agenda Meer muziek in Concertgebouw vol dolle vondsten wijzer 1 n 8 I I I „What’s up, doc?” I I I I ■I ftj 1 g 1 i Amsterdam NIEUWE SEIZOEN VOOR DE DEUR In en om Haarlem Bob Dylan Overige jilms Wliiskey-war Zomerconcert Bollenstreek Couperin Velsen-IJmuiden Beverwijk Orgelmis van 9 DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1972 Muziek en toneel Tentoonstellingen IK W'ft Bioscopen ito 1 1 Ijl u.: u. Ryan ONeal uur: behalve instrumentale mis ,z V AW rijk non van Coupérins fraaie werk te Heinrich ©pib tmNMCIH u.: P. ZWAANSWIJK S „The sound of music”. de iw Het concert wordt geopend met de tweede suite uit het ballet Bacchus et Ariane van Roussel, waarna Rakier het be kende pianoconcert van Griek speelt. Na de pauze wordt de „Watermusic” van Handel uit gevoerd. be- Prix wat in dit genre meestal belangrijke rol meespeelt. de geen mag het middaguur en zes dinsdaga- vondconcerten door het Amati- kwartet. Verder geeft het duo Johan en Daniël Otten enige concerten. werk mann en met Concertgebouw (Van Baerlestraat): Tot 20 augustus gesloten. Dinsdag 22 augustus, 20 uur, gr. zaal: Orgelfestival. Oude Kerk (Oudekerksplein)dinsdag 22 augustus, 20.15 uur; Orgelconcert door Theo Teunissen. tevens - „De fs”. de pure die het werk maar verloofde die juist een erg de gelijk en humorloos vrouwtje is. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat), 19 en 21.IS u.: Genadeloze afrekening.” Luxor Theater (Breestraat)19 en 21.IS u.: „Blue movie”. van de een nieuw gekregen OVER EEN PAAR weken begint het uitgaansseizoen in Haarlem pas goed. Deze week suddert het oude nog wat na met de vier laatste voorstellin gen van „Kees de jongen” (zon dag echt de allerlaatste kans om dit hartverwarmende stuk te zien) en de laatste zomer- concerten van het Noordhol- lands Philharmonisch Orkest. UIT- v - BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 30 1 TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestr. 122). Expositie van Marie Koning (collages en gouaches); geopend van 27 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huizen Scheybeek, DIVERSEN Frans Roozen (Vogelenzangseweg, Vogelen zang). Zomershow met lelies en zomerbloemen in kas en showtuin. Dagelijks geopend 8-17 uur. Van Grieken (Vogelenzangseweg, Vogelen zang), Bloemenshowtuin met exotische vogels, Dag. van 8-17 uur geopend. Treslong (Hlllegom), Dagelijks maand, diner-dansant. Linnaeushof (Bennebroek), Groot recreatie park met bloemen en ontspanning o.a. midget golf. speeltuin, bootjes, minlspoorbaan en kin- derparadljs, dag. geopend 9-18 uur. Raadhuis Hlllegom; 19.30 u.: Gemeenteraads vergadering. Op de onderste foto een stukje Fiësta Gitana; op de bovenste prent het Amati- kwartet. Twee ensembles die in het komend seizoen in het Haarlems Concert gebouw te bewonderen zijn. MISDAAD en sensatie in meer sirieuze zin vindt men in „The whiskey war” van regis seur Richard Quine, waarin de clandestien whiskey-aanmaak in de tijd van de drooglegging aanleiding wordt tot een span nend avontuur, met Patrick McGoohan als een corrupte in specteur van de Drankwet die zich met gangsters (onder lei ding van Richard Widmark) as socieert om zijn doel te berei ken. Deze thriller vol onver wachte wendingen die de mis dadigheid in de VS in een nog niet zo ver achter ons liggend verleden ong eens beklemtoont, staat deze week op het pro gramma van Frans Hals. Shaffy-Theater (Keizersgracht): T.e.m. 19 augustus, dagelijks 20.30 uur, Shaffy- zaal: mime-show: Funhouse Summerti me. 19 en 21.30 14 j. Vrijdag tt.uO u.: Hals (Frans Een en ander wordt door kruist door een tweede thema dat zich afspeelt op het mis- daadvlak en te maken heeft met de verwisseling van enige identieke handtassen, waarin zich réspectievelijk geheime do cumenten, juwelen van een ho- telgaste en de kostbare „muzi