Finse zeeman Inbraak bij stal auto villa in Tehuis voor demente bejaarden Santpoort voorlopig niet te realiseren Stichting ziet uit naar een andere plek Doorgereden na ravage in viadukt Personeelsbeleid B. en W. Familie vete Beverwijk bekritiseerd uitgevochten op straat Gevaarlijke pillen gestolen GIGANT VOOR PEN-CENTRALE Oponthoud bij V elsertunnel Geld voor goed idee bij VGP DOOR ONTBREKEN VAN ZIEKENZAAL EN VOLDOENDE RUIMTE Geen gewonden bij Inbreker sticht brand in INBRAAK IN Bankwerker CAFETARIA Betrapt bij poging tot joy-riding R. Bosma won Wennisbeker Resultaten opleiding bij Stork Vragen PvdA over fusie gasbedrijven Beschuldigd van rijden onder invloed werkplaats kreeg kabel tegen hoofd met hengelen drie botsingen s 4 MAANDAG 24 JULI 1972 (Van een onzer verslaggevers) TN CASTRICUM geldkistje IN BREESTRAAT Bungalows Buit 1700 J Samen met 572.- in HEEMSKERK Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben de wijziging in het uitbreidingsplan Assumburg 1 betreffende de situering van de verpleeginrichting voor de mente bejaarden aan de Floris van Alkemadestraat niet goedgekeurd. G.S. besloten de beslissing omtrent de goedkeuring van dit plan tot ten hoogste zes maanden te verdagen. In een laconiek briefje aan de gemeente Heemskerk is dit onlangs kenbaar gemaakt. Volgens de wet dienen G.S. nu voor 19 januari 1973 ja of nee tegen het plan te zeggen. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) De verpleeginrichting zou, volgens (Van een onzer versalggevers) De heer T. C. H. Geelen, hoofd van de (Van een onzer verslaggevers) 19; 2. P. (Van een onzer verslaggevers) Tenslotte werd een 21-jarige Amster dammer naar het St. Jozefziekenhuis ge bracht om behandeld te worden voor zijn op de camping in Castricum uit de kom geschoten kaak. VELYSEN-NOORD. De heer A. J. J. W. van der Bijk, werkzaam op de afdeling instrumentatie, heeft 1.854 ontvangen voor een goed idee ten behoeve van Van Gelder Papier. IJMUIDEN. Een 27-jarige bankwer ker uit Haarlem is na een ongeval bij Hoogovens IJmuiden met een wond aan het voorhoofd opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk. HEEMSKERK. Tijdens het afgelopen weekeinde heeft de gemeentepolitie onder meer een inbraak en twee verkeersonge vallen te behandelen gekregen. Bij de inbraak is een bedrag van ƒ1700 buitge maakt. VELSEN-NOORD. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de Velsense politie er dooi de bewakingsdienst van Van Gelder Papier van in kennis gesteld dat van het terrein een personenauto was ontvraemd. Men had de bestuurder, ver mordelijk een Finse zeeman nog zien wegrijden, doch de bewaker was niet in staat geweest de diefstal te verhinderen. Op dezelfde oostelijke afvoerweg vond twee uur later een aanrijding plaats tus sen een bestelauto van een 33-jarige inwo ner van Houten en een 22-jarige jonge man uit de hoofdstad. De Amsterdammer kreeg van de ander geen voorrang met als gevolg dat de achterzijde van zijn auto werd ontzet. De andere wagen was aan de voorzijde zodanig vernield dat hij waar schijnlijk total-loss is. Tegen half zeven ’s avonds ging een 23- jarige Haarlemmer vermoedelijk met te hoge snelheid door de beruchte bocht ten zuiden van de tunnel. Mede door h et natte wegdek raakte hij in een slip en kwam tegen de vangrail tot stilstand. De wagen is geheel vernield. VELSEN. In de nacht van zaterdag op zondag meldden zich op het hoofdbu reau van politie enige inwoners van Vel- sen met in hun midden een 26-jarige plaatsgenoot, die er door hen van werd beschuldigd onder invloed van alcohol een auto te hebben bestuurd. De verdachte stemde hier toe in een bloedproef, waar van de uitslag