voor waaraan we toe zijn Ripperda baas over Amsterdam agenda „Dan weten we direct Uranide op sprint Gunnar Dear gevaarlijk I Zacht eitje voor H. Buitenzorg bij Arsenal 1 TELSTAR-FC AMSTERDAM Kennemerland houdt omnium George wil weg Bayern München wel sterker Joop Brand blij met Ajax-Haarlem: dan Feyenoord Pinguins kreeg revanche op HCK Zwemrecord 800 m Velsen-IJmuiden Heemskerk In en om Haarlem Zege Jan Timman Filmproducer wil Fischer aanklagen Beverwijk SATERDAG 12 AUGUSTUS 1972 Z 6 99 1 SPORTPARK SCHOONENBERG ZONDAG A.S. AANVANG 14.30 UUR mi m ■i (■■■■■■■■■I n: ti Driehuis P k v k d o k I Roger de Vlaeminck naar Brooklyn niimmiinniinniiimnnnHnmmiiiiinnnniii Santpoort Velsen-Zuid imnmi IJmuiden-Oost Heemskerk Uitgeest Velsen-Noord Beverwijk IJmuiden Wijk aan Zee Bakkum Castricum (Van onze sportredactie) (Van onze paardesportmedewerker) V (Van onze softbalmedewerker) het In internationale sprintnummer honkslagen i (Van een medewerker) u. (Van onze wielermedewerker) r A KOOPT NU UW SEIZOENKAART, U BENT DAN VERZEKERD VAN EEN PLAATS TEGEN FEYENOORD OP 10 SEPTEMBER a.s. R.K. Kerk, St. Engelmundus, Jhui- «erkwkweg, 8.15 u., 9.45 u. en 11.30 uur. nieuwkomers voor het zondag te spelen eerste competitieduel tegen Telstar - fris van de lever van start. De van Blauw Wit overgekomen Van der Schaaf schoot in het zijnet en een vrije trap van Wullems werd door Munk net over de lat gekopt. een zeer MILAAN. De Belgische coureurs Ro ger de Vlaeminck en Patrick Sercu hebben een contract van twee jaar getekend om uit te komen voor de nieuwe Brooklyn- ploeg, zo is gisteren door de ploegleider Franco Cribiori bekendgemaakt. Cribiori is verder nog in onderhandeling met de broer van Roger, Eric. HELSINKI. In het zoneschaaktoer- nooi te Forssa heeft de Nederlander Tim man in de 14e ronde in 30 zetten een overwinning behaald op de Deen Jakob- sen. Timman heeft nu 7 punten en bezet de zevende plaats in het klassement, gds as reclame De tips: 1. Zippora-prijs :1. Khan du Coq d’Or, 2. Katrien Axkit, 3. Kid Aster, O.: Knight Pioneer. 2. Ovation-prijs: 1. Kees Verkerk, 2. Junoschka II, 3. I’m happy, O.: Imca Six. 3. Umbra-prijs: 1. Importeur O, 2. Ideal Dear, 3. Jaslo, O.: His Areta. 5. Bea-prijs: 1. Kapitein Scotch, 2. Intrepid Girl, 3. Jolanda H.,: Jeannine D. 6. Xelma Kitty-prijs:l. Francina, 2. Enterprise Hollandia, 3. Yvonne Mac, O.: Goodwill. 7. Linotte S-prijs: 1. Konings- arend B, 2. Jeanette Hanover, 3. Klair L., O.: Jellyco Dear. 8. Esmeraud-prijs: 1. Henry Belwin, 2. Gonda Scotch, 3. God fried van S, O.: Fred Signal. 10. Delta- prijs:l. Idovan Alkestis, 2. Jaspis du Bois, 3. Iwin Buitenzorg, O.: Ivanovna Heather. De rennen: 4. Yvonne-prijs: 1. Stal DRS (Gratissa en Mano River), 2. Exilia Violet, 3. Master Tanner, 0.: Mittelpunkt. 9. Adel- fie-prljs: 1. Fairie Night, 2. Jock, 3. Artois O.: Max. O.: Jamaica Boy. 6. Record-prijs der 6- jarigen: 1. Henri Buitenzorg, 2. Happy First, 3. Hercules V, O.: Hazleton B. 7. Fresia-prijs: 1. Idylle Miss, 2. Geisha Dou ble, 3. Generaal Scotch, O.: Isard H. 8. Gladiool-prijs: 1. Jane Mac, 2. Jefferson, 3. Justiana Hanover, O.: Hurricane GG o l Z V n b g u n b e g' r< b Z' 19 en zondag --lapt „Mr. Flubber, de j 11 u.: De tips: 1. Tradescantia-prijs: 1. King Supreme, 2. Kock Buitenzorg, 3. Kondor Fez, O-: Jeannette. 2. Winde-prijs: 1. Lion v.d. Lente, 2. La Damsel, 3. Lido Buiten zorg ,O.: Linos van Amstel. 3. Venus- schoentje-prijs: 1. Kaper W, 2. John Spen cer, 3. Kenau, O.: Jan de V. 4. Anjelieren- prijs: 1. Jury, 2. Ideal Prise, 3. Henri van Wendy, O.: Junior. 