Steeds verder van huis op zoek naar visgronden AARZELEND SHOWWERK JONGE POPMUZIKANTEN Chauffeur reed Dierenshow in trek achteruit op Onderzoek voor Commissie INDEUMOND In de Vishal Zeehavenoverleg Rijksweg 9 Koreaanse trawler wellicht houder van wereldrecord Tien bonnen voor Umuider H a venbe richten Beverwijk Bedevaarttocht naar Heiloo Heemskerk Prijswinnaars kermis in Beverwijk Activiteiteiten hardrijders „Beréa” - in Santpoort-N. HEEMSKERK 5 IJMUIDER COURANT DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1972 Verre reis percentage Speldag in De Mei Luxor Kennemer theater (Van een onzer verslaggevers) IJMOND-AMSTERDAM. De Com missie Zeehavenoverleg heeft het in stituut voor Bestuurskunde van de Universiteit van Amsterdam een op dracht verstrekt tot het instellen van een onderzoek. Zoals bekend bereidt de commissie van advies aan de minister een advies aan de minister van Verkeer en Waterstaat voor over het te voeren beleid ten aanzien van de Nederlandse zeehavens. Cinema Marquette City NEDERLANDSE FILMS als „Blue movie”, „Mira”, „Daniël” en niet in het minst „Wat zien ik?” hebben het bioscoopbezoekers de laatste tijd aanzienlijk opgevoerd. Desondanks heeft een deel van het publiek om de een of andere reden nog altijd verzuimd een dezer succes nummers te gaan bekijken, welk ver zuim met laatstgenoemde „walletjes- roman” nu in ieder geval van vrij dag- tot en met woensdagavond in City kan worden ingehaald. Nog maals Ronny Bierman en Sylvia de Leur dus als Blonde Greet en Haar van Boven, geassisteerd door een keur van andere Nederlandse acteurs en actrices als Piet Römer, Albert Mol, Ton Lensink, Allard van der Scheer, Trudy Labij, Carry Tefsen en Femke Boersma. „Wat zien ik?” kan in zijn geheel worden beschouwd als een in dit genre bijzonder ge slaagd werkstuk van regisseur Paul Verhoeven, die zich met veel vaart en flair door deze brei van gein en pikanterieën heeft heengeslagen. Knap werk ook van Ronny Bierman als Blonde Greet, het hoertje met een gouden hart, welke vertolking haar een Nederlandse Irma la Douce deed lijken. om (Van een onzer verslaggevers) (Van een onaer verslaggevers) films diverse 13 in (Van een onzer verslaggeefsters) se. De Mei gaat dan niet naar de voorstel ling van Kluk-kluk in Sporthal Zeewijk waarmee aan de zuidzijde van het kanaal wordt besloten, maar organiseert in de middag een fijne kinderkennis waarbij kinderen van vier tot dertien welkom zijn en tegen betaling van een kwartje waar debonnen voor alle twaalf attracties krij gen. In de laatste tien jaar is het aantal Noorse vissers sterk achteruitgelopen. Mo menteel is het aantal zeevissers ongeveer 35.000; dit is zestig percent van ’t aantal in 1960. De teruggang is in de diverse delen van Noorwegen niet gelijk. Op 24 en 25 september zal een referen dum worden gehouden voor al dan niet- aansluiting van Noorwegen bij de Europe se Gemeenschap. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Baltique. Oslo; Elbe Ore, Narvik; Annette, Rotterdam; Malasia, Huil; Esbeek. Roche fort; Fairplay 12, Hamburg. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Katjana, Rotterdam; Diana V., Londen; Susan von Bargen, Manchester; Diogenes, Bilbao; Alchimist Bremen, Riga. