voorbij De vakantie is weer ZES ONDERSCHEIDINGEN BIJ GOUDEN JUBILEUM VELSEN Bondswimpel van KNVB Spaarndam gereed voor nieuwe competitie Openbare vergadering van de CPN Alarmgeloei verjaagde inbreker Lijnvliegen in V Korfbalvereniging „DKV” •W II VERENIGINGSNIEUWS Tegen iedere loondictatuur! Voor eenheid van alle progressieve krachten! UIT DE IJMOND wF SVIJ-toernooi als voorbereiding competitie Functioneel kantorengebouw misbruikt Plotseling geremd: auto total loss Jeugdvierdaagse ff»* 5 MAANDAG 14 AUGUSTUS 1JMUIDER COURANT 1972 y Beverwijk V elsen-IJ muiden I 4 "ff” Will Velsen-Noord llllllli S F KI - J f •F'" OS s».,. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) IJmuiden gedaan (Van een medewerker) ADVERTENTIE van de Aanvang 8 uur VELSEN. Wethouder C. Ockeloen is woensdag 16 augustus zaal Lion d’Or, Kruisweg 36 Spreker Wim Nieuwenhuyse lid dag. bestuur CPN muz. medew. The Sensations Het was vanmorgen bij de scholen weer het vertrouwde beeld. Kinderen die met tassen samendromden op het plein, elkaar enthousiast vertellend over hun vakanties en al hun belevenissen. Een beetje on- VELSEN. De voetbalvereniging Vel- heeft zaterdagmiddag in de kantine heeft zaterdagmiddag in de kantine door de Nederlandse Katholieke Sportfe deratie en drie door de KNVB. DINSDAG 15 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- «traatweg; geopend 19-21.30 u. <A IJMUIDEN Als voorbereiding op de competitie wordt op 20 en 27 augustus een toernooi georganiseerd waaraan deel nemen: ADO’20 uit Heemskerk; Concordia en Hillegom uit Hillegom; Meervogels’31 uit Akersloot; Vespucci uit Amsterdam; V.V.B. uit Velsen-N; V. V. H. uit Haarlem en uiteraard SVIJ zelf. De wedstrijden worden gespeeld op de bij velden van het sportpark Schoonenberg. Aanvang: 9.00 u. IJMUIDEN. De christelijke korfbal vereniging DKV heeft afgelopen vrijdag in het Cultureel Centrum haar competi- tievergadering gehouden. Maar liefst hon derd leden woonden de bijeenkomst bij. Op deze vergadering werden de nieuwe indelingen zowel van de twaalftallen als van de competitie bekend gemaakt. Ook kozen de spelers van de verschillende ploegen hun eigen aanvoerders. DKV komt in het nieuwe seizoen uit met elf teams: vier senioren twaalf tallen, een juniorenteam, vier aspirant-twaalftal- len en twee pupillenploegen. Het eerste twaalftal is als volgt samengesteld. Da mes: Olga Rus, Anneke Eggermont, Astrid van de Geld, Ans van de Molen, Gerrie (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Afgelopen zaterdag is tiende jeugdvierdaagse, georganiseerd door de Noordhollandse Wandelsportbond, be ëindigd. In totaal hebben vierhonderdtach- tig jongens en meisjes in de leeftijd van acht tot vijftien jaar aan deze sportieve happening deelgenomen. Er werd gestart in Amstelveen, IJmuiden, Hoorn en Am sterdam. Ook uit Velsen zijn twee korp sen vertegenwoordigd geweest, __namelijk Schulpen Meerweiden Jagers uit IJmuiden- Drost, Lyda Vlaming; heren: Siem Bes, Henk Drost, Joop van de Geld, Gijs Jas pers, Jasper Jaspers, Jan Steenhoek. Tot aanvoerder werd gekozen Joop van de Geld. De training wordt in het nieuwe seizoen gegeven door een kersvers benoemde trai ner: de heer B. de Wildt. De heer A. J. Bax. wedstrijdsecretaris, wees op het beleid van de wedstrijdcom- missie dat aan de indeling ’72 - ’73 ten grondslag ligt, namelijk het vormen van een nieuwe selectie voor het vlaggeteam. Als gevolg daarvan zijn enkele oudere spelers uit het derde twaalftal (in het afgelopen competitieseizoen DKV’s enige kampioen) naar het tweede twaalftal op geschoven. Op de vergadering werden verder me vrouw G. Iwema-Kooistra en mevrouw G. Steenhoek-de Waard tot nieuwe leden van de wedstrijdcommljssie gekozen. Zij nemen de plaatsen in van N. J. de Niet en mejuffrouw A. C. Eggermond. Tenslotte kon voorzitter H. A. de Boer mededelen dat DKV op 19 augustus meedoet aan de Noord-Hollanddag in Amstelveen De pu pillen hebben op dezelfde dag een spel- vaardigheidsdag in Beverwijk. De compe titie start op zaterdag 2 september. DKV heeft zaterdag haar jaarlijkse sportdag gehouden. Bij de dames mocht Tineke Bax voor de tweede maal in successie de wisselbeker naar