5. Vlijtig Liesje-prijs: 1. Kobalien W, 2. Kitty H, 3. Kokette R, Vanaf circa 2 uur optreden van de Majorettes groep „THE KIDS”. Koopt vooral de Telstar-bode. U kunt hierop o.a. de wedstrijdbal met handtekeningen van de spelers winnen. Hervormde Gemeente. Dorpskerk, Bur gemeester Enschedélaan, 9 u. en 10.15 uur ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, hoek Duin- weg-Willem, de Zwijgerlaan, 10 u. ds. D. J. Spijkerboer. Adventskerk (Prov. Zieken huis) 19 u. ds. D. J. Spijkerboer. Chr. Gereformeerde Kerk. Pnlëlkapel, Pastorieweg, 10 u. ds. H. Toorman; 17 u. ds. K. Boersma. Volle Evangelie Gemeente. Beréa, Patri- ciuslaan 33, Santpoort-noord, 10 u. H. Avondmaal, J. J. Bronsveld, met gelijktij dig een kindersamenkomst en een oppas dienst; 19.30 u. J. E. van den Brink. Gereformeerde Kerk, Burgemeester En- schedélaan-hoek Fr. Netscherlaan, dien sten om 9.30 u. en 19 uur. R.K. Kerk. O.L. Vrouwekerk, Fr. Net scherlaan, 8 u. 9.30 u. en 11.30 uur. Hervormde Gemeente, kerk, Kerkplein, 9 u.en Brink. Engelmundus - 10 uur ds. L. Aan de andere kant wist doelman Lamie Hooning een vrije trap van Siem Dekker (AZ'67) weg te stompen. Sumter kreeg daardoor een nieuwe kans, maar hij schoot tegen de Haarlemse goalie op. Na dat Munk en Van der Schaaf een paar keer in de hoofdstedelijke buitenspelval waren gelopen, wist Jan Smit vijf minu ten voor rust het thuisfront toch reden tot juichen te geven: 1-0. Het bleek ach teraf de beslissende treffer. HAARLEM. De Pinguins, dat enkele weken geleden in de wedstrijd tegen HCK _voor de dravers verschijnt de Franse, achttien maal misgreep en mede daardoor in een runrjjk duel met 1916 verloor, heeft vrijdagavond revanche genomen. Op het verlichte veld in het Pim Mulier- Sportpark maakte de Heemsteedse forma- toe een heel wat zekerder indruk. Slechts twee veldfouten, die voor HCK niet vol doende bleken om tot scoren te komen. (Van onze sportredactie) LONDEN. Charlie George, de grillige voorhoede-ster van de Londense voetbal club Arsenal, heeft aan de vooravond van het begin van de Engelse voetbalcompeti tie voor een sensatie gezorgd. Hij is op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst omdat hij het niet eens kan worden met het bestuur van Arsenal over zijn salaris. Charlie George paart de virtuositeit van George Best aan de vuurkracht van Bob by Charlton, maar door zijn onberekenba re temperament zijn zijn kwaliteiten nog niet volledig tot zijn recht gekomen. Ar senal hoopte dat de 22-jarige George in de komende jaijen het mentale evenwicht zou vinden dat hem tot een speler van we reldklasse zou kunnen maken. Maar vrij dag is dus een breuk ontstaan met de club, waar Charlie George, als 14-jarige jongen op een beroepscontract begon te trainen. In de tweede helft kregen de attente Munk, die steeds op kansen bleef loeren, Keur en Van der Schaar nog wel kansen om de winst hoger op te voeren, maar zij verzuimden daarvan profijt te trekken. De Amsterdammers bleven bovendien met veel succes het wapen van de buitenspel val hanteren. Van Ripperda was men met de nipte zege niettemin best content. DUINDIGT. De nadruk ligt zondag middag (1.30 uur) ditmaal meer op de rennen met de drie afdelingen van de Jeugd-prijs. Ondanks de concurrentie van Oostende verschijnen er grote velden aan de start, waaruit het moeilijk is een winnaar te vinden. De voorkeur gaat naar de paarden in vorm Josina en Christiane. vampier," 18 j. Vandaag nachtvoorstelling 24 u. maandag 14.30. 19 en 21.15 u.: „Begeerte naar sex,” 18 j. Studio (Gr. MWHKTl 14.15, 19 en 21.15 u. zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 u.. „Mr. Flubl vliegende schoolmeester,” a.l. Zondag „Vadertje Langbeen.” a.l. REYKJAVIK. De Amerikaanse film producer Chester Fox, houder van alle film- en fotorechten van de tweekamp om de wereldtitel schaken in Reykjavik, gaat naar alle waarschijnlijkheid een pro ces om schadevergoeding beginnen tegen Bobby Fischer. De rennen: 3. Jeugd-prijs (le afdeling) 1. Stal Bonny Boy (Attractive en Eggerik), 2. Poly Trek, 3. Forest Star, O.: Honey’s Rocket. 