goede ideeën Geld voor Wij zullen van IJmuiden Chronisch zieken en invaliden voor de tiende maal naar Driehuis 1 ISih u' SB1 VERENIGINGSNIEUWS IN DE IJMOND In de Vishal Talen niet naar vakantie in het buitenland Utrechtse familie al vijfentwintig jaar met vakantie op IJmuider strand 1 Brandweer bluste Dronken chauffeur Drie uitvinders achttienhonderd Havenbe richten Na bedrijfsongeval Gezin van 5 mensen opgenomen in ziekenhuis kleine brandjes reed te langzaam gulden in totaal NEDERLAND 'm op nippertje uit vlammenzee gered „DE ZONNEBLOEM” WEER ACTIEF lift 5 IJMUIDER COURANT VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1972 Velsen-IJmuiden Heemskerk Vijftig ooms Velsen-Noord Gelukzalig PI z 4 ETAGES WOONIDEEËN - Beverwijk Wijk aan Zee Wg... WW - I Geopend Geo- D« De s ook een WONINGINRICHTING mens IJmuiden: vertrokken van 1 1 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Omdat de bestelwagen nogal slingerde lukte het de politie pas op de Waterloo- laan de chauffeur veilig te laten stoppen. Zaterdag 5 augustus Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 10-15.30 u. De Kelder, Hilbersplein. 20 u. tienersoos. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 10 tot 14 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 10-21.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 10-12.30 u. Vrijdag 4 augustus Openbare Bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. Zaterdag 5 augustus Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 10-12.30 u. e 1 1 EUROPA MUM MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN TEL. (02550) 1 91 20 Altijd volop parkeerruimte Hoewel de brandweer het vuur in am per twintig minuten meester was brandde de eerste verdieping van het pand geheel wt In die vijfentwintig jaar hebben de Van Woudenbergs een massa kennissen in IJ muiden gekregen. „Zeg mij nu niet dat IJmuidenaren stug zijn, de mensen zijn hier heel amicaal, 't is net één grote familie”. Vriendin Marja: „Mijn ouders zijn alle bei enigst kind dus heb ik geen ooms en tantes, maar hier heb ik er wel vijftig”. Als onze fotograaf plotseling opmerkt dat er nu toch wel een angstig donkere lucht komt aandrijven, kijkt de heer Van Woudenberg hem met oprecht medelijden aan. Hij maakt zich daarover niet de minste zorgen. Tenslotte heeft zijn vijf entwintigjarige ervaring hem geleerd dat hij niet voor de eerste de beste wolk opzij hoeft te gaan: „Als het een beetje gaat spatten, dan zetten we de parasol uit, daar zitten we helemaal niet mee”. Als we dan nog gehoord hebben dat de familie van mening is dat IJmuiden een actief strandleven heeft, dat er veel te doen is, dat het in- en uitvaren van de zeeschepen het uitzicht op zee verleven digt, dan lijkt het alsof we een toeristi sche lezing achter de rug hebben. Maar het is gewoon opgetekend uit de monden IJMUIDEN. Drie inventieve perso neelsleden van Hoogovens werden donder dag met een totaalbedrag van f 1.800 door de ideeënbus van dit bedrijf beloond. IJMUIDEN De aanvoer in IJmuiden bestond donderdag uit: 141 kisten schelvis, 65 kisten wijting, 221 kisten kabeljauw, 1073 kisten haring, 715 kisten makreel 40 kisten pilchards, 723 kisten schol, 50 kis ten schar, 38 kisten tarbot, 82 kisten varia, 9 stijve kabeljauwen, 8500 kg tong. De prijzen in guldens per 1 kg: zalm 7,60, gr. tong 8,83-8,43, grm. tong 8,83-8,43, kim. tong 8,99-8.09. tong I 9,86-8,60; tong II 9,22-7,98. Per 50 kg: schelvis 1 83-82, schelvis 2 103-86, schelvis 3 100-65, schelvis 4 80-78, wijting I 88-70, wijting II 65; kabeljauw 1 84, kabeljauw 2 81, kabeljauw 3 120-90, kabeljauw 4 113-84, kabeljauw 5 105-76. schol I 83-70, schol 2 94-76, schol 3 86-75, schol 4 80-63, tarbot 398-210, griet J 99-145, tongschar 108-55, haring 33-23, 60, ma kreel 55-19,50, pilchards 23,20-20,50, hors makreel 7-6, pieterman 150, haai 110-100, rode poon 110-80. schar 81. De heer Van Galen, werkvoorbereider in de centrale werkplaats, had geopperd om de constructie van de granulaatgrij- pers van de hoogovens wat betreft