huis nemen. Bij de heren bereikte Gijs Jaspers de eer ste plaats. Wiet Tolenaars werd één bij de oudere meisjes- terwijl bij de oudere jon gens Jan Willem Jaspers de titel behaalde. Tenslotte bereikten bij de pupillen Han- Om kwart voor twaalf ’s morgens reed op de Rijksweg Amsterdam-Velsen een dame uit Zwanenburg die met een snel heid van ongeveer honderd kilometer een voorganger wilde gaan inhalen. Plotseling remde zij echter en belandde in de berm waar de auto uiteindelijk tegen een boom tot stilstand kwam. De bestuurster kreeg zware snijwonden aan haar benen en haar echtgenoot die naast haar zat dezelfde verwondingen aan zijn gezicht. De auto was total loss. Kort na een uur ’s middags reed een elfjarig fietsstertje zonder op te letten de Heerenduinweg op. Een automobilist uit Echteld kon het meisje niet meer ontwij ken. Het kind moest met een hersen schudding en rugletsel in het Zeewegzie- kenhuis worden opgenomen. Na een melding uit Beverwijk vond de politie aan de Noordzijde van de tunnel een Volkswagen die rondom zwaar be schadigd was en vier lekke banden had. De 22-jarige bestuurder uit Velsen-Noord verklaarde dat hij een klapband had ge kregen. Sporen op de weg wezen in ande re richting en na enige vragen gaf hij toe te laat de afslag naar Beverwijk te zijn opgereden. Hij kwam daardoor op de verhoogde middenberm terecht, zijn auto kantelde en plofte op de wielen naar waardoor waarschijnlijk de banden knal den. De wagen stond na 56 meter stil zonder, dat de bestuurder letsel opliep. In verband met alcoholgebruik is hem een bloedproef afgenomen. sen sen van haar sportcomplex in Driehuis een druk bezochte receptie gehouden ter gele genheid van haar gouden jubileum. Deze voetbalvereniging heeft een indrukwek kend verleden en heeft in deze 50 jaren de steun gehad van een aantal prominente leden. Er werd zaterdag maar liefst een zestal onderscheidingen uitgereikt, drie MAANDAG 14 AUGUSTUS Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-noord, 19-21.30 uud. DINSDAG 15 AUGUSTUS Openluchtbad Heerenduinen, IJmuiden- oost, geopend van half zeven ’s morgens tot een half uur voor zonsondergang. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor- lichting, spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden; tel. 02550-10715. Federatie Bejaardenzorg, gebouw Cusa, Hoofdstraat 133, Santpoort-noord, 15-16 uur; tel. 023-378014. Manly Sport, boksen en conditie-trai- ning in gymzaal Moerberg-Comitéschool aan de Kerkstraat in oud-IJmuiden, van 19.30 tot 21.30 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-noord, 19-21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg, IJ- muiden-oost, 15.30-17.30 uur; filiaal Zee- wijkplein 27-29, IJmuiden, 19-21.30 uur. - Wethouder C. Ockeloen feliciteert voorzitter A. Hartman met het vijf tigjarig bestaan van de voetbalver eniging „Velsen”. VELSEN. De verkeerssituatie op de wegen in Velsen heeft de politie het afgelopen weekeinde slechts een paar maal tot actie genoodzaakt. Uitsluitend zaterdag waren er ongevallen die alle drie min of meer ernstig letsel tot gevolg hadden. We hebben nog dit gemeen dat we samen grote aderlatingen hebben gedaan.” Voor Terrasvogels voerde de heer Boeser het woord. Na deze stortvloed van gelukwensen, die alle onderstreept werden met cadeau» en bloemstukken, heeft voorzitter A. Hartman allen dank gebracht voor de waarderende woorden en de blijvende at tenties. Velsen gaat met haar eerste elf tal een moeilijke periode tegemoet, want men is een zevental spelers kwijt, maar we blijven volhouden. Onze sportieve prestaties zullen er niet minder om zijn”, aldus de voorzitter. Onder de velen die hun gelukwensen aan kwamen bieden, waren, zagen we onder meer, vertegenwoordigers van SVY, DEM en Beverwijk. HEEMSKERK —Door het in werking treden van de alarminstallatie is een ju welier aan de Kerklaan behoed voor een ongetwijfeld grote schadepost. Zaterdag morgen vier uur werd het pand bezocht door een inbreker, die via het wc-raampje binnenkwam. Eenmaal aangekomen bij de werkplaats begon de i nbreker met het forceren van de toegangsdeur. De man ging echter op de vlucht toen de alarmin stallatie