neder landse leeftijdgenoot es. Drie weken lang zullen ze niet wakker schrikken door bom aanslagen en razzia’s. In de nacht vóór hun vertrek hebben de meesten maar kort geslapen, omdat het IRA met een serie explosies de buurt onveilig maakte. Zowel de premier van de Ierse Repu bliek, Jack Lynch, als Jerry Fitt, de voorzitter van de Noordierse overwegend katholieke oppositiepartij (de Sociaal De mocratische en Labour Partij SDLP), heb ben het afgelopen weekeinde de Britse regering opgeroepen te verhinderen, dat er een escalatie ontstaat in het optreden van de Brits troepen tegenover het I.R.A. Over de onlusten in zijn land zegt Sammy Elliott: „Het is een grove simplifi catie om te beweren, dat de godsdienst oorzaak is van de moeilijkheden. Volgens mij is het geweld afkomstig van een paar mensen die naar macht streven; 95 per cent van de mensen is het oneens met deze methode”. Zijn mening wordt ondersteund door de 15 ouders, meestal moeders, die de vakan tiereis van hun kinderen begeleiden. ,Dom, echt dom”, zegt mevrouw Alice Shepard over de moeilijkheden in haar land. „Ik ben zelf katholiek, maar ik heb verscheidene p rotestantse vrienden.” Me vrouw Betty Brown: „De toestand werkt mij op de zenuwen, dan kunt u nagaan hoe het voor de kinderen moet zijn. Het geweld is niet te rechtvaardigen. WIJ wonen niet in het centrum van de onlus ten, maar toch hebben we vaak geen rus tig moment. Het Is moeilijk om jezelf er voor af te sluiten. Gisteren gingen mijn man en zoon winkelen in Belfast. Ik heb me vreselijk ongerust gemaakt toen ik op de radio hoorde dat al elf bommen waren ont ploft. De gewone mensen willen deze oorlog niet. Ik ben zelf protestant. Mijn buren zijn katholiek. We gaan als vrienden met elkaar om. Volgens mij hebben de moei lijkheden meer te maken met een soort anarchisme dan met godsdienst.” SCHOONHOVEN. De 76-jarige me vrouw C. van den Heuvel uit Lexmond is om het leven gekomen toen zij op haar fiets door een achteruitrijdende vrachtwa gen werd aangereden. HO h zw n zo 21 23 23 21 24 19 23 23 23 25 14 27 30 29 25 27 28 16 27 25 25 29 26 35 29 28 26 26 26 25 32 25 28 27 30 31 30 21 33 28 1014 k VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG: Regen, maar later weer zon en normale tem peraturen. Aantal uren zon 2 tot 10; min. temp.: om- atreeks normaal; max. temp.: omstreeks nor maal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog etmaal 60 percent. Er waren geen sporen van een vecht partij. Er wordt ook niets vermist. Het leek er eerder op dat dr. Van Bork onverhoeds is overvallen, bewusteloos is geslagen én daarna met een mes of een ander scherp voorwerp is doodgestoken. De vakantie voor de Noordierse kinde ren is georganiseerd door de Stichting Mens en Samenleving, één van de werk- Uit het Zuidlaardermeer is het stoffe lijk overschot opgehaald van de 14- jarge Harm Vedder uit Sappemeer. Hij kon niet zwemmen. In de Maas bij Venlo is de 18-jarige Hans Nisters uit de Duitse grensplaats Bracht verdron ken. MEXICO. (Reuter) Een gevangenbe waker in het Mexicaanse vakantie oord Acapulco is gisteren beschuldigd van het organiseren van „schandelij ke feesten" binnen de gevangenis waaraan vrouwelijke gevangenen ge dwongen werden deel te nemen. ono o o no zzw ono ono o zw zw o Een in Groningen wonende dochter bel de elke dag haar vader op. Vrijdagavond omstreeks elf uur kreeg zij geen gehoor. Aanvankelijk dacht zij dat haar vader al naar bed was. Toen zij echter zaterdag morgen weer geen gehoor kreeg, belde zij naar buren van haar vader met het ver zoek te gaan kijken. Deze buren