lage- ring, assen, stofafdichting en smering van de kabelschijven te verbeteren en te stan daardiseren- Naast de besparing op onder- houdsmateriaal verkort deze methode te vens de reparatietijd. De heer De Heer speldde de heer Van Galen eveneens de ID-onderscheiding op. Burgemeester W. M. B. Bosman van Velsen tijdens zijn welkomstwoord tot de gasten van „De Zonnebloem”. Inzet: De bisschop van Haarlem, mgr. Th. H. J. Zwartkruis aan een der ziekbedden. van Utrechters die het voor wat hun vakantie betreft voor het leven gevonden hebben. Zegt eigenaar Leen Koster - van het paviljoen waar de familie logeert - „Op zulke mensen moet je zuinig zijn, die zijn er niet zoveel, die overal de zonnige kant zien”. V.l.n.r. de heren Van Duffelen, De Heer, Van Galen en Zuydam. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN „Als wij hier onze vakantie aan het strand doorbrengen is het altijd mooi weer. U zult me misschien niet willen geloven, maar in de tweeëneenhalve week dat we hier nu weer zitten, hebben we maar één keer een middagje binnen moe ten schuilen voor de regen. Waar het aan ligt weet ik niet, misschien is het wel de invloed van de pier, maar ik heb het al dikwijls meegemaakt dat het in IJmuiden zelf regende, terwijl het hier aan het strand goed weer was”. Het bleek een 46-jarige vislosser uit IJ muiden, die een grote hoeveelheid drank gebruikt had, om welke reden hij door de politie is ingesloten. UTRECHT. Dankzij het feit dat de bemanning van een surveillancewagen in de afgelopen nacht tijdig een felle uits laande brand ontdekte in een kraakpand aan de Voorstraat in Utrecht is een gezin me, drie jonge kinderen op het nippertje aan de vlammen ontkomen. VELSEN. De brandweer van Velsen moest donderdag tweemaal uitrukken. Aan het eind van de ochtend werd zij gealarmeerd voor een brandje in de Pa terskerk aan de Willemsbeekweg, waar kinderen kranten in een luchtrooster in brand hadden gestoken. De heer Bosman wilde hen allen na- het gemeentebestuur hartelijk i n Velsen begroeten, waarbij hij de patiënten ook een plezierige week vol ontspanning toewenste. Overigens was de burgemeester van het slagen daarvan bijna overtuigd, gelet althans op de toewijding waarmee de gasten hier door de helpsters en hel pers worden verzorgd. Een woord van erkentelijkheid tot de organisatoren en al Burgemeester Bosman was echter niet met lege handen gekomen, omdat hij voor alle patiënten een fraaie bloeiende pot plant had meegebracht. Hij deelde deze fleurige geschenken persoonlijk onder hen uit, met de wens dat zij hun plant nog lang in bloei zouden mogen houden, als herinnering aan een plezierige vakantie week in de gemeente Velsen. Na deze toespraak begaf ook mrg. Zwartkruis zich tussen de patiënten, die zijn aanwezig heid eveneens bijzonder op prijs hebben gesteld- Het programma voor deze vakantie ver meldt onder meer excursies naar het strand en de haven, plus een gezamenlijk bezoek aan een warenhuis in Velsen. (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS Mede dank zij de geslaagde actie „Harten Vijf” kon donderdagavond in Driehuis door „De Zonnebloem” voor de tiende keer een begin worden gemaakt met een vakantieweek voor chronisch zieken en invaliden. Hiervoor wor den jaarlijks twintig patiënten uit deze omgeving geïnviteerd, waarbij zij dan een volledige verzorging en gastvrijheid genieten in het Missie huis. Zowel het vervoer als de ver zorging geschiedt geheel door vrou welijke en mannelijke vrijwilligers, waarvan een belangrijk contingent Garm, Antwerpen; Severity. Londen, Ilias, jongeren bestaat. verband met dit de Rotterdam; Hercules, Dakar; Stor, Bre men; Pieniny, Londen. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam ge gaan) IJMUIDEN. In de nacht van donder-^ dag op vrijdag reed een bestelauto om streeks vier uur zo langzaam over de Waterloolaan. dat de bemanning van een politieauto besloot de wagen te volgen. Vrijdag 4 augutsus Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. vahaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. v i „Wij zullen hier nooit genoeg van krij gen”, zegt vader Van Woudenberg, als in zijn rustig familieboekje achter het glas van het hoog gelegen terras van paviljoen Zeezicht uiterst ontspannen gelukzalig zit te genieten van zijn vrijheid. Vakanties in het buitenland, hoe aanlokkelijk ook vaak door een ieder die er geweest is afgespie geld, trekken hem geenszins. „We talen er gewoon niet naar, dan zouden we geen tijd hebben om naar IJmuiden te gaan en dat hebben we er niet voor over. We weten hier wat we hebben en over niets hebben we te klagen. Ik vertelde net over het goede weer hier, maar als je dat nou aan kennissen thuis vertelt, dan geloven ze je gewoonweg niet. Mijn zoon belt practised elke dag op en dan zegt hij dat hij het zo jammer vindt dat we het met het weer zo slecht treffen. Dan moeten we altijd erg lachen en zeg ik hem maar gauw hoe goed we er hier bij zitten^ dan is hij ook weer getroost”. Door nog onbekende oorzaak was de brund uitgebroken in een achterkamer op de eerste verdieping van het huis waarvan de bewoners met vakantie waren. Het daarboven wonende vijf leden tellende gezin kon het als een fakkel brandende huis ternauwernood via een brandweer- ladder verlaten. ZATERDAG 5 AUGUSTUS Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-oost, geopend van tien uur ’s morgens tot zes uur namiddag. Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, en de filialen Wijker- straatweg, Willemsbeekweg, Zeewijkplein en Wüstelaan zijn geopend van 10 uur tot 18 uur. gds bc yc verenigingsnieuws uit de ijmond Hij kreeg tijdens slijpwerkzaamheden een stuk van een slijpschijf met kracht tegen het lichaam en liep een verwonding op aan de linkerborsthelft. hun medewerkers, achtte hij d an stellig op zijn plaats. Bluswerkzaamheden doofden ook het vuur van een hut op het terrein aan de President Krugerstraat. De door jongens uit de buurt gebouwde hut werd na het blussen door de brandweer verder afge broken om herhaling te voorkomen. Auto kantelde. Door een remma- no'iivre geraakte de personenauto van een 45-jarige inwoner van Krommenie op Rijksweg 9 te Beverwijk ter hoogte vaa kik meterpaal 14.9 in een slip en kantelde na een botsing met de vangrail. Zowel de bestuurder als een passagier bleven onge deerd; de auto moest door een kraan wa gen worden weggesleept. In verband met dit tweede lustrum hebben de organisatoren deze eerste avond een extra feestelijk tintje willen geven, waarvoor men de harmonie „Soli” De heren G. J. Zuydam en T. D. van Duffelen, beiden uit Heerhu.gowaard, ont vingen uit handen van de heer B. de Heer, onderdirecteur technische dienst, elk een bedrag van f 500. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Evelyn, Seven Islands; La Pampolaise, Noordzee, IJmuiden; Alert, Gunnes; Mete oor, Antwerpen; Bielsko, Stettin; Gabbro, Flixborough; Cenis, Rotterd;/i;Garanda, Port Harcourt; Aliakman, Piraeus, IJmui den; Miahurst- Grangemouth; Gillian Everard, Hull; Tor Francia, Rouaan; Dyvi Atlantic, Emden; Gazelle, Boston, Zaan dam, Aristeides, Tubarao. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: San dringham Queen, Rotterdam; Jan, Bre men, Jan Angelik Lehmann, Archangel, Baltigue, Oslo, Chiron, Rotterdam; Anette Tholstrup, Norresundby;Reestborg, Rotter dam. Vrijdag Voor het vijfentwintigste jaar is de familie Van Woudenberg uit Utrecht deze zomer op vakantie in IJmuiden. V.l.n.r. Leen Koster, bij wie de familie logeert, mevrouw Van Woudenberg, haar dochter Ineke, vriendin Marja en de heer Van Woudenberg. Donderdag aangekomen in IJmuiden:: Baltisky 1, Leningrad; Lucie Delmas, Le Havre; Johannes Latuharhary, Bremen; Manuella, Sidney; Auberg, Stettin; Nord- stern, Halmstad; Mednogorsk, Hamburg; Faience, Gainsborough; Lobe, Greenwich, IJmuiden; Sör, Bremen; Tor Belgia, Go- tenburg; Herezhnik, Vyborg, velsen; Rue stringen. Londen, IJmuiden; Hondsbosch, Rochester, Zaandarti; Severyty, Rotter dam; Aegie Eternity, Rotterdam; Diane- V,Gravesand: Mercur, Rotterdam, IJmui