kale” stenen van de weten schapsman O’Neal bevinden. Op 1 oktober opent het Eind- hovens Barokensemble deze se rie, gevolgd door Ton Hartsui ker en Vrienden met een pro gramma „Van Bach tot Cage”, het Amsterdams Strijktrio, het duo Otten, Quadro Hotteterre, pianoduo Sas Bunge-Herman Uhlhorn en de pianist Frédéric Meinders. Bogdanovich, bij zijn scena rio o.m. geholpen door Buck Henry (bekend uit ,-,Taking- off”)), heeft uit die heterogene elementen een dolle klucht ge brouwen die zowel door haar gevatte dialoog als door haar slapstick-achtige aspecten voortdurend voor uiteenlopende pret zorgt en vooral in Barbra Streisand over een komische actrice beschikt die op hoog niveau weet te amuseren. Kort om een film die de filmkenner en filmhistoricus Bogdanovich alle eer aandoet en tegelijk op een bijna ouderwetse manier voor ontspannend en meesle pend amusement zorgt, meesle pend door het ogenschijnlijk gemak waarmee een overdaad aan dwaze situaties, kluchtige verwikkelingen en dolle vond sten in hoog tempo verwerkt zijn. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.): 17 augustus, 20.15 uur: Toneelgroep Theater: „Testament van de hond”, Braziliaans blijspel van Ariano Suassu- na. Vanaf 18 augustus t.e.m. 31 augus tus, dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: Toneelgroep Theater: „De prijsuit reiking” van Paul Zindel. De koffieconcerten worden op zeven zondagen (één per maand) gehouden. Om half elf staat de koffie klaar en om twaalf uur begint een kamer- concert. Ze kosten (koffie inbe grepen) een rijksdaalder per persoon en de kinderen kunnen mee voor half geld. Alleen op nieuwjaarsdag begint het con cert later in de middag en wordt geen koffie, maar thee geserveerd. Waarbij komt dat „What’s up, doc?” door iedereen als een top-komedie vol waanzinnige verwikkelingen genoten kan worden en tegelijk voor wat meer gevorderde filmvrienden een reeks „in-crowd” grapjes bevat die een extra-plezier kunnen betekenen. Nog niet zo lang geleden hebben we in een algemene beschouwing over de jonge Amerikaanse filmer Peter Bogdanovich („Targets”, „The last picture show”) al het een en ander onthuld over zijn laatste film die door zijn rolbe zetting (met o.m. Barbra Strei sand en Ryan „Peyton Pla ce” O’Neal, en zijn kostbare aankleding al laat dóórscheme ren dat de Hollywoodse finan ciers wel vertrouwen hadden in de bekwaamheden van de tot voor kort uiterst bescheiden werkende Bogdanovich. Het resultaat is een „crazy comedy” geworden, zoals Hol lywood die in de jaren dertig maakte, aangevuld en uitge breid met staaltjes filmklucht uit de jaren twintig en met parodieën op meer recente voorbeelden van sensationele spionage- en politiefilms. Ryan O’Neal speelt een wetenschaps man die tijdens een congres van gelijkgestemde geleerden hinderlijk achtervolgd wordt door een wonderlijk meisje (Barbra Streisand) dat zich aan hem opdringt en zorgt dat hij steeds in uiterst dubieuze en pijnlijke situaties verzeild raakt. Des te pijnlijker, waar O’Neal vergezeld is van zijn De kaarten kosten 3,50, ter wijl men de kinderen (tot twaalf jaar) voor 1 kan mee nemen. De Kleine Komedie (Amstel): t.em. 25 augustus, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.15 uur: Cabaret: Ted de Braak en Mieke Bos in „Tête a Ted II”. HET NOORDHOLLANDS Philharmonisch Orkest geeft donderdag 24 augustus het vierde populaire zomerconcert in het Haarlems concertgebouw. Hans Vonk, de jonge assistent- dirigent van het Concertge bouworkest dirigeert en de pianist René Rakier uit Den Haag is de solist van de avond. HET KOMT NIET VAAK voor dat Haarlem de eer van een landelijke filmpremière te beurt valt en zeker niet van een produktie die dank zij een intensieve voor-reclame al een bijna legendarische naam heeft gekregen. Het betreft nl. „What’s up doc?” van Peter