kregen op hun aanbellen ook geen gehoor. De politie werd gewaarschuwd en deze ver schafte zich toegang tot het huis. De heer Van Bork werd dood aangetroffen in een stoel in zijn studeerkamer. Zijn kleren waren met bloed besmeurd. Sectie wees uit dat de heer Van Bork herhaalde malen met een scherp voorwerp was ge stoken en vele keren op het hoofd was geslagen. Het Ierse zondagsblad legt in dit hoofd artikel een soort schuldbekentenis af. „Wij in de Republiek gaven voedsel aan de mannen, die de moord van Belfast op hun geweten hebben. Wij deden ons voor deel met hun optreden, zoveel we konden. Tweede slachtoffer. Het ongeluk op Texel met het rondvluchtvliegtug, dat een week geleden tegen een lierkabel bot heeft een tweede lachtoffer geëist. De 70-jarige J. van Heerwaarden uit Den Burg op Texel is in een ziekenhuis in Alkmaar overleden Zijn 68-iarige echt genote was donderdag overleden. Val van 32 meter. Een 23-jarige Noorse zeeman heeft zaterdagavond een dode lijke val van 32 meter gemaakt op de mammoettanker „Nerva” die voor repa ratie in het dok bij de Verolmewerf ligt. Hij was op slag dood. De toestand op het eiland begint precair te worden. Een noodaggregaat is ingescha keld voor de waterzuiveringsinstallatie zodat er voorlopig nog drinkwater is, al is wel het parool uitgegeven zuinig met wa ter te zijn. In de vries- en koelcellen van de gros siers en winkeliers liggen op het ogenblik vleeswaren, vis, boter en kaas ter waarde van ongeveer vier miljoen gulden te be derven. De Arubaanse ambtenaren legden dins dag het werk neer omdat zij ontevreden waren over het verloop van de salarisbe sprekingen. AMERONGEN. Twee jongens van 16 en 17 jaar, uit Amerongen hebben zater dag omstreeks middernacht een overval gepleegd op de 72-jarige alleenwonende mej. Verstegen in Amerongen. Zij dron gen haar huis binnen, bedreigden haar met een mes en sloegen haar op het hoofd. Hun buit was slechts een beursje met 29 gulden. visieprogramma’s hetzelfde als bij ons?” Even later gieren hij en zijn vriendje van het lachen om de manier waarop het eten in een vliegtuig wordt verpakt. Gary i sprotestant. „Maar ik speel vaak met katholieke kinderen”, vertelt hij. Bri an Thirtell, eveneens 12, is de vorige nacht kwart voor één nog uit bed geweest omdat hij bang was voor het lawaai van de explosies. Stil genietend kijkt hij uit het vliegtuigraam naar het wolkendek. De kinderen variëren in leeftijd van 5 tot 16 jaar; er zijn zowel protestanten als katholieken onder hen. Zelf was hij ’s nachts een keer naar de gevangenis gegaan en trof daar de meute aan, swingend op de klanken van een compleet orkest. Het feest eindigde diep in de nacht. Na afloop waren veel gevangenen dronken. auto op een kruising werd aangereden door een auto die geen voorrang verleen de. Verdronken. In een ziekenhuis in Gorkum is de 6-jarige Manfred Huff eld uit Hulst overleden. Het jongetje was kort tevoren van het jacht van zijn ouders in het water gevallen. In een meertje in het Noordhollandse Hensbroek is de 15- jarige Dirk van der Toren uit Nibbix- woud verdronken tijdens het zwemmen. 