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). SHB»! Cr ill ”»r=:ii*- Middelpunt van de Speliade in Sluis wijk; buurthuis De Brulboei in de Kanaalstraat. Tijdens de beurs zullen deskundigen diverse problemen waarmee de visserijen van de Scandinavische landen worden ge confronteerd en die ook voor andere Eu ropese visserij landen van belang zijn wor den geconfronteerd onder de loep nemen. Een van die problemen is de noodzaak om andere dan de gebruikelijke visgronden te vinden en eventueel vervangende vissoor ten. Bij de opsporing van vis wordt geëxpe rimenteerd met nieuwe en verfijnde appa ratuur, welke de ontsnappingskans voor de vis steeds kleiner moet maken. Deze apparatuur vormt een belangrijk onder deel van de op de beurs tentoongestelde produkten. De Noorse visindustrie verwacht veel van de zo genoemde blue whiting als mogelijk nieuw en overvloedig rauw ma teriaal voor de Noorse vismeelfabrieken. Bij het zoeken naar nieuwe visgroenden beperkt men zich niet tot de noordelijke Elke vrijdagavond om 8 uur is er een bijbelstudie en op de zaterdagavonden ko men twee jeugdgroepen bijeen: om zeven uur jongens en meisjes van twaalf tot en met vijftien jaar en om halfacht de jeugd van 6 tot en met 25 jaar. VELSEN. Popmuziek voerde gister middag de boventoon in de Speliade- centra in Sluiswijk en IJmuiden-Oost. Het dertigtal kinderen dat bij teamleider Ri- nus Bakker in De Brulboei was komen opdagen beantwoordde ongeveer aan zijn verwachtingen en bleek juist groot genoeg om rustig mee te kunnen werken. Want vergis u niet, het vergt van de medewer kers heel wat energie om alle verzoeken van de kinderen bij het maken van eigen instrumenten en kleding te beantwoorden. HISTORISCHE spektakelstukken trek ken nog altijd een grote belangstelling, vandaar dat nu in het Kennemer theater van heden- tot en met zaterdagavond (evenals in de tweede matinee van zon dag) Cecil B. de Mille’s „Samson en Deli- la” nog eens wordt teruggebracht. Hierin speelt de stoere Victor Mature de legen darische krachtpatser die met zijn handen wilde dieren wurgde, om evenwel tegen de duivelse arglist van de verleidelijke Delila het onderspit te moeten delven. En voor deze rol bleek de schone Hedy La marr ruimschoots over de vereiste fraaie lichaamsvormen te beschikken. Cecil B. de Mille tenslotte maakte van dit emotio nele drama uit de outheid een spannend DE VAMPIER IS weer „in” de laatste tijd, althans op het witte doek, bij welke succesformule vooral de griezel Dracula een grote rol vervult. Zo gaat in Luxor van heden- tot en met zaterdagavond „De bloedbruid van Dracula’ draaien, waar voor het verhaal zich afspeelt in een klein stadje. Met als centrale figuur een zekere mevrouw Von Graps die over mediamieke gaven beschikt. Zij wendt deze aan om een gestorven meisje tot leven te wekken, waardoor panische toestanden in het stad je ontstaan. Genoeg om er de zoveelste griezelfilm mee vol te krijgen. IJMUIDEN Nederlandse bedrijven op het gebied van scheepsbouw en uitrusting in de visserij-sector zullen naast onder andere Duitsland, Frankrijk, de Verenigde Staten en Japan, vertegenwoordigd zijn met hun produkten op Visserij-jaarbeurs die van 14 tot en met 20 augustus in Trondheim (Noorwegen) wordt gehouden. Ronny Bierman als Blonde Greet in „Wat zien ik?” de succesvolle Neder landse film die nog een een week in City zal worden vertoond. HAARLEM-IJMOND. Zondag augustus wordt in Heiloo 't feest van Onze Lieve Vrouw ter Hemelopneming gevierd. Om 13.00 uur wordt in de grote kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood een plechtige mis voor deze intentie opgedra gen. Celebrant