Turnpianist Jan Olie Toomey: Einde Olympische Spelen dreigt hoopt op goed klavier OOST DUITSLAND DE LACHENDE DERDE Nederlanders in training Amateurvoetballers actief oefenduels en toernooien in Telstar naar Go Ahead Eagles Brand: „Drie maal is scheepsrecht. Twente moet zondag 'verliezen Triomf van Cees Stam in omnium Beverwijk IN KWESTIE RHODESIË Slechts derde Zes clubs om Softbaltoernooi Onze Gezellen Engel Loos-cup Softbalprogramma dit keer beperkt 11 ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1972 9i ia n. 1- 1- m P sr >r m n. sr Is in ie n :n te it. Ie :n )r ig in »r n le n 13 ;r le t, t- 2 Wj WVVVVVVVvWVWVVVVWiAAAAA/WVVVVV\AAA/VV\AA/VVWVVVVWVVVVVVWW flIVVVVVVVVXAA/VVXAA/VVVXASVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVUVVWlA/VVMVVVVVVVVVVVAAA/VVVVVWVl/VVVVVVVl/X^ vraag is: (Van onze sportredactie) eens. >p it (Van onze wielermedewerker) In zijn twee vorige partijen met TYBB (Van onze sportredactie) en o Een pianist-arrangeur moet niet alleen letten op de technische kwaliteiten van de HAARLEM-IJMOND. „Het is onmo gelijk iedere week een trainingskamp te houden”, zei de trainer van Telstar Jan Rab gisteren. Zoals u weet hebben we ons op de eerste wedstrijd in de competitie door middel van een kamp voorbereid. Deze week hebben we een oefenwedstrijd gespeeld tegen DOVO in Veenendaal (4-4). In die oefenwedstrijd probeerde Jan Rab Jaap Zwaan als voorstopper. De cen trale verdediger Fred André is namelijk geblesseerd. Hij heeft een spiertje in zijn dijbeen gescheurd. André had daarvan zo veel last, dat hij donderdagavond pas de training hervatte. Rab: „Hij heeft twintig minuten licht geoefend. Het is de vraag of André zondag al weer kan spelen. Kees de Vries zal zondag waarschijnlijk even eens niet tegen Go Ahead Eagles aantre den. De Vries heeft een voetblessure. Rab had, zoals gewoonlijk vrijdag nog geen opstelling gereed. Go Ahead Eagles’ se lectie bestaat uit de volgende spelers: Van Zoghel, Spijkerman, Kolkman, Veenstra, Warnas, Overweg, Van Marwijk, Smid, ?e in ronden gereden moesten worden, werden ook deze vluchters achterhaald. Bij het ingaan van de laatste ronde pakte Aad Duyker een tiental meters voorsprong en die winst gaf hij niet meer uit handen. Rit over 20 ronden: 1. Willy Debosscher, 2. Cees Stam, 3. Leijn Loevesijn, 4. Jan Serpenti, 5. Gerard Koel. Afvalrace: 1. Gé v.d. Winden, 2. C. Stam, 3. J. Serpenti, 4. T. Tabak, 5. J. Zoon. Onbekende afstand: 1. A. Duyker, 2. J. Serpenti, 3. C. Stam, 4. W. Debosscher, 5. C. Zoontjes. Totaal: 1. Cees Stam (Koog a.d. Zaan) 7 pnt.; 2. Jan Serpenti (Axel) 9 pnt.; 3. Cees Zoontjes (Tilburg) 20 pnt.; 4. Aad Duyker (Bever wijk) 21 pnt.; 5. Tino Tabak (Egmond aan Zee) 21 pnt.; 6. Willy Debosscher (België) 23 pnt.; 7. Norman Hill (Engeland) 24 pnt.; 8. Gerard Wesselius (Oude Wetering) 26 pnt.; 9. Ben Janbroers (Zaandam) 31 pnt.; 10. Gé v.d. Winden (Beverwijk) 31 pnt. De door de skelterclub IJmond verzorg de skelterraces droegen een spectaculair karakter. In de eerste manche zegevierde Rob Pronk uit Alkmaar en in de tweede manche wist Han Reijenga uit Uithoorn al zyn tegnestanders er waren zeven skelters in de baan te „dubbelen.” Mede door zijn tweede plaats in de eerste manche Pronk werd in de tweede manche derde legde Reijenga beslag op de overwinning. POTSDAM Tijdens atletiekwedstrij den in Potsdam heeft de Oostduitse Helga Seidler een 400 meter voor dames gewon nen in 51,5 seconden. Tweede werd haar landgenote Dagmar Kasling, die dezelfde tijd liet afdrukken. Wereldrecordhoudster Monika Zehrt kwam in 51,6 seconden niet verder dan de derde positie, voor Rita Kühne (51,8) en Brigitte Rohde (52,5). In Warschau zegevierde de Cubaanse Penton op hetzelfde onderdeel in 51,9 se conden, een nieuw nationaal reocrd. De Poolse Irena Szewinska bracht de 100 me ter in 11,2 seconden op haar naam. De sprint