Ronde van Santpoort kan Velsen Hell Drivers z veel spanning bieden Cambuur-supporters tegen Haarlem-spelers: hebben we jullie HAARLEM - FULHAM Brons voor ploegen van HPC en DWR agenda „Vuile Hollanders nu ■r U in VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Velsen-IJmuiden Veel inschrijvingen voor Brederode SAC speelt drie oefenduels Wim Koene rapper dan Aad Caspers Beverwijk Uitgeest Heemskerk ZATERDAG 19 JULI 1971 4 I 95 Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord Beverwijk Bakkum Castricum Heemskerk Wijk aan Zee IJmuiden-Oost IJmuiden Velsen-Zuid Velsen-Noord Driehuis Santpoort Velsen-IJmuiden (Van ona® wietermedewerker) (Van onze ten nismedewerkster) van (Van onze sportredactie) Santpoort- D g&ÜWhOi] Aft» Moerbergplantsoen, G. Ko- Brindiaië, Zondag speelt Haarlem tegen Fulham. R.-k- Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 19 begint NIET zoals oorspronkelijk is aangekondigd, om 7 uur maar om 6.45 UUR. Seizoenkaarten, tevens toegang gevend tot de wedstrijden van het B-elftal, zijn aan de loketten verkrijgbaar. openbare lezing, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19.15 u. theocratische school, 20.15 u. dienstvergadering. De ZONDAGAVOND ter voorbereiding op de competitie in de eredivsie te spelen wedstrijd HAARLEM Na het sterke, ook inter nationaal goed bezette toernooi in Noord- wljk, dat de meeste spelers uit Haarlem en omgeving wat rust gunde, gaat de strijd verder op Brederode. Er wordt hier gespeeld in de drie normale klassen: B. C en D. alsmede het voor Brederode ken merkende echtparen-toernooi. Ook voor dit onderdeel werd nog een flink aantal inschrijvingen, ontvangen, waarbij die van het echtpaar Huijbers als sterkste geno teerd staak Daarmee is wel duidelijk dat er iets schortte aan deze „vriendschappelijke” wedstrijd, door Cambuur verdiend met 21 gewonnen. Wat bedoeld was als een soort „verzoening” tussen de twee aartsri valen uit het vorig seizoen, werd wederom een duel met een té grimmig gezicht. (Van onze zwemmedewerker) UTRECHT. Ook gisteravond hebben Haarlemse ploegen een aandeel gehad in de medailleregen, die elke avond na de finales in het zwembad Den Hommel neerdaalt. De herenploeg van HPC kwam tot een derde plaats op de vier maal tweehonderd meter vrije slag estafette terwijl de DWR-meisjes op de vier maal honderd meter vrije slag verrassend sterk voor de dag kwamen en na AZPC en ZIAN als derde eindigden- Een uitsteken de prestatie leverde voorts HPC-zwemster Paula van Eijk. die evenals op de twee honderd meter rugslag nu op de honderd meter het zilver voor zich opeiste in de schitterende tijd van 1.12.0. u.; Regina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 19 u avondmis, zondag H. Missen 10, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H- Missen 8, 9.15, 11 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zater dag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u. voorbereiding op de zondag, zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Voor een complete verrassing zorgde Andries Bijerbergen van HPC, die een bronzen medaille greep op de honderd meter vlinderslag bij de jongens onder zestien jaar. Dat de heren van HPC op de vier maal tweehonderd meter vrije slag een medaille zouden veroveren lag in de lijn van de verwachtingen. Het Heem steeds kwartet bestaande uit A. v.d. Veen, R. v.d. Nol, H. van Lienden en K- Ressang brachten een tijd van 8.25.4 op de klokken en legden daarmee beslag op het brons, na de fabelachtige ploeg van ZIAN met het nieuwe Nederlandse record in 7.59.6 en ’t Y met 