Bril lance en perfectie KLEDINGBOUWPAKKETTEN bij barok-ensemble VAN JACQUES ESTEREL s HAVENBERICHTEN agenda SPORTPRIJZEN strego a VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Hhht niodlcjoiuiroHHil zentuBldubreemen ■HM» 1 I E Politie Velsen Strandvoetbal S. Sterk-toernooi in Umuiden Drie dames uit Velsen deden weer Vierdaagse EXAMENS Opleidingsschip voor drie Interkerkelijke zangdienst in Nieuwe Kerk Zonder rijbewijs in autowrak ongeschonden uit Vierdaagse terug IN DE VISHAL visserij scholen 4 MAANDAG 24 JULI 1972 MA ANGELA PRANGE EN VAN DER SCHAAF IN GROTE KERK IN BEVERWIJK ROEMEENSE MODE I - Velsen-IJmuiden 82 Vraag prijsopgave SIMCA BEVERWIJK In het program ma van de Haarlemse Orgelmaand was ook dit jaar een concert in de Grote Kerk te Beverwijk opgenomen. Het werd zaterdagavond gegeven door de claveciniste Angela Prange en de organist Haite van der Schaaf, die solistisch en ook als duo 18de- eeuwse muziek ten gehore brachten. L. IMieuwstraat 8 - UMUIDEN Telefoon 02550-10034 Kort IJmondnieuws V elsen-IJ muiden SIMCA 1100 TOMiflT v fc c t SIMCA 11OO SIMCA 1100 «M St: de Ai vs m A] G. cte ho ee H( ge nt te; I PW Heemskerk (Van een medewerkster) PARIJS Jacques Esterel, de ontwerper die al jarenlang de jur ken van Mireille Mathieu en an dere populaire Franse zangeresjes maakt, zorgde dit weekeinde voor een spectaculaire opening van de Parijse wintermodeweek. In zijn boutique aan de Faubourg Saint Honoré lanceerde hij de „doe-het- zelf-couture”. Zijn tot iets boven de knie reikende jurken, broek- pakken en zelfs zijn mantels wa ren stuk voor stuk modieuze kle- dingbouwpakketten, bestaande uit rode, groene, blauwe, beige en bruine losse panden die met grote knopen aan elkaar waren beves tigd. n u AUTOBEDRIJVEN Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) een P. ZWAANSWIJK. ADVERTENTIE nabij de vier van (Van een onzer verslaggevers) juli IJ- SI MCA UMUIDEN 1 i j I Anjercollecte. Met een nagekomen gift van honderd gulden uit Santpoort- Noord is het totaalbedrag van de Anjer collecte in Velsen op 4.475,75 gebracht; Santpoort-Noord bracht 667,39 op. ve on hu ge Al de ho Ih m in za Di as te b( ge w m H bl lo m ge zi i p v< w c< t( Met één handbeweging klapt u de achterbank van deze combi in. Dan hebt u een laadvlak van 134 x 162 cm2. Goed voor 1600 dm3 vracht. Door 3 van de 5 deuren bereikbaar. En toch is hij geen centimeter langer of breder. Hij be weegt zich dus even gemakkelijk door het verkeer. Komt u het maar proberen! V 3 1 I Dit is helemaal uw auto. Twee deuren. Of vier deuren. Plus een deur achterin. Verrassend ruim. Zuinig. En toch pittig tot en met. U rijdt 80 voor u het weet. Een top van 146. Voorwielaandrijving voor het betere bochtenwerk. En dat alles voor een prijs.... Dit model is geheel nieuw. Met nog snellere motor. Een top van 157. Mede dank zij de dubbele Weber carburateur. Een sportstuur. Een dashboard met vier ronde klokken, waaronder toerenteller. Halogeen vèrstralers. En hoofdsteunen op beide voorstoelen. n b h j Op het hoofdbureau bekende hij dat die vriend helemaal niet bestond en dat hij de wagen zelf had bestuurd. Bovendien was het kentekenbewijs ingenomen door de Amsterdamse politie omdat de wagen technische gebreken vertoonde. Een aan sporing van de rijkspolitie in de hoofdstad om de wagen te laten repareren, had de 18-jarige eigenaar in de wind geslagen. Zijn auto is voor een technisch onderzoek in beslaggenomen. IJMUIDEN. Op de Planetenweg trof de politie zondagmorgen kwart over acht vier jongens uit Amsterdam aan die bij een oude Pontiac stonden. De eigenaar had geen rijbewijs terwijl het kenteken bewijs in handen zou zijn van een vriend die de stad in was. VELSEN. Opnieuw hebben dames uit de gemeente Velsen de internationale Vierdaagse in Nijmegen met succes „uit gelopen”. Mevrouw M. Klaver-Budding deed het voor