AEGIR-ACHT DE REDDER V AN DE KNRB EN NOC Winst en verlies voor Edward de Noorlander uitgeschakeld hockeyteam VIJFKAMPSTER MIEP VAN BEEK 23 PUNTEN ONDER DE LIMIET al aangewezen Negen atleten Spasski ziek en Fischer weer boos Den Hommel in cijfers Ekb r Geen zege voor Schertnhal OS stond in brand Roeiploeg voor München Speedboatpiloot verongelukt Laga-vier 7 11 MAANDAG 31 JULI 1972 Tienkamp onvoldoende 'ff W A iwwwwwwvwvww Vier (Van onze sportredactie) vwvwwwvww DE NOORLANDER serie van 14,4 - 12.41 - 1.72 - 5.83 -en 25,4 nnnrwvvwvvvvwvvwvvvvwvwvvvvwvvwvvwvvvwvwvwwvwvvvwvwww 100 13 Jaar, Hansje met 2. Laga BOKSEN. De Panamese bokser Enrique Pinter heeft zaterdagavond in Panama de wereldtitel boksen in het bantamgewicht veroverd door kampioen Rafael Herrera op punten te verslaan. De nieuwe titel houder werd unaniem tot winnaar uitge roepen. BOKSEN. Oud-wereldkampioen zwaar gewicht boksen Cassius Clay, alias Mo hammed Ali, heeft zaterdagavond in Ca sablanca een partij tegen Sounkalo uit Mali op punten gewonnen. Het gevecht ging over acht ronden. Miep van Beek raast op de 100 meter horden naar het Nederlands record (13.3). Naast haar (rechts) de Engelse Wilson. wereldranglijst, duidelijk het hordennummer, waar zelfde ranglijst ongeveer (Van onze sportredactie) Vier dagen geleden bedroeg de sterk- I te van de nationale Olympische atletiek- ZOLDER. De Fin Heikki Mikkola heeft zaterdag met zijn Husqvarna de internationale motorcross van Zolder ge wonnen. De Zweed Ake Jonsson op Maico werd tweede, gevolgd door de Nederlan der J. Sigmans op Maico. Pierre Karsma- kers werd vijfde. SC?' core "ff ff Vier 6.43.0; 6.43,0; 7.01,1. WVWVWVW In München komen geen Nederlandse tienkampers aan de start. Dat is de les die getrokken kan worden uit de dit weekein de op Papendal gehouden tienkamp-inter- land tussen Nederland, Engeland en Bel gië. De tienkamp die voor met name Ed de Noorlander gold als de laatste kans. De Rotterdammer kon deze laatste mogelijk heid echter niet benutten. Hij kwam tot een totaal van 7517 punten; bijna 300 punten onder het door het NOC gewenste totaal van 7800, ook nog onder de door de IAAF gevraagde score van 7600 en zelfs nog onder zijn in 1969 in Athene behaalde record-totaal van 7598 punten. AMSTERDAM. De Aegir-acht verplichtte velen aan zich. Niet alleen coach Roell en de grote Groningse aanhang. Meer nog de technische ad viescommissie en het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Roei Bond. En zelfs de bestuurderen van het Nederlands Olympisch Comité, waar van Kees Kerdel en secretaris-penningmeester Chris van der Ploeg, ge secondeerd door de chef de mission voor München Bram Leeuwenhoek, zaterdag de slotrace en het hoofdnummer van de nationale roeikam- pioenschappen op de Bosbaan bijwoonden. Een grandioze zege van de Gro ningse studenten, die met een tijd van 5 min. 44,83 sec. een nieuw natio naal baanrecord vestigden en het internationale baanrecord van de su blieme Oostduitse acht tot op 1,3 seconde benaderden, veegde op slag alle voorziene problemen van de tafel. zonder stuurman: 1. Noorwegen 6.27,6; 2. Stockholm 6.35,8; 3. Laga 6.39,2. De jongeren Eltjo Schutter en Fred