in werking trad. Onder grote belangstelling zijn, zaterdag en zondag op het sportcom plex in Amsterdam internationale lijnvliegwedstrijden gehouden. Onder de zestig deelnemers bevonden zich onder meer zeventien Engelsen die de strijd volledig beheersten. De eer ste drie plaatsen werden opgeëist door respectievelijk de Engelse combat- vliegers Evans, Dowpeswell en Tier nan. Vierde werd de Deen Jensen. De organisatie berustte bij de lucht- vaartclub Daedalus uit Amsterdam, die met een eigen team vloog. De foto laat de Belgische deelnemers zien vlak voor de start. De vliegtuigjes waren voorzien van een drie meter lang lint, dat als doelwit fungeerde voor de tegenstander. Het is bij com bat de bedoeling dat door wendingen met de vliegtuigjes stukken van deze linten worden afgehakt. VELSEN Misschien met een beetje spijtt, maar zeker niet met frisse tegenzin zijn vanmorgen duizenden kinderen uit Velsen weer naar de lagere school gegaan. Dat beetje spijt vanwege het feit dat er een einde gekomen is aan een lange zomervakantie, een periode van zalig nietsdoen, spelen, kamperen, zwemmen, zonnen en nog veel meer. Zeker niet met tegenzin omdat kinderen over het alge meen graag naar school gaan en met plezier leren. wennig daartussen liepen de eersteklas sertjes, die aan moeders hand vandaag voor het eerst naar de „grote school” gingen. In het leven van zo’n zesjarige dreumes betekent zo’n dag als vandaag een enorme verandering. Veel moeders zullen ongetwijfeld een zucht van verlichting hebben geslaakt, nu hun kinderen voortaan weer elke dag naar school gaan. Want zo’n vakantiepe riode betekent voor moeders meestal geen ontspanning, maar inspanning. Wellicht is voor hun vandaag een wat rustiger tijd aangebroken. Al met al is er deze maandag een nieuw schooljaar van start gegaan, waarin alle schoolkinderen uit Velsen veel succes is toegewenst. MAANDAG 14 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 20 u. werkgroepavond AA. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 20-23 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 19-21 u. DINSDAG 15 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u. ‘WW (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Het nog slechts enkele jaren geleden nieuw in gebruik genomen monumentale PTT-gebouw in aan de Lange Nieuwstraat, tegenover het Marktplein is in het afgelopen weekend misbruikt: de fraaie ruime hal heeft ten onrechte dienst gedaan als openbaar toilet. j ■"'x De heer G. A. J. Meijer heette namens de jubileumcommissie de talrijke aanwe zigen, onder wie wethouder C. Ockeloen en de directeur dienst lichamelijke opvoe ding, sport- en jeugdzaken en recreatie de heer A. H. Wedemeijer, welkom. In 1922 opgericht onder de naam Houdt Braaf Stand, kreeg men al gauw een andere naam, namelijk „Santpoort”. Onder die naam kruiste men die dagen de degens met o.a. Volendam, VVZ en andere roem rijke clubs uit die tijd. Namen als Spanjaard, Wittebrood, Smid en Wessel blijven in de verenigingsanna- len geboekstaafd. Was deze beginperiode hoopvol, men kreeg in de jaren dertig met het spook van de werkloosheid te doen en later kwamen de donkere oorlogsjaren. Nu staat men weer voor andere problemen. Zelfwerkzaamheid is thans een eerste ver eiste om de meer dan 700 leden op het prachtige sportcomplex onderdak te ge ven. Wethouder Ockeloen haakte op deze laatste woorden in, want Velsen geeft vele jonge mensen gelegenheid hun voet balsport te beoefenen. Gaat doorgaans 90 percent van de belangstelling uit naar het eerste elftal, voor de andere leden moet men ook dag en nacht klaar staan, want zij willen ook ontspanning in de vorm van sport. De vereniging heeft in deze 50 jaar vele gedaantewisselingen ondergaan, maar is na 50 jaar nog kerngezond. Na mens het gemeentebestuur wenste de wet houder Velsen veel geluk en voorspoed in de komende jaren. Hij deed dit onder aanbieding van doelnetten en enige voet ballen. Namens de Katholieke Sportfederatie sprak de heer De Zwager. Hij liet zijn waardering uitgaan naar een drietal oude re leden, die in de beginjaren overal op de bres stonden waar hun hulp nodig was. Het waren de heren S. J. Wittebrood, die