is pater W. Chr. Westerho- ven uit Egmond-Binnen. Een van de onderdelen van het veelom vattend onderzoek bestaat uit een enquête die gehouden wordt onder de leden bij (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Woensdagmorgen negen uur passeerde de 38-jarige bestuur der van een vrachtauto uit Sassenheim op Rijksweg 9 de afslag naar Santpoort, toen hij zich plotseling realiseerde deze rich ting te moeten inslaan. De chauffeur stopte en reed vervolgens langzaam achte ruit, waarschijnlijk zonder te bemerken dat hem inmiddels een tweede vrachtauto van achteren was genaderd. Deze werd bestuurd door een 50-jarige chauffeur uit Wieringerwaard, die door het uitwijk en naar links een aanrijding trachtte te voorkomen. De wagen uit Sassenheim bleef echter doorrijden, hetgeen in een botsing resulteerde. De schade bleef be perkt tot enkele deuken, alleen was de chauffeur uit Sassenheim hevig veront waardigd over het feit dat zijn collega uit Wieringerwaard geen signalen zou hebben gegeven. „Dan had ik kunnen stoppen”, verklaarde hij. zeehavengelegenheden betrokken provinci- in Woensdag aangekomen in IJmuiden: Coronada, Hamburg; Pericles. Rotterdam; Vechtborg, Klapeda; Norma. Oulu; Borus sia, Antwerpen; Venus, Bergen; Diana V, Londen; Alchimist Bremen, Bremen; Gaasterland, Bremen; Essex Shore, IJmu- den, Cont. Plat; Krakow, Prevezza, Has- seint, Rotterdam, Fairplay 11, Rotterdam. Woensdag vertrokken van IJmuiden: ale staten, gemeenteraden, adviescolleges en belanggroepen. Door dit onderzoek wil men inzicht krijgen in de mate waarin leden van de genoemde organen en groep- pen zich betrokken voelen bij het besluit vormingsproces met betrekking tot zee- havenbestuur en beheer en de mate van tevredenheid over hun rol in dit proces. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Woensdag heeft de Velsen- se verkeerspolitie zich op de Parkweg in Velsen-Zuid voor een snelheidscontrole weer eens opgesteld met de door vele automobilisten verfoeide apparatuur. Voor tien hunner bleek dit fataal, zodat het veronachtzamen van de maximum-snel- heid met de traditionele bon werd geho noreerd. wateren. Tussen oktober en december wordt door een modern uitgerust onder- zoekingsvaartuig gespeurd naar sardine- soorten en horsmakreel voor de noord westkust van Afrika. van Winnetou, Kemi, Gabbro, Flixborough; Dangavpils, Antwerpen; Lumière, Zwarte Zee; Tor Hollandia, Gothenburg; Echo, Duisburg; Schèldeborg, IJmuiden, Delfzijl; Nassauborg, Delfzijl; Aegis Eternity, Hamburg; Mercur, Stavanger; Alca, Rot terdam; Walenburg, Rotterdam; Oltul, IJ muiden, Vigo; Ciudad de Medellin, Bilbao, Bastion, Baddeck, Longavi, Antwerpen; Aaltje, Londen; Dutch Faith, Rotterdam; Gelora 1, Bremen; Venus, Stavanger; Al tair, Rotterdam. VERVOLGENS TOT en met woensdag avond „Highway Queen”, een film geba seerd op de trieste ervaringen van een aantrekkelijke prostitué, die eindelijk haar „ware liefde” ontmoet. Tenslotte in de matinee van zondag „Het raadsel van de spookplaneet”, met Peter Cushing als de genialae dr. Who, die door middel van een vernuftig geconstrueerde tijdmachine in staat blijkt zowel het verleden als de toekomst in te duiken. Met( als resultaat een afwisselend spannend en amusant science fiction-verhaal. Sport en spel stonden gisteren centraal voor kleuters en oudere jeugd bij buurt huis De Mei in Velsen-Noord. De jong- sten ging ’s morgens al naar het Wijker- oogpark voor het