hoort gemeenteraad Deelneming aan Speldorado verdubbeld door spreiding RIT MET PAARD EN WAGEN SUCCES BIJ SPELIADE-JEUGD Commissaris der Koningin Voor inspraak donderdag openbare vergadering Succes met nieuwe opzet VERENIGINGSNIEUWS Plezierige beestenboel Vrijdag slotshow UIT DE IJMOND Ijl VELSEN ZOEKT NIEUWE BURGEMEESTER Circus Roberti Faillissementen op Breesaperhof in Velsen-Noord ZAAL BIB 1S 1 Ui IJ MU IDER COURANT WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1972 VERSLAG H DANKBAAR VERLOOP VELSEN PIPPI LANGKOUS (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Donderdagavond 10 augustus ziet de gemeenteraad van Velsen zich voor de ongewone taak geplaatst de commissaris der koningin, mr. F. J. Kranenburg duidelijk te maken, welke figuur voor deze gemeente als burgemeester wenselijk moet worden geacht. Zoals bekend komt deze belangrijke functie hier per 1 januari 1973 vacant, omdat de huidige bur gemeester, de heer W. M. B. Bosman zijn zetel op deze datum voor een opvolger beschikbaar zal stellen. De heer Bosman werd destijds immers in Velsen tijdelijk benoemd, in afwachting van de behandeling van het inmiddels verworpen wetsontwerp over de samenvoeging van de drie IJ mondgemeenten. Exclusieve couture - -ƒ iStó Slotshow jUM EL* 4^^ Veisen-IJ muiden WOENSDAG 9 AUGUSTUS Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee „DE POORT VAN VELSEN” PLEIN 1945-4 IJMUIDEN ’BIL W1 Ia r-, jij../ Mn -bhm fcA ‘JS ADVERTENTIE e- (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE Modehuis In overleg met het seniorenconvent is het verloop van deze vergadering als volgt Vervolgens zal van elke partij of com binatie een woordvoerder in de gelegen heid worden gesteld een schets te geven van de figuur, welke naar de mening van zijn fractie voor deze benoeming in aan merking dient te komen. Uiteraard kun nen hierbij nog geen namen worden ge noemd. Naar aanleiding van deze stand punten zal mr. Kranenburg in de gelegen heid worden gesteld eventueel om nadere inlichtingen te verzoeken ,waar hij dan in een tweede ronde antwoord op ontvangt. Ook blijft de mogelijkheid tot discussies opengesteld. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Speldorado-speel- week in de nieuwe, gedecentraliseerde op zet blijkt een succes te zijn, want het aantal kinderen dat aan de nu rond de vijf Heemskerkse buurthuizen geconcen- De Speldorado-jeugd kon onder meer deelnemen aan een natuurspeurtocht en aan een etalagewedstrijd. Nauw keurig werden de papieren voor de start bestudeerd. Maandag lukte dat helaas niet zo best in IJmuiden-Oost maar gisteren in Sant poort en Sluiswijk was de komst van kinderen en beesten overweldigend. Een kleine greep uit de verzameling in de IJmond MTS: een geit, een Siamese kat, diverse soorten konijnen en hazen, ham sters, tropische vogels, cavia’s en vissen. Ieder op zijn beurt vertelden de kinderen iets over hun dieren,.de verzorging, hun voor uw BRUILOFTEN RECEPTIES, PARTIJEN •n VERGADERINGEN. Tenslotte is het wellicht nuttig hier nog even aan toe te voegen dat ook deze, even belangrijke als interessante raadsvergade ring donderdagavond openbaar zal zijn. Alle burgers kunnen zich dus op de publieke tribune beschouwen als hartelijk welkome bezoekers. kortste tijd stonden er tientallen rond de lage met vlaggetjes versierde wagen en de brave Shetland-pony. De toer moest een paar maal gemaakt worden om alle be langstellenden een plaatsje op de wagen te kunnen aanbieden. Onder het motto „pop swingt eruit” had IJmuiden-West eveneens een geweldige middag. Tientallen jongens en meisjes dansten op de muziek van even zoveel platen en dat ging met een lef en routine alsof zij hun leven nog nooit anders hadden gedaan. Buiten mocht het klimaat neerslachtig zijn, binnen was de stemming zonder meer fantastisch. Als de sfeer op de hele Speliade zo blijft belooft de slotmiddag aanstaande vrijdag een knotse knaller te worden. De kinderen uit alle centra gaan dan naar de Sporthal Zeewijk waar een Jeugdvariété met onder anderen Overigens was wethouder Ockeloen nog van mening dat de geschikte persoonlijk heid hier een moeilijke, doch mooie en dankbare post staat te wachten. In de eerste plaats is Velsen immers een uitzon