Schrijnders, respectievelijk 19 en 20 jaar vestigden persoonlijke records met 6879 en 6803 punten. Omdat de Belgen hun beste man, Freddy Herbrandt, wegens een keelontsteking hadden moeten thuis laten, grepen de Britten toch nog de eindzege in deze tienkamp. Dit met 22.289 punten. België werd tweede met 21.982 punten en Nederland derde met 21.897. lands beste vijfkampster via een goede afvaardiging nog slechts vier atleten. I Over vier weken, wanneer in München MÜNCHEN. De olympische scherm- hal, waar zaterdag door een brand voor ongeveer 200.000 Duitse mark schade werd aangericht, zal voor het begin van de Spelen op 26 augustus hersteld kunnen worden, zo heeft de politie van München meegedeeld. Na een voorlopig onderzoek wordt aan genomen dat de brand werd veroorzaakt door kortsluiting in het verlichtingssys- teem van de zaal, die op drie kilometer van het centrale olympische complex is gelegen. ARNHEM. De Nederlandse Olympi sche hockeyploeg heeft zaterdag en zon dag op het sportcentrum Papendal weder om geoefend tegen de Westduitse hockey ploeg voor München. Zaterdagmiddag, nadat onze landgenoten in de ochtenduren zich nog onderworpen hadden aan een zware conditietraining, zegevierden de Duitsers met 4-1. Zondagmiddag nam Ne derland revanche en won met 2-1 door een doelpunt, dat kort voor het einde van de derde periode werd gescoord door Kick Thole. Beide wedstrijden bestonden uit twee perioden van 35 minuten (de officië le speeltijd) en een derde periode van 30 minuten. De Aegir-acht maakte zaterdagmorgen snel en duidelijk aan alle onzekerheid een einde door de finale te beheersen en opnieuw Nereus ruim achter zich te hou den. Op de eerste 500 meter leidde Nereus me. een tafje. In de kilometer die volgde sloegen de Groningers toe. Ze liepen 1 min 43 sec op hun tegenstanders uit op de tweede 500 meter en hadden die voor spreng bij het 1500 meter merkteken nog met 1 min 29 sec vergroot. De tegenaan val van een eigenlijk al verslagen Nereus werd in de slotfase voortreffelijk gepa reerd. De Amsterdammers konden juist voorkomen dat er licht tussen de boten was bij de finish, hetgeen allerminst een schande is in deze snelste race van Neder landse achten ooit op de Bosbaan gevaren. Opgemerkt moet wel worden dat de ploegen met de lichte rugwind de omstan- digneden duidelijk meehadden. De tijd van Nereus: 5.47.41, van Asopos 5.59.64. SABAUDI De Italiaanse speedboat piloot Leonardo Mazzoli is zondag tijdens een race om het wereldkampioenschap in Sabaudia om het leven gekomen. Hij kwam in aanvaring met drie andere bo- ten.Mazzoli was in 1967 Europees kampi oen in de klasse 700 cc met buitenboord motor. van de atletiekploeg, de heer Koomen. Resteert nog een drietal met nog I heel beperkte mogelijkheden: Hans van I Enkhuizen, die woensdag in Oslo de I 110 meter horden loopt; zijn vrouwe- I lijke collega Mieke Sterk, die ondanks I een trainingsachterstand toch tot 13,3 seconde in staat moet zijn en dat op de Nederlandse kampioenschappen en me- dio augustus in München gaat probe- ren waar te maken; en marathonloper Geert Jansen die echter weinig hoop I meer zal koesteren nu hij zaterdag in I Oss voortijdig