Parijse modeontwerpers zorgen Karim Ressang diende zich kleurige winter aan als opvolger Schoutsen voor Winst HCK voor Sterke deelnemers in Ronde van Badhoevedorp PRAKTISCHE KLEREN BIJ PARIJSE COUTURIERS Paula van Eijk (HPC) zwom zeer sterk f Fulham in Nederland Raak Nicols favoriet tegen O VVO Hooggehakte winter Van Dooyeweerd en Pools weer in de eerste prijzen i Pasop: spaarde hu id bacteriën Haar modejournaal MUMAAMAMMMWMWMMMMMMMMMM BALMAIN CHANEL LANVIN GIVENCHY PATOU COURREGES I g 1 DONDERDAG 27 JULI 1972 6 (Van een medewerkster) I I 1 I I Gebruikde goede deodorant! PARIJS Bij Cardin was Ni cole Alphand, de echtgenote van de Franse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, gisteren de charmante gastvrouw. Nicole, een hartsvriendin van Jacky Onassis, werd een paar jaar geleden pers chef van de Parijse modeontwer per Pierre Cardin, omdat ze er ge noeg van had om de hele dag thuis te zitten. Net terug van een reis door Communistisch China, waar zij met haar man de gast van pre mier Tsjoe En-Lai was, vertelde ze dat de Chinezen zich op het ogenblik beslist beter kleden dan in de Westerse wereld gedacht wordt. Rhett van Trigt naar Frankrijk |5AAAAAMUUMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAI I (Van onze zwemmede werker) e I Schoutsen, I (Van onze sportredactie) (Van onze honkbalmedewerker) (Van onze wielermedewerker) me- I (Van een medewerkster) ADVERTENTIE I HAARLEM. Door de sportcommissie van de KNWU is Rhett van Trigt uitge nodigd om van 2 tot 7 augustus deel te nemen aan de meerdaagse Tour de Lyon in Frankrijk. Daarvoor zijn ook Jo van Pol. Fons van Katwijk, Hen Stander, Wim de Lauw en Cees van Bracht aangewezen. Ploegleider is Jefke Janssen. WATERPOLO. De Nederlandse water- poloploeg heeft woensdagavond een wed strijd tegen de Hongaarse jeugd met 6-4 gewonnen. Duitslandprijs 2140 m. 1. Higgins, Harry Pools 3.01.8. 1.25- 2. Dox van Rood en Noot 3. Francina WN 3.80 pl. 1.60 1.40 1.80 kopp. 10.80. Italiëprijs 1600 m. 1. Jos Westlandia, W. van Overeem 2.12.- 1.22.5 2. Igor M. 3. Johnny van Zorka. WN 4.50 pl. 1.402- 2.80 kopp 12.10 trio 287.80. I I I De kostuums van de Chinese partij leiders en de jurkjes van hun echtge notes waren wel goed gemaakt, maar ongelooflijk eenvormig, vertelde Nicole Alphand. Bij Givenchy kon de hertogin van Windsor gisteren ook al niet komen. Maar dat kwam omdat de weduwe van de vroegere Engelse koning bezig is om haar landhuis even buiten Parijs aan de directeur van een Amerikaans wa renhuis te verkopen. Lanvin zorgde gisteren met Cardin voor de kleurigste wintercollectie. Ook bij Lanvin waren de broekpakken het opvallendst, omdat de zwarte en don kerbruine dunne leren matrozenbroe ken met zonnebloemgele, korenbloem blauwe, fuchsiaroze en gifgroene wijde driekwart jasjes waren gecombineerd. Aan de stijl van zijn overigens op zichzelf wel fraaie doorknoopjurkjes met korte mouwen, zijn met ritsen 'Wollen mantel van Lanvin in wit en bruin met ceintuur en oranje tulband. I 1 r l IJMOND. De oefenwedstrijd tussen Telstar en Fulham gaat door. Nadat de Engelse club, die aanvankelijk gisteravond tegen Telstar zou spelen, door de staking in Engeland verhinderd was naar Neder land te komen, is het de Engelsen van daag wel gelukt. Vanmiddag arriveerde Fulham op het vliegveld Zestienhoven. De opstelling van Fulham: Peter Mel- ler; Stan Brown, Mike Pentcost, Fred Callighan en Paul Went; Stan Horne en Berry Lloyd; Les Barett (jeugdinternatio- nal), Jim Conway, Roger Cross en Steve Earle. WASSENAAR. De uitslagen van de op Duindigt gehouden koersen zijn: Zwedenprijs 2000 m. 1. Jumilla, Jan van Dooyeweerd 2.58.9 1.29.5., 2. Kiefer du Bois 3. Karel Volann. WN 15.40 pl 3.60 5.10 2. kopp. 39.40 trio 1026.20. Frankrijkprijs 2140 m. 1. Importeur O, J. Olsthoorn 3.01.9 1.24.9 2. Koentje Dartel 3. Karin van Hovi. WN 5.70 pl 1.90 1.60 kopp 8.40. Noorwegenprijs 2000 m. 1. John Spen cer, P. Zandt 2.55.1 1.27.6. 