MAGERE PRIJZEN OP VEILING Jongelui LANGS HOOFDVELD 2 beklommen Malse sla voor de koeien Nieuwe zittribune Wijker toren voor gouden DEM Bromfietsster aangereden Dorpsraad i.o. eind oktober afwikkelen Chauffeur brak Boorsludge is vinger bij gecontroleerd vechtpartij in bus Bar in De Boog heel wat groter Spel met de realiteit werk van Marie Koning in S-ta si SPELDORADO STAAT VOOR DE DEUR Havenberichten Broederstrijd wielrennen Duo-passagiere brak been - I J M iff4 rs I g - Hf"- DONDERDAG 2 7 JULI IJMUIDER COURANT 1972 4 don WENS VAN COMITÉ i HEEMSKERK GALERIE BOUMANS IN BEVERWIJK TOONT COLLAGES EN GOUACHES en BURGERLIJKE STAND 3» M SI Sha L 1 MM .f j (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) 1 1 HEIN STEEHOUWER Een van de gouaches Marie Koning. al met al komt er teveel sla naar het veilinggebouw. De spi nazie is een andere groente, die met deze weersomstandigheden ook de grond uitschiet. De handelaren hadden hiervoor een goede prijs (twee kwartjes) over, zodat het doordraaien de spinazie nog niet heeft bereikt. BEVERWIJK De ruime aanvoer van sla aan de veiling Kennemerland veroorzaakt momenteel een fikse daling van de prezen. Dagelijks worden honderden kisten sla doorgedraaid of te wel op de weilanden van veehouders gestort, waar de rond- buikige koebeesten zich nog eens tegoed doen aan het malse en sappige slablad. Jammer, maar de feiten liggen er, aldus vei- lingdirecteur J. Appelman. Het warme weer en het overvloedig gevallen regenwater is mede debet aan het doordraaien. De tuinders namelijk moeten alle zeilen bijzetten om het snjjden van de kroppen enigszins redelijk bij te kunnen houden. Maar 10] en W( mi sei Een 52-jarige inwoner van Alblasser- dam, die in Heemskerk logeerde, kwam met zijn personenauto uit de richting Castricum en wilde linksaf de Marquette- laan inrijden. De uitslag: 1. Chr. Duyker, 2. H. Ko men, 3. H. Holt, 4. F. van Tongeren, 5. H. van Zanten. duo- van Marie Koning is een echte Noordhol- landse, in Nieuwe Niedorp geboren in 1920. Ze studeerde echter aan de academie in Antwerpen. Later werd ze lerares aan de Werkschuit. Ze gaf veel les aan kinderen. Wie de Werkschuit kent, voelt zo ongeveer aan in welke richting Marie Koning werkt hoewel ze zich anderzijds daar weer ook vat heeft vrij gemaakt. Waarvan ze niet vrij is, bijkt ook duidelijk. Veel werk komt uit een zelfde type inspiratiebron als sommig werk van Paul Klee. De collages bestaan voor een groot deel uit fragmenten van in offset gedrukte kleurenillustaties uit familiebladen, vetti- BEVERWIJK. Slechte één bedrijf, de n.v. Reym tanktransport, stort bulten de werkuren en zonder regelmatig toezicht op de vuilnisbelt. Aldus antwoorden B. en W. op vragen van het P.v.d.A. raadslid de heer J. C. van Dijk. de in IJmuiden: Lloyd-15, 1 vai zij: bij die kri die alc we kil '>den: Rre- rissa- I ver- half va tui br aa en ee: nii te he da el< zo id op Pi m sti Wi ge de ge lx H li; d< m v; v ti P ri h le zi d d n (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Een onderlinge clubrit van de Beverwijkse rennersclub Kenne merland. die gisteravond over 60 km. in het sportpark Adrichem werd verreden, leverde een nipte zege op voor Nico Hendriks. Hij bleef zijn oudere broer Henk met amper een bandje verschil in een eindsprint de baas. Samen met John Vendel en Jan Konijn hadden de broers Hendriks het tot een ronde voorsprong gebracht. Geboren: Nuria d.v. M. Bernardo Abar ca en P. Carro; Bianca C. W. d.v. C. W. Lieshout en P. Glorie; Karen E. d.v. S. J. Zonneveld en H. T. Aupers; Marije d.v. T. S. de Boer en M. J. Smit; José M. z.v. F. Soriano Alcaraz en M- Alcaraz Alcaraz; en M. Alcaraz Alcaraz; Bob G. M. z.v. T. J. M. Stet en G. D. Veldman; Arnoud P. z.v. C. G. Smink en A. M. Stangenbergen; Wilfred K. z.v. J. Buurmijer en E. Bot; Johanna W. d.v. J. A. H. v.d. Zwam en T. Zwemmer; Danny C. z.v. C. A. v. Assema en E. Hummel; ïlja d.v. F. D. A Brugge- man en A. J. Frens; Bartholomeus J. z.v. J. S. A. Beentjes en A. M. Veldhuis; Gianni A. z.v. G. Serreli en M. R. Zoontjes. In Beverwijk is de voetbalvereniging DEM wel de uitschieter door in