Beslissing binnenkort te verwachten Rode Kruis Ziekenhuis twijfelt VEERTIEN MILLE UIT GELDKIST GEROOFD waarom hij dan? I b Ik heb vroeger toch ook niet verder geleerd, tussen regio Haarlem en Alkmaar WH T NP' kh| j '\v 1 nn Bij Smit’s Bouwbedrijf OPHEFFING SECUVO DIT JAAR Marktberichten Nieuw bedden huis omstreeks Kerstmis 1973 in gebruik ten we wijzer zijn. wt Bos-strandloop in Noordwijkerhout U 7 I Mogen ■KL IlttF TJMUIDER COURANT ZATERDAG 29 JULI 1972 6 RESTAURANGEN SVENSKA TELEFOON 32 06 68 V »rhntaing Proejkamer P F M KENNEMERPLEIN 5 I HAARLEM Nog maar 1 dag en dan is onze interne verbouwing met aller inspanning voltooid. V- lESSR B - - B* Maandag 31 juli a.s. zijn wij gereed U in een nieuwe omgeving te begroeten. Vanaf die dag bieden wij U gaarne na het diner een kopje koffie met een Zweedse punch aan, om U dan nog even te laten na genieten van Uw diner en de nieuwe sfeer. Directie C. H. EKMAN i A K- fté 1 i w'"' I 1 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) PubBkUie aangeboden door dit blad, insamenwetkingtnet de SüchtkigldedeRecfamt. PIB iweitM BEVERWIJK. Het Rode Kruis Ziekenhuis heeft vooralsnog geen be slissing genomen bij welke zieken huisregio men zich gaat aansluiten. BEVERWIJK. Personeel van het hoofdkantoor van Smit’s Bouwbedrijf aan de Parallelweg ontdekte vrijdagmorgen, dat de geldkist, waarin loonzakjes en vakantie bonnen zaten, was opengebroken en leeggeroofd. In de geldkist was een bedrag van 14.500 aan uit te betalen salarissen en vakantiebonnen ter waarde van 20.000 op geborgen. De geldkist stond in een kast. Men is het gebouw binnen gedrongen door het glas uit een der ramen te snijden. Als ze in de eerste klas van de lagere school komen, kennen ze veel minder woorden en begrippen dan andere kinderen. Ze weten soms nauwelijks wat een boek is en hebben in sommige gevallen zelfs nog nooit een potlood Luierstudenten zult u bedoelen. Dat rookt maar vreemde paffertjes, van !9R»«W #T« tot taak krijgt de huren van de gebouw tjes te innen. Het gaat in dit geval om gebouwtjes aan de Dommelsingel, de IJs- selstraat en de Plesmanweg. Het vroegere KSA-gebouw werd in het verleden even eens door de Stichting geëxploiteerd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Stichting Sociaal Culturele Voorzieningen zal dit jaar wor den opgeheven. De Stichting, ongeveer tien jaar geleden opgericht, meent, dat de doelstelling - het bouwen van voorzienin gen. waarin verenigingen hun activiteiten kunnen ontplooien - is achterhaald. Vol gens voorzitter J. H. Willemse is de op heffing een organisatorische kwestie. In de Stichting neemt o.a. de gemeente deel, die na het ter ziele gaan van de Stichting, ■WE? Het «iet w wonderwel gunstig uit. Bij de directie en regenten van het ziekenhuis leeft de hoop, dat omstreeks Kerstmis volgend jaar het sein tot de afmars van de harde werkers kan worden gegeven, waarna de verhuizing naar het nieuwe beddenhuis kan beginnen. Vanwege de lage bezettingsgraad van een ziekenhuis omstreeks de tijd van kerstmis is de venmoedelijke datum van gereedkoming van het nieuwe gebouw met enthousiasme Mj dij diversen ontvangen. en dan verdraag ik geen kapsones. Wat wil zo’n jongen nou worden? Professor wordt ie toch niet Dat is niks voor ons soort mensen. Wie voor een dubbeltje geboren is wordt nooit een kwartje en ik kan al dat gestudeer niet betalen. Werkstudent? Noemt u al die ruigbossen werkstudenten? ■A-*-- .’F* i