6. Jeugd-prijs (2e afdeling): 1. Sans Cesse, 2. Christiané, 3. Frances Love, O.: Parkia 9. Jeugd-prijs (3e afdeling): 1. Ambition, 2. Josina, 3. Robert, O.: Yvan- cka. Ook Ambition heeft een beste kans, doch dit paard schijnt een abonnement te heb ben op de tweede en derde plaats en wacht nu al twee jaar op een eerste overwinning. „Na zo’rt fusie (DWS-Blauw-Wit) kunnen we pas over een paar weken goed inge speeld zijn.” Haarlem-trainer Joop Brand ziet wel positieve kanten aan de directe confronta tie met landskampioen Ajax. „Aan één kant zou je als kampioen van de eerste divisie beter thuis tegen een minder ster ke club dan Ajax kunnen beginnen, maar nu ontwaken we morgen direct uit de droomtoestand die nog steeds aanwezig is van het kampioenschap. Dat kan gunstig werken. FC Den Bosch ontwaakte vorig jaar pas in december. De eredivisie eist meer van ons en daarom is het wel goed dat we direct Ajax ontmoeten. Dan weten we waaraan we toe zijn.” Brand maakt, een keuze uit: Lelieveld, Poldervaart- Marijt, Peijs, De Haan, Hoe- ben, Van Breevoort, T. Nieuwenhuis, Reu ser, Huyg, De Goede, Fernandez, Boszhard en een keuze tussen Van de Berg en Van de Aar. Ajax treedt op eigen veld waarschijn lijk aan in de beproefde opstelling: Stuy, Krol, Hulshof, Blankenburg, Suurbier, G. Mühren, Haan, Neeskens, Keizer, Cruyff, Swart. Wisselspelers: Rep, A. Mühren- Schilcher, Kleton en Wever. Vooral de nieuwe middenlinie Keur (DWS), De Redelijkheid (Haarlem) en Van de Eijkhof (Schoten) doet bij de thuisclub het beste voor de nieuwe competitie ho- peh. De slimme Munk bleek bovendien veelal ongrijpbaar voor de hoofdstedelijke verdedigers. Hoe onwaarschijnlijk het ook moge klinken maar het machtige Duindigt on dervindt woensdagmiddag (2.30 uur) de concurrentie van de eerste woensdag- avondmeeting in Wolvega aan den lijve. Vele westelijke trainers, waaronder Pools, Imming, Strooper, Lange, Geluk, Van Da len en zelfs Van Dooyeweerd laten Duin digt schieten, hetgeen tot gevolg heeft dat vooral de nummers voor de grote klasse van een onderbezetting te lijden hebben. Een compensatie brengen wederom de rennen. Verheugend is het grote veld met tweejarige volbloeds, waaruit Mano River van de Britse stal DRS wordt geselec teerd. Gereformeerde Kerk, Bethelkerk, Zee weg, 9.30 u. A. C. van Nood. Zeewegziekenhuis, Zeeweg, in aula 9.30 u. ds. G. E. Bakker. Ver. v. Vrijzinnig Hervormden, in ’t Braambos, Zeeweg, 10.30 u. ds. S. Nijdam. Hervormde Gemeente. Goede Herder kerk, Velserduinweg (52) 10 u. mevrouw J. M. Deenik-Moolhuizen. Pinkstergemeente, Velserduinweg, 10 u. en 19 uur D. P. Hartendorp; woensdag 20 u. Th. Determann, bidstond en bijbelstu die. R.K. Kerk. H. Laurentius v. Brindislë, Willemsbeekweg, 9.30 u. hoogmis, 10.45 jongerenmis, 18 u. lof. Oud-Katholieke Kerk. Adelbertuskerk, Sparrenstraat, 10.30 u. hoogmis. Jehovah’s Getuigen, in Koninkrijkzaal, Velserduinweg (248) 18.30 u. Openbare le zing en Wachttorenstudie: vrijdag 19.30 u. Theocratische school; 20.30 u. dienstverga- dering. Telstar» Jan Rab is wel optimistisch gestemd: „Trainingskundig gezien zijn we wat verder dan vorig jaar. De voorberei ding was vorig jaar geforceerd in verband met de trip naar Polen. Dit jaar was het wat beter. Na een periode op Schoonen berg. een week Papendal en nogmaals Schoonenberg hebben wij ons redelijk kunnen voorbereiden. Als alfsluiting van de voorbereiding gaan we dit weekeinde in retraite in hotel lepenhof te Bloerrïen- daal.” Rab maakt een keuze uit de volgende spelers: Van der