korte tijd een fraaie overdekte zittribune langs het hoofdveld te plaatsen. Ruim 350 mensen kunnen straks de wedstrijden van het gouden DEM (de festiviteiten tond het vijftigjarige bestaan beginnen in septem ber) hoog en droog volgen. DEM heeft de bouw van de tribune geheel uit eigen middelen gefinancierd, maar een verzoek aan de gemeente bij te dragen in deze kosten zal een dezer weken wel de deur ge kleuren dus, zwaar en toch niet wer kelijk verzadigd, hard ook meestal. In sommige gevallen knipt ze herkenbare de tails uit en plakt die tot irreële „droom achtige” gehelen in elkaar, soms laat ze het illustratieve element zo goed als weg door kleurvlakken in een te plakken, waarin beeldfragmenten weinig of niets meer te zeggen hebben. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE Half september wordt in Wijk aan Zee een informatie avond gehouden, tijdens welke belangstel lende inwoners van de badplaats worden ingelicht omtrent de stand van zaken met de dorpsraad in oprichting. Eind oktober wil het comité dat zioh met die oprichting bezig houdt, de gehele zaak rond hebben en de dorpsraad van start laten gaan. Overleden: Petrus de Ruijter, 53 jaar; Agatha Kalkman, 80 jaar; Jacobus Kleef, 65 jaar; Maria G. van Steijn, 58 jaar, echtgenote v. J. W. Schermer, Aafje Cas tricum, 80 jaar, gehuwd geweest met S. Kooper, Anna M. Vlootman, 80 jaar, echtgenote van C. Heijnis. Door dit bedrijf wordt boorsludge aan gevoerd. Monsters ervan zijn onderzocht op het laboratorium van de Zaanse Com missie voor de hygiëne van het milieu en niet bezwaarlijk gevonden.Ongeveer 90 tot 95 percent ervan bestaat uit water, de rest uit fijngemalen graniet. Het sludge is onderzocht op verontreinigende en- of vergiftigende werking; op verstoring van de processen in de belt en op stankvor- ming. Op de plaats waar de sludge wordt gestort wordt niet gelijk ander vuil gede poneerd. Op ongeregelde tijden worden de tankauto’s gecontroleerd en de stortplaats staat onder voortdurende controle. De boorsludge wordt niet afgedekt, daar dit zelfs ongewenst is. Ander vuil moet direct afgedekt worden met behulp van de aanwezige laadschop. Het vuil, dat op zaterdagmiddag en zon dag wordt gestort tegen de hekken van de vuilnisbelt of daaroverheen wordt gegooid wordt maandagmorgens altijd direct opge haald en op de juiste plaats gedeponeerd. B. en W. delen verder mede, dat een specificatie van de hoeveelheid afval, aan gegeven onder het hoofdstuk „particulie ren” niet mogelijk is. Er komen namelijk gemiddeld 300 auto’s per dag afkomstig uit de gehele regio. Malse kroppen sla verdwenen als bijvoer voor de koeien in de weilanden te Beverwijk. Verkopen aan bejaarden of ziekenhuizen is dan toch wel mogelijk, zeggen sommigen met een wat verwijtende stem. Men vergeet echter, dat de markt in dat geval helemaal in elkaar klapt, meent direc teur J. Appelman van veiling Beverwijk. Het doordraaien van sla begint pas als de prijs per krop onder de vijf cent is gekomen. WIJK AAN ZEE. Een chauffeur van •en NACO-lijndienstbus is woensdaga vond op het Julianaplein door een onbe kend gebleven man mishandeld, toen hij de man de toegang tot de bus weigerde. Volgens de chauffeur was de man be hoorlijk dronken en verwachtte hij moei lijkheden als hij met de bus zou worden vervoerd. Hij weigerde dan ook de man als passagier toe te laten. Bij de vechtpar tij, die hierna in de bus ontstond, brak de chauffeur een vinger. Volgens de chauf feur was de man, die na de vechtpartij vluchtte en niet meer kon worden achter haald, behoorlijk dronken. Getrouwd: Jacob van Dijk en Tietje Mulder; Jacobus J. P. Putter en Petronel- la C. M. v.d. Fluit. BEVERWIJK. Enkele jongens richtten woensdagavond omstreeks tien gevaarlijk stuntwerk door in de stei gers van de Wijkertoren te klimmen. De door omwonenden inderhaast gewaar- ichuwde politie wist niets anders te doen, dan een agent dezelfde klimroute als de jongens te laten volgen en hen te somme ren naar beneden te komen. De ouders van de jonge knapen zijn door de politie ingelicht omtrent het niet ongevaarlijke spelletje. De Wjjkertoren wordt