bij de heren leverde een overwin- seconden liet afdrukken. De Pool Nowosz ning op voor de Cubaan Ramirez, die 10,1 eindigde in 10,3 seconden als tweede. De moderne vijfkampers hadden pech bij het pistoolschieten. Ze kwamen daar niet aan toe, omdat het bedienend perso neel van de schietbaan vertrokken was, terwijl toch afgesproken was dat de Ne derlanders zouden komen oefenen. De Duitsers boden hun excuses aan. Bij de andere onderdelen waren er geen moei lijkheden. Er zijn flink wat oefenpaarden voorradig. Men heeft zo’n 1400 paarden uit heel Duitsland geselecteerd. Daaruit koos men weer de beste voor de Olympi sche wedstrijden. De andere staan voor de training ter beschikking. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Zondag vindt op de vel den van Onze Gezellen in Haarlem-Noord het traditionele jaarlijkse senioren-soft- baltoernooi plaats. In totaal zullen vijfen zestig negentallen aan het toernooi deel nemen. (Van onze sportredactie) MÜNCHEN. De vergelijking gaat misschien een weinig mank, maar loopt toch wel aardig parallel. De moderne vjjfkampers moeten tijdens hun wedstrijd maar af wachten met welk paard zij hun olym pische prestaties moeten leveren, de pianist van de turners moet ook maar zien met welk klavier hij een zo hoog mogelijk olympisch niveau haalt. De turn-pianisten van de diverse landen hebben de muzikale koppen al eens bij elkaar gestoken om de Internationale Turn Bond te bewegen dat bij internationale wedstrijden ook redelijk te bespelen klavieren ter be schikking worden gesteld. De Nederlandse turn-pianist, Jan Olie uit Amsterdam, is het met die activiteit volkomen eens. „Je moet altijd maar afwachten waar je achter moet gaan zitten. Soms tref je een instrument van niks aan. Maar je kan moeilijk je piano op je nek nemen naar de wedstrijden. Ik neem aan, dat er hier in de olympische turnhal wel een goed exemplaar staat te wachten”. De Bondsrepubliek heeft er de laatste jaren alles aan gedaan om goodwill te kweken in de Afrikaanse landen. Willi Daume, organisator van München, reisde er als een vriendelijke ambassadeur rond. West-Duitsland stelde trainers ter be schikking en liet accommodaties aanleg gen in Afrika. Kleine landen als Sierra Leone kregen de kosten van de reis naar München aangeboden. En nu dreigt dan ineens de Rhodesische kwestie de zaak in het honderd te laten lopen. De DDR, die ook zeer actief is om de Afrikaanse markt te veroveren, ziet met groot genoegen dat de Bondsrepubliek in moeilijkheden zit. De regering-Brandt heeft de Organisatie voor de Afrikaanse Eenheid laten weten dat de toelating van Rhodesië een zaak van het IOC is. Brandt moet nu op de achtergrond de man met de hoge hoed worden, waaruit het konijn tevoorschijn springt. Hij heeft de truc voorzichtig aan gegeven in de bewuste brief: als de ple naire zitting van het IOC (maandag is de eerste -red.) terugkomt op de beslissing om Rhodesië toe te laten, dan kunnen de Afrikanen blijven. Brandt heeft de brief aan de Organi- ZANDVOORT. Door de jeugdcom missie van Zandvoortmeeuwen wordt zon dag weer het traditionele voetbaltoernooi voor A- en B-junioren gehouden om de Engel Loos-trofee. Het hoofdstedelijke AFC moet deze wisselprijs verdedigen. Aan het toernooi wordt door AFC, Uit hoorn, De Volewijckers, WFC, RVC en het organiserende Zandvoortmeeuwen elk met een A- en B-elftal deelgenomen. In beide poules wordt een halve competitie gespeeld, zodat elk team vijf keer in actie komt. De club die in beide poules samen tot de beste prestaties komt, krijgt voor één jaar de Engel Loos-trofee in zijn bezit. De eerste wedstrijden steeds worden er twee tegelijk gespeeld beginnen zondagmorgen reeds om half tien. Om streeks half zes is het toernooi afgelopen en meteen daarna volgt de prijsuitreiking. zijn hier te veel mensen aan het werk bij de Spelen, die het contact met de