Meeren, Bloem, Driesen, André, Van Essen, Zwaan, Bisschot, Bijl, Jonker, Van Egmond, Fens, Bond, Van Kooten, De Wit en Stout. De Vries en Zwaan zijn licht geblesseerd. Pim van der Meent van FC Amsterdam kampt eveneens met geblesseerde spelers. Hij weet nog niet of hij over Husers, Muller, Mensinck, Camminga en Van den Ban kan beschikken. De selectiegroep be staat uit: Jongbloed, Boersma, Flinkevleu- gel- Koopman, Couperus, Cornwall, Van Slooten, Van den Ban, Chris Dekker, Kra mer, Van de Merkt, Mensink. Husers, Visser, Fransz, Camminga. „Het team moet nog wennen”, aldus Van der Meent. BEVERWIJK. In samenwerking' met de binnenkort naar Amerika vertrekkende wielermanager Charles Ruys verzorgt de Beverwijkse Rennersclub Kennemerland vrijdagavond 18 augustus in het sportpark Adrichem in Beverwijk een internationaal omnium voor beroepsrenners. De profs rijden een afvalrace, puntenwedstrljd en 'n rit over onbekende afstand op het kleine parcours van 600 meter in het sportpark. Voor de kijkers valt het koers verloop dus goed te volgen. Tussen de bedrijvigheid van de profs door worden er skelterraces gehouden. Door Charles Ruys zijn voor het omni um onder meer gecontracteerd de Bever- wijkers Gé v. d. Winden en Aad Duyker, die het allebei dit seizoen nog niet erg heeft meegezeten Aad Duyker heeft onlangs zelfs een operatie moeten onder gaan de in het Zeeuwse Axel wonen de Jan Serpent! uit Wijk aan Zee, Harm Ottenbros uit Hoogerheide, Piet de Wit uit Wormer, Juul Bruessing uit Bovenkerk, Jan Zoons uit Voorschoten, de Zaandam mer Ben Janbroers, Gerard Wesselius uit Oude Wetering, Harry Jansen uit West- zaan, de Amsterdammer Gerard Koe) en de buitenlanders Mario Polansky (Luxem burg), Willy Debosscher (België), Ray Matthews (Amerika) en Norman Hill (En geland). Charles Ruys‘is met nog enkele bekende renners in onderhandeling. Hij streeft er naar om twintig man aan de start te krijgen. Het kan alles bijeen dus een aantrekkelijk wielerfeest worden vol gende week vrijdagavond in het sportpark Adrichem. Door de coureurs van de Be verwijkse skelterclub worden tussen de wielerbedrijven door twee manches en een finale afgewerkt. Voor dit groots opgezette sportspektakel weet de BRC Kennemerland zich verze kerd van de steun van de Beverwijkse sportraad. Men hoopt dan ook dat het een succes mag worden en veel k ijkers op komen dagen. Er wordt 's avonds om zes uur begonnen. HAARLEM Telstar en Haarlem star ten de voetbalcompetitie zondag respectie velijk met een thuiswedstrijd tegen FC Amsterdam en een uitwedstrijd tegen Ajax. Telstar heeft redelijke kansen op twee punten in de ontmoeting tegen de nieuwe hoofdstedelijke eredivisieclub. Haarlem mag alleen maar hopen dat de score niet al te hoog zal uitvallen. R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan 1, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat 2, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8. 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u. ds. M. de Jong (Velsen-Noord), 19 u.ds. H. L. Lieve (Castricum). Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg- laan 2, 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (H. Avondmaal-Kindernevendienst), 19 u. ds. A. van Leeuwen (H. Avondmaal). Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, 10 u. ds. R. Reiling, 10 u. zondagschool. R.