momen teel gerestaureerd en is daartoe met sta len steigers omgeven, die echter niet alle maal zijn beveiligd. BEVERWIJK. In Galerie Boumans exposeert Marie Koning uit Heiloo haar collages en gouaches tot 26 augustus. Het is werk in het grensland tussen innerlijke en uiterlijke realiteit en in dit opzicht een harmonieuze versmelting, gelukt op basis van het samengaan van intelligentie en intuïtieve benadering, zowel waar het de vorm als de kleur betreft. In begrijp niet goed waarom een intelli gente kunstenares niet op het idee komt om dit type collages te gebruiken als schets voor voldragener werk, m.a.w. van de collages als model uitgaande een werk te schilderen als je het toch van kleur en vorm in het platte vlak wil hebben Bovendien wordt zonder meer het dan verkregen beeld rijker en veel beter van kleur. Collages van dit type zijn in dag licht ook niet goed houdbaar en dus is het nog zonde van de prijs ook. De gouaches bevallen me veel beter. Ir de eerste plaats zijn ze natuurlijk eigener Ze drukken een zelfde half-reële wereld uit in eenvoudige en groot gehouden vor men ondanks het kleine bestek van d' bladen geconcipieerd. Men kan ze zie als composities zonder meer, maar ook al res.en van reële herinneringsbeelden, t< nieuwe totalen herschapen, die een eig< uitdrukkingskracht hebben gekregen. F kle,.ren zijn mooi, vaak door tonaliteit elkaar af gestemde pasteltinten met brui en grijs als hoofdmomenten. Over het geheel genomen is het eei bevredigende tentoonstelling, als het ware „kamermziek” in het picturale vlak De veteranen van Kennemerland reden in de Wijkermeer een rit over vier ronden voor hun zomeravondcompetitie om de Zoutman-beker en daarin was Chris Duy ker weer eens de snelste. Hij ging er in de laatste ronde alleen vandoor en won met een paar honderd meter voorsprong. Ondertrouwd: Jan W. de Groot en An na M. Schram; Jan W. Goedhart en Eugenie M. M. v.d. Hoek; Siebe Boomstra en Hermina M. R. ter Beek; Rudolf H. de Ridder en Anna M. Peel; Martinus A. Schelvis en Catharina M. de Ruiter; Petrus G. J. Kloes en Maria J. Motshagen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Een 15-j. meisje uit Hulst heeft woensdagavond om half negen bij een ongeval op de kruising Marquettelaan - Rijksweg een linkerbeenbreuk en een diepe vleeswond aan de linkerknie opgelo pen. Zij is in het Rode Kruis ziekenhuis in Beverwijk opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Woensdagmiddag om streeks kwart over zes is op de hoek van de Laan der Nederlanden en de Benelux - laan een 20-jarige bromfietsberijdster uit Oterleek aangereden door een vrachtauto. De bestuurder van de vrachtauto zo bleek uit het politierapport stak de voorrangsweg Laan der Nederlanden over zonder voorrang te geven. Het 20-jarig meisje is met hersenletsel naar het Rode Kruis ziekenhuis gebrach t. BEVERWIJK. Over enkele weken be ginnen de voetbalverenigingen weer aan een nieuw seizoen, waarin men op het sportieve vlak iets meer hoopt te bereiken dan in het afgelopen seizoen. Voor de har de werkers in de vereniging is de rustpe riode altijd een welkome gelegenheid de gebouwen ron het veld wat op te knappen of zelfs uit te breiden. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Decca Surveyor, Gr. Yarmouth, IJmuiden; Ilse Wulff, Götenburg; Essex Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Amatis, Rouan, IJmuiden; Hermine, R’dam; Venus, Bergen; Abben Fleth, Boston, IJmuiden; Volta Vitri, Ta- koradi; Klarenbeek, St. Louis; Mercantas, Vargoen; Deptford, Londen; Mitras, R’dam; Anuity, Londen, Presto, Sharrow. Woensdag vertrokken van IJmuiden: H. M. Thakeman, Ramsgate; Husky, R’dam; Champion, R’dam; Fiona, Odense, IJmui den; Overseas-Traveler, Norfolk; Tor Hol- landia. Gotenborg; Nortrans Gloria, Baye Comeau; Sussane Tholstrup, Köge; Brett Candiest, Amerika; Alma Flora, Piombino, IJmuiden; S. J. Wright. Londen; Walen- burgh, R’dam; Marie Delmas, Duinkerken; Helene Clausen, Greenware; Agility, Gun- nes, Mercur Stavanger; Brinda, Kopenha gen, IJmuiden; Finreel, Kotka, Velsen; Pallas, Pireus; Seelowe, Leningrad; Wa