dient te worden afgewachf. Betrekkelijk kort daarna werd door de berr anning van een surveillance-auto in de De Noostraat een fietser aangehouden, die hietr een damesrijwiel bereed. Het was de Finse zeeman die bij zijn verhoor verklaarde de fiets van een vriendin te hebben geleend. Deze dame bleef echter onbekend en tenslotte gaf de achttienjari ge zeeman toe de auto bij Van Gelder te hebben gestolen. Hij is daarop in het hoo+dbureau opgesloten. De auto werd late- in IJmuiden onbeheerd aangetroffen. CASTRICUM. De Dorpsstraat in Cas tricum is zaterdagavond weer het toneel geweest van een flinke vechtpartij tussen een groep Ambonnezen, die een onderlinge vete met de vuist wilde beslechten. De ruzie werd gesust door de inderhaast ge waarschuwde Ambonnese Wijkraad uit Wormerveer. De politie nam een der heet hoofden mee naar het bureau. Er is proces verbaal tegen hem opgemaakt we nen» mishandeling. In de praktijk komt dit neer op een rondom een hof gebouwd vierkant ge bouw. De patiënten plegen in deze hof hun buitenlucht in te ademen. Tijdens montagewerkzaamheden op de bouwplaat van Hoogoven VII schoot bij het op spanning brengen van een trans portband boven op de bunkers plotseling een kabel los. De bankwerker liep een flinke wond aan het voorhoofd op en een lichte hersenschudding. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Vierentwintig leden van de Hengelsportvereniging Velsen hebben zateradg gehengeld om de P. Wennis- herinneringsbeker. Het was tevens de derde competitiewedstrijd. Er werd deze keer gehengeld in het Noordhollands Kanaal aan de oostzijde van Akersloot. De henge laars haalden 110 bovenmaatse vissen uit het water. Winnaar werd de heer R. Bosma, met een vangst van negentien vissen. De wis- selbeker is dus voor een jaar zijn bezit. De uitslag was als volgt: Ere-afdeling: 1. R. Bosma, Woord, 17; 3. A. Schaper, 10. A-afdeling: 1. A. v. d. Hoek, 9; 2. J. de Rooy, 7; 3. J. v. d. Waa sr., 3; J. J. Vrijhoef, 3; S. Hoekstra, 3. B-afdeling: 1. R. Meyer, 6; 2. K. Krom, 4; F. v. Lingen, 4 ;3. J. Glas sr, 3;, J. Glas jr, 3. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Door de groepsleidster van ee.i kindertehuis in Velsen is bij de politie de diefstal van een geldkistje aangegeven dat uit een blokhut werd ontvreemd. Het kistje bevatte een bedrag van ƒ572, doch daarnaast bestond de inhoua uit een klein flesje met roze Tofranil-pillen, die als gevaarlijk moeten worden beschouwd. Dit geldt ook voor een tweede flesje, dat Mirapon-slaaptabletten bevatte. De ruzie is ontstaan nadat vorige week een zuster van een Ambonnees uit Twello (Overijsel) door een rasgenoot werd mis handeld. Dit feit kwam zaterdagavond weer snel in de herinnering van enkele familieleden, toen men de dader van de mishandeling in de Dorpsstraat zag lopen. Dooi de woordenwisseling en het handge meen groeide de groep Ambonnezen snel en; na verloop van tijd hielden zich ongeveer 40 i asgenoten met de fel oplaaiende ruzie bezig. De politie van Castricum bemoeide zich nauwelijks met de ruzie en waar schuwde de- Wijkraad uit Wormerveer om in de onderlinge vete te bemiddelen. Dit is geen fors uit de kluiten gewas sen duizendpoot die op zijn rug ligt, maar een stoomhouder voor de nieuwe PEN-centrale in Velsen. De bijna 24 meter lange en 2 meter dikke kolos weegt 123 ton en is vervaardigd Het bouwterrein was, volgens de eerste berichten, die dateren van augustus 1971, geschikt voor een verpleeginrichting, waarin 120 geestelijk gehandicapte perso nen zouden kunnen worden verpleegd. Het betreft hier meestal volkomen uitge bluste bejaarden, die een zielige en hulpe- loz? indruk maken. Hun voornaamste en