Bogdanovich die deze week in Luxor wordt ingezet en veel aandacht en langdurige prolon gatie verdient, al was het al leen maar om te bewijzen dat het Haarlemse bioscooppubliek iets nieuws en goeds weet te waarderen en niet ingeslapen is bij het vele middelmatige en bij de eindeloze reprises van oude successen die het al jaren te tolerant over zich heen heeft laten gaan. De serie van het Amatikwar- tet een dinsdag in elke maand bestaat uit werk van Bela Bartók en Joseph Haydn. Theater is er ook weer in de schouwburg. Een Braziliaanse folkloreshow „Brasiliana”, Fi ësta Gitana, drie veoorstellihgen /an Hair en niets minder dan ïchte opera door de Nederland se Opera Stichting. Dat wil neggen: kleine operaatjes; twee op één avond. „La voix humai- re” van Menotti en „Nacht- ;chel” van Donizetti. In de stadsschouwburg geeft Centrum in de maand septem ber dertien voorstellingen van „Vis voor vier”. Verder komen de Haagse Comedie met „Ter ere van” van David Storey, Globe met „Drie zusters” van Tsjechof en de Nieuwe Kome die met het successtuk van Hella Haasse „Geen Bacchana len”. Genoemde gezelschappen, benevens Theater en het Rot terdams Toneel zullen regelma tig in de schouwburg te zien zijn. De Koninklijke Vlaamse Schouwburg uit Brussel en het Nederlands Toneel uit Gent ko men ook spelen. Uit de vrije sector doen Haarlem aan: Kitty Jansen en André van den Heu vel in „Wie is bang voor Virgi nia Woolf” van Albee, Henk van Ulsen met „Dagboek van een gek”, Guus Oster met „U spreekt met uw moordenaar”, Het Amsterdams Volkstoneel met „Op hoop van zegen” met oude Bep Nooy als Kniertje, de Hoofdstadoperette en het Inter nationaal Folkloristisch Dans theater. Aan cabaret doet de schouw burg weer zeer veel. Bijna ie dereen is van de partij: Wim Kan, Paul van Vliet, Fons Jan sen, Seth Gaaikema, Herman van Veen, Neêrlands Hoop in Bange Dagen, maar ook Ivo de Wijs, Don Quishocking en het vrouwencabaret van Natas ja Emmanuels. Liselore Gerritsen en Ramses Shaffy komen met een liedjesprogramma. De informatiebalie schouwburg heeft telefoonnummer 319188. Daar kan men van 10 tot 5 en zaterdags van 10 tot 1 terecht voor informatie over de voorstellingen in de Haarlemse en de Amsterdamse stads schouwburg. De kassa is open van 10 tot 3 uur, telefoon blijft 315571. Stadsschouwburg (Leidseplein)T.e.m. za terdag 19 augustus gesloten. Maandag 21 en woensdag 23 augustus, 20.15 uur: Toneelgroep Centrum: „Kees de Jon gen” van Gerberi Hellinga en Theo Thijssen. Carré (Amstel): T.e.m. 2 december, dage lijks (beh. maandags) 20 uur: Musical „Promotie! Promotie! met Gerard Cox e.a. Francois Coupérin,. die van 1668 tot 1733 leefde, werd ter onderscheiding van de andere Coupérins „le Grand” genoemd. Hij was een geniaal kunste naar, een groot meester op zijn geliefd instrument: de clave- cimbel, voor de bespeling waar van hij zijn beroemd geworden - handleiding: „L’art de toucher le clavecin” schreef. Verreweg de meeste van zijn werken zijn voor dit instrument gecompo neerd. Ook kerkelijke composities staan op zijn naam. Daartoe behoren onder andere motetten en twee zogenoemde orgelmis- sen, die zuiver instrumentaal gedacht zijn. Eén van deze mis sen: de „Messe pour les parois- ses”, gecomponeerd in 1690, zal door Klaas Bolt op zijn concert worden vertolkt. Op 8 september begint het seizoen met de première van „Vis voor vier” door de toneel groep Centrum. Na afloop is er dansen in de foyer op muziek van de Haarlemse dixieland band The Limehouse Seven. Op 19 september begint het Con certgebouw zijn seizoen met een concert door het Amati- kwartet. Het programma van schouwburg ontwikkelt riieuwe initiatieven. Er dan flink verbouwd zijn aan het interieur, het aanbod van voorstellingen is gebaseerd op de formule van afgelopen ja ren. Dat is niet verwonderlijk, want die