8,23.3. Bij de meisjes kwam LEEUWARDEN De opmerkingen die door enkele heethoofdige Cambuur-sup porters na afloop van het vriendschappe lijke duel CambuurHaarlem naar de hoofden van de Haarlem-spelers werden geslingerd, lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. „Vuile Hollanders, nu hebben we jullie eindelijk te pakken” was nog een van de meest vriendelijke opmer kingen. maail starten. Men moest daarom gaan selecteren en tenslotte hield men 95 man over. Een aantal dat nog aan de ruime kant is voor het parcours in Santpoort. Aan de renners uit eigen omgeving werd uiteraard bij de selectie de voorkeur gege ven. ZATERDAG 29 JULI Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. ZONDAG 30 JULI Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat 20 u. discotheek. MAANDAG 31 JULI Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Ker- kweg 45: volwassenen 14-17.30 uen 19-21 u.: Ruijsdaelstraat 7: jeugd 19-21 u MAANDAG 31 JULI Openbare bibliotheek, filiaal Wijker- straatweg: geopend 14.30-17.30 u. het DWR-kwartet Suzie de Wringer, Ja nette Flapper, Sylvia Klok en Kitty Bec- cari tot een tijd van 4.27.0 met welke tijd het brons werd bereikt, na AZPC en ZIAN maar duidelijk voor de gerenom meerde zwemteams van Naaiden- VZC Ritmeester en PSV- Van KZC won Sin- keldam nog brons in 1.09.4 op de honderd meter vlinderslag bij de jongens onder veertien jaar. En tenslotte plaatste een weer voortreffelijk zwemmende Karin Ressang zich voor de finale op de honderd meter rugslag bij de heren. Kroonprins Ressang ligt slechts 0,3 seconde achter op rugslag-koning Bob Schoutsen en versloeg de Mosa-zwemmer Gerard Gielen voor de derde maal in successie. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. In een rit voor de don- derdagavondcompetitie van de Haarlemse Raceclub Excelsior op het Industriepar- cours, waarvoor de opkomst door het slechte weer niet groot was, toonde Wim Koene zich rapper dan Aad Caspers. Piet Weeteling was al spoedig door een val en Nelis van Geem door een lekke band uitgeschakeld. Piet Roosen won bij de aspiranten vóór Kees Schrama. In een race voor vetera nen was Aad v.d. Hulst het snelst. De Zandvoortse stayer Wim Faber voor het eerst bij Excelsior meerijdend werd tweede en Buus Schouten derde. In de B-klasse hebben, behalve Erik Verkade, Wim Brands en Edy Mou- thaan, de uit Noordwijk afkomstige heren Blommendaal en Koggink ingeschreven, die zeker tot de favorieten gerekend moe ten worden. Deze twee heren samen zul len in het herendubbel opnemen onder andere tegen bekende en beruchte combi naties als Verkade-Möller en Barten- Brandse. MUIDEN De uitslagen op de eerste dag van de Holland week II, die gezeild wordt op het IJsselmeer voor Muiden, zijn als volgt: Draken: 1 Bol- 2 Van Eesteren. FD: 1 Bierman, 2 Mantel. Contenderklasse: 1 Kann, 2 Harpprecht. Finjollen: 1 Van de Brijk, 2 Meijer. FJ: 1 Van Ravesteijn, 2 Van Kesteren. Pampus: 1 Dercksen, 2 Van Galen. Hornet: 1 Poulie, 2 Zwijnen. OK: 1 Dijkman, 2 Stam. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Zaterdag 20 u.: ,,’t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld”; zondag 14 u.: „De kinderen van kapitein Grant”, 16 u.: „Een dollar met een gaatje”, 20 u.’t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld”; maandag 14 u.: „De kinderen van kapitein Grant”. SANTPOORT. Op het snelle en boch tige parcours aan de Terrasweg in Sant poort wordt woensdagavond in het pro gramma van de plaatselijke feestweek voor de 21ete keer een ronde van Sant poort voor amateurs gehouden. De techni sche leiding daarvan is door de harddra- verijverenlging Santpoort en omstreken weer opgedragen aan de Beverwijkse ren nersclub Kennemerland. Vrijwel alle «treekfavorieten en vele kanshebbers van buitenaf gaan in deze feestweekronde aan de slag, zodat er een spannende koers verwacht mag worden. ZATERDAG 29 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend tot 15.30 u. De Kelder, Hilbersplein. 