Drs. D. J. van Dijk verlaat per Produktschap Vis 1 augustus Elektrisch scherm bij Afsluitdijk t HOE DE DUIVEN VLOGEN aangereden COCO EN KUHN IN HERVORMDE KERK Duitse dief in Heemskerk aangehouden Bejaarde lag dag dood in woning Onderzoek naar ontsnapte paling uit Ijsselmeer Kind door auto bekwaam leider visserijbedrijf IN DE VISHAL Aanvoer aardbeien nu ten einde Vissen stierven Vrijdagavond 4 augustus AUTODIEVEN BETRAPT Havenberichten Waterpoloërs wonnen van I Vier decennia door gebrek aan zuurstof Beroepsinbreker in Bloemend aal op heterdaad betrapt (Van onze stadsredactie) Hongaren DINSDAG 25 JULI 1972 IJMUIDER COURANT Bedrijfschap OH en vitamine C Produktschap Oeco en Fao (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) Bedrijfschap de (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) lat. 50- iat. er- HJ. er- JULIAN B. COCO MAGDALENA KVHN (Van een onzer verslaggeefsters) werkzaam het aan (Van een onzer verslaggevers) de de A AFiZVVVVVVAA/WVWVVVUVVWVVVVVVWWVVVVVVVVVVlAAn rk- -21 De en IJMUIDEN. Drs. D. J. van Djjk zal donderdag in Rijswijk als voorzitter van het Produktschap voor vis en visproduk- ten voor de laatste keer een openbare vergadering van het bestuur leiden. Hij is vorige week woensdag 65 jaar geworden en zal op 1 augustus zijn functie neerleg gen. BEVERWIJK. Op de hoek van de Baanstraat en de Markt is een 9-jarig jongetje door een passerende automobilist aangereden. Met een hersenschudding is het kind naar het Rode Kruisziekenhuis overgebracht. HEEMSKERK. Een 27-jarige toerist uit Gevelberg is maandag door de ge meentepolitie in een pension aangehouden. Dit gebeurde op verzoek van de Duitse justitie, die nog een appeltje met de man te schillen had terzake van diefstal van een kostbare fotocamera ter waarde van zesduizend mark. jen 46 H. een en sia St. 'en fi- am me rij is, :en :a- en is- in- ;en de ■n: 25, >5- 00, 55, us IOS 65, ie- 56, v- 53, >ol 58, 19, 50. en BLOEMENDAAL. Een 49-jarige be roepsinbreker heeft tegenover de Bloe- mendaalse politie bekend de afgelopen tijd inbraken te hebben gepleegd in Bloe- mendaal, Wassenaar, Blaricum, Amers foort, Bilthoven en Soest. De man. die sinds eind mei verdwenen was uit de Rekkense inrichtingen, waar hij met tbr verbleef, werd in het weekeinde op heter daad betrapt bij een inbraak in een wo ning aan de Hoge Duin en Daalseweg. deze geroofde vaartuigen zo snel mogelijk weer naar huis te halen. Dat was geen eenvoudige zaak: allereerst moest men weten welke vaartuigen geroofd waren en dan waar zij zich bevonden. Een bijzon der belangrijk man was Arie van der Veen in IJmuiden: Arie had nauwkeurig aantekening gehouden van alles wat maar van belang kon zijn: van elk vaartuig waren alle bijzonderheden in z’n geheu gen bewaard gebleven. „Van der Veer is van onschatbare waarde gebleken,” aldus de heer Van Dijk. De bewoners waren met vakantie maar toen de buren een ruit hoorden rihkelen belden zij meteen de politie. Deze trof de man voorover gebogtvi in een kast aan, terwijl hij bezig was een aantal sieraden te pakken. In zijn zakken werden een tiental sieraden aangetroffen. De man bekende de afgelopen dagen ook aan de Zandvoorterweg te hebben ingebroken maar daar is niets vermist. De man is gisteren door de politie van Soest opgehaald en zal voorgeleid worden voor de Utrechtse officier van justitie. Olympische Spelen. CASTRICUM. In de nacht van zon dag op maandag heeft een kampwacht van het kampeerterrein in