doen van spelletjes die aan hun leeftijd waren aangepast en waarbij de eigen inbreng een belangrijke rol speelde. Later op de dag hadden zij ontzettend veel lol bij het bekijken van de films. Voor de jeugd die de basisscho len bezoekt was de ochtend gereserveerd voor de „bioscoop” waar toen vier teken films en een hoofdfilm vertoond werden. Er moesten toen in alle gauwigheid stoe len bijgezet worden want de leiding had niet gerekend op de komst van honderd- achtenzestig kinderen. Deze zes- tot twaalfjarige waren in de middag aan de beurt om naar het Wijker- oogpark te gaan. Ongeveer veertig van hen deden enthousiast mee aan de groeps- en kringspelen die niet voor iedere deel nemer allemaal even boeiend waren zodat op het inspiratievermogen van de leiding een zwaar beroep werd gedaan. Oo*k voor Velsen-Noord is vrijdag de laatste dag van de Speliade-veertiendaag- BEVERWIJK. De volgende prijswin naars kunnen vrijdagmiddag in het bu reau van de sporthal Beverwijk envelop pen met kaarten voor gratis kermisvieren afhalen. Van Amersfoort, Alkmaarseweg 272; mevr. Murre, Waalrestraat 119, mevr. Limmen, Plantage 89 ;L. Ooms, Geulstraat 8; W. Kuilman, Hendr. Burgerstraat 51; Honig, Koningsstraat 23; Wies Hoogewerf, Hilbertsplein 13; H. van Dam, Fokkerlaan 30; Hamels, Grebbestraat 18 en De Greef, Pieter Verhagenlaan 88, allen uit Bever wijk. Iets dat zij natuurlijk drommels goed van tevoren hebben beseft toen zij zich opgaven als helper. Maar toch sta je wel even raar te kijken als er 260 kinderen naar een bepaald programmapunt komen. Dat óverkwam de leiding in Sluiswijk een keer bij een filmvoorstelling. Grote tegen stelling was het aantal dat toen ’s middags naar de Brulboei kwam, welgeteld twaalf. Woensdagmiddag waren de meisjes en jongens druk in de weer met het vervaar digen van gitaren uit karton, drumstellen en rammelaars. Om een echte artiest te lijken was dan een krant genoeg om een cape van te maken. Iedereen een rode band in het haar en een goed gebruik van crêpepapier verhoogde het effect en daar na konden er allerlei formaties optreden. Dat showwerk ging de een duidelijk beter af dan de ander, de angst om voor gek te staan weerhield de meesten van een spon taan meedoen. Later verdween de schroom vrij snel. In IJmuiden-Oost had men eenzelfde opzet gevolgd en de „dancing” leuk ver sierd. Zo ongeveer zestig kinderen waag den zich op de dans\\'oer en voor de aardigste instrumenten en optredens wa ren er kleine prijsjes. Ook een geslaagde middag hadden de kinderen in Zeewijk waar dit keer de dierenshow aan de beurt was. Honden, waaronder een Duitse her der en een Afghaan, katten en hamsters zorgden voor veel plezier. Zeevissersvaartuigen van hoe langer hoe meer landen in de gehele wereld opereren steeds vendor van huis. Hierin gaan Rus land en Japan voorop. De meest intensieve verre visserij wordt bedreven door de Russen, met moeder(fa- briek)schepen en complete vangvloten, die zonodig een vol jaar vissende blijven. Ongetwijfeld is echter niet Rusland of Japan record-houder in de verre visserij, maar Korea, zij het door een incidenteel geval. In december van 1970 namelijk verliet de Koreaanse Kwang Myung 93 de haven van Pusan om vis te vangen en die visserij is nog niet beëindigd. De Kwang Myung 93 is dezer dagen in Port of Spain gesignaleerd, waar een enorme lading tonijn werd gelost. De Koreaan had voorts een grote hoeveelheid bevroren tonijn in het