moest uitstappen. Dit I overigens met een aanvaardbaar ex- cuus, dat liefst 40 vanwege maagklach- ten uitgestapte atleten konden aanvoe- ren. ach Koning, twee Kieft-Luttinkhuizen Coach: Haase. Vier met suurman: Laga Grothuis, Kroes, Van Woudenberg, Ter Haar en I stuurman De Corver), coach: Van der I Want. Acht: Aegir (Rouwé, Munneke, I Mulder, Huisnga, Eggink, Van der I Vliet, Tuinzing, Offens, en stuurman Stuffkens), coach Roëll. zijn medeweten, werd gefilmd. De organi satoren zijn overigens in het bezit van een door Fischers advokaat Paul Marshall ge tekende overeenkomst met Chester Fox, die de exclusieve filmrechten heeft ge kocht. Marshall verklaarde dat hij met goedkeuring van Fischer gehandeld heeft. Fischer zelf bemoeide zich zaterdag niet met de zaak. Hij was onbereikbaar, omdat hij zijn sabbath vierde. Aanvankelijk had Fischer geklaagd dat hij hinder ondervond van de camera’s. Toen de camera’s daarop op een afstand van 45 meter van het podium waren opgesteld, verklaarde de Amerikaan dat hij alleen al gestoord werd door het feit dat zij er waren. Fischer heeft elk overleg tussen Lome Hassan, de vertegenwoordi ger van de Amerikaanse televisiemaat schappij ABC aan wie Fox de televisie rechten heeft doorverkocht, geweigerd. Fischer heeft bovendien van hoofdscheids rechter Schmid excuses geëist, omdat deze heeft laten filmen. De Westduitser heeft dat geweigerd. De voorzitter van de IJs landse schaakbond Thorarinsson heeft verklaard dat de IJslandse bond verlies lijdt als de kwestie van de verkoop van de filmrechten niet wordt geregeld. 4000 punten. Voor de Rotterdamse atlete was de 6.05 meter vertesprong het hoogte punt; vier centimeter boven haar persoon lijk record. AMSTERDAM. Na afloop van de I Nederlandse kampioenschappen heeft I het Nederlands Olympisch Comité de roeiploeg voor de Olympische Spelen in München bekendgemaakt. De selee- tie is conform de voordracht van de Koninklijke Nederlandse Roeibond. Afgevaardigd worden: twee zonder I stuurman: Luynenburg-Stokvis (Ne-1 reus), coach De Kort, dubbel twee: I Bruyn-Veenemans (Nereus-Skadi), co- Koning, twee met suutrman (Proteus-Eretes). REYKJAVIK. De nukken en grillen van Bobby Fischer schijnen zijn tegen stander Boris Spasski toch niet onberoerd gelaten te hebben. De wereldkampioen die naar Ijsland was gekomen in de ijdele veronderstelling dat hij alleen behoefde te schaken in plaats van ook nog op te moeten treden in een bijrol in de Fischer- show, meldde zich ziek voor de negende partij, die voor gisteravond op het pro gramma stond. Spasski blijkt kou te heb ben gevat en last te hebben van een zere keel. Wedstrijdarts Uivar Thodorsson bracht een bezoek aan Spasski en heeft zijn bevindingen daarna aan hoofdscheids rechter Lothar Schmidt meegedeeld. Spassi hoeft niet het bed te houden. Volgens het reglement kan elke speler driemaal verstek laten gaan wegens ziek te. De negende partij is nu voorlopig voor dinsdag vastgesteld. Fischer heeft op het ogenblik de leiding in de tweekamp met 5-3. Volgens zijn Russische secondanten is Spasski na een maand lang rechtstreeks betrokken te zijn geweest bij Fischer’s capriolen een „ander mens”. Trouwens, niet