20 u. tienersoos. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. ZONDAG 30 JULI sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 u. De Uitwijk, Arendsweg. 20 u. jeugdso- ciëteit Biebieb. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. MAANDAG 31 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan. 20 u. werkgroepavond AA. Easy, Populie renlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 20 tot 23 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70; volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 19-21 u.: Amstelstraat 44: volwassenen 15- 17üó en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u.; Parmentier- straat 2: jeugd 15.30-1730 u. IJmuiden- Mel Geel- I Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord op zondag en werkdagen bellen 28041 (telefoonnummer St. Jozefrustoord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, 10 u- ds. J. Bezemen; De Opgang, Florastraat, 10 u. ds. L. Doom (Ermelo); Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 9 u. ds. L. Brink (Velsen-Zuid); Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10, 10 u. gezamenlijke dienst met Doopsgezinden met ds. H. Luikinga als voorganger. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9.30 en 11 u. R.-k- Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 7.30, 9, 10.30, 12 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. Vanaf dat moment speelde Cambuur beter voetbal. Er kwamen een aantal goede mogelijkheden, maar Poldervaart maakte verder weinig fouten. Vlak voor tijd echter was hij kansloos toen rechts achter Piet Kok plotseling oprukte en een gave dieptepass losliet in de richting van Dick Veltman. De razendsnelle rech terspits liet de veel te trage (vermoeide) Haarlem-verdediging de hielen zien en schoof de bal beheerst langs Poldervaart in het doel (21). Willemsbeekweg, 9.30 u. hoogmis, 10.45 u. jongerenmis, 18 uur. Oud-Katholieke Kerk. Adelbertuskerk, Sparrenstraat, 10 u. hoogmis. Jehova’s Getuigen, in Koninkrijkzaal, Velserduinweg (248) 18.30 u. Openbare Le zing en Wachttorenstudie; vrijdag 19.30 u. Theocratische School; 20.30 u. Dienstver gadering. De „Heil Drivers’’, het befaamde team van acht mannen en drie vrou wen, die de meest onwaarschijnlijke stunts uithalen op en in hun motor rijwielen en auto’s, komt dit week einde naar Velsen. Zondag- en maan dagavond worden voorstellingen ge geven op het parkeerterrein aan de Minister Van Houtenlaan, waar het publiek dan in de gelegenheid wordt gesteld de kennismaking van ver leden jaar te hernieuwen. De „Heil Drivers” zijn juist weer 14 dagen in Nederland, na een verblijf van enige maanden in Spanje, waar zij hebben meegewerkt aan opnamen voor de Franse en Spaanse televisie en er een één uur durend programma hebben gevuld. Bovenstaande opname roept een van de stunts van verleden jaar in de herinnering terug. Bij de dames is de inschrijving altijd wat minder talrijk (ook nu weer moest het damesdubbel vervallen), maar zeker niet minder sterk. Geplaatst voor de fina les werden Jannie Hogenkamp en me vrouw Bak-Dingler, ook een Noordwijkse. Verdere concurrenten zijn Hanneke van der Raadt en Methilde Goos. Bij het gemengd dubbel