ruim. Het achter dek was afgeladen met gedroogde haaien- staarten en -vinnen, die in Japan zullen worden verkocht omdat daar de markt voor deze lekkernij het voordeligst is. De Kang Myung 93 is een trawler van slechts 476 brt. Het scheepje zal bij terug keer in Pusan wel een reisje achter de rug hebben. IN DIT THEATER beginnen zondag avond de vertoningen van „Vrijerijen”, een als vrolijk omschreven Deense sexfilm. Het gaat om een hoogst verlegen muziek student die via talrijke vrouwtjes een zelfverzekerd minnaar wordt, om dan tenslotte de vrouw zijner dromen te ont moeten. Deze liefdesavonturen worden van heden- tot en met zaterdagavond voorafgegaan door „Hellboat”, welke film ook voor de tweede matinee van zondag is bestemd. In de eerste werd dan reeds het sensatoieverhaal „De geweldenaar van de jungle” vertoond. DE SPECIALE voorstelling van heden avond is ditmaal gewijd aan „De non van Monza”, de historie over een moeder overste van een Italiaans klooster, die betrokken raakt in een liefdesavontuur met de jonge edelman Gianpaolo Osio en daarbij zelfs een kind van hem verwacht. Dit alles zou omstreeks 1600 zijn gebeurd. Een roddelende lekenzuster die het ge heim ontdekt en wraak wil nemen op Osio, die op haar toenaderingspogingen niet wenste in te gaan, betekent een onmiddel lijk gevaar voor de gelieven, zodat zij “besluiten zuster Catharina om het leven te brengen. Maar een gerechtelijke onder zoek en de daarop volgende martelingen, waar zuster Virginia aan wordt onder worpen, brengen de waarheid aan het licht. De schuldige non van Monza wordt levend in een kerker ingemetseld, terwijl de haar tfe hulp snellende Osio onderweg door rovers wordt vermoord. Alles bij elkaar levert de als authentiek beschouw de geschiedenis rond Virginia de Leyva veel avontuur op, plus het nodige geweld en sex, van welke elementen door regis seur Eriprando Visconti een dankbaar ge bruik werd gemaakt. NOG VERDER IN de historie terug gaat men in de matinee van zondag met „300 Spartanen” een epos uit de geschie denis van Griekenland dat door talrijke dichters werd bezongen. Het is het ver haal over de driehonderd dappere Sparta nen. die zich tot het einde tegen de oprukken de Perzen blijven verzetten. SANTPOORT. De actieve Volle Evan gelie Gemeente, die, zoals gemeld, haar nieuwe huis Beréa, op nummer 33 aan de Patriciuslaan, in Santpoort-Noord, vrijdag 18 augustus officieel in gebruik neemt, stelt haar deuren open voor alle belang stellenden. if.. Onze Lieve Vrouw ter Nood, tussen Limmen en Heiloo, is een zeer oude bedevaartplaats. Reeds onder Karei de Grote had Limmen een kerkje, toegewijd aan St. Willibrordus, die het evangelie in Kennemerland bracht (657-739). De voorafgaande zaterdag, 12 augustus, houdt het „Gebedsoffensief Heïloo” een boetetocht. Nadere inlichtingen bij A. Nuyens, Visweg 44, Limmen (tel. 02200- 1306). Per 50 kg: schelvis 1 90; schelvis 3 64- 62; wijting I 82-69; wijting II 82-69; schar 59-50; kabeljauw 3 173-98; kabeljauw 4 178-96; kabeljauw 5 130-74; schol 1 90-77; schol 2 96-86; schol 3 110-77; schol 4 79- 60; tarbot 407-215; griet 199-170; geep 75- 63; rode poon 115-76; haai 95; bot 21-10; horsmakreel 23 6,50; inktvis 93; makreel 70-22, 80; pilchards 20. Besommingen gemaakt: UK 23-UK 107 ƒ890, UK 142-236 1480 196-234 440, 48 3400; 73 18.200; 115 2900; VL 73 4200; GO 21 8030; SL 12 6980; VD 9 170; 25 3900: 89 3300; IJM. 23 290. SCHEVENINGEN. De aanvoer