gewone sportman en sportvrouw verloren hebben. Die lieden zitten zó hoog in de hemel, dat ze door de wolken beneden niet meer kunnen zien wat sportlui nu eigenlijk echt nodig hebben en welke ook maat schappelijke veranderingen zich heb ben voorgedaan bij de sport.” (4-3) en VV P(3-l) oleef Ripperda aan de winnende hand. De oranje-witten zullen het tegen de Koninklijke waarschijnlijk moeilijker krijgen- In De Zilk speelt Van Nispen ook al om half drie zijn derde wedstrijd van het nederlaagtoernooi om de Zilveren Tulp tegen trofeehouder Tey- lingen met twee elftallen. VSV staat er in dit toernooi momenteel het beste voor. Alle overige clubs uit de Haarlemse contreien trekken naar elders. Zo gaan de tweedeklassers EDO en Zandvoortmeeu wen op bezoek bij respectievelijk Rooden- de eerste klas van het district West 2. burg en RVC. Beide thuisclubs spelen in Hoofddorp gaat met zijn eerste en tweede elftal in en tegen Scheveningen aan de slag. Bloemendaal gaat helemaal naar Anna Paulowna om de degens te kruisen met BKC, terwijl TYBB uit speelt tegen de Eland/SDC. Op eigen veld houden de Yellows zondag hun traditionele sixes voor de jeugd en senioren. Er hebben al zo’n 350 liefhebbers voor ingeschreven. DCO gaat met zijn vier hoogste elftallen naar Beverwijk om in het kader van een nederlaagtoernooi de strijd aan te binden met DEM. Het naar de vierde klas gedegradeerde WH, Hillegom en Concordia H-, dat een stap terug moest doen naar de eerste klas van de afdeling Haarlem KNVB, nemen Bleyenberg, Arntz, Toledo, Koenders Geestman. De Winkel is geblesseerd. Trainer Joop Brand van Haarlem is in de archieven gedoken om te kijken wat Haarlem in het verleden tegen de FC Twente presteerde. „Drie maal is scheeps recht. Haarlem verloor twee keer van Twente. Drie jaar geleden met 2-0 en twee geleden met 4-0. De derde eker, zon dag dus, moeten wij winnen. Het is een aardige gelegenheid om te zien hoe ver we op de ladder zijn gevorderd. We willen, dat is het streven van het bestuur, op een gelijk niveau met de FC Twente komen”. De geblesseerde spelers van Haarlem Dorjee en Burgers worden nog niet ge opereerd. De chirurg Strikwerda besloot dat deze week. Dorjee trainde gisteravond. Brand produceerde ook nog geen opstel ling. Aan zijn selectie voegde hij Wetzel toe. Bovendien zullen twee spelers van Jong Haarlem zondag deel uitmaken van de kerngroep. Aan FC Twente de taak om te proberen Haarlem, dat gedurende meer dan een jaar thuis niet werd verslagen, te kloppen. De opstelling van FC Twente: Misic, Van lerssel, Drost, De Vries, Gra nen, Van der Vall, Achterberg, Notten, R. v.d. Kerkhoff, Jeuring en Pahlplatz. MÜNCHEN. De Nederlandse deelne mers aan de Olympische Spelen, die al in München zijn (de turnsters, moderne vijfkampers en de military-ruiters), zijn volop aan het trainen. De turnsters moe ten daar elke dag een busreis van onge veer 30 km voor over hebben. Ver buiten de Beierse hoofdstad ligt hun trainings- zaal voor de eerste dagen. Die zaal heeft een uitstekende accommodatie. Daarover zijn Eva Bartha en haar pupillen het wel De fameuze tienkamper van weleer vindt dat de sport ook te weinig wordt gerelativieerd. „Neem nou zo’n man als zondag met ADO’20, VVB, Vespucci en Meervogels in IJmuiden deel aan een toernooi van het naar de eerste klas HVB gedegradeerde SVIJ. Een week later wordt dit toernooi voortgezet. Op eigen veld aan de Cruquiusweg in Heemstede speelt derdeklasser HBC zater dagmiddag on half vijf een oefenwed strijd tegen SC Muiderberg. Bedford. Die wordt in de Engelse kranten beschreven als een soort afgod. Bedford zal wel even dit winnen en even dat. De man is ongelukkig als hij er de helft maar van waar maakt.” Toomey gaat ook in op de psychische gevolgen van het bombastisch sportevenement, waaraan miljarden besteed zijn: „Na de Spelen komen al die deelnemers weer