alleen de Russen zijn er van over tuigd dat Fischer’s chicanes Spasski geen goed hebben gedaan. Zo verklaarde de Deense grootmeester Enevoldsen: „Spasski is een gebroken man. Ik heb hem nog nooit zo zien spelen. Hij maakt ongeloof lijke blunders”. Hoe het ook zij, een feit is dat de „schaakmatch van de eeuw” nog geen moment het verwachte - hoge - peil bereikt heeft. Fischer’s secondanten heb ben laconiek op Spasski’s ziekte gerea geerd. Fischer’s assistent Fred Cramer meende: „Wij hadden al een week geleden verwacht dat Spasski de partij zou laten uitstellen. Dat doen de Russen altijd als hun man niet in vorm is en aan de verliezende hand is”. Spasski heeft intus sen zijn vrouw Larissa over laten komen. Zaterdag hebben de organisatoren op Ijsland zich met het zoveelste door Fi scher opgeworpen probleem bezig gehou den. De Amerikaanse uitdager wenst nog steeds geen televisiecamera’s in de speel zaal te dulden, nadat donderdag de acht ste partij, naar Fischer verklaarde buiten Ella Hoogendoorn overschreed ook de de Olympische Spelen beginnen, zullen I -J er de olympische startlijsten wel-; licht 15 Nederlandse namen voorko- men. In korte tijd kan veel veranderen. I Donderdagmorgen werd het al aange- I wezen kwartet Wilma van Gool-Els I van Noorduyn- Sjef Hensgens-Jos Her- I I mens aangevuld met het 1500 meter- I duo Berny Boxem-Ilja Keizer en 400 I meter-loopster Trudy Ruth. Nog was er in NOC-gelederen geen eensluidende mening rond de afvaardi- ging van de 1500 meter-lopers Haico I I Scharn en Bram Wassenaar. Zaterdag- I avond kwam voor beiden echter het I I verlossende telefoontje, waardoor de I I sterkte van de ploeg uitgroeide totI negen. En daarbij zal het hoogstwaarschijn- lijk niet blijven. Dit weekeinde diende I zich vijfkampster Miep van Beek dui- delijk aan. Met haar totaal van 4377 I punten kwam zij op de elfde plaats I van de wereldranglijst. Dan is er nog I I altijd de kandidatuur van 1.82 meter- I I springster Ria Ahlers, die zich eind I van deze week tijdens de nationale i kampioenschappen in Kerkrade nog een keer wil waarmaken. In Kerkrade zal ook blijken of de 4 x 400 meter-damesploeg kansen op uit- I zending heeft. Individueel zal het I I kwartet daar blijk moeten geven van I I een goede vorm. „Waarna er dan een I redelijke kans - het is geen uitgemaak- te zaak - is, dat de ploeg wordt meter overmeesterde, werd die winst van die hordenrace nog wat meer uitgebouwd. Hoe slecht voorspelbaar het resultaat van een meerkamp is echter, ondervond Miep van Beek, wiens toch al strak ge spannen zenuwen het nog eens extra te verduren kregen, toen ze bij het versprin gen met een foutsprong begon. Risico’s nemen was er toen niet meer bij. Het gevolg was een te magere 5.83 meter, die gevolgd moest worden door 24,5 op de 200 meter. Miep van Beek bevond zich in het sterke Engelse gezelschap van Mary Pe ters en Ann Wilson. Een zeer sterk gezel schap, waaraan de op de limiet azende Amsterdamse zich niet volledig kon op trekken. Zeker niet aan Mary Peters, die na een fantastische 24,2 finishte. Voor de wat verkrampt lopende Miep van Beek bleven de te dikwijls te grote verschillen vertonende