Scheveningen bestond woensdag uit: 10 kisten wijting, 100 kisten kabeljauw, 40 kisten schol, 25 kisten varia, 700 kg tong. Op de zondagen worden twee samen komsten gehouden en wel om 10 uur en om 19.30 uur. en kleurig kijkspel, waarin vooral de aangrijpende verwoesting van de tempel aan het slot veel tot zijn grote reputatie heeft bijgedragen. DIT WEEKPROGRAMMA wordt daar op tot en met woensdagavond voortgezet met „Wat kan ik nog meer zien?”, een mooi voorbeeld van alles wat over de sexuele frustaties van de mens kan wor den vergaard om weer eens een erotische film te kunnen samenstellen. Opnieuw bloot en sëdisme aan de lopende band, zodat door de importeur met voldoening uitspraken worden aangehaald als „Ver bijsterend”, „Erotisch en bizar” en „Ik ben diep geschokt”. VOOR DE IN DIT theater traditioneel geworden nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag wordt ditmaal de veelbespro ken science fiction-film „Barbarella” nog eens teruggebracht, bekend geworden door Jane Fonda in de titelrol als het „interplanetaire sex-idool”. Tenslotte draait in de eerste matinee van zondag „We zien de rennen”, een van die dolle kluchten met als basis de dwaze grollen van de beide Amerikaanse komieken Lou Costello en Bud Abbott. Het onderzoek wordt geleid door professor dr. A. F. Leemans, directeur van het Instituut voor Bestuurskunde. Geboren: Agostino A., i. v. L. Chialastri en A. J. Buding; Iris A., d. v. C. Noorder- meer en A. Jak; Marieke, d.v. J. H. van Kuijeren en H. T. Vink; Jolanda C., d.v. J. C. Hagedoorn en C. Jongh Visscher; Fre- dericus T. S., z.v. R. J. Hommes en M. L. Hoogeboom; Bernadette S. J. d.v. P. de Roos en J. Zwolle; Kevin M., z.v. P. C. M. Bos en J. P. M. Oorschot; George P., z.v. L. T. van Zeijl en M. E. V. Mully; Michiel P., z.v. N. A. Jensen en Y. M. van Noort; Begona, d.v. V. Bernardos Abarca en M. Aniceto Pedrosa; Sylvia A. A., d. v. H. M. C. van den Boogaard en A. J. A. Klaase; Brigitte V., d. v. C. J. Berrevoets en A. M. Broers. Ondertrouwd: Mettheus in ’t Veld en Cornelia J. M. Zonneveld; Theodorus A. van Oosten en Petronella Meijer; Leen- dert L van Duijvenbode en Wilhelmina F. van Brenk; Comelis Castricum en Die- wertje J. Kool Getrouwd: Wouter B. Lind en Barbara H. M. Baars; Petrus E. M. Roemer en Geertruida H. Tromp; Arie van der Werff - en Maria C. Beentjes; Jacobus P. C. Simpelaar en Aaltje C. Hoekstra; Henri- cus G. M. Snijders en Anna C. M. Schoenmaker; Jacobus Akker en Martje Oldenburger. Overleden: Johanna J. S. Hopman, ge huwd geweest met J. A. Pasman, 77 jaar; Maart je Koning, echtgenote van A. J. Bruins, 62 jaar. Tijdens de zondagmorgendienst zijn er voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar diverse zondagsschoolgroepen en worden de allerjongste kinderen verzorgd in de crèche. Bij het „artiesten-optreden” bleken de meeste kinderen erg onwennig. Als je er een show van wil maken krijg je namelijk nogal gauw de be naming van uitslover mee. IJMUIDEN. In IJmuiden werden woensdag aangevoerd: 30 kisten en 9 pre- miekisten schelvis, 17 kisten wijting, 23 kisten kabeljauw, 78 kisten makreel, 16 kisten pilchards, 181 kisten schol, 12 kis ten tarbot, 27 kisten schar, 48 kisten varia, 2790 kg tong. Prijzen in guldens, per kilogram: Tarbot 9,40-9,10; gr. tong 9,52-8,35: gr.m. tong 9,28-8,36; kl.m. tong 9,80-8.16; tong I 11,30-9,43; tong II 11,44-9,35.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5