Hekkum twee jonge Amsterdammers van respectievelijk 17 en 18 jaar op heterdaad betrapt bij een poging een geparkeerde auto open te bre ken. Het is bij een poging gebleven. De politie heeft de twee knapen onder haar hoede genomen. Kaarten voor de avond zijn verkrijg baar bij de VW-Heemskerk (reisbureau Orion aan de Deutzstraat) en op de avond zelf bij de entree. De toegangsprijs is laag gehouden, mede mogelijk geworden dank zij de belangeloze medewerking van het college van kerkvoogden van de hervorm de gemeente en dank zij de stimulerings- subsidie van de Tour-ln-commissie 1972. De voorbereidingen hebben anderhalf jaar geduurd. Het principe dat wordt toegepast is niet nieuw, maar TVO slaag de erin door eigne vindingen een belang rijke stroombesparing te verkrijgen. De proef, die men maandag denkt te nemen is afhankelijk van de waterstand in het Usselmeer. Als Rijkswaterstaat waarmee het RIVO ook in deze goed samenwerkt door de vele regens van de laatste dagen gedwongen zal zijn fors te spuien om een verantwoorde water stand in het IJss<^neer te behouden, dan zal men met het experiment nog even moe ten wachten. Een te krachtig spuien zou namelijk het kostbare apparaat voor de proefneming ernstig kunnen beschadigen of zelfs vernietigen. Bij eerder genomen proeven zijn wel opmerkelijk veel ontsnappende snoekbaar zen gevangen, geen paling, maar voor de laatste leek het toen niet de juiste periode voor de vlucht naar zee. In zijn werkkamer aan de Wasse- naarse Weg 20, Den Haag: Drs. D. J. van Dijk, voorzitter van het Pro duktschap voor Vis en Visprodukten. waarbij zeventien landen zijn aangesloten, zal de heer Van Dijk ook deze functie neerleggen, evenals zijn lidmaatschap van het speciale adviescollege van de afdeling Industriële visserij van de FAO en zijn adviseurschap bij de commissie voor de Warenwet. De toekomst voor de Nederlandse visserij ziet de heer Van Dijk zeker niet somber in. Nederland exporteerde vorig jaar 198.234 ton vis voor een waarde van 408 miljoen gulden en importeerde 78.246 ton voor een waarde van 171 miljoen gulden. De problematiek in het visserijbedrijf is bepaald niet gering, maar niet zodanig om eraan ten gronde te gaan. Veel moeilijk heden zijn opgelost, maar beslist niet alle; ze zullen zich altijd blijven voordoen. Het naderend afscheid, na ruim vier decennia een leidende rol in dit bedrijf te hebben vervuld, doet de heer Van Dijk wat, zo geeft hij volmondig toe, al ziet hij toch wel erg verlangend uit naar straks „te kunnen doen w^ar ik zin in heb” en dit is dan: studeren en golf spelen. Hij is officier in de Orde van Oranje- Nassau, al vele jaren. De muziekuitvoering in de hervormde kerk wordt georganiseerd door de ge meenschapsraad en staat in het teken van de Toer-In 1972. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Als de weersomstandig heden niet tegenwerken zal volgende week maandag een onderzoek beginnen teneinde te kunnen vaststellen of inder daad in belangrijke mate paling ontsnapt uit het IJsselmeer. DIEREN. Het Nederlandse waterpo- lozevental heeft maandagavond in Dieren met 7-3 (3-1, 2-1, 1-0, 1-1) gewonnen van het Hongaarse juniorenteam, winnaar van het achtlandentoernooi in Gouda. Voor Nederland scoorden maandagavond Wou- da (3x), Hoogveld (2x), Bras en Schmidt. Coach Harry Vriend toonde zich zeer tevreden over het optreden van zijn team in deze eerste oefenwedstrijd voor de een plaatsvervanger. De bestuursvergade ringen