derlijk mooie gemeente, terwijl het voorts zowel met het bekwame ambtenarenkorps als met de vriendelijke burgerij bijzonder plezierig werken is. Vandaar dat volgens de wethouder ook burgemeester Bosman zich steeds blij naar het stadhuis begeeft. (Van een onzer verslaggevers) Een ander succesnummer was de toer met paard en wagen door de omgeving van het eigen Speliade-middelpunt. Eige naar van het spul, de heer H. Kleist, zei niet te begrijpen dat bijvoorbeeld scholen zo’n ritje niet vaker organiseren. „Die kinderen vinden het machtig, vanmorgen bij die kleuterschool „De Kruidberg” wa ren er ook ontzettend veel kinderen. Mevr. Kammersen dag in dag uit in touw als hoofdleidster van het Speliade- gebeuren bevestigde dat en bleek vooral in de wolken omdat een stel kinderen zich verkleed hadden. Zo was er een enige Pipi Langkous en een aantal zigeunerin netjes die niet minder leuk waren, ’s Middags in IJmuiden-Oost waren er bij de Don Boscoschool geen verkleedpartijen, VELSEN. Het was dinsdag in ver schillende Speliade-centra een heerlijke beestenboel. Bi) de gebouwen voor de kleuters werden gisteren en worden van daag paard en wagen verwacht voor een of meerdere rondritten in de eigen wij ken. Dinsdag hadden twee centra een show met echte dieren die door de kinde ren meegebracht werden. Van het verloop van deze vergadering zal een uitvoerig verslag worden samen gesteld dat, indien de raad donderdag avond tot een betrekkelijk eensgezinde uit spraak komt, voor de minister van bin nenlandse zaken en de commissaris der koningin als richtlijn kan dienen bij het zoeken naar een voor Velsen geschikte burgemeesterskandidaat. Moeilijker wordt het uiteraard wanneer de raad drie of vier verschillende persoonlijkheden zou ambiëren, omdat in een dergelijk geval door de minister naar een „grootste geme ne deler” moet worden omgezien. Wethouder Ockeloen, naar zijn oordeel over de resultaten van deze vergadering gevraagd, deelde ons mee ervan overtuigd te zijn dat de minister van binnenlandse zaken straks wel degelijk serieus met een uitspraak van de gemeenteraad rekening zal willen houden. Mits de vergadering donderdagavond resulteert in een onder ling enigszins eensluidende omschrijving van de opvattingen en capaciteiten, waar de nieuwe burgemeester van Velsen over dient te beschikken. boei waar ook een grote verscheidenheid aan beesten te zien was. HAARLEM De rechtbank heeft op dinsdag 8 augustus in staat van faillise- ment verklaard: Zoiets kan maar zelden: Met paard en wagen door je eigen straat en dan naar je moeder zwaaien. De procedure rond de benoeming van een nieuwe burgemeester is sinds 10 mei 1972 zowel voor de gemeenteraad als voor de burgerij beduidend interessanter ge worden, als gevolg van een koninklijk besluit van deze datum, waardoor de raad een zekere vorm van inspraak wordt ge boden. Dit dient te geschieden door middel van een speciale raadsvergadering, welke door de commissaris der koningin zal worden bijgewoond. Dit is ook morgenavond in Velsen het geval, waarvoor mr. Kranenburg in gezel schap zal zijn van zijn chef de kabinet, jhr. F. W. A. Beelaerts van Blokland. Voorzitter is deze avond wethouder C. Ockeloen als loco-burgemeester, omdat de vergadering niet door burgemeester Bos man zal worden bijgewoond. voor het geval het regent. Bovendien is er bij elk buurthuis wel een speelveld of sportveld beschikbaar. De leiding van alle activiteit komt tweemaal per dag centraal bijeen om te overleggen en om het yer- loop te bespreken. VELSEN-NOORD. Op zijn tournee door Nederland slaat circus Roberti ook in Velsen-Noord zijn tweemasttent op, om dinsdag 15 en woensdag 16 augustus op het Breesaperhof telkens een middagvoor stelling te geven. Het programma van dit Nederlandse circus vermeldt onder meer het optreden van Bernando, met vrije- tijdsdressuren van Palomino-paarden en Shetland-pony’s; Miss Francine, met een populaire dierenrevue van gedresseerde bergbokjes en honden: Ayrlina, acrobate in de nok van het circus; Miss Sulma, met haar gedresseerde rasduiven, Reyna Rooi, rolschaatsacrobate en Pipo, de cir cusclown. Speciale aandacht wordt in dit programma “gevraagd voor Kwik en Kwiek, aangekondigd als de twee enige