WANDELEN IN MOOI KENNEMERLAND Celstraf en boetes voor mishandeling op straat in Velsen IJmuiden Opbouw kermis in ft Uitnodigend geldkistje te grote verleiding few: ral isigw INDEUMOND VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOMP Ik ftwfÉSist 1^31 IJmuiden Beverwijk Heemskerk Heiblok schoot los en raakte één man Havenberichten Inbraken zonder veel resultaat Vijfentwintig jaar in overheidsdienst TX 46 pikt opvarenden zeiljacht op ■Hf? BK '.a» 1 IJMUIDER COURANT DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1972 Kennemer theater Hasj VeisendJmuiden Gevonden voorwerpen Cinema Marquette Luxor Heemskerk Velsen-Noord Wijk aan Zee City Beverwijk 11? Vj ™-.. - -SWi i I RWW «L» W'f i (Van een onzer verslaggevers) SÉ (Van een onzer verslaggeefsters) Dt (Van een onzer verslaggevers) ALLEEN WORDT in City hedenavond een herhaling gegeven van „De non van Monza” een reconstructie van een schan daal uit de zeventiende e euw in Italië, terwijl in de matinee van zondag een re prise volgt van de science-fictionfilm „Di- hosaurussen regeerde de wereld”. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Karin Lehmann, Archangel; Tor Anglia, Gothenborg; Vigsnes, Simonsvik; IJmui den; Banana, Bremen; Hein von Bargen, Flixborough; Confit, Londen; Berezninke, Hamburg: Karin Winkler, Flixborough; Toronto City, Sanderbork; Theodora A.S., Vigo; Venus, Stavanger; Wespe, Rotter dam; Ethel Everard, Londen; Katowice, Stettin. Dnderdag vertrokken van IJmuiden: Carolie Oldendorff, Barbados; Christian Mathiessen, Flixborough; Ronan, Felixto- we. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam ge gaan). OP DE GRENS van het nieuwe seizoen wordt in dit theater van heden- tot en met dinsdagavond de musical „Sound of music” nog eens vertoond, welke fleurige film terecht op jong en oud nog steeds een grote aantrekkingskracht blijft uit oefenen. Ook in de beide matinees van zondag twee goede bekenden, in de vorm van„Kuifje en de zonnetempel” en „Apen planeet". w IN DIT THEATER kan van heden tot en met woensdagavond Wim Verstappen’s veel besproken film „Blue movie” nog eens worden bekeken. Voor dit „blote meester werk” zullen ongetwijfeld weer voldoende toeschouwers worden gevonden, teneinde een reprise te rechtvaardigen. Alleen zon- broken voor „Winnetou”, het grote op perhoofd” met in de hoofdrollen Lex Barker (Old Shatterhand) en Pierre Brice (Winnetou), welke acteurs dit genre stellig beroemd hebben gemaakt. DONDERDAG 17 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. VRIJDAG 18 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. VRIJDAG 18 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 u. Twee knapen uit Heemskerk, 18 en 22 jaar oud, werden wegens diefstal veroor deeld tot zes maanden elk. Op 7 april waren ze met enkele jeugdige kameraden, die door de kinderrechter gestraft zijn, naar het PEN-jeugdcentrum gegaan. Daar braken ze in en probeerden ze een brand kast open te breken. Dat lukte echter niet, en ze sjouwden het gevaarte naar buiten waar ze hem in een auto legden, die daar onbeheerd stond. In de brandkast bleek later acht, negen mille te zitten die onderling verdeeld werd. De officier van justitie had voor deze diefstal acht maan den geëist. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Atair, Karslhamn; Sommen, Karlstad, Zaandam; Emsland. Karlshamn, Velsen; Argo, Dordrecht, IJmuiden; Eleni-V, Ter- neuzen; Cometa, Bremerhaven; Libra, Rio Grande; Diorit, Flixborough. VRIJDAG 18 AUGUSTUS Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. (Van een onzer verslageefsters) HAARLEM. De Haarlemse recht bank heeft vanmorgen drie verdachten uit Velsen, die zich schuldig hadden gemaakt aan mishandeling en'beroving op straat, veroordeeld tot zes maanden en 500 boete elk. De officier van justitie had negen maanden tegen ieder gevraagd. De drie, een fabrieksarbeider van 20, een 22- jarige voorman en een 29-jarige Massifi- IJMUIDEN. De lieve jeugd van IJ muiden was gisterenmiddag weer getuige van de opbouwwerkzaamheden van de jaarlijkse kermis op het Marktplein- Tien tallen jongens en meisjes liepen in hun enthousiasme de kermisexploitanten voor de voeten,-af en toe