klokken staan op 24,8. Drietiende seconde te weinig voor de Amsterdamse, die in de individuele eind klassering de sterke Britse vijfkampsters Mary Peters en Ann Wilson moest laten voorgaan. Het verschil met de laatste bleef tot 56 punten beperkt; Mary Peters - nu vijfde op de wereldranglijst - liep daarentegen liefst 180 punten van Miep van Beek weg, hetgeen haar een indruk wekkend totaal van 4558 punten ople verde. De eindzege ging dan ook naar de Britse ploeg (8991 punten, gevolgd door Nederland met 8236 punten en België met 7923 punten). Marian Ackermans was met 4196 punten na Miep van Beek Neder- De acht van Aegir met glunderende gezichten bij de ere-steiger op de Bos baan. Er werd volop gefeliciteerd. Een zo op het eerste gezicht heel duide lijke zaak, maar het was niet de enige les die deze onder ideale omstandigheden ge houden tienkamp leerde. De les namelijk, dat de NOC-eis van 7800 punten een onredelijke is. Het bewijs: noch het sterke Belgische duo Lespagnard- Ghesquiere (respectievelijk eerste en tweede in de individuele rangschikking) noch de sterk ste Engelsen Gabbett en King haalden die 7800 punten. Alleen Lespagnard (7759) bleef boven de 7700 en Ghesquiere, die met 4.16.7 een geweldige 1500 meter liep bleef nog boven de IAAF-eis van 7600 afgevaardigd”, aldus de chef d’équipe punten. De Noorlander draaide, evenals drie weken geleden, weer enigszins verkrampt, waarbij hij het ongeluk had dat juist hem enkele tegenvallers troffen, zoals bij het verspringen, waar hij de afzetbalk met een minimum overschreed, waardoor zijn sprong van 7.10 meter werd afgekeurd. Iets dergelijks overkwam hem bij het hoogspringen, toen de lat op een persoon lijke recordhoogte van 2.05 lag. De Noor lander kwam vlekkeloos over die hoogte heen. Toen hij al op het schuimrubber lag, zag hij de lat toch nog naar beneden komen. Vermoedelijk omdat het pakket schuimrubber tegen een van de beide palen aandrukte. De van zorgen vrije Hans Smeeman, die al in het begin van het seizoen voor de olympische selectie bedankte, draaide weer voortreffelijk, hetgeen resulteerde in een persoonlijk record van 7491 punten. Zeventien punten meer dan vorig jaar in Kassei. Immers, Aegir behoorde tot de „voorlo pig'* ploeg” die de KNRB bij het NOC had aangemeld voor de Olympische roei- regatta Het is inmiddels in roeikringen meer dan een publiek geheim dat het NOC dat „voorlopige karakter” niet al te zeer onderkende Een nederlaag tegen Ne reus zou in het gesloten wereldje van de roeiers desastreuze gevolgen hebben ge had De bond had reeds in de winter aangekondigd slechts nationale kampioe nen voor uitzending voor te dragen. An derzijds is duidelijk geworden dat voor het NOC de beslissing al vóór de „natio nale” gevallen was ten gunste van de Groningers. PAPENDAL. Een ttfd van 24.5 seconden op de 200 meter zou voor de Amster damse vijfkampster Miep van Beek voldoende zjjn geweest om zich zonder conces sies van hef NOC direct te kwalificeren voor München. Ondanks een ideale wind mee faalde Miep van Beek echter op het beslissende moment. Met 24.8 seconde miste zij de Olympische eis van 4400 punten voor de vijfkamp op slechts 23 punten. Na