Jeugd vermaakt zich tussen agenda de Engelse legertenten Engelse militairen kamperen voor het vijfde jaar in de bossen van Velsen P. J. BOOY Vrijdag - zaterdag reclame WEBBE’s NDELIMOND groentebedrijf jongeman ineRCKSHaRP&DOHineKMiBU II Ki Velsen'IJmuiden Heemskerk Aardbeienseizoen Beverwijk Marktberichten Heemskerk Lichte dienst IJmuiden nu afgelopen en veel sport 89 cl. HAGELWITTE BLOEMKOOL 49 cl. 39 ct. 1ste SOORT BANANEN pond 1,39 98 ct. EXPORT TOMATEN kilo 1ste KWALITEIT PERZIKEN 1 kg 10 stuks GROTE SUNKIST SINAASAPPELS 20 voor 1ste SOORT HOLLANDSE SPERZIEBONEN pond - DONDERDAG 27 JULI 1972 6 - StoB 3,00 Zeeweg 238 - IJmuiden-O. - Telefoon 15854 Kennemer theater GEMEENTE VELSEN Kinderfeest Chemiseh-Farmaceutische Industrie M WONDERGAVEN F Cinema Marquette Beverwijk Luxor City „SAMSON, SAMSON, zie je ’t nou, vertel nooit de waarheid aan een vrouw!”, dichtte de Haarlemse schimmenspeler Ko Doncker eens, met welke strofe door hem treffend de oorzaak van de ondergang werd aangegeven van deze legendarische krachtpatser. Cecil B. DeMille, de befaamde Amerikaanse regisseur en producer is deze tragedie destijds evenmin ontgaan, met als uiteinde lijk resultaat het spektakelstuk in technicolor „Samson en Delila”, dat thans van vrijdag- tot en met woens dagavond in City zal worden ver toond. Dropping SS) - Mo Het dagblad is uw zekerste kontaktadres. f >s 1 1 Postbus 581 - Haarlem Leeftijd: 20 jaar. 1 f J Kennemerlaan 32 IJmuiden - Tel. 14331 TENSLOTTE DRAAIT hier in de mati nee van zondag de klucht „Wie past er op de winkel?”, een herinnering aan de be weeglijke filmkomiek Jerry Lewis. Dit maal is hij bediende in een keurig waren huis dat door zijn fatale bemoeiingen al spoedig in een puinhoop verandert. Alsdank voor het aangenaam verpozen bieden de Engelse soldaten hun Neder landse vrienden elk jaar een afscheids feest in het kamp aan, waarop ook verte genwoordigers van het gemeentebestuur op z'n best versenigd BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Donder dag 20 u.,,’t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld”. Sollicitaties uitsluitend na telefonische afspraak (023 - 31 93 30, toestel 22511 o te C t s I i i I i i i I NATUUR... n B e v a n d a C s< n ti 2 d h f n c k a Ja gi VI S( di rt di d 2. e Op de 4e afdeling der secretarie (openbare werken, eigendommen, bestemmingsplannen, bouwvergunningen, Hinderwet en kadaster) kan worden geplaatst een medewerker in de fijnste soorten dig gebruik werd gemaakt van de ingebo ren afkeer van de meeste mensen voor muizen en ratten en van de panische angst die door een massaal optreden van dit ongedierte wordt opgeroepen. HET WEEKPROGRAMMA van dit the ater staat met de wedervertoningen van de „langste filmklucht aller tijden” be kend als ,,’t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld” nog geheel in het teken van de vakanties, hetgeen dus amusement voor jong en oud garandeert. Deze pret wordt op gang gehouden door een zeld zaam gevarieerde cast, onder meer be staande uit Spencer Tracy, Mickey Roon ey, Joe E. Brown, Buster Keaton, Terry Thomas en Jimmy Durante, in een fan tastische historie over de menselijke heb- en ijverzucht. Op deze manier kon de film worden gevuld met de allerdolste Zo maken de Britse soldaten vrienden in Velsen, zelfs vriendschappen voor het leven zijn er ontstaan. Het afgelopen jaar zijn er in Velsen twee huwelijken geslo ten tussen Engelse militairen en meisjes uit Velsen en voor begin september is reeds weer een aangekondigd. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Marie Koning collages en gouaches); geopend tot 27 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. Bloemend: allium 4-7; anjer (per stuk) 8-33; trosanjer 105-165; anthusium 40-200; aster 72-83; zalla 16-35; chysant (jaar- rond) 180-235; chrysant (per stuk) 28-36; convillie 55-90; dahlia 45-70; fresia 40-150) gerbera 12-30; gladiool 75-185; iris 45-65; lelie (per tak) 20-115; lelie (per kelk) 4-8; liatrus 35-110; orchidee 30-75; ranonkel 38-43; roos (per stuk 20-50; roos (per tak) 10-30; babyroos 5-26; world supreme 21- 41. Planten: achmea 450-700; achimes 50; begonia 40-350; coleus 125-450; fuchsia 75; gloxinia 190-240; geranium 40; hedera 120; kalanchoe 60-95; potchrysant 30-125; st. paulia 50-90; thunbergia 85; vriesia 180; gemengde planten 90-180. DE MAN "DIE leeuwen met zijn handen wurgde, om later door de arglist van een verleidelijke vrouw het onderspit te del ven, wordt gespeeld door Victor Mature, terwijl Hedy Lamarr d e vereiste fraaie proporties bleek te bezitten voor de dui velse Delila. En voor het overige kon het rustig aan Cecil B. DeMille worden over gelaten van dit emotionele drama uit de oudheid een spannend en enerverend kijkspel t e maken, met als climax de verwoesting van det empel. DE SPECIALE voorstelling van hedena vond is thans gereserveerd voor „Asterix en Cleopatra”, een tweede tekenfilm met de populaire stripfiguren Asterix en Obe lisk, waarmee na „Asterix en de helden” een duidelijke vooruitgang werd bereikt. Dit nieuwe meesterwerkje heeft een ruzie tussen Julius Caesar en Cleopatra tot uitgangspunt, waarbij Asterix wordt inge schakeld om met behulp van de krachtge vende toverdrank van Panoramix te assis teren bij de bouw van een gigantische tempel. „Een grap per seconde” wordt het publiek hiermee niet ten onrechte in het vooruitzicht gesteld en wanneer de teke naars Rene Coscinny en Albert Uderzo dit uitzonderlijk hoge peil kunnen handha ven, is er wellicht sprake van een nieuwe traditie in het na de dood van Walt Disney zo bekaaide genre tekenfilm. Mevr. W. L.-v. K. te B. ”lk had twee redenen om die kamer boven te verhuren. Ik kon het geld best gebruiken en ik vond het wel een beetje gezellig ook. Ik zette een kleine advertentie in zo’n speciale rubriek van de krant. De telefoon stono met meer stil. Eén dame leek mij het geschiktst voor de kamer en voor mij. Ik ben erg benieuwd. En als het niet lukt zet ik gewoon nog een advertentie. Want dat werkt czfilms De voorkeur gaat uit naar kandidaten, die in het bezit zijn van het le deel van het diploma Gemeenteadministratie I. Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, maximaal f 1.319,per maand. Voor hen, die dit deeldiploma (nog) niet hebben behaald, wordt ten minste het bezit van het diploma mavo 4 vereist. Salariëring afhankelijk van leeftijd en erva ring, maximaal f 1.240,per maand. De gebruikelijke rechtspositieregelingen, waar onder een studie- en ziektekostenregeling, zijn van toepassing. Belangstellenden worden uitgenodigd hun sollicitatie binnen 14 da gen na het verschijnen van dit blad te richten aan de secretaris van Velsen, stadhuis te IJmuiden. DAT EEN KLUCHT als „Bertrand in on(t)roerend goed” werd geregisseerd door Edouard Molinaro is van minder belang dan dat Louis de Funès er de hoofdrol in vervult. Men gaat immers uitsluitend naar deze kleurenfilm om De Funès, die dit maal een rijke makelaar speelt met een huwbare dochter. Deze Colette baart hem de grootste zorgen en wat er dan verder allemaal met haar gebeurt is van minder belang, zolang Louis de sputterende en in moeilijkheden verkerende huisvader maar speelt, die tenslotte zijn ene dochter aan de oneerlijke compagnon en de andere aan zijn chauffeur moet uithuwelijken. Tegen die tijd heeft hij zijn goede hu meur weer terug, evenals het publiek dat van heden- tot en met zaterdagavond van deze vrolijke verwikkelingen getuige kan zijn. VERVOLGENS TOT en met woensda gavond de suggestieve rattenfilm „Wil lard”, vervaardigd naar de gelijknamige griezelroman van Stephen Gilbert. De titel verwijst naar een eenzelvige jongeman die in het vervallen ouderlijk huis enige rat ten ontdekt, om deze eerst uit liefhebberij en later om andere motieven te gaan dresseren. Asterix en Cleopatra, de beide hoofd personen uit de gelijknamige kos telijke tekenfilm, waarvan alleen hedenavond nog een voorstelling in City wordt gegeven. HET TWEEDE deel van dit weekpro- gramma wordt vervolgens tot en met woensdagavond gevuld met „Huwelijk in groepsverband”, een openhartige Deense film over het liefdeleven in een commu ne. Sex ook