gedresseerde ganzen in Europa. De grote tent biedt plaats aan duizend toeschou wers. vastgesteld. Eerst zal door voorzitter Oc keloen een verklaring worden afgelegd, gebaseerd op een .zakelijke beschouwing over het profiel van de gemeente. Waar schijnlijk zal de wethouder hierin wijzen op het grote industriële complex waar Velsen over mag beschikken, terwijl de bouwgrond hier vrijwel is uitgeput. Ver moedelijk wordt door hem onder meer ook de kwestie over de voorhaven nog ter sprake gebracht, waar de raad, zoals be kend vrijwel unaniem afwijzend tegen over staat. I J. M. A. Gedaan, wonende in Haarlem Bernadottelaan 225, handelende onder de naam Betimij., rechter-commissaris: mevr, mr. L. A. Barendsen-Cleveringa, curator: mr. T. Boekman; Henricus Cornells Lefeber en Alida Hu- berdina Maria Lefeber-Middendorp, echte lieden, beiden wonende in Haarlem, Roor- dastraat 152, rechter-commissaris: mevr, mr. L. A. Barendsen-Cleveringa, curator; mr. E. F. Seuke, in Haarlem; Mevrouw Magdalena Scholtes-Woudt, wonende in Zandvoort, Karei Doorman- straat 10 flat III, rechter-commissaris: mevr. mr. L. A. Barendsen-Cleveringa, Vrijdag 11 augustus wordt in het kader van de Heemskerkse Speldorado-activitei* ten centraal een jeugdprogramma gepre senteerd in de sporthal, ter afsluiting van de vakantieweek. Daar treden op het duo Ad Engel en Dick Engelbracht. Ad Engel Nederlands jeugdkampioen kinder- goochelen is vooral bekend als mede werker aan de Joop Doderer Show. Dick Engelbracht verzorgt al jaren voor de dienst Welzijnszorg een showprogramma voor de militairen met onder meer Rita Corita, de Stefani’s, het Lowland Trio. In Heemskerk presenteert dit duo een goochelshow waaraan de kinderen zelf kunnen meewerken, een wedstrijd waar aan prijzen zijn verbonden, een clowns- nummer en de komische avonturen van veldwachter Flipsen en de boef linke Bartje. Het hele programma duurt onge veer twee uur en is afgestemd op de jeugd van zes tot dertien jaar. Ook kinderen, die niet hebben deelgeno men aan de Speldorado-activiteiten zijn welkom, maar die moeten na één uur eerst een toegangskaartje halen bij de ingang van de sporthal. Voor de kinderen die wel aan de Speldorado-activiteiten hebben deelgenomen, is de toegang gratis. De show begint om twee uur. Geboren: W. E. Gillissen-Schaap, d., Kennemerlaan 113, IJmuiden; P. Maks- Vlieland, z., M.K. Hofstedestraat 11, IJmui den; J. Zwenne-van der Veen, d., Schip- laan 90, IJmuiden; M. J. E. C. van Osch- Brok, z., Van Dalenlaan 196, Santpoort; M. C. E. van Loon-Bakker, d., Le Maire- straat 10, IJmuiden; A. Schelvis-van Rixel, d., Vechtstraat 163, IJmuiden; M. Meertens-van Sonsbeek, d., Bramenvlak 12, IJmuiden; H. S. M. C. Heijkoop-van Helden, z., Burg. Enschedélaan 41, Sant poort; J. M. M. Rolvink-van den Bos', z., Kanaalstraat 222, IJmuiden; J. Plantinga- Timmerman, z., Dolfijnstraat 246, IJmui den; A. M. H. Clots-Wassenaar, z., Plane tenweg 229, IJmuiden; J. G. E. Krab- Kossen, z., Oosterduinplein 9, IJmuiden; J. Piet-van Cooten, z., Willebrordstraat 46, IJmuiden; M. Siegmund-Beuker, d., Keet- berglaan 186, IJmuiden; V. J. Tervoort- Kok, z., Schiplaan 218, IJmuiden; A. M. van Leeuwen-Swart, d., Schiplaan 79, IJ muiden; S. A. Blanken-Booij, d., Vleet - straat 7, IJmuiden. Overleden: F. Dienaar, 69 jr., weduwe van G. J. van der Pijl, Keizer Wilhelm- straat 1, IJmuiden. treerde vakantie-activiteiten deelneemt, is bijna dubbel zo groot als vorig jaar, toen de sporthal nog het centrale punt was. In de buurthuizen de Zevensprong, de Schuilhoek, de Zandkraai, de Werf en de Evelaar worden de kinderen nu in vaste groepen ingedeeld en elke groep heeft ge durende de gehele week dezelfde leiding. Elke groep kan een keuze doen uit het veelzijdige vaste programma, maar ook op eigen initiatief programma-onderdelen toe voegen. De kinderen komen van tien tot vier uur. Zij nemen brood mee en de speldora- do-leiding zorgt voor melk of karnemelk bij de broodmaaltijd, voor fruit en na tuurlijk ook voor limonade. Bij de samenstelling van de groepen wordt rekening gehouden met de leeftijd van de kinderen en het programma wordt daarbij aangepast. Er is keuze uit een etalagewedstrijd, een natuurspeurtocht, handenarbeid, een