Mart Berghuis kreeg STALEN BEKLEDING PEN-CENTRALE zilveren bondsspeld Optimistische geluiden bij de Kennemers Beltwater sterk verontreinigd I ill bill L Handtas werd vermoedelijk gestolen Eerste paal Jansheeren Nieuwe brug Van Kuikweg VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND isa® a jh I Afscheidsreceptie op 1 september Mozartstraat Monteur met hersenschudding naar ziekenhuis 1 1 Klachten over stank gegrond zegt Zaanse Commissie Marktberichten geen voorrang |ij L ■h si DONDERDAG 10 AUGUSTUS 197a IJMUIDER COURANT 4 D< V elsen-IJ muiden ZAALVOETBAL IS DONKERE WOLK I Heemskerk I Kort IJmondnieuws Velsen-Noord Beverwijk Wijk aan Zee >■-1 ||Hi na M ,,7. - M - S a - Sgï I (Van een onzer verslaggevers) van (Van een onzer verslaggeefsters i De t Begin augustus is de bouwaanvrage bij de gemeente ingediend; veel later dan men had gehoopt en verwacht, maar fi nanciële perikelen en het enkele malen wijzigen van de bestektekeningen hebben veel tijd gevergd, temeer daar alle zaken steeds moesten worden doorgepraat met verschillende belangengroepen. vergelijking met vorig jaar. Deze terug gang is een gevolg van een in het afgelo pen jaar genomen bestuursbesluit om le den met een te grote contributie-achter- stand te royeren. Sportfondsen bad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. DONDERDAG 10 AUGUSTUS Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 uur openbare gemeenteraadsvergade ring. Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Zee- wijkplein 27-29, IJmuiden, 19-21-30 u.: fi liaal Willem de Zwijgerlaan 72, Santpoort, 19-21.15 uur. VRIJDAG 11 AUGUSTUS De Kelder, Hilbersplein. 14 u. bejaar- dengymnastiek. VRIJDAG 11 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, filiaal Wijker- straatweg, geopend 14.30-17.30 erb 19-21.30 uur. DOVDERDAG 10 AUGUSTUS Progress-sociëieit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. VRIJDAG 11 AUGUSTUS P-ogress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Gee pendvan 20 tot 1 uur. I I z n L 8: H H 3i P n; re P< al BEVERWIJK. De voorzitter van de voetbalvereniging. De Kennemers,” de heer P. Tegel, heeft woensdagavond tij dens de jaarvergadering in het paviljoen optimistische geluiden laten horen. Hoe wel er in de nu 54 jaar bestaande vereni ging geen grote en bijzondere gebeurtenis sen hebben plaats gehad en er slechts enkele kampioenschappen zijn behaald, draait deze oudste Beverwijkse voetbal vereniging heel goed. Verenigde Openbare Blibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. Verenigde Openbare Bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61 volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30-17 en 18.30-20.30 u. dere reden weer niet in het verkeerspa- troon passen. Men wil het publiek liever eerst laten wennen aan de wijziging bij het kruispunt met de Bachstraat en pas als de buitenring van voorrangswegen wordt ingesteld, ook een wijziging toepas sen bij de Mozartstraat. Die wijziging kan dan worden geïntegreerd in het totale ver- keerspatroon, dat er mede op is gericht het doorgaande verkeer uit de kom van het dorp te weren en dit te leiden over de binhenring of de buitenring van voor rangswegen. Een incidentele maatregel als het voorrang verlenen van de Mozart straat acht men in dit stadium niet juist. In totaal speelde de vereniging 802 wed strijden, waaruit 1.099 punten werden be haald. Voor de vereniging werden 1.320 doelpunten gescoord. Het totaal aantal gescoorde tegengoals bedroeg echter 1.489. Uit het financieel overzicht bleek, dat de vereniging een gezonde basis heeft. De