-k. Kerk. O. L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19 u. avondmis, zon dag H. Missen 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u. avond mis, zondag H. Mis 9.30 u. Door de protesten van Fischer is Fox op twee uitzonderingen na nog niet in staat geweest tot hét maken van opna men. Vrijdagavond stond Fox zoals ge woonlijk weer bij de ingang van de sporthal. Hij wachtte op toestemming van Fischer om te kunnen beginnen met fil men. Donderdag arriveerde de advocaat van Fox, Barry Frederick, in Reykjavik. BIOOSCOPEN City Theater, Zaterdag 19 u. en 21.15 u„ zondag 19 u. en 21.15 u. en maandag 20 u. „Wat zien ik...”: zo-ag 14.30 u. „De 300 Spartanen.” TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-zuld, dagelijks van 10 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 17 uur: zondag alleen van 14 u. tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, is van maandag tot en met vrijdag elke dag geopend van 9.30 u tot 12 uur en van 14 u. tot 15.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Engelmundususkerk, Kerkplein, Velsen-zuld, dagelijks (tot 15 augustus) van 14 u. tot 17 uur beelden uit de historie van Velsën. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden is op alle werkdagen te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur: Zaterdag en zondag gesloten. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 19.30 u.: „Simson en Delila,” 23.30 u.: „Barbarella,” zondag 14.30 u.: „W zien ze rennen,” 16.30 u.: „Simson en Delila.” 19 en 21.15 u.i „Wat kan ik nog meer zien?”. Luxor theater (Breestraat). Zaterdag 21.15 u.„De bloedsbruid van Dracula; 14.15 u.„Het raadsel van de spookplaneet.” 16.30, 19 en 21.15 u.: „Highway Queen.” TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122), Expositie van Marie Konlng (collages en gouaches): ge opend tot 27 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur, Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck), Velserweg 2), Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. De tips: 1. Jour de Java-prijs: 1. Juliana Silk, 2. Johnny Baker, 3. Jodney B, O: Jariolaine 2. Skymaster-prijs: 1. Kythera J, 2. Jethro J, 3. Karla Buitenzorg, O.: Kameleon V. 4. Lex Hanover-prijs: 1. Isolde O, 2. Habanera, 3. Guido Six, O.: Fair Play. 5. Urdy Mars-prijs: 1. Gunnar Dear, 2. Uranide, 3. Famke van Hiddum, 0.: Treize F. 7. Notekraker S-prijs 1. Iron, 2. Inca, 3. Jeannine D, O.: Igor M. 8. Dunst-prijs: 1. Francina, 2. IdunaJ, 3. Goodwill, O.: Flintstone V. 10. Lord Scotch-prijs: 1. Imca Six, 2. Jaslo, 3. Iris B, O.: Igaan. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). ’zaterdag 19 en 21.15 u.„Hellboat,” zondag 14 u.: „De geweldenaar van de jungle,” 19 en 21.15 u. „Vrijerijen.” TENTOONSTELLINGEN Progress-soclëteit (Const. Huijgensstraat). Ex positie werk van Robert Smit; geopend tot 1 september. Raiffeisenbank en ABN (Nielenplein), Exposi tie werk van Fuchs van Son; geopend tot 1 september. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63) perma nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken van de Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoonstelling werken uit ei gen bezit: iedere za. extra avondopenstelling 20.20-22.00 u. Kaarsverlichting en achtergrond muziek. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16) permanente ten toonstelling van schilderijen, tekeningen, fossie len, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend di t.m. za 10-17 u. 1ste zo. v. d. maand 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Ten toonstelling „Spiegel van voorbije vroomheid", bidprentjes en devotieprentjes vanaf 17e eeuw, tot en met 3 dec. Permanente tentoonsteling oude en religieuze kunst. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 u. en 13.30-17 u. Zo. 14-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121), Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Neder!, schilderijen, grafiek, wandkleden en klei plas tiek. Di. t.m. vr 13-17 u„ za. 11-17 u„ do.avond 20-22 uur. Cruquiusmuseum (bij Ringvaart, Haarlemmer meer), Oudhollandse molens, maquette water standen stormramp 1953. oud stoomgemaal etc. Dag. geopend 9-16 u„ za. 9-12 u. zo. gesloten. Vleeshal (Gr. Markt). Tentoonstelling weefsels uit Polen. Het werk van veertien Poolae kun stenaars. Tot en met 28 aug. geopend dag. 10-17 uur. Zo. 13-17 uur. Vishal (Gr. Markt). Tentoonstelling uit eigen bezit, nieuwe figuratie. Geopend dag. 10-17 uur zo. 13-17 uur. Tot en met 28 augustus. Constitoriekamer Grote of St. Bavokerk Oude Groenmarkt 23). Tentoonstelling Oudhollandse tegel uit c a. 1580-1800, Tot en met 31 aug. geopend ma. t.m. za. 10-17 uur. Galerie „T”, (Bakenessergracht 67, Haarlem). Tentoonstelling van Nederlandse en buitenland se kunstenaars o.a. Schilderijen, grafiek, teke ningen, kleine plastieken, geopend dagelijks li lt u. Zo. 14-18 uur. ’s Maandags gesloten. T.m. 21 augustus. Stichting MACRO-centrum Kosmos (Amster- damstr. 61), Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geop. 14-17 u. Elke avond beh. zat. en zo. 19.30-22 u. HAARLEM. Voor zo’n 500 toeschou wers speelde de Haarlemse derdeklasser Ripperda vrijdagavond op eigen veld aan de Schalkwijkerweg een vriendschappelij ke partij voetbal tegen een combinatie van de nieuwe eredivisieclub FC Amster dam - voortgekomen door een fusie tus sen DWS en Blauw Wit - en daarbij bleef de thuisclub met een score van 1-0 ver rassend aan de winnende hand. Het be slissende doelpunt werd vijt minuten voor rust door Jan Smit gescoord. WÜRTZBURG. De Westduitse Dusan Grozaj heeft in Würteburg een nieuw Europees record gezwommen op de 800 meter vrije slag heren met 8.35.5. Hij bleef hiermede 2.6 seconden onder het oude record dat op naam stond van zijn landgenoot Werner Lampe (8.38.1). Ripperda ging in de strijd met de twee de keus van FC Amsterdam - trainer Pim v.d. Meens probeerde slechts enkele R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk. Stra- tingplantsoen, 10.30 u. ds. G. van Schap pen (Beverwijk). R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 19 u.; Regina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 10, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 8, 9.15, 11 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68. zater dag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u. voorbereiding op de zondag, zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord op zondag en werkdagen bellen 28041 (telefoonnummer St. Jozefrustoord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, 10.30 u. ds. J. Bezemer; De Opgang, Florastraat, 9 u. ds. J. Bezemer; Vrede- vorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 9 u. ds. G. van Schappen; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10, 10 u. ds. H. Luikinga. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moensplein 8, 9.30 u. drs. Joh. Pasveer, 17 u. ds. J. D. van Ginhoven .Medemblik); Vredevorst- kerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. ds. J. D. van Ginhoven (Medemblik), 17 u. drs. Joh. Pasveer. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- maar in Duits bezit zijnde hengst Uranide aan de start. De hengst loopt in Duitsland in de grote klasse en kan bogeq op een record van I min. 18.9 seconden. Hij betekent voor Gunnar Dear, die over korte afsltanden minder goed is, éen zeer gevaarlijke concurrent. VALENCIA. Feyenoord heeft zijn tweede wedstrijd voor het internationale toernooi in Valencia verloren. De Rotter dammers moesten met 2-0 hun meerdere erkennen in de Westduitse kampioen Bay ern München, dat eerder een dubbele nederlaag leed tegen Ajax. Bij de rust stonden de Duitsers dank zij een doelpunt van Hoffman (44e min) voor met 1-0. In de 46e minuut werd het door Schwarzen- beck 2-0. Er waren 20.000 toeschouwers. Gemeente, Van 17. ds. D. W. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemenctaalse- weg 158, Overveen), Tentoonstelling van Schie- damse Kunstenaarsgemeenschap S’45 met schil derijen, keramiek en gedichten, dag. geopend 14-17 uur. Tot en met 26 augustus. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zand- voort). Tentoonstelling Oud-Zandvoort in kleur, een fotoverzameling van de heer G. N. de Heer, Dag. geopend 14-17 u. tot en met 20 augustus. Galerie Eijlders (Haltestraat 77, Zandvoort), Tentoonstelling antiek, curiosa, goud, zilver, oude en moderne schilderijen. Dag. geopend 13- 17 uur. Tot en met 28 augustus. Galerie Judasoog Westkolk, Spaarndam Ex positie, olieverfschilderijenen Léon Spierenburg, plastieken en batikwerk van Gerda Spieren burg, sieraden van Anita Schulz, aquarellen van Pitt de Ridder en weefwerk van Jeannette Plas. Geopend za. 14-17 u. zo. 10-17 u. DIVERSEN Grote Markt: 21 u. Groot zomeravondfeest Perspekt. Holland-Nautlchal (Werfstraat, Haarlem-N) Zondag 14 u. Draaiorgelmuziek. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5), Dlnsd. 10-12 u. vrljd. 14-16 u. spreekuur. Toneelschuur (Bavogebouw, Smedestr. 23), dinsd. 20 u.: „Filmschuur,” woensd. 16 en 10 u. Jazz-ballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadlon), Dage lijks 10-22 u. Zat. en zo 10-02 u.’ jeugdbowlen, tedere zaterdag 11-3 uur. Thljsses’ Hof (Mollaan Bloemendaal). Planten en vogeltuin, Dagelijks 9*17 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen- zangseweg bij „Oase”), Tentoonstelling over het insektenleven geopend zo. 11-17 u. Elke zond. 13 u.Natuurwandeling o.l.v. gids. Hotel Bouwes (Zandvoort), Diner dansant. Da gelijks optreden van Cor Ha|lle en zijn orkest. Dolfirama (Zandvoort), Dagelijks 10.30, 12, 14 en 16 uur. Di., vrij. zat. avondvoorstellingen 21 uur. Bowling Centrum (Burg, van Fenemaplein, Zandvoort). Dagelijks 14-01 uur. In de laatste slagbeurt van de thuisclub, leek de Pinguins de no-run zege nog te ontgaan, toen Marijke van den Broecke en Lucie Klanderman tot kwamen, maar een fraaie aangooi van verreveldster Els Huizing deed Tineke Verdam op de thuisplaat sneuvelen. Op dat moment leidde De Pinguins reeds comfortabel met 7-0. Aan het ovegrote deel van de Heemsteedse runs was het Haarlemse veldwerk debet. Slechts de run in de zesde inning na honkslagen van Sheila Jones en Els Huizing de beste slagvrouwe was niet te voorkomen ge weest. De klap van winnende werpster Mary Boekhout in de vijfde inning was goed voor een homerun, maar resulteerde uiteindelijk in een nul, omdat Mary Boekhout tijdens haar ronde over de kus sens het eerste honk miste. Dinsdagavond (7.00 uur) verschijnt Hen ri Buitenzorg, die zondagmiddag in Gro ningen in de Grote Fokkers-prijs al groot favoriet is, op Hilversum weer in de baan. De Recordprijs der 6-jarigen 7.500,-) is voor hem een zacht eitje, omdat hij beduidend beter is dan de concurrentie. Slechts Happy First (Klaas Woudstra) zal hem nog tot strijd kunnen dwingen. De verwachting is dan ook niet dat in deze koers dan ook maar enig record zal sneu velen. Twee andere Arsenal-sterren zijn be- trokkken bij de ruzie tussen bestuur en eerste-elftalspelers, Xddy Kelly, Schotse speler ,en John Robert, een veelbelovende halfspeler uit Wales. Ook deze jonge spelers willen meer geld. Alle drie de spelers waren vorig jaar betrok ken in de wedstrijden in de Europese bekercompetitie tegen Ajax. Ned. Hervormde Kerk. Nieuwe Kerk. Kanaalstraat, 10 u. ds. Dickhout; 19 u. ds. J. M. D. van den Berg. Bethlehemkerk. Gijzenveltplantsoen, diensten om 10 uur •n om 19 uur. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk. Snel- liusstraat, 9.30 u. ds. P. C. Koster; 17 u. ds. J. L. Bel. Petrakerk, 9.30 u. ds. L. Dorst; 19 u. ds. P. C. Koster en afscheid kandidaat W. H. Duker. Doopsgezinde Gemeente, Helstraat (9) 10 uur J. W. Laan. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coen- straat, 10 u. W. J. Blanken; 19 u. ds. R. Reiling. Chr. Gereformeerde Kerk. Mar conistraat, 10.30 u. en 17 u. ds. R. van Beek. Leger des Heils, Edisonstrraat, 10 u. heiligingssamenkomst; 12 u. zondagschool; 19 u. evangeliesatiesamenkomst. R.K. Kerk. Gregoriuskerk, Kanaalstraat, 8.30 u. en 10.45 uur. Petruskerk, Venus- straat, 9.30 u. hoogmis, 12 u. jongerenmis. Oud-Katholieke Kerk. Engelmundus- kerk, Koningin Wilhelminakade, 9 uur hoogmis. Woensodag 9 u. misviering. Gemeente Gods, in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 10 uur. Christen Gemeenschap, in gebouw Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJ muiden, 10 u. A. Th. Polderman. Vergadering van Gelovigen, in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. IJmuiden, 10 u. Breking des Broods; don derdag 19.30 u. Bijbelbespréking. Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, Bur gemeester Rambonnetlaan 5, diensten om 10 u. en 17 uur. zaterdag 19.15 u. Missen 8. 10 en 18.30 u.; Relweg, zondag H. Mis 9 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u. de heer D. Heinhuis, 20 u. pfarrer Koss (Duitse dienst). MUZIEK St. Atathakerk (Heereweg 277, Lisse) 20.15 u.: Orgelconcert door Charles de Wolff. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 13.30 en 15.30 u: Lucky Luke”, a.l. 19 en 21.30 u.: „Veel liefs uit Moskou,’’, 14 j. Vandaag nachtvoorstelling 24 u.: „Ik ga, ik dood en kom terug," 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. tevens zondag 14 u.: „Van Ryan’s exprestrein,” 14 j. Vandaag nachtvoorstelling 23.30 u.: „De kelder der 1000 gruwelen,” 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u. tevens zondag 16.15 u.: „Poppen aan een touwtje," 14 j. Zondag 11 u. „De nieuwe avonturen van Dik Trom,” a.l. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 19 en 21,15 u.: „Jane Eyre.’’ 14 j. Dag. 14 u. tevens zondag 16.15 u.: „Pippl Langkous,” a.l. Roxy (kl. Houtstr. 79) 13.30, 19 en 21.15 u. zondag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Bloed van de Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, 9 u. ds. C. J. Hollemans; Herv. kerk, Diélofslaantje, Akersloot, 10 u. ds. C. J. Hollemans. R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, avondmis, zondag H. 18.30 u.; Witte Huis, kerk, Olieslagerslaan 20, 8.30 en 15 u. kerkdiensten. Geref. Kerk .(vrijgemaakt buiten ver band), Prinsesselaan 10, 8.30 en 17 u. ds. L. E. Oosterhóff. Vrije Evangelische Riemsdijklaan 1, 10 en Veldkamp. Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, 11 u. ds. J. Mostert. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Par- mentierstraat hoek Plesmanweg, 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Luither- se kerk, Koningstraat 119, 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. ds. K. Boersma. Maranatha-kapel, Wilgenhoflaan 82, 10 en 17.15 u. kerkdiensten. Doopsgezinde Gemeente. 10 u. gezamen lijke kerkdienst met Vrijzinnig Her vormden in de Prinsesselaankerk aan de Prinsesselaan 10 met ds. H. Luikinga sl voorganger. Leger des Hells, Geijsendorfferlaan. 10 en 19.30 u. samenkomsten. Jehovah’s Getuigen. Speeltuingebouw De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag 15 u. openbare lezing, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19.15 u. theocratische school, 20.15 u. dienstvergadering. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9.30 en 11 u. R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 7.30, 9, 10.30, 12 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6