2. Jasji 3. Karper K WN 16.60 pl 2.60 2.30 3.50 kopp. 45.80 trio 1555.- Jolly Palateprijs 2000. 1. Gerabher F. van Deuren 2.14.1. 2. Gaily 3. Moonstream wn 1.40 pl. 1.10.1.10 kopp. 1.50. Oostenrijkjrijs 2000 m 1. Irma van Dou ble, C. Roodenrijs 2.46-1.23.- 2. Inez 3. Iwin Buitenzorg. WN 2.90 pl. 1.40 1.80 2.40 kopp 15.60 trio 108.80 De spectaculairste speler van dit team is verdediger Paul Went, die voor 80.000 pond is overgenomen van Charlton Athletic. Een andere nieuweling in de ploeg is doelman Peter Meller, die voor 15.000 pond overkwam van Burnley. Bij Telstar is de hele selectie beschik baar. Vanavond begint de wedstrijd om zeven uur. PARIJS. Voor filmsterren is het op het ogenblik in Parijs veel te warm om aan winterkleren te denken. En vandaar dat de Franse modeontwer pers, die deze week hun nieuwe win tercollecties showden, het tot dusver zonder vedettes op hun gouden stoel tjes moesten doen. Mariskaprijs 2150 m. 1. Frances Love, P. Hallam 2.22.1. 2. Siciliano 3. Padre Bramo. WN 16.90 pl. 6.20 3.- kopp. 19.40. Denemarkenprijs 2000 m. 1. Jap, M. Lange 2. Imca Six 3. Idylle O. WN 3.10 pl 1.60 3.10 1.50 kopp. 13.70 trio 264.30. Belgiëprijs 2140 m. 1. Jojo Buitenzorg, Jan van Dooyeweerd 2.57.5 1.22.2. 2. Icare- quick 3. Henriette Signal. WN 1.60 pl 1.30.1.80 kopp. 3.50. UTRECHT. Karim Ressang, het 17- jarige rugslagtalent van HPC, heeft zich gisteren in Utrecht aangekondigd als op volger van München-ganger Bob Schout sen. Ressang versloeg in een rechtstreeks duel in de series reeds Nederlands tweede rugslagzwemmer Gerard Gielen, maar deed dat in de halve eindstrijd nog eens dunnetjes over. De HPC-er eindigde in 2.15.3 als tweede op de 200 meter rugslag en bleef Gerard Gielen 1.5 seconden voor. (Van een medewerkster) PARIJS Als het aan de Parijse modeontwerpe.s ligt, dan hoeft geen enkele vrouw de komende winter bij een fikse regenbui meer natte voeten te krijgen. Want vrijwel alle manne quins verschenen tot dusver met pumps met twee centimeter dikke zolen en acht centimeter hoge hakken op het plankier. (70 ronden), waarvan het vertrek om drie uur is, gaan maar liefst 123 renners van start. Tot de kanshebbers behoren naast de negen tijdrijders van wie ex-prof Cor Schuuring vorig jaar dubbele winst boekte de Haarlemmers Ted Blom, Jan v. d. Horst en Ron Smit, Theo Smit uit Halfweg, Gerard Kamper en Dick Groen uit St. Pancras, de Zaandammer Jan Bak ker en Jan Bakker uit Eenrum' Hepburn maakte, inspireerde zijn jur ken met vrij brede schouders, geaccen tueerde tailles en gerende rokken ook op de in vlakken verdeelde schilderijen van Mondriaan. Evenmin als aan zijn platte vistram laarsjes en ballerina’s. Zijn manne quins kwamen nog steeds in witte, rode, gele of groene body-stockings op. Het lijkt voor de Venlonaar moeilijk om over deze psychologische klap heen te komen, temeer daar hij zijn kans op de Olympische Spelen definitief verspeelde. De