agenda VERNIEUWDE SCHOUWBURGZAAL KOFFIEBRUINE BONBONDOOS I J I I Br ■Tn I's lil Toegangsprijzen hoger mi! FILMS IN HAARLEM F i I 7» I 9 Heemskerk Na verbouwing ruimer zitten beter kijken In en om Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk Charles de Wolff Musea voor antiek van Soekarno B geeft orgelconcert in Agathakerk Mg I a iéé? r DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1972 AMSTERDAM Zijtoneel tl De vloer van de zaal loopt sterk omhoog, de rijen stoelen staan iets verder van elkaar. Daardoor is de totale capaciteit van de zaal gedaald van 803 stoelen tot ongeveer 740, bij uitzondering uit te breiden tot 780. Enkele stoelen zijn demontabel zo dat invaliden in hun rolstoelen kun nen blijven zitten. Continuïteit Tone el lift Krediet voldoende (Van onze kunstredactie) HAARLEM Donkerbruin is de Haarlemse schouwburgzaal geworden na de verbouwing en restauratie, die bijna vier maan den heeft geduurd. Wie op 17 augustus naar de eerste voor stelling („Kees de jongen” door Centrum) gaat kijken, zal in de stalles beter kunnen zitten, beter zien en misschien ook beter horen. Broeiend warm zal het niet meer zijn, want de nieuwe centrale verwarming kan worden afgesteld en frisse lucht kan de zaal worden ingeblazen via nieuwe luchtroos ters. 0 H I l I 1 - «Bi l‘>|| v;, t u. 4”’ Deze zei dat in de twee musea waarde vol antiek zal worden ondergebracht wat Soekarno tot eigendom van de staat had verklaard. Deze voorwerpen zijn sinds de val van Soekarno in 1966 in handen van de Indonesische regering. Henk Voskuilen bij „zijn” nieuwe trekkenwand. In Luxor houdt het koppel ean Eyre en Pippi Langkous het nog een week vol. Studio richt zich helemaal op jeugdig publiek. Elke dag „Mr Flubber, de vlie gende schoolmeester”, over een leraar die per ongeluk een substantie uitvindt die Daarmee laten Disney’s filmstudio’s aller lei dwaze avonturen beleven, zondagoch tend „Vadertje Langbeen”. I personeel en spelers is verhuisd naar de een verdieping hoger gelegen directieka mer. (Van onze kunstredactie) HAARLEM. De Haarlemse bioscopen hebben in deze laatste vakantieweek niets nieuws op de programma’s staan. In Cine ma Palace des middags de tekenfilm „Lucky Luke” en des avonds de beste James Bond-film „Veel liefs uit Moskou”. In de nachtvoorstellingen de western „Ik ga, ik dood en kom terug”. De loge voor burgemeester en wethou ders, die geheel afgesloten was van de rest van de balkons, is weggebroken. Deze „democratisering” leverde vier extra-zit- piaatsen op. Het plafond met de Jugend- stil-schildering (bloemkelken en pauweve- ren) is gerestaureerd. De kroonluchter is met een etage uitgebreid waaraan de schemerlampjes, die vroeger aan de zuilen op de balkons hingen, bevestigd zijn. Temidden van de frames van de schouwburgzitplaatsen is men bezig de kroonluchter van méér kristallen hangers te voorzien. Het pronkjuweel, destijds geschenk van ama- In Frans Hals een grootscheeps avon tuur in „Van Ryans’s expresstrein” en in de nachtvoorstellingen „De kelder der 1000 gruwelen”, een misdaad film met een tikje griezel erin. De met goud opgesmukte roomkleur van voorheen is vervangen door andere, eveneens aan genotmiddelen ontleende kleuren: tabak- en koffiebruin voor de wanden en de balkons; theekleur (zeg maar bleek-oranje) voor de lage plafonds onder de amfitheaters waarin een nieuwe, soms indirecte verlichting is verzonken. Het licht is beschaafd en knus maar helder genoeg om het programma te kun nen lezen. De stoelen zijn opnieuw be kleed in „donker Engels-rood” pluche, wat een warm effect geeft. „Het blijft er als een lekkere