een zeer sterke eerste dag was dat een duidelijke teleurstelling voor de nationale record- houdster, die desondanks en terecht voorgedragen zal worden voor afvaardiging naar de Olympische Spelen. Terecht, in de eerste plaats omdat Miep van Beek die limiet zo heel dicht bena derde via een duidelijk stijgende lijn, die zich dit jaar als volgt beweegt: 4299 punten in Oost-Duitsland, 4322 punten drae weken geleden op Papendal en nu op dat zelfde sportcentrum die 4377 punten. En dan te bedenken dat de internationale limiet 4200 punten bedraagt. Terecht, ook al omdat de Amsterdamse de kwaliteiten heeft die NOC-limiet ruim te overschrijden. Dit weekeinde toonde ze vooral op de 100 meter horden een duide lijke vooruitgang, hetgeen mede dankzij de tegenstand die ze van de Britse Ann Wilson ondervond, resulteerde in een flonkerende nationale recordtijd van 13.3 seconden. Miep van Beek voldeed met deze hor dentijd van 13,3 tevens aan de NOC- limiet, maar in München zijn haar kan sen op de vijfkamp, gezien haar elfde plaats op de groter dan op ze nu op die twintigste is. Voor Miep van Beek een voortreffelijk uitgangspunt voor een ijzersterke vijf kamp, die hondenrace. Die vooruitzichten werden door een kogelstoot van 12.20 meter heel wat minder rooskleurig, maar toen de dikwijls te nerveus opererende Amsterdamse bij het hoogspringen de 1.72 OSLO. Een Laga-vier heeft dit week einde bij wedstrijden in Oslo geen winst kunnen behalen- In het gestuurde num mer eindigde Laga op de tweede plaats achter de Noorse nationale ploeg, in het ongestuurde nummer werd Laga derde. stuurman: 1. Noorwegen 6.44,1; 3. Slavia Praag 2. Laga 6.44,1; 3. slavia Praag ads. record), 2. Enith Brlgitha (Het IJ) 1.00,6, 3. Anke Rijnders (AZPC) 1.01,0. 200 meter wisselslag dames: 1. Wijda Mazereeuw (EZV) 2.29,4 (nieuw Nederlands record) 2. Henny Pentermann (Het IJ) 2.30,3, 3. Gerda Lassooy (Kon. H ZADZ) 2.32,7. 200 meter schoolslag dames: 1. Alle te Riet (Zwemlust Den Hommel) 2.47,6, 2. Irene van der Linden (AZPC) 2.48,4, 3. Tineke Hofland (Zian) 2.51,4, 4. Wilma Boon (De Ham) 2.53,4. 200 meter vlinderslag dames: 1. Frieke Buys (VZ CV1.) 2.27,4, 2. Tineke Wolthuis (GZPC) 2.30,3, 3. Yolanda Aggenbach (Zee macht) 2.30,5. 100 m rugslag dames: 1. Marianne Vermaat (VZC VI) 1.08,4, 2. Annemarie Groen (Naar den) 1.09,2, 3. Josien Elzerman (Zian) 1.09,5, 7. Paula van Eijk (DWR) 1.12,9. 200 meter vlinderslag dames: 1. Frieke Buys (VZC VI.) 1.06,7, 2. Anke Rijnders (AZPC) 1.06,8. 3. Ellen van Rheenen (Zwem- lust-Hommel) 1.08,8. 200 rugslag dames: 1. Annemarie Groen (Naarden) 2.26,6, 2. Maria Scholtes (Excelsior) 2.29,5, 3. Marianne Vermaat (VZC V.l) 2.30,1. 100 meter schoolslag: 1. Alle te Riet (Zwemlust-Hommel) 1.19,0, 2. Corrie Gram- me-de Vos (Het IJ) 1.19,4, 3. Tineke Hofland (Zian) 1.19,8, 5. Wilma Boon (De Ham) 1.20,9. 4 x 100 m wisselslag estafette dames: 1. Zwemlust Den Hommel (Marjo van der Bree, Alle te Riet, Allen van Rheenen en Gonnie van Zomeren) 4.39,4 (nieuw Neder lands clubrecord). 2. Zian 4.43,7, 3. Het IJ 4.47,1. 4 x 100 meter wisselslag estafette heren: 1. Het IJ (Rinus van Beek, Ronald Hond, Arnold Rood en Bob Schoutsen) 4.06,8 (nieuw Nederands clubrecord), 2. Zian 4.09,5, 3. HPC 4.15,0. 