revelatie van Ressang was echter niet de enige positieve gebeurtenis in de HPC-zwemhoek. Paula van Eijk slaagde er in de eerste medaille voor haar club te verdienen, door op de 200 meter rugslag als tweede te eindigen in 2.35.1 en daar mee het zilver voor zich op te eisen. In die finale vroegen de prestaties van nog andere Haarlemse zwemsters de aandacht. Carry Muijlaert van DWT kwam in de serie tot een beste prestatie van 2.40.1, maar kon in de finale niet beneden die tijd komen. Het werd in de eindstrijd 2.40.8, toch nog altijd een fraaie tijd voor de DWT-zwemster. Sylvia Klok van DWR leverde een zeer goede prestatie. In de finale kwam zij tot 2.41.3, een tijd die zij nog nimmer had gezwommen. Kitty Bec- cari had het duidelijk moeilijker en kwam slechts tot 2.42.2, waarmee zij zich als achtste van Nederland klasseerde. HPC-trainer Wim Geurtsen was over het succes van Paula van Eijk bijzonder tevreden, doch hij constateerde met teleur stelling dat de HPC-ploeg als geheel dui- Het rondespel in Badhoevedorp wordt om twaalf uur ingezet met een rit voor aspiranten over 25 km<22 ronden). Er hebben 43 rennertjes voor ingeschreven. Meteen na de finish van de adspiranten beginnen de amateurs, t.w. de plaatselij ke favorieten Klaas Balk (nat. sprintkam- pioen) en Ton Zuiker, de Amsterdammers Frans v.d. Ruit (nat. baankampioen 50 km.), Cor Schuuring en Ger Knetemann, Nanno Bakker uit Wieringerwerf, Co Hoo- gendoorn uit Zwanenburg, de Hillegom- mer Rhett van Trigt en Piet de Vos uit Rijsenhout aan de tijdrit over 4,6 km. Deze negen tijdrijderr gaan later op de middag ook aan de slag in de grote ronde. Aan de strijd voor nieuwelingen over 50 km. (43 ronden), waarvan de start om half twee is, nemen 77 renners deel. Onder hen bevinden zich de plaatselijke favorieten Japie Meyer en Nico Hogen hout, de Zwanenburgers Jimmy Kruunen- berg, Ruud Verbeek en Rob Borst. In de race voor amateurs over 80 km. delijk te laat in vorm is en daarvoor veel terrein heeft moeten prijsgeven. Het falen van bijvoorbeeld Bas Smallegange op de schoolslag heeft Geurtsen aan het denken gezet over de bezetting van de wisselslag estafetteploeg bij de heren. Zoals gezegd is Ressang een lichtpunt voor de wat vermoeide en van zelfver trouwen verstoken HPC-ploeg. Karim zwemt pas drie jaar. Hij begon op zijn veertiende met de echte wedstrijdtraining Ze heeft daar wel wat door gemist. Want Givenchi’s net op de knie vallen de jurken, pakjes en mantels in rode, oranje, varengroene, beige en chocola debruine stoffen waren eleganter dan ooit. De bij alle Parijse couturiers voor de winter nogal favoriete X-lijn gaf ook bij Givenchi de toon aan. Maar de Pa rijse ontwerper, die wereldberoemd werd door de kleren die hij voor Audrey Er u iets aan de band met de deo dorant. Steeds meer publicaties waarschuwen. En hoe! De meeste deodorants bevatten namelijk een bacteriedodende stof. Waarmee de huidbacteriën vernietigd worden. Rigoureus. En waarmee - dat is waar - óók de transpiratiegeur ver dwijnt Even rigoureus. Maar on gevaarlijk? Huidbacteriën (huidflora’) hebben een taak. Ze regelen het evenwicht op onze huid. Ze beschermen ons tegen het binnendringen van ziek teverwekkende kiemen. Zeer accu raat. Vandaar dat aoveel deodorants met een bacteriedodende stof huid- irritatie kunnen veroorzaken. Be scherm het milieu. Kan het anders? Natuurlijk. Dat bewijst Therme. Een heerlijk ge parfumeerde, veilige