totale geldomzet overschreed de ton. Pen- ningeester L. van Kookhuizen liet weten, dat men met een tekort aan liquide mid delen kamp om enkele kortlopende rente loze leningen af te lossen. HEEMSKERK. Van de Stichting Ge meenschapshuis De Jansheeren heeft het gemeentebestuur van Heemskerk bericht ontvangen, dat waarschijnlijk einde 1972 of begin 1973 de eerste paal kan worden geslagen voor het nieuwe centrum, waarin onder meer het dienstencentum voor be jaarden, de uitbreiding van de bibliotheek en de nieuwe behuizing voor de Gemeen- BEVERWIJK. De handtas van een Amsterdamse huisvrouw, die in Wijk aan Zee kampeert, is vermoedelijk gestolen. De vrouw deed bij de politie aangifte, dat zij haar tas met een inhoud van 850, haar paspoort, een kampkaart en andere bescheiden had verloren. Ter hoogte van de camping Rolandsduin op de Bosweg werden later echter stuk ken van het paspoort en enkele andere persoonlijke bescheiden teruggevonden. Op grond hiervan meent de politie, dat de tas gestolen werd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Jansen en Chr. de Vries in het bestuur opgenomen. De heer K.E.S. van der Veen werd tot secretaris gekozen. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. de de de monteur zat door een passerende werd aangereden. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf. 20 u. Speliade, Santpoort-Noord, in IJmond MTS, Roos- en Beeklaan (4) 9.30 u. han denarbeid met diverse fijne nieuwe mate rialen en in de middag naar de sporthal Zeewijk aan de Planetenweg voor het jeugdvariété met onder anderen Kluk- kluk, aanvang 14 u.; IJmuiden-Oost, Don Boscoschool, Willemsbeekweg, 9.30 u. naar „Vuur!” bij Pont-Kanaaldijk en in de middag gaan allen naar het Jeugdvariété in de sporthal Zeewijk; Sluiswijk, Buurt huis De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui- gaat naar „Vuur!” aan de Orionweg, be gin 9.30 uur) en in de middag naar het Jeugdvariété in de Sporthal Zeewijk; IJ- muiden-West, Herv. Wijkgeb., Radarstr. (5) 9.30 u. film De gestolen straaljager, teken films met Pluto enz. en in de middag naar het Jeugdvariété in de sporthal Zee wijk; Zeewijk, Zeewijkschool, Orionweg 286, achter de 12-hoge flat, 9.30 u. film Laurel en Hardy in ’n koude nacht, te kenfilms met Donald en in de middag naar het Jeugdvariété in de sporthal Zeewijk; Velsen-Noord, Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28 9-30 u. film Kik vorsmannen en vier tekenfilms en om 14 uur is Kinderkermis. Voor de kleuterspeliade is het de hele dag kleuterkermis DONDERDAG 10 AUGUSTUS VRIJDAG 11 AUGUSTUS Verenigde Openbare Bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. :.-W Het bestuur kwam dan ook met enkele voorstellen om uit deze „geldnood” te geraken. Na twee stemmingen kozen de leden voor een verhoging van de contri butie voor elk lid van twee kwartjes per maand. Hierdoor zijn de moeilijkheden weer opgelost. Uit het financieel verslag van het paviljoen bleek, dat het kleine zaakje is uitgegroeid tot een flinke zaak, waaruit de nodige baten naarr de clubkas vloeien. Dankzij zelfwerkzaamheid, beschikt de vereniging over een prachtig paviljoen en een uitstekende lichtinstallatie. In septem ber hoopt men de overdekte tribune met 900 zitplaatsen in gebruik te kunnen ne men. Ongeveer 100 enthousiaste leden runnen het Kennemers-voetbalbedrijf met haar bijna 800 leden. De verstandhouding met de andere clubs is uitermate goed. Toch pakken zich enige donkere wol ken boven de Kennemershemel samen. Eén ervan is het zaalvoetbal. De leden van de Kennemers zijn pure amateurs en kunnen, derhalve