formule zet zoden aan de dijk. Het programma is ge richt op een breed publiek, dat naar de schouwburg komt om te lachen of anderszins te ge nieten. De voorstellingen van de va derlandse cabaretiers, de Haag se Comedie en het vaste gezel schap Centrum worden goed tot zeer goed bezocht. Op die voet gaat directeur Peter Lohr voort. Uitzonderlijke risico’s neemt hij niet. Wat we randac- tiviteiten op het gebied van theater noemen, zijn in de stadsschouwburg niet te vin den; misschien horen ze in deze schouwburg zonder een kleine zaal ook niet thuis. Wel krijgt de Haarlemse tech nische theatergroep „Perspekt” de kans in de schouwburg op te treden. Wat experimenten betreft dragen het Toneel- schuurtheater en Haarloheim veel meer artistieke risico’s. Voor het Concertgebouw heeft Lohr een wat dynami scher beleid opgezet. Dat werd tijd. Het beleid voor het Con certgebouw bleef achter bij dat voor de schouwburg en bij de wisseling van bedrijfsleider ruim een jaar geleden zijn nog al wat beloften gedaan. Er zit dan ook meer muziek in het concertaanbod. Naast de drie series van het NoOrdhol- lands Philharmonisch Orkest, organiseert het Concertgebouw zelf ook enige series. Ze zijn méér op het Haarlemse publiek, dat aan de behoudende kant in de muziek is, afgestemd dan het geval was bij de vroegere kamermuziekserie, die in sa menwerking met de VPRO ge bracht werd. Er zijn zeven kof fieconcerten op zondagen rond BIOSCOPEN City Theater, donderdag 20 u. Monza”; vrijdag 20 u. „Strawdogi TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-zuid, dagelijks geopend van 14 u. tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cultu reel Centrum. Moerbergplantsoen, IJmuiden, dagelijks geopend van 9.30 u. tot 12 uur en van 14 u. tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Engelmunduskerk, Kerkplein, Velsen-zuid (oud Velsen) beelden uit de historie van Velsen, dagelijks geopend van 14 u. tot 17 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) te be zichtigen van 10 u. tot 12 uur. Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 3 september „Jugendstil”, Art Nouveau, Nieuwe Kunst”, voornamelijk Neder landse kunstnijverheid uit de periode 1900-1925; wandbetimmeringen, pla fonds, meubels, ceramiek, glas, zilver, textiel, sieraden en verlichtingsorna- menten worden geëxposeerd. T.e.m. 29 oktober „Vorstenporfretten uit de 16de eeuw”. Permanente expositie: Oude schilderijen, beeldhouwkunst, kunstnij verheid, vaderlandse geschiedenis, Azia tische kunst en Rijksprentenkabinet. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): Tot medio september zomertentoonstelling eigen collectie: overzicht van Neder landse en buitenlandse schilder- en beeldhouwkunst van 1850 tot heden, o.a. werken van Van Gogh, Chagall, Picas so, Mondriaan, Appel. Geopend maan dag t.e.m. vrijdag 9.30-18 uur en 19- 22.30 uur, zaterdagen 9.30-17 uur, zon en feestdagen 13-17 uur. Tropenmuseum (Linnaeusstr.): Tot 29 au gustus „Mayakunst uit Mexico”. Tot eind december tentoonstelling „In het land van Gho”, semi-nomaden in Af ghanistan. Geopend dagelijks 10-17 uur, donderdagen bovendien 19-22 uur, zon- en feestdagen 12-17 uur. OP HET GEMEENTELIJK orgelconcert van dinsdagavond 22 augustus zal de organist Klaas Bolt het Milller-orgel van de Grote Kerk bespelen. Op het befaamde Haarlemse orgel zal hij een meesterwerk ten gehore brengen van de Franse componist Frangois Coupérin, een telg van een be roemd geslacht van musici, die gedurende de zeventiende en de achttiende eeuw in Frankrijk de belangrijkste posities op het gebied der toonkunst innamen. VOOR DE NACHTVOOR- STELLING van Cinema Palace wordt „Don’t look back” aange- g kondigd, een documentaire over g een Engelse toemee van Bob g Dylan gedurende de meimaand g van 1965. Actueel in muzikaal S opzicht is deze