de 37ste keer; mevrouw Broek-Koopman voltooide haar zeventien de prestatiewandeling; mevrouw J. Huy- er-Koene mocht haar twaalfde onder scheiding in ontvangst nemen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Bij de duizenden wandelaars die het ondanks de verzengende hitte pres teerden de Nijmeegse Vierdaagse uit te lo pen waren ook een aantal leden van het politiekorps Velsen. UMUIDEN. In het Syp Sterk-voet- baltoernooi op het IJmuiderstrand ver sloeg Rolvink Bouw Boys Tromp Boys mei 2-0; ZeedistelPoort van Velsen 1-2; F. C. DeuxRolvink Bouw Boys 0-1. De stand werd hierdoor- 1. Schoonenberg 11 punten; 2. Rolvink Bouw Boys 11 punten; 3. Poort van Velsen 11 «punten; 4. F. C. Deux 7 punten; 5. Zeezicht 7 punten; 6. Taxi 6000 5 punten; 7. Zeedistel 4 punten; 8. Tromp Boys 0 punten. Het zestal had alle dagen de onontbeer lijke steun van de verzorgers G. van Pij keren (hoofdagent) en P. Kalkman (hoofdagent). De enthousiaste doorzetters hebben al afgesproken dat ze op 17, 18, 19 en 20 juli 1973 weer bij de volgende Vierdaagse aanwezig zullen zijn. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Minsk, Rotterdam; Regina Magna, Til bury; Brinda, Boulogne, IJmuiden; Zaan- stroom, Felixtowe; Amstelstroom, Huil; Tor Anglia, Immingham, Kroonborg, Toi- kiss; Otto, Bremen; Mathilda Schulte, Monrovia; Rona, Monrovia; IJmuiden; Punta, Cervo, Priolo; Bridge Man, Leith; Marie Delmas, Le Havre; Okume, Sagun- to, IJmuiden; Othonia, Colchester; Blen heim, KristiansandWinnetou, Pitea; Gooiland, San Francisco; Afriena, Par, Velsen; Rolf Behrmann, Londen; Honds- bosch, Boston, Zaandam; Berby, Kristian sand; Tor Hollandio, Gothenburg; Kernoa, Duinkerken, IJmuiden; Praha, Browns ville. Zondag aangekomen in Umuiden: St. Monika, Rotterdam, IJmuiden; Christian Mathiessen, Flixborough; Gab bro, Grangemouth; Baltic, Holbek; Fourah Bay, Abidjan; Alchimist Flensburg; Bath- ras; Johannes Fritzen, Lulea; Baltysky 40, Leningrad; Tor Parisia. Aarhus; Ciecha- now, Cork, IJmuiden; Husky, Noordzee; Norbritt, Antwerpen; Djatibarang, Bre men; Gerda K, Boston; Eekenis, Flixbo rough; Palamedes, Hamburg; Leda, Ber gen; Pazifik, Takoradi; Takem, Noordzee; Overseas Traveller, Hampton Roads; Chantenay, Bret, IJmuiden; Brett Can- diest met sleep OC 254, Zwijndrecht; Asperity, Liverpool; Skaufast, Hay Point, IJmuiden; Boy Mathiessen, Flixborough. Zondag vertrokken van Umuiden: Mandourah, Sicilië f/o; Clio, Kopenha gen; Tor Hollandia, Immingham; Rijn stroom, Shoreham; Lothar, Freetown, IJ muiden; Montferland, Hamburg; Transo- ceanica Giovanna, Rotterdam; Ciudad de Guyaquil, Rottersam: Rustringen, Poole, IJmuiden; British Fenn, Isle of Grain; Winnetou, Tallin; Kernoa, Basse Indre, IJmuiden; Helena Schepers, Kotka, IJ muiden- Peter Most, Selby; Zaanstroom, Flixtowe; Punta Cervo, Londen: Rona, Bale Comeau, IJmuiden; Leda Stavanger. Maandag aangekomen in Umuiden: Borussia, Colombo; Helga S, Gothen burg; Atlantic I, Lissabon; Manapouri, Buenos Aires; Eboe, Liverpool; Louisa Delmas, Owendo. Maandag vertrokken van Umuiden: Ithaca Trader, Pireaus; St. Monika, Ko penhagen, IJmuiden. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam ge gaan). Zaterdag vertrokken van Umuiden: Wiggs, Hull; Helvig, Seven Islands; Iosif V, la Coruna; Culf Sky, Ipawich; Thara, Monrovia, IJmuiden; Curacao, Selby; Bu- taocho, Oporto; Gisela, Fiano de Castillo, IJmuiden; Martha Friesecke, Londen, IJ muiden; Tor Anglia, Gothenburg; Rolf von Bergen, Frankenberg; Travancore, in, (mjAswcg, --- tot 12 uur en Singapore; Chusan, Southampton; Leise Maersk, Hamburg; Charlotte Wessels, Rotterdam; Thea K, FrederikstadCon stance, Newcastle; Tornes, Bilbao, IJmui den; Aboisa, Hamburg; Martin Sif, Mar jan Mar, IJmuiden; Watched Star, Leixoes, IJmuiden; Otto Bremen; Blen heim, Kristiansand; Baltique, Oslo; Kala hari; Bremen; Holsatia, Balawan; Regina Magna, Molda; Anna Gerdes, Malmö; Dintelborg, Sharpness^ IJmuiden. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Maandag 20 u.: „Klute”! dinsdag 14 u.: „De schone slaapster”. Er stond naast het clavecimbel een positief opgesteld, een zogenaamd kist- orgel met zeer bescheiden, helder getim- breerde registerdispositie. Op dit instru ment vertolkte Haite van der Schaaf zijn aandeel in het „Concerto sext” van Anto nio Soler, waarvan de clavecimbel-partij door Angela Prange werd gespeeld. Voor dit werk heeft deze instrumentale combi natie mij geen voldoening kunnen geven. Dit was daarentegen in grote mate het geval voor het Duo-concert in a kleine terts van Krebs, waarvan het verrukkelij ke slot-allegro een sprankelende bekro ning van de avond werd. Bij de hippe modewinkeltjes van Saint Germain des Prés zijn de over- hemdjurken van wit, grijs en geruit flanel favoriet. Van deze soeple wol len stof maakten zij ook hun wijde matrozenbroeken, plooirokjes en spor tieve wijde driekwart jassen. Kortom, geen enkele modieuze vrouw kan zon der flanel de winter in. En een wijde blouse met strikkraag is ook al onont beerlijk. De matrozenbroeken, die de Parijse boetiekjes voor de winter maakten, verschillen echter maar weinig met de Italiaanse creaties. Want ook zij heb ben een maagband en pijpen met een brede omslag. En ten slotte zijn de ontwerpers van de Franse modewin keltjes het wat betreft de jassen ook wel met de Italiaanse couturiers eens, want ook in Parijs reiken de mantelre- vers tot aan de uiterste puntjes van de schouders. Brigadier J. Th. G. Leune deed dat voor de zeventiende keer en mej. A. An- driessen (Kinderpolitie) en de heer P. v. Hesselingen (res. politie) beiden voor de negende maal. De andere sterken waren de heren A. J. C. Wittebrood (agent, voor de tweede keer), C. N. M. Langedijk (Hoofdagent, voor de zesde keer) en T. Lagerwij (agent voor de eerste keer). AMSTERDAM. Geslaagd voor het examen m.o.-A de dames C. M. van der Horst, M. F. Lijnzaad. A. E. H. Panman- Sraatman C. H. M. Stam de Jonge-Koets, allen e Htaarlem; R. C. Wilbrenminck- Wapenaar, Heemsede; L. Feningstein-van der Linden, Beverwijk en M. A. Kenne- FioJet, Aalsmeer; voorts de heren G. J. Stoel, Haarlem; M. van de Meeberg, Over- veen; L. J. van Gulits Zwanenburg; R. H. P. Duiker, S. Faber, J Koster, allen te Beverwijk; E G. Karst, Zandvoort; J. H. Maakaaij, IJmuiden; J. B. M. Roemer, Heemskerk; P. Bot en G. W. Spek, beiden te Lisse; M. Winkel, Hillegom. in F van Elias Brönne-Muller, ook wel Brunmüller genoemd. Deze componist, een violist van Duitse afkomst, ging in 1706 in Den Haag wonen. Later ging hij naar Amsterdam, waar hij in 1762, 96 jaar oud, stierf. Hij liet een groot aantal com posities na, die nog in de vorige eeuw te Leiden bewaard werden. Men moet daar eens onderzoek naar doen, want zouden die werken van een zelfde kunstzinnig gehalte zijn als de suite, die Angela Prange zo klankrijk op haar fraaie clavecimbel speelde, dan zou ergens in Nederland nog een schat aan muzikale schoonheid liggen te wachten op herontdekking. Angela Prange heeft nog meer overtui gende indrukken van haar bijzondere in strumentale bedrevenheid en van haar levendige muzikaliteit gegeven met de stuwende voordracht van Bachs Fantasia in c kleine terts. BIOSCOPEN Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Je geeft je of ik neem je". TENTOONSTELLINGEN Galerie Bouinans (Breestraat 122). Expositie van Marie Koning collages en gouaches); geopend tot 27 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-2512. Jacques Esterel, die vrij veel bouti- quekleding naar Nederland, Amerika, Japan en Australië exporteert, is ook de man achter de Roemeense mode. Een paar jaar geleden vroeg regerings leider Ceausescu hem om de hele Roe meense vrouwen zich in korte tijd wat seren en ervoor