doen wat zij willen. Bij het lid worden van De Kennemers hebben zij echter wel de plicht op zich genomen uit te komen voor de rood-zwarten. Met name geldt dit voor de spelers van de KNVB-selectie. Er moet worden getraind om gezamenlijk tot zo goed mogelijke resultaten te komen. Trainers en coach rekenen hierop. „Men kan nu eenmaal geen twee heren dienen. Of het een, of het ander,” aldus de heer Tegel, die voorts nog zei, dat er nog wel geen paniekstemming is, maar dat de trainers en coach de zaken in dit opzicht nauwlettend in het oog zullen houden. Het laatste jaaroverzicht van de schei dende secretaris, de heer Berghuis, schil dert het wel en wee van de vereniging. Per 1 juli telde de vereniging 776 leden, hetgeen een daling van 112 betekende in (Van onze correspondent) BEVERWIJK De heer Mart Berghuis, die precies 25 jaar lang het secretariaat van de voetbalvereniging De Kennemers heeft waargenomen, is woensdagavond tij dens de algemene ledenvergadering onder scheiden met de zilveren KNVB-speld. De vereniging heeft de heer Berghuis het •re-lidmaatschap aangeboden. De scheidende functionaris was de derde secretaris van de nu 54-jarige voetbalver eniging. Zijn voorgangers waren de heren P. Blauw en H. M. Jansen. De heer Berghuis, die zich niet meer herkiesbaar stelde, wordt opgevolgd door de heer K. E. S. van der Ven. Deze heeft weliswaar nog geen verenigingservaring, maar wel een zeer groot enthousiasme, waarmee hij zijn taak gaat beginnen. De vergadering ont ving de nieuwe secretaris met een har telijk applaus. Namens de afdeling Haarlem van de KNVB woonden de heren H. P. Duinker en C. J. Bervoets de vergadering bij. Het was de heer Duinker, die in een toespraak de verdiensten van de scheidende functio- Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 20-23 u. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Naar aanleiding vragen in de gemeenteraad, onder meer van ir. Kroon, hebben B. en W. advies gevraagd over de wenselijkheid om ook het verkeer van de Mozartstraat voorrang te geven op het verkeer over de Mar quettelaan. Zoals bekend krijgt op 12 september namelijk het verkeer over de Bachstraat ook voorrang op het verkeer over de Marquettelaan omdat per die datum de zogenoemde binnenring van voorrangswegen wordt ingesteld. Rijdend over de Marquettelaan zou het verwarring kunnen geven, dat men op het kruispunt met de Mozartstraat wel voorrang houdt en bij de Bachstraat niet- I ■■r BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 9 augustus aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Groenten: aard beien 630-740; andijvie 10-55; bloemkool 40-151; bospeen 32-97; doppers 90-390; groene kool 25-35; komkommer 15-70; prei 21-68; postelein 70-125; rode kool 11- 13; rode bessen 80-180; rabarber 29-42. Bloemen: agapanthus 20-40; anjer 7-32; trosanjer 145-205; aster 65-95; calla 34-65; chrysant 110-140; chrysant (jaarrond) 170- ?20; chrysant (per stuk) 28-37; dahlia 65- 80; fresia 40-165; gerbera 25-35; gladiool 110-180; lelie (per tak) 10-115; liatrus 60- 115; orchidee 40-75; roos 20-40; roos (per Het laboratorium van de Dienst heeft één van de flesjes beltwater onderzocht, dat het comité Stankweerklank enkele wethouders en raadsleden op donderdag 18 mei na afloop van de raadsvergadering aanbood. Het flesje bevatte water uit het temidden van de Beverwijkse vuilnisbelt gelegen „binnenmeertje”. Stankweerklank heeft zich met de indertijd gevoerde acties hevig verzet tegen bepaalde stortingen van vuil en boorafval (afkomstig uit Schoort) op de belt. De zeer sterke verontreiniging