in hun eigen, kleine wereldje terecht. Ze zullen zich daar onbehaaglijk en ontevreden gaan voelen. Bovendien: al die luxe in die Olympische dorpen maakt de atleten lui.” BEVERWIJK. Op het kleine par cours van 600 meter rond het hoofdveld van De Kennemers in het sportpark Adri- chem te Beverwijk hield de Beverwijkse rennersclub Kennemerland vrijdagavond in samenwerking met manager Charles Ruys die over tien dagen naar Ameri ka vertrekt om zich daar in dienst te stellen van de wielersport een wieler- omnium voor profs. De nationale stayer- kampioen Cees Stam uit Koog aan de Zaan toonde zich daarin de beste. Hij wist weliswaar geen enkele van de drie onder delen te winnen, maar klasseerde zich steeds zo goed dat hem de algehele zege toekwam. De plaatselijke favorieten Gé v.d. Winden (afvalrace) en Aad Duyker (onbekende afstand) wisten elke eenmaal te zegevieren, terwijl de goedlachse Belg Wille De bosscher op wie aanvankelijk nog even gewacht moest worden een rit in lijn over twintig ronden naar zjjn hand zette. Hans Reijenga uit Uithoorn won een uit twee manches bestaand on derdeel skelteren. HAARLEM. In verband met het tra ditionele softbaltoernooi van Onze Gezel len, is het landelijke programma voor de softbalsters beperkt. Voor zaterdag staan in de hoofdklasse twee wedstrijden op het programma, die in verband met de steeds korter wordende avonden, beide om half zes beginnen. In Bloemendaal ontvangt de club van die naam HCK. Verlies voor de gasten betekent degradatie. Gezien de kracht van Bloemendaal is een verrassing vrijwel uitgesloten. In Heemstede ontmoeten De Pinguïns en HHC elkaar. Stond er in voorgaande jaren bij dit duel veel op het spel, nu is de wedstrijd gezien de stand op de rang lijst van beide ploegen slechts een presti geduel, waarin HHC licht favoriet is. UW en Vodo SC treden zondag in Utrecht tegen elkaar in het strijdperk in een duel, dat evenmin veel meer om het lijf heeft. In de eerste klasse ontvangt EDO in het Van der Aart-portpark zon- dag om twaalf uur het zwakke Caribe. EDO zal aan niet meer dan viereneenhal- ve inning voldoende hebben om de winst punten veilig te stellen. HBC gaat zondag middag op bezoek bij Flying Petrels in Purmerend. EDO’s kampioenkansen zijn woensdag avond onverwachts sterk gestegen. Op terrein van Terrasvogels kreeg De Geuzen een zware nederlaag van Roef te incasse ren. Met niet minder dan 16-5 werd de complete, favoriete Amsterdamse ploeg vernederd. Wint EDO volgende week dinsdag eveneens van De Geuzen dan is de promotie een feit. Pianisten van turn-equipes nemen altijd een wat merkwaardige positie in in het sportwereld je. Het is meegenomen als ze zelf uitbundig aan sport hebben gedaan, maar het is geen eerste vereiste. Jan Olie, 26 jaar, was en is geen uitgesproken sportman („Ik zwem een keer in de week, dus dat mag geen naam hebben”), laat staan dat hij een gymnastiek-specialist was, toen hij tussen ringen, rekstokken verzeild raakte. Hoe wordt men pianist bij topturnsters? „Ik ben er bij toeval in verzeild geraakt. Acht jaar geleden vroeg een nicht van me, die trainster was bij KDO, om eens wat muziek te arrangeren voor de toenmalige crack Thea Belmer. Ik deed dat, het bandje kwam bij de bond terecht en ze vroegen me eens te komen praten. Van praten kwam spelen. En zo zit ik al weer jaren voor het KNGV achter de toetsen. Elk weekeinde begeleid ik de turnsters op de piano. Ik ga uiter aard ook met alle wedstrijden mee.” Het lijkt een eenvoudige zaak om even de vingers rap over het klavier te laten gaan als er een pirouette in de lucht zit of een turnster een salto gaat produceren. Maar dat is schijn. De muziek wordt zorgvuldig samengesteld, samen met de trainster en het meisje zelf. (Van onze sportredactie) MÜNCHEN. Hoe vreemd het ook moge klinken: de DDR schijnt op het moment de geweldig lachende derde te