5 20 2 10 2 6 21 o 19 0.2 2 o 9 0.2 3 0 0 0 o o 2 0 8 0 0 o o o o 8 o o o o 24 0 0 0 0 0 millibar De geconcentreerde actie van het Britse leger om de bronnen van het extremisti sche verzet op te sporen, hebben meteen al resultaten opgeleverd. Het is een positie ve ontwikkeling, die aan de andere kant de tegenstanders van William Whitelaw politiek voedsel geeft voor hun opvatting, dat als dergelijke maatregelen eerder wa ren ondernomen, afgelopen vrijdag niet naar schatting 16 onschuldige mensen het leven hadden verloren, om van de gewon den nog niet te spreken. GELEEN. In het ziekenhuis overleed de 14-jarige J. Tummers, die op de fiets was aangereden door een bestelauto. DE LIER. De vierjarige Gert Stolze is om liet leven gekomen toen hij door een bromfietser werd aangereden. (Va nonze correspondent) ZUTPHEN. De 84-jarige alleenwo nende arts P. van Bork, oud-directeur van het psychiatrisch centrum Het Groot Graffel in Warnsveld, is dit weekeinde in zijn huis aan de Coehoornsingel in Zut phen vermoord. De moord is waarschijnlijk vrijdagavond ongeveer tussen tien en elf uur gepleegd. MARUM. De 45-jarige landbouwer T. Pool wilde zaterdag vee over de rijks weg drijven, maar moest voor het verkeer wacthen. Hij stond met zijn rug naar het verkeer om het vee in de gaten te hou den. Vermoedelijk doordat het vee iets opdrong deed hij een paar stappen ach teruit op de verkeersweg. Hij werd aange reden door een auto en was vrijwel op slag dood. Een aantal Noordierse kinderen bij hun vertrek van het vliegveld van Belfast. Tot het laatste toe werden zij bewaakt door gewapende Engelse soldaten. groepen van de NPB, de Nederlandse Protestanten Bond. Na de groep die zater dag op Schiphol aankwam, zullen nog twee groepen uit Ulster voor drie weken naar ons land komen. De meisjes en jongens worden ondergebracht in het te huis „Naar buiten” in Oostvoorne. De NPB heeft aan de stichting Mens en Samenleving een financiële garantie ver strekt van 75.000 om de vakantie moge lijk te maken. Naast Engeland is Neder land het eerste land in Europa dat initia tieven ontwikkelt voor Noordierse kinde ren. Tijdens een persconferentie op Schiphol zetten de NPB-bestuurders uiteen dat fi nanciële steun nodig is om meer van deze vakanties te kunnen organiseren. Een ver blijf van één dag voor een Noordiers kind in Nederland kost ƒ20. wie de NPB wil steunen kan dit doen dor te storten op postgiro 992, NPB Utrecht, met de vermelding „Ierland”. De kinderen zijn geselecteerd door de North Ireland Community Relations Com mission, een hulporganisatie uit Ulster. Deze heeft de meest dringende gevallen uitgezocht, zonder daarbij te letten op godsdiestige gezindheid. Wie de NPB wl steunen kan dit doen door te storten op postgiro 992, NPB godsdienstige gezindheid. De NPB probeert haar initiatieven zo veel mogelijk te coördineren met andere organisaties die in Nederland vakanties voor Noordierse kinderen verzorgen. Etalagedief. In de nacht van zaterdag op zondag is een etalageruit ingeslagen van de juwelierszaak ’t Goudhuis aan de Jan Evertsenstraat in Amsterdam en uit de etalage armbanden en ringen weggegrist ter waarde van ongeveer ƒ10.000. V Zondagochtend hield de politie de twee daders aan. Hun arrestatie leidde tot de aanhouding van zeven andere jongens tussen de 16 en 18 jaar, die ongeveer 20 diefstallen en inbraken hebben gepleegd, o.m. de overval van enkele weken geleden op baronnesse Van Hardenbroek in Leer- sum, De zilveren voorwerpen, die bij deze overval werden buitgemaakt, zijn door de politie opgegraven in een bos. In de militante protestantse beweging in Ulster is gisteren een scheuring ontstaan. De para-militaire tak van de loyalisten, de Ulster Defence Associoation (UDA), heeft de banden met de politieke afdeling, de Vanguard onder leiding van William Craig, verbroken nadat deze had besloten zich uit te spreken voor een huur- en belastingstaking. Een woordvoerder van de UDA ver klaarde dat een dergelijke staking de illegale elementen in Noord-Ierland be gunstigt. „Het Ierse Republikeinse Leger kan lachen