van het beltwater is ondermeer af te leiden uit Ijet hoge chemische zuurstofverbruik van 5140 milligram per liter, zo schrijft de ■aanse Commissie aan het gemeentebestuur. ker pijpmonteur woensdagmiddag na Hoogovens-IJmuiden schapsraad zullen worden ondergebracht, schudding én een verwonding linker oor opgenomen in het Beverwijkse Rode Kruis Ziekenhuis. IJMUIDEN. Een 37-jarige bankwer- uit een met Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 14.30-17.30 u. en 19-21,30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- Noord, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, 15.30- 17.30 u.; filiaal Zeewijkplein 27-29, IJmui den, 14.30-17.30 u-; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u. Zowel politie als ANWB hebben even wel afgeraden om de Mozartstraat voor rang te geven, omdat hieraan allerlei consequenties zijn verbonden, die om an- VRIJDAG 11 AUGUSTUS Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-Oost, geopend van half zeven ’s morgens tot een half uur voor zonsondergang. t gigantische gebouw van de nieuwe centrale van het PEN in Velsen-Noord, tot nu toe een stalen skelet, wordt „aangekleed” met meta len platen. Het hoge gebouw zal in de omgeving blijven domineren. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Volgens de Zaanse Commissie voor de hygiëne van het milieu ie het grondwater van de Beverwijkse vuilnisbelt zeer sterk verontreinigd. Deze verontreiniging gaat zelfs zover, dat in het water zeker geen zuurstof meer aan wezig is. Bovendien kan het water door de erop drijvende olielaag geen zuurstof uit de lucht opnemen. In deze situatie gaat het water stinken, zodat de klachten hier over terecht geacht mogen worden, aldus de Zaanse Commissie in een brief aan het gemeentebestuur. - - j naris belichtte. „Doe wel en zie niet om. Met deze stelregel ging Berghuis in deze kwarteeuw door het Kennemer voetbal- walhalla,’ zo zei de heer Duinker onder rheer. Namens de KNVB-afdeling speldde hij de heer Berghuis als waardering het zilveren insigne op. Mevrouw Berghuis kreeg een leuke attentie aangeboden. Voorzitter Tegel stelde de heer Berghuis tot voorbeeld aan de gehele vereniging. Met nadruk vestigde de heer Tegel de aandacht op de enorme steun, welke de heer Berghuis van zijn echtgenote heeft gehad. Behalve het erelidmaatschap kreeg het echtpaar Berghuis een afscheidsrecep tie aangeboden. Op vrijdag 1 september kan sportminnend Beverwijk in het Ken- nemerspaviljoen afscheid nemen van de trouwe clubbestuurder Mart Berghuis. In een welgemeend dankwoord uitte de heer Berghuis nog één wens, welke in de afgelopen kwarteeuw nog niet in vervul ling is gegaan: Kennemers naar de eerste klasse. Zaandam is ongeval bij een hersen- aan het Het ongeval deed zich voor qp spoorwegovergang ten oosten van PAA-hal, toen de hydrocar waarin Hl Er kan al worden begonnen met de afwerking van de grote brug in de verlengde Jan van Kuikweg die de nieuwe wijk De Die een snelle ver binding geeft met de rest van Heems kerk en met Beverwijk, buiten de be bouwde kom om. Het beton is gestort. mea 580-820; achimes 45; begonia 120-305; coleus 40-100; cyclamen 150-630; fuchsia 40-75; geranium 65; hedera 90-130; herts hoorn 260; potchrysant 30-95; st. Paulia 40-130; thunbergia 90; vriesia 360-800; ge mengde planten 85-190. Inbraak. Door het forceren van een deur aan de achterzijde hebben onbeken den zich toegang verschaft tot de VO- MAR-supermarkt aan de Bankenlaan in Beverwijk. Er zijn 150 pakjes sigaretten gestolen. e n C c J T e 1 1

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4