springen de Sandvoortse en HLTC-combinaties Ho- genkamp-Brandse en Onstein-Reus dade lijk in het oog als zijnde de grote kans hebbers op een finaleplaats. Vooral aan het slot van de wedstrijd hadden enkele spelers het even te kwaad met zichzelf, maar er vielen ditmaal geen slachtoffers, al had Wim Spindelaar Haar- lem-spits Pépé Fernandez even bij de strot beet. Het was zo klaar als een klontje dat een aantal spelers de twee harde duels uit het afgelopen seizoen nog niet waren vergeten en dat de destijds gemaakte opmerking van Haarlem-trainer Joop Brand, dat Cambuur vernederd dien de te worden, verschillende Cambuur- spelers nog door het achterhoofd zweefde. Tot degenen die mogen starten behoren onder meer de Haarlemmers Ted en Ton Blom, Cor de Looze, Piet Neeskens, Ron Smit en Jan v. d. Horst, Bas Brouwer en Theo van Kouteren uit Velsen-Noord, de IJmuidenaar Rob Schelvis, Cor Durge, Jaap van Lieshout, Lies de Vries en de broers Hendriks uit Heemskerk, Marcel Pennings uit Nieuw Vennep, de Beverwij ken John Vendel, Theo Smit uit Halfweg, de Alkmaarders Ruud Haller en Nico Alles, Dick Groen en Gerard Kamper uit St. Pancras, de Noordhollandse kampioen Jos Kief tenburg uit Hoorn, Sjaak Schuite- maker uit Andrjk, de Amsterdammers Cor Leunis en Rink Cornelisse, Mathé Pronk uit 't Zand, Co Giling uit De Hulk, Piet Slikker uit Koedijk, Anne Koster uit Leeuwarden, Koos v. d. Knaap uit De Kwakel en nog vele anderen. Het zijn allemaal kanpen die een best stukje kun nen fietsen. Voor de Santpoortse broers Hans en Wim v. d. Putten zal het als plaateelijke favoreiten niet meevallen om zich in dit selecte gezelschap in de kijker te fietsen. Het startschot wordt ’s avonds om half zeven gelost door oud-renner Coen Visser uit Santpoort, die er wel eens in is geslaagd om voor eigen publiek te zegevieren. De renners moeten honderd ronden (80 km.) rijden. (Van een medewerker) HAARLEM Ter voorbereiding op de nieuwe voetbalcompetitie speelt de Haar lemse zaterdagvierdeklasser SAC drie oe fenwedstrijden. Het is daarbij aangewezen op de gastvrijheid van andere clubs, om dat nog niet op de velden in Schalkwijk gespeeld mag worden. In de eerste helft was er van enig krachtsverschil nauwelijks sprake, hoewel Haarlem wat verzorgder en rustiger op bouwde. Cambuur speelde echter wat agressiever en kon daardoor de balans aardiger in evenwicht houden. Toch nam Haarlem nog vóór rust de leiding, toen keeper Van Meurs de hard werkende Pépé Fernandez noodgedwongen onderuit haalde toen deze alleen met de bal voor hem verscheen. Gerrie de Goede knalde van 11 meter keihard raak (01). Een andere verklaring is er nauwelijks te geven voor het onbesuisde spel van beide kanten aan het slot van een overi gens attractieve wedstrijd. Door die wat felle inzet kreeg de vriendschappelijke wedstrijd echter wel het karakter van een competitieduel en voor de 2000 toeschou wers was dat uiteraard wél zo aantrekke lijk. In C willen we bij de heren noemen als sterken Edwin Schoone en Henk Slewe, die dit seizoen al meerdere malen een geducht woordje hebben mee gesproken. De dames Van der Linden en Van de Bronk zijn eveneens serieuze me dedingsters naar de titel in hun afdeling. Voor het herendubbel willen we verder nog noemen de combinaties Abma- Schoone en Holtz-De Jager, waarvan de Laatste een opkomend jeugddubbel is van Brederode. In het damesdubbel worden de geusters Van der Linden getipt. Door het enorme aantal inschrijvingen, 430. is men genoodzaakt reeds aanstaande zondag vroeg met de partijen te starten. De finales wonden zondag 6 augustus verwacht, als het weer dit toelaat. R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan I, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17 u-; H. Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan, 9.30 u. ds. C. W. de Ruiter (Zaandam); Ned. H.erv. Kerk, Kerkplein, 19 u- ds. J. Bezemen. Geref. Kerk. Morgensterkerk. Vrijburg- laan, 9.30 u. ds. C. W. de Ruiter uit Zaandam (Herv.-geref. dienst), 19 u. ds. C. W. de Ruiter (Zaandam). Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, 10 u. ds. R. Reiling, 10 u. zondagsschooly. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19 u. avondmis, zon dag H. Missen 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u. avond mis, zondag H. Mis 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, 9 u. ds- C. J. Hollemans; Herv. kerk, Dielofslaantje, Akersloot, 10 u. ds. C. J. Hollemans. R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfusstraat, zaterdag 19.15 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 10 en 18.30 u; Witte Huis, Relweg, zondag 9 u. H. Mis- Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u. de heer H. van Wel'. Gemeente Gods, in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. IJmuiden, 10 uur. Christen Gemeenschap, in gebouw Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJ muiden, 10 u. A. de Vries. Vergadering van Gelovigen, in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 10 u. Breking des Broods; don derdag 19.30 u. Bijbelbespreking. Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, Bur gemeester Rambonnetlaan 5, diensten om 10 u. en 17 uur- Gereformeerde Kerk. Betheikerk, Zee weg. 9.30 u. ds. Th. J. Kerssies; 17 u. ds. L. Dorst. Zeewegziekenhuis, Zeeweg, in aulakerk- ■aal, 9.30 u. ds. G. E. Bakker. Doopsgezinde Gemeente en Ver. v- Vrij zinnig Hervormden, in ’t Braambos, Zee weg, 10 u. H. J. C. Bos. Pinkstergemeente, Velserduinweg (161) 10 u. D. P. Hartendorp; woensdag 20 u. bidstond en Bijbelstudie, D. P. Harten dorp. Hervormde Gemeente. Goede Herder kerk, Velserduinweg (52) 10 uur kandidaat Den Bree jen. R.K. Kerk. H- Laurentius üwfcis Ned. Hervormde Krk, Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, 10 u. ds. D. van Doorn; 19 u. ds. Kalff. Bethlehemkerk. Gijzenvelt- plantsoen 10 u. en 19 u. ds- H. Lieve. Gereformeerde Kerk. Ichthuskerk, Snel- liusstraat, 9.30 u. ds. J. L. Bel; 17 u. ds. J. van Buuren. Petrakerk, Spaamestraat, 9.30 u. ds. L. Dorst; 17 u. ds. J. L. Bel. Baptistengemeente IJmond. J. P. Coen- straait, 10 u. ds. G. W. Tijman; 19 u. ds. R. Reiling. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat, 10.30 u. en 17 uur ds. R. van Beek. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 u. heiligingssamenkomst; zondagsschool 12 uur; evangelisatiesamenkomst 19 uur. R.K. Kerk, Gregoriuskerk, Kanaalstraat, 8.30 u. en 10.45 uur. Petruskerk, Venus- straat, 9.30 u. hoogmis, 12 u. jongerenmis- Oud-Katholieke Kerk. Engelmundus, Koningin Wilhelminakade 8.30 u. vroeg mis, 10 u. hoogmis; woensdag 9 u. misvie ring. Het parcours aan de Terrasweg is 800 meter lang en is in het voordeel van de duivers en rappe knapen. De kwieke Sas- senheimer Arend van ’t Hof won in de beginjaren door aijn gedurfde rijden vier maal achtereen (’52, ’53, ’54 en ’55) de ronde van Santpoort. Een kunststukje dat nimmer is herhaald. In Santpoort was Arend dan ook bijzonder populair. Voor de komende ronde schreven zo’n 200 ama teurs in en die kunnen onmogelijk alle- Het eerste en tweede elftal nemen op 12 augustus deel aan een toernooi Blauw Wit in Wormerveer en spelen 19 augustus in