duidelijke aanwijzin gen geven of standconstructies op hun degelijkheid bekritiserend. De „opbouw werkers,” wel gewend aan dergelijke praktijken, waren echter niet van hun stuk te brengen, zodat woensdagavond al zeer duidelijk de resultaten van hun acti viteiten te zien waren. Vandaag is men eveneens onverdroten aan het werk ge weest. TEGELIJK MET he* Kennemer Thea ter in Beverwijk beginnen in City vrijdag avond de vertoningen van „Strawdogs”, welke film al een moderne western kan worden beschouwd. De plaats van hande ling is het heuvelland van het Engelse Cornwall, met als „pioniers” een Ameri kaans echtpaar dat hier voor zijn studie de vereiste rust wil vinden. De schurk achtige tegenpartij bestaat dan uit de inheemse bevolking, welke de nieuwelin gen niet wenst te accepteren en hun het leven onaangenaam maakt. De autochto nen gaan tenslotte zelfs over tot een bele gering van de tot woning gerestaureerde boerderij IN DEZE beklemmende, doch altijd boeiende film ziet men Dustin Hoffman als de wereldvreemde geleerde, die tegen zijn zin wordt gedwongen geweld met geweld te bestrijden en in het uur van gevaar over een bijna mathematische strategie blijkt te beschikken, waardoor hij in staat i-s de „vijand” in het beslissen de stadium te vernietigen- Alleen zouden wij kunnen aanmerken dat regisseur Sam Peckinpah zich tot enige onlogische ver wikkelingen heeft laten verleiden, om te kunnen aantonen dat het wilde westen stellig niet tot Amerika beperkt moet worden geacht. In beide theaters draait de film tot en met woensdagavond. VELSEN Van vijf tot en met elf augustus zijn de volgende voorwerpen en dieren bij de politie als gevonden aange geven: een ring met steen, drie autopeds, ijzeren ketting met haken, een regen- broek, zeven bankbiljetten, damespolshor- loge, een hondehalsband, portemonnee met inhoud, vier autosleutels, een hond, een horloge, een parkiet, een kinderporte- monnee met inhoud, een herenparaplu, een herenjas, een kabelslot, een schildpad, een damesvest, een oorbel, een herenpols horloge, diverse sleutels, een kinderhorlo- ge, een aansteker, een muntbiljet, een regenjas, een bril in etui, twee armbanden en een kinderbril. Het hoofdbureau in Velsen verstrekt hierover dagelijks inlichtingen. De kermis wordt gehouden vanaf aan staande zaterdag en duurt acht dagen. Voor enthousiasten die zich graag bij Woensdagavond kwart over acht was het vijftien meter lange jacht van het trimaran-type (mast 181/a meter) vertrok ken en vanmorgen verloor het schip een van de drijvers. De Triton die geen radio aan boord had, kapseisde en zonk. De opvarenden gingen over in dingy’s en schoten vuurpijlen af. Die werden door de Antje gezien en binnen twintig minuten zaten de Engelsen, onder wie twee kinde ren en de vrouw van de kapitein, op het Nederlandse schip. Dit stoomt nu op naar IJmuiden (150 mijl) en hoopt met de drenkelingen, met wie alles wel is, vana vond aan te komen. toeziend voogd: een portefeuille lag op de grond in de gang. De jongeman stak hem bij zich, later verstopte hij het ding, nadat hij het geld er eerst had uitgehaald, ongeveer 70. Dat bedrag was inmiddels aan de rechtmatige eigenaar geretour neerd, met zelfs nog een extraatje erbij- De officier eiste tegen deze verdachte die al eerder zo iets aan de hand heeft gehad met de justitie, 100 en twee weken voorwaardelijk. De politierechter legde de jongeman hetzelfde vonnis op. IJMUIDEN. De Antje Texel 46 heeft donderdagmorgen acht o pvarenden opge pikt van het zeiljacht Triton dat op weg was van het Engelse Grimsby naar het Duitse Kiel. IJMUIDEN. Volgende week donder dag zal het vijfentwintig jagr geleden zijn dat de heer F. J. van der Pol uit IJmuiden Oost in overheidsdienst trad. De heer Van der Pol, die thans als technisch hoofdambtenaar C werkzaam is bij de afdeling Schakelstations van het PEN, zal woensdag aanstaande door de directie op het hoofdkantoor te Bloemendaal worden gehuldigd. Hij recipieert op donderdag 24 augustus tussen 16.30 en 18.00 uur in Braambos’ ’Zeeweg 264 te IJmuiden. ZOALS ELDERS in deze rubriek reeds werd vermeld, zal ook in dit theater van heden- tot en met woensdagavond „Strawdogs” worden