popfestivalfilm S dus zeker niet, maar het por- S tret dat regisseur Pennemaker S van het zang-idool Dylan zeven S jaar geleden maakte zal de muziekliefhebber ook nu nog zeker interesseren, terwijl voor de rest de film aan een zeker jeugdsentiment tegemoet komt, wat in dit genre meestal een SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonplein) Vandaag morgen 20.15 u.: Toneelgroep Centrum „Kees de jongen”. Openluchttheater (Hoge Duin en Daalseweg) Vrijdag 20.00 u.: Toneelgroep Toetssteen met „De wijze kater”. S BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. Ill) Dag. H.30 u. S zaterdag, zondag en woensdag 13.30 u.: „Lucky g Luke”, a.l. 19 en 21.30 u.: „Veel liefs uit S Moskou”, 14 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoor- SS stelling 24.00 u.: „Don’t look back”, a.l. S Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. g tevens zondag 14.00 u.„The wiskey war”, 14 j. S Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 23.30 g „Superman tegen de vampiervrouwen”, 18 j. S Lido (Houtplein) 14 19 en 21.15 u. t: 5 zondag 16.15 u.: „Er druipt bloed in het huis”, 18 6 j. Zondag 11.00 u.: „De nieuwe avonturen van S Dik Trom”, a.l. SS S Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „What’s up doc”, a J. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 u. (zaterdag aanvang 13.30 u.): „Sartana, killi zo lang je leeft”, 18 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 24.00 u., maandag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De erotische avonturen van Robin Hood”, ia j. Studio (Gr. Markt) Dag. 19 en 21.15 u. tevens donderdag, vrijdag, maandag en dinsdag 14.15 u.: „Jane Eyre”, 14 j. Zaterdag en woensdag 14.15 u. zondag 14 en 16.15 u.: „Pippi Langkous”, a.l. Zondag 11.00 u.: „Vadertje Langbeen”, a.L- TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63) perma nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken van de Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoonstelling moderne kunst met o.a. Jan Toorop, Jan Sluyters, P. Mondri aan, Herman Kruyder, Leo Gestel. Iedere za.- avond geopend 20.2022.00 u. Kaarsverlichting en achtergrondmuziek. Geopend ma. t.m. o. 10—17 u. Teylers Museum (Spaarne 16) permanente ten toonstelling van schilderijen, tekeningen, fossie len, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend di. t.m. za. 10-17 u. 1ste zo. v.d. maand 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Ten toonstelling „Spiegel van voorbije vroomheid”, bidprentjes en devotieprentjes vanaf 17de eeuw. Tot en met 3 dec. Permanente tentoonstelling oude en religieuze kunst. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 u. en 13.30-17 u. Zo. 14-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klei plas tiek. Di. t.m. .rv 13-17 u., za. 11-17 u., do.avond 20-22 uur. Cruquiusmuseum (bij Ringvaart, Haarlemmer meer) Oudhollandse molens, maquette water standen stormramp 1953, oud stoomgemaal etc. Dag. geopend 9-16 u., za. 9-12 u. zo. gesloten. Vleeshal (Gr. Markt) Tentoonstelling weefsels uit Polen”. Het werk van veertien Poolse kunstenaars. Tot en met 28 aug. geopend dag. 10-17 uur. Zo. 13-17 u. Vishal (Gr. Markt) Tentoonstelling uit eigen bezit, nieuwe figuratie. Geopend dag. 10-17 uur zo. 13-17 uur. Tot en met 28 augustus. Consistoriekamer Grote of St. Bavokerk (Oude Groenmarkt 23). Tentoonstelling Oudhol landse tegels, uit ca. 1580-1800. Tot en met 31 aug. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur. Galerie „T”. (Bakenessergracht 67, Haarlem). Tentoonstelling van Nederlandse en buitenland se kunstenaars, o.a. schilderijen, grafiek, teke ningen, kleine plastieken. Geopend dagelijks 11- 17 u. Zo. 14-18 u., ’s maandags gesloten t.m. 21 aug. stichting MACRO-centrum Kosmos (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geoiogie, etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. zat. en zo. 19.30-22 uur. Gemeentehuis Bloemendaai (Bloemendaalse- weg 158, Overveen) Tentoonstelling van Schie- damse Kunstenaarsgemeenschap S’45 met schil derijen, keramiek en gedichten. Dag. geopend 14-17 uur. Tot en met 26 augustus. Gemeenschapshuis (Louis Davidsstraat, Zand- voort). Tentoonstelling „Oud-Zandvoort in kleur”, een fotoverzameling van de heer G. N. de Heer. Dag. geopend 14-17 u. Tot en met 20 augustus. Galerie EiJlders (Haltestraat 77, Zandvoort) Tentoonstelling antiek, curiosa, goud, zilver. Oude en moderne schilderijen. Dag. geopend 13-17 uur. Tot en met 28 augustus. DIVERSEN Raadhuis Bloemendaai: 19.30 raadsvergadering. Provinciehuis (Dreef 3, Haarlem) Vrijdag 14.00 u.: Vergadering statencommissie voor ruimtelij ke ordening. Grote markt; Vrijdag 10-17 uur: Edelam- bachtsmarkt. Grote Markt: Vrijdag 20.30 u.: Groot zomera vond feest. Wijkcentrum Europawijk Laan van Angers 5), dins. 10-12 u. vrijd. 14-16 u. spreekuur. dinsd. 20 u.: „Filmschuur”, woensdag 16 en 20 u. Jazz-ballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion), Dage lijks 10-22 uur. Zat. en zo. 10-02 uur jeugdbow- len, iedere zaterdag 11-3 uur. Thijsse’s Hof (Mollaan Bloemendaai), Planten en vogeltuin, dagelijks 9-17 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogel- zangseweg bij „Oase”), Tentoonstelling over het insektenleven geopend zo. 11-17 u. Elke zond. 13 u.: NAtuurwandeling o.l.v. gids. Hotel Bouwes (Zandvoort) Diner,-dansant. Da gelijks optreden van Cor Halle en zijn orkest, orkest. Dolfirama (Zandvoort), dagelijks 10.30, 12, 14 en 16 uur. Di, vrij. zat. avondvoorstellingen 21 uur. Bowling Centrum (Bur. Fenemaplein. (Zand voort) Dagelijks 14.00 uur. Zandvoort Laterndal (Diaconiehuisstr. 1) Da- j gelijks (behalve maand.) 20-3 orkestmuziek. Le Perroquet (Station Zandvoort), dag. optre- I den zigeunerorkest. PIANIST RAKIER Het is een werk, dat deze organist na aan het hart ligt. S De uitvoering, die hij verleden S jaar mei van deze omvangrijke instrumentale mis gegeven heeft, eveneens op het orgel g van de Grote Kerk, heeft een g diepe indruk gemaakt, niet al- g leen door de pure muzikale S schoonheid, die het werk zo overvloedig bevat, maar ook door het rijk geschakeerde S klankengewaad, waarin de mu- zikale gedachten tot de toe- hoorders kwamen en door de g grote verscheidenheid van tim- g bres, die Klaas Bolt zo voor- g treffelijk uit het register-palet s van het orgel selecteerde. jg Het Müller-orgel is geen S Frans orgel uit Coupérins tijd, maar niettemin kon het door Bolts kunstzinnige registerkeu- S ze verrassend aan het oude klankideaal beantwoorden en g een indruk helpen geven van g de karakteristieke Franse or- g gelkunst uit vervlogen eeuwen. S Voor orgel vrienden is het een S voorrecht op het concert van S dinsdagavond aanstaande weer g kunnen genieten. OP DONDERDAG 2$ augus- tus om acht uur geeft Klaas g Bolt weer een orgelconcert in g de Grote Kerk. Hij speelt dan g van Heinrich Scheide- g Velserweg 2). Geopend op dinsdag van 15.30 tot (17ë eeuw) Johann L S 17-3() uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 Krobq en nadre G B Martini uur’ Voor 8roePen °P aanvraag bij P. Prins, ri-reos en paare Lr. o. iviarum g Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. (beiden 18e eeuw) en tot slot Grand Choeur op de manier S van Handel en Felix Alexandre g Guilmant. Alhambra (Weteringschans)„Lucky Lu ke,” toeg. a.l. Dagelijks 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat)Barba ra Parkins in „Puppet on a chain,’ toeg. 14 j. Dagelijks 14.30, 19 en 21.30 uur, zo. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat): „Popcorn,” toeg. 14 j. Dagelijks 13:45, 16, 19.30 en 21.40 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan): Peter Sellers in „Csino Royale,” toeg. 14 j. Dagelijks 14 (beh. za. zo. wo.midd.) 