deodorant. Met ’sinodor’. Een Franse stof, die de huidbacteriën ongemoeid laat, maar de geur - zeer snel - afbreekt. Oók rigoureus. Maar veilig. Zon der het milieu te verstoren. Zonder huidirritatie te veroorzaken. Denk aan uw huid. Ga over op Therme - de veilige ’alternatieve' deodorant. Verfijnd geparfumeerd. In elegant gedecoreerde spuitbus van 110 gram netto, ƒ5.75. Ver krijgbaar bij ’de Bijenkorf, bij apo theek en parfumeriezaak, bij par- fumerie-afdelingen van de grote warenhuizen en natuurlijk bij uw drogist. Therme is een produkt van N.V. Import Unie, Arendstraat 5, Hil versum. Tel.: 02150-50547. Ver- koopadre*sen op aanvraag. Saint Laurent en Pierre Cardin reke nen er juist op dat hun broekpakken de komende maanden bestseller zullen worden. Cardin liet de mannequins jersey matrozenbroeken met wijd uitlopende pijpen en nogal brede omslagen sho wen. Pantalons, die met coltruien en toppers, wijde driekwart jasjes met wijde driekwart mouwen combineer den. En dat in kleurencombinaties als chocoladebruin, donkerpaars met abri koos, korenbloemblauw met zwart en rood met varengroen en wit met beige. Voor de rest zorgde Cardin voor met truien gecombineerde overgooiers, die net op de knie vielen en die net als zijn capes en poncho’s met grote fanta- sie-dessins waren gegarneerd. Zijn avondjurken waren lang niet zo futuristisch, maar juist romantisch en door het gebruik van pastelkleurige mousseline even luchtig als lathyrus sen. Alleen Gaston Berthelot, die bij het modehuis Chanel de opvolger van Coco werd, voelt niets voor schoenen met plateauzolen. Bij hem kunnen modieuze vrouwen voor de komende winter nog voor gewone klassieke pumps en avondsandaaltjes met vrij spits toelo pende neuzen terecht. Chanels nieuwe ontwerper vindt de schoenen met pla teauzolen namelijk bijzonder onele gant. Givenchy’s Mondriaan-jurken en - jassen voor de komende winter waren echter heel wat subtieler dan de Mon- driaan-creaties die Yves Saint Laurent een paar jaar geleden lanceerde. Een geweldige vondst voor vrouwen die voor een winteravondjurk niet al te veel geld willen uitgeven, vond ik zijn lange, korenbloemblauwe après-ski-ja- ponnen van waterafstotend katoen, die hij met een traliewerk van smal zwart fluweel lint had laten bestikken. Terwijl Givenchy voor de winter maar weinig broekpakken maakte, zorgde Patou voor de meest beeldige pantaloncombinaties, zoals zwarte nap- pa-leren broeken met turquoise korte wijde jasjes, waaronder men de man nequins geheel onverwacht mosgroene coltruien liet dragen. Vrijwel alle jur ken en rokken hadden aan de zijkant splitjes, waardoor de voor- en de ach terpanden aan de onderkant werden afgerond. Een foefje dat al jarenlang het basisprincipe van Cardins bloem- bladjurken is. Voor genoeglijke winter avonden maakte Patou tenslotte lange zwartfluwelen japonnen, waarvan de bovenlijfjes met zilver- of goudkleuri ge pailletjes waren geborduurd. Patricia Posthumus een 152 Die ceintuurs werden niet alleen bij zijn matrozenbroeken, maar ook bij zijn mantels met een trapvormige overslag gedragen. En zijn doorzichtige fondantkleurige avondjurken, gegar neerd met kippeveren of konijnestaart- jes, waren zo smakeloos, dat hij ze aan een Commercieel is het van Courrèges misschien wel een goed idee geweest om de confectionering van zijn creaties in eigen hand te houden, maar voor zijn boetjurkjes, truitjes en jassen, die die toch nog