in de beide nachtvoorstellin- gen van vrijdag en zaterdag via „Vrouwen die elkaar beminnen”, al zou dan ook de oorspronkelijke titel „Daddy darling” minder misleidend zijn geweest. Het gaat namelijk over een meisje dat erg aan haar vader is gehecht en daarom jaloers wordt op de tweede vrouw van de we duwnaar. Zij zoekt steun bij een lerares die lesbisch blijkt te zijn en dat allemaal op een tijdstip dat het meisje zelf seksu eel ontwaakt. En in de matinee van zondag de eerste komt het spekta kelstuk „Hercules” dan weer voor de beoogde variatie in het programma zor gen. Vraagt voor het bedienen van de coderingsmachine op het verpakkingsdrukwerkmagazijn en voor controle van het af te leveren verpakkingsdrukwerk een accuraat werkende BEVERWIJK. De laatste aardbeien veiling is gehouden, waarmee weer een einde gekomen is aan het aardbeiensei zoen 1972. Op deze laatste veiling werd een zeer kleine aan voer van ongeveer 1.000 kistjes ingébracht. Eerste kwaliteit was er bijna niet meer. De prijs voor de tweede sorte ring liep van 2.50 tot 6.50 per kistje. Ook in dit seizoen is gebleken, dat de dalende lijn van de laatste jaren zowel wat betreft de aanvoer als ten aanzien van de prijzen zich voortzet. In 1971 werden 205.000 kilo aardbeien aangevoerd met een gemiddelde prijs van f 2,50 per kilo. Dit jaar kwamen er 200.000 kilo aan de markt, waarvoor een gemiddelde prijs van/1.70 betaald werd. Dit venschil in prijs en aanvoer scheelt ruim twee ton aan om zet Merck Sharp Dohme Nederland N.V. maakt deel uit van Merck Co., Inc. Rahway, New Jersey, U.S.A., een wereldconcern dat zich bezighoudt met de ontwikkeling, produktie en verkoop van hoogwaardige geneesmiddelen voor mens en dier. avonturen en de ongelofelijkste verwikke lingen, waarvoor geen enkele „gag” en geen enkel lacheffect uit de achter ons liggende halve eeuw komische film werd vergeten. Dit alles nogmaals van heden tot en met dinsdagavond, terwijl in de matinees van donderdag tot en met woensdag „De kinderen van kapitein Grant” zal worden vertoond. Met de wes tern „Een dollar met een gaatje” voor de tweede matinee van zondag. DE ONDERWERPEN voor een science fiction-film lijken wel onuitputtelijk, zo dat ook de Japanse industrie zich met „Monsters uit het heelal bedreigen de aarde” op dit genre hebben geworpen. En met succes, want de toegepaste trucages voor prehistorische monsters en bewoners van een andere planeet zijn waarlijk verbluffend, zodat de liefhebbers van si nister geweld in het Kennemer theater van heden- tot en met zaterdagavond, plus in de tweede matinee van zondag geheel aan hun trekken zullen komen. BIOSCOPEN City Theater, donderdag 20 u. „Asterix en Cleopatra”; vrijdag 20 u. „Samson en Detllah”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, Rijksweg, Velsen-zuid, dagelijss van tien uur tot 12 uur en van 14 u. tot 17 uur; zondag alleen van 14 u. tot 17 uur. Pleter Vermeulen Museum, In gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, is van maandag tot en met vrijdags dagelijks geopend van 9.30 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Archeologische expositie, In ontvangstcentrum van Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-noord, elke dinsdag en donderdag geopend van 10 u. tot 16 uur. Engelmunduskerk, Kerkplein, Velsen-zuid, da gelijks tot 15 augustus) van 14 u. tot 17 uur beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op alle werkdagen te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur; zaterdag en zondag gesloten. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een kleine zeer vredelie vende invasie Britse militairen heeft deze week de tenten opgeslagen op het terrein achter het landgoed Beeckestijn. Daar staat het kampement in alle rust, omge ven door zomers gebladerde, onttrokken aan het oog van toevallige voorbijgangers. Maar zeker niet ontsnapt aan de aandacht van de jeugd van Santpoort en Driehuis, die zieh overdag met de achterblijvers in het kamp uitstekend weet te vermaken en vaak moeiteloos haar Engelse babbel klaar heeft. Deze Britse soldaten waarvan velen al eerder in Veilsen een plezierige tijd door brachten, maken deel uit van in Duitsland gelegerde troepen. De gasten in Velsen zijn van het tw°ede bataljon van het tweede regiment verbindingstroepen en zij staan onder commando van major Hugh Rogers, die zelf voor de tweede maal in de ÏJmond verblijft. Het is voor hem in dienstverband ook de laatste maal, want na zijn vakantie krijgt hij een functie bij het ministerie van defensie in Engeland. Hij hoopt niet dat het een afscheid voor goed is, wanneer hij volgende week woensdag weer vertrekt en zegt stellig van plan te zijn privé in Velsen terug te keren voor een bezoek aan daar gemaakte vrienden. Deze uitspraak is kenmerkend voor de sfeer rond het Engelse kamp. De verhou ding tot de burgerij is bijzonder goed. De Engelsen zijn graag geziene gasten en omgekeerd kijken ook zij elke keer weer met plezier uit naar het uitstapje naar de IJmond. Betekenen deze dagen nu een volledige vakantie voor de manschappen (ze zijn er met hondertwintig man)? Major Rogers: „Het is wel degelijk een uitje voor ze. In Duitsland hebben we veel oefeningen en zijn we doorlopend bezig met radioverbin dingen. Als we zo eens per jaar naar Velsen k omen, dan laten we de radio achter ons. Het betekent lichte dienst en het stelt ze in de gelegenheid eens met een ander land kennis te maken en hier bezoeken te brengen waar ze iets van opsteken, zo zijn we vandaag met onge veer zestig man naar Hoogovens geweest en er staat nog een bezoek aan Amster dam op het programma”. Dat het niet alleen maar uitgaan is, laat de major ook blijken als hij vertelt van een nachtelijke oefening. De soldaten worden dan ergens met ‘n vrachtwagen gedropt en moeten in groepjes van vijf a zes man door middel van kaartlezen de weg naar het kamp terugvinden. Geen eenvoudige taak, want het kamp ligt lekker verscho len. De oefening begint omstreeks midder nacht en duurt wel tot vijf uur in de ochtend. Het af te leggen traject voor de kaartwandelaars is twintig kilometer. De oefening stelt het kader In staat inzicht te krijgen in de capaciteiten van de mannen, zij zien wie zich als leider ontpopt en dat is bij militairen natuurlijk nooit weg. Het is dit jaar voor de vijfde maal dat het Engelse kamp in Velsen wordt opgeslagen. Het eerste jaar stelde de gemeente het stuk grond waarop het omstreden Obser vatorium van Robert Morris enige blauwe maandagen gestaan heeft, beschikbaar. De mannen hebben hun eigen voeding meege nomen, uitgezonderd melk en brood. Zij zorgen zelf voor electriciteit door middel van aggregaten en water krijgen zij via de brandweer, waarmee ook de beste contac- DE VERTONINGEN hiervan worden in de matinee van zondag nog voorafgegaan door „De laatste rit naar Santa Cruz”, een western in de moderne stijl: bikkelhard. Met als bekend gegeven die ene onver schrokken held, die zijn vete moet uit vechten tegen een bende gewetenloze schurken. ALS HIJ DEZE langstaartige knaagdie ren tenslotte voldoende onder controle heeft, gaat hij de ratten gebruiken voor wraakoefeningen, voornamelijk gericht te gen zijn baas die hij schuldig acht aan de dood van zjjn vader en zjjn huidige armoede. Uiteindelijk komt Willard om door de geesten die hijzelf heeft opgeroepen. Met dit gegeven ontstond een originele variatie op het thema „horror film’,’ waarin han- wS».—i worden uitgenodigd. De kinderen uit de omgeving worden door de Britten niet vergeten. Aanstaande zondagmiddag zijn de kinderen uit het Vinkenest uit Sant- poort-Driehuis in het kamp te gast. De soldaten doen dan allerlei spelletjes met ze en de ervaring van vorige jaren heeft geleerd dat zo’n middag voor hen een onvergetelijk festijn oplevert. ■- tó.'. ten bestaan. Evenzo met de politie, waar mee wel schietoeefningen worden gehou den. Het verblijf in Velsen draagt ook een sportief karakter. In samenwerking met de gemeente en enige sportverenigingen worden de manschappen in staat gesteld zorgeloos te voetballen, te volleyballen of hockey te spelen. 4

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6