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk): „Meisjes die den ken dat alles mag,” toeg. 18 j. Dagelijks doorl. voorst. 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac (Damrak) Peter Straussen in „Ser geant Klems,” toeg. 14 j. Dagelijks 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Cineac (Reg. Breestr.): Ochtend en middag 9.30, 11.30, 13.30, 15.30 zo. 11.30 uur enz. Walt Disney’s „The Arstocats,” toeg. a.l. Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 uur „Zeg maar ja tegen het leger,” toeg. a.l. City (Leidseplein): Brigitte Bardot in „On tembare vrouwen in het wilde westen,” toeg. 14 j. Dagelijks 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstraat)Sean Connery in „Veel liefs uit Moskou,” toeg. 14 j. Dagelijks 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan): Charlton Heston in „De tien geboden,” toeg. a.l. Dagelijks 13.30, en 19.30 uur. Flora (Amstelstr.): Terence Hill in ,,D» vier vuisten van de duivel,” toeg. 14 j. Dagelijks 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur. Kriterion (Roeterstr.)Sandy Retcliff in „Family Life,” toeg. 18 j. Dagelijks 14.15, 19.45 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.45 en 22 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein): „Ciao Manhattan” toeg. 18 j. Dagelijks 14.45, 19.45 en 22 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.45 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk): Terence Hill in „De rechter- en linkerhand van de duivel”, toeg. 14 j. Dagelijks 13.30 (beh. za. zo. wo. midd.) 15.30, 19.15 en 21.30 uur. Nöggerath (Reg. Breestr.): „A clockwork orange”, toeg. 18 j. Dagel. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk): „Vrouwen privé”, toeg. 18 j. Dagelijks 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein) David Warner in „Perfect Friday,” toeg. 14 j. Dagelijks 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. l?«30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Romy Schneider in „Sissi III”, toeg a.l. Dagelijks 14, 19.15 en 21.30 uur. Roxy (Klaverstr.)Jane Fonda in „Klute”, toeg. 18 j. dagelijks 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk): Lloyd Bridges in „Vernietinginscommando’s” toeg. 14 j. Dagelijks 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion): Jane Fonda in „Les Histoires extraordinaires,” toeg. 18 j. Dagelijks 14.15, 19.30 en 21.45 uur, zo. 14, 16.15, 19.30 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk): 19.45 uur Alfred Hitchcock’s „Psycho,” toeg. 18 j. 20 uur Alfred Hitchcock’s ,The birds,” toeg. 18 j. Zaterdag alleen 20 uur. Puschinski (Reb. Breestr.): Barbra Strei sand in „What’s up doc?” Dagelijks 14.15, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht): Dustin Hoff man in „Who is Harry Kellerman, and why is he saying those terrible things about me?” toeg. 14 j. Dagelijks 14, 19 en 21.30 uur, zo 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. IN CINEMA PALACE wordt het duet „Lucky Luké” en b; „Veel liefs uit Moskou” gepro- longeerd. In Lido de griezelfilm „Er druipt bloed in het huis”. In Roxy de Western „Sartana, kill terwijl je leeft” en in de nachtvoorstellingen „De eroti- S sche avonturen van Robin i Hood”. Studio neemt van Luxor over „Jane Eyre” en „Pippi Langkous”. In de nachtvoor- stelling van Frans Hals „Super- man tegen vampiervrouwen”. René Rakier, geboren in 1936 ontving zijn opleiding aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, waar hij piano, or gel en koordirectie studeerde. In 1955 behaalde hij het einddi ploma piano en in 1961 de Prix d'Excellence. Bovendien haalde hij in 1962 de d’Excellence voor orgel. u.Gemeente- CHARLES BOOST I en Barbra Streisand in

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9