worden bij gewoond door ambtena ren van de ministeries van Landbouw en Visserij, Economische Zaken en Sociale Zaken; zij zijn waarnemers, die voor- en toelichting geven inzake aangelegenheden die hun ministerie betreffen en zij hebben uiteraard geen stemrecht. In de Nederlandse visserij kent men sinds kort (twee) produktenorganisaties. Het is zeker niet zo dat deze privaatrech telijke lichamen de taak van de publiek rechtelijke bedrijfsorganisaties hebben overgenomen. Opzet en onderliggende ge dachte zijn verschillend, ook al zijn er hief en daar trekken in de systemen te vinden die op het oog een zekere gelijk vormigheid vertonen. Drs. Van Dijk is van mening, dat het Produktschap voor vis en visprodukten blijft; niemand heeft het plan het schap op te heffen. Na zijn aftreden zal drs. Van Dijk (tijdelijk) worden opgevolgd door vice-voorzitter B. A. de Jonge. HAARLEM Zuurstofgebrek heeft gisteren sterfte onder honderden vissen in de Haarlemse wateren veroorzaakt. Bij de politie kwamen meldingen binnen van amechtig naar adem happende vissen in onder meer het Spaarne, de Crayenester- singel, de Amsterdamse vaart, de Ameri- kavaart. In de vijver van het Noorder Sportpark dreef een honderdtal karpers. Vanmorgen ging een visser van de ge- meentereiniging in het Spaarne aan de slag om de dode vissen op te halen. Hun aantal bleek toen zo geslonken te zijn, dat het de moeite van het uit het water halen nauwelijks nog waard was. Het Bedrijfschap visserijprodukten werd in ’57 Produktschap voor vis en visprodukten. Drs. Van Dijk was de eerste voorzitter van dit schap; een andere voor zitter is er nooit geweest, want na zijn eerste periode is voorzitter Van Dijk ze ven maal als zodanig herbenoemd. Benoeming tot voorzitter van het Pro duktschap voor vis en visprodukten ge schiedt bij Koninklijk Besluit, nadat de Sociaal Economische Raad en diverse or ganisaties hiervoer zijn gehoord. Het schap telt veertien vertegenwoordi gers van werkgevers en veertien verte genwoordigers van werknemers, met elk BEVERWIJK. Het slechte weer van de afgelopen dagen heeft er toe bijgedra gen, dat het nu zeer snel is afgelopen met de aardbeien. De aanvoer wordt met de dag kleiner en woensdag 26 juli is dan ook de laatste aardbeienveiling. De prijzen lagen in verhouding met vrijdag iets ho ger. Voor de eerste kwaliteit werd 600 cent betaald, terwijl de tweede kwaliteit beneden de 400 cent per kistje bleef. HAARLEM. De 95-jarige B. Schotvanger is gistermiddag door buurvrouw dood in zijn woning aan de Emmakade gevonden. De man die vermoe delijk aan een hartverlamming is overle den, heeft één dag dood in zijn woning gelegen voor dat hij werd gevonden. HEEMSKERK Gitarist Julian B. Co co en fluitiste Magdalena Kuhn komen vrijdagavond 4 augustus naar de her vormde kerk aan het Nielenplein, waar het tweetal een programma kamermuziek presenteert. Zij vormen beide sinds 1964 een duo. Uniek vanwege de combinatie fluit en gitaar, maar ook vanwege de bijzondere talenten van beide musici. Regelmatig treedt zij op in kamermuziek concerten voor radio en televisie. Het programma in Heemskerk biedt in klein bestek een samenvatting van drie eeuwen muziek, te beginnen bij Jean Loeillet om via Diabellia en Jelinek te eindigen met de favoriete muziek van Coco, de Zuid- Amerikaanse dans. op de duiven uit Bergerac. Terwijl dit verslag gemaakt wordt valt de regen met stromen. De uitslag was als volgt: F. Piers 1, 6 en 8, A. J. Koster 