den; Langa, Hamburg. Mevrouw Van Woudenberg en de beide jongedames beamen deze lofzangen vol mondig. Vriendin Marja is trouwens al voor het zesde jaar mee en heeft de drang naar IJmuiden ook te pakken gekregen. Mevrouw Van Woudenberg zegt: „Toen we hier voor het eerst kwamen hadden we onze baby van twee maanden in een bak bij ons, nu hebben we al weer drie getrouwde kinderen. Die gaan nu wel naar het buitenland en daar houden wij dan altijd wel weer een gezellige dia- avond aan over. Dan zien we toch hoe het in het buitenland is”. Haar man valt haar bij: „En dan heb ik m’n dia’s van IJmui den. Honderden heb ik er en elk jaar komen er meer bij, je raakt hier niet uitgekeken. Ik zie steeds weer nieuwe dingen. Neem nou die pier, ik bedoel maar, die heb ik helemaal zien bouwen”. Vrijdag 4 augustus Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a. geopend 19-21 u. Deze optimistische woorden worden ge zegd door de heer L. van Woudenberg. Samen met zijn vrouw en in gezelschap van dochter Ineke van vijftien, haar vriendin Marja van zeventien jaar en de hond Lassie, viert hij deze zomer zijn zilveren vakantiejubileum aan de brede zandstrook van IJmuiden. Al vijfentwintig jaar achter elkaar verruilt de familie Van Woudenberg zijn huis in Utrecht voor IJmuidens strand en elk jaar a Is de vakantiepret weer voorbij is, wordt er al met verlangen naar een volgende keer uitgekeken. IJMUIDEN. Een 21-jarige construc- tiebankwerker uit Heemskerk is na een bedrijfsongeval in de palletfabriek van Hoogovens opgenomen in het Beverwijkse Rode Kruis Ziekenhuis. Besommingen: GO 5 9100,- GO 7 19200,- GO 18 13 200,- GO 21 ƒ13.210,- GO 23 f 15.000,- GO 24 (7800,- GO 27 ƒ7400,- SL 12 ƒ8900,- KW 141 ƒ36.000,- VL 131 ƒ10.300,- VL 103 10.000,- IJM 1 570.- IJM 23 1100,- MM 57 19.400,- UK 48 - -- Een bedrag van 800 kon de heer De Heer overhandigen aan de heer L. van Galen uit Heemskerk, die voor deze belo ning het bedrijf een waardevolle vinding had kenbaar gemaakt. VRIJDAG 4 AUGUSTUS Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u. filiaal Wij- kerstraatweg 177, Velsen-noord, 19-21.30 u. filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-noord, 19-21.30 uur. Feestweek Santpoort, Hoofdstraat, 18.30 uur pony- en paardenrace. uit Driehuis gaarne tot medewerking be reid wist te vinden- Ook de aanwezigheid van de burgemeester van Velsen, de heer W. M. B. Bosman, die in gezelschap was van zijn echtgenote en de bisschop van Haarlem, mrg. Th. H. J. Zwartkruis, wees erop dat het hier een speciale bijeenkomst betrof. Vandaar dat de patiënten op het voor plein de opmars van „Soli” met majoret- ten konden gadeslaan, waarna men geza menlijk naar de binnenplaats vertrok. Hier werden eerst nog enige marsen ten gehore gebracht, ter inleiding van korte toespraak door de burgemeester. Zaterdag 5 augustus Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 u. Vrijdag 4 augustus Progress-soeiëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verhentstraat. 20 u. Discotheek. Verenigde openbare bibliotheek. Ker- kweg 45: volwassenen 19-21 u. Zaterdag 5 augustus Progress-soeiëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. Donkey Shot, A. Verhentstraat. pend vanaf 19.30 u.. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassennen 10 - 12.30 u.; Ruijs- daelstraat 7: jeugd 10-12.30 u.. De twee inzenders, die beiden als hoofdelektromonteur in warmbandwalse rij 2 werkzaam zijn- hadden voorgesteld om bepaalde typen kraanhaken niet ver der dan 90 graden naar beide zijden draaibaar te maken. Op deze wijze bestaat er minder kans op breuk van de stroom kabels en wordt derhalve een besparing op reparatiekosten verkregen. De zilveren ID-onderscheidingen vormden de beloning voor het tweetal. ƒ6400,- VD 1 /1600- VD 24 ƒ6300,- VD 25 ƒ1030,- VD 73 ƒ18.200,- 1840,- VDS89 6500,- WR 50 9400,- WR 136 1020,- EB 28 en UK 78 1100.- UK 56 en UK 200 440,- UK 135 en UK 145 2080,- UK 196 en UK 234 f 200,-. VD 77 ,-x - |r SA

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5