G h Recalcitrante Zwanenburgse jongelui vierden vernielzucht bot in clubhuis Si A d< agenda Tot ziens! o< HAAR. MODEJOURNAAL K klokje Plezierig het rond in Astro-look i ANTIEK met een snufj e sex Dansen in het ritme van deze tijd! Dansen geeft plezier! Al dansend leer je! Je hebtRijnwijn enMoezelwijn, waarom dan geenLoirewijn? ei de Bijenkorf b in 6 Velsen»IJmuiden BLOEMEN PASPOORT POPFESTIVAL HERFST- EN WINTERCOLLECTIE SCHIESSER INTERNATIONAL BI Overvener nieuwe secretaris DS’70 ZELFSTANDIGE In en om Haarlem Beverwijk Heemskerk I I DINSDAG 15 AUGUSTUS 1972 Dl (Van een onzer verslaggeefsters) Zijlweg 49, Haarlem, Telefoon 023-326906 C] r FRANS HEERKENS THYSSEN HOUTPLEIN 13 Haarlem Telefoon 31 27 25 HAARLEM Terwijl het meren deel der Nederlanders op gepaste wijze aan de kip of kalkoen zat en vervuld was met betere gedachten in de donkere dagen rond kerst en oudejaar, vierden in Zwanenburg drie knapen dit festijn op geheel eigen en minder gepaste wijze. Toen ze merkten dat Clubhuis De Hoek zijn deuren had gesloten, pikten ze dat niet en namen de heropening in eigen hand. De zaak werd geforceerd, de heren drongen binnen en hielden er stevig huis. Lampen en ruiten sneuvelden, ze leefden zich uit met een windbuks en richtten een ravage aan. BI zich van baai waa te s die telb N zal baai het zov „Er kos op Dl SU A< D< kc at st; Of UITGAANDE VAN HET feit dat de meeste vrouwen dol zijn op fijne nachtkleding, goede founda tions en gezellige relax-mode, wel, dan zult u vandaag beslist niet worden teleurgesteld en in dit journaal heel wat van uw gading kunnen vinden. Onder de naam S-Line brengt Schiesser Interna tional allerhande verrukkelijke zaken in roulatie waar u naar mijn idee het klokje heel plezierig mee kunt rond komen. t MRMI NATUURLIJK BIJ DANSCENTRUM GR/HT ADVERTENTIE VWVWVWVVVVVWVVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVinAAfVVVVMA/VWVVVVWVVVl^^ 21.15 u.: Een 20 u.: Een fraaie serie ski-onder kleding. ADVERTENTIE Toronto naar Schiphol gereisd om het te kopen, en de officier prees hem gelukkig dat hij in ieder geval niet in Canada met zijn hoge straffen voor deze zaken tegen de lamp was gelopen. Verleidelijke Astro-look-modellen in glanzende metaal kleuren zoals goud, zilver en koper. HOEWEL HET natuurlijk best zou kunnen zijn dat u zegt: „Aan mijn lijf geen sweety” dan blijft de mogelijk heid echt nog wel open, dat u alsnog voortreffelijk kunt worden omkleed. Zo zijn er nog volop fraaie garnituren van hemdjes, broekjes en slipjes in vele itvoeringen en met pikante kantgar- 'jeringen. Figuurcorngerende modellen zijn er weneens te kust en te keur. En al mag de volgende vergelijking u wellicht iets minder elegant in de oren klinken, het is echter goei gemeend een goed pas sende foundation is gelijk aan een met .org geschuurde, nog te lakken deur. Hoe gladder, hoe mooier! Dat is toch het doel, waarnaar wij streven? Bé TER MAAT met korte en zonder mouwen, boyshort en beha met slip. De modellen hebben constraterende biezen en zijn er in vier kleuren. In DE» Neef had waa twei en het mee naie selij wel loal ons om «tri; te n baa ons a(le te baz prei B tijd in s s t 1 te w or h< zc Si in Si m Dat wil zeggen, plezierig dansen (leren) op je eigen favo riete plaatjes. (Kun je aanvragen bij ons). Leuk zeg, nu ie weer zo’n fijne tijd tegemoet gaat, echter je moet nog even wachten tot maandag 21 aügustus. Dan zien wij je graag komen om je op te geven voor zo’n fijne dansclub h< re a; rr g' z; Cl d g ii S d v ii t S c t 1 r A BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Vriipriipn TENTOONSTELLINGEN Progress-sociëtelt (Const. Huijgensstraat). Ex