2, 3, 12, 18, 19, 31 en 32, Hoekstra en Zn. 4, 17, 23, 27 en 32, M. Rutte 5, 16 en 26, Middelkoop-Huygens 7, a. j. waal 9 en 3, K. Metzelaar 10, 22, 24 en 28, P. v. Dongen 11, 14 en 20,A.J. Busman 13, 15, 21 en 29, A. Voetman 25. Van de Postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken” in Santpoort namen 323 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain over een afstand van 229 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10.45 uur. Een duif van S. Schenk bereikte als eerste het hok om 13.43 uur; de laatste prijsduif om 14.05 uur. De uitslag was als volgt: S. Schenk (1- 45-60), J. v. Bakel (2-5-10-18-53), E. Gor ter (3-6-7-11-22-38-50-51), Jac Kuitwaard (4-16-28-30), J. v. Kooten (8-29-49), W. Dekkers (9-23-25-37-42-58), Joon-Zn (12- 47-55-59-62), J. de Jonge (13-19-24-39), C. Kortshouwer (14), C. v. Duijn (15), C. Koks (17-21-26), A. Tabernal (20-32-44-52- 57), P. Rozemeijer (27-46), C. Schippers (31), H. Kimman (33-35-65), P. Heeremans (34), J. Duijn (36-41-43-63-64), C. Pierik (40-54-56-61), Comb. Tegra (48). Maandag aangekomen in IJmuiden: Louis Delmas, Owendo; Holland, Ter schelling; Alma Flora, Avonmouth; Re gents Park, Ellesmere Port; Basalt, Flix- borough; Nassauborg, Hamina; Humber- gate, Felixtowe; Margrethe Sandved, San- tantioco; Grieg, Husum; Walenburgh, Gaevle; Michaela, Rotterdam; Balticborg, Wessem; Auriga, Rauma; Volente, Rotter dam; Mercur, Rotterdam;. Maandag vertrokken van IJmuiden: St. Monika. Kopenhagen; Asperity, Gunness; Bernd Wesch 2, Noordzee F/O; Albert V. Felixstowe; Chantenay, Basse Indre; Othonia, Aalborg; Bridge Man, Londen; Hondsbosch, Londen; Berbij, Rotterdam; Sofya Perevskaja, Archangel; Margeretha Sandved Stavanger; Nordkyn, Flixbo- rough; Karin Winkler, Flixborough; Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Me teoor, Bremerhaven; Berliner Tor, Cont. Plat; Sir Johnston Wright .Londen; Am berley Terneuzen, ZaanstToom, Felixtowe. IJmuider Concourscommissie. Kampi oenschap Midfond: 1 J. Koorn (IJS), 2 S. Voet en Zn (IJS), 3 Comb. Tabo (SNW), 4 E. M. Gorter (SNW) 5 C. Zwanenburg en Zn (IJS), 6 J. Dekker (IJB), 7 Joh. Swart (IJB), 8 J. Kaldenbach (IJB), 9 P. Schot vanger (IJS), 10 H .Bruynes (IJB). Van de Postduivenhoudersvereniging „GV Oranje Nassau” in IJmuiden namen 83 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Homu af over een afstand van plm. 223 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10.45 uur. Een duif van J. Sikkelerus bereikte als eerste het hok om 13.52.2 uur; de laatste prijsduif om 14.5-32 uur. Op 17 april 1941 genoot de heer Van Dijk de eer door de Duitse bezetter te worden ingesloten in het „Oranje Hotel” in Scheveningen, in gezelschap van de heer J. P. Vrolijk, die afdelingschef van de sector garnalen van de Visserij Centra Ie was. Bijna zeven maanden bleef hij logé van het O.H. Begin 1942 was hij afdelingschef van het Rijksburcau voor voedselvoorziening in oorlogstijd, voor de afwikkeling van com merciële aangelegenheden en industriële kwesties. Met betrekking tot de produktie in Nederland van de voor de volksgezond heid zo belangrijke vitamine C heeft de heer Van Dijk een belangrijke rol ge speeld. De visserij werd geenszins vergeten. Ge durende de oorlog ontwierp drs. Van Dijk een uitvoerig plan voor de Nederlandse visserij als eenmaal de gehate bezetter zou zijn verdwenen. Zijn plan werd voor gelegd aan en goedgekeurd door de toen malige directeur-generaal