4 x 100 m vrije slag dames: 1. Zwemlust Den Hommel (Marjo v. d. Bree, Gonny van Zomeren, Ellen van Rheenen, Frasquita Smits) 4.17,2. 2. Zian 4.18,3, 3. AZPC 4.19,4. 4 x 100 meter vrije slag heren: 1. Zian (Peter Prljdekker, Roger van Hamburg, Henk Mulder, Bert Bergsma) 3.42,4 (nieuw Ned. clubrecord), 2. HPC 3.49,6, 3. HZPC 3.52,3. Schoonspringen, meisjes onder drie meterplank: 1. Ineke Plantinga (Joop Stotijn) 286,15 punten; 2. Lidia Spruyt (Joop Stotijn) 280,65, 3. Erna Kretschman (De Fu ten) 276,75. Schoonspringen dames, drie me ter: 1. Mariette Dommers (Joop Stotijn) 403,70 punten, 2. Miriam Hoffer (HAV, Oude Veer) 339,95, 3. Lia Molenaar (HAV, Oude Veer) 324,50. 200 meter vrije slag heren: 1. Roger van Hamburg (Zian) 1.58,8, 2. Peter Prljdekker (Zian) 1.59,1, 3. Bert Bergsma (Zian) 2.00,9. 7. Herman van Lienden (HPC) 2.05,0. 400 m wisselslag heren: 1. Robin Woute- ring (Zeemacht) 4.57,9, 2. Rene van de Kuil (SZC) 5.01,8, 3. Wlm Mulder (Zwemlust Hom mel) 5.02,5. 200 meter wisselslag heren: 1. Roger van Hamburg (Zian) 2.13,9 (Nieuw Nederlands record), 2. Francois van Kruisdljk (PSV) 2.15,0, 3. Hans Elzerman (Zian) 2.19,3. 5. Karim Ressang (HPC) 2.22,2. 200 meter schoolslag heren: 1. Robin Wou- tering (Zeemacht) 2.34,9 (Nieuw Nederlands adspirantenrecord)2. Hans Elzerman (Zian) 2.35,0, 3. Peter Spijk (HZPC) 2.36,9. 100 meter vrije slag heren: 1. Bob Schout sen (Het IJ) 54,3 (nieuw Nederlands record), 2. Bert Bergsma (Zian) 54,9, 3. Peter Prlj dekker (Zian) 55,2, 4. Ale v. d. Veen (HPC) 55,9, 5. Herman van Lienden (HPC) 56,0. 200 meter vlinderslag heren: 1. Roger van Hamburg (Zian) 2.12,0, 2. Arnold Rood (Het IJ) 2.13,1, 3. Bert Elzerman (Zian) 2.13,6, 4. Rudy Pijper (SZC) 2.19,7, 5. Rob van der Noll (HPC) 2.19,7. 100 m rugslag heren: 1. Bob Schoutsen (Het U) 1.01,0, 2. Karim Ressang (HPC) 1.02,0, 3. Gerard Gielen (Mosa Regio) 1.02,8. 400 m vrije slag heren: 1. Ton van Klooster (Naarden) 4.09,7 (nieuw Nederl. re cord) 2. Peter Prljdekker (Zian) 4.11,4, 3. Bert Bergsma (Zian) 4.18,9. 100 meter vlinderslag heren: 1. Arnold Rood (Het IJ) 59,3, 2. Elt Drenth (Zwemlust Hommel) 1.00,4, 3. Bert Elzerman (Zian) 1.00,5, 6. Rob van de Noll (HPC) 1.02,8. 200 m rugslag heren: 1. Bob Schoutsen (Het IJ) 2.12,1, 2. Karim Ressang (HPC) 2.13,8, 3. Gerard Gielen (Mosa-Regio) 2.15,0. meter schoolslag heren: 1. Ronald Hond (Het IJ) 1.10,9, 2. Cees Uittenhout (De Zijl-LGB) 1.11,4, 3. Peter Spijk (HZPC) 1.11,9 400 meter wisselslag dames: 1. Gerda Las sooy --------- Pertermann (Het IJ) 5.15,8, 3. Wijda Maze- (AZV) 5.17,1, 6. Annelles Dirks (KZCl 5."” Roger 2. HPC 3.49,6, (KN ADZ-HDZ) 5.15,4 (nr), 2. Hennle iiidiin ö.ij,o, o. wijua (AZV) 5.17,1, 6. Annelles Dirks (KZC) ije slag dames: 1. Hansje Bun- (I Taa-den) 4.27,8 (nw Nederlands re- Anke Rijnders (AZPC) 4.29,3, 3. Sacha Honig (Rijnmond) 4,46,4 200 meter vrije slag dames: 1. Hansje Bunscho-ten (Naarden) 2.08,5. 2. Enith Brigi- tha (Het IJ) 2.10,5, 3. Anke Rijnders (AZPC) 2.11,1. 100 meter vrije slag dames: 1. Bunschoten (Naarden) 1.00,4 (evenaring Ned.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11