terdale, Richford; Atlantic, R’dam; Am- berlay, Dublin; Gazelle, Boston, Zaandam; Herman Helene. Kopenhagen; Tagrl, Sharpness; Adi Jayanti, Mina-Al-Madi Venus, Bergen; Martina, Wells. Donderdag aangekomen in Tnge Fiedler. Londen: Smit '■’ont Plat. IJmuiden Annelis Christoph- en. Gr. Yarmouth IJmuiden- Estebogen, Archangel' Borea t qsio: ’’reevliet. La PalUc'' nas!Sat. A ntweroen Donderdag ver*”"’-’ Mathilde Schulte ”r men: Djatibarang bon: Gooiland. Hamburg (Als er geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam ge gaan.) Bij deze manoeuvre liet hij volgens de politie de doortocht voor een uit de rich ting Beverwijk komende bromfiets niet voldoende vrij. Amateurs: 1. Nico Hendriks, 2. Henk Hendriks, 3. J. Vendel, 4. J. Konijn, 5. R. Haller op 1 ronde. Nieuwelingen: 1. J. Exalto. Aspiranten: 1. W. de Vet, 2. M. Pluimers. BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 26 juli a an de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Groenten: aard beien 120-80; andijvie 10-17; bloemkool 18-56; bospeen 20-83; bosbiet 18-23; dop erwten 65-165; komkommer 15-30: prei 38-56; postelein 20-26; peulen 310-370; ro de kool 39-13; rode bessen 80-220; rabar ber 22-27; sla 6-8 spinazie 10-76; spitskool 10-22; snijbonen 160-300; sperciebonen 120-210; tuinbonen 8-45; tomaten 45-70; waspeen 18-46. Langs het hoofdveld van het gouden DEM staat thans een fraaie, overdekte zittribune. DEM is in het clubhuis De Boog druk doende de 'bar te vergroten. Voor het nieuwe seizoen begint dient de bar klaar te zijn. Het meisje uit Hulst, dat als passagiere meereed op de bromfiets een 17-jarige Beverwijkse, kwam door de botsing te vallen. uitgaan. Ook in het clubhuis De Boog past men verbeteringen toe. De bar in de kantine werd wat te klein om de dorstige voetbaltoeschouwer tijdens de rust van de wedstrijd snel van koffie en dergelijke te voorzien. Met eigen mankracht bouwt DEM nu een flink stuk aan de bar, waardoor tevens opslagruimte en een koelcel aanwezig zijn. Op het terrein van de Kennemers op sportpark Adrichem ligt thans de funde ring van een grote overdekte zittribune in de grond. Het ziet er niet naar uit dat de tribune gereed is als De Kennemers aan het nieuwe voetbalseizoen begint. Bij de St. Aagtendij k liggen de drie nieuwe voetbalvelden, ongeveer anderhalf jaar geleden ingezaaid, er wat troosteloos bij. SV Beverwijk ondervindt moeilijkhe den met de bouw van een clubhuis. Half augustus weet men misschien iets meer, als een KNVB-delegatie met het gemeen tebestuur gaat praten om de gerezen pro blemen uit de wereld te helpen. Dan wacht in Haarlem nog de goedkeuring tot de aanleg van een tweede voetbalveld in Wijk aan Zee, waar de vereniging van die naam het nog steeds met één veld moet stellen. De gemeente verwacht het fiat van Gedeputeerde Staten ieder moment. En dat is een gunstig perspectief voor de Wijk aan Zeeërs. HEEMSKERK. „Speldorado” is laatste jaren een begrip geworden Heemskerk: een dorado, een paradijs van spelen tijdens de zomermaanden voor de jeugd van de basisschool-leeftijd. In het programma dat door de buurt huizen wordt verzorgd staat centraal een speelweek van 7-11 augustus. Dat is een van de laatste weken van de vakantie, een goede overbrugging naar de komende schoolperiode. In deze week worden de activiteiten niet in de sporthal gehouden, maar verspreid over diverse ruimten in Heemskerk. Activiteiten voor Zuidbroek en Oosterwijk worden opgenomen in het programma van het Bevertjesfeest, de Be verwijkse vakantie-spelen. We spelen die week zoveel mogelijk in vaste groepen met dezelfde leiding. Daar om ook is het nodig voor deze week de kinderen van tevoren op te geven. Dat kan gebeuren bij de leiding van de buurt huizen op de werkdagen ’s middags van 4 tot half 6. De uitgebreide organisatie voor deze week laat zich dan enigszins over zien. Als het kan, hoopt men in deze week ook veel buiten te spelen. Voor drinken (melk) en snoep (fruit!) wordt gezorgd; brood moet van huis worden meegeno men. .mi ir- j J j I jgiwUUS J 'x i W- -ï E5" w-‘ f U. ,„„„0,.!—R van

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4