voor de Voed selvoorziening dr. ir. F. L. Louwers. Een probleem vormde het feit, dat er na de bevrijding nauwelijs schepen aanwezig waren; de vaartuigen die er waren verkeerden in slechte conditie. De aanvoer van vis werd verzorgd door sche pen die in de mei-dagen van 1940 naar Engeland waren uitgeweken. Van de eigen vloot was bitter weinig overgebleven. Een ander probleem was, hoe de sche pen die door de Duitsers waren wegge voerd terug te krijgen. Er werd een speciaal team gevormd om Het officiële afscheid is vrijdag 15 sep tember; in kasteel Oud-Wassenaar wordt de heer Van Dijk een afscheidsreceptie door het bedrijfsleven aangeboden. De heer Van Dijk heeeft ruim veertig jaar het Nederlandse visserijbedrijf geleid en dit heeft hij met uitzonderlijke be kwaamheid gedaan; zowel in eigen land als internationaal is hij erkend als een deskundige van groot gezag, wiens visie en adviezen in EEG-kringen grote waar dering genieten. Na zijn studie aan de Economische Hogeschool werkte de in Rotterdam gebo ren heer Van Dijk korte tijd op de Kamer van Koophandel in Delft. Op 1 maart 1932 maakte hij voor het eerst kennis met het visserijbedrijf. Op die datum namelijk werd hij benoemd tot assistent van de directie van het Staatsvissershavenbedrijf in IJmuiden; directeur van het SVHB- IJmuiden was toen de heer C. Oud. Zijn periode in IJmuiden duurde tot medio 1936; hij aanvaardde daarna een benoeming tot secretaris van de Visserij Centrale, tevens in vaste dienst verbonden aan het ministerie van Landbouw en Vis serij. Nog geen vijf jaar later werd drs. Van Dijk directeur van de Visserij Cen trale; gelijktijdig kwam zijn aanstelling tot chef van de afdeling Visserijen van het ministerie van Landbouw en Visserij af. Na vijftien jaar voorzitter te zijn ge weest van de commissie visserijen van de Organisatie voor economische samenwer king en ontwikkeling (OECO) in Parijs, Jaren geleden bestond dit vermoeden al en naar aanleidng van vragen in de Tweede Kamer zegde de minister van Landbouw en Visserij toe dat een onder zoek zou worden ingesteld. Het Rijksinsti- tuut voor Visserij Onderzoek kreeg er overeenkomstig opdracht toe. Dr. C. van Deelder van het RIVO heeft een sterk vermoeden dat inderdaad belang rijke hoeveelheden paling uit het IJssel meer ontsnappen. Hij wordt hierin ge sterkt door de palingvangsten onder de kust van Nederland. In samenwerking met het Technisch Visserij Onderzoek werd een elektrisch scherm ontworpen dat twee van de vijftien spuikokers gaat blokkeren. Met behulp van een vaartuig wordt bij Den Oever aan de IJsseimeerzij- de het elektrisch geladen scherm ge plaatst, waarin de ontsnappende paling wordt opgevangen. De uitslag was als volgt: J. Sikkelerus 1, 5, 8, 10, 12, F. Bruisschaart 2, 3, 4, 7, J. Jansen 6, 14, A. de Waard 9 15, J. v. Loon 11 ,17, H. de Weers 13, C. Groen 16. Van de Postduivenhoudersvereniging „IJmuiden” in IJmuiden namen dit week einde 163 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Homu af over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10.45 uur .Een duif van F. Piers bereikte a Is eerste het hok om 13.45.24 uur; de laatste prijsduif om 14.00.54 uur. Een snelle vlucht voor de gehele vere- Een snelle vlucht voor de gehele vere niging met A J stoK.KeArto. VGBK niging met A. J. Koster als topscore 7 stuks. De rest draait er goed bij. 14.00.54 is het feest gevierd. En nu maar wachten In de na-oorlogse periode, tot maart 1947, was