te zorgen dat de Roe meense vrouwen zich in korte tijd wat modieuzer zouden kunnen kleden. Sindsdien zit Esterel ieder jaar een paar weken in Boekarest en is daar door misschien wel de enige westerse zakenman in vaste dienst van een communistische regering. Zijn werk in Roemenië is nu al zo’n succes dat Esterel een soortgelijke op dracht van de Bulgaarse partijleiders heeft gekregen. Persoonlijk ziet Esterel mper toekomst in communistisch Chi na, een land dat hij kortgeleden heeft bezocht. De Italiaanse modeontwerpers mogen dan genoeg van japonnen hebben, de Parijse boetiekjes zijn het helemaal niet met hen eens, want voor de winter bieden zij juist keus uit een enorme sortering mini-jurkjes. Esterel, een van de weinige Parijse couturiers die nooit om nieuwe ideeën verlegen zitten, investeerde een kwart miljoen gulden in z’n nieuwe winter collectie. Het is de vraag of al dat geld er wel weer uitkomt, omdat z’n crea ties voor iedereen die zelf wel eens kleren maakt zo bijzonder gemakkelijk zijn te copiëren. Maar Jacques Esterel is niet bang voor concurrentie van amateurs. „Het gaat om het idee,” vertelde hij na afloop van zijn show. Volgens Este rel zullen de vrouwen trouwens aan kledingbouwpakketten moeten wennen, want de Parijse couturier voorziet dat wij over 25 jaar vrijwel geen afge werkte kleding meer kunnen kopen, omdat de confectiefabrikanten tegen juweliers horlogers IJMUIDEN. Zondagavond 30 wordt, aanvangende 19 uur in de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden een interkerkelijke zangdienst gehouden. De dienst wordt geleid door ds. H. S. Kalff uit Bennebroek. De muzikale leiding is in handen van Fred Schaap die, op het orgel, trompetten en solisten zal begeleiden. In vele plaatsen in ons landen worden in de zomermaanden dergelijke diensten georganiseerd, die door velen zeer op prijs worden gesteld. SCHEVENINGEN. Maandagmorgen werden in Scheveningen aangevoerd en geveild: 60 kisten en 100 premiekisten schelvis; 100 kisten en 30 premiekisten wijting; 200 kisten gul, 20 kisten haring, 450 kisten en 230 premiekisten makreel; 120 kisten schol, 60 kisten varia en 3.500 kilogram tong. Haite van der Schaaf opende de avond met de uitvoering van een orgelwerk van de in zijn tijd bekende en bijzonder gewaardeerde componist Johann Gottfried Walther, die vele jaren bevriend was met Johann Sebastiaan Bach. Dit werk was een aan het orgel aangepaste bewerking van een „Concerto” van een zekere signor „Blamr, die zijn compositie ongetwijfeld voor een meervoudig bezet barok-ensem ble bedoeld had. Walther, die zelf een uitmuntend organist was, vond de muziek van het „Concerto” of de moeite van het bewerken waard of hij heeft met de iemand een plezier willen Tel 0 2510-39118 IJMUIDEN - Tel. 0 2550-14324 Tei 0 2550-14324 t.z.t. 17250 Dealer voor Umuiden, Velsen, Beverwijk. Heemskerk e.o. MAANDAG 24 JUL Openbare Bibliotheek, Plein 1945, muiden, 19-21.30 u.: filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19-21.30 uur. DINSDAG 25 JULI Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-oost, geopend van halfzeven ’s morgens tot een halfuur voor zonsondergang. Oepnbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- Noord, 19-21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg IJmuiden-Oost 15.30-17.30 u.; filiaal Zee- wijkplein 27-29, IJmuiden, 19-21.30 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor- lichting, spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12 uur in Willebrordstraat 102; tel. 02550- 10715. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat (in gang Spaarnestraat) IJmuiden, van 19 u. tot 20 uur spreekuur Medisch Maatschap pelijk Consultatiebureau voor Alcoholis me. J. de Windstraat 2 - BEVERWIJK Kennemerlaan 224 Betelgeuzestraat 6 (Van een onzer verslaggevers) UMUIDEN. In de loop van volgend jaar zal een opleidingsschip ten behoeve van de visserijscholen in Umuiden, Sche veningen en Katwijk in bedrijf worden gesteld. Het schip zal om en miljoen gulden kosten. De Sleephelling Maatschappij Scheve ningen heeft van het Koninklijk Onder wijsfonds opdracht gekregen voor een ontwerp. De moderne hektrawler wordt ook uit gerust voor boomkor- en zweef-visserij en zal een installatie aan boord krijgen voor het maken van scherf ijs. Aan boord moet accommodatie zijn voor achttien bemanningsleden, instructeurs en 28 leerlingen. De overheid neemt de kosten voor bouw en uitrusting voor haar rekening, alsmede de exploitatie van het opleidings schip. MAANDAG 24 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 20 u. werkgroepavond AA. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 20 tot 23 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 19-21 u. DINSDAG 25 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 u; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u. MAANDAG 24 JULI Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassen 19-21 u.; Ruijsdael straat 7: jeugd 19-21 u. DINSDAG 25 JULI Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. (WWHAMM). Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. DINSDAG 25 JULI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg; geopend 19-21.30 u. BIOSCOPEN City Theater, maandag 20 u. en dinsdag 20 u. „De rode zon”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, (Rijksweg, Velsen-zuid, dagelijks van 10 u. t van 14 u. tot 17 uur; zondag alleen van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. is van maandag tot en met vrijdag elke dag geopend van 9.30 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 16.30 uur; zaterdags en zondags gesloten. Archeologische expositie, in ontvangstcentrum van Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord), elke dinsdag en donderdag geopend van 10 u. tot 16 uur. Engelmunduskerk, kerkplein, Velsen-zuid, da gelijks tot 15 augustus van 14 tot 17 uur beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis Velsen, is op alle werkdagen te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur; zaterdag en zondag gesloten. Geen spreekuur. Wethouder M. Ropssingh houdt dinsdag 25 juli geen spreekuur. het jaar 2000 geen gastarbeiders voor hun ateliers meer kunnen vinden. Nok deze winter zullen de losse pan den voor z’n jurken, broekpakken en mantels bij een paar Franse en Ameri kaanse warenhuizen verkrijgbaar zijn, zodat de vrouwen niet alleen naar hartelust kunnen combineren, maar hun favoriete creatie ook aan hun figuur kunnen aanpassen. „Er zijn maar weinig vrouwen met dezelfde maten als Brigitte Bardot”, aldus Jacques Esterel. „Dus waarom zouden wij de mode dan niet democra tiseren en de vrouwen in staat stellen om een kleiner jasje te kopen met een wat grotere pantalon of een mantel met wat kortere mouwen.” bewerking doen. Hoe dit zij, bij de degelijke uitvoering van het stuk door Haite van der Schaaf op het grote Christian Müller-orgel van de kerk heeft de concerto-bewerking haar meervoudig-instrumentale afkomst toch niet kunnen verloochenen. Zeker niet in de Pastorella, die in oorsprong kennelijk bedoeld was voor solo-blaasinstrument en strijkers. Met de registerkeuze van de Cornet als solo-stem en labialen voor de begeleiding heeft Haite van der Schaaf hierover geen twijfel laten bestaan. Van der Schaaf leverde later op de avond een knappe prestatie met de tech nisch zeer beheerste en goed opgebouwde vertolkong van het Preludium en Fuga in f kleine terts van Johann Sebastian Bach. Het stuk werd goed strak gespeeld en met een geslaagde registratie, die de klankstugheid van het orgel neutraliseer de. Angela Prange verraste dè toehoorders met een brillante vertolking van de Suite CHRYSLER

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4