BEVERWIJK. De noteringen van vrijdag 28 juli aan de Beverwijkse veilin gen waren als volgt. Groenten-: aardbeien 180-410; andijvie 10-18;bloemkool 35-106; bospeen 20-67; bosbiet 8-18; doperwten 65-185; groene kool 16-21; komkommer 15-29; prei 18-61; postelein 20-31; peulen 200-310; rode kool 7-18; rode bessen 120- 200; rabarber 6-28; sla 6-13; spinazie 6-56; spitskool 21-27; snijbonen 240-510; sper ziebonen 80-310; tuinbonen 8-43; tomaten 40-80; waspeen 14-32; Bloemen: agapan- thus 40-80; anjer (per stuk) 8-39; trosan- jer 135-190; aster 75; calla 35-80; chrysant (jaarrond) 160-265; convillie 40-80; dahlia 35-75; fresia 55-165; gerbera 28-34; gladi ool 90-235; iris 40-75; lelie (per tak 14- 130; ranonkel 45; roos (per stuk) 48-69; babyroos 6-28; statice 60-90; world supre me 40. Net als de vorige keer start dit evene ment, op initiatief van de VVV en het WAK, weer om zeven uur achter hotel De Witte Raaf aan de Duinweg nabij de Duindamseslag. Hardlopend of rustig wandelend kan aan deze 'ocht door het prachtige natuurgebied van Staatsbosbe heer worden deelgenomen. Het kost twee gulden per persoon, maar daarvoor ont vangt iedereen bij de aankomst een fraaie herinneringsmedaille. Voor de loop kan men vanaf half zeven bij Hotel De Witte Raaf inschrijven. Van tevoren is dit mogelijk bij het VVV- kantoor aan de Herenweg 14, telefoon 02523-2096. Op dit adres worden ook na dere inlichtingen verstrekt. Door de regionalisatie van de wet op de ziekenhuisvoorzieningen zal het Rode Kruis Ziekenhuis moeten kie zen tussen aansluiting bij de Haar lemse ziekenhuizen of het ziekenhuis in Alkmaar. Het overleg daarover is nog gaande. Volgens drs. A. N. Ver- sluys, economisch-directeur, zal de beslissing zeer binnenkort vallen. De drie IJmondziekenhuizen waren reeds enkele jaren in gesprek om trent een nauwere samenwerking, maar werden in hun arbeid gestoord door de komst van de wet ziekenhuis voorzieningen. De IJmond had vol gens de richtlijnen vanuit Den Haag te kiezen tussen aansluiting bij Haar lem of Alkmaar. Het Zeewegzieken- huis te IJmuiden besloot zich aan te sluiten bij de Haarlemse ziekenhui zen, in welke regio langzaam een soort super-regionaal ziekenhuisbe stuur zich aan het vormen is, dat de autonomie van de diverse ziekenhui zen stap voor stap aantast. „Niet al tijd even leuk, maar wel beslist nood zakelijk”, aldus drs. Versluys. hem al de professor. En *s avonds altijd dat gesodemieter met de TV. Die staat altijd te hard volgens meneer. Ja, en dan gebruikt ie van die deftige woorden, net alsof ie anders is dan wij. Ik heb altijd op een fatsoenlijke manier mijn brood verdiend vastgehouden. Bovendien zien veel ouders het nut niet in van verder leren, net als de door ons verzonnen vader in deze advertentie. Ze beseffen niet; dat in de maatschappij van de nabije toekomst kennis niet alleen macht betekent, maar ook een levensvoon waarde is. Tk heb toch altijd mijn brood verdiend met twee rechterhanden? Ik heb toch ook nooit doorgeleerd, waarom zou zo’n die verdovende dingen en dan die rare --j-. j-i jtï-ï muziek. Meer lawaai dan muziek. Nee, Iaat die jongen maar dicht bij huis blijven. Mavo kan.ie doen erf dan een goed kantoor en dan moet ie zelf maar verder zien. Als ie z’n vader en moeder maar niet vergeet. We zijn altijd goed voor hem geweest” Van alle studenten zijn maar 10% arbeiderskinderen. Niet omdat arbeiders kinderen dom zijn of minder intelligent in boeïties te lezen