Hks „De Hoop” ongeschikt helikopterdiensten voor 1 wit CIT Beslissing afsluiting Breestraat uitgesteld tot na terugkomst van burgemeester Bruins ma AsterdQ Paprika's met gratis recept 3,k 98 Ë9 (Beloofd blijft, beloofd bij simo Praixtien Tomaten ketchup per flakon van ij/ nü Ë6 I HOE DE DUIVEN VLOGEN en nog voordelig ook! Tofélwijn „Marquiller” rood of wit hele liter van ^9# nü Halve /kip© 500 gram van nü Complete barbecue en nog voordelig ook! Haasfilet 250 gram Kogelbiefstak Thee© 2S ct goedkoper Theezakjes Adinda S0 ct goedkoper Sauzen Ei gevaar Havenberichten Faillissementen Vetira Zaandam Verbouwing brengt stabiliteit in Vakantiespelen voor kinderen 100 vaste prijzen en vlijmscherpe aanbiedingen Hersenschudding voor joyrijder wordt Belgisch SLUITINGSTERMIJN Beloofd blijft beloofd WOENSDAG 26 JULI 1972 HO 4 en met gratis forse zak houtskool too gram Chips O 99 75 98 ca. .Aanbiedingen geldig t/m woensdag 2 augustus 39. In Beverwijk Heemskerk 1.35 85 LUIDSPREKERS krat a 12 flessen (0,3 liter) excl. statiegeld van nü 365 37 79 75 Opgaven moeten uiter lijk binnen zijn voor plaatsing op MAANDAG vrijdag 16 uur DINSDAG vrijdag 16 uur WOENSDAG maandag 16 uur DONDERDAG dinsdag 16 uur VRIJDAG woensdag 16 uur ZATERDAG donderdag 16 uur C* Aan dit kwaliteitssymbool herkent u onze eigen merken. I Een greep uit de ioo vaste prijzen Korting koffie barbecue-, schaschlik-of poestasaus per flakon van j4jtf nü 120-gramsbhk In vele filialen geldig t/m 29 juli ■■^Import ERNSTIG GEWOND Jongetje viel uit zitje van bromfiets In de Supermarkten Up Cl 2literflessen van j^nü 1.29 Raak Sinas iv»-iiterfies vanj49*nü 1.29 naturel of paprika met gratis dipsaus per zak Damesverband C* 2 pakken vanjutfnü 1.2$ In alle Supermarkten t/m 29 juli elk 2e pakje of doosje elk 2e pak a 40 stuks Volvette Goudse Licht belegen kaas '/t kilo van^ef nü 2.98 Huishoudjam O keuze uit: bosbessen, kersen, frambozen/ bessen en aardbeien per pot^rnü 85 Ontbijtspek IOO gram 85 ^3 Korting koine o dubbelpaksoo gram 3.1» Koffiefilters nr. 2 80 stuks in doos 1.00 Koffiemelk C* zonder suiker blikje a 170 gram Cola Cl hele liter OntbijtkoekChso gram - -In de diepvries— 2 Loempia’s 4 Kroketten Snijworst Slasaus Cl3/41itervanJ^aü 1,29 Del Monte peren o op sap Vt-blik van nü 9© Dessertijs hele liter l?9 SJJ^JWln de Supermarkten—— Magere, Vruchtenyoghurt keuze uit: mandarijn, rum/rozijn, ananas en aardbeien 4 bekers van nü 1.00 Papieren zakdoekjes 6 pakjes 10 stuks ToiletreinigerCl strooibus Brandspiritus C> hele liter in schenkflakon 1.25 Soep C* kippe,tomaten, groente of erwten vanjynü «9 champignon of ossestaart^rnü 89 Braad-en grillkruiden flakon 4 40 gram I.25 85 "^9^1 '•■«psL iWl In vele filialen geldig ---« ftVI de Maasstraat: aan (Van een onzer verslaggevers) speelobjecten (Van een onzer verslaggevers) J Fred Suring Aar 72; Riebeek 34. ioo gram k. y. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft in staat van faillissement ver klaard: 1 GRAP PER SECONDE IN DE GETEKENDE KLEURENFILM van RENEGOSCINNY ALBERT UDERZO 1 1 1 1 HEDENAVOND (woensdag) 8 uur laatste voorstelling DE RODE ZON Een grandioos avonturen verhaal Donderdag a.s. 8 uur in slechts één speciale voorstelling f DE GROOTSTE... IDE BESTE J28 De suggestie van commissaris Molenaar de evenementen op het marktplein te houden vindt de heer Davidson geen aan vaardbaar compromis. „De kermis vond vroeger ook op de Breestraat plaats. Het verkeer is drukker geworden, dat wel, maar onoverkomelijke bezwaren bij een afsluiting zien wij echt niet”, aldus een vastberaden voorzitter van de winkeliers vereniging Stadscentrum. BEVERWIJK De drie wethouders Sigon, Klomp en Camfferman hebben dinsdag middag besloten nog geen definitieve beslissing te nemen omtrent de afsluiting van de Breestraat op één of twee proefzaterdagen. Het door de vakantie van wethouder Schipperus en burgemeester Bruinsma geminiseerde college wilde geen uitspraak doen alvorens de burgemeester is teruggekeerd van zijn vakantie. lip wordt maandag weer op het Stadskantoor verwacht. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. Een zesjarig jongetje is dinsdagmiddag op de Geesterweg ernstig gewond geraakt bij een aanrijding. Het jongetje zat in een zitje, voorop de brom fiets van een zestienjarige inwoner van Uitgeest. De bromfietser werd geen voor rang verleend door een automobilist, die de Geesterweg wilde oprijden. Het jonge tje viel uit het zitje en werd zo ernstig aan het hoofd gewond, dat het met de ambulance naar het St. Jozefziekenhuis te Heemskerk is vervoerd. De Belgische overheid gebruikt een als politievaartuig aangewezen mijnenveger, die wel is uitgerust met een helikopter, tevens bij de hulpverlening aan zieke en gewonde vissers in de wateren nabij Ijs land. Door de snellere verplaatsingsmogelijk- heden van een helikopter nemen de over levingskansen voor zieken en gewonden toe in vergelijking met uitsluitende hulp verlening met een schip, mits de weers omstandigheden en zeegang een verant woord gebruik van een helikopter toela ten. Maar „De Hoop” is er niet geschikt voor. Voor het songfestival, onderdeel van het zomerprogramma voor de Heems kerkse jeugd, meldde zich zegge en schrijve een meisje. En zij kwam nog wel uit het duingebied naar het buurt huis De Schuilhoek om er haar beste oeentje voor te zetten. Eenzaam en verlaten stond het meisje dinsdagmid dag bij het buurthuis, in een andere wijk dan waar zij woont. Buurthuislei der Fred Suring stuurde haar maar naar huis, want van zingen kwam toch niets. Het programma vermeldt voor zater dag een wandeltocht voor jongens en meisjes van 8-12 jaar. De start is om 14 uur bij de Zandkraai aan de Han- delstraat. Inschrijving 1. Volgens de voorzitter van het Stadscen trum, A. Davidson, bereikt de affaire nu het hoogtepunt. „Het was eerst ja, toen Bruinsma de brief aan ons schreef. Toen trok het college de brief weer in. Mis schien kon men de zaak dinsdag (gisteren bespreken) behandelen en nu wordt het weer volgende week. Nou, ja, wij gaan gewoon door met de voorbereidingen om de evenementen' eind augustus- begin sep tember op de Breestraat te krijgen. Als een afsluiting op twee zaterdagen te veel van het goede is, dan maar op een zaterdag.” I?9 Wilhelmus Hubertus Maria Laarman, wonende in Santpoort, gemeente Velsen, Middenduinerweg 16, rechter-commissaris Mevrouw Mr. L. A. Barendsen-Cleveringa, curator: Mr. G. A. P. de Kort, advocaat en procureur in Haarlem, Ged. Oude Gracht nr. 65: (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Dinsdagmorgen omstreeks tien uur is een zeventienjarige motorrij der uit Uitgeest in de bocht van de westelijke afvoerweg van Rijksweg 9 ge slipt en tegen de vangrail