altijd vrij prijzig zijn, ge bruikte hij weer zulke bedroevend slechte stoffen, dat zijn klanten kenne lijk nog het meeste voor zijn initialen A C moeten betalen. Tweedpakje van Chanel voor schoolmeisjes, in blauw en choco lade. Pierre Balmain- de Parijse couturier die zorgde voor de modieuze metamor fose van prinses Irene, heeft voor de komende winter niet veel nieuws. Bal main blijft onvoorwaardelijk trouw aan zijn klassieke prinsessejurkjes. Dit keer met een tweed rokje en een bovenlijfje van wollen shetland in een bijpassende effen tint. Samen met kor te, rechte jasjes vormden zij zijn zo langzamerhand wereldberoemde en sembles. Combinaties die in een jersey boetiekuitvoering in zijn Parijse mode huis al vanaf 500 gulden verkrijgbaar zijn. Maar natuurlijk had Balmain ook mantelpakjes. Volgens het nieuwe re cept met van achter gladde en van voor geplooide rokken, zijden blouses met een strikkraag en vrij nauw-aan- sluitende, reverloze korte jasjes. gesloten tuniekbroekpakken en zijn met truitjes gecombineerde kruisband- overgooiers heeft Courrèges voor de komende winter niet veel veranderd. OWO, dat Nicols tot op 4 punten is genaderd, zal alles in het werk stellen deze achterstand weg te werken. Toch geloven we niet, dat de Amsterdammers tot deze krachtsinspanning in staat zullen blijken, tenzij Nicols door de dubbele nederlaag tegen Feyenoord en het besluit van Rasmijn om met honkballen te stop pen, mentaal nog dieper zou zijn gezakt. In de afgelopen dagen hebben leiding en spelers er hard aan gewerkt om het geslonken moraal weer op te vijzelen en wij zien mede daardoor met vertrouwen het optreden van de Haarlemmers tege moet. HCK ontmoet de koploper van poule A, landskampioen Sparta. Hoewel de Rotter dammers dit seizoen toch wel duidelijk aan kracht schijnen te hebben ingeboet, zien we voor HCK weinig mogelijkheden om hun positie op de ranglijst te verbete ren, ook al, omda mede degradatiecandi- data ORWO-HCAW het zwakke Storks tot tegenstander krijgt. Feyenoord zal, hoe onwaarschijnlijk het na de dubbele overwinning van de Rot terdammers op Raak Nicols ook klinkt, moeite hebben om Ajax twee keer te bedwingen. Een puntenverdeling lijkt ons hier waarschijnlijk. Over gebrek aan variatie hoefde zij gistermiddag bij de presentatie van Pierre Cardin’s nieuwe wintercollectie niet te klagen. Cardin had voor de winter nog zoveel nieuwe ideeën, dat hij van zijn besluit om alleen nog maar in het voorjaar zijn confectie te showen op het laatste moment is te ruggekomen. En terecht, want voor de inkopers van de grote confectiefabrie ken en exclusieve modezaken zou het zonde zijn geweest, als zij zijn schitte rende broekpakken niet hadden gezien. Dior en Balmain vonden wel dat de vrouw het de komende winter zonder pantalon-ensembles kan doen; Yves Yves Saint Laurent echter die twee jaar geleden de in de oorlog zo popu lair geworden veterschoenen met ver- i hoogde zolen voor het eerst weer van zolder haalde, denkt daar heel anders over. Met een knipoog naar de Lon- dense boetieks liet hij voor de komen de winter bij Bally zelfs laarzen met plateauzolen maken. De laarzen, die de afgelopen winter wat uit het mode beeld waren verdwenen, maakten aan liet begin van de Parijse modeweek een glorieuze come-back. Maar de suè- ie en nappa-leren laarzen zijn er ove rigens wel een stuk korter op geworden. Bij Dior, Cardin, Balmain en Feraud bleven ze een handbreedte