positie werk van Robert Smit; geopend tot 1 september. Raiffeisenbank en ANB (Nielenplein). Exposi tie werk van Fuchs van Son; geopend tot 1 september. Hij had zich er al het hoofd over gebroken hoe die „twee” in plaats van de „één” was gekomen, en zelfs op heel duidelijke manier was ingevuld. Maar de enige mogelijke schuldigen die hij kon bedenken waren de Belgische autoriteiten waar hij eens de pas had laten verlengen, en zijn dochtertje dat misschien had zit ten knoeien. Maar beiden waren onschul dig. Mr. Bredius wees erop dat het ér niet om ging wie er in het jaartal geknoeid had, maar dat alleen van belang was dat verdachte het paspoort toch gebruikt had, terwijl hij wist dat het fout was. Hij vroeg 50 boete, en terugzending van de pas naar het Amsterdamse Bevolkingsre gister. Het vonnis was conform. duidelijk in haar vonnis blijken met de omstandigheden van het festival rekening te houden. Beide jongens werden tot 25 boete veroordeeld. Mr. Bredius deed nog geen afstand, hij liet merken hoger be roep te overwegen. „Ik kan me voorstellen dat vrouwen hun geboortejaar in hun pas veranderen om jonger te lijken, of jongens om met hun vriendin naar het buitenland te kun nen. Maar wat nou 31 of 30 jaar voor een man uitmaakt is me een raadsel” zei mr. Bredius met grote verbazing tegen de Amsterdammer voor hem. Nou was deze even verbaasd als hij, want ook hij kon geen verklaring geven van het feit waar om in zijn paspoort het geboortejaar 1941 veranderd was in ’42. Hij liep er alleen een hele tijd mee rond, was er ook de grens mee over geweest. Ja, hij had het wel willen veranderen, was er in Amsterdam mee naar het bevolkingsregister geweest, maar had toen niet genoeg geld bij zich, zodat het er eigenlijk niet van kwam. Tot hij door zijn nalatigheid op 7 juli op Schiphol werd aangehouden. Uit de Schiesser S-Line-collectie deze fraaie bodystocking van transparante helanca-kant. „De foto’s liegen er anders niet om” zei de politierechter, en ze drukte zich nog zacht uit toen ze opmerkte „dat het niet een bijzonder sympathiek optreden was geweest.” De officier maakte een grove schatting van de kosten van de schade: zo’n 1150. Hij vond het allemaal erg onverkwikkelijk «maar gevangenisstraf zou in dit geval niet zoveel helpen dacht hij. Hij vroeg drie weken voorwaardelijk, met de bijzondere voorwaarde dat binnen vier maanden elk van hen 400 van de scha de moest betalen, wilde hij niet die drie weken uit moeten zitten. De politierechter zag geen redenen tot de voorwaardelijke straf en legde elk een boete van 400 op, die ook binnen vier maanden betaald moet zijii. Anders dan met deze twee kleine ge bruikers, waar het om nog geen halve gram hsj ging, was het met de man die nu voorkwam en die twee kilo bij zich had gehad. Hij was er speciaal voor van BIJ DE ONDERMODE van Schiesser worden we geconfronteerd met de leu ke en vlotte Sweety’s. Als het koud is, Fan men ze als onderkleding dragen en in de wintervakantie trekt u alles maar rustig uit let wel, behalve uw Sweety en duik dan maar lekker onder de stralende winterzon. En daar mee zijn we ongemerkt beland bij die fijne en soepele ski-onderkleding van iretch-frottee. Deze is dubbelzijdig en jmsluit het lichaam voortreffelijk, zonder dat men in zijn bewegingen wordt belemmerd. In deze serie vindt u ook nog een lange pantalon, een rulli met lange mouwen, een spencer Heel simpel: omdat de Loire door totaal verschillende landschappen stroomt. Van het woeste Plateau Central tot aan de lieflijke Vendée. Om ’t in kazen uit te drukken: van zware Roquefort tot romige Saint Nazaire. In al die streken