zullen worden in de kwestie-Rhodesië bij de Olympische Spelen. De zaak zit in München ogenschijnlijk volkomen vast: de uitvoerende raad van het IOC heeft zich in een vergadering achter de verkla ring van Avery Brundage, de president van het IOC, geplaatst, waarin gezegd wordt dat Rhodesië onder de bekende voorwaarden mag deelnemen aan de Spe len. De Afrikaanse landen Swaziland is er als zestiende met boycot dreigende natie bijgekomen blijven zeggen te zullen vertrekken als Rhodesië mee mag doen aan de Olympiade. Als deze situatie zo blijft, wordt West-Duitsland de grote verliezer. Henk Krediet sukkelt met een hielbles- sure. Die heeft hij opgelopen bij de laat ste training in Nederland. Hij is ook wat nerveus, omdat zijn vrouw binnenkort een baby krijgt. Henk zit te wachten op het telegram. Olympisch tienkampkampioen van Mexico Bill Toomey is ook in München aanwezig. Nu echter als vertegenwoordiger van de Amerikaanse president Nixon, In het A-toernooi zal bekerhoudster Terrasvogels strijd moeten leveren met: HHC, De Pinguïns, ORWO HCAW en de organiserende vereniging. De deelnemende ploegen, die uit het gehele land komen, zijn over elf groepen verdeeld. Het toer nooi heeft zelfs nog een internatonaal tintje gekregen door de inschrijving van een ploeg van de luchtmachtbasis Soester- berg. Van het toernooi, dat om tien uur begint, zullen de verschillende finales vanaf half vier verspeeld worden. turnster, hij moet ook de doorsnee-smaak van de jury en het publiek in de gaten houden. Jan Olie: „Juryleden zijn nu eenmaal wat oudere mensen, die altijd een bepaald soort muziek hebben gehoord en gewaardeerd bij het turnen. Dan moet je niet met hyper-modern aankomen. Dat is gewoon zakelijk denken. Een andere hoever kun je gaan met je concessies? Kijk, Vera Caslavska had het uitstekend aangevoeld in Mexico. Ze had voor bruisende Zuidamerikaanse muziek gekozen. Nou, dat sloeg even in.” satie voor de Afrikaanse Eenheid 15 augus tus verstuurd. Hij heeft in verband met de vriendschappelijke betrekkingen tussen de Bondsrepubliek en de Afrikaan se landen aan het IOC gevraagd om de kwestie-Rhodesië opnieuw te bezien (het IOC heeft nee gezegd -red.). In de brief adviseert Brandt: „Revisie van het besluit in Luxemburg, waarbij Rhodesië onder bepaalde voorwaarden werd geaccepteerd, is alleen mogelijk als de leden van het IOC, die revisie wensen, op de eerstko mende zitting van het IOC een aanvraag indienen het besluit te herzien”. Dat moet de reddende uitweg worden. Het schijnt ook de enige weg te zijn om de Spelen niet te laten mislukken op sportief gebied. De Bondsrepubliek is er alles aan gelegen om een dergelijke oplossing achter de schermen door te drukken. Vrijdagochtend heeft de uitvoerende raad van het IOC zich nog volkomen akkoord verklaard met de eerder door Brundage uitgegeven verklaring dat Rho desië krachtens een overeenkomst met de Hoge Raad van de Sport in Afrika onder bepaalde voorwaarden mag deelnemen. De uitvoerende raad hoopt, zo zegt zij in een communiuqé, dat alle nationale Olympi sche comités van Afrika hun regeringen kunnen overtuigen van de noodzaak vast te houden aan de Rhodesië-resolutie, die tijdens de vergadering van het IOC in september 1971 door iedereen werd aange nomen. De raad zegt ook dat het organi satiecomité van München geheel in de geest van die resolutie heeft gehandeld. Het vertrek van de Afrikaanse landen uit München zou een diepe onrechtvaardigheid inhouden ten aanzien van dat comité en van de atleten van de Afrikaanse landen zelf, aldus de raad van het IOC. Over een oplossing in de geest van wat Brandt aangeeft in zijn brief, wordt niet gespro ken. Daar wordt echter de coulissen aan gewerkt. De zaak zit nog volkomen vast. Amin, de machthebber in Oeganda, die Brundage uitmaakte voor een imperialist en een racist, dreigt al met eigen Spelen, hetgeen natuurlijk een farce is, want Olympische Wereldspelen blijven nu een maal het summum in de sportmaatschap- pij- Nu Brundage voor zijn aftreden staat, wankelt het Olympisch gebouw meer dan ooit. Bill Toomey, Olympisch tienkamp- winnaar in Mexico, hier in Münnchen als zogenoemde vertegenwoordiger van VS- president Nixon, zegt terecht dat het ein de van de Olympische Spelen dreigt. En hij somt de belangrijkste oorzaken op: 1. Het is praktisch onmogelijk gewor den om Spelen te organiseren zonder politieke verwikkelingen en consequenties. 