onder de knie. waarschijnlijk aan een revue of Amerikaanse schoolmeisjes met slechte smaak kan verkopen. Schitterend daarentegen waren de creaties die Michel Goma, de couturier van Jean Patou, voor de komende winter heeft ontworpen. Bij Patou kunnen mode-minnende vrouwen voor fraaie flanel en tweed overgooiers te recht, maar ook voor plooirokjes en vrij lange, in ruitjes doorgestikte jas jes. zwarte wollen crêpe met om en om ingezette vierhoeken van zwart flu weel. Net als Balmain liet Givenchy zijn boetiek jurkjes, truitjes en jassen, jurkjes showen. De mantelpakjes met vrij lange rechte jasjes en gerende rokken van de meest schitterende oranje en groene tweeds namen de belangrijkste plaats in de collectie in. Maar Givenchy vindt combinaties van lange jersey truien en gerende rokken van kleurig geruit mohair voor de komende winter even modieus. Maar veel applaus kregen zijn schaakbordjassen. Rechte mantels van nnMMmnnnnfvvinnrwwvvvvwvvvwwvwvvvvwvwHVHwwwwvHwHwvvvvinfvwvinfvvvwinnnnnawvinrvwwifMM^^ Nieuw waren in feite alleen zijn ceintuurs, waaraan een klein envelop- tasje van fondantkleurig vistram hing. en heeft verbluffend snel vorderingen ge maakt. Zelf hoopt hij op nog meer voor uitgang en hij is vast van plan om hard te blijven trainen, omdat, zoals hij zelf stelt, de grens van zijn prestaties nog niet is bereikt. Bij de insiders wordt Ressang nu al gezien als de opvolger van de ongekroon de koning van de Nederlandse rugslag: de IJ-zwemmer Bob Schoutsen. die met zijn tijd van 2.10.2 zijn beste jaarprestatie benaderde, zal na de Olym pische Spelen in München waarschijnlijk met de wedstrijdsport stoppen. Reeds vol gend jaar zal Ressang de kroon van de Amsterdammer kunnen overnemen en de mogelijkheid zit er dan al direct in om het Nederlands record op de beide afstan den, zowel de 100 als de 200 meter rugslag te benaderen. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM In de hoofdklasse softbal zal het leidende DSS niet zonder belang stelling het duel tussen Bloemendaal en HHC gadeslaan. Zaterdagmiddag om half zes zal HHC in het Noorder-Sportpark trachten revanche te nemen voor de ver rassende 10-nederlaag geleden in de uit wedstrijd. Winnen de Whites echter dan kan DSS zich langzamerhand wel kampi- sen noemen. De koplopers zelf ontvangen zondag op eigen terrein UW en zullen zich wel niet laten verrassen. Aanvang half twaalf. HAARLEM. Topgebeuren in het aanstaand weekeinde is ongetwijfeld het treffen tussen Raak Nicols en OWO. Zaterdag wordt er gespeeld in Amster dam, zondag in Haarlem. Zijn avondjurken waren tenslotte meesterstukjes van haute couture. De met kleine, rechthoekige spiegeltjes be plakte japonnen waren strapless van voren en hoog gesloten van achteren. Het tot aan de hals reikende achter pand werd van voren door een fluwe len strikje of een ketting op zijn plaats gehouden. Dezelfde soort mantelpakjes was gistermiddag ook bij Chanel te zien. Maar Coco’s opvolger Berthelot, de vroegere ontwerper van de Dior-boetiek in New York, maakte ze van schitteren de oranje-groene, blauw-beige en roze tweeds. Het was een collectie met ups en downs, met wat al te veel gegar neerde fondantkleurige Chanel-pakjes en met fraai vereenvoudigde Chanel- pakjes zonder passementen en met eenvoudige gouden knopen. Voor de namiddag was er keus uit ruime flu welen mantelpakjes, waarvan de kraagloze V-hals-jasjes met zwart satijnlint waren