bonbondoos uitzien”, aldus de ontwerper Wiek Rölin, stadsarchitect, die met de dienst Openbare Werken de ver nieuwing heeft ontworpen, die door de Haarlemse aannemer Fr. Jansen en ande ren is uitgevoerd. Rembrandtplein Theater (Rembrandt- plein): Gary Grimes in „De rauwe leer school”, toeg. 14 j. Dagelijks 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Reg Varney in „Muiterij op de dubbeldekker”, toeg. a.l. Dagelijks 14, 19.15 en 21.30 uur Roxy (Kalverstr.): Jane Fonda in „Klu- te”, toeg. 18 j. Dagelijks 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk): „Satans creatuur”, toeg. 14 j. Dagelijks 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Van nieuwbouw werd af gezien evenals van ingrijpende vernieuwing van de be staande toestand. Het toneelbeleid van Peter Lohr en Centrum dat vruchten begint af te werpen (de zaal zit voller dan in schouwburgen elders in het land), is gebaat bij continuïteit. Verbouwen bete kent lange tijd sluiten en dat geeft kans op verslapping in de publieke belangstel ling. Verder speelde het argument mee dat „door de enorme jaarlijkse kapitaals- lasten aan rente en afschrijving de situa tie zou kunnen ontstaan dat er wel een nieuw gebouw staat maar dat er geen geld is om dit te bespelen.” Zelfs heeft voor het bestuur de nobele overweging meegespeeld dat „de benodigde investerin gen voor de herscheppende kunst (toneel) de tegenstellingen met de scheppende kunst nog verder zou verscherpen.” Kortom het bestuur stelde zich tevreden met een tot op het bot uitgeknepen plan van Röling en Lohr, dat uit drie fasen bestaat, waarvan de eerste twee dank zij de politieke behendigheid van wethouder Geluk door de kunstcommissie en de ge meenteraad snel aanvaard werden. De derde fase is aldus Peter Lohr „nog in studie”. Deze fase houdt de nieuwbouw in van een kleine zaal, nieuwe foyers en andere ruimten op het plant soentje voor de ingang van de schouw burg. Kosten geraamd op 5 miljoen. Er zouden planologische bezwaren zijn tegen deze bouw, maar het bestuur van de stichting en het college van burgemeester en wethouders zullen er nog over praten. Lohr herinnert aan de rol in 1914 toen er heftig getwist is over de vraag of er wel op het Wilsonsplein gebouwd kon worden. Hij meent dat ook nu de bezwaren wel overwonnen zullen worden. Maar ook hij blijft erg vaag als het om een nadere termijn gaat. Intussen heeft de schouw burg nog steeds geen kleine zaal, een vrijwel onmisbare accommodatie voor een goed modern schouwburgbeleid. bracht of verbeterd worden. Het is zeer te wenschen dat men met het aanbrengen van sommige verbeteringen niet te lang wacht”. Hier grinniken allen cynisch. Verschillende malen, vooral na de oor log, fijn grootscheepse plannen tot ver bouwing gemaakt. Het laatste dateert van drie jaar terug, toen architect Cees: Dam in opdracht van het bestuur van de stich ting stadsschouwburg en concertgebouw een enorm complex ontwierp voor schouwburg, concertzaal en allerhand an dere ruimten, waarvan de kosten in de tientallen miljoenen liepen. Alras slikte het bestuur dit monsterplan in en liet de dienst Openbare Werken Haarlem eind 1971 ramingen maken voor een vernieuw de schouwburg op het Wilsonsplein óf een nieuw theater op het Stationsplein. Het eerste zou op 15 miljoen komen, het tweede op 20 miljoen. In Roxy de combinatie griezel en sex. Overdag en ’s avonds „Bloed van de vampier’ ’en in drie nachtvoorstellingen „Begeerte naar sex”, welke titel ook al voor zich spreekt. Tentoonstellingen Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 3 september „Jugendstil, Art Nouveau, Nieuwe Kunst”, voornamelijk Nederlandse kunstnijverheid uit de periode 1900-1925; wandbetimmeringen, plafonds, meubels, ceramiek, glas zilver, textiel, sieraden, en verlichtingsornamenten worden geëxpo seerd. Van 12 augustus t.e.m. 29 oktober „Vorsten portretten uit de 16e eeuw”. Permanente expositie: Oude schilderijen, beeldhouwkunst, kunstnijverheid, vader landse geschiedenis, Aziatische kunst en Rijkspren tenkabinet. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr. Tot medio september zomertentoonstelling eigen collectie: overzicht van Nederlandse en buitenlandse schilder- en beeldhouw kunst van 1850 tot heden, o.a. werken van Van Gogh, Chagall, Picasso e.a. Geopend maandag t.e.m. vrijdag 9.30-18 uur en 19- 22.30 uur, zaterdagavond 9.30-17 uur, zon en feestdagen 13-17 uur. Tropenmuseum (Linnaeusstr. Tot 29 augustus „Mayakunst uit Mexico”. Tot eind december tentoonstelling „In het land van Ghor” semi-nomaden in Afgha nistan. Geopend dagelijks 10-17 uur, don derdagen bovendien 19-22 uur, zon- en I feestdagen 12-17 uur. Bioscopen Belangrijker voor de toneeitechnici en de gezelschappen zijn de verbeteringen aan de andere kant van het nieuwe voor doek; een alweer theekleurige draperie die omhoog gehaald wordt. Waar mogelijk is het toneelhuis verbeterd. Men heeft gewoekerd met de ruimte om het toneel zelf wat breder te maken. Enkele trappen zijn weggehaald, zodat nu meubelstukken van enige omvang ongehinderd van het speelvlak de coulissen ingereden kunnen worden. Henk Voskuilen, de toneelmeester, ver telt dat de trampoline die in de musical ..En nu naar bed”, op het toneel gebruikt wordt, niet op het zijtoneel geschoven kon worden. De voorstelling moest worden onderbroken en het decor verschoven om het ding weg te krijgen. Dat hoeft nu met het bredere zijtoneel niet meer het geval te zijn. De aftandse trekkenwand, waaraan de corstukken e.d. gehesen worden, is geheel vervangen. Dat was hard nodig; de wand dateerde uit 1918 en was van meet af aan een levensgevaarlijk, onhandig geconstru eerd geval. De nieuwe wand is met hek ken goed beveiligd. Bovendien is elke trek van twee lampjes voorzien, waaraan de toneelknechten kunnen zien of ze de trek moeten ophijsen dan wel laten zakken. Een vinding van Voskuilen, die na bijna 40 jaar sappelen en zeuren om technische verbeteringen, niet ontevreden is over de ze toch nog vrij simpele verbouwing. „Het toneel blijft te ondiep”, zegt hij, „maar met onze technische hulpmiddelen kunnen we nu alle kanten heen”. Behalve de trekkenwand en het zijtoneel is er een speciale cabine voor de geluidstechnicus gebouwd: een pendant van de reeds be staande lichtcabine. In de nok van de zaal is een nieuwe lichtcabine gebouwd, waar in tien spotlights staan opgesteld, wat vier meer is dan voorheen. De kleedkamers hebben ondanks het krappe budget een nieuw kwastje verf gekregen en de al te kleine kantine voor Studio K (boven Kriterion)Jane Fonda in „Les histoires extra ordinaires”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.30 en 21.45 uur, zo. 14, 16.15, 19.30 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk): Dage lijks 19.45 uur Alfred Hitchcock’s „Psy cho” toeg. 18 j. en 20 uur Alfred Hitch cock’s „The Birds”, toeg. 18 j. Zaterdag allen 20 uur. De Uitkijk (Prinsengracht): Dustin Hof man in „Who is Harry Kellerman and why is he saying those terrible things about me?” toeg. 14 j. Dagelijlks 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Blijft dit alles verborgen voor de gewo ne schouwburgbezoekers, twee dingen zijn er die ook voor hen niet onopgemerkt voorbij zullen gaan. Dat is ten eerste