De Zilk tegen zondagvierde- klasser Van Nispen. Het eerste, tweede en derde van SAC nemen het met 2 junioren elftallen op 26 augustus in Monnickendam op tegen de club van die naam. De oudgedienden van SAC gaan op 19 augus tus in Velsen-Noord aan de slag in het Evert Sanders-toemooi van KIC voor spe lers boven de 35 jaar. In de voorbije overschrijvingsperiode raakte SAC enkele spelers kwijt aan andere verenigingen en het grootste verlies daarbij is wel de overgang van Pirsouw naar Telstar. Als mogelijke nieuwe aanwinsten voor het eerste kwamen Frank Cleeren (Schoten), Dammers (DSS) en Folkersma (EDO) naar SAC. Trainer Ton v.d. Putten begint aan zijn tiende en tevens laatste seizoen bij de Haarlemse zaterdagclub. komst en Rooy. Gereformeerde Kerk, Burgemeester En- schedélaan hoek Frans Netscherlaan, 9.30 u. en 19 uur. R.K. Kerk. O. Lieve Vrouwekerk, Fr. Netscherlaan, 8 u., 9.30 en 11.30 uur. Hervormde Gemeente. Engelmundus - kerk. Kerkplein, 9 u. morgengebed, H. Mooij; 10.30 u- ds. G. E. Bakker. R.-K. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, 10.30 u. drs. L. Brink (Vel sen-Zuid). R-K. Kerk. St. Engelmundus, Driehui- zerkerkweg, 18.15, 9.45, 11.30 en 18 uur. Hervormde Gemeente. Dorpskerk, Bur gemeester Enschedélaan, 9 u. ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, hoek Duinweg-Wil- lem de Zwijgerlaan, 10.30 u. ds. G. J. Rijks. Adventkerk (Prov. Ziekenhuis), 19 u. ds- G. J. Rijks. Chr. Gereformeerde Kerk. Pniëlkapel, Pastorieweg, 10.45 u. ds. K. Boersma; 17 u. ds. J. L. C. Boertjens. Volle Evangelie Gemeente. Beréa, Patri- ciuslaan 33, Santpoort-noord, 10 u. J. J. Bronsveld, met gelijktijdig kindersamen- oppasdienst; 19.30 u- G. van Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, 10 en 17 u. ds. D. W. Veldkamp. Evangelisch Lutherse Gemeente, ningstraat 119, 11 u. ds. Herrmann. Pinkstergemeente BeverwijkHeems kerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Par- mentierstraat hoek Plesmanweg, 10 u. de heer H. Spoelstra (Hoorn)- Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Lutherse kerk, Koningstraat 119, 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. ds. D. H. Biesma. Maranatha-kapel, Wilgenhoflaan 82, 10 en 17.15 u. kerkdiensten. Doopsgezinde Gemeente. 10 u. gezamen lijke dienst met Vrijzinnig Hervormden in Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10, met ds. H. Luikinga als voorganger. Jehovah’s Getuigen. Speeltuingebouw De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag 15 u. In de tweede helft speelde vooral Cam buur een stuk beter. Het vermoeide Haar lem, dat reeds een morgen- en een mid- dagtraining achter de rug had, bood steeds minder weerstand en de verdiende gelijk maker kon dan ook niet uitblijven. Na een misser van Nieuwehuys in de 20e minuut bemachtigde Gerry de Jonge de bal en hij bediende haarscherp de op volle snelheid liggende Johan Zuidema. Keeper Poldervaart onderschepte in eerste instantie de inzet van Zuidema, maar hij liet de bal los en toen mocht Zuidema alsnog de gelijkmaker scoren. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag, zondag en maandag 20 u. Samson en Delilah"; zondag 14.30 u. „Wit past er op de winkel?”