2. Er is geen redelijke formule meer te vinden voor het amateurisme, hetgeen in houdt dat men met ongelijke kansen aan de start komt. 3. Er is bijna geen land meer dat het zich kan veroorloven zoveel geld uit te geven voor Olympische Spelen, die als maar duurder en duurder worden. Toomey windt er geen doekjes om: „Er De kwaliteit van de turnploeg is de laatste tijd met sprongen vooruit gegaan en dat heeft ook zijn consequenties voor de muzikale begeleider. „Vroeger ging al les veel matter. Nu wordt er met pit en durf geturnd bij de vrije oefeningen. De Nederlandse meisjes durfden vroeger nooit zo erg. Nu groeien ze op met het showelement, dat er toch bij komen kij ken. En aangezien de technische mogelijk heden ook toenemen, is het prettiger wer ken. Als een meisje een schroefsalto kan uitvoeren, kan ik muzikaal ook wat meer doen. Bij een flikflak zijn je mogelijkhe den veel minder. De muziek blijft tenslot te altijd in dienst van het turnen.” De muzikale smaak wijzigt zich ook. Was het vroeger vrijwel alleen klassiek wat de klok sloeg (Tsjaikowski), nu hoor je steeds meer musical-gegevens. „Mar ja, wil je Love Story-thema’s gebruiken, dan moeten je trunsters een specifiekere bal- letscholing hebben. In ieder geval moet er een druppeltje showelement in zitten. Ans van Gerwen heeft daar bijzonder gevoel voor. Je vindt trouwens in de muziek de karakters terug. Ans van Gerwen is geëmotioneerd. Daar moet je met het arrangeren van de anderhalve minuut vrije oefeningen rekening mee houden. Zo heeft ieder meisje haar eigen muzikaal schema. Het regenachtie weer heeft de organisa toren van dit sportfestijn lelijk parten gespeeld en de belangstelling bleef met 300 toeschouwers ver onder de verwachtin gen. Men had op een grotere opkomst gerekend. Het wielerspektakel, waaraan 22 vaderlandse en buitenlandse beroeps renners deelnamen, werd ingezet met een rit in lijn over twintig ronden. De streek- rijders Jan Serpenti, Gé vld. Winden en Aad Duyker hebben daarin moedige po gingen gedaan om hun supporters een zege voor te schotelen, maar zij slaagden niet in die opzet. Een eindsprint moest het pleit beslechten en daarin trok Willy Debosscher aan het langste eind. In de afvalrace waren de Kennemer renners meer succesvol. Gé v.d. Winden bleef samen over met Cees Stam en klopte de Zaankanter met een wieltje verschil. Jan Sepenti was derde geworden. Na twee onderdelen was de stand: 1. Stam 4 pnt.; 2. Serpenti 7 pnt.; 3. Tabak 12 pnt.; 4. en 5. Zoontjes en Loevesijn 15 pnt. Als slotonderdeel werd een rit over onbekende afstand gereden en daarin werden verschillende uitlooppogingen on dernomen. Alle demarrages sorteerden echter geen enkel effect. In de slotfase schenen acht renners onder wie Ser penti, Van der Winden en Duyker zich toch nog te gaan afzonderen, maar toen de jury bekend maakte dat er nog vijf (Van een medewerker) HAARLEM. De clubs uit Haarlem en naaste omgeving in het amateurvoetbal spelen zondag ter voorbereiding op de nieuwe competitie weer oefenwedstrijden of nemen deel aan toernooien. Aan de Schaikwijkerweg in Haarlem neemt Rip perda (derde klas) het om half drie in zijn derde wedstrijd van het nederlaag toernooi op tegen de een klas hoger spelende stadgenoot HFC. ÏT d. -2

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11