drs. Van Dijk directeur van het Bedrijfschap voor visserijprodukten, te vens chef van afdeling Visserij van het ministerie van Landbouw en Visserij en Voeselvoorziening. Hij maakte deel uit van de Nederlandse delegatie naar Quebec (Canada) in 1945 waar de Food and Agriculture Organizati on (FAO) werd opgericht. Zeer vele andere internationale confe renties waaraan hij heeft deelgenomen zijn daarna gevolgd. Zoals de Overbevis- singsconferentie in Londen (1946), waarop voor het eerst en wel door de Nederlandse delegatie werd gepleit een maximum vast te stellen voor de hoeveelheid vis die per jaar uit de Noordzee zou mogen worden weggevist. De Nederlandse voorstellen werden he laas verworpen.^ Op de internationele Walvisconferentie in Washington zorgde drs. Van Dijk voor een opzienbarend incident. Noorwegen, vooraanstaande mogendheid in de walvisjacht, kende een speciale wet die Noren verbood deel uit te maken van de bemanning op niet-Noorse walvisvaar ders en -jagers. Met een dergelijke wet beoogden de Noren de Nederlandse walvisjacht geen kans te geven van de grond te komen. Aan het einde der besprekingen wees het Nederlandse delegatielid Van Dijk er op, dat men de erkenning van wat Noor wegen als goed recht beschouwde iets had aangenomen dat in feite ingaat tegen de fundamentele rechten van de mens. Spre ker Van Dijk verzocht deze opmerking van hem te doen opnemen in de notulen. Vooral onder de aanwezige Russen brak grote hilariteit los. Van alle kanten moest men de Nederlander gelijk geven, maar zijn (rake) opmerking staat nergens in de notulen. Medio ’47 is drs. Van Dijk opgehouden met zijn werkzaamheden voor de afdeling Visserijen en in de volgende tien jaren leidde hij uitsluitend het Bedrijfschap voor visserijprodukten, als directeur. De politie is de Duitser op het spoor gekomen door een routine-contröle, waar bij bleek dat de man de camera in Amsterdam beleend had. Hij weet wat musiceren en muziek is.” Magdalena Kuhn is een musicienne met internationale ervaring, onder andere in Bern en Parijs. Op het ogenblik is zij Conservatorium in Arnhem als lerares voor het hoofdvak dwarsfluit en sinds 1966 speelt zij als eerste fluitiste in dienst van de NOS. (Van een onzer verslaggevers) Julian Coco is van beiden ongetwijfeld het meest bekend. Hij is Antilliaan van geboorte en maakt sinds 1959 als contra bassist deel uit van het Utrechts Sympho- nieorkest. Als gitarist treedt hij regelma tig op voor radio en televisie. Hij was de eerste in Nederland, die het gitaarsolisten- diploma behaalde. Tot zijn leerlingen heeft o.a. prinses Christina behoord. Bram Hijmans, directeur van de Heemskerkse muziekschool, die Coco van meer nabij kent, zegt van hem: „Coco is meer dan een musicus, hij is een op en top muzi kant, iemand die het in de vingers heeft. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger” in IJmuiden namen 428 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Homu af’ over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven ge schiedde om 10.45 uur. Een duif van F. de Boer bereikte als eerste het hok om 13.44.46 uur; de laatste prijsduif om 14.01.46 uur. Mooie, voorspoedige vlucht, met weinig of geen verliezen. Goede pres taties van F. de Boer, S. Voet en Zn (meer dan 50 pet prijs), H. Boddeke, F. Daalhuizen-Plug en C. M. Koks Jr. De uitslag was als volgt: F. de Boer 1, 10, 28, 31, 67, 80, 81, S. Voet en Zn. 2,4, 11, 15, 17, 30, 32, 36, 47, 52, 53, 75, 