sportmiddag in het te ken van de Olympische Spelen, een nacht kamperen in de duinen voor de oudere lagere schooljeugd en reeksen van spelen en wedstrijdjes die de leiding in een grote variatie bedenkt. Het succes van deze opzet blijkt niet alleen uit het bijna verdubbelde aantal deelnemende kinderen, maar ook uit het feit, dat er nog geen kind zonder dringen de reden is weggebleven. Trouw komen zij elke dag, meer dan tweehonderdtwin- tig kinderen. Een hoogtepunt is de nacht kamperen De Speldorado-leiding heeft bij het pad- vindershuisj e enkele tenten geplaatst. De kinderen zelf nemen een slaapzak en een luchtbed mee. Met auto’s van enkele ou ders vertrekken zij naar het kamp, waar voldoende deskundige leiding aanwezig is. Volgende week bestaat er ook de moge lijkheid voor de jeugd van acht tot en met twaalf jaar om twee nachten en drie dagen in de duinen te kamperen in een eigen of een gehuurde tent. Bij elke drie tenten komt een leiderstent. In een grote tent worden de maaltijden bereid. De kinderen hebben zich vooraf op moeten geven en de animo is groot. Wat de activiteiten van en bij de buurt huizen betreft, is de medewerking van de gemeente belangrijk, want in de omgeving van elk buurthuis heeft men de beschik king gekregen over een gymnastieklokaal Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Wil- lemsbeekweg, IJmuiden-Oost, 19-21 uur. DONDERDAG 10 AUGUSTUS Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-oost, van ’s morgens half zeven tot een half uur voor zonson dergang. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor- lichting spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12 uur In Willebrordstraat 102, IJmuiden; tel 02550-10715. Openbare Bibliotheek Velsen. Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; filiaal Willemsbeekweg, IJmuiden-oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Zeewijkplein 27-29, IJmuiden, 19-21.30 u.; uitleenpost Keizer Wilhelmstraat, oud-IJmuiden, 15.30-17 u.; filiaal Willem de Zwijgerlaan 72, Sant poort, 14.30-17.30 u. en 19-21.15 u. Openbare gemeenteraadsvergadering, in stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, aanvang 19.30 uur. Speliade. Santpoort-Noord, in MTS, Roos- en Beeklaan (4) 0.30 u. De gestolen straaljager, film, en tekenfilms met Pluto en om 14 u. Pop swingt eruit; IJmuiden- oost, in Don Boscoschool, Willemsbeek weg, 9.30 u. film Laurel en Hardy in ’n koude nacht, tekenfilms met Donald en om 14 u. hindernisraces; Sluiswijk, IJmui den, in Buurthuis De Brulboei, Kanaal straat (228) 9.30 u. film Kikvorsmannen en vier tekenfilms en om 14 u. kinderker- mis; IJmuiden-west, in Hervormd Wijkge- bouw, Radarstraat (5) 9.30 u. werken met klein en om 14 u. Vuur! aan de Heeren- duinweg; Zeewijk, in Zeewijkschool, Ori- onweg 286, achter de 12-hoge flat, 9.30 u. kinderkermis en om 14 u. Vuur! aan de Orionweg; Velsen-noord, in Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28, 9.30 u. verven en of beeldhouwen en om 14 u. toneel- en muziekmiddag, iedereen mag een gedicht voordragen, toneelspelen en eigen muziek instrumenten bespelen. De kleuterspeliade wordt gehouden: Santpoort-Noord, in de kleuterschool De Kruidberg, Dreefplantsoen 4; IJmuiden- oost, in Don Boscoschool. Willemsbeek weg; IJmuiden-west, in dependance kleu terschool Duinkrekels, Radarstraat; Zee wijk, in Duin- en Denneschool, Denne- koplaan; Velsen-noord, in Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28. WOENSDAG 9 AUGUSTUS Sportfondsenbed, Kuikensweg. Geopend 20.45-22 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 14 tot 17 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u. n DONDERDAG 10 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 20-23 uur. WOENSDAG 9 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur. DONDERDAG 10 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. WOENSDAG 9 AUGUSTUS Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. Telefoon 1 65 51 - 02550 De Taverne, in Haarlem. als de kleuters in Santpoort. Binnen de ging het eraan toe in buurthuis De Brul- IJmuiden vaste. Kluk-kluk vanat 14.UU uur voor een grootse afsluiting garant staat. 6 unnmiini aS, NL

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5