gebotst. Hij kwam op het wegdek terecht en moest vervolgens door de ongevallendienst naar het Zeewegziekenhuis worden overge bracht. Hier werd een hersenschudding geconstateerd. Het motorrijwiel werd aan de voorzijde geheel vernield. Het bleek verder dat de jongeman het voertuig zonder toestemming van de eige naar had bereden, terwijl hij evenmin in het bezit was van een rijbewijs. Dit lever de hem een procesverbaal op, waar teven» het joy-rijden in werd vermeld. Zomexs eetfestijn... Uitslag: A. Timmer 1-5-12-31; J. Bier man 2-8-13-23-34; A. Koens 3; Ph. F. Martinius 4-21-22; A. Kat 6-16-19-24-35; A. Duineveld 7; C. de Jong 9-20-36; G. van Amersfoort 10; C. Kleverlaan 15-32; K. Timmer 11-14-28-29-30; A. van Leeu wen 17-26; A. F. de Roos 18; Metselaar- Martens 25; J. Stijnman 27-33. Van de postduivenhoudersvereniging „De Reisduif” in Beverwijk namen 390 IJMUIDEN. Het hospitaalkerkschip „De Hoop”, dat voor de zeevisserij z®er belangrijke diensten verricht, is niet ge schikt te maken voor helikopterdiensten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op donderdag zijn er voor de vakantievierende jeugd de volgende activiteiten in het Bevertjes- feest; De Lichtboei speurtocht Alexanderplantsoen, maken. Tent aan Wijk aan Duinerweg: colla ges maken. BET-veiling, Meerplein: collages De Slof. Raamveld: speelobjecten. Terrein St. Eloy, De Brink: collages. Westerduin Wijk aan Zee: sportdag. De Grenspost, Van Riemsdijklaan: speurtocht in omgeving. Het uitstapje gaat ditmaal naar Ma- durodam in Den Haag Men kan zich voor de tocht opgeven bij de diverse steden ZAANDAM. N.V. Tensia (Neder land), onderdeel van de Belgische Tensia- groep, heeft de in Zaandam gevestigde N.V. chemische industrie Vetira overgeno men. Vetira maakt en verkoopt aerosol- produkten. Voor de ongeveer 100 man personeel van het Zaandamse bedrijf zal de overneming geen gevolgen hebben, al dus Vetira. Mevrouw Frida Johanna Louisa Schou- ten-Berlijn, wonende in Hillegom, Schaepmanlaan 19, rechter-commissaris: mevrouw mr. L. A. Barendsen-Cleveringa, curator: mr. J. Dijkkamp, advocaat en procureur in Haarlem, Koninginneweg 96. Bij beschikking van heden is door de Rechtbank bepaald, dat de raadpleging en landsche Werkplaatsen voor Luchttech niek, gevestigd en kantoorhoudende in Haarlem, Gonnetstraat 22, voorlopig sur séance van betaling verleend, met benoe ming van mr. G. A. P. de Kort, advocaat en procureur in Haarlem, Ged. Oude Gracht 65, als bewindvoerder. Bij het verzoekschrift van de schuldenares is te vens een ontwerp-akikoord aangeboden- Bij beschiking van heden is door de Rechtbank bepaald, dt de raadpleging en beslissing omtrent het akkoord zal plaats hebben in het gebouw dezer rechtbank, Jansstraat 81 te Haarlem op dinsdag 5 september 1972 te 15.30 uur. Tevens is bepaald dat de schuldvorderingen uiter lijk op 22 augustus 1972 bij de bewinds- voerder Mr. de Kort voornoemd moeten zijn ingediend. Onlangs heeft het Tweede Kamerlid De Koningh mede namens vijf colega’s, vragen hieromtrent gesetld. Miniser Lardinois heeft toen een onderzoek terzake laten instellen. De technisch deskundige van de Vereni ging Hospitaalkerkschip „De Hoop” heeft de mogelijkheden onderzocht om het schip zodanig te verbouwen dat het lan den en plaatsen van een helikopter moge lijk is zonder dat de stabiliteit in gevaar komt. De