maken ze wijn. En allemaal zeggen ze, dat hün wijn het beste is. Laat ze maar. En laten we genieten van het goede van alle Loire-streken. Van de. simpele Rouge de Loire of Blanc Tourraine (3.95). Anjou levert ons de Cabernet en de beroemde Rosé d’Anjou. En langs de monding groeien de druiven die ons de tintelende, frisse Muscadet opleveren. Daar hebben we een Chateau de la Bidière ’71 voor u gekocht (5.95). Bepaald niet erg welwillend en mee werkend stonden ze nu voor mevrouw mr. L. A. Barendsen-Cleveringa, die in deze vakantieweken de taak van politie rechter waarneemt, en maar moest zien in te praten op deze hardnekkig recalcitrante en wat spottend grijnzende heren van rond de twintig jaar. Er kwam bijna geen woord bij hen uit: alleen dat niet alle vernielingen door hen waren aangericht, en dat ze zich te goed hadden gedaan aan wat chocomel, koffie en thee die ze von den. Anders gezegd, in 28 „steengoeie” dansavonden leer je op een plezierige manier alle standaard en Zuidamerikaanse dansen beheersen. (Vraag maar eens aan „Griek” dansers, dat zijn er nogal wat) - .A'.-:/'*.; OVERVEEN. Op de vorige week za terdag gehouden partijraad van DS’70 in Utrecht is de heer R. E. F. M. Nijhof uit Overveen benoemd tot waarnemend se cretaris van het Hoofdbestuur van de partij. De heer Nijhof, secretaris van de afdeling Haarlem en omstreken en lid van de partijraad van DS’70, volgt de tussen tijds afgetreden secretaris ir. J. Taal op. BIOSCOPEN City Theater, dinsdag en woensdag 20 u. „Wat zien ik. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, Beeckestljn, Rijksweg, Velsen-zuid, dagelijks geopend van 14 u. tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, Umuiden, van maandag tot en met vrijdag elke dag geopend van 9.30 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Engelmunduskerk, Kerkplein, Velsen-zuid, beelden uit de historie van Velsen, van 14 u. tot 17 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op «11e werkdagen te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur; zaterdag en zondag gesloten. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Wat kan ik nog meer zien?” Luxor Theater (Breestraat). „Highway Queen.” TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Marie Koning (collages en gouaches); geo pend tot 27 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. Thuis en aan de bar oogst men be wonderende blikken met deze fraaie fluwelen japon. IN DIT ZO ALOM bejubelde ruimte- vaarttijdperk plukt men met losse hand daar lijkt het althans veel op de „looks” van de maan als de madeliefjes uit de wei. Zo voegt Schiesser bij zijn nieuwe Astro-look ook nog een snufje sex en ziedaar, het recept voor een verleidelijke set in Voor veeleisende connaisseurs hebben, we ook twee Loire-verrassingen. Pouilly Fumé, Chateau de Tracy ’68. Een klassewijn voor 10.95. En voor 8.95 is er de niet minder edele Sancerre Crochet Magrez ’70. Als wijn-Prijswinner de Bïanc Tourraine Sauvignon 3.95. Bij 3 flessen 3.35 per fles, bij een dozijn 2.95 per fles. Natuurlijk kunt u weer komen proeven. Natuurlijk krijgt u bij twee dozijn een extra korting van 2%En natuurlijk kunt u ook telefonisch bestellen. Hieronder vindt u onze nummers. Amsterdam 020-218080 Den Haag 070-624991 Rotterdam 010-117400 Eindhoven 040- 68168 Mr. Barendsen-Cleveringa kreeg in haar eerste zitting als politierechter al meteen met de Opiumwet te maken. Twee jon gens van 19 en 23 uit Leiden stonden terecht wegens het bezit van hasj toen ze zich op 11 april op een popfestival in Aalsmeer bevonden. Volgens de officier was uitdrukkelijk omgeroepen vanaf het begin