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, Rijksweg, Velsen-zuid, dagelijks van 10 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 17 uur; zondag alleen van 14 u. tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, is van maandag tot en met vrijdag elke dag geopend van 9.30 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Archeologische expositie, in ontvangstcentrum van Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-noord, elke dinsdag en donderdag geopend van 10 u. tot 16 uur. Engelmunduskerk, Kerkplein, Velsen-zuid, da gelijks tot 15 augustus) van 14 u. tot 17 uur beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis Velsen, Plein 1945, ijmuiden, is op alle werkdagen te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur; zaterdag en zondag gesloten. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.Monsters van Frankenstein bedreigen de aarde”, 23.30 u.: „Vrouwen die elkaar be minnen”: zondag 14.30 u.: „Hercules”, 16.30 u.: „Monsters van Frankenstein bedreigen de aar de”, 19en 21.15 u.: „Huwelijk in groepsverband”. Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Bertrand in on(t)roerend goed”; zon dag 14.15 u.: „De laatste rit naar Santa Cruz”, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Willard.. en zijn angstaan jagende horde”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Marie Koning (collages en gouaches); geo pend tot 27 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op anvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. ZATERDAG 29 JULI Santpoortse Feestweek, in Santpoort- Noord tot en met zaterdag 5 augustus, groot Lunapark met attracties, dagelijks van 14 u. tot 24 u. ZONDAG 30 JULI Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-Oost, geopend van 10 u. tot 17 u. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, IJmuiden, 19 u. interkerkelijke zangdienst. MAANDAG 31 JULI Speliade, half tien ’s morgens en twee uur ’s middags in: IJmond-MTS, Roos- en Beeklaan Santpooft-Noord, Don Bosco- school, Willemsbeekweg IJmuiden-Oost, Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, Sluiswijk Hervormd Wijkgebouw Radar- straat 5 IJmuiden-West, 7er •:-'-<-éliobl Orionweg 286 achter 12-hoge T-ewijk, Buurtcentrum De Mei Gee’y;-- jat 28 Velsen-Noord. De kleutersbp”-rie wordt gehouden in Kleuterschool Op K-uidberg Dreefplantsoen 4 Santpoort-Noord, Don Boscoschool Willemsbeekweg IJmuiden- Oost, dependance Kleuterschool Duinkre- kels Radarstraat IJmuiden-West, Duin- en Dennenschool Dennekoplaan Zeewijk Buurtcentrum De vinckstraat 28 Velsen-Noord Santpoortse Feestweek, Noord, in zaal Zomerlust, Hoofdstraat 14- 16.30 u. Peter Crooney’s Variété: 18.15 u. handicaprace voor tractoren op de Klef- tendellaan, inschrijving bij de start. Van 16 tot 18 u. is de inschrijving voor: ringrijden per fiets, puzzelrit en midge tgolf,; in uw Zomerlust, Hoofdstraat 142; inschrijving staat open voor iongens en meisjes vanaf negen jaar. Openluchtbad Heerenduinen, Heeren duinen, IJmuiden-Oost, is geopend van half zeven ’s morgens tot een half uur voor zonsondergang.. Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- Noord, 14.30-17.30 u.; filiaal Willemsbeek weg, IJmuiden-Oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Zeewijkplein 27-29, IJmuiden, 14.30-17.30 u.; filiaal Wüstelaan 79. Santpoort-Noord, 14.30-17.30 u en 19.Ï21.30 u. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moensplein 8, 9.30 u. ds. C. Morsink uit Halfweg (Kindernevendienst), 17 u. dr. B- Wentsel; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. dr. B. Wentsel (Kinderneven dienst), 17 u. ds. G. Morsink (Halfweg). Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Oliesla.gerslaan 20, 8.30 en 15 u. kerkdiensten. Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten ver band), Prinsesselaan 10, 8.30 u. ds- J. H. Veefkind, 17 u. ds. L. E. Oosterhoff. Vrije Evangelische Gemeente,

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4