in plaats van es met dan kinderen uit de hogere inkomens Wordt er binnenskamer druk overleg gevoerd wat het Rode Kruis Ziekenhuis in deze zal gaan doen, buitenshuis heeft men wel iets anders aan het hoofd dan aan dit soort zaken te denken. Onmiddel lijk achter het keukenoomplex zwoegen tientallen bouwvakarbeiders zich in het zweet om het 20 miljoen gulden kostende beddenhuis op tijd gereed te krijgen. (Van onze correspondent) NOORDWIJKERHOUT. Op woens dagavond 2 augustus houdt de Ijsclub Noordwijkerhout voor de tweede keer in het zomerseizoen een bos-strandloop over circa 5 kilometer. 4 V eigenwijs jong dat dan wel doen. Hij is V-i 1 1 1 1 Het is overigens wel een kostbare aan gelegenheid geworden, dat beddenhuis. Maar ziskenhuisbouw is duur, zegt drs. Versluys en allerlei factoren beïnvloeden de kostprijs. Zoais bijvoorbeeld het enor me stalen net, dat boven de kinder- en kraamafdeling is gekomen om de gebou wen te beschermen tegen eventuele onge lukjes, zoals stenen en gebruiksvoorwer pen, die van de nieuwbouw naar beneden kunen komen. Er is een proefkamer inge richt, waarin het ziekenhuis experimen teert om precies na te gaan wat men in het nieuwe beddenhuis moet doen om het de patiënt zo gemakkelijk mogelijk te maken en de voor de verpleegkundigen de meest ideale werkklimaat te scheppen. Het experiment van het Akerendampavil- joen indirecte verichting in de patiën tenkamers zal waarschijnlijk in het gehele beddenhuis worden doorgevoerd. Voorts komt er een nieuw zusteromroep- systeem, via welk systeem de centralist, die het schakelpaneel bedient, in directe verbinding staat met de patiënt en bijzon der snel een in de buurt zijnde verpleeg kundige kan bereiken om hem of haar naar de patiënt, met wie de centralist gesproken heeft te sturen. „Voor de pa tiënt zal er meer tijd beschikbaar komen, want met het oude systeem dient de verpleegkundige eerst naar de centrale te komen om te vragen welke patiënt gebeld heeft, wat er is en dan moet ie weer door de gangen rennen om datgene te halen, wat de patiënt nodig heeft. Met het nieu we systeem is dit allemaal verleden tijd,” zegt drs. Versluys. Als het nieuwe beddenhuis gereed is zal er door het Rode Kruis in totaal voor ruim f 46 miljoen zijn ver- en gebouwd. Een kapitaal bedrag. Drs. Versluys: „Daarom ook zijn wij gebrand op het in de hand houden van kosten door sterk te letten op het rationeler werken. Voorts streven wij naar een zo kort mogelijke verpleegduur. De kale verpleegprijs derde klas ligt momenteel op f 102,70. Bij de eerste klas komt dit op f 180,90 per dag. Daar zal per 1 oktober wel iets bijkomen. Onder de druk van de publieke opinie speelt het Centraal Orgaan Ziekenhuis kosten het kostprijzenspel heel wat straf fer dan een aantal jaren geleden. Wij worden scherp in de gaten gehouden of er toch niks beter dan zijn vader? En bovendien kost al dat leren maar geld. Nee hoor, laat hem maar een Mavo doen en dan is het verdienen geblazen Dan moet ie zelf maar verder zien wat ie doetje weet bovendien nooit of ie het allemaal wel haalt Wij zijn V;6 geen professorsfamilie. Die jongen zit trouwens voortdurend ?kies te lezen in plaats van es met z’n vriendjes mee te gaan. Ach, dat groepen maar omdat ze een achterstand döet ie wel, maar z’n broertjes noemen hebben, die bijna niet is in te halen. i H J 1 •W 4 ter spelen is er niet bij.” IV :P ';'v ‘b U I

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7