in ’58 al tot erelid benoemd werd, P. de Ruyter, die meer dan dertig jaren de jeugdzaken heeft behartigd en die is nog overal te vinden waar Velsen hem nodig heeft, alsmede Takking Blum die nu de terreinen mede helpt verzorgen. Zij kre gen allen de zilveren bondsspeld van de NKS. Namens de KNVB sprak de heer E. Pauw. De relaties die de KNVB met Velsen heeft, zijn altijd prima geweest. Daarom had spreker graag zijn vakantie willen onderbreken om de gelukwensen over te brengen. Velsen heeft in deze halve eeuw veel voor de sport gedaan. De KNVB gaf het gouden Velsen de bonds wimpel en de heren K. C. Sneekes, P. de Ruyter en Jos de Jong kregen de zilveren bondsspel opgespeld. Pastoor Freriks wees erop dat het jeugdwerk in Driehuis altijd moeizaam van de grond komt, maar bij Velsen heeft dit altijd gebloeid, want in ruime zin kan men van 6 tot 26 jaar bij Velsen terecht. De grote rij van verenigingsbestuurders heeft in deze halve eeuw veel voor de jeugd en in het bijzonder voor Velsen gedaan, aldus pastoor Freriks. De oud-secretaris, de heer P. P. Smit, die deze functie meer dan 25 jaar be kleedde, gaf een bloemlezing van feiten uit het verleden van deze voetbalvereni ging. De voorzitter van de afdeling Haar lem van de KNVB de heer H. T. Duinker feliciteerde de leden die een onderschei ding hebben gehad en wees erop dat Velsen vele prominente figuren heeft ge had, die allen te zamen Velsen tot een hecht voetbalbolwerk hebben gemaakt. Voor de Velser Sportstichting en de voetbalvereniging IJmuiden sprak de heer Smit, die naar voren bracht dat men bij Velsen nimmer een vergeefs beroep doet als het om medewerking gaat voor sport velden. Voor buurman VSV sprak de heer G. Hoekstra. „Gelukkig zijn we goede buren. SCHEVENINGEN Maandagmorgen werden in Scheveningen aangevoerd: 80 kisten en 100 premiekisten wijting, 200 kis ten gul, 1500 kisten en 80 premiekisten haring, 200 kisten makreel, 260 kisten schol, 200 kisten varia en 4.500 kilogram tong. Toen vanmorgen huurders van een postbox hun post kwamen halen werden zij getracteerd op een penetrante urine- lucht plus een niet zo moeilijk te definië ren andere stank sporen van inmiddels opgeruimde menselijke uitwerpselen op de natuurstenen halvloer waren nog zicht baar. De vroege bezoekers viel de algemene situatie in de hal eigenlijk nogal mee. Al vele maanden zijn zij eraan gewend maandagmorgen in de hal een toestand aan te treffen die niet overeenstemt met de vele functies van het gebouw, waar behalve het hoofdpostkantoor, Schevenin gen Radio, ANWB, Gemeentelijke Genees kundige Dienst en nog andere nuttige instellingen zijn ondergebracht. De keurige papierbak in dé hal is elke maandagmorgen keurig leeg, maar de in houd ligt verspreid ,over de vloer, gelar deerd met hondepoep; enkele weken gele den waren de hoopjes wel bijzonder stra tegisch opgesteld: inmiddellijk voor en achter de deuren van de hoofdingang en zodanig voor de boxen dat er geen ontko men aan was voor argeloze vroege vogels die de weekendpost uit hun gehuurde hokje kwamen halen. Er klonken nogal onvriendelijke opmerkingen jn de overi gens stijl volle hal van het functionele gebouw. Het sterke vermoeden bestaat, dat de hal van het kantorengebouw zaterdag- en zondagavond regelmatig wordt bezocht door mensen die niet alleen zo maar een postzegel uit de automaat willen draaien, maar die het kennelijk niet eens zijn met de opvatting over de. naar hun inzicht, te beperkte functie van het gebouw. De leiding van het hoofdpostkantoor bleek overigens nogal verrast toen zij vanmor gen door ons werd ingelicht over het verkeerde gebruik van de hal. Men zou ”er achterheen gaan”. Eveneens regelmatig verkeerd gebruikt wordt het noordelijk gedeelte van het front van het gebouw, dat kennelijk een oefenobject is voor mensen die zich wen sen te bekwamen in de, voetbalsport. Er bestaat, nu ai geruime tijd, een keurig uitgewerkt plan voor enkele voor zieningen bij het TJmuidense Marktplein, onder andere een openbaar toilet. De noodzaak lijkt nu duidelijk kenbaar ge maakt. a - A SS.-" S r. - A jMui en te houden. plaatsen.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5