vertoond. Deze film draait hier ook in de tweede matinee van zondag, in de eerste voorafgegaan door de sensatiefilm „Het rode kaperschip, de schrik der zeven zeeën”. Voor de beide nachtvoorstellingen van vrijdag en zater dag zal bovendien „Het lijk van de derde etage” worden ingezet, aangekondigd als een absurd verhaal over een selecte grie- zelfmoord. De bekende actrice Simone Signoret vervult hierin de hoofdrol. Een 20-jarige glazenwasser uit IJmui den deed op 15 mei een nogal gelukkige vondst in de gang van het huis van zijn HAARLEM. Een geldkistje, dat soms opens tend, soms uitnodigend de sleutel in het slot toonde, was een te grote verlei ding voor een 19-jarige lasser uit Heems kerk. Gisteren stond hij voor de Haarlem se politierechter mevrouw mr. L. A. Ba- rendsen-Cleveringa, omdat hij in de peri ode van 1 april tot tien juni in totaal ƒ1600 uit het geldkistje meenam. Hij had daarvoor een methode bedaeht: de sleutel die toch voor het grijpen lag, nam hij op een kwade dag mee en liet er een dupli caat van maken- Hij werd gesnapt toen men poeder over het kistje had gestrooid en hij dit aan zijn vingers had. Het geld was geheel opgegaan aan het uitgaansleven, maar hij had alles wel terugbetaald. „Ik ben voor de verleiding bezweken”, was zijn enige verweer. De officier van Justitie, mr. Bijl de Vroe zag nogal wat lelijke aspecten aan de zaak, en merkte daarbij bovendien op dat de jon geman nog in een proeftijd loopt voor een andersoortig delict. Hij vroeg drie weken voorwaardelijk en 250 boete. „Daar moet ik me dan bij neerleggen”, zei verdachte berustend. De politierechter vonniste con form. ceerder hadden op 22 mei een Duitse jongen afgerost op straat en zijn zakken gerold. Dustin Hoffman als de getergde ge leerde in „Strawdogs"welke film volgende week in City (IJmuiden) en het Kennemer Theater (Bever wijk) zal worden vertoond. •e”* - i waar de \stempels op hun kaarten moesten uitmaken of zij al of niet voor een bekertje in aanmerking kwamen. Op de foto een der controleposten in het park van „Beeckestijn”. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Bij heiwerkzaamheden op een terrein van de Reinigingsdienst is woensdagmorgen even na elf uur een ongeval gebeurd, waarbij een werknemer uit Limmen gewond raakte. Nadat een paal de grond was ingedre ven werd het heiblok tot drie meter hoogte opgehesen. Twee mannen haalden daarna volgens plan de ijzeren bescherm- kap van de heipaal, toen plotseling het blok omlaag kwam en een van hen raak te. De man kreeg een vleeswond aan zijn rechterarm en een gekneusde linkervoet. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Een22-jarige Engelse student die op 2 juni uit Afghanistan was aangekomen op Schiphol met 10 kilo hasj in de dubbele bodems van zijn twee koffers, werd ver oordeeld tot zes maanden hechtenis. Tij dens de zitting vertelde hij dat zijn eigen koffers hem ontstolen waren en dat hij van het hotel in Afghanistan twee andere had gekocht. Hij dacht dat men hem een hak had willen zetten. De officier geloof de dit niet en vroeg zeven maanden. De rechtbank stelde de Engelsman twee we ken geleden op vrije voeten, hij was dan ook niet aanwezig op de rechtzitting en zal waarschijnlijk al afgereisd zijn naar zijn eigen land. Een Goudse vertegenwoordiger die van de officier een jaar hoorde eisen wegens hasjsmokkel (drie kilo), met op de achter grond nog twee smokkelreizen. kreeg ne gen maanden waarvan drie voorwaarde lijk. De 25-jarige student uit Hamburg die op 27 mei met vijf kilo hasj in twee koffers gegrepen werd kreeg drie maan den. Er was vier maanden geiëst. Boven dien was de rechtbank zo vriendelijk wat kleding die in beslag was genomen aan hem terug te geven. ..Maar dat is hele maal niet van mij” zei de student ver baasd. „Dan schenkt u het maar aan de armen” zei de president, mr. Mullemeister. dergelijke pretplaatsen ophouden een op somming van de verschillende attracties; calypso, lijnbalspel, paling-, gebak-, noga- en suikerkraam, autoscooter, swing mill, brievenspel, prijsvissen, derby-rennen, muizenstad. mini-cars, klokkenspel, sui kerspin. zizag-rolbalspel, holly-crane, schietsalon en vanzelfsprekend een draai