resultaten van deze expertise komen op het volgende neer: Indien toch ruimte zou moeten worden gevonden, gaat de hulpverlening waarvoor het schip is gebouwd geheel verloren. Aan boord van dit schip is geen plaats voor het meevoeren van een helikopter. Nog afgezien van de zeer hoge kosten- zou verbouw van het schip voor het onderhavige doel niet bevorderlijk zijn voor de stabiliteit. duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een af stand van 235 km. De lossing van de duiven geschieede om 10.45 uur. Een duif van C. Zoet bereikte als eerste het hok om 13.50.58 uur; de laatste prijsduif om 14.05.07 uur. Uitslag: C. Zoet 1-24-63-76; C. Grapen- daal 2-11-51-56-57-69; B. van Vuuren 3- 10-19-25-42-45-70; R. Langedijk 4-73; Jac van der Mey 5-20-36-49; Th. de Winter 6- 41; R. Westrate 7; A. van der Wal 8-14- 58-65-71; G. Castricum 9-12-17-28-31-37- 39-46-48-50; J. Welp 13-20-40-47-54-59; P. van den Outenaar 15-53-67; G. Visser 16- 32-33-44-74; J. Durge 18; J. Scheffers 22- 38-62; K. van der Reep 23-35-43; A. Six 26-61-77; J. Pruimboom 30-55-64-75; T. Loogen 60; J. Schipper 66-68; C. van der «a Tensia's activiteiten bestaan vooral uit de vervaardiging en de verkoop van huis houdelijke en industriële tensio-actieve stoffen (stoffen die gebruikt worden in onder andere wasmiddelen en shampoos). 3?9 250 gram xgs Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Trident Amsterdam, Antwerpen; Water dale, R.dam; S. J. Snell, Shoreham; Essex Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Martina, Londen; Rijnstroom, Shoreham; Tinnos, Antwerpen, IJmuiden; Seelöwe, Sikea; Fi- onia, Antwerpen; Tor Hollandia, Göten- burg; Constance- New Castle; Gazelle, Boston; Murgass, Lipary; Port Navallo, Gra venchon; Ciello Azurro, Cory ton; Ta- gri, R.dam, IJmuiden. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Ondine, Cleveland, IJmuiden; Chiecha- now, Piombino, IJmuiden; Gabbro, Flix- borough; Okume, Bilbao, IJmuiden; Tor Parisia, Kopenhagen; Volente, La Rochel le, IJmuiden; Essex Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Humbergate, Londen; Regents Park, Pasaus, IJmuiden; Berliner Tor, Cont. Plat; Meteoor, Antwerpen; Chr. Mathiessen, Flixborough; Michaela, Ant werpen; Alhene, Vasteras; Balticborg, Delfzijl; Minsk, Hamburg; Nassauborg, Delfzijl, Beverwijk; Vauban, Cowes. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Helene Clausen, Kleipeda; Orion- Hous ton; Negro Victoria, Ever Glades; Pallas, R.dam; Ceres, Antwerpen; Benwyvis, Hull; Agility, Ipswich, Arrow, Gent; Finnfighter, Terneuzen; Altair, Delfzijl; Katwijk, South-End; Steinburg, Colches ter; Sussanne Tholstrup. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Boy Mathiessen, Flixborough; Auriga, R.dam; Grieg, Antwerpen; Bernard Sche pers, Helsinki, IJmuiden; Skauborg, Cadiz; Bassalt- Flixborough; Willmary, Gainsbo rough; Elsbjerg. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam ge gaan). Van de postduivenhoudersvereniging „Het Atoom” in Velsen-Noord namen 180 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een af stand van 233 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10.45 uur. Een duif van A. Timmer bereikte als eerste het hok om 13.52.00 uur; de laatste prijsduif om 14.07.10 uur. 230 gram a I Calvé tOX-/ O r K.WA "Hf X -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4