afgebiesd. Net als bij Balmain toonden de mannequins voor ’s avonds eenvoudige lange zwarte japonnen met lange mou-, wen en drie etagerokken. BADHOEVEDORP. Op een 1150 ter lang parcours aan de Dellaertlaan in Badhoevedorp wordt zaterdag door de Halfwegse wielerclub De Bataaf voor de 22ste keer de ronde var Badhoevedorp verreden en daarbij is vooral het hoofd nummer van de amateurs sterk bezet met kampioenen en favorieten. Er nemeen ook vier Duitsers en drie Fransen aan de strijd deel, zodat deze Badhoevedorpse ronde internationaal getint is. Tussen de voorritten van de adspiranten en nieuwe lingen rijden negen amateurs een tijdrit over vier ronden om de Grote Prijs Kalmthout en Van Niel. Mogelijk kunnen de vier Duitsers en drie Fransen voor het verrassende ele ment zorgen. Er vallen in Badhoevedorp voor de renners weer veel premies te verdienen en daarvoor heeft vooral de heer G. v.d. Puy zich weer beijverd. Het organiserende De Bataaf mag toch op veel medewerking rekenen in het Haarlem- mermeerdorp. Vrijdagavond ontmoet HCK op eigen terrein Storks. De Pinguins, weer met Mary Boekhout op de plaat, moet zondag in Den Haag sterker geacht worden dan Vodo SC, dat het niet alleen zonder Mau reen Hoyer moet stellen, maar ook Joyce Chrispijn en Ilse Burger mist. In de lande lijke eerste klasse zal in Almelo moeten blijken of EDO zich kan herstellen van de nederlaag tegen Westerkwartier. Uit smijters ontvangt dan de titel gegadigde. HBC komt twee keer binnen de lijnen. Zaterdagavond wordt om zeven uur op eigen terrein aangetreden tegen Flying Petrels, terwijl zondag de reis naar ODWO HCAW in Bussum wordt gemaakt. Twee uur en tien minuten hebben D< Pinguins en HCK strijd geleverd om de Winstpunten. Naast invalsters aan beidt zijden bleek De Pinguins nog een extra handicap te overwinnen hebben in vorm van het gravelveld. Wel nam de Heemsteedse ploeg in de openingsinning na honkslagen van Tinie Box en Sheila Jones een 20 voorsprong, maar het an' woord van HCK liet niet lang op zich wachten. Een homerun van Jean Sleyst bracht in de tweede inning de stand op 32, maar ronduit catastrofaal werd de vierde inning voor De Pinguins. Zestien Kinheim-speelsters verschenen in het slag- perk. Acht veldfouten en voltreffers van Ingrid Ruseler en droegen bij tot elf runs en voorsprong. In de tweede helft van deze wedstrijd leek deze voorsprong nog niet voldoende voor de winst. Het was maar goed, dat HCK in de zesde inning goed profiteerde van een nieuwe serie misgrepen. Een 19 6 achterstand bleek te veel voor De Pin guins. Sheila Jones met een klap goed voor vier runs en een homerun van Yvonne van Heiningen in de laatste slag- beurt zorgde voor een monsterscore voor HCK. Opmerkelijk feit was, dat HCK in deze wedstrijd meer runs scoorde dan in de tien voorgaande wedstrijden. Naast de winst voor winnende werpster Karin Kort verloor HCK derde honkvrouwé Pa tricia Luyk met een ernstige knieblessure. André Courrèges, de Parijse coutu rier die zeven jaar geleden met zijn astronautenmode de hele wereld in be roering bracht, is duidelijk op zijn retour. Niet dat zijn rode, boterbloem- gele, korenbloemblauwe en pastelkleu rige jurkjes en broekpakken, die hij gisteren in zijn overvolle modehuis showde, n iet aardig waren, maar de eerste de beste confectiefabrikant maakt tegenwoordig veel „betere Courrèges-kleren”. '•o-mimii

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7