de verbetering van het voortoneel, dat de zaal insteekt en waarop meer dan ooit gespeeld wordt. Moderne toneelmakers willen het publiek zo dicht mogelijk be naderen, nietwaar. Dit voortoneel krijgt een zogeheten „prosceniumlift”, die drie standen kan innemen. In de bovenste stand geplaatst maakt de „lift” deel uit van het speelvlak. Op de hoogte van de vloer van de zaal geplaatst, kan de lift voorzien worden van twee rijen stoelen voor de toeschouwers. Bij Wim Kan en ander cabaret zal dat zeker het geval zijn. Tenslotte kan de lift geheel in de kelder zakken, waardoor een orkest bak ontstaat voor zo’n twintig musici. Dat is te klein voor opera- en balletorkesten, maar groot genoeg voor musicals en ope rettes. Het opvallendst is dat de toneellijst, de scheiding tussen zaal en podium, zo onop vallend mogelijk is geworden. Er stonden gouden zuilen met nogal wat tierelantij nen, die vreemd aandeden bij vrijwel elk toneelbeeld en bovendien soms storend werkten op de concentratie van de spelers (aldus de leiding van Centrum). Ze zijn intact gelaten voor het geval komende generaties weer anders willen maar verdwenen achter strak, donkerbruin ge schilderd hardboard. Voor Peter Oosthoek, regisseur bij toneelgroep Centrum, is het wegwerken van de gouden lijst het beste deel van de vernieuwing. Voor hem is de nadrukkelijke scheiding tussen spelers en toeschouwers opgeheven en kan er onge hinderd „de zaal in gespeeld” worden. DE VERBOUWING van de stadsschouwburg heeft enige prijsverhogingen tot gevolg. De toegangsprijzen zpn elk met 1 verhoogd, zodat ze nu Jopen van 3 tot 10. Voor Wim Kan en andere ster-evenementen zijn „verhoogde toegangs prijzen” van kracht en deze bedragen met ingang van het nieuwe seizoen 5 tot 12. De nieuwe huurprijs van de schouwburg is tot 600 gestegen. Dat betekent dat amateurverenigingen (toneel, operette etc.) in plaats van 250 vooralsnog 300 moeten betalen. De gemeente betaalt via subsidie dé! andere helft. Een nieuwe subsidieregeling voor de amateurclubs is in de maak. De eerste voorstellingen in de vernieuwde schouwburg worden op 17, 18 en 19'augustus gegeven. Centrum speelt dan de laatste voorstellingen van „Kees de jongen” van Theo Thijssen/Gerben Hellinga, regie Peter Oosthoek. Het is voor het laatst dat men Hans Dagelet en Wim van der Grijn in de titelrol ziet spelen; zij verlaten Centrum per 1 september. Op 2 september geeft Centrum in de schouwburg een inleiding op de eerst volgende premières, waarna iedereen de schouwburg kan bekijken. De Duitse regisseur Günther Tabor leidt de voorstelling van het van oorsprong Duitse blij spel „Vis voor vier”, waarmee op 8 september het seizoen geopend wordt. In de Toneelschuur gaat „Jarig in plastic” van John Kane in première. Het wordt ge regisseerd door Christiaan Nortier. Het informatiebulletin van de stadsschouwburg wordt vervangen door een krant die tien keer per jaar zal verschenen en informatie zal bieden over theater, concert en tentoonstellingen in Haarlem. De oplage is 20.000 exemplaren die deels op verschillende punten in de stad te krijgen zullen zjjn, deels aan de vaste klan ten van de schouwburg worden toegestuurd. De nieuwe krant heet simpelweg „Waarheen in Haarlem”. 19 en Het verbouwingsplan is er naar Haarlemse begrippen zeer snel doorge drukt. Al van de dag van de opening af in 1918 vertoonde de Haarlemse schouw burg op het Wilsons,plein gebreken. In het novembernummer 1918 van „Het Toneel” schreef redacteur F. Lapidoth: „Veel dunkt mij van den nieuwen Haarlem- schen schouwburg te waarderen en wat er m.i. aan ontbreekt of er bepaald ver keerd aan is, kan later nog wel aange- BIOSCOPEN City Theater, donderdag 20 u.: „De non van Monza”; vrijdag 20 u.: „Wat zien ik. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-zuid, dagelijks van 10 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 17 uur; zondag alleen van 14 u. tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, in Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, dagelijks van 9.30 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Archeologische expositie, in ontvangstcentrum van Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-noord, elke dinsdag en donderdag geopend van 10 u. tot 16 uur. Engelmunduskerk, Kerkplein, Velsen-zuid, da gelijks (tot 15 augustus) van 14 u. tot 17 uur beelden uit de historie van Velsen. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op alle werkdagen te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur; zaterdag en zondag gesloten. In Lido nog steeds „Poppen aan een touwtje”. Zondagochtend voor de kinderen „De nieuwe avonturen van Dik Trom”. Muziek en toneel Concertgebouw (Van Baerlestr.): Tot 20 augustus gesloten. Oude Kerk (Oudekerksplein): dinsdag 15 augustus 20-15 uur: Orgelconcert door Gert Oost. Mozes en Aaronkerk (Waterlooplein): 22 uur sitarconcert door Jamaluddin Bharti- ya. Stadsschouwburg (Leidseplein): T.e.m. 15 augustus, dagelijks 20.15 uur: Hoofdstad Operette: „Das Dreimaderlhaus”, muziek van Franz Schubert. Vanaf 16 augustug t.e.m. zaterdag 19 augustus gesloten. Carré (Amstel) :T.e.m. 2 december da gelijks (beh. maandags) 20 uur: Musical .Promotie! Promotie!’ met Gerard Cox e.a. De Kleine Komedie (Amstel)( T.e.m. 25 augustus, dagelijks (beh. zondag en maan dag) 20.15 uur: Cabaret: Ted de Braak en Mieke Bos in „Tête a Ted”. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.): T.e.m. 17 augustus dagelijks (beh. maan dags) 20.15 uur: Toneelgroep Theater: „Testament van de hond”, Braziliaans blijspel van Ariano Suassuna. Shaffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. 19 augustus: dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, Shaffy-zaal: mime- I show: Funhouse Summertime. Theater „De brakke Grond” (Nes): Ge- I sloten tot 16 augustus. Voor de verbouwing heeft de gemeente raad 1.234.000 beschikbaar gesteld en het ziet er volgens directeur Peter Lohr naar uit dat men dat bedrag niet zal over schrijden. Op 23 april begonnen, hoopte men op 17 augustus klaar te zijn, maar de werkzaamheden zullen nog wel wat uitlo pen (de prosceniumlift komt pas op de 16e). LISSE. De bekende dirigent en orga nist Charles de Wolff bespeelt zaterdaga vond 12 augustus het orgel van de St. Agathakerk in Lisse. Hij voert op dit concert in de serie van de Orgelkring Bollenstreek Franse en Duitse werken uit. De Wolff opent met werken van Cesar Franck en Maurice Duruflé, gevolgd door een modern werk van Olivier Messiaen (Le Banquet Céleste). Vervolgens speelt hij twee romantische werken uit de Duit se orgellitteratuur een fantasie over „Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen” van Franz Liszt en de fantasie en fuga opös 135 b van Max Reger. Tot besluit speelt Charles de Wolff twee werken van J. S. Bach; het koraalvoorspel „Vor deinem Thron tret’ ich hiermit” dat Bach op sterfbed gedicteerd moet hebben, en de prelude èn fuga in c moil. Het concert begint om kwart over acht. DJAKARTA (AFP). Fatmawati, Kartini en Ratna Sari Dewi, drie wedu wen van Soekarno, hebben erin toege stemd dat in Bogor op West-Java en in Djakarta particuliere Soekarno-musea worden opgericht, zo is maandag in Dja karta bekendgemaakt door de advocaat die de nalatenschap van Soekarno behan delt. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19.30 u.: „Sim- son en Delila.” Luxor Theater (Breestraat). 19 en 31.15 u.: „De bloedbruid van Dracula." TENTOONSTELLINGEN Galerie Bouamans (Breestraat 122). Expositie van Marie Koning (collages en gouaches); geo pend tot 27 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groeopen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedy plein). 19.30 openbare raadsvergadering. teurtoneelverenigingen, wordt zo hoog opgehangen dat men ook vanaf de hoogste balkons geen hinder heeft bij de blik op het toneel. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 10 Hellboat.” TENTOONSTELLINGEN Progress-soclëteit (Const. Huijgensstraat). Ex positie werk van Robert Smit; geopend tot 1 september. Raiffeisen- en ABN (Nielenplein). Expositie werk van Fuchs van Son; geopend tot 1 september. SCHOUWBURG Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen-1 markt 23) Vandaag en vrijdag 21.00 u.: Bewe gingstheater Bewth. BIOSCOPEN I Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 13.30 en 15.30 I u.: „Lucky Luke”, a.l. 19 en 21.30 u.: „Veel liefs!' uit Moskou’', 14 j. Vrijdag en zaterdag nacht-1 voorstelling 24 u.: „Ik ga, ik dood en kom! terug”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. I tevens zondag 14.00 uur.„Van Ryan’s expres- trein”, 14 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstel- ling 23.30 u.: „De kelder der 1000 gruwelen”, 18 Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u. tevens zondag 16.15 u. „Poppen aan een touwtje”, 14 j. Zondag 11.00 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 19 en 21.15 u.: „Jane Eyre”, 14 j. Dag. 14.00 u. tevens zondag 16.15 u.: „Pippi Langkous”, a.l. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14..30, 19 en 21.15 u. I zaterdag aanvang 13.30 u.„Bloedbad van de I vampier”, 18 j. Vrijdag en zaterdagnachtvoor- stelling 24.00 u. maandag 14.30, 19 en 21.15 u.: ..Begeerte naar sex”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 31.15 u. zondag! 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mr. Flubber, de vliegende schoolmeester,” a.l. Zondag 11.00 u. :l „Vadertje Langbeen”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63) perma- I nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken van I de Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw. I Prentenkabinet: tentoonstelling werken uit ei-1 gen bezit: iedere za. extra avondopenstelling! 20.20-22.00 u. Kaarsverlichting en achtergrond-1 muziek. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16) permanente ten- I toonstelling van schilderijen, tekeningen, fossie- I len, mineralen en historische natuurkundige I instrumenten. Geopend di. t.m. za. 10-17 u. 1ste I I zo. v. d. maand 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Ten-1 I toonstelling „Spiegel van voorbije vroomheid", I I bidprentjes en devotieprentjes vanaf 17de eeuw, I I tot en met 3 dec. Permanente tentoonstelling I I oude en religieuze kunst. Geopend dl. t.m. za. I I 10-12.30 u. en 13.30-17. Zo. 14-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht I I 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. I I schilderijen, grafie, wandkleden en klein pas- tiek. Di. t.m. vr. 13-17 u„ za. 11-17 u., do.avond I 20-22 uur. I Cruquiusmuseum (bij Ringvaart, Haarlemmer- I meer). Oudhollandse molens, maquette water- I standen stormramp 1953, oud stoomgemaal etc. I Dag geopend 9-16 u„ za 9-12 u. zo. gesloten. Vleeshal (Gr. Markt). Tentoonstelling weefsels I uit Polen. Het werk van veertien Poolse kun- I stenaars. Tot