dat er niet gerookt mocht worden, volgens de jongens pas toen zij opgepakt waren. Mr. Bredius, ervan uitgaande dat de wet het nu eenmaal strafbaar stelt om hasj, hoe weinig ook, te bezitten, vroeg tegen de een 100, tegen de ander die al eens eerder voor hasj bezit was veroor deeld 150. Beide verdachten, daarbij ge steund door flinke bijval van de publieke tribune, waren hier diep verontwaardigd over. Niet alleen dat ze de gevraagde boetes veel te hoog vonden, ze protesteer den vooral omdat ze het „bijna een vast staand gegeven” vonden dat op popfesti vals gerookt wordt. Ze haalden Kralingen aan, waar het mogelijk was, en ook het Vondelpark, „Amsterdam ligt nota bene vlak bij Amstelveen en daar mag het wel.” Mr. Barendsen-Cleveringa kon weinig meer doen dan hen er ook op wijzen dat het nou eenmaal niet mag volgens de wet, „althans nog niet.” Ze zei de jongens dat als de zaak nou eenmaal vervolgd wordt zij als rechter daar weinig aan kan ver anderen, aangezien helt nou eenmaal strafbaar is hasj te bezitten. De tegenstrij dige situatie dat wat in Kralingen wel mocht in Aalsmeer verboden was, vond ze ook bijzonder ongelukkig. Zij liet echter 19 en 40-jarige Amsterdamse bloemen- handelaar stond terecht omdat hij op 13 juni op de Aalsmeerse veiling zijn auto volgeladen hadden met planten en bloe men zonder daarvoor te betalen. De reden was hem zelf volledig duister. „Ik ben er kapot van, maar ik heb er geen verkla ring voor.” Mr. Bredius woog tegen elkaar af dat verdachte enerzijds onbekend is in de gerechterlijke documentatie, maar dat anderzijds het belang van de samenleving („zeker op zo’n veiling onder vakgenoten moet je elkaar toch kunnen vertrouwen”) toch wel een zekere straf rechtvaardigde. Hij vroeg 250 en twee weken voorwaar delijk. De verdachte zei de redelijkheid daarvan in te zien en werd confrorm veroordeeld. glanzende metaalkleuren zoals goud, zilver en koper Deze actuele set bestaat uit een i. lousehemd, dat evenzeer als een mini- jurkje kan worden gedragen, maar dat re et een leuke rok zeker niet zal misstaan. In combinatie met een slipje wordt het een uitdagende babydoll, bij het zien waarvan een sexboetiekhouder zijn lippen zou aflikken. Smaakvolle, verleidelijke korte en driekwart beha’s, foundation slip en -panty jupon en vn der jurkje completeren deze Astro- look. Mr. Bredius beschreef hem als „een kleine zelfstandige, niet het slachtoffer van allerlei duistere machten”. Hij vroeg zes weken. De raadsvrouwe mr. Van Esch bepleitte ook een zo kort mogelijke straf. Ze legde er de nadruk op dat deze jongeman niet erg handig en amateuris tisch te werk was gegaan: „geen lucht dichte koffer, zodat een hasjhond het op een afstand al rook. Bovendien hadden ze hem net zo goed poedersuiker in de han den kunnen spelen want hij had het niet eens gecontroleerd. Achteraf zal hij wel zeggen: was het maar poedersuiker, want hij brengt hiermee zijn naturalisatie tot Canadees duchtig in gevaar.” Dat laatste lichtte ze toe, door te vertellen hoe ver dachte uit het Tsjechische leger was gede serteerd tijdens de Russische inval en nu in Canada een naturalisatie broodnodig heeft, wil hij ooit zijn familie n het oosten weer eens opzoeken. Gezien het feit dat met de eis verdachte binnen enkele dagen vrij zou komen, vonniste de politierechter conform. NU HEEFT SCHIESSER nog veel meer sets op zijn programma staan, doch het zou te ver voeren deze alle maal op te sommen. Ongetwijfeld zult u eveneens belangstelling hebben voor de prachtige fluwelen homewear-kle- ding, die in de herfst- en wintercollec tie te vinden is. Wat te zeggen van een snoezige lange