meest opvallende symptoom is het geheu genverlies alsmede het gedesoriënteerd zijn het verlies van besef van tijd en i plaats. Om deze reden bouwt men de verpleegtehuizen voor deze zieken, tegen woordig, zo dat er nauwelijks zelfstandige communicatie van de patient met de bui tenwereld mogelijk is. VELSEN-NOORD. Bij Stork-Plaat- wellerij in Velsen-Noord zjn opnieuw examens afgenomen voor leerlingen van de bedrijfsschool. Voor het theoretisch gedeelte voor het Bemetel-diploma slaagden G. Edens, C. Hoekstra, G. Kaandorp, T. Kors, J. Meijer, W. Nijssen, H. Rensen, L. Schiphof, J. Top en E. Wit. Twee kandidaten zullen herexa men doen. BEVERWIJK. Op het moment, dat een 21-jarige Beverwijker op het Stations plein een gestolen wagen wilde starten, werd hij door de politie betrapt. Zijn nog niet begonnen rit eindigde zo in een cel in het politiebureau, voornamelijk ook om dat de jongeman onder invloed verkeerde. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Een aantal gebeurtenissen omstreeks 8 uur in en rond de Velsertunnel is er de oorzaak van geweest dat menige automobilist vanmorgen te laat op zijn werk een loslopend paard op de Rijksweg 9. Welke moeite de bemanning van een di rect uitgerukte surveillanceauto zich ook getroost heeft, de 1 PK-er werd nergens gevonden. Kort daarop botsten in de tun nel twee auto’s, waardoor de westbuis versperd raakte. Nauwelijks was dit ge klaard en waren d auto’s wegge sleept of een andere auto zorgde voor nieuw oponthoud, doordat de motor af sloeg en ook deze wagen moest worden versleept. Inmiddels had zich een flinke file gevormd welke langzaam maar zeker weer in beweging kwam toen alles weer was vrij gegeven. De inbraak werd in de nacht van vrij dag op zaterdag gepleegd bij een cafetaria annex bar aan de Rijksstraatweg. De insluipers, die via de zijkant de etablisse menten binnendrongen, forceerden de speel- en sigarettenautomaten en gingen er met 1700 van door. Op de kruising Maerelaan - Laan van Assumburg - Beethovenstraat kreeg een door een inwoner van Heemskerk be stuurde autobus volgens de politie geen voorrang van een Duitse personenauto. De bestuurder van deze auto, een 25-jarige student uit Dusseldorf, die voorrang dacht te hebben, kreeg verwondingen aan hoofd en knie. Een even oude passagier liep een hersenschudding op. Een 68- jarige dame uit Beverwijk, die als passa gier in de bus meereed, kwam door het krachtige remmen van de buschauffeur tussen de banken te vallen. Zowel de twee Duitsers als de Bevrewijkse dame zijn naar het St. Jozefziekenhuis gebracht. Een 4-jarig meisje, dat in de Offen- bachstraat logeerde, liep een lichte her senschudding op en eeen tweedegraads verbranding aan het linkerbeen op, toen zij werd aangereden door een bromfiets. De verbranding werd veroorzaakt door de uitlaat van de bromfiets. principe overeenstemming is bereikt over deze fusie? (Volgens persberichten bestaat het voornemen de raad pas in te schake len op een tijdstip waarop in feite nog slechts sprake zal zijn van voldongen feiten.) Ik maak graag van deze gelegenheid gebruik om het college nog eens te herin neren aan het feit, dat mijn fractiegenoot J. C. van Dijk al langer dan een half jaar wacht op antwoord op zijn vragen over de salariëring van een deel van het perso neel van de dienst Openbare Werken. Vooralsnog moet ik concluderen, dat het college op onzorgvuldige en harteloze wijze met de belangen van het personeel der gemeente omspringt. Indien er niet spoedig op alle vragen een antwoord komt, waaruit blijkt dat het college be reid is het aangevochten beleid in een goede richting om te buigen, zal ik moe ten overwegen mijn lidmaatschap van be paalde adviserende commissies te beëindi gen”. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Vrijdag in de namiddag werd in het viadukt van de oostelijke afvoerweg van de Velser tunnel een grote ravage aangericht door een truck met oplader, waar zich een graafwerktuig op bevond. Hiermee werd het dak van het viadukt geraakt, waardoor grote gaten ontstonden. Even verder vernielde de truck nog veertig meter vangrail en een lichtmast. De chauffeur die enorme hoeveelheden puin had achtergelaten- was zonder zich bekend te maken doorgereden. Andere automobiliatien hadden echter zijn kente- kennummer opgenomen, zodat de chauf feur later in Haarlem kon worden achter haald. Hier zou de verpleeginrichting voor 120 demente bejaarden komen. Het terrein bleek te klein te zijn en de Stichting bestudeert nu een aanbod van de gemeente om elders een stuk grond (reeds in optie) te bebouwen. (Van een onzer verslaggevers) I SANTPOORT. —Een inwoner Santpoort ontdekte bij thuiskomst technisch^ dienst van het bedrijf in Vel sen-Noord vertelde op welke wijze de heer Van der Bijl zich verdienstelijk had gemaakt. Hij had voorgesteld het dagelijks opne men van veertig watermeters (dat twee uren per dag vergt) te laten vervallen, omdat het toch, door het ingewikkelde leidingsysteem (een gevolg van de vele wijzigingen in de loop der jaren) en de diverse omschakelmogelijkheden, niet mo gelijk was een juiste verbruiksverdeling via de watermeters te verkrijgen. Hier voor in de plaats eens per maand, alleen de hoofdmeters opnemen en een procen tuele verdeling van het waterverbruik toepassen. In zijn toespraak tot de inzender me moreerde de heer Geelen dat er over dit idee nogal wat te doen is geweest. Het uiteindelijke resultaat is echter geweest dat men het, behoudens enkele kleine wijzigingen, conform het voorstel heeft uitgevoerd. Hij sprak zijn bewondering uit voor de vasthoudendheid van de heer Van der Bijl en de wijze waarop deze zijn idee in de lange en moeilijke behandelingspe- riode heeft verdedigd. In zijn antwoord zei de heer Van der Bijl verheugd te zijn met de afloop en de toegekende beloning, waarvoor hij zich een blijvend iets wil aanschaffen. De verdaging van de beslissing houdt ve-band met de gerezen moeilijkheden omtrent de realisering van het verpleegte huis Het door de gemeente Heemskerk gereserveerde terrein aan de Floris van Alkemadestraat bleek te klein te zijn om de bijbehorende ziekenzaal te kunnen bouwen. Heemskerk heeft de Stichting Het Baken, dat de inrichting wil bouwen, nu een stuk grond (reeds in optie) elders in de gemeente aangeboden. Of dit aanbod zal worden geaccepteerd is niet bekend. De Stichting bestudeert het gemeentelijk aanbod nog. De nieuwe plek is nabij het te situeren nieuwe St. Jozefziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De fractievoorzitter van de P.v.d.A. in de gemeenteraad de heer F. R. W. Kaebisch heeft in een schrijven aan het college van burgemees ter en wethouders blijk gegeven van zijn ongerustheid over de gang van zaken bij de voorgenomen' fusie van het Beverwijk- se Gasbedrijf met dat van Velsen. Hij schrijft hierover: „Is mijn indruk juist, dat het personeel de mededelingen over de aanstaande fusie en de gevolgen daarvan uit de pers heeft moeten vernemen en dat het college dus verzuimd heeft het gehele personeel van het Gasbedrijf op behoorlijke wijze in te lichten, alvorens mededelingen naar bui ten te verstrekken? Is eveneens mijn indruk juist, dat het college geheel is voorbijgegaan aan de fusie-code, die door de S.E.R. is vastge steld en sinds 19 juni 1970 van kracht is? (Toelichting: Deze fusie-code houdt on