als het van de staking hoort’, zei hij. BELFAST De Britse troepen hebben in Belfast, na het dood en verderf zaaiende IRA-offensief van vrijdag, bij intensieve huiszoekingen waar schijnlijk de voornaamste fabriek van springstoffen van de katholieke ondergrondse strijdersorganisatie opgespoord. De Britse minister van De fensie, Lord Carrington, verklaarde het afgelopen weekeinde in Belfast, dat er ongetwijfeld „extra maatregelen” in Ulster zullen moeten worden genomen. De Britse minister voor Noord-Ierland, William Whitelaw, voeg de daar, voor zijn vertrek naar Londen, waar hij maandag een verklaring in het Lagerhuis zal afleggen, aan toe, dat „het IRA zo krachtig mogelijk zal worden vervolgd”. Gevangenisdirecteur Berdeja Fierro vertelde verslaggevers dat hij de burgemeester van Acapulco een vol ledig rapport heeft gestuurd waarin hij het ontslag aanbeveelt van de cipier die altijd ’s nachts dienst had. De directeur zei dat de nachtwaker feesten organiseerde, de gevangenen toestemming gaf sterke drank te ge bruiken en de vrouwelijke gevange nen dwong met de mannen te dan sen. Df' jotlgefi was" ’s middags iifët tWeé kornuiten up het Stationsplein in een buf van lijn 12 gestapt. Zij liepen zo vlug langs de chauffeur dat deze hun kaartjes niet kon controleren. Hij riep daarom de jongens terug en bekeek de biljetten, die in orde bleken te zijn. Het drietal liep daarop de bus weer in, maar nauwelijks waren zij gaan zitten of ze liepen terug naar voren. Eén van hen stak de chauf feur in de rug. Daarna vluchtten zij de bus uit en verdwenen in de menigte op het Stationsplein. Korte tijd later stapte de dader in een volgende bus van lijn 12. Hij legde zijn voeten op een bank en weigerde ze eraf te nemen toen de chauffeur hem dit gelastte. Ook passagiers ergerden zich aan het agressieve gedrag van de jongen. Er bleef de chauffeur niets anders over dan zijn lastige passagier uit de bus te verwij deren. Deze verzette zich daartegen, maar de chauffeur ging de worsteling niet uit de weg. Hij gaf de jongen een pak slaag en zette hem op straat. Daar pakte de jongen stenen die toevallig bij de halte lagen en begon daarmee de bus te beko gelen. Op dat moment verscheen een sur veillancewagen van de politie die reeds was gealarmeerd. De agressieve jongen werd meegenomen en in het politiebureau opgesloten. ORANJESTAD Een aantal Arubaanse huisvrouwen heeft gisteren een telegram aan het eilandbestuur gestuurd waarin zij vragen aan de stakende ambtenaren te ge. ven wat de ambtenaren toekomt, waardoor de rust op Aruba hersteld wordt en het ge wone leven weer normaal doorgang kan vinden. Honderden huisvrouwen kregen vandaag geen toestemming voor een pro testdemonstratie tegen de staking, die nu al sinds dinsdag het eiland verstoken houdt van elektriciteit. In het vliegtuig is er gelegenheid voor een praatje met de kinderen. „Nederland”, zegt de 12-jarige Gary Bothwell, „dat is toch een land met allemaal dijken. En is het er niet erg vlak?” Als het over de oorlog in hun land gaat, praten de kinde ren op een toon die niet past bij hun leef tijd. Gary Bothwell: „Ik heb een keer een auto zien ontploffen. Vreselijk. Een vrouw raakte gewond. Haar gezicht zat onder het bloed. Hebt u op de televisie de bomaan slagen gezien? Zijn in Nederland de tele- De jongste vakantieganger is de 5-jarige Martyn Elliott. Hij ligt rustig te slapen naast zijn vader, een clubhuisleider, die als enige professionele kracht de reis naar Nederland meemaakt. „Door deze reis krijgen de kinderen de gelegenheid wat op adem te komen”, zegt hij. hoven (gem. Eindhoven) met zijn auto tegen een boom en daarna in een sloot gereden. Hij kwam om het leven. Zijn 21- jarige verloofde werd in zorgwekkende toestand in een ziekenhuis opgenomen. UITGEEST. Zondagochtend vroeg is op de Uitgeesterweg in Uitgeest een bromfietser in de berm geraakt en geval len. De duopassagier, de 19-jarige J. P. du regen regen regen regen regen regen motregen geh. bew. motregen regen regen onbewolkt wlndst. onbewolkt licht bew. regen wzw zw. bew. licht bew. onbewolkt GROESBEEK. De 23-jarige mevrouw H. H. Hendriks-Liessum, die als duo- passagiere op de motorfiets van haar man zat, werd op slag gedood toen een auto die voorrang had, in botsing kwam met de motor. WERKENDAM. De 83-jarige G. Pruisen is om het leven gekomen terwijl hij bezig was de berm langs de weg af te branden. De man, die schuil ging in de rook, werd overreden door een auto, toen hij even op de weg stapte. DONGEN. De tweeëneenhalf jaar oude Johanna de Hoog, die met haar vader op de weg wandelde, stak plotseling de drukke rijksweg Dongen-Tilburg over. Het kind werd door een auto overredeii en was op slag dood. mogelijkerwijs extra troepen na.r Ulster zouden worden gebracht. Veel opzien baarde in Engeland het hoofdartikel in de in Dublin, de hoofdstad van de Ierse Republiek, verschijnende Sunday Independent. Hierin werd opge roepen tot een dag van algemene rouw om het zinloos verspilde bloed van on- schuldigen in het noorden. Wie op deze dag doorwerkt, aldus het blad, dient zijn salaris af te dragen aan een fonds dat voor de nabestaanden van de slachtoffers van afgelopen vrijdag is bestemd. De Sunday Independent voegt daar niet aan toe, dat er behalve afgelopen vrijdag, de laatste drie jaar al nabestaanden zijn van 400 onschuldige slachtoffers, en dat er de naamloze verminkten in Noord-Ierland zijn, die van de aanslagen nooit zullen genezen. Diegenen onder ons, die iets tegen hen hadden kunnen ondernemen, staken geen hand uit”. Het blad gaat voort: ,,Het gelaat van het Ierse republikanisme is voortaan getekend door een doodzonde, en deze zonde kan nooit meer worden weggeno men. Nu is het moment om tot handelen over te gaan. Het Ierse volk moet tegen de mannen, die geen rancunes hebben opstaan.” Het ongeluk ontstond, toen de bestuur der van de auto waarin zij zat een voorganger met een snelheid van 120 km. wilde inhalen. Hij verloor de macht over het stuur, waardoor de auto in de mid denberm raakte, verscheidene m alen om sloeg en op de andere rijbaan belandde. Van de vijf andere inzittenden werd één zeer ernstig en vier minder ernstig g e- wond. DRUTEN. De 28-jarige C. van Wi- chen uit Druten is zondagmiddag in Ap- peltern om het leven gekomen, toen zijn ono ono zzo licht bew. wlndst. zw. bew. zw .bew. wnw zw. bew. zw. bew. onbewolkt wlndst. onbewolkt wnw licht bew. windst. licht bew. half bew. nnw zw. bew. windst. regen zzw licht bew. wlndst. zzo nnw AMSTERDAM. Een 14-jarige jongen, in Amsterdam bjj het Centraal Station in Amsterdam een buschauffeur van lijn 12 met een mes in de rug stak, is korte tijd later aangehouden nadat hij in een volgende bus van lijn 12 eveneens agres sief optrad en in gevecht raakte met de chauffeur. Toen de politie, die reeds was gewaarschuwd, ingreep, herkenden passa giers uit de eerste bus de jongen. Hij bleek een 14-jarige knaap uit Rotterdam te zijn. De 24-jarige buschauffeur, W. Heijnemans, is in een ziekenhuis behan deld, waarna hij naar huis vervoerd kon worden. STAPHORST. De 70-jarige mevrouw A. Kool-Woldering uit Roden is zondag middag in Staphorst om het leven geko men toen de auto