en met 28 aug. geopend dag. 10-17 I uur. Zo. 13-17 u. I Consistoriekamer Grote of St. Bavokerk (Ou de Groenmarkt 23). Tentoonstelling oudholland- I se tegel, uit ca. 1580-1800. Tot en met 31 aug. geopend ma. t.m. za. 10-17 uur. Galerie „T". (Bakenessergracht 67, Haarlem). I Tentoonstelling van Nederlandse en buitenland- I se kunstenaars, o.a. schilderijen, grafiek, teke- I nlngen, kleine plastieken, geopend dagelijks 11- 17 u. Zo. 14-18 uur. ’s Maandags gesloten. T..m. 21 augustus. Stichting MACRO-centrum Kosmos (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie, etc. Dagelijks geop. 14-17 u. Elke avond beh. zat. en zo. 19.30-22 u. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158, Overveen). Tentoonstelling van Schie- damse Kunstenaarsgemeenschap S’45 met schil derijen, keramiek en gedichten. Dag. geopend 14-17 u. Tot en met 26 augustus. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zand- voort). Tentoonstelling Oud-Zandvoort in kleur, een fotoverzameling van de heer G. N. de Heer. Dag. geopend. 14-17 u. tot en met 20 augustus. Galerie Eijlders (Halte straat 77, Zandvoort). Tentoonstelling antiek, curiosia, goud, zilver, oude en moderne schilderijen. Dag. geopend 13- 17 uur. Tot en met 28 augustus. Alhambra (Weteringschans): .„Lucky Luke”, toeg. a.l. Dagelijks 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat)Bar bara Perkins in „Puppet on a chain”, toeg. 14 j. Dagelijlks 14.30, 19, 21.30 u. zo. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr.): Leon Russel in „Joe Cocker: Mad dogs and Englishmen”, toeg. a.l. Dagelijlks 13.45, 16, 19.30 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan): Warren Beatty in „De perfecte bankroof”, toeg. 14 j. Da gelijks 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk): „Love in sex”, toeg. a.l. Elke avond „Zeg maar ja tegen 14.45,, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, Cineac (Damrak): Ochtend en middag 9.30, 11.30, 13.30, 15.30 en 17.30 uur „Pippi Langkous”, toeg. a.l. Elke avond 19.30 en 21.30 uur Suzy Kendall in „Wie?”, toeg. 18 j- Cineac (Reg. Breestraat): Ochtend en middag Walt Disney’s „The Aristocats”, toeg .a.l. Elke avond „Zeg maar ja tegen het leger” toeg. a.l. 17.30, 19.30 en 21.30 uur. City (Leidseplein): Brigitte Bardot in „Ontembare vrouwen in het wilde wes ten”, toeg. 14 j. Dagelijks 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstr.): Sean Connery in „Veel liefs uit Moskou”, toeg. 14 j. Dage lijks 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan): Charlton Heston in „De tien geboden”, toeg. a.l. Dagelijks 13.30 en 19.30 uur. Flora (Amstelstr.): Terence Hill in „De vier vuisten van de duivel”, toeg. 14 jaar. Dagelijks 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur. Kriterion (Roetersstr.)Bill Dean in „Family life”, toeg. 18 j. Dagelijks 14.15, 19.45, en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.45 en 21 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein): Paul America in „Ciao Manhaatan”, toeg. 18 j. Dagelijks 14.45, 19.45 en 22 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.45 en 22 uur. I Luxor (Nieuwendijk): Terence Hill in „De rechter- en de linkerhand v an de duivel”, toeg. 14 j. Dagelijks 13.30 (beh. 1 za. zo. wo.) 15.30, 19.15 en 21.30 uur. Nöggerath (Reg. Breestr.): „A clockwork orange”, toeg. 18j. Dagelijks 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk): „Meisjes die denken dat alles mag”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur I zo, 13.30 uur enz. ll.' l M •J'rF.” Ctr'J T-"-J -,’R'

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9