der andere in, dat de besturen van bedrij ven die een fusie willen aangaan, nadat de oriënterende gesprekken tot de ver wachting hebben geleid dat overeenstem ming kan worden bereikt, de vakorganisa ties daarvan in kennis stellen. Deze vakorganisaties moeten worden in gelicht over de motieven voor de fusie en de economische en sociale gevolgen, als mede over de maatregelen die eventuele nadelige gevolgen voor de werknemers kunnen wegnemen. Tevens behoort met de vakorganisaties te worden besproken op welk tijdstip en op welke wijze de personeelsvertegen woordiging in dit geval de medezeg genschapscommissie van het Gasbedrijf en de commissie voor het georganiseerd overleg in ambtenarenzaken en het gehele personeel op de hoogte gesteld worden. Dit alles dient vanzelfsprekend vooraf te gaan aan het tijdstip waarop publiekelijk mededelingen verstrekt wor den over de op handen zijnde fusie) Waarom heeft het college nagelaten, de gemeenteraad in kennis te stellen van het feit dat na verkennende gesprekken in de Werktekeningen, achter een serie van zes bungayows aan de Jan van Kuikweg wor den gebouwd. Het rijk had geen bezwaar tegen de situering op zich, maar maakte de opmerking, dat bij een dergelijk soort verpleeginrichting een ziekenzaal wel wenselijk is. De nieuwe, door de Stichting Hei Baken in de oorspronkelijke tekening nier meegenomen, ziekenzaal, nam echter zoveel ruimte in, dat de situering aan de Floris van Alkemadestraat in gevaar kwam. eD gemeente dacht er toen, in een poging het gebouw voor Heemskerk te behouden, maar aan de geplande bouw van zes bungalows te schrappen en de vrijgekomen grond door de Stichting te laten gebruiken. Ook daarna bleek de bouwgrond niet over de nodige hoeveel heid vierkante meters te beschikken om er zonder problemen de inrichting neer te kunnen zetten. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Uitsluitend materiële scha de was het resultaat van een drietal botsingen dat zondag plaatsvond. Om kwart voor elf ’s ochtends werd een 30- jarige inwoner van Noord-Sleen op de T- spiitsing van de oostelijke afvoerweg rijksweg 9 aangreden door en 34-jarige Rotterdammer. De laatste verklaarde voor de spltising gestopt te hebben. Toen hij geen verkeer zag was hij vervolgens de weg opgereden en kwam in aanraking met eerstgenoemde. Diens auto werd aana de voorzijde vernield terwijl de wagen van de Rotterdammer aan de achterzijde zwaar werd beschadigd. in de Gottwaldfabrieken in het Tsjechoslowaakse Ostrava in op dracht van „De Schelde” in Vlis- singen. Het is de grootste stoomhou der welke ooit in Tsjecho-Slowakije is geconstrueerd. van van vakantie dat in zijn villa was ingebroken. Men was hiervoor via een dakvenster bin nengedrongen, waarna nog een houten deur werd geforceerd. Vermist werden onder meer twee bontmantels, ter waarde van 3750; een geluidsinstallatie ter waarde van 2000 en een fototoestel. BEVERWIJK. Zaterdagavond is brand uitgebroken in de reparatiewerk- plaats van de firma Rezel aan de Bree- straat. Het bedrijf, dat zich bezighoudt met het herstellen van juke-boxen en flipper- automaten, leed een schade van ruim 25.000. De politie vermoedt, dat de brand is ontstaan, toen een inbreker in de werk plaats lucifers gebruikte om de duisternis te verdrijven bij zijn inbraakpoging. Hier bij moet een afsluitgordijn in brand zijn gevlogen. De brand werd ontdekt door enkele bezoekers van de nabij gelegen Mascotte- bar. De brandweer wist het vuur snel met twee stralen te doven, maar kon toch niet verhinderen, dat een juke-box, een flip- perautomaat en wat onderdelen werden verwoest.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5