molen. Vooral als ze niet precies weet wat al deze attracties inhouden, moet u een kijkje gaan nemen. Dat verhoogt de ge zelligheid. Ongeveer zestig wandelaars en wande- laarsters hebben woensdagavond gevolg gegeven aan de invitatie van de automo- bielvereniging „De Rijmonders,” de mooie omgeving van Velsen nu eens niet op vier wielen, maar te voet te gaan verkennen. De invitatie was uitgewerkt in de vorm van een puzzeltocht, waarvoor de heer S. Wolthuizen als „uitzetter" listig de ge bruikelijke valletjes had opgesteld. Met als resultaat een plezierige wandeling, waarbij een aantal bijzonder mooie pun ten werden gepasseerd. Na anderhalf uur keerden de deelnemers weer naar het punt van uitgang terug„Beeckestijn,” dagmiddag wordt deze serie even ohder- Protest. In Utrecht hebben de 150 dames, die als verkeersbrigadiers optreden, ge protesteerd tegen verlaging van hun uurloon van 4,25 tot 3. De belasting dienst heeft de gemeente verplicht, loonbelasting en sociale premies af te houden, hetgeen tot dusverre niet ge beurde. De dames hadden onlangs een verhoging tot 4,75 per uur ge vraagd DONDERDAG 17 AUGUSTUS Stadhuis, Plein 1945, 19.30 u. openbare gemeenteraadsvergadering. Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Zeewijkplein 27-29, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Willem de Zwijgerlaan 72, Sant poort, 19-21.15 uur. VRIJDAG 18 AUGUSTUS Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-oost, 6.30 uur tot een half uur voor zonsondergang. Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-noord, 14.30- 17.30 u. en 19-21.30 u.; filiaal Willems- beekweg, IJmuiden-oost, 15.30-17.30 u.; fi liaal Zeewijkplein 27-29, IJmuiden, 14.30- 17.30 u.; filiaal Wüstelaah 79, Santpoort- Noord, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 uur. DONDERDAG 17 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 20-23 uur. VRIJDAG 18 AUGUSTUS De Kelder, Hilbersplein. 14 u. bejaar- dengymnastiek. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46; jeugd 15.30-17.30 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30-17 en 18.30-20.30 u. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Twee inbraken in de nacht van dinsdag op woensdag hebben de dader weinig opgeleverd. Een huis aan de Kot- terkade werd binnengedrongen via een klapraam in de zijgevel waarna een deur naar het kantoor werd geforceerd. De inbrekers namen een geldkistje met tach tig gulden mee. Een kistje, vermoedelijk zonder geld, verdween ook uit het houten gebouw van een havenbedrijf aan de Westerduinweg. Hier verschaften de dieven zich toegang door een gaatje te maken in de glasruit van een keukenraam. Via die ruimte kon het raam geopend worden; vervolgens werden de bureaus doorzocht met het gemelde resultaat. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Karin Winkler, Flixborough; Vikla, Delfzijl; Aegis Dignity, Lagos; Primus, Londen; Nordlore, Noordzee; IJmuiden; Plock, Esbjerb, IJmuiden; Venus, Bergen; Tasmania, Londen; Spaarnestroom, Esb- jerg; Libation, Greenwich; Canis, Bergen; Ronan, Rotterdam; Tugro, Gunness, IJ muiden. Roestvrij staal. Door twee Japanse metal- lurgisten is heden bekendgemaakt dat zij een nieuwe soort roestvrij staal hebben ontwikkeld dat minder de kans loopt te roesten en minder kost dan de tot nu toe vervaardigde soorten. Het kan voor het maken van alle mo gelijke voorwerpen en apparaten wor den gebruikt, aldus de professoren To- hei Otoja en Saboero Sjimodaira, die verbonden zijn aan de universiteit van Tokio. Het product bestaat uit 30 percent chroom de tot nu toe bekende soorten bevatten 13 tot 26 percent chroom) en uit een metaallegering die molybdeen bevat. Het vervaardigen van het nieuwe staal maakt niet het bouwen van speciale installaties noodzakelijk, aldus de ge leerden. De Showa Denka-maarschappij, een vooraanstaande fabriek van aluminium en chemische producten, zal het nieuwe staal gaan maken en patent aanvragen in Japan, de VS en West-Duitsland, aldus de uitvinders. ’’i* 4 =i ffll ni.' L ie I 4 .--.Fjjj' ■',4‘ i. i F f‘"j’. .ji - hsL -<4 - pflgW' ••’.’•iii'L1?: 1-r c u fl iiiMiutrjEwSki:1 Ml—

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5