82, H. Boddeke 3, 14, 21, 40, 48, 54, 61, A. v.d. Zee 5, F. Daalhuizen-Plug 6, 7, 13, 18, 23, 26, 44, 46, 66, 86, A. Warnaar 8 ,22, 27, 55, C. M. Koks Jr. 9, 16, 35, 49, 50, 64, 78, 79, a. koerts 12, 6,9 Gebr. Boender 19, 25, 72, M. Hensen 20, 62, 74, 77, F. Booy 24, 37, 60, 71, N. Donkelman 29, P. Schotvan er 33, 38, 39, 84, W. A. Rolvink 34, B. Visser 41, 63, J .Koorn 42, 58, A. .J Ham 43,Chr. Prins 45, 51, C. Zwanenburg en Zn 56, 68, 73, F. Reker 57 ,65, Joh. Broek 59, 73 ,F. Reker 57, 65, Joh. Broek 59, H. J. Broek 70, 83, K. Klepper 76, J. Minneboo 85. IJMUIDEN. De aanvoer in IJmuiden bestond maandag uit: 928 kisten en 464 premiekisten schelvis; 493 kisten en 639 premiekisten wijting; 1573 kisten kabel jauw; 537 kisten koolvis; 8 kisten en 162 premiekisten makreel; 1283 kisten schol; 93 kisten schar; 105 kisten tarbot 27 kisten varia; 373 stijve kabeljauwen; 20.650 kg tong. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 7,86; tarbot 8,99-8,65; gr. tong 8.00- 7,68; grm. tong 7,86-7,78; kim tong 7,10- 6,78 tong 8,69-7.73; tong II 8,71-f,85. Per 50 kilogram: schelvis 1 65-56; schelvis 2 60-50; schelvis 3 50-24; schelvis 4 46-24; wijting I 46-23; wijting II 46-15, 50; schar 20-6; kabeljauw I 77-65; kabel jauw 2 115-64; kabeljauw 3 70-60; kabel jauw 4 59-54; kabeljauw 5 41-32; schol I 80-42; schol 2 74-43; schol 3 71-42’ scholt 4 56-34; koolvis 2 36-koolvis 3 37-39; koo’vis 4 56-34: tarbot 364-156; griet 149- 110 tongschar 93-28; makreel 44-19,50 hak» 110; haai 70-31; rode poon 37. Besommingen: HD 107 16.700, EH 7 ƒ5.600, VL 1 1.330,VL 112 ƒ3.180, WR 25 9.500, WR 32 10.300 WR 45 8.200, WR 50 f 9.800. IJM 11 11.100, IJM 18 f 13.600, IJM 4 ƒ6.100, SCH 117 14.200, KW 3 ƒ14.300, KW 32 ƒ2.500, KW 34 11.200, KW 51 10.500 KW 52 f6.460. KW 55 ƒ12 890, KW 66 19.200, KW 80 f3890, KW 113 ƒ13.100, KW 130 ƒ7.200, KW 144 ƒ4.100, KW 149 19.000, KW 150 10.200, KW 152 18.900. KW 195 15.200, KW 205 ƒ12 200, KW 205 12.200, KW 214 ƒ11.80, KW 215 f 12.200, KW 218 11.500, KW 221 ƒ8.100, KW 226 ƒ4.800, KW 110 ƒ6.580. KW 127 5.200, KW 174 11.800, KW 189 12.300, KW 190 ƒ6.100. KW 194 ƒ13.100, KW 209 7.900, KW 213 5.400. SCHEVENINGEN. Dinsdagmorgen we>den in Scheveningen twintig kisten viaria en 400 kilogram tong aangevoerd. DEN HELDER. In de week van 17 tot en met 22 juli was het weer voor de visserij bijzonder mooi en konden de klei nere vaartuigen onder de kust elke dag vissen. Ondanks de schrale visserij werd nog een redelijke besomming gemaakt, daar de prijzen voor de vis goed waren. De grotere vaartuigen gingen reeds maandag morgen vroeg ter visserij, daar de vis gronden voor deze vaartuigen ver van huis lagen en de meeste vaartuigen, op een enkele na, keerden vrijdag of zaterdag weer terug in de thuishaven. De prijzen van de tong waren vrij stabiel ondanks de warmte en de geringe aanvoer in de voorweek. In het begin van de week werd er óver het algemeen genomen weinig schol aangevoerd en deze brachten dan ook een goede prijs op. De hoogste aan voerder bracht 2923 kg tong aan en 3848 kg bijvis mee voor een besomming van ruim negenentwintig duizend gulden. Zo kon, ondanks de matige aanvoer in de voorweek en de aanvoer welke ook in de laaste dagen van deze week tegenviel, nog een redelijke omzt gemaakt worden. Van 17 juli tot en met 22 juli hebben 97 kotters in Den Helde: aangevoerd 191 598 kilogram vis voor een waarde van 500.930,47. L'

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5