japon waarvan de ge dessineerde rok werd doorgestikt en voorts een effen hooggesloten en doorknoopbaar bovenstuk meekreeg. Gestoken in zo’n japon tijdens een avondje uit en daarmee aan de bar gezeten, zal iedereen u vol bewonde- ing van top tot teen bekijken. Wilt u ten lange fluwelen ochtendjas, dan is er de keus uit gladde en doorgestikte modellen. Mocht een velourskwaliteit u daarentegen meer aanspreken, dan zijn er in de collectie lange gedessineerde erken met mouwen, kragen of wat er maar voor in aanmerking komt uitge voerd in een uni kleur. In en om Haarlem MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) 20.00 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 13.30 en 15.30 u.: „Luky Luke,” a.l. 19 en 21.30 u.: „Veel liefs uit Moskou,” 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Van Ryan’s exprestrein.” 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Poppen aan een touwtje,” 14 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 19 en 21.15 u.: „Jane Eyre,” 14 j. Dag. 14.00 u.: „Pippi Langkous,” a.l. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Begeerte naar sex,” 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 q.: „Mr. Flubber, de vliegende schoolmeester,” a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63) perma nente tentoonstelling Hals meesterwerken van de Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoonstelling moderne kunst met o.a. Jan Toorop, Jan Sluyters, P. Mondri aan, Herman Kruyder, Leo Gestel. Iedere za. avond geopend 20.20 - 22.00 u. Kaarsverlich ting en achtergrondmuziek. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16) permanente ten toonstelling van schilderijen, tekeningen, fossie len, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend di. t.m. za 10-17 u. 1ste zo. v.d. maand 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Ten toonstelling „Spiegel van voorbije vroomheid,” bidprentjes en devotieprentjes vanaf 17e eeuw, tot en met 3 dec. Permanente tentoonstelling oude en religieuze kunst. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 u. en 13.30-17 u. Zo. 14-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121), Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klei plas tiek. Di. t.m. vr. 13-17 u., za. 11-17 u., do.avond 20-22 uur. Cruquiusmuseum (bij Ringvaart, Haarlemmer meer), Oudhollandse molens, maquette water standen stormramp 1953, oud stoomgemaal etc. Dag. geopend 9-16 u., za. 9-12 u. zo. gesloten. Vleeshal (Gr. Markt). Tentoonstelling weefsels uit Polen. Het werk van veertien Poolse kun stenaars. Tot en met 28 aug. geopend dag. 10-17 uur. Zo. 13-17 uur. Vishal (Gr. Markt). Tentoonstelling uit eigen bezit, nieuwe figuratie. Geopend dag. 10-17 uur zo. 13-17 uur. Tot en met 28 augustus. Consistoriekamer Grote of St. Bavokerk Oude Groenmarkt 23). Tentoonstelling Oudhollandse tegels uit ca. 1580-1800. Tot en met 31 aug. geopend ma. t.m. za. 10-17 uur. Galerie „T,” (Bakenessergracht 67, Haarlem). Tentoonstelling van Nederlandse en buitenlandse kunstenaars o.a. schilderijen, grafiek, tekenin gen, kleine plastieken, geopend dagelijks 11-17 u. Zo. 14-18 uur. ’s Maandags gesloten. T.m. 21 augustus. Stichting MACRO-centrum Kosmos (Amster- damstr. 61), Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geop. 14-17 u. Elke avond beh. zat. en zon. 19.39 - 22 u. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158, Overveen), Tentoonstelling van Schiè- damse Kunstenaarsgemeenschap S’45 met schil derijen, keramiek en gedichten, dag. geopend 14-17 uur. Tot en met 26 augustus. SS

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6