waarin zij meereed tegen een boom botste. TERNEUZEN. Op een kruispunt in Terneuzen zijn twee auto’s in botsing gekomen. Van de inzittenden van de auto van de famile Van Bendegem uit Terneu zen was het zoontje van 10 maanden op slag dood. WAMEL. De 24-jarige H. M. van Wolf eren uit Boven-Leeuwen is in Wamel met zijn auto uit een bocht gevlogen en tegen een vrachtauto gebotst. EINDHOVEN. De 25-jarige J. P. C. Hofs uit Kussen bij Nijmegen is in Veld- 17 16 17 13 17 16 17 15 18 18 13 21 17 18 18 16 14 11 15 18 15 19 17 20 19 20 14 21 14 18 21 15 19 15 17 16 22 20 21 21 Kampeerder bedreigd. Een 25-jarige Am sterdammer heeft zondag op Terschel ling onder bedreiging met een pistool een medekampbewoner vergeefs ge tracht7 over te halen tot ontuchtige handelingen. Bij zijn aanhouding had hij 200 gram hasjiesj en het geladen pistool bij zich. Het blad besluit zijn artikel niet zonder zelfkennis van de Ierse folklore met op te merken: „In de jaren die voor ons liggen zullen we alcoholische balladen zingen over onze helfdhaftige daden, maar we zullen ons moet blijven herinneren wat we afgelopen zaterdag op de beeldbuis zagen: de bloederige vormloze resten van een vrouw, die door een brandweerman met een schop bij elkaar werden ge veegd.” Hoe hard de hoofden van de Ieren zijn, blijkt wel uit het feit, dat de katholieke bewoners van de door de Britse troepen doorzochte straten nog de moed durfden opbrengen te protesteren tegen de overlast die hen werd aangedaan. Een dertigtal families uit een dergelijk doorzochte straat verlieten in protest hun huizen en ze verschansten zich in een naburige school. Maximum- «a minimum temperaturen binnen- an buitenland Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Londen Lissabon Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Split Stockholm Wenen Zürich Locarno Casablanca Istanboel Las Palmas Tunis Tel Aviv Barometerstand hedenmorgen (761 mm.). DINSDAG 25 JULI Hoog water 2.52 uur en Laag water 10.58 uur en DINSDAG 25 JULI Zon op 4.51 uur onder 20.41 Maan op 20.18 uur onder 3.35 De actie van de troepen concentreerde zich rond het marktgebied van Belfast, waar 500 man van de Welsh Guards twee straten afzetten en 55 huizen door zochten. Daarbij kwam in een leeg ge bouw een compleet wapenarsenaal aan het licht en ruim 200 kilo explosieven. Een man, die uit een raam trachtte te ontsnappen, werd aangeschoten en naar een ziekenhuis vervoerd. Men wist dat hij op de lijst van de gezochten stond. Ook werden in het gebouw twee andere man nen gepakt. De arrestaties begonnen zaterdagmorgen en gisteren werden meer dan 100 verdach ten in Belfast in verschillende politiepos ten verhoord. Het materiaal dat tegen 26 van hen alleen in het Portadown-gebied verzameld werd, was voldoende aanleiding hen gisteren nog voor inderhaast gefor meerde rechtbanken te brengen. De politiek van de Britse regering is er kennelijk in alle openheid op gericht de misdadigers, die de slachting hebben aan gericht, te grijpen en voor de rechter te brengen. Desondanks verklaard* minister Whitelaw voor zijn vertrek naar Londen, dat hij dóór zal gaan met het zoeken van een politieke oplossing. Zowel hij als de Britse minister van Defensie Carrington, die hat afgelopen weekeinde in Belfast was, lieten duidelijk blijken dat de kan sen op een bestand